Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

14 września 2018 r.
15:04

Wybory samorządowe 2018: Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa lubelskiego [lista]

Autor: Zdjęcie autora toma
21 36 A A

Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego. Liderzy z poszczególnych okręgów przedstawili program wyborczy komitetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na listach znaleźli się przede wszystkim działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które zawarły ogólnopolskie porozumienie o współpracy w wyborach samorządowych na szczeblu województw.

– Ale są też działacze Komitetu Obrony Demokracji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wiele osób bezpartyjnych, które nigdy nie uczestniczyły w żadnych wyborach, ale uznały, ze te wybory są ważne i stanęły na wysokości zadania – podkreśla posłanka PO Joanna Mucha.

Liderzy z poszczególnych okręgów zaprezentowali złożony z sześciu punktów program wyborczy Koalicji Obywatelskiej dla regionu.

– Orliki, schetynówki i drogi rowerowe to są nasze naturalne zobowiązania. Ale to nie wszystko, jako region musimy postawić na inwestycję i zobowiązujemy się do wybudowania stu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Chcemy, aby nasze województwo było nowoczesne, ale też bardziej ekologiczne – zapowiada Jacek Bury, „jedynka” w Lublinie.

Startująca w tym samym okręgu z „dwójki” Bożena Lisowska deklaruje walkę o poprawę jakości powietrza i komfortu życia. – Zapewnimy naszym mieszkańcom programy osłonowe na wymianę kotłów nieefektywnych i tym samym spowodujemy, że będą mniej płacić za ogrzewanie – mówi Lisowska.

Kolejny punkt programu dotyczy oświaty i m.in. dofinansowania z budżetu województwa zajęć pozaszkolnych. – Chcemy też, aby każde dziecko otrzymało ciepły posiłek. Zamierzamy też zlikwidować ciężkie tornistry i odbiurokratyzować pracę w szkole – zapowiada Krzysztof Babisz, numer jeden na liście w tzw. okręgu okołolubelskim. Wśród obietnic jest też m.in. wprowadzenie darmowych biletów w komunikacji publicznej w całym regionie dla uczniów.

– Ale chcemy zrobić więcej. Chcemy stworzyć sieć komunikacji publicznej na jeden, wspólny bilet między miastami powiatowymi – dodaje Marek Goździołko, lider listy w okręgu bialskim.

– Bardzo duże środki przeznaczymy na wzmocnienie przedsiębiorczości na wsi – mówi natomiast wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, który otwiera listę w okręgu chełmskim. – W sumie gwarantujemy w regionie inwestycje o wartości 30 mld zł i utworzenie 30 tys. nowych, wysokopłatnych miejsc pracy.

Ostatni z punktów związany jest z ochroną zdrowia. – W każdej gminie chcemy stworzyć miejsca opieki nad seniorami. Będziemy też kontynuować programy szczepień profilaktyki zakażeń pneumokokowych i walki z otyłością – wylicza Zofia Woźnica, która wystartuje z pierwszego miejsca w Zamościu. W tym samym okręgu z dwóch kolejnych pozycji o mandat radnych sejmiku będą ubiegać się dwa byli posłowie: Mariusz Grad i Marek Poznański.

Wybory samorządowe 2018: Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa lubelskiego

Okręg nr 1 (Lublin):

1. Jacek Bury

2. Bożena Lisowska

3. Adam Wasilewski

4. Iwona Nabożna

5. Krzysztof Komorski

6. Emilia Lipińska

7. Krzysztof Kamiński

Okręg nr 2 (okołolubelski):

1. Krzysztof Babisz

2. Paweł Nakonieczny

3. Krzysztof Gładysz

4. Anna Lisowska

5. Józef Fert

6. Andrzej Kalinowski

7. Sylwia Guz

8. Agnieszka Rozpędowska

9. Wojciech Lipnicki

10. Katarzyna Fatyga

11. Adam Dunia

12. Lilla Stefanek

Okręg nr 3 (bialski):

1. Marek Goździołko

2. Izabela Rozmysł

3. Krzysztof Tymoszuk

4. Stanisław Romanowski

5. Wioletta Pietruszewska

6. Anna Ochnio

7. Ryszard Filipiuk

8. Grzegorz Łubik

Okręg nr 4 (chełmski):

1. Krzysztof Grabczuk

2. Krzysztof Bojarski

3. Ewa Darwicz

4. Klaudia Sawa

5. Krystyna Chodakowska

6. Krzysztof Gałan

7. Mariola Kuć

8. Dariusz Białowąs

Okręg nr 5 (zamojski)

1. Zofia Woźnica

2. Mariusz Grad

3. Marek Poznański

4. Andrzej Osuch

5. Andrzej Mulawa

6. Aneta Najda

7. Katarzyna Wołoszyn

8. Marian Mazur

Listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nicki / 14 września 2018 o 15:15
+14
Wystarczy , że zobaczyłem Panią Muchę i już odechciało mi się dalej czytać a co dopiero głosować na nich!!! Pani Joanno wróciła Pani do Lublina,do męża i dzieci czy tylko chwilowo opuściła Pani Warszawę i swojego podstarzałego partnera platmorfersa?
Avatar
qsqws / 14 września 2018 o 18:08
+10
Wystarczy , że zobaczyłem Panią Muchę i już odechciało mi się dalej czytać a co dopiero głosować na nich!!! Pani Joanno wróciła Pani do Lublina,do męża i dzieci czy tylko chwilowo opuściła Pani Warszawę i swojego podstarzałego partnera platmorfersa?
 Nie pucz Aśka bo tu mreijsca brak na twe babskie łzy
Avatar
rodzic / 14 września 2018 o 15:20
+10
To nie jest pani Mucha, tylko zwykła puszczalska która zostawiła swoje małe dzieci aby się szlajać w stolicy z gachem.
Avatar
Preczzczerwonymi / 14 września 2018 o 15:30
+9
Precz z czerwonym, ideologicznym myśleniem w sejmiku
Avatar
Janko / 14 września 2018 o 15:27
+8
Grabczuk powinien iść z hasłem "seta i galareta" ...pol litra dla każdego...
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:17
+6
KO?To znaczy komunisci ?A o z ACTA?
Avatar
Jerzy / 14 września 2018 o 16:10
+4
Panie Bury w poprzednich wyborach startowała Pańska żona i prawie oddałem na nią i "nowoczesną" głos,prawie!!!Na szczęście był czat z jej udziałem i zapytałem o podniesienie wieku emerytalnego tak forsowanego wówczas przez PO-PSL. I straciła mój,mojej rodziny i moich znajomych głos! PIS obniżył ten wiek i jestem od roku emerytem cieszącym się wnukami.
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 11:04
+3
Marek Goździołko wstyd jak można ponownie wystartować w wyborach? Zrezygnował pan z mandatu radnego miejskiego przez nieodpowiedzialną jazdę po alkoholu.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 16:37
+3
Wszystko fajnie tylko nie wiem po co wyciągnęli z formaliny tego Wasilewskiego. To były bardzo złe dla Lublina cztery lata.
Avatar
obywatel / 15 września 2018 o 09:12
+2
30 mld miejsca pracy wsokopłatne? ten pan i ci państwo są niepoważni jak ich cała koalicja i jeszcze nazwa obywatelska tak jak kiedyś milicja też była obywatelska, tylko że pałą lała aż miło. kto chce na nich głosować niech pamięta, że za 5 lat będą mieli dokładnie taki sam program:D
Avatar
Orwell / 17 września 2018 o 11:44
+1
"Raz k*rwa, zawsze k*rwa"
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 11:04
+3
Marek Goździołko wstyd jak można ponownie wystartować w wyborach? Zrezygnował pan z mandatu radnego miejskiego przez nieodpowiedzialną jazdę po alkoholu.
Avatar
abybyłojakbyło / 15 września 2018 o 12:37
+1
"Bo najważniejsi są ludzie"- to dosyć zagadkowe hasełko. POprzednie brzmiało; "by nam się żyło lepiej". Myślę, że zrealizowali. Im żyło się lepiej, a nawet do tej pory. Twiedzą, że oni nie kradli, a kradnie dzisiaj PiS.
Avatar
obywatel / 15 września 2018 o 09:12
+2
30 mld miejsca pracy wsokopłatne? ten pan i ci państwo są niepoważni jak ich cała koalicja i jeszcze nazwa obywatelska tak jak kiedyś milicja też była obywatelska, tylko że pałą lała aż miło. kto chce na nich głosować niech pamięta, że za 5 lat będą mieli dokładnie taki sam program:D
Avatar
gosc / 15 września 2018 o 08:05
+2
Stawiam na ŻUKa i Koalicję Obywatelską. To jedyny rozsądny wybór.
 Kogo to obchodzi.
Avatar
Mirek / 15 września 2018 o 07:02
0
Mucha to tępa dzida . PO szła Ty na krowski placek.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 22:28
0
Babisz najpierw Kurator Oświaty, a jak go dojna zmianan z PIS wywaliła to zatrudniony jako Dyrektor WORD. Tak się PO pcha do koryta!
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 21:11
0
Czy fryzjer p. Muchy też startuje w wyborach?
Avatar
oxnard / 14 września 2018 o 21:01
-3
Od głodu, ognia, wojny i Pisu zachowaj nas Panie!!!
Avatar
Radny z Dopiewa. / 14 września 2018 o 20:43
0
byle nie komorski i nie Kamiński k. No i ten Fert ni z gruchy ni z pietruchy
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 0 0

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 3

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 5 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 15 4

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 2

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 35 5

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.