Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 marca 2010 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Jerzy Hoffman nakręci w 3D film o Bitwie Warszawskiej

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 11 A A

Sceny batalistyczne "Bitwy Warszawskiej 1920” Jerzy Hoffman sfilmuje w technologii trójwymiarowej 3D. Tak powstanie m.in. scena szarży ułańskiej, kręconej pod Komarowem na Zamojszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W Polsce nikt jeszcze nie podjął takiego wyzwania – mówi Jerzy Michaluk, producent "Bitwy Warszawskiej 1920 r.” – Ale na świecie takie kino powstaje. Przykładem jest głośny ostatnio film "Avatar” w technologii 3D. Nie możemy być w tyle.

Większość zdjęć ekipa reżysera Jerzego Hoffmana nakręci w Warszawie, Sierpcu, Modlinie i właśnie pod Komarowem na Zamojszczyźnie. Dlaczego tam? W tym roku przypada 90. rocznica bitwy pod Komarowem. Zjedzie tam m.in. kilkuset członków grup rekonstrukcji historycznych z całej Polski. Odtworzą krwawe polsko-bolszewickie potyczki. Wykorzysta to Hoffman, by nakręcić główne sceny batalistyczne z udziałem polskiej kawalerii.

W tym celu już podpisał list intencyjny ze Stowarzyszeniem "Bitwa pod Komarowem”. Ustalono, że "komarowskie” zdjęcia ruszą 21 sierpnia i potrwają tydzień. Tomasz Dudek, prezes stowarzyszenia, cieszy się nie tylko z tego, że udało mu się ściągnąć filmowców. Liczy, że dzięki rozgłosowi medialnemu uda się na polach pobliskiej Wolicy Śniatyckiej ustawić pomnik ku czci bohaterów bitwy.

– Miał stanąć już w 1936 roku – mówi Tomasz Dudek. – Był nawet projekt, ale zaginął. Udało nam się jednak dotrzeć do jednego ze szkiców. W wakacje rozpoczniemy zbiórkę pieniędzy na monument.

Mieszkańcy Komarowa bardzo by chcieli, żeby sfilmowano ich w trójwymiarze.
– Na pewno potrzebny będzie tłum statystów. Ale na razie nie ma żadnych informacji o naborze do filmu – mówi 19-letni Grzegorz Wojciechowski z Komarowa. – Ja jestem na to gotowy.

Dla mieszkańców udział w filmie byłby szansą na nieduży zarobek. Za statystowanie w filmie fabularnym można dostać około 70 zł za dzień zdjęciowy – w praktyce może to oznaczać na planie 10 godzin dziennie.

Film, którego budżet wyniesie około 20 mln złotych, będzie opowiadał o losie trójki bohaterów na tle krwawych zmagań wojny polsko-bolszewickiej. I choć prace nad obsadą trwają, wiadomo już, że w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Daniel Olbrychski.

– Szyjemy kostiumy, gromadzimy rekwizyty, dopracowujemy scenariusz – mówi J. Michaluk. – Na razie w wyborze plenerów przeszkadza nam śnieg leżący na polach. Ale pierwsze zdjęcia zrobimy już 28 czerwca.

– Niech znawcy tematu nie szukają w tym filmie podziału na fronty, nazw formacji, nazwisk dowódców i pełnej chronologii wydarzeń – napisał Jerzy Hoffman na stronie internetowej "Zodiak Jerzy Hoffman Film Production”. – Bo ważne jest napięcie, temperatura uczuć, charaktery i postawy ludzkie.

– Technologia 3D na pewno pochłonie sporą część naszego budżetu – dodaje producent. – Ale sprawdzi się nie tylko na ekranach kin. Za kilka lat większość telewizorów będzie odtwarzać filmy także w takiej technologii. Nasz obraz na tym zyska.

Premierę filmu zaplanowano na sierpień przyszłego roku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 7 lipca 2010 o 10:42
0
70zl???
50 zl w Lublinie placa statystom za ten film i bylismy prawie 13 godzin!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
izi / 21 marca 2010 o 14:05
0
eRepublik to gra łącząca aspekty polityczne, militarne oraz gospodarcze. eRepublik ma światowy zasięg, zarejestrowanych jest prawie 400 tysięcy graczy, z czego 60 tysięcy to POLACY (najliczniejsza nacja)!
Polska jest w tej chwili wplątana w liczne walki i potrzebujemy jak największego napływu nowych graczy, którzy pozwolą nam stworzyć potęgę na skalę światową. Nasz najważniejszy cel - aneksja Niemiec został wykonany!
Chcesz walczyć przeciw innym krajom i w kolejnych powstaniach, które wybuchają w podbitych regionach?
Od niedawna jest także język polski, jako jeden z możliwych do wyboru w grze, co na pewno spodoba się wielu nieanglojęzycznym graczom!
Pomóż Polsce! Dołącz już dziś!
[url="http://pomoz-polsce.tk/"]http://pomoz-polsce.tk/[/url]

P.S. Najlepiej używać skrzynek e-mail na serwerach yahoo i gmail
eRepublik to gra łącząca aspekty polityczne, militarne oraz gospodarcze. eRepublik ma światowy zasięg, zarejestrowanych jest prawie 400 tysięcy graczy, z czego 60 tysięcy to POLACY (najliczniejsza nacja)!
Polska jest w tej chwili wplątana w liczne walki i potrzebujemy jak największego napływu nowych graczy, którzy pozwolą nam stworzyć potęgę na skalę światową. Nasz najważniejszy cel - aneksja Niemiec został wykonany!
Chcesz walczyć przeciw innym krajom i w kolejnych powstaniach, które wybuchają w podbitych regionach?
rozwiń
Avatar
Erep SSIE / 21 marca 2010 o 13:59
0
bija_mnie_niemcy napisał:
Przepraszam za spam, ale moze kogos to zainteresuje.
Jest taka masowa gra przegladarkowa, w ktorej symulowany jest swiat (jest tez Polska), polityka, wojna, gospodarka, itd. Jak to w realu mielismy najazd Niemcow i i Polska stracila niepodleglosc. Teraz znowu jest wojna ze szwabami, wiec jak ktos jest zainteresowany, to prosze o pomoc.
[url="http://######"]######[/url]



Spieprzaj cieciu
Avatar
bija_mnie_niemcy / 21 marca 2010 o 12:26
0
Przepraszam za spam, ale moze kogos to zainteresuje.
Jest taka masowa gra przegladarkowa, w ktorej symulowany jest swiat (jest tez Polska), polityka, wojna, gospodarka, itd. Jak to w realu mielismy najazd Niemcow i i Polska stracila niepodleglosc. Teraz znowu jest wojna ze szwabami, wiec jak ktos jest zainteresowany, to prosze o pomoc.
[url="######"]######[/url]
Avatar
MAciek / 21 marca 2010 o 11:06
0
Kolejny film wojenny ... polacy nie potrafią nic innego kręcić? Szkoły przyjdą i kasa płynie..
Avatar
Gość / 20 marca 2010 o 12:43
0
STYX napisał:
Czy ten cierpiętnik bedzie kiedyś miał dosyć ??? Znowu kolejny gniot o boskiej interwencji w sprawie Polski...

kolego spadaj do moskwy albo na białorus
w powojennej Polsce ile poswatało filmu o tym triumfie polski na sowietami?
Avatar
STYX / 16 marca 2010 o 09:55
0
Czy ten cierpiętnik bedzie kiedyś miał dosyć ??? Znowu kolejny gniot o boskiej interwencji w sprawie Polski...
Avatar
Pawel / 16 marca 2010 o 09:20
0
Ale w zasadzie kogo to.....kto to bedzie ogladał, przecież to będzie jedna wielka porażka.....(efekty jak z wiedźmina....)
Avatar
Rino / 16 marca 2010 o 09:19
0
"Dla mieszkańców udział w filmie byłby szansą na nieduży zarobek. Za statystowanie w filmie fabularnym można dostać około 70 zł za dzień zdjęciowy"
Do tego trzeba jeszcze dodać wyżywienie, również na koszt filmowców.
A tak w ogóle to pan redaktor sugeruje, że 70 zł dziennie to nieduży zarobek? Zwłaszcza tutaj w Polsce "C"?
Avatar
Maximus / 16 marca 2010 o 07:29
0
I tak scenom batalistycznym będzie daleko do tych z Gladiatora (choć to inna epoka i inny charakter scen), Hoffmanowi daleko do R.Scotta i pieniądze nie te...
Avatar
~gość~ / 7 lipca 2010 o 10:42
0
70zl???
50 zl w Lublinie placa statystom za ten film i bylismy prawie 13 godzin!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
izi / 21 marca 2010 o 14:05
0
eRepublik to gra łącząca aspekty polityczne, militarne oraz gospodarcze. eRepublik ma światowy zasięg, zarejestrowanych jest prawie 400 tysięcy graczy, z czego 60 tysięcy to POLACY (najliczniejsza nacja)!
Polska jest w tej chwili wplątana w liczne walki i potrzebujemy jak największego napływu nowych graczy, którzy pozwolą nam stworzyć potęgę na skalę światową. Nasz najważniejszy cel - aneksja Niemiec został wykonany!
Chcesz walczyć przeciw innym krajom i w kolejnych powstaniach, które wybuchają w podbitych regionach?
Od niedawna jest także język polski, jako jeden z możliwych do wyboru w grze, co na pewno spodoba się wielu nieanglojęzycznym graczom!
Pomóż Polsce! Dołącz już dziś!
[url="http://pomoz-polsce.tk/"]http://pomoz-polsce.tk/[/url]

P.S. Najlepiej używać skrzynek e-mail na serwerach yahoo i gmail
eRepublik to gra łącząca aspekty polityczne, militarne oraz gospodarcze. eRepublik ma światowy zasięg, zarejestrowanych jest prawie 400 tysięcy graczy, z czego 60 tysięcy to POLACY (najliczniejsza nacja)!
Polska jest w tej chwili wplątana w liczne walki i potrzebujemy jak największego napływu nowych graczy, którzy pozwolą nam stworzyć potęgę na skalę światową. Nasz najważniejszy cel - aneksja Niemiec został wykonany!
Chcesz walczyć przeciw innym krajom i w kolejnych powstaniach, które wybuchają w podbitych regionach?
rozwiń
Avatar
Erep SSIE / 21 marca 2010 o 13:59
0
bija_mnie_niemcy napisał:
Przepraszam za spam, ale moze kogos to zainteresuje.
Jest taka masowa gra przegladarkowa, w ktorej symulowany jest swiat (jest tez Polska), polityka, wojna, gospodarka, itd. Jak to w realu mielismy najazd Niemcow i i Polska stracila niepodleglosc. Teraz znowu jest wojna ze szwabami, wiec jak ktos jest zainteresowany, to prosze o pomoc.
[url="http://######"]######[/url]



Spieprzaj cieciu
Avatar
bija_mnie_niemcy / 21 marca 2010 o 12:26
0
Przepraszam za spam, ale moze kogos to zainteresuje.
Jest taka masowa gra przegladarkowa, w ktorej symulowany jest swiat (jest tez Polska), polityka, wojna, gospodarka, itd. Jak to w realu mielismy najazd Niemcow i i Polska stracila niepodleglosc. Teraz znowu jest wojna ze szwabami, wiec jak ktos jest zainteresowany, to prosze o pomoc.
[url="######"]######[/url]
Avatar
MAciek / 21 marca 2010 o 11:06
0
Kolejny film wojenny ... polacy nie potrafią nic innego kręcić? Szkoły przyjdą i kasa płynie..
Avatar
Gość / 20 marca 2010 o 12:43
0
STYX napisał:
Czy ten cierpiętnik bedzie kiedyś miał dosyć ??? Znowu kolejny gniot o boskiej interwencji w sprawie Polski...

kolego spadaj do moskwy albo na białorus
w powojennej Polsce ile poswatało filmu o tym triumfie polski na sowietami?
Avatar
STYX / 16 marca 2010 o 09:55
0
Czy ten cierpiętnik bedzie kiedyś miał dosyć ??? Znowu kolejny gniot o boskiej interwencji w sprawie Polski...
Avatar
Pawel / 16 marca 2010 o 09:20
0
Ale w zasadzie kogo to.....kto to bedzie ogladał, przecież to będzie jedna wielka porażka.....(efekty jak z wiedźmina....)
Avatar
Rino / 16 marca 2010 o 09:19
0
"Dla mieszkańców udział w filmie byłby szansą na nieduży zarobek. Za statystowanie w filmie fabularnym można dostać około 70 zł za dzień zdjęciowy"
Do tego trzeba jeszcze dodać wyżywienie, również na koszt filmowców.
A tak w ogóle to pan redaktor sugeruje, że 70 zł dziennie to nieduży zarobek? Zwłaszcza tutaj w Polsce "C"?
Avatar
Maximus / 16 marca 2010 o 07:29
0
I tak scenom batalistycznym będzie daleko do tych z Gladiatora (choć to inna epoka i inny charakter scen), Hoffmanowi daleko do R.Scotta i pieniądze nie te...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!