Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 grudnia 2010 r.
12:51
Edytuj ten wpis

Krynice: Weszli na plebanię, związali proboszcza i gospodynię

0 8 A A

Policja cały czas szuka sprawców brutalnego napadu na plebanię w Krynicach na Zamojszczyźnie. Napastnicy sforsowali drzwi balkonowe, a potem skrępowali sznurem 58-letniego proboszcza i jego gospodynię. Zabrali ponad 20 tys. złotych w gotówce oraz broń gazową. Poszkodowani dochodzą do zdrowia, parafianie są w szoku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bo takiego napadu, jak żyję, jeszcze u nas nie było – mówi 65-letni pan Stanisław.

Podobnie jak inni parafianie, nie chce podawać nazwiska. – Bandyci mogą się mścić, a mi życie miłe – wyjaśnia. – Nie chcę, żeby mnie spalili.

Do napadu doszło w Wigilię ok. godz. 3 nad ranem. – Sprawcy sforsowali drzwi balkonowe plebani, a potem skrępowali sznurem proboszcza i jego gospodynię – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji.

Bili oboje, przeszukali plebanię, a następnie zrabowali 26 tys. złotych oraz broń gazową. Policja ustaliła, że napastników było trzech lub czterech. Na głowach mieli kominiarki. Mundurowi użyli psów tropiących, ale nie udało się ich zatrzymać. Odjechali samochodem w nieznanym kierunku.

Pasterkę i nabożeństwa w pierwszy i drugi dzień świąt odprawił ksiądz z sąsiedniej parafii. O napadzie wspomniał mimochodem odczytując życzenia dla wiernych od proboszcza, które zostały napisane – jak to określił – przed "ostatnimi wydarzeniami”. – Proboszcz dochodzi do siebie na plebani – powiedział nam duchowny po sobotniej mszy.

Poszkodowany ma obrażenia głowy i podbite oko. Założono mu kilka szwów. Jego 52-letnia gospodyni wyszła z opresji ze złamaniem ręki. Oboje mają świadomość, że mogli zginąć.

W parafii dobrze działa poczta pantoflowa. – Widziałem w Wigilię kilkunastu policjantów z psami – mówi pan Jan. – Sąsiadka mówiła, że ktoś napadł na proboszcza.

Parafianie zwracają uwagę na tupet bandytów. Plebania znajduje się nie na odludziu, ale przy ruchliwej drodze krajowej nr 17. Nikt jednak nic nie widział, nic nie słyszał. Żałują swojego księdza, który od kilkunastu lat jest proboszczem. – To porządny człowiek, wszystkich traktuje jednakowo – mówi pani Maria. – Nie zdziera opłat, przyjmuje "co łaska”.

Nie wiadomo, czy zrabowana gotówka to były prywatne oszczędności kapłana czy datki wiernych.
Za rozbój sprawcom grozi do 12 lat więzienia, ale wcześniej trzeba ich zatrzymać.

Przypomnijmy, że 12 grudnia w nocy próbowano włamać się do plebani w Nieliszu (pow. zamojski). Sprawca nawiercił otwory w ramie okiennej, wypchnął okno, ale nie wszedł do środka, bo spłoszył go alarm.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zamoscianin / 27 grudnia 2010 r. o 11:19
Słyszeliście coś o porwaniu 4-latki w Carrefourze?
Avatar
qwt53 / 26 grudnia 2010 r. o 23:52
to razem z gosposia go zwiazali? no ladnie pewnie na pasterce ja zagadal;)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 22:17
[quote name='Tomasz' timestamp='1293379382' post='411510']
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
[/quote]

Tomasz jak w Ewangelii, musi zobaczyć, bo nie uwierzy? Gdyby Twojego Ojca tak związali i skatowali, byś wyklinał zbójów na maxa, a kiedy dotyczy to ojca naszej wiary, to nic się nie dzieje, bo nie ma go kto bronić. Żal
Avatar
Tomasz / 26 grudnia 2010 r. o 17:03
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 r. o 15:13
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomyslec po ludzku i zrozumiec ze krew nie woda
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomy... rozwiń
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 14:34
[quote name='adfa' timestamp='1293366661' post='411436']
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
[/quote]

Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 r. o 14:31
Daleko nie trzeba szukać. Pewnie to miejscowe ćwoczki zrobiły
Avatar
adfa / 26 grudnia 2010 r. o 13:31
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
Avatar
Zamoscianin / 27 grudnia 2010 r. o 11:19
Słyszeliście coś o porwaniu 4-latki w Carrefourze?
Avatar
qwt53 / 26 grudnia 2010 r. o 23:52
to razem z gosposia go zwiazali? no ladnie pewnie na pasterce ja zagadal;)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 22:17
[quote name='Tomasz' timestamp='1293379382' post='411510']
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
[/quote]

Tomasz jak w Ewangelii, musi zobaczyć, bo nie uwierzy? Gdyby Twojego Ojca tak związali i skatowali, byś wyklinał zbójów na maxa, a kiedy dotyczy to ojca naszej wiary, to nic się nie dzieje, bo nie ma go kto bronić. Żal
Avatar
Tomasz / 26 grudnia 2010 r. o 17:03
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 r. o 15:13
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomyslec po ludzku i zrozumiec ze krew nie woda
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomy... rozwiń
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 r. o 14:34
[quote name='adfa' timestamp='1293366661' post='411436']
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
[/quote]

Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 r. o 14:31
Daleko nie trzeba szukać. Pewnie to miejscowe ćwoczki zrobiły
Avatar
adfa / 26 grudnia 2010 r. o 13:31
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.