Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 marca 2010 r.
11:11
Edytuj ten wpis

49-latek próbował pchnąć nożem policjanta

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 12 A A

Do 10 lat więzienia grozi 49-letniemu mieszkańcowi gminy Hrubieszów za czynną napaść na funkcjonariusza policji z nożem w ręku. Ryszard K., który miał w organizmie 2 promile alkoholu, trafił do policyjnego aresztu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na audi, które w niedzielę po południu jechało przez miejscowość Ślipcze k. Hrubieszowa całą szerokością jezdni bez włączonych świateł mijania, zwrócili uwagę funkcjonariusze Straży Granicznej. Zatrzymali samochód, a następnie poprosili o pomoc policjantów, bo od kierowcy czuć było alkohol.

Dyżurny hrubieszowskiej komendy wysłał na miejsce dwóch funkcjonariuszy drogówki. Gdy pogranicznicy przekazywali stróżom prawa dokumenty i kluczyki, pijany kierowca wyszedł z audi.

– Wtedy jeden z funkcjonariuszy wydał mu polecenie, aby udał się do radiowozu w celu sprawdzenia stanu trzeźwości – informuje Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji.

Ale podczas doprowadzania kierowca krzyknął: "A ja was p... i idę w swoją stronę”, po czym odwrócił się na pięcie. Gdy policjant chwycił go za ramię, mężczyzna gwałtownie się odwrócił. W lewej dłoni trzymał nóż.

– Zamachnął się i próbował nim ugodzić funkcjonariusza w brzuch – relacjonuje Karkuszewski.

Zajście przebiegało dynamicznie. Mundurowy instynktownie zrobił unik, chwycił agresywnego kierowcę za rękę i poprosił o wsparcie. Gdy z pomocą spieszył mu partner, sprawca zdążył przełożyć nóż do drugiej ręki i jeszcze raz próbował zaatakować funkcjonariusza.

Ale i tym razem mu się nie udało. Policjanci z pomocą pograniczników obezwładnili Ryszarda K. i założyli mu na ręce kajdanki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Miał dwa promile. Dzisiaj powinien usłyszeć zarzuty. Za czynną napaść na policjanta grozi mu do 10 lat więzienia. Prokuratura najprawdopodobniej wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Napadniętemu funkcjonariuszowi nic się nie stało. – Poczucie bezpieczeństwa musi mieć nie tylko obywatel, ale i policjant, dlatego chcemy zwiększenia ochrony prawnej interweniujących funkcjonariuszy – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komendant główny policji wystosował do ministra spraw wewnętrznych i administracji pismo, w którym domaga się zwiększenia kary dla sprawców czynnej napaści na policjantów. Teraz grozi za to od 1 do 10 lat więzienia. Policja chce, by sprawca miał w perspektywie od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
funkcjonariusz / 2 marca 2010 o 09:14
0
Jaka k.wa czynna napaść. Usiłowanie zabójstwa powinni mu przykleić...... A ha. Zapomniałem, że żyjemy w Polsce - niech prokuratura trochę pokręci noskiem a sąd mu grzywnę przyklei za znieważenie (pewnie gość się wcale nie chciał zamachnąć na policjanta tylko był pijany a słowa ja was pier***ę tak mu się wymsknęły).
Avatar
obs. / 1 marca 2010 o 20:13
0
Napaść na policjanta czy też zwykłego człowieka należy karać surowo.Co innego samoobrona.Proszę państwa agresja postępowała powoli od roku 1991,co się z tym wiąże oczywiście telewizja.Obojętnie jak spojrzeć w programy TV to widać tą właśnie przemoc, a na dodatek te filmy są często powtarzane nie ma dnia ani tygodnia ,aby takie filmy nie były na wizji.Czy decydenci którzy pracują w TV nie wiedzą o tym, że przesadzają z tymi filmami o agresji łącznie z morderstwami,a młodzież ogląda i uczy się,a ta agresja ciągle rośnie.Na przykład kiedyś puszczana była bajka na podłożu szkodnika "Pszczółka Maja",a dziecko szybko koduje w główce zło.Tym problemem powinno się zająć przede wszystkim Ministerstwio Sprawiedliwości.
Napaść na policjanta czy też zwykłego człowieka należy karać surowo.Co innego samoobrona.Proszę państwa agresja postępowała powoli od roku 1991,co się z tym wiąże oczywiście telewizja.Obojętnie jak spojrzeć w programy TV to widać tą właśnie przemoc, a na dodatek te filmy są często powtarzane nie ma dnia ani tygodnia ,aby takie filmy nie były na wizji.Czy decydenci którzy pracują w TV nie wiedzą o tym, że przesadzają z tymi filmami o agresji łącznie z morderstwami,a młodzież ogląda i uczy się,a ta agresja ciągle rośnie.Na przykład kiedyś pusz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2010 o 19:21
0
Ślipcze, Teptiuków, inne hasie to jakieś fatalne miejscowości. Albo łupią kantory, albo rzucają się na policję. Same bandziory tam mieszkają, czy co?
Avatar
rupert / 1 marca 2010 o 17:19
0
10 lat powinien dostać
Avatar
ikar / 1 marca 2010 o 14:58
0
Taki śmieć powinien być natychmiast i w majestacie prawa ZASTRZELONY - i wtedy byłby porządek z bandziorami!
Avatar
re / 1 marca 2010 o 14:46
0
Czy pijany czy trzeźwy powinien tarfić nie do pierdla tylko do drewnianej jesionki, może by się ta bandycka chołota powoli uspokoiła
Avatar
Gość / 1 marca 2010 o 14:32
0
bobb napisał:
Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie jest raczej sprawiedliwe ?
A związki homoseksualne też mamy legalizować na wzór Skandynawii ?



Nie chodzi o to żeby zabierac wszystko i wszystkim. Należy korzystac z dobrych wzorców i dostosowac w miarę możliwości do naszych warunków.
Chciałem zasygnalizowac problem. W Polsce za podrabianie legitymacji idzie sie do więzienia. Czy to ma sens? W Anglii za wejście na płytę boiska w trakcie meczu, płaci sie kary i problemu nie ma. Chodzi o to żeby kara była skuteczna i służyła dobru społecznemu. Jeśli zabieranie auta rozwiązuje problem to czemu nie? Kara 500 zl dla kogoś kto zarabia 40 000 nie przyniesie skutku. Chodzi raczej o prewencję, nie żeby odbierac komuś własnośc.



Nie chodzi o to żeby zabierac wszystko i wszystkim. Należy korzystac z dobrych wzorców i dostosowac w miarę możliwości do naszych warunków.
Chciałem zasygnalizowac problem. W Polsce za podrabianie legitymacji idzie sie do więzienia. Czy to ma sens? W Anglii za wejście na płytę boiska w trakcie meczu, płaci sie kary i problemu nie ma. Chodzi o to żeby kara była skuteczna i służyła dobru społecznemu. Jeśli zabieranie auta rozwiązuje problem to czemu nie? Kara 500 zl dla kogoś kto zarabia 40 000 nie przyn... rozwiń
Avatar
mosquito / 1 marca 2010 o 14:31
0
Po pijaku to wszystko się spieprzy !
Avatar
~Ewelina~ / 1 marca 2010 o 14:12
0
bobb napisał:
Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie jest raczej sprawiedliwe ?
A związki homoseksualne też mamy legalizować na wzór Skandynawii ?

A nie nalezaloby uczyc sie od lepszych?
Z tym zasilkiem socjalnym w Skandyniawii, to Cie troche ponioslo i od razu widac,
ze o tym zakontku naszego kontynentu wiesz bardzo duzo, ale z opowiesci!
Tylko w Sztokholmie ilosc bezdomnych szacuje sie na okolo 5 tys (5000) osob.
I to nie sa dane wyssane z palca, ale oficjalne liczby.
W Finlandii mandat za szybkosc otrzymujesz w oparciu o roczne dochody i moze sie zdazyc, ze zaplacisz nawet 100 tys EURO.
Jesli masz duzy majatek.
A wiec sposob (po kieszeni) jest bardzo dobry i nawet wartio jest zmienic zapis konstytucyjny, aby moc go wprowadzic.

A nie nalezaloby uczyc sie od lepszych?
Z tym zasilkiem socjalnym w Skandyniawii, to Cie troche ponioslo i od razu widac,
ze o tym zakontku naszego kontynentu wiesz bardzo duzo, ale z opowiesci!
Tylko w Sztokholmie ilosc bezdomnych szacuje sie na okolo 5 tys (5000) osob.
I to nie sa dane wyssane z palca, ale oficjalne liczby.
W Finlandii mandat za szybkosc otrzymujesz w oparciu o roczne dochody i moze sie zdazyc, ze zaplacisz nawet 100 tys EURO.
Jesli masz duzy majatek.
A wi... rozwiń
Avatar
bobb / 1 marca 2010 o 13:40
0
~kkk~ napisał:
Czy to nie paradoks, że w społeczeństwie gdzie rządzi kapitał, nie odbiera się go bandytom? Kapitał jest wyznacznikiem pozycji społecznej, pozwala w pewnym sensie rządzic ludzmi, bo pieniądze są niezbędne do życia. Dlaczego więc nie degraduje sie w społeczeństwie jednostek dla społeczeństwa szkodliwych - przez odbieranie kapitału. Wprost przeciwnie społeczeństwo płaci na utrzymanie tych ludzi w więzieniach. Koszt utrzymania więźnia jest wyższy niż minimalna pensja nie mówiąc o emeryturze. Była sprawa z odbieraniem samochodów jeżdżącym po spożyciu - uznano za niezgodną, bo narusza własnośc właściciela. W krajach skandynawskich gdzie wskaźniki warunków życia są najwyższe na świecie, można to robic. Nie warto brac przykładu ze społeczeństw gdzie żyje sie lepiej? Gdzie tu sens, gdzie logika?

Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie jest raczej sprawiedliwe ?
A związki homoseksualne też mamy legalizować na wzór Skandynawii ?

Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie je... rozwiń
Avatar
funkcjonariusz / 2 marca 2010 o 09:14
0
Jaka k.wa czynna napaść. Usiłowanie zabójstwa powinni mu przykleić...... A ha. Zapomniałem, że żyjemy w Polsce - niech prokuratura trochę pokręci noskiem a sąd mu grzywnę przyklei za znieważenie (pewnie gość się wcale nie chciał zamachnąć na policjanta tylko był pijany a słowa ja was pier***ę tak mu się wymsknęły).
Avatar
obs. / 1 marca 2010 o 20:13
0
Napaść na policjanta czy też zwykłego człowieka należy karać surowo.Co innego samoobrona.Proszę państwa agresja postępowała powoli od roku 1991,co się z tym wiąże oczywiście telewizja.Obojętnie jak spojrzeć w programy TV to widać tą właśnie przemoc, a na dodatek te filmy są często powtarzane nie ma dnia ani tygodnia ,aby takie filmy nie były na wizji.Czy decydenci którzy pracują w TV nie wiedzą o tym, że przesadzają z tymi filmami o agresji łącznie z morderstwami,a młodzież ogląda i uczy się,a ta agresja ciągle rośnie.Na przykład kiedyś puszczana była bajka na podłożu szkodnika "Pszczółka Maja",a dziecko szybko koduje w główce zło.Tym problemem powinno się zająć przede wszystkim Ministerstwio Sprawiedliwości.
Napaść na policjanta czy też zwykłego człowieka należy karać surowo.Co innego samoobrona.Proszę państwa agresja postępowała powoli od roku 1991,co się z tym wiąże oczywiście telewizja.Obojętnie jak spojrzeć w programy TV to widać tą właśnie przemoc, a na dodatek te filmy są często powtarzane nie ma dnia ani tygodnia ,aby takie filmy nie były na wizji.Czy decydenci którzy pracują w TV nie wiedzą o tym, że przesadzają z tymi filmami o agresji łącznie z morderstwami,a młodzież ogląda i uczy się,a ta agresja ciągle rośnie.Na przykład kiedyś pusz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2010 o 19:21
0
Ślipcze, Teptiuków, inne hasie to jakieś fatalne miejscowości. Albo łupią kantory, albo rzucają się na policję. Same bandziory tam mieszkają, czy co?
Avatar
rupert / 1 marca 2010 o 17:19
0
10 lat powinien dostać
Avatar
ikar / 1 marca 2010 o 14:58
0
Taki śmieć powinien być natychmiast i w majestacie prawa ZASTRZELONY - i wtedy byłby porządek z bandziorami!
Avatar
re / 1 marca 2010 o 14:46
0
Czy pijany czy trzeźwy powinien tarfić nie do pierdla tylko do drewnianej jesionki, może by się ta bandycka chołota powoli uspokoiła
Avatar
Gość / 1 marca 2010 o 14:32
0
bobb napisał:
Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie jest raczej sprawiedliwe ?
A związki homoseksualne też mamy legalizować na wzór Skandynawii ?



Nie chodzi o to żeby zabierac wszystko i wszystkim. Należy korzystac z dobrych wzorców i dostosowac w miarę możliwości do naszych warunków.
Chciałem zasygnalizowac problem. W Polsce za podrabianie legitymacji idzie sie do więzienia. Czy to ma sens? W Anglii za wejście na płytę boiska w trakcie meczu, płaci sie kary i problemu nie ma. Chodzi o to żeby kara była skuteczna i służyła dobru społecznemu. Jeśli zabieranie auta rozwiązuje problem to czemu nie? Kara 500 zl dla kogoś kto zarabia 40 000 nie przyniesie skutku. Chodzi raczej o prewencję, nie żeby odbierac komuś własnośc.



Nie chodzi o to żeby zabierac wszystko i wszystkim. Należy korzystac z dobrych wzorców i dostosowac w miarę możliwości do naszych warunków.
Chciałem zasygnalizowac problem. W Polsce za podrabianie legitymacji idzie sie do więzienia. Czy to ma sens? W Anglii za wejście na płytę boiska w trakcie meczu, płaci sie kary i problemu nie ma. Chodzi o to żeby kara była skuteczna i służyła dobru społecznemu. Jeśli zabieranie auta rozwiązuje problem to czemu nie? Kara 500 zl dla kogoś kto zarabia 40 000 nie przyn... rozwiń
Avatar
mosquito / 1 marca 2010 o 14:31
0
Po pijaku to wszystko się spieprzy !
Avatar
~Ewelina~ / 1 marca 2010 o 14:12
0
bobb napisał:
Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie jest raczej sprawiedliwe ?
A związki homoseksualne też mamy legalizować na wzór Skandynawii ?

A nie nalezaloby uczyc sie od lepszych?
Z tym zasilkiem socjalnym w Skandyniawii, to Cie troche ponioslo i od razu widac,
ze o tym zakontku naszego kontynentu wiesz bardzo duzo, ale z opowiesci!
Tylko w Sztokholmie ilosc bezdomnych szacuje sie na okolo 5 tys (5000) osob.
I to nie sa dane wyssane z palca, ale oficjalne liczby.
W Finlandii mandat za szybkosc otrzymujesz w oparciu o roczne dochody i moze sie zdazyc, ze zaplacisz nawet 100 tys EURO.
Jesli masz duzy majatek.
A wiec sposob (po kieszeni) jest bardzo dobry i nawet wartio jest zmienic zapis konstytucyjny, aby moc go wprowadzic.

A nie nalezaloby uczyc sie od lepszych?
Z tym zasilkiem socjalnym w Skandyniawii, to Cie troche ponioslo i od razu widac,
ze o tym zakontku naszego kontynentu wiesz bardzo duzo, ale z opowiesci!
Tylko w Sztokholmie ilosc bezdomnych szacuje sie na okolo 5 tys (5000) osob.
I to nie sa dane wyssane z palca, ale oficjalne liczby.
W Finlandii mandat za szybkosc otrzymujesz w oparciu o roczne dochody i moze sie zdazyc, ze zaplacisz nawet 100 tys EURO.
Jesli masz duzy majatek.
A wi... rozwiń
Avatar
bobb / 1 marca 2010 o 13:40
0
~kkk~ napisał:
Czy to nie paradoks, że w społeczeństwie gdzie rządzi kapitał, nie odbiera się go bandytom? Kapitał jest wyznacznikiem pozycji społecznej, pozwala w pewnym sensie rządzic ludzmi, bo pieniądze są niezbędne do życia. Dlaczego więc nie degraduje sie w społeczeństwie jednostek dla społeczeństwa szkodliwych - przez odbieranie kapitału. Wprost przeciwnie społeczeństwo płaci na utrzymanie tych ludzi w więzieniach. Koszt utrzymania więźnia jest wyższy niż minimalna pensja nie mówiąc o emeryturze. Była sprawa z odbieraniem samochodów jeżdżącym po spożyciu - uznano za niezgodną, bo narusza własnośc właściciela. W krajach skandynawskich gdzie wskaźniki warunków życia są najwyższe na świecie, można to robic. Nie warto brac przykładu ze społeczeństw gdzie żyje sie lepiej? Gdzie tu sens, gdzie logika?

Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie jest raczej sprawiedliwe ?
A związki homoseksualne też mamy legalizować na wzór Skandynawii ?

Chłopie ty dobrze się czujesz? Jak zabierzesz mu dobytek, to pójdzie zaraz coś ukradnie ,bo przecież musi z czegoś żyć !!!
W krajach skandynawskich są olbrzymie zasiłki ,więc jeśli nie ma za co żyć ,to dostaje mieszkanie socjalne i zasiłek !!!
Dlaczego takiego systemu nie stosują inne kraje ?
Powoływanie się na jeden wyrwany z kontekstu przepis jest niemerytoryczne .
Kara musi być jednakowa dla wszystkich . Zabranie komuś auta za 100 tys zł a drugiemu za 10 tys. zł nie je... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 0

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 10 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 19 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 15 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 2 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 11 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 11 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!