Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 kwietnia 2009 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Dyniska Stare: Cała gmina opłakuje śmierć trójki nastolatków

0 59 A A

W dzisiejszym nabożeństwie i marszu milczenia weźmie udział kilkaset młodych osób. Jutro odbędzie się pogrzeb zabitych gimnazjalistów. Ich koleżanka cały czas walczy o życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Uczniowie i nauczyciele wciąż są w szoku. Nikt w naszych spokojnych okolicach czegoś takiego się nie spodziewał - mówi Anna Żurawiecka, dyrektor Gimnazjum w Ulhówku, do którego chodzili 16-letni Monika i Radek.

Wraz z nimi w wypadku w Dyniskach Starych zginął ich kolega Michał, uczeń I klasy technikum.

W gimnazjum żałoba. Wczoraj rano odbył się apel, a później skrócono lekcje. W holu stoi tablica pamiątkowa poświęcona Radkowi i Monice. Są kwiaty, pali się znicz.

Wieczorem uczniowie będą modlć się w kościele w Dyniskach Starych w intencji zabitych. Potem przejdą przez wieś w marszu milczenia.

O mszy i marszu powiadamiali się za pomocą SMS-ów. W dotarciu na miejsce pomogła gmina. - Do każdej wioski dojechał nasz autobus - mówi Łukasz Kłębek, wójt Ulhówka, który zarządził żałobę w całej gminie.
We wtorek o godz. 14 w Ulhówku odbędzie się pogrzeb dwójki gimnazjalistów. Wcześniej z ich rówieśnikami spotkają się psychologowie. Prawdopodobnie także we wtorek na cmentarzu w Dyniskach Starych pochowany zostanie Mateusz.

- Minutą ciszy koledzy uczcili jego pamięć - mówi Renata Matyjanka, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 6 w Lubyczy Królewskiej.

Tam, do pierwszej klasy technikum mechanizacji rolnictwa, chodził najstarszy z trójki zabitych przyjaciół.

Ich koleżanka cały czas walczy o życie. - Jest podtrzymywana przy życiu, bo pracuje serce i układ krążenia - mówi Andrzej Kaczor, dyrektor tomaszowskiego szpitala.

Dotarliśmy do gimnazjalisty, któremu wraz z kolegą udało się uskoczyć do rowu przed rozpędzonym samochodem.

- Jechał bardzo szybko, a ja dla żartu krzyknąłem, żeby wskoczyć do rowu - opowiada Sebastian Majdanik z Dębiny. Kolega go posłuchał, dzięki temu obaj żyją.

Sprawca masakry usłyszał już zarzuty. - Spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły trzy osoby, a czwarta doznała poważnych obrażeń ciała, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz ucieczka z miejsca zdarzenia

- wylicza Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim. Wczoraj wieczorem śledczy wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.


Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2011 o 03:17
0
Banda Z Was Prawie Wszystkich Idiotów.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych Więc Sporo O Tej Wsi.Oni Szli Dobrą Stroną Jezdni Tylko Jak Się Taki Pijak Poje***y Kierowca Znazł To Nie Mieli Szansy Żeby Ucieć Gdzie Kolwiek.I Nie Obwiniajcie Ich Że To Ich Wina Była.Tylko Tego Kierowcy Z Tego Co Mi Mówili Rodzice I Moja Rodzina W Dyniskach.Nie Ma Serca Tylko Obwiniać Wszystkich Na Około. Ich Już Niema I Nikt Już Ich nie Zwróci Żeby Żyli.Ja Byłam Na Pogrzebie Mojego Kolegi Mateusza W Dyniskach I To Była Masakra.Jak Wszyscy Płakali Rodzice Mateusza Znajomi Przyjaciele I Rodzina Cała.Mateusz Spoczywaj W Pokoju Na Zawsze Będziesz W Naszej Pamięci I W Naszych Sercach(*).
Banda Z Was Prawie Wszystkich Idiotów.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych Więc Sporo O Tej Wsi.Oni Szli Dobrą Stroną Jezdni Tylko Jak Się Taki Pijak Poje***y Kierowca Znazł To Nie Mieli Szansy Żeby Ucieć Gdzie Kolwiek.I Nie Obwiniajcie Ich Że To Ich Wina Była.Tylko Tego Kierowcy Z Tego Co Mi Mówili Rodzice I Moja Rodzina W Dyniskach.Nie Ma Serca Tylko Obwiniać Wszystkich Na Około. Ich Już Niema I Nikt Już Ich nie Zwróci Żeby Żyli.Ja Byłam Na Pogrzebie Mojego Kolegi Mateusza W Dyniskach I To Była Masakra.Jak Wszyscy Płakali Rodzice Mateusza Znajomi ... rozwiń
Avatar
Klaudia / 27 września 2011 o 03:02
0
[quote name='znajomaaa' timestamp='1240945760' post='122239']
zgadzam się z Tobą ale z tym bandytą to zdecydowanie przegięcie... To nie było zabójstwo z premedytacją, tylko ludzka głupota go zgubiła..
[/quote]
Avatar
re / 28 marca 2011 o 12:41
0
JAK ku*** NA IMIE MASZ NO JAK ku*** NA IMIE MASZ



TOMEK SKABLUK
Avatar
~gość~ / 5 maja 2009 o 06:41
0
[url="http://video2.v2.tvp.pl/2009/04/28/201155/film.asf"]http://video2.v2.tvp.pl/2009/04/28/201155/film.asf[/url]
Avatar
Szesnastolatka. / 30 kwietnia 2009 o 21:38
0
Ja powien jedno. Nie ma sensu ani Kiepka oceniać, ani Moniki, Radka i Mateusza. Nie wiem jak to było. Wiem tylko z tego co mówią sąsiedzi i piszą w gazecie. To wielka tragedia, ale nie kłócicie się czy to ich wina czy Tomasza S. Gdybyśmy szukali winnych to można zacząć od Boga, że w ogólę stworzył ich, potem rodziców, potem ich, a potem nas. Może jeszcze zaczniecie obwiniać tego co samochód stworzył, albo dyskoteki. To nie ma sensu. Udeżył w nich Tomek, więc poniesie kare za wszystko. Nie kłócie sie tylko pomyscie wspołczując i płacząc nad sobą. Co my wszyscy robimy ?! Jak niszczymy siebie na wzajem.
Ja powien jedno. Nie ma sensu ani Kiepka oceniać, ani Moniki, Radka i Mateusza. Nie wiem jak to było. Wiem tylko z tego co mówią sąsiedzi i piszą w gazecie. To wielka tragedia, ale nie kłócicie się czy to ich wina czy Tomasza S. Gdybyśmy szukali winnych to można zacząć od Boga, że w ogólę stworzył ich, potem rodziców, potem ich, a potem nas. Może jeszcze zaczniecie obwiniać tego co samochód stworzył, albo dyskoteki. To nie ma sensu. Udeżył w nich Tomek, więc poniesie kare za wszystko. Nie kłócie sie tylko pomyscie wspołczując i płacząc nad s... rozwiń
Avatar
ja / 30 kwietnia 2009 o 21:29
0
Jaki Michał ?? To Mateusz ! Już wymyślacie.
Avatar
whf / 30 kwietnia 2009 o 14:40
0
Poczytałem z grubsza wypowiedzi pod tą informacją i nasuwa mi się pytanie:

Co do istoty sprawy wnosi to, czy 16latek może iść na dyskotekę, czy nie? Co to zmienia?
Avatar
zwolennik_kary_śmierci / 30 kwietnia 2009 o 14:22
0
1212 napisał:
to był wypadek myslcie troche ....

ci co mowią o tym zeby go zabic to maja nasrane i to bardzo deb***e a nie ludzie

on tego nie chciał...

wy chyba nie odrozniacie morderstwa od wypadku .... deb***E!!!


Jakby nie chciał, to by nie wsiadał po pijaku za kółko. Dla mnie każdy pijany kierowca jest potencjalnym mordercą, śmieciem i zasługuje na kulę w łeb. Tak prewencyjnie.

Wypadek to by był, jakby jechał na trzeźwo. Po pijaku - morderstwo. Szkoda, że ryja nie pokazali.


Jakby nie chciał, to by nie wsiadał po pijaku za kółko. Dla mnie każdy pijany kierowca jest potencjalnym mordercą, śmieciem i zasługuje na kulę w łeb. Tak prewencyjnie.

Wypadek to by był, jakby jechał na trzeźwo. Po pijaku - morderstwo. Szkoda, że ryja nie pokazali. rozwiń
Avatar
yogg / 30 kwietnia 2009 o 14:19
0
Gość napisał:
NIE ZNASZ GO TO NIE MOW O NIM TAKICH RZECZY BO GDYBY TO KTOS Z TWOJEJ RODZINY ICH POTRĄCIL TO BYS INACZEJ pier***IŁA


WIĘC POMYSL ZA NIM COS JESZCZE IDIOTYCZNEGO NAPISZESZ!!!!!!!!!!!!!!


LUDZIE BEZ MOZGU!!!!!!!!!!!!!


Ale dlaczego nie? Użył samochodu jak narzędzia do zabijania - to kulę w łeb od razu. Jednego śmiecia w społeczeństwie będzie mniej. A z mojej rodziny nikt samochodem po pijaku nikogo nie potrąci, ja mam normalną rodzinę.


Ale dlaczego nie? Użył samochodu jak narzędzia do zabijania - to kulę w łeb od razu. Jednego śmiecia w społeczeństwie będzie mniej. A z mojej rodziny nikt samochodem po pijaku nikogo nie potrąci, ja mam normalną rodzinę. rozwiń
Avatar
zabić go!! / 29 kwietnia 2009 o 21:13
0
Sam jestes bez mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jak by to z Twojej rodziny osoba zgineła to byś też inaczej pier***ił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

On jest winny i jego koledzy ez ku*** pusicili go zeby jechal po pijaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja pier***e tak sie znacie gówno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radka tato jak sie o tym dowiedzial dostal zawału i szoku !! masakra;((((((((

a kierwoca niech gnije w wiezeniu a jak wyjdze to my juz go potracimy sami!!!!!!!!!!!!

oko za oko!!!!!!!!!!!1

i ta jego poje***a dziwczyna jest pusta zeby go puszczac po pijaku!!!!!!
i nie broncie jej!!!!!! zal!!!!!
ona tez pewnie byla naje***a!!!!!
a on pewnie nie byl tylko pijany ale i przyjarany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sam jestes bez mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jak by to z Twojej rodziny osoba zgineła to byś też inaczej pier***ił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

On jest winny i jego koledzy ez ku*** pusicili go zeby jechal po pijaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja pier***e tak sie znacie gówno !... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2011 o 03:17
0
Banda Z Was Prawie Wszystkich Idiotów.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych Więc Sporo O Tej Wsi.Oni Szli Dobrą Stroną Jezdni Tylko Jak Się Taki Pijak Poje***y Kierowca Znazł To Nie Mieli Szansy Żeby Ucieć Gdzie Kolwiek.I Nie Obwiniajcie Ich Że To Ich Wina Była.Tylko Tego Kierowcy Z Tego Co Mi Mówili Rodzice I Moja Rodzina W Dyniskach.Nie Ma Serca Tylko Obwiniać Wszystkich Na Około. Ich Już Niema I Nikt Już Ich nie Zwróci Żeby Żyli.Ja Byłam Na Pogrzebie Mojego Kolegi Mateusza W Dyniskach I To Była Masakra.Jak Wszyscy Płakali Rodzice Mateusza Znajomi Przyjaciele I Rodzina Cała.Mateusz Spoczywaj W Pokoju Na Zawsze Będziesz W Naszej Pamięci I W Naszych Sercach(*).
Banda Z Was Prawie Wszystkich Idiotów.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych Więc Sporo O Tej Wsi.Oni Szli Dobrą Stroną Jezdni Tylko Jak Się Taki Pijak Poje***y Kierowca Znazł To Nie Mieli Szansy Żeby Ucieć Gdzie Kolwiek.I Nie Obwiniajcie Ich Że To Ich Wina Była.Tylko Tego Kierowcy Z Tego Co Mi Mówili Rodzice I Moja Rodzina W Dyniskach.Nie Ma Serca Tylko Obwiniać Wszystkich Na Około. Ich Już Niema I Nikt Już Ich nie Zwróci Żeby Żyli.Ja Byłam Na Pogrzebie Mojego Kolegi Mateusza W Dyniskach I To Była Masakra.Jak Wszyscy Płakali Rodzice Mateusza Znajomi ... rozwiń
Avatar
Klaudia / 27 września 2011 o 03:02
0
[quote name='znajomaaa' timestamp='1240945760' post='122239']
zgadzam się z Tobą ale z tym bandytą to zdecydowanie przegięcie... To nie było zabójstwo z premedytacją, tylko ludzka głupota go zgubiła..
[/quote]
Avatar
re / 28 marca 2011 o 12:41
0
JAK ku*** NA IMIE MASZ NO JAK ku*** NA IMIE MASZ



TOMEK SKABLUK
Avatar
~gość~ / 5 maja 2009 o 06:41
0
[url="http://video2.v2.tvp.pl/2009/04/28/201155/film.asf"]http://video2.v2.tvp.pl/2009/04/28/201155/film.asf[/url]
Avatar
Szesnastolatka. / 30 kwietnia 2009 o 21:38
0
Ja powien jedno. Nie ma sensu ani Kiepka oceniać, ani Moniki, Radka i Mateusza. Nie wiem jak to było. Wiem tylko z tego co mówią sąsiedzi i piszą w gazecie. To wielka tragedia, ale nie kłócicie się czy to ich wina czy Tomasza S. Gdybyśmy szukali winnych to można zacząć od Boga, że w ogólę stworzył ich, potem rodziców, potem ich, a potem nas. Może jeszcze zaczniecie obwiniać tego co samochód stworzył, albo dyskoteki. To nie ma sensu. Udeżył w nich Tomek, więc poniesie kare za wszystko. Nie kłócie sie tylko pomyscie wspołczując i płacząc nad sobą. Co my wszyscy robimy ?! Jak niszczymy siebie na wzajem.
Ja powien jedno. Nie ma sensu ani Kiepka oceniać, ani Moniki, Radka i Mateusza. Nie wiem jak to było. Wiem tylko z tego co mówią sąsiedzi i piszą w gazecie. To wielka tragedia, ale nie kłócicie się czy to ich wina czy Tomasza S. Gdybyśmy szukali winnych to można zacząć od Boga, że w ogólę stworzył ich, potem rodziców, potem ich, a potem nas. Może jeszcze zaczniecie obwiniać tego co samochód stworzył, albo dyskoteki. To nie ma sensu. Udeżył w nich Tomek, więc poniesie kare za wszystko. Nie kłócie sie tylko pomyscie wspołczując i płacząc nad s... rozwiń
Avatar
ja / 30 kwietnia 2009 o 21:29
0
Jaki Michał ?? To Mateusz ! Już wymyślacie.
Avatar
whf / 30 kwietnia 2009 o 14:40
0
Poczytałem z grubsza wypowiedzi pod tą informacją i nasuwa mi się pytanie:

Co do istoty sprawy wnosi to, czy 16latek może iść na dyskotekę, czy nie? Co to zmienia?
Avatar
zwolennik_kary_śmierci / 30 kwietnia 2009 o 14:22
0
1212 napisał:
to był wypadek myslcie troche ....

ci co mowią o tym zeby go zabic to maja nasrane i to bardzo deb***e a nie ludzie

on tego nie chciał...

wy chyba nie odrozniacie morderstwa od wypadku .... deb***E!!!


Jakby nie chciał, to by nie wsiadał po pijaku za kółko. Dla mnie każdy pijany kierowca jest potencjalnym mordercą, śmieciem i zasługuje na kulę w łeb. Tak prewencyjnie.

Wypadek to by był, jakby jechał na trzeźwo. Po pijaku - morderstwo. Szkoda, że ryja nie pokazali.


Jakby nie chciał, to by nie wsiadał po pijaku za kółko. Dla mnie każdy pijany kierowca jest potencjalnym mordercą, śmieciem i zasługuje na kulę w łeb. Tak prewencyjnie.

Wypadek to by był, jakby jechał na trzeźwo. Po pijaku - morderstwo. Szkoda, że ryja nie pokazali. rozwiń
Avatar
yogg / 30 kwietnia 2009 o 14:19
0
Gość napisał:
NIE ZNASZ GO TO NIE MOW O NIM TAKICH RZECZY BO GDYBY TO KTOS Z TWOJEJ RODZINY ICH POTRĄCIL TO BYS INACZEJ pier***IŁA


WIĘC POMYSL ZA NIM COS JESZCZE IDIOTYCZNEGO NAPISZESZ!!!!!!!!!!!!!!


LUDZIE BEZ MOZGU!!!!!!!!!!!!!


Ale dlaczego nie? Użył samochodu jak narzędzia do zabijania - to kulę w łeb od razu. Jednego śmiecia w społeczeństwie będzie mniej. A z mojej rodziny nikt samochodem po pijaku nikogo nie potrąci, ja mam normalną rodzinę.


Ale dlaczego nie? Użył samochodu jak narzędzia do zabijania - to kulę w łeb od razu. Jednego śmiecia w społeczeństwie będzie mniej. A z mojej rodziny nikt samochodem po pijaku nikogo nie potrąci, ja mam normalną rodzinę. rozwiń
Avatar
zabić go!! / 29 kwietnia 2009 o 21:13
0
Sam jestes bez mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jak by to z Twojej rodziny osoba zgineła to byś też inaczej pier***ił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

On jest winny i jego koledzy ez ku*** pusicili go zeby jechal po pijaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja pier***e tak sie znacie gówno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radka tato jak sie o tym dowiedzial dostal zawału i szoku !! masakra;((((((((

a kierwoca niech gnije w wiezeniu a jak wyjdze to my juz go potracimy sami!!!!!!!!!!!!

oko za oko!!!!!!!!!!!1

i ta jego poje***a dziwczyna jest pusta zeby go puszczac po pijaku!!!!!!
i nie broncie jej!!!!!! zal!!!!!
ona tez pewnie byla naje***a!!!!!
a on pewnie nie byl tylko pijany ale i przyjarany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sam jestes bez mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jak by to z Twojej rodziny osoba zgineła to byś też inaczej pier***ił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

On jest winny i jego koledzy ez ku*** pusicili go zeby jechal po pijaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja pier***e tak sie znacie gówno !... rozwiń