Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

13 sierpnia 2009 r.
13:12
Edytuj ten wpis

Pacjenci szpitala "papieskiego" płacą za parking

0 15 A A

Ruszył płatny parking przy zamojskim szpitalu "papieskim”. Godzina kosztuje 3 złote. Ale kierowca nie zapłaci w ciągu doby więcej niż 15 złotych. Pierwszego dnia panował galimatias. Ale sytuacja została opanowana. Jednak nie wszyscy zamierzają płacić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyrekcja szpitala podpisała pięcioletnią umowę na dzierżawę terenu z firmą z podzamojskiego Jarosławca, która co miesiąc ma przekazywać na konto placówki z tego tytułu prawie 44 tys. złotych brutto.

Po przygotowaniu instalacji parkingowej, dzierżawca przystąpił do dzieła, czyli zbierania opłat za parkowanie.

– Pierwszego dnia mieliśmy pełne ręce roboty – mówi Zbigniew Sienkiewicz, szef Przedsiębiorstwa Przewozowo-Handlowego Sienkiewicz, który w poniedziałek uruchomił monitorowany parking. – Przy wydawaniu biletów musieliśmy instruować kierowców, jak korzystać z zamontowanego na schodach przy wejściu do szpitala automatu rozliczeniowego, a także tłumaczyć, ile kosztuje parkowanie.

– Nic dziwnego, że przy wjeździe na teren szpitala zrobił się zator, ale teraz wszystko przebiega już prawidłowo – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. – Dzięki wprowadzeniu płatnego parkingu uzyskamy pieniądze na pokrycie podatku od nieruchomości, który wynosi rocznie ok. 400 tys. złotych, dodatkowo mamy zagwarantowane bezpieczeństwa w ruchu.

Bilety parkingowe pobierane są przy budce wjazdowej. Przez kwadrans kierowcy są zwolnieni z opłaty, później za każdą rozpoczętą godzinę parkowania zapłacą 3 złote.

– Ale maksymalna opłata w ciągu doby kosztuje 15 złotych, czyli po 5 godzinach parkowania kierowca jest zwolniony z dodatkowych kosztów – wskazuje Sienkiewicz.

Do tej pory kierowcy parkowali samochody gdzie się tylko dało, także na chodnikach. Po wprowadzeniu opłat pod szpitalem zrobiło się luźniej, bo nie wszyscy zamierzają płacić.

– Dlatego sam mam teraz problem z zaparkowaniem samochodu pod blokiem – denerwuje się mieszkaniec ul. Polnej. – Jeżeli ktoś nie chce płacić za parkowaniem pod szpitalem, to niech przyjedzie autobusem, a nie zabiera mi miejsca.

Parkingi osiedlowe po drugiej stronie al. Jana Pawła II rzeczywiście przeżywają oblężenie.

– To nieuczciwe i nie dziwię się temu, że mieszkańcom pobliskich osiedli zaczną puszczać nerwy – przyznaje Andrzej Wiśniewski, który dzisiaj zapłacił za parkowanie przy "papieskim” 9 złotych. – Ja wolę wyciągnąć już parę złotych i mieć pewność, że nikt nie uszkodzi mi samochodu.

Co o płatnym parkingu sądzą pacjenci? Czytaj sondę w piątkowym papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego


Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~cokolwiek~ / 13 października 2009 o 14:48
0
Ten parking to owszem dobra rzecz.Ale mógł by kosztować 1zł a nie 3/godz. i sam szpital mógł go prowadzic a nie panowie transportowcy.
Avatar
pacjentka / 13 października 2009 o 14:30
0
Ten parking to pranie pieniędzy dla panów dzierżawców.Szpital sam mógł dla siebie zarabiać w ten sposób a nie dawać zarabiać bogaczom.Ochyda.Parking płatny aleczasami nie ma wolnego miejsca,gdzie parkingowi .Zatakie pieniądze powinni wskazywać wolne miejsca!!!
Avatar
jedrek / 25 września 2009 o 14:32
0
są jakieś zniżki dla klientow POLONII TRANSPORT??
z tego co wiem to własciciel Pol.Tran. jest tujaj współ
Avatar
Wujek zza miedzy / 6 września 2009 o 19:08
0
MARIUSZ napisał:
...ja im nigdy nie zapłacę....RADA!...OBJECHAC TĄ BUDKĘ CO 14 MIN......ja zrobilem tak 4 razy i nie zapłacilem ani grosza:-)))))....to jest złodziejstwo,zarabianie na pacjętach,ale w polsce to normalne.wolę zapłacic za paliwo niż SIENKIEWICZOWI...NIE ZAPŁACĘ !!!!!!!!!!!!Z ZASADY....ALBO PARKUJCIE K/LIDLA:-)))))

Brawo. Aleś sprytny. Może teraz próbuj pobić rekord i tak przez powiedzmy 12 godzin co 14 minut wyjeżdżaj i wjeżdżaj na parking. Tylko jak przebolejesz fakt, gdy w 14 minucie akurat trafisz na kolejke przed budką i trzeba będzie Sienkiewiczowi zapłacić te 3 zł ?
Przypominam, że nikt Cie nie zmusza do parkowania akurat przed szpitalem. Dookoła w promieniu 200 metrów miejsc do darmowego parkowania nie brakuje. Chociaż sądząc po poziomie postu powyże, wiek autora wskazuje, że jedyny uprawniający do prowadzenia pojazdów dokument na jaki może sobie pozwolić to co najwyżej karta rowerowa, a rowery jak wiadomo można parkować bezpłatnie. ))

Pozdrawiam PacjĘcie

Brawo. Aleś sprytny. Może teraz próbuj pobić rekord i tak przez powiedzmy 12 godzin co 14 minut wyjeżdżaj i wjeżdżaj na parking. Tylko jak przebolejesz fakt, gdy w 14 minucie akurat trafisz na kolejke przed budką i trzeba będzie Sienkiewiczowi zapłacić te 3 zł ?
Przypominam, że nikt Cie nie zmusza do parkowania akurat przed szpitalem. Dookoła w promieniu 200 metrów miejsc do darmowego parkowania nie brakuje. Chociaż sądząc po poziomie postu powyże, wiek autora wskazuje, że jedyny uprawniający do prowadzenia pojaz... rozwiń
Avatar
MARIUSZ / 6 września 2009 o 18:49
0
...ja im nigdy nie zapłacę....RADA!...OBJECHAC TĄ BUDKĘ CO 14 MIN......ja zrobilem tak 4 razy i nie zapłacilem ani grosza:-)))))....to jest złodziejstwo,zarabianie na pacjętach,ale w polsce to normalne.wolę zapłacic za paliwo niż SIENKIEWICZOWI...NIE ZAPŁACĘ !!!!!!!!!!!!Z ZASADY....ALBO PARKUJCIE K/LIDLA:-)))))
Avatar
Spoleczniak / 14 sierpnia 2009 o 21:35
0
zibiibiz napisał:
Powiem tak - u naszych jeszcze bardziej zachodnich sąsiadów tzn. w USA pod szpitalami się nie płaci, bo jadąc do szpitala jest się chory i nie ma się często po prostu czasu, zeby coś płacić, gdzieś wstukiwać jakieś przyciski i inne takie duperele, bo każda chwila może stanowić o twoim zdrowiu. Przykład ostatnio mój starszy znajomy podjechał pod szpital z bólem serca, który go złąpał w czasie jazdy. Na miejscu okazało się, że to zawał. Gdyby się spóźnił o kilkanaście minut, to mogłoby być z nim bardzo źle - i gdzie tu czas na jakieś grzebanie się z drobniakami, bo jakiś palant wymyślił, że można na tym zarobić na Polakach. To zwykłe pazerstwo lekarzy a właściwie dyrekcji szpitala, którzy niedługo będą stawiali automaty na pieniądze takie na wzór parkomatów, przy łóżkach pacjentów i za każdą godzinę leżenia będą żądali pieniędzy, np. za "piątaka" za każą godzinę. Nie wrzucisz monety, to cię odłączą od respiratora i wioo - wynocha ze szpitala. A ty synku raz byłeś w Niemczech i myślisz, ze tam jest tak słodko - pomieszkaj dłużej a zatęsknisz za Polską.

A gdzie ty widziales synku zeby trzeba bylo placic za cos czego sie jeszcze nie wykorzystalo? Bo jak sie orientuje bo stac mnie na 3 zl zeby wjechac na parking pod szpital a nie szukac dziury byle gdzie zeby tylko zaoszczedzic te 3 zl, to sie placi przy wyjezdzie a nie przy wjezdzie. I nie zawsze jadac do szpitala jest sie chorym chyba ze na glowe i pazere w przypadku wiekszosci polakow, a w odwiedziny a chory nie umrze jak rodzina sie spozni do niego 10 sekund zeby odebrac bilet za parking. A jak nie pasuje to istnieje cos takiego jak komunikacja publiczna mpk czy podobne twory pod drzwiami sie nie zaparkuje ale jak sie kawalek ktos przejdzie to dla zdrowotnosci tylko. No ale takie czasy kazdy by chcial wjechac za DARMO do szpital na sale samochodem bo jak przejdzie te 10 metorw i zaplaci za parking to koniec swiata.

A gdzie ty widziales synku zeby trzeba bylo placic za cos czego sie jeszcze nie wykorzystalo? Bo jak sie orientuje bo stac mnie na 3 zl zeby wjechac na parking pod szpital a nie szukac dziury byle gdzie zeby tylko zaoszczedzic te 3 zl, to sie placi przy wyjezdzie a nie przy wjezdzie. I nie zawsze jadac do szpitala jest sie chorym chyba ze na glowe i pazere w przypadku wiekszosci polakow, a w odwiedziny a chory nie umrze jak rodzina sie spozni do niego 10 sekund zeby odebrac bilet za parking. A jak nie pasuje to istnieje c... rozwiń
Avatar
beduin / 14 sierpnia 2009 o 12:33
0
Jeżeli mówimy o szpitalach np na Jaczewskiego to powinny być miejsca do tzw .bezpłatnego parkowania i to bez łaski tak jak jest to na przykład przy szpitalu na Kraśnickiej fakt że brak oznaczenia i choć być powinno to jednak jest taki bezpłatny czy w Kolejowym też jest czego przy innych szpitalach nie ma !Natomiast w Niemczech parkingi pod szpitalami są bezpłatne ! w Anglii z tego co mi mówili znajomi też są bezpłatne w Irlandii są płatne i bezpłatne funkcjonują obok siebie choć większość jest bezpłatnych i na podstawie tych trzech krajów można wyciągnąć wnioski by władze nakazały uruchomienie parkingów bezpłatnych bo to jest SZPITAL a nie kino czy inny budynek rozrywkowy ! ale czemu się dziwić mamy skoro kościół też ma swoje płatne parkingi !więc pewne jest jedno że możemy się spodziewać w jakimś czasie iż odwiedzający chorego członkowie rodzin czy znajomi też będą przymuszani do opłat za odwiedziny !!!!
Jeżeli mówimy o szpitalach np na Jaczewskiego to powinny być miejsca do tzw .bezpłatnego parkowania i to bez łaski tak jak jest to na przykład przy szpitalu na Kraśnickiej fakt że brak oznaczenia i choć być powinno to jednak jest taki bezpłatny czy w Kolejowym też jest czego przy innych szpitalach nie ma !Natomiast w Niemczech parkingi pod szpitalami są bezpłatne ! w Anglii z tego co mi mówili znajomi też są bezpłatne w Irlandii są płatne i bezpłatne funkcjonują obok siebie choć większość jest bezpłatnych i na podstawie tych trzech... rozwiń
Avatar
zibiibiz / 14 sierpnia 2009 o 10:02
0
Spoleczniak napisał:
Tak sami biedny przyjezdzaja do szpitali srutu tutu. Skoro wszyscy sa tacy biedni to skad bylo tyle samochodow pod szpitalem? Watpie zeby biednego bylo stac na samochod i lanie tak drogiej benzyny jaka mamy obecnie. Polak jest dopiero biedny jak trzeba cos zaplacic gdzies wydac nawet te 50 groszy to wtedy narzeka ze bida piszczy glosniej niz mysz pod miotla. Taka sama sytuacja jest przy szpitalu na Krasnickich w Lublinie, gdzie na potege wszyscy "biedni" parkuja na ul. Pielegniarek przez co stwarzaja zagrozenie dla innych uczestnikow ruchu, i sa tacy biedni ze nie stac ich pozniej na zaplacenie mandatu jak sie Straz Miejska pojawi. Polak to cwaniak a nie biedak i szkoda mu 3 zl czy tam 9 zeby zaplacic, bo co to ja bede placil? ni chuja. U naszych zachodnich sasiadow cenie porzadek na drodze, tam jak ktos zaparkuje w niedozwolnym miejscu to zaraz ktos albo mu zwroci uwage albo zadzwoni na policje i samochod nie ma mandatu tylko odrazu jest scholowany na parking policyjny. Biedaku wtedy bedzie cie stac na bilet 3 zl? czy wolisz wydac na mandat i oplate za parking policyjny ktory jest drozszy niz parking pod szpitalem? w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze dopoki sie mentalnosc tego durnego , cwaniackiego narodu nie zmieni ale mimo ze mam 24 lata watpie zebym tego doczekal jesli w ogole to mozliwe kiedykolwiek.

Powiem tak - u naszych jeszcze bardziej zachodnich sąsiadów tzn. w USA pod szpitalami się nie płaci, bo jadąc do szpitala jest się chory i nie ma się często po prostu czasu, zeby coś płacić, gdzieś wstukiwać jakieś przyciski i inne takie duperele, bo każda chwila może stanowić o twoim zdrowiu. Przykład ostatnio mój starszy znajomy podjechał pod szpital z bólem serca, który go złąpał w czasie jazdy. Na miejscu okazało się, że to zawał. Gdyby się spóźnił o kilkanaście minut, to mogłoby być z nim bardzo źle - i gdzie tu czas na jakieś grzebanie się z drobniakami, bo jakiś palant wymyślił, że można na tym zarobić na Polakach. To zwykłe pazerstwo lekarzy a właściwie dyrekcji szpitala, którzy niedługo będą stawiali automaty na pieniądze takie na wzór parkomatów, przy łóżkach pacjentów i za każdą godzinę leżenia będą żądali pieniędzy, np. za "piątaka" za każą godzinę. Nie wrzucisz monety, to cię odłączą od respiratora i wioo - wynocha ze szpitala. A ty synku raz byłeś w Niemczech i myślisz, ze tam jest tak słodko - pomieszkaj dłużej a zatęsknisz za Polską.

Powiem tak - u naszych jeszcze bardziej zachodnich sąsiadów tzn. w USA pod szpitalami się nie płaci, bo jadąc do szpitala jest się chory i nie ma się często po prostu czasu, zeby coś płacić, gdzieś wstukiwać jakieś przyciski i inne takie duperele, bo każda chwila może stanowić o twoim zdrowiu. Przykład ostatnio mój starszy znajomy podjechał pod szpital z bólem serca, który go złąpał w czasie jazdy. Na miejscu okazało się, że to zawał. Gdyby się spóźnił o kilkanaście minut, to mogłoby być z nim bardzo źle - i gdzie tu cza... rozwiń
Avatar
RaPi / 14 sierpnia 2009 o 09:09
0
Podobna sytuacja była/jest przy szpitalu na Kraśnickich. Ludzie którzy nie chcą płacić stają albo na ulicy gdzie stoi nie egekwowany przez SM zakaz zatrzymywania lub na osiedlowych parkingach.

Druga sprawa to szpitale zamiast zatrudniać firmy do osbługi parkingu i dostawać z tego procentowe zyski mogłyby same zająć się tym. Było tak do pewnego czasu przy szpitalu na Jaczewskiego, płaciło się 2zł za wjazd a parking był obsługiwany przez pracowników ochrony szpitala, każdy płacił i nikt nie narzekał. Później przyszło nowe. Postawili nowe szlabany i zrobili parking płatny 24/7
Podobna sytuacja była/jest przy szpitalu na Kraśnickich. Ludzie którzy nie chcą płacić stają albo na ulicy gdzie stoi nie egekwowany przez SM zakaz zatrzymywania lub na osiedlowych parkingach.

Druga sprawa to szpitale zamiast zatrudniać firmy do osbługi parkingu i dostawać z tego procentowe zyski mogłyby same zająć się tym. Było tak do pewnego czasu przy szpitalu na Jaczewskiego, płaciło się 2zł za wjazd a parking był obsługiwany przez pracowników ochrony szpitala, każdy płacił i nikt nie narzekał. Później przyszło nowe. Postawi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2009 o 08:26
0
JESZCZE TROCHĘ A ZA SRANIE I LANIE TRZEBA BEDZIE NPŁACIĆ
Avatar
~cokolwiek~ / 13 października 2009 o 14:48
0
Ten parking to owszem dobra rzecz.Ale mógł by kosztować 1zł a nie 3/godz. i sam szpital mógł go prowadzic a nie panowie transportowcy.
Avatar
pacjentka / 13 października 2009 o 14:30
0
Ten parking to pranie pieniędzy dla panów dzierżawców.Szpital sam mógł dla siebie zarabiać w ten sposób a nie dawać zarabiać bogaczom.Ochyda.Parking płatny aleczasami nie ma wolnego miejsca,gdzie parkingowi .Zatakie pieniądze powinni wskazywać wolne miejsca!!!
Avatar
jedrek / 25 września 2009 o 14:32
0
są jakieś zniżki dla klientow POLONII TRANSPORT??
z tego co wiem to własciciel Pol.Tran. jest tujaj współ
Avatar
Wujek zza miedzy / 6 września 2009 o 19:08
0
MARIUSZ napisał:
...ja im nigdy nie zapłacę....RADA!...OBJECHAC TĄ BUDKĘ CO 14 MIN......ja zrobilem tak 4 razy i nie zapłacilem ani grosza:-)))))....to jest złodziejstwo,zarabianie na pacjętach,ale w polsce to normalne.wolę zapłacic za paliwo niż SIENKIEWICZOWI...NIE ZAPŁACĘ !!!!!!!!!!!!Z ZASADY....ALBO PARKUJCIE K/LIDLA:-)))))

Brawo. Aleś sprytny. Może teraz próbuj pobić rekord i tak przez powiedzmy 12 godzin co 14 minut wyjeżdżaj i wjeżdżaj na parking. Tylko jak przebolejesz fakt, gdy w 14 minucie akurat trafisz na kolejke przed budką i trzeba będzie Sienkiewiczowi zapłacić te 3 zł ?
Przypominam, że nikt Cie nie zmusza do parkowania akurat przed szpitalem. Dookoła w promieniu 200 metrów miejsc do darmowego parkowania nie brakuje. Chociaż sądząc po poziomie postu powyże, wiek autora wskazuje, że jedyny uprawniający do prowadzenia pojazdów dokument na jaki może sobie pozwolić to co najwyżej karta rowerowa, a rowery jak wiadomo można parkować bezpłatnie. ))

Pozdrawiam PacjĘcie

Brawo. Aleś sprytny. Może teraz próbuj pobić rekord i tak przez powiedzmy 12 godzin co 14 minut wyjeżdżaj i wjeżdżaj na parking. Tylko jak przebolejesz fakt, gdy w 14 minucie akurat trafisz na kolejke przed budką i trzeba będzie Sienkiewiczowi zapłacić te 3 zł ?
Przypominam, że nikt Cie nie zmusza do parkowania akurat przed szpitalem. Dookoła w promieniu 200 metrów miejsc do darmowego parkowania nie brakuje. Chociaż sądząc po poziomie postu powyże, wiek autora wskazuje, że jedyny uprawniający do prowadzenia pojaz... rozwiń
Avatar
MARIUSZ / 6 września 2009 o 18:49
0
...ja im nigdy nie zapłacę....RADA!...OBJECHAC TĄ BUDKĘ CO 14 MIN......ja zrobilem tak 4 razy i nie zapłacilem ani grosza:-)))))....to jest złodziejstwo,zarabianie na pacjętach,ale w polsce to normalne.wolę zapłacic za paliwo niż SIENKIEWICZOWI...NIE ZAPŁACĘ !!!!!!!!!!!!Z ZASADY....ALBO PARKUJCIE K/LIDLA:-)))))
Avatar
Spoleczniak / 14 sierpnia 2009 o 21:35
0
zibiibiz napisał:
Powiem tak - u naszych jeszcze bardziej zachodnich sąsiadów tzn. w USA pod szpitalami się nie płaci, bo jadąc do szpitala jest się chory i nie ma się często po prostu czasu, zeby coś płacić, gdzieś wstukiwać jakieś przyciski i inne takie duperele, bo każda chwila może stanowić o twoim zdrowiu. Przykład ostatnio mój starszy znajomy podjechał pod szpital z bólem serca, który go złąpał w czasie jazdy. Na miejscu okazało się, że to zawał. Gdyby się spóźnił o kilkanaście minut, to mogłoby być z nim bardzo źle - i gdzie tu czas na jakieś grzebanie się z drobniakami, bo jakiś palant wymyślił, że można na tym zarobić na Polakach. To zwykłe pazerstwo lekarzy a właściwie dyrekcji szpitala, którzy niedługo będą stawiali automaty na pieniądze takie na wzór parkomatów, przy łóżkach pacjentów i za każdą godzinę leżenia będą żądali pieniędzy, np. za "piątaka" za każą godzinę. Nie wrzucisz monety, to cię odłączą od respiratora i wioo - wynocha ze szpitala. A ty synku raz byłeś w Niemczech i myślisz, ze tam jest tak słodko - pomieszkaj dłużej a zatęsknisz za Polską.

A gdzie ty widziales synku zeby trzeba bylo placic za cos czego sie jeszcze nie wykorzystalo? Bo jak sie orientuje bo stac mnie na 3 zl zeby wjechac na parking pod szpital a nie szukac dziury byle gdzie zeby tylko zaoszczedzic te 3 zl, to sie placi przy wyjezdzie a nie przy wjezdzie. I nie zawsze jadac do szpitala jest sie chorym chyba ze na glowe i pazere w przypadku wiekszosci polakow, a w odwiedziny a chory nie umrze jak rodzina sie spozni do niego 10 sekund zeby odebrac bilet za parking. A jak nie pasuje to istnieje cos takiego jak komunikacja publiczna mpk czy podobne twory pod drzwiami sie nie zaparkuje ale jak sie kawalek ktos przejdzie to dla zdrowotnosci tylko. No ale takie czasy kazdy by chcial wjechac za DARMO do szpital na sale samochodem bo jak przejdzie te 10 metorw i zaplaci za parking to koniec swiata.

A gdzie ty widziales synku zeby trzeba bylo placic za cos czego sie jeszcze nie wykorzystalo? Bo jak sie orientuje bo stac mnie na 3 zl zeby wjechac na parking pod szpital a nie szukac dziury byle gdzie zeby tylko zaoszczedzic te 3 zl, to sie placi przy wyjezdzie a nie przy wjezdzie. I nie zawsze jadac do szpitala jest sie chorym chyba ze na glowe i pazere w przypadku wiekszosci polakow, a w odwiedziny a chory nie umrze jak rodzina sie spozni do niego 10 sekund zeby odebrac bilet za parking. A jak nie pasuje to istnieje c... rozwiń
Avatar
beduin / 14 sierpnia 2009 o 12:33
0
Jeżeli mówimy o szpitalach np na Jaczewskiego to powinny być miejsca do tzw .bezpłatnego parkowania i to bez łaski tak jak jest to na przykład przy szpitalu na Kraśnickiej fakt że brak oznaczenia i choć być powinno to jednak jest taki bezpłatny czy w Kolejowym też jest czego przy innych szpitalach nie ma !Natomiast w Niemczech parkingi pod szpitalami są bezpłatne ! w Anglii z tego co mi mówili znajomi też są bezpłatne w Irlandii są płatne i bezpłatne funkcjonują obok siebie choć większość jest bezpłatnych i na podstawie tych trzech krajów można wyciągnąć wnioski by władze nakazały uruchomienie parkingów bezpłatnych bo to jest SZPITAL a nie kino czy inny budynek rozrywkowy ! ale czemu się dziwić mamy skoro kościół też ma swoje płatne parkingi !więc pewne jest jedno że możemy się spodziewać w jakimś czasie iż odwiedzający chorego członkowie rodzin czy znajomi też będą przymuszani do opłat za odwiedziny !!!!
Jeżeli mówimy o szpitalach np na Jaczewskiego to powinny być miejsca do tzw .bezpłatnego parkowania i to bez łaski tak jak jest to na przykład przy szpitalu na Kraśnickiej fakt że brak oznaczenia i choć być powinno to jednak jest taki bezpłatny czy w Kolejowym też jest czego przy innych szpitalach nie ma !Natomiast w Niemczech parkingi pod szpitalami są bezpłatne ! w Anglii z tego co mi mówili znajomi też są bezpłatne w Irlandii są płatne i bezpłatne funkcjonują obok siebie choć większość jest bezpłatnych i na podstawie tych trzech... rozwiń
Avatar
zibiibiz / 14 sierpnia 2009 o 10:02
0
Spoleczniak napisał:
Tak sami biedny przyjezdzaja do szpitali srutu tutu. Skoro wszyscy sa tacy biedni to skad bylo tyle samochodow pod szpitalem? Watpie zeby biednego bylo stac na samochod i lanie tak drogiej benzyny jaka mamy obecnie. Polak jest dopiero biedny jak trzeba cos zaplacic gdzies wydac nawet te 50 groszy to wtedy narzeka ze bida piszczy glosniej niz mysz pod miotla. Taka sama sytuacja jest przy szpitalu na Krasnickich w Lublinie, gdzie na potege wszyscy "biedni" parkuja na ul. Pielegniarek przez co stwarzaja zagrozenie dla innych uczestnikow ruchu, i sa tacy biedni ze nie stac ich pozniej na zaplacenie mandatu jak sie Straz Miejska pojawi. Polak to cwaniak a nie biedak i szkoda mu 3 zl czy tam 9 zeby zaplacic, bo co to ja bede placil? ni chuja. U naszych zachodnich sasiadow cenie porzadek na drodze, tam jak ktos zaparkuje w niedozwolnym miejscu to zaraz ktos albo mu zwroci uwage albo zadzwoni na policje i samochod nie ma mandatu tylko odrazu jest scholowany na parking policyjny. Biedaku wtedy bedzie cie stac na bilet 3 zl? czy wolisz wydac na mandat i oplate za parking policyjny ktory jest drozszy niz parking pod szpitalem? w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze dopoki sie mentalnosc tego durnego , cwaniackiego narodu nie zmieni ale mimo ze mam 24 lata watpie zebym tego doczekal jesli w ogole to mozliwe kiedykolwiek.

Powiem tak - u naszych jeszcze bardziej zachodnich sąsiadów tzn. w USA pod szpitalami się nie płaci, bo jadąc do szpitala jest się chory i nie ma się często po prostu czasu, zeby coś płacić, gdzieś wstukiwać jakieś przyciski i inne takie duperele, bo każda chwila może stanowić o twoim zdrowiu. Przykład ostatnio mój starszy znajomy podjechał pod szpital z bólem serca, który go złąpał w czasie jazdy. Na miejscu okazało się, że to zawał. Gdyby się spóźnił o kilkanaście minut, to mogłoby być z nim bardzo źle - i gdzie tu czas na jakieś grzebanie się z drobniakami, bo jakiś palant wymyślił, że można na tym zarobić na Polakach. To zwykłe pazerstwo lekarzy a właściwie dyrekcji szpitala, którzy niedługo będą stawiali automaty na pieniądze takie na wzór parkomatów, przy łóżkach pacjentów i za każdą godzinę leżenia będą żądali pieniędzy, np. za "piątaka" za każą godzinę. Nie wrzucisz monety, to cię odłączą od respiratora i wioo - wynocha ze szpitala. A ty synku raz byłeś w Niemczech i myślisz, ze tam jest tak słodko - pomieszkaj dłużej a zatęsknisz za Polską.

Powiem tak - u naszych jeszcze bardziej zachodnich sąsiadów tzn. w USA pod szpitalami się nie płaci, bo jadąc do szpitala jest się chory i nie ma się często po prostu czasu, zeby coś płacić, gdzieś wstukiwać jakieś przyciski i inne takie duperele, bo każda chwila może stanowić o twoim zdrowiu. Przykład ostatnio mój starszy znajomy podjechał pod szpital z bólem serca, który go złąpał w czasie jazdy. Na miejscu okazało się, że to zawał. Gdyby się spóźnił o kilkanaście minut, to mogłoby być z nim bardzo źle - i gdzie tu cza... rozwiń
Avatar
RaPi / 14 sierpnia 2009 o 09:09
0
Podobna sytuacja była/jest przy szpitalu na Kraśnickich. Ludzie którzy nie chcą płacić stają albo na ulicy gdzie stoi nie egekwowany przez SM zakaz zatrzymywania lub na osiedlowych parkingach.

Druga sprawa to szpitale zamiast zatrudniać firmy do osbługi parkingu i dostawać z tego procentowe zyski mogłyby same zająć się tym. Było tak do pewnego czasu przy szpitalu na Jaczewskiego, płaciło się 2zł za wjazd a parking był obsługiwany przez pracowników ochrony szpitala, każdy płacił i nikt nie narzekał. Później przyszło nowe. Postawili nowe szlabany i zrobili parking płatny 24/7
Podobna sytuacja była/jest przy szpitalu na Kraśnickich. Ludzie którzy nie chcą płacić stają albo na ulicy gdzie stoi nie egekwowany przez SM zakaz zatrzymywania lub na osiedlowych parkingach.

Druga sprawa to szpitale zamiast zatrudniać firmy do osbługi parkingu i dostawać z tego procentowe zyski mogłyby same zająć się tym. Było tak do pewnego czasu przy szpitalu na Jaczewskiego, płaciło się 2zł za wjazd a parking był obsługiwany przez pracowników ochrony szpitala, każdy płacił i nikt nie narzekał. Później przyszło nowe. Postawi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2009 o 08:26
0
JESZCZE TROCHĘ A ZA SRANIE I LANIE TRZEBA BEDZIE NPŁACIĆ
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 2

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 24 10

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 17 5

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 2

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 72 1

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 2

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów 2 1

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół na półmetku zajął trzecie miejsce i czeka go spokojna runda rewanżowa. To ważne bo drużyna trenera Romana Blonki przez cały 2019 rok nie będzie grać na swoim obiekcie

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach 32 13

Ponad 100 różnych wniosków o zmianę w planach drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem zgłosili mieszkańcy przyległych terenów. Proszą o przesunięcie kładki dla pieszych, dodatkowy zjazd lub zapewnienie wygodnego dojazdu do firmy. Najwięcej emocji nowa trasa budzi w gminie Niemce

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok 7 7

Jakich nowych inwestycji mogą spodziewać się w 2019 roku mieszkańcy Puław? Wbrew pozorom, poza budową hali sportowej i dalszym ciągiem remontu Domu Chemika, znalazły się środki na kilka innych przedsięwzięć. Powstaną m.in. nowe ulice oraz tereny zielone.

11. Jazz Bez w Lublinie
13 grudnia 2018, 19:00

11. Jazz Bez w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie odbędzie się muzyczny festiwal Jazz Bez, którego założeniem jest dialog pomiędzy Polska a Ukrainą. Tegoroczna edycja imprezy tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) w dniach 13-15 grudnia.

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze
film

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze 69 6

Skarszewy (woj. pomorskie). Z jeziora Borówno Wielkie w miejscowości Skarszewy (Pomorskie) wydobyto czerwonego volkswagena golfa. W aucie znajdowało się ciało 24-letniej Roksany, która zaginęła trzeciego grudnia. Kobieta dwa dni po swoim ślubie wyszła z domu i ślad po niej zaginął.

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim?
zdjęcia
galeria

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim? 10 9

Jeszcze w tym roku gotowe ma być zadaszenie muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. W przyszłym roku czekają nas kolejne zmiany w zabytkowym parku. Będzie nowa woliera dla pawi, powstać ma także nowa altana w miejscu roztrzaskanej przez drzewo powalone latem zeszłego roku przez wichurę

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności 2 1

W ostatnim meczu w tym roku Azoty Puławy dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:31. Była to piąta porażka puławian w sezonie. Niebawem okaże się, czy zapłaci za nią posadą trener Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!