Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 grudnia 2010 r.
12:51
Edytuj ten wpis

Krynice: Weszli na plebanię, związali proboszcza i gospodynię

0 8 A A

Policja cały czas szuka sprawców brutalnego napadu na plebanię w Krynicach na Zamojszczyźnie. Napastnicy sforsowali drzwi balkonowe, a potem skrępowali sznurem 58-letniego proboszcza i jego gospodynię. Zabrali ponad 20 tys. złotych w gotówce oraz broń gazową. Poszkodowani dochodzą do zdrowia, parafianie są w szoku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bo takiego napadu, jak żyję, jeszcze u nas nie było – mówi 65-letni pan Stanisław.

Podobnie jak inni parafianie, nie chce podawać nazwiska. – Bandyci mogą się mścić, a mi życie miłe – wyjaśnia. – Nie chcę, żeby mnie spalili.

Do napadu doszło w Wigilię ok. godz. 3 nad ranem. – Sprawcy sforsowali drzwi balkonowe plebani, a potem skrępowali sznurem proboszcza i jego gospodynię – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji.

Bili oboje, przeszukali plebanię, a następnie zrabowali 26 tys. złotych oraz broń gazową. Policja ustaliła, że napastników było trzech lub czterech. Na głowach mieli kominiarki. Mundurowi użyli psów tropiących, ale nie udało się ich zatrzymać. Odjechali samochodem w nieznanym kierunku.

Pasterkę i nabożeństwa w pierwszy i drugi dzień świąt odprawił ksiądz z sąsiedniej parafii. O napadzie wspomniał mimochodem odczytując życzenia dla wiernych od proboszcza, które zostały napisane – jak to określił – przed "ostatnimi wydarzeniami”. – Proboszcz dochodzi do siebie na plebani – powiedział nam duchowny po sobotniej mszy.

Poszkodowany ma obrażenia głowy i podbite oko. Założono mu kilka szwów. Jego 52-letnia gospodyni wyszła z opresji ze złamaniem ręki. Oboje mają świadomość, że mogli zginąć.

W parafii dobrze działa poczta pantoflowa. – Widziałem w Wigilię kilkunastu policjantów z psami – mówi pan Jan. – Sąsiadka mówiła, że ktoś napadł na proboszcza.

Parafianie zwracają uwagę na tupet bandytów. Plebania znajduje się nie na odludziu, ale przy ruchliwej drodze krajowej nr 17. Nikt jednak nic nie widział, nic nie słyszał. Żałują swojego księdza, który od kilkunastu lat jest proboszczem. – To porządny człowiek, wszystkich traktuje jednakowo – mówi pani Maria. – Nie zdziera opłat, przyjmuje "co łaska”.

Nie wiadomo, czy zrabowana gotówka to były prywatne oszczędności kapłana czy datki wiernych.
Za rozbój sprawcom grozi do 12 lat więzienia, ale wcześniej trzeba ich zatrzymać.

Przypomnijmy, że 12 grudnia w nocy próbowano włamać się do plebani w Nieliszu (pow. zamojski). Sprawca nawiercił otwory w ramie okiennej, wypchnął okno, ale nie wszedł do środka, bo spłoszył go alarm.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zamoscianin / 27 grudnia 2010 o 11:19
0
Słyszeliście coś o porwaniu 4-latki w Carrefourze?
Avatar
qwt53 / 26 grudnia 2010 o 23:52
0
to razem z gosposia go zwiazali? no ladnie pewnie na pasterce ja zagadal;)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 22:17
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1293379382' post='411510']
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
[/quote]

Tomasz jak w Ewangelii, musi zobaczyć, bo nie uwierzy? Gdyby Twojego Ojca tak związali i skatowali, byś wyklinał zbójów na maxa, a kiedy dotyczy to ojca naszej wiary, to nic się nie dzieje, bo nie ma go kto bronić. Żal
Avatar
Tomasz / 26 grudnia 2010 o 17:03
0
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 15:13
0
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomyslec po ludzku i zrozumiec ze krew nie woda
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomy... rozwiń
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 14:34
0
[quote name='adfa' timestamp='1293366661' post='411436']
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
[/quote]

Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:31
0
Daleko nie trzeba szukać. Pewnie to miejscowe ćwoczki zrobiły
Avatar
adfa / 26 grudnia 2010 o 13:31
0
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
Avatar
Zamoscianin / 27 grudnia 2010 o 11:19
0
Słyszeliście coś o porwaniu 4-latki w Carrefourze?
Avatar
qwt53 / 26 grudnia 2010 o 23:52
0
to razem z gosposia go zwiazali? no ladnie pewnie na pasterce ja zagadal;)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 22:17
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1293379382' post='411510']
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
[/quote]

Tomasz jak w Ewangelii, musi zobaczyć, bo nie uwierzy? Gdyby Twojego Ojca tak związali i skatowali, byś wyklinał zbójów na maxa, a kiedy dotyczy to ojca naszej wiary, to nic się nie dzieje, bo nie ma go kto bronić. Żal
Avatar
Tomasz / 26 grudnia 2010 o 17:03
0
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 15:13
0
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomyslec po ludzku i zrozumiec ze krew nie woda
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomy... rozwiń
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 14:34
0
[quote name='adfa' timestamp='1293366661' post='411436']
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
[/quote]

Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:31
0
Daleko nie trzeba szukać. Pewnie to miejscowe ćwoczki zrobiły
Avatar
adfa / 26 grudnia 2010 o 13:31
0
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces 2 0

– Zwiększyła się liczba osób, które popierają Prawo i Sprawiedliwość – ogłosił we wtorek Tomasz Pitucha, szef klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta, chociaż jego partia przegrała w Lublinie wybory do miejskiego samorządu.

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku 12

W środę rano odbędzie się pogrzeb taksówkarza, który zginął w wypadku przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych] 6 7

Wybory samorządowe 2018 - powiat puławski. Znamy już wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego. Najwięcej mandatów zdobyli radni PiS, którzy w tej kadencji mają samodzielną większość.

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat 21 25

Milionowe unijne dotacje, największe ośrodki zdrowia i kultury, inwestycje w drogi wojewódzkie, transport kolejowy i lotniczy. Prawo i Sprawiedliwość wydaje się być blisko przejęcia władzy w regionie. Ale do samodzielnego rządzenia może zabraknąć jednego mandatu.

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza 0 0

Nałęczów. O stanowisko burmistrza Nałęczowa w drugiej turze powalczą Wiesław Pardyka (34,9 proc.) i Wiesław Jarosiński (31,9 proc.).

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag
Zdjęcia
galeria

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag 4 7

Nowy rok akademicki zainaugurowano we wtorek na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W ostatniej chwili udział w uroczystości odwołał premier Mateusz Morawiecki.

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie
31 października 2018, 19:00

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 31 października o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Zwierzęta nocy.

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta 9 6

W Kraśniku będzie dogrywka gigantów, ale karty i tak rozdaje kobieta. Komitet wyborczy Marzeny Pomykalskiej zdobył w Radzie Miasta trzy mandaty i to od niej zależy przyszła koalicja w radzie. Bez względu na to, czy burmistrzem zostanie Wojciech Wilk (PO), czy Kazimierz Choma (PiS).

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro 5 6

Wniosek o uchylenie immunitetu posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Olszówki czeka na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Regulaminową, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Prokuratura chce postawić parlamentarzyście z Biłgoraja cztery zarzuty dotyczące niezgodnego z prawem uzyskania prawa jazdy.

Koncert DrGree w Rider's Pub
3 listopada 2018, 19:00

Koncert DrGree w Rider's Pub 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 3 listopada o godz. 19.30 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi grupa DrGree z premierą debiutanckiej płyty.

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy 1 2

Koszty konserwacji zabytkowych nagrobków są coraz wyższe. W tegorocznej kweście będziemy zbierać na uratowanie kolejnych czterech z cmentarza przy ul. Lipowej. Są też efekty zbiórki zeszłorocznej. Piękny anioł odzyskał głowę.

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej 0 1

Na środę planowany jest remont nawierzchni jezdni ul. Lubartowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bajkowskiego, czyli na tyłach Ratusza

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty 5 5

Dziesiątek tysięcy rodzin z bloków, kamienic oraz domów jednorodzinnych dotyczyć będzie decyzja, którą w czwartek ma podjąć Rada Miasta. Chodzi o wysokość bonifikaty, której udzieli miasto przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Jakie zniżki proponuje Ratusz?

Wybory samorządowe 2018 - Włodawa. Wyniki wyborów na burmistrza

Wybory samorządowe 2018 - Włodawa. Wyniki wyborów na burmistrza 1 2

Wiesław Muszyński przez kolejną, drugą kadencję będzie burmistrzem Włodawy. Przyjdzie mu rządzić w o tyle komfortowych warunkach, że do 20-osobowej Rady Miejskiej dostało się 12 osób z popieranego przez niego komitetu.

Chełmski Rower Miejski na wiosnę

Chełmski Rower Miejski na wiosnę 2 0

Miasto jest już na ostatnim etapie budowania systemu roweru miejskiego

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!