Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 grudnia 2010 r.
10:51
Edytuj ten wpis

Akwizytorzy-oszuści wmawiali, że bez ich anten telewizja nie zadziała

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 14 A A

Jeżeli nie kupią oferowanej anteny, nie będą mogli oglądać telewizji. Tak namawiali starsze osoby z powiatu hrubieszowskiego do korzystania z ich usług.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziesięciu naciągaczy usłyszało zarzut oszustwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa z aktem oskarżenia trafiła właśnie do sądu.

Pierwszy sygnał o nieuczciwym pracowniku dotarł do hrubieszowskich policjantów pod koniec lutego. Do komendy zgłosiła się 46-letnia mieszkanka Husynnego.

– Z jej relacji wynikało, że odwiedził ją pracownik znanej firmy telewizji cyfrowej z siedzibą w Zamościu – opowiada Edyta Krystkowiak, rzecznik prasowy hrubieszowskiej policji. – Powiedział, że wkrótce będzie miała kłopoty z oglądaniem telewizji przy pomocy anteny siatkowej. Odbiór kanałów telewizyjnych miał być możliwy jedynie za pomocą anteny, którą oferował do zakupu.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci znaleźli jeszcze 11 osób, które oszukano w ten sam sposób. Pokrzywdzeni to mieszkańcy Strzyżowa, Dołhobyczowa oraz Matcza w wieku od 70 do 80 lat.

– Sprawcy wprowadzali także w błąd starszych ludzi mówiąc, że wszystkie osoby po 75 roku życia będą zwolnione z opłat oferowanego przez nich abonamentu – dodaje Krystkowiak. – Jak się później okazywało abonament był naliczany przez cały czas trwania umowy, a dodatkowo po upływie czasu był podnoszony.

Właścicielami nieuczciwej firmy byli dwaj 21-latkowie – Marcin T. z Kielc i Paweł Ch. z województwa świętokrzyskiego, którzy zatrudniali u siebie mieszkańców Zamościa i okolic w wieku od 18–25 lat. Pracownicy przyjmowali najpierw zamówienie na zawarcie umowy oraz pobierali zaliczkę. Za kilka dni przyjeżdżał do wskazanej osoby monter.

– Gdy któryś z klientów chciał się wycofać z zawartej umowy, informowany był o grożących mu, wysokich karach – wskazuje rzeczniczka hrubieszowskiej policji.

Na ławie oskarżonych zasiądzie 10 osób. Właściciele firmy odpowiedzą dodatkowo za sprawstwo kierownicze.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
trener!!! / 28 lutego 2011 r. o 18:10
0
Kasztan śmierdział na kilometr bleee:/nie potrafił się wysłowić stara ekipa wie o czym mówię ale jajca
Avatar
wiki / 11 lutego 2011 r. o 09:11
0
Zazdrość Boli bardzo prawda !!! hahahahah
Avatar
zraniona / 25 stycznia 2011 r. o 21:03
0
Tak Euroactiv 21 pana T i pana H.
Avatar
kolo / 2 stycznia 2011 r. o 13:53
0
A czy ta firma to nie przypadkiem Euroactiv?
Avatar
Rachmiszcz_Lub / 24 grudnia 2010 r. o 13:21
0
Tez mialem stycznosc z ta firma, nie dlugo ale mialem.
Jest to czysta akwizycja za niemale pieniadze i wciskanie ludziom kitu chcac sprzedac okreslony towar czy usluge.
Zadnego przeszkolenia sprzedazowego, wyscig szczurow w firmie ktora sklada sie z samych przepraszam za wyrazenie gowniarzy biegajacych od domu do domu aby tylko podpisac kolejna umowe.
Zenada ktora zakrawa na zlodziejstwo i lichwe.
Avatar
Aga / 21 grudnia 2010 r. o 12:59
0
Wstyd się przyznac pracowałam dla tej firmy bardzo ktotko ale jednak i naprawde to banda oszustow nie maja jakichkolwiek zachamowan ludzie biedni starzy a oni ich namawiaja na antene patologia!
Avatar
elcia / 16 grudnia 2010 r. o 10:00
0
[quote name='Janek' timestamp='1292354938' post='405692']
Pamiętajcie, że każdą umowę zawartą poza siedzibą firmy można bez podania powodu rozwiązać w czasie 10 dni - ludzie pamiętajcie o tym !!!
[/quote]

racja. ja miała taki przypadek, wróciłam z pracy i mama oznajmiła mi że był przedstawiciel z Dialogu , namawiał na zmniejszenie abonamentu.w związku z tym , że była po wizycie w okulisty w tym dniu i miała zapuszczone krople do oczu słabo widziała ale on zaproponował opowiedzenie wszystkiego co jest w umowie. okazało się , ze wszystkie szczegóły są w regulaminie którego ona nie dostała ani nie czytała tylko on jej opowiedział(nawet połowy w tym prawdy nie było-oczywiście można było obniżyć abonament ale tylko na pierwsze parę miesięcy a po tym terminie kwota automatycznie wzrosła i to drastycznie), po zapoznaniu się z nim drogą internetową postanowiłam zrezygnować w ciągu 10 dni z umowy - i co się okazuje. dziś wystawił umowę z datą wsteczną o 10 dni. i co na to powiecie? zrobiłam niezłą awanturę w tej firmie i jakoś udało mi sie ją anulować...ale uważajcie na takich przekrętów
[quote name='Janek' timestamp='1292354938' post='405692']
Pamiętajcie, że każdą umowę zawartą poza siedzibą firmy można bez podania powodu rozwiązać w czasie 10 dni - ludzie pamiętajcie o tym !!!
[/quote]

racja. ja miała taki przypadek, wróciłam z pracy i mama oznajmiła mi że był przedstawiciel z Dialogu , namawiał na zmniejszenie abonamentu.w związku z tym , że była po wizycie w okulisty w tym dniu i miała zapuszczone krople do oczu słabo widziała ale on zaproponował opowiedzen... rozwiń
Avatar
tomm / 15 grudnia 2010 r. o 21:19
0
a kto powiedział e to same staruszki?

Ludzi po prostu szukają wymówki bo zmienili zdanie, i nie chcą abonamentu
Avatar
rydzio / 15 grudnia 2010 r. o 12:02
0
Mówili prawdę. Bez anteny telewizor nie odbiera.
Ze złą anteną też odbiór jest nienajlepszy.
Avatar
Janek / 14 grudnia 2010 r. o 20:28
0
Pamiętajcie, że każdą umowę zawartą poza siedzibą firmy można bez podania powodu rozwiązać w czasie 10 dni - ludzie pamiętajcie o tym !!!
Avatar
trener!!! / 28 lutego 2011 r. o 18:10
0
Kasztan śmierdział na kilometr bleee:/nie potrafił się wysłowić stara ekipa wie o czym mówię ale jajca
Avatar
wiki / 11 lutego 2011 r. o 09:11
0
Zazdrość Boli bardzo prawda !!! hahahahah
Avatar
zraniona / 25 stycznia 2011 r. o 21:03
0
Tak Euroactiv 21 pana T i pana H.
Avatar
kolo / 2 stycznia 2011 r. o 13:53
0
A czy ta firma to nie przypadkiem Euroactiv?
Avatar
Rachmiszcz_Lub / 24 grudnia 2010 r. o 13:21
0
Tez mialem stycznosc z ta firma, nie dlugo ale mialem.
Jest to czysta akwizycja za niemale pieniadze i wciskanie ludziom kitu chcac sprzedac okreslony towar czy usluge.
Zadnego przeszkolenia sprzedazowego, wyscig szczurow w firmie ktora sklada sie z samych przepraszam za wyrazenie gowniarzy biegajacych od domu do domu aby tylko podpisac kolejna umowe.
Zenada ktora zakrawa na zlodziejstwo i lichwe.
Avatar
Aga / 21 grudnia 2010 r. o 12:59
0
Wstyd się przyznac pracowałam dla tej firmy bardzo ktotko ale jednak i naprawde to banda oszustow nie maja jakichkolwiek zachamowan ludzie biedni starzy a oni ich namawiaja na antene patologia!
Avatar
elcia / 16 grudnia 2010 r. o 10:00
0
[quote name='Janek' timestamp='1292354938' post='405692']
Pamiętajcie, że każdą umowę zawartą poza siedzibą firmy można bez podania powodu rozwiązać w czasie 10 dni - ludzie pamiętajcie o tym !!!
[/quote]

racja. ja miała taki przypadek, wróciłam z pracy i mama oznajmiła mi że był przedstawiciel z Dialogu , namawiał na zmniejszenie abonamentu.w związku z tym , że była po wizycie w okulisty w tym dniu i miała zapuszczone krople do oczu słabo widziała ale on zaproponował opowiedzenie wszystkiego co jest w umowie. okazało się , ze wszystkie szczegóły są w regulaminie którego ona nie dostała ani nie czytała tylko on jej opowiedział(nawet połowy w tym prawdy nie było-oczywiście można było obniżyć abonament ale tylko na pierwsze parę miesięcy a po tym terminie kwota automatycznie wzrosła i to drastycznie), po zapoznaniu się z nim drogą internetową postanowiłam zrezygnować w ciągu 10 dni z umowy - i co się okazuje. dziś wystawił umowę z datą wsteczną o 10 dni. i co na to powiecie? zrobiłam niezłą awanturę w tej firmie i jakoś udało mi sie ją anulować...ale uważajcie na takich przekrętów
[quote name='Janek' timestamp='1292354938' post='405692']
Pamiętajcie, że każdą umowę zawartą poza siedzibą firmy można bez podania powodu rozwiązać w czasie 10 dni - ludzie pamiętajcie o tym !!!
[/quote]

racja. ja miała taki przypadek, wróciłam z pracy i mama oznajmiła mi że był przedstawiciel z Dialogu , namawiał na zmniejszenie abonamentu.w związku z tym , że była po wizycie w okulisty w tym dniu i miała zapuszczone krople do oczu słabo widziała ale on zaproponował opowiedzen... rozwiń
Avatar
tomm / 15 grudnia 2010 r. o 21:19
0
a kto powiedział e to same staruszki?

Ludzi po prostu szukają wymówki bo zmienili zdanie, i nie chcą abonamentu
Avatar
rydzio / 15 grudnia 2010 r. o 12:02
0
Mówili prawdę. Bez anteny telewizor nie odbiera.
Ze złą anteną też odbiór jest nienajlepszy.
Avatar
Janek / 14 grudnia 2010 r. o 20:28
0
Pamiętajcie, że każdą umowę zawartą poza siedzibą firmy można bez podania powodu rozwiązać w czasie 10 dni - ludzie pamiętajcie o tym !!!