Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 grudnia 2010 r.
13:04
Edytuj ten wpis

Pasażerowie mają dość zachowania kontrolerów w autobusach MZK

0 13 A A

Zamojski radny miejski widział jak kontrolerka w autobusie MZK zablokowała kasownik "własnym ciałem” i w ten sposób... przejechała trzy przystanki. Pasażerowie musieli przebijać się na drugi koniec pojazdu, żeby skasować bilet. Radny jest tym oburzony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chce aby MZK zrezygnowało z usług "takich" kontrolerów. – To nie jest pierwszy przykład takiego zachowania tych osób – denerwuje się Wiesław Nowakowski, zamojski radny SLD. – To niedopuszczalne i skandaliczne.

Radny Nowakowski wsiadł do pojazdu MZK 15 listopada na zamojskim Nowym Mieście. Wtedy pojawili się kontrolerzy. Oburzyło go zachowanie jednej z kobiet. Kontrolerka zasłoniła "własnym ciałem" kasownik, który znajdował się obok kierowcy. – Jechała tak przez 3 przystanki – złości się radny. – Pasażerowie, którzy wsiadali do autobusu przednim wejściem, musieli przebijać się do kasowników znajdujących się w głębi pojazdu. Był tłok, więc niektórzy mogli tylko podawać bilety.

Wywołało to zamieszanie. Nikt nie jechał jednak "na gapę" i... łowy się nie powiodły. – Odniosłem wrażenie, że kontrolerka próbowała wymusić taką sytuację – denerwuje się Nowakowski. – Tak nie wolno. Trzeba przyjrzeć się takim poczynaniom.

Kontrole biletów w zamojskich autobusach MZK prowadzi radomska Agencja Ochrony Osób i Mienia "Reflex". Styl ich pracy od dawna pozostawia wiele do życzenia.

Jakiś czas temu Nasza Czytelniczka, pani Barbara (nazwisko do wiadomości redakcji) widziała pracownika "Reflexu", który zasłonił okienko kierowcy i uniemożliwił licealistce zakup biletu.

– Gdy autobus ruszył, zaraz go zażądał! – denerwuje się pani Barbara. – Zrobił to specjalnie! Potem zainkasował mandat w wysokości 72 zł.

Radny Nowakowski postanowił skończyć z takimi praktykami. Domagał się od prezesa MZK, aby zrezygnował z usług "Reflexu". Obwieścił o tym na ostatniej sesji RM.

– MZK powinien utworzyć kilka dodatkowych etatów i przeprowadzać kontrole we własnym zakresie – tłumaczył Nowakowski innym rajcom. – Wtedy może skończy się takie wymuszanie opłat na pasażerach.

Co na to Krzysztof Litwin, prezes MZK w Zamościu?

– Zawód kontrolera jest trudny, a rotacja pracowników w wynajętej przez nas firmie jest duża – tłumaczy. – To powoduje takie sytuacje. Zawsze możemy zrezygnować usług "Reflexu", ale na stworzenie kilku etatów dla kontrolerów na pewno nas nie stać. Co dalej? Przyjrzę się dokładnie tej sytuacji.

Ewa Redka, kierownik zamojskiego oddziału "Reflexu" jest jednak zdziwiona zarzutami radnego. – Nie słyszałam o tej sytuacji... – zapewnia. – Jak to skomentować? Trudno mi uwierzyć w takie zachowanie jednego z moich pracowników.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bialczanin / 7 grudnia 2010 r. o 00:58
0
Witam! U nas w Białej kontrolerzy to pracownicy ZKM-u. Wszystko działa jak najbardziej poprawnie Pozdrawiam Zamość
Avatar
iva / 3 grudnia 2010 r. o 23:04
0
brak slow...zamiast przyjmowac do pracy osoby niekulturalne i "obskurne" powinna Pani poszukac ludzi na poziomie.
Kontrolerzy bowiem w naszym miasteczku wygladem i sposobem bycia przypominaja "lumpy"...Moze i zbyt dosadnie to brzmi ale taka jest prawda...
Avatar
enes / 3 grudnia 2010 r. o 08:46
0
Pani Redko dobierz sobie Pani do Pracy normalnych, kulturalnych ludzi i nie mów Pani niedorzeczności
Avatar
Wujek zza miedzy / 3 grudnia 2010 r. o 00:48
0
Brawo Wiesiek, po raz kolejny pokazałeś, że głos na Ciebie oddany nie był głosem straconym.
Doprowadź sprawę do końca, na ta pseudofiremkę było już tyle skarg, że aż dziwnym jest jej dalsze funkcjonowanie w tym mieście. A jeżeli prezesowi MZK takie ewidentne działanie na szkodę dobrego imienia kierowanej przez jego spółki nie przeszkadza, to może należałoby się zastanowić czy jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku?
Gdyby to nie była spółka miejska tylko firma działająca na wolnorynkowych zasadach to podejrzewam, że pan prezes tolerując takie zachowania kanarów już dawno stałby w kolejce do pośredniaka razem z nimi.
Brawo Wiesiek, po raz kolejny pokazałeś, że głos na Ciebie oddany nie był głosem straconym.
Doprowadź sprawę do końca, na ta pseudofiremkę było już tyle skarg, że aż dziwnym jest jej dalsze funkcjonowanie w tym mieście. A jeżeli prezesowi MZK takie ewidentne działanie na szkodę dobrego imienia kierowanej przez jego spółki nie przeszkadza, to może należałoby się zastanowić czy jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku?
Gdyby to nie była spółka miejska tylko firma działająca na wolnorynkowych zasadach to podejrzewam, że ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2010 r. o 21:17
0
CZYŻBY odezwał się kanar ?
Avatar
pasażer / 2 grudnia 2010 r. o 21:15
0
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrociłbym uwagę lub zarejestrował na telefonie komórkowym.A tak słowo przeciwko słowu.Panie radny proszę zabrać się do pracy bo kilkunastu wyborców za cztery lata będzie rozczarowanych.
[/quote]
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. J... rozwiń
Avatar
s / 2 grudnia 2010 r. o 20:07
0
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrociłbym uwagę lub zarejestrował na telefonie komórkowym.A tak słowo przeciwko słowu.Panie radny proszę zabrać się do pracy bo kilkunastu wyborców za cztery lata będzie rozczarowanych.
[/quote]
To znaczy co? Radny powinien milczeć? Bardzo dobrze, że o tym mówi. To nie są już czasy PRL.
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. J... rozwiń
Avatar
ja / 2 grudnia 2010 r. o 17:31
0
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrociłbym uwagę lub zarejestrował na telefonie komórkowym.A tak słowo przeciwko słowu.Panie radny proszę zabrać się do pracy bo kilkunastu wyborców za cztery lata będzie rozczarowanych.
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrocił... rozwiń
Avatar
mosquito / 2 grudnia 2010 r. o 15:20
0
nie budzić pani Ewy !
Avatar
Roman / 2 grudnia 2010 r. o 14:47
0
S luchałam wywadu z p. prezesem i byłam zdumiona Jego dobrym samopoczuciem.
Autobusy czyste, klimatyzowane, sama przyjemność podróżowania. Codziennie korzystam z MZK w Zamościu i cóż; autobusy nie sprzątane na bieżąco, rano jedziemy w zasmrodzonym często, niedomytym autobusie, kierowcy praktykują nie otwierać przednich drzwi, ale jak znajomy, rodzina pojawi się na horyzoncie, owszem chętnie nadusza na guzik i otwiera. Omijają przystanki, a gdy ktoś krzyczy, bo chciał wysiąść, reakcja kierowcy jest taka: trzeba wcześniej stać przy drzwiach, a przecież nikoniecznie każdy pasażer sprawny, by taki manewr w czasie jazdy wykonać. Ogólnie, czystość, kultura jazdy i zachowania personelu MZK na bakier, o kontrolerach nie podnoszę tematu, bo to trzeba widzieć...
To tyle.
S luchałam wywadu z p. prezesem i byłam zdumiona Jego dobrym samopoczuciem.
Autobusy czyste, klimatyzowane, sama przyjemność podróżowania. Codziennie korzystam z MZK w Zamościu i cóż; autobusy nie sprzątane na bieżąco, rano jedziemy w zasmrodzonym często, niedomytym autobusie, kierowcy praktykują nie otwierać przednich drzwi, ale jak znajomy, rodzina pojawi się na horyzoncie, owszem chętnie nadusza na guzik i otwiera. Omijają przystanki, a gdy ktoś krzyczy, bo chciał wysiąść, reakcja kierowcy jest taka: trzeba wcześniej stać przy drzwi... rozwiń
Avatar
bialczanin / 7 grudnia 2010 r. o 00:58
0
Witam! U nas w Białej kontrolerzy to pracownicy ZKM-u. Wszystko działa jak najbardziej poprawnie Pozdrawiam Zamość
Avatar
iva / 3 grudnia 2010 r. o 23:04
0
brak slow...zamiast przyjmowac do pracy osoby niekulturalne i "obskurne" powinna Pani poszukac ludzi na poziomie.
Kontrolerzy bowiem w naszym miasteczku wygladem i sposobem bycia przypominaja "lumpy"...Moze i zbyt dosadnie to brzmi ale taka jest prawda...
Avatar
enes / 3 grudnia 2010 r. o 08:46
0
Pani Redko dobierz sobie Pani do Pracy normalnych, kulturalnych ludzi i nie mów Pani niedorzeczności
Avatar
Wujek zza miedzy / 3 grudnia 2010 r. o 00:48
0
Brawo Wiesiek, po raz kolejny pokazałeś, że głos na Ciebie oddany nie był głosem straconym.
Doprowadź sprawę do końca, na ta pseudofiremkę było już tyle skarg, że aż dziwnym jest jej dalsze funkcjonowanie w tym mieście. A jeżeli prezesowi MZK takie ewidentne działanie na szkodę dobrego imienia kierowanej przez jego spółki nie przeszkadza, to może należałoby się zastanowić czy jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku?
Gdyby to nie była spółka miejska tylko firma działająca na wolnorynkowych zasadach to podejrzewam, że pan prezes tolerując takie zachowania kanarów już dawno stałby w kolejce do pośredniaka razem z nimi.
Brawo Wiesiek, po raz kolejny pokazałeś, że głos na Ciebie oddany nie był głosem straconym.
Doprowadź sprawę do końca, na ta pseudofiremkę było już tyle skarg, że aż dziwnym jest jej dalsze funkcjonowanie w tym mieście. A jeżeli prezesowi MZK takie ewidentne działanie na szkodę dobrego imienia kierowanej przez jego spółki nie przeszkadza, to może należałoby się zastanowić czy jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku?
Gdyby to nie była spółka miejska tylko firma działająca na wolnorynkowych zasadach to podejrzewam, że ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2010 r. o 21:17
0
CZYŻBY odezwał się kanar ?
Avatar
pasażer / 2 grudnia 2010 r. o 21:15
0
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrociłbym uwagę lub zarejestrował na telefonie komórkowym.A tak słowo przeciwko słowu.Panie radny proszę zabrać się do pracy bo kilkunastu wyborców za cztery lata będzie rozczarowanych.
[/quote]
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. J... rozwiń
Avatar
s / 2 grudnia 2010 r. o 20:07
0
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrociłbym uwagę lub zarejestrował na telefonie komórkowym.A tak słowo przeciwko słowu.Panie radny proszę zabrać się do pracy bo kilkunastu wyborców za cztery lata będzie rozczarowanych.
[/quote]
To znaczy co? Radny powinien milczeć? Bardzo dobrze, że o tym mówi. To nie są już czasy PRL.
[quote name='ja' timestamp='1291307460' post='397520']
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. J... rozwiń
Avatar
ja / 2 grudnia 2010 r. o 17:31
0
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrociłbym uwagę lub zarejestrował na telefonie komórkowym.A tak słowo przeciwko słowu.Panie radny proszę zabrać się do pracy bo kilkunastu wyborców za cztery lata będzie rozczarowanych.
Panie radny Nowakowski a jakie ma Pan dowody na takie zachowanie kontrolerów.? A czy zwrócił Pan uwagę kontrolerce ,że blokuje kasownik. Jest uwaga są świadkowie .Własne rozterki zawsze przeżywa Pan na sesji.Wybory dopiero za cztery lata . Chyba ,że wieczny kandydat dopuści Pana na kandydata do sejmu.Jeżeli Pan radny nie ma dowodów firma winna skierować sprawę do Sadu. Dzisiaj w świecie techniki wszystko można zarejestrować chociażby telefonem komórkowym. Ja nie jestem zwolennikiem kontrolerów ale napewno jakbym coś takiego zauważył zwrocił... rozwiń
Avatar
mosquito / 2 grudnia 2010 r. o 15:20
0
nie budzić pani Ewy !
Avatar
Roman / 2 grudnia 2010 r. o 14:47
0
S luchałam wywadu z p. prezesem i byłam zdumiona Jego dobrym samopoczuciem.
Autobusy czyste, klimatyzowane, sama przyjemność podróżowania. Codziennie korzystam z MZK w Zamościu i cóż; autobusy nie sprzątane na bieżąco, rano jedziemy w zasmrodzonym często, niedomytym autobusie, kierowcy praktykują nie otwierać przednich drzwi, ale jak znajomy, rodzina pojawi się na horyzoncie, owszem chętnie nadusza na guzik i otwiera. Omijają przystanki, a gdy ktoś krzyczy, bo chciał wysiąść, reakcja kierowcy jest taka: trzeba wcześniej stać przy drzwiach, a przecież nikoniecznie każdy pasażer sprawny, by taki manewr w czasie jazdy wykonać. Ogólnie, czystość, kultura jazdy i zachowania personelu MZK na bakier, o kontrolerach nie podnoszę tematu, bo to trzeba widzieć...
To tyle.
S luchałam wywadu z p. prezesem i byłam zdumiona Jego dobrym samopoczuciem.
Autobusy czyste, klimatyzowane, sama przyjemność podróżowania. Codziennie korzystam z MZK w Zamościu i cóż; autobusy nie sprzątane na bieżąco, rano jedziemy w zasmrodzonym często, niedomytym autobusie, kierowcy praktykują nie otwierać przednich drzwi, ale jak znajomy, rodzina pojawi się na horyzoncie, owszem chętnie nadusza na guzik i otwiera. Omijają przystanki, a gdy ktoś krzyczy, bo chciał wysiąść, reakcja kierowcy jest taka: trzeba wcześniej stać przy drzwi... rozwiń