Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 września 2010 r.
14:06
Edytuj ten wpis

Przedszkola nie chcą chorej dziewczynki. Matka: To dyskryminacja!

0 26 A A

Dziecko powinno chodzić do przedszkola i bawić się z rówieśnikami. Tak uważają lekarze. Ale matka Wiktorii ma problem, bo w żadnym przedszkolu w Hrubieszowie nie ma miejsca dla jej córki. Władze miasta inaczej widzą problem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie przyjmując Wiktorii ze względu na jej chorobę do przedszkola, moja córka została zdyskryminowana, pozbawiona jakiejkolwiek opieki i pomocy, a przede wszystkim możliwości dalszego rozwoju i przystosowania do życia w społeczeństwie – skarży się Emilia Gołębiowska z Hrubieszowa. – Jeżeli władze miasta nie otworzyły przedszkola specjalnego ani integracyjnego, córka powinna uczęszczać do normalnej placówki, gdzie będzie mogła integrować się ze zdrowymi dziećmi.

Za kilka dni Wiktoria skończy 5 lat. Jest nadpobudliwa, ma opóźniony rozwój psychomotoryczny oraz mowy.

– Jest jednak samodzielna: sama je, pije, załatwia potrzeby fizjologiczne – opowiada jej mama.
Ale mimo to nie przyjęto jej ani do Przedszkola nr 5, gdzie uczęszczała w zeszłym roku, ani do innej placówki. Tymczasem z opinii psychologa wynika, że dziewczynka powinna mieć kontakt z rówieśnikami.

– Dla ogólnego rozwoju intelektualnego dziecka, sfery emocji i kontaktu społecznego korzystny byłby pobyt dziewczynki w grupie przedszkolnej z dziećmi – uważa Anna Tracz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie.

Dlaczego dla Wiktorii nie ma miejsca w przedszkolu? – Gdy rok temu przyjmowaliśmy ją do grupy trzylatków, matka zataiła, że dziecko ma skłonności do autoagresji i agresji – mówi Bożena Florek, dyrektor Przedszkola nr 5 w Hrubieszowie. – Wiktoria stwarzała zagrożenie dla innych dzieci, gryzła je i kopała, dlatego trzeba było wyłączyć jedną pracownicę, by zajmowała się tylko nią. Matka nie informowała nas o zmianie leków: Wiktoria była albo mocno pobudzona, albo zasypiała na podłodze.

Zapewnia, że pani Emilia nie złożyła podania o przyjęcie córki do przedszkola.

Burmistrz Hrubieszowa, ma zająć dziś stanowisko w sprawie skargi złożonej przez mamę Wiktorii na działania dyrektorki.

– Sprawa jest skomplikowana – powiedział nam Zbigniew Dolecki.

Dodał, że dziewczynka nie została przyjęta do przedszkola, ponieważ jej matka nie pracuje (pani Emilia, która sama wychowuje córkę, wczoraj broniła pracę magisterską – red.).

– Obowiązkiem burmistrza jest zapewnienie wszystkim dzieciom równego dostępu do przedszkoli publicznych – odparowuje mama Wiktorii.

Ale w sześciu miejskich przedszkolach brakuje nauczycieli zajmujących się wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. – Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie dziewczynki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Zamojskiej – wskazuje Dolecki.

Tylko że w tym roku szkolnym nie utworzono tam specjalnego oddziału przedszkolnego.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malia / 15 października 2010 o 17:12
0
Witam Pani Emilko zgadzam się iż w Hrubieszowie powinno powstać przedszkole integracyjne lecz to jednak nie z winy nauczycieli czy dyrektorów ich nie ma, ale szybciej może naszych władz miasta. Ktoś tu już napisał, że pedagogów w Hrubieszowie nie brakuje tych specjalnych również, wielu młodych ludzi czeka na zatrudnienie. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem było by utworzenie chociaż jednego oddziału integracyjnego,nawet przy zwykłym przedszkolu, oczywiście wiąże się to z zatrudnieniem na pewno pedagoga specjalnego oraz osoby wspomagającej na pełny etat.Wiadomo,że nauczycielka, która ma pomoc tylko jednej osoby często jedynie stażystkę z UP, boi się o bezpieczeństwo innych dzieci, nie jest w stanie w odpowiedni sposób zając się dzieckiem chorym i dopilnować, aby innym nie stała się krzywda.Jest przecież odpowiedzialna za całą grupę. Niestety to już nie zależy od nas zwykłych ludzi. Jeśli chodzi o Panią dyrektor, która nie przyjęła Pani dziecka do przedszkola, myślę, że po prostu kierowała się dobrem większości dzieci uczęszczających do przedszkola, nie rozumiem tylko dlaczego Pani zataiła chorobę dziecka w ubiegłym roku. Jeśli bała się Pani odrzucenia z tego powodu dziecka to znaczy że zdawała sobie już Pani sprawę z problemu w naszym Hrubieszowie nie tylko Pani ma takie dziecko i taki problem. Uważam ,że dobrze się stało, że ta sprawa wypłynęła, myślę jednak, że nie ma sensu nikogo oskarżać każdy ma swoje racje. Pani chce jak najlepiej dla córki, rodzice innych dzieci boją się o bezpieczeństwo własnych, a Pani dyrektor dba o swoją placówkę, natomiast Pan burmistrz szuka wszędzie oszczędności... a może jest ktoś jeszcze? To tylko moje zdanie, ale znam przedszkola integracyjne w innych miastach wcale nie większych od Hrubieszowa, więc dlaczego u nas nie może powstać choćby oddział. Wszyscy chcemy dobrze dla swoich dzieci, jesteśmy po tej samej stronie, rodzice nauczyciele czy zwykli ludzie.
Witam Pani Emilko zgadzam się iż w Hrubieszowie powinno powstać przedszkole integracyjne lecz to jednak nie z winy nauczycieli czy dyrektorów ich nie ma, ale szybciej może naszych władz miasta. Ktoś tu już napisał, że pedagogów w Hrubieszowie nie brakuje tych specjalnych również, wielu młodych ludzi czeka na zatrudnienie. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem było by utworzenie chociaż jednego oddziału integracyjnego,nawet przy zwykłym przedszkolu, oczywiście wiąże się to z zatrudnieniem na pewno pedagoga specjalnego oraz osoby wspomagającej na... rozwiń
Avatar
malia / 15 października 2010 o 16:35
0
[quote name='Emilka' date='30 wrzesień 2010 - 10:50 ' timestamp='1285836641' post='354744']
Cześć jestem mamą Wiktorii o której jest mowa w tym artykule. I chciałabym od razu sprostować i wyjaśnić parę rzeczy. Dzieci nadpobudliwe i sprawne ruchowo nie kwalifikują się do przedszkola specjalnego, gdyż do takich placówek przyjmowane są jedynie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (dzieci głęboko upośledzone i niepełnosprawne ruchowo). Orzeczenie takie wydaję poradnia psychologiczno-pedagogiczna, a moja córka ma zaświadczenie z tej poradni, że powinna dla swojego rozwoju i kontaktu społecznego przebywać w normalnym przedszkolu wraz z innymi dziećmi. Chciałabym też dodać, że Wiki jest pod stałą opieką logopedy, psychologa i neurologa. Niestety mamy to nieszczęście mieszkać w Hrubieszowie gdzie dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat nie ma ani wspomagania wczesno-przedszkolnego, w mieście nie ma także przedszkola specjalnego ani integracyjnego. Prawie rok jeździłam z dzieckiem do poradni psychologicznej Sanus w Lublinie na zajęcia i terapię, niestety Fundusz Zdrowia przestał refundować zajęcia i musiałam zrezygnować, gdyż wychowuję córkę sama i po prostu nie stać mnie było na płacenia 70 zł za godzinę zajęć ( Wiktoria miała trzy godziny zajęć co dwa tygodnie). Gdybym miała możliwość wyboru ( gdyby takie przedszkole było w mieście) to pewnie zapisałabym dziecko do przedszkola integracyjnego, żeby miała codziennie zajęcia z psychologiem i logopedą. Jednak w sytuacji obecnej uważam, ze moja córka powinna mieć takie same prawo do chodzenia do przedszkola publicznego co inne dzieci. A Pan burmistrz z Panią dyrektor po prostu pozbyli się problemu z przedszkola i umyli ręce. Dla dziecka z takimi problemami jak ma moja córka rok spędzony w domu bez możliwości kontaktu z innymi dziećmi i możliwości rozwoju to rok stracony. Chciałabym dodać także, że rozumiem obawy rodziców, którzy boją się puszczać do przedszkola swoje zdrowe dzieci wraz z chorymi ( gdybym była na ich miejscu pewnie też miałabym takie same odczucia). Ale drodzy rodzice pomyślcie jakbyście się czuli gdyby to wasze dziecko miało takie problemy a władze miasta zamiast wam pomóc i wesprzeć was ( zamiast pozbywać się dziecka z przedszkola Pan Burmistrz mógłby w końcu otworzyć jakiś oddział integracyjny przy którymś z 6 przedszkoli, albo zatrudnić nauczyciela wspomagającego) to po prostu ?wyrzucili wasze dziecko poza nawias? i zamknęli mu drzwi do rozwoju. I jeszcze jedno gdy dzieci nadpobudliwe zachowują się agresywnie to nie wynika to z ich złego wychowania czy charakteru tylko z choroby. A żadne dziecko nie powinno być dyskryminowane, że urodziło się takie a nie inne!
[/quote]
[quote name='Emilka' date='30 wrzesień 2010 - 10:50 ' timestamp='1285836641' post='354744']
Cześć jestem mamą Wiktorii o której jest mowa w tym artykule. I chciałabym od razu sprostować i wyjaśnić parę rzeczy. Dzieci nadpobudliwe i sprawne ruchowo nie kwalifikują się do przedszkola specjalnego, gdyż do takich placówek przyjmowane są jedynie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (dzieci głęboko upośledzone i niepełnosprawne ruchowo). Orzeczenie takie wydaję poradnia psychologiczno-pedag... rozwiń
Avatar
Iwona / 12 października 2010 o 21:46
0
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:)))
Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie)
Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych.
Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!!
A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
[/quote]
[size="2"][font="Arial Black"][/font][/size]
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory t... rozwiń
Avatar
Iwona / 12 października 2010 o 21:43
0
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:)))
Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie)
Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych.
Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!!
A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
[/quote]
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory t... rozwiń
Avatar
Iwona / 12 października 2010 o 21:32
0
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:)))
Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie)
Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych.
Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!!
A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na... rozwiń
Avatar
psycholog / 12 października 2010 o 20:44
0
Zastanówcie się co piszecie nie znacie dnia ani godziny .Nie macie pojęcia ludzie co wam przyniesie następny dzień.Nie życzę nikomu takiej sytuacji ,jeśli ktoś pisze takie apelacje pózniej niestety los odwraca role i przychodzi jeden z drugi, żebrać o pomoc .Czy ten kto się wypowiada o tym że nieżyczy sobie dziewczynki w przedszkolu choć raz zainteresowal sie atmosferą w nim. NIE !! pomyślcie troche znam tą dziewczynke i pomimo jej nadpobudliwosci jest madrzej wychowana niż nie jedno niby zdrowe dziecko w przedszkolu!!!
Avatar
Emilka / 7 października 2010 o 20:48
0
[quote name='LILI' date='30 wrzesień 2010 - 00:29 ' timestamp='1285799366' post='354630']
Rozumie matkę dziewczynki, gdyż sama jestem matką takiego dziecka, które jest nadpobudliwe i ma opóźniony rozwój mowy, na szczęście ja znalazłam przedszkole, które chciało przyjąć moje dziecko i wspomaga jego rozwój poprzez licznych specjalistów, min. logopeda, psycholog, psychiatra, pedagog, i już teraz mogę powiedzieć że od początku września dziecko zrobiło duże postępy. Trzymam kciuki za panią że znajdzie się i dla córki przedszkole które nie tylko przyjmie dziecko z obowiązku, ale i pomoże. Ten kto takiego dziecka nie ma, naprawdę nie wie jak jest chwilami ciężko, dlatego niech głupio się nie wypowiada, bo może sam kiedyś takim dzieckiem zostać obdarowany.
[/quote]
Cześć mam pytanie czy mogłabyś napisać gdzie znalazłaś takie fajne przedszkole?
[quote name='LILI' date='30 wrzesień 2010 - 00:29 ' timestamp='1285799366' post='354630']
Rozumie matkę dziewczynki, gdyż sama jestem matką takiego dziecka, które jest nadpobudliwe i ma opóźniony rozwój mowy, na szczęście ja znalazłam przedszkole, które chciało przyjąć moje dziecko i wspomaga jego rozwój poprzez licznych specjalistów, min. logopeda, psycholog, psychiatra, pedagog, i już teraz mogę powiedzieć że od początku września dziecko zrobiło duże postępy. Trzymam kciuki za panią że znajdzie się i d... rozwiń
Avatar
emilka / 7 października 2010 o 20:44
0
[quote name='marta' date='03 październik 2010 - 14:12 ' timestamp='1286107935' post='356107']
Smutne,ale ja tez nie chcialabym,zeby moje dziecko chodzilo do przedszkola z jakims chorym,agresywnym dzieckiem i pierwsza wystapilabym o wydalenie tego dziecka z placowki.
[/quote]
Życzę ci Marto żeby twoje dziecko zawsze było zdrowe i żebyś nigdy nie musiała znaleść się w takiej sytuacji w jakiej ja się znalazłam. A poza tym troche więcej tolerancji by Ci nie zaszkodziło, przedszkola w Polsce są publiczne i wszystkie dzieci ( chore również) mają prawo chodzenia do nich, oraz mają prawo do równego traktowania !!!
[quote name='marta' date='03 październik 2010 - 14:12 ' timestamp='1286107935' post='356107']
Smutne,ale ja tez nie chcialabym,zeby moje dziecko chodzilo do przedszkola z jakims chorym,agresywnym dzieckiem i pierwsza wystapilabym o wydalenie tego dziecka z placowki.
[/quote]
Życzę ci Marto żeby twoje dziecko zawsze było zdrowe i żebyś nigdy nie musiała znaleść się w takiej sytuacji w jakiej ja się znalazłam. A poza tym troche więcej tolerancji by Ci nie zaszkodziło, przedszkola w Polsce są p... rozwiń
Avatar
marta / 3 października 2010 o 14:12
0
Smutne,ale ja tez nie chcialabym,zeby moje dziecko chodzilo do przedszkola z jakims chorym,agresywnym dzieckiem i pierwsza wystapilabym o wydalenie tego dziecka z placowki.
Avatar
ola / 30 września 2010 o 14:33
0
[quote name='madmaxx' date='29 wrzesień 2010 - 15:23 ' timestamp='1285766630' post='354377']
@ Ola:

Droga Olu, może sama chodziłaś do "przeczkola", ale na Boga, miejże litość i pisz poprawną polszczyzną, bo takich wypocin to się czytać nie da. Chyba że Twoja edukacja na takowym "przeczkolu" się zakończyła?
p.s. podpowiem że poprawna forma to "PRZEDSZKOLE", czyli "PRZED" "SZKOŁĄ" (i nie chodzi o jakiś placyk usytuowany przed wejściem do szkoły)
[/quote]
Witam nie wstydze sie tego jak pisze bo mam dyslekcje i nie tylko ale to normale teraz to jest bardziej leczone niż w mioich czasach. Pisza tu rózni ludzie z róznymi problemami. Zycze ci aby nie spotkało ciebie i dalszego pokolenia takiego i innego problemu,ludzie którzy maja podobne problemy bardziej moga zrozumiec druga osobe.
[quote name='madmaxx' date='29 wrzesień 2010 - 15:23 ' timestamp='1285766630' post='354377']
@ Ola:

Droga Olu, może sama chodziłaś do "przeczkola", ale na Boga, miejże litość i pisz poprawną polszczyzną, bo takich wypocin to się czytać nie da. Chyba że Twoja edukacja na takowym "przeczkolu" się zakończyła?
p.s. podpowiem że poprawna forma to "PRZEDSZKOLE", czyli "PRZED" "SZKOŁĄ" (i nie chodzi o jakiś placyk usytuowany przed wejściem do ... rozwiń
Avatar
malia / 15 października 2010 o 17:12
0
Witam Pani Emilko zgadzam się iż w Hrubieszowie powinno powstać przedszkole integracyjne lecz to jednak nie z winy nauczycieli czy dyrektorów ich nie ma, ale szybciej może naszych władz miasta. Ktoś tu już napisał, że pedagogów w Hrubieszowie nie brakuje tych specjalnych również, wielu młodych ludzi czeka na zatrudnienie. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem było by utworzenie chociaż jednego oddziału integracyjnego,nawet przy zwykłym przedszkolu, oczywiście wiąże się to z zatrudnieniem na pewno pedagoga specjalnego oraz osoby wspomagającej na pełny etat.Wiadomo,że nauczycielka, która ma pomoc tylko jednej osoby często jedynie stażystkę z UP, boi się o bezpieczeństwo innych dzieci, nie jest w stanie w odpowiedni sposób zając się dzieckiem chorym i dopilnować, aby innym nie stała się krzywda.Jest przecież odpowiedzialna za całą grupę. Niestety to już nie zależy od nas zwykłych ludzi. Jeśli chodzi o Panią dyrektor, która nie przyjęła Pani dziecka do przedszkola, myślę, że po prostu kierowała się dobrem większości dzieci uczęszczających do przedszkola, nie rozumiem tylko dlaczego Pani zataiła chorobę dziecka w ubiegłym roku. Jeśli bała się Pani odrzucenia z tego powodu dziecka to znaczy że zdawała sobie już Pani sprawę z problemu w naszym Hrubieszowie nie tylko Pani ma takie dziecko i taki problem. Uważam ,że dobrze się stało, że ta sprawa wypłynęła, myślę jednak, że nie ma sensu nikogo oskarżać każdy ma swoje racje. Pani chce jak najlepiej dla córki, rodzice innych dzieci boją się o bezpieczeństwo własnych, a Pani dyrektor dba o swoją placówkę, natomiast Pan burmistrz szuka wszędzie oszczędności... a może jest ktoś jeszcze? To tylko moje zdanie, ale znam przedszkola integracyjne w innych miastach wcale nie większych od Hrubieszowa, więc dlaczego u nas nie może powstać choćby oddział. Wszyscy chcemy dobrze dla swoich dzieci, jesteśmy po tej samej stronie, rodzice nauczyciele czy zwykli ludzie.
Witam Pani Emilko zgadzam się iż w Hrubieszowie powinno powstać przedszkole integracyjne lecz to jednak nie z winy nauczycieli czy dyrektorów ich nie ma, ale szybciej może naszych władz miasta. Ktoś tu już napisał, że pedagogów w Hrubieszowie nie brakuje tych specjalnych również, wielu młodych ludzi czeka na zatrudnienie. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem było by utworzenie chociaż jednego oddziału integracyjnego,nawet przy zwykłym przedszkolu, oczywiście wiąże się to z zatrudnieniem na pewno pedagoga specjalnego oraz osoby wspomagającej na... rozwiń
Avatar
malia / 15 października 2010 o 16:35
0
[quote name='Emilka' date='30 wrzesień 2010 - 10:50 ' timestamp='1285836641' post='354744']
Cześć jestem mamą Wiktorii o której jest mowa w tym artykule. I chciałabym od razu sprostować i wyjaśnić parę rzeczy. Dzieci nadpobudliwe i sprawne ruchowo nie kwalifikują się do przedszkola specjalnego, gdyż do takich placówek przyjmowane są jedynie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (dzieci głęboko upośledzone i niepełnosprawne ruchowo). Orzeczenie takie wydaję poradnia psychologiczno-pedagogiczna, a moja córka ma zaświadczenie z tej poradni, że powinna dla swojego rozwoju i kontaktu społecznego przebywać w normalnym przedszkolu wraz z innymi dziećmi. Chciałabym też dodać, że Wiki jest pod stałą opieką logopedy, psychologa i neurologa. Niestety mamy to nieszczęście mieszkać w Hrubieszowie gdzie dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat nie ma ani wspomagania wczesno-przedszkolnego, w mieście nie ma także przedszkola specjalnego ani integracyjnego. Prawie rok jeździłam z dzieckiem do poradni psychologicznej Sanus w Lublinie na zajęcia i terapię, niestety Fundusz Zdrowia przestał refundować zajęcia i musiałam zrezygnować, gdyż wychowuję córkę sama i po prostu nie stać mnie było na płacenia 70 zł za godzinę zajęć ( Wiktoria miała trzy godziny zajęć co dwa tygodnie). Gdybym miała możliwość wyboru ( gdyby takie przedszkole było w mieście) to pewnie zapisałabym dziecko do przedszkola integracyjnego, żeby miała codziennie zajęcia z psychologiem i logopedą. Jednak w sytuacji obecnej uważam, ze moja córka powinna mieć takie same prawo do chodzenia do przedszkola publicznego co inne dzieci. A Pan burmistrz z Panią dyrektor po prostu pozbyli się problemu z przedszkola i umyli ręce. Dla dziecka z takimi problemami jak ma moja córka rok spędzony w domu bez możliwości kontaktu z innymi dziećmi i możliwości rozwoju to rok stracony. Chciałabym dodać także, że rozumiem obawy rodziców, którzy boją się puszczać do przedszkola swoje zdrowe dzieci wraz z chorymi ( gdybym była na ich miejscu pewnie też miałabym takie same odczucia). Ale drodzy rodzice pomyślcie jakbyście się czuli gdyby to wasze dziecko miało takie problemy a władze miasta zamiast wam pomóc i wesprzeć was ( zamiast pozbywać się dziecka z przedszkola Pan Burmistrz mógłby w końcu otworzyć jakiś oddział integracyjny przy którymś z 6 przedszkoli, albo zatrudnić nauczyciela wspomagającego) to po prostu ?wyrzucili wasze dziecko poza nawias? i zamknęli mu drzwi do rozwoju. I jeszcze jedno gdy dzieci nadpobudliwe zachowują się agresywnie to nie wynika to z ich złego wychowania czy charakteru tylko z choroby. A żadne dziecko nie powinno być dyskryminowane, że urodziło się takie a nie inne!
[/quote]
[quote name='Emilka' date='30 wrzesień 2010 - 10:50 ' timestamp='1285836641' post='354744']
Cześć jestem mamą Wiktorii o której jest mowa w tym artykule. I chciałabym od razu sprostować i wyjaśnić parę rzeczy. Dzieci nadpobudliwe i sprawne ruchowo nie kwalifikują się do przedszkola specjalnego, gdyż do takich placówek przyjmowane są jedynie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (dzieci głęboko upośledzone i niepełnosprawne ruchowo). Orzeczenie takie wydaję poradnia psychologiczno-pedag... rozwiń
Avatar
Iwona / 12 października 2010 o 21:46
0
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:)))
Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie)
Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych.
Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!!
A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
[/quote]
[size="2"][font="Arial Black"][/font][/size]
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory t... rozwiń
Avatar
Iwona / 12 października 2010 o 21:43
0
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:)))
Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie)
Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych.
Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!!
A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
[/quote]
[quote name='Iwona' date='12 październik 2010 - 21:32 ' timestamp='1286911948' post='360670']
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory t... rozwiń
Avatar
Iwona / 12 października 2010 o 21:32
0
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:)))
Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie)
Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych.
Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!!
A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na... rozwiń
Avatar
psycholog / 12 października 2010 o 20:44
0
Zastanówcie się co piszecie nie znacie dnia ani godziny .Nie macie pojęcia ludzie co wam przyniesie następny dzień.Nie życzę nikomu takiej sytuacji ,jeśli ktoś pisze takie apelacje pózniej niestety los odwraca role i przychodzi jeden z drugi, żebrać o pomoc .Czy ten kto się wypowiada o tym że nieżyczy sobie dziewczynki w przedszkolu choć raz zainteresowal sie atmosferą w nim. NIE !! pomyślcie troche znam tą dziewczynke i pomimo jej nadpobudliwosci jest madrzej wychowana niż nie jedno niby zdrowe dziecko w przedszkolu!!!
Avatar
Emilka / 7 października 2010 o 20:48
0
[quote name='LILI' date='30 wrzesień 2010 - 00:29 ' timestamp='1285799366' post='354630']
Rozumie matkę dziewczynki, gdyż sama jestem matką takiego dziecka, które jest nadpobudliwe i ma opóźniony rozwój mowy, na szczęście ja znalazłam przedszkole, które chciało przyjąć moje dziecko i wspomaga jego rozwój poprzez licznych specjalistów, min. logopeda, psycholog, psychiatra, pedagog, i już teraz mogę powiedzieć że od początku września dziecko zrobiło duże postępy. Trzymam kciuki za panią że znajdzie się i dla córki przedszkole które nie tylko przyjmie dziecko z obowiązku, ale i pomoże. Ten kto takiego dziecka nie ma, naprawdę nie wie jak jest chwilami ciężko, dlatego niech głupio się nie wypowiada, bo może sam kiedyś takim dzieckiem zostać obdarowany.
[/quote]
Cześć mam pytanie czy mogłabyś napisać gdzie znalazłaś takie fajne przedszkole?
[quote name='LILI' date='30 wrzesień 2010 - 00:29 ' timestamp='1285799366' post='354630']
Rozumie matkę dziewczynki, gdyż sama jestem matką takiego dziecka, które jest nadpobudliwe i ma opóźniony rozwój mowy, na szczęście ja znalazłam przedszkole, które chciało przyjąć moje dziecko i wspomaga jego rozwój poprzez licznych specjalistów, min. logopeda, psycholog, psychiatra, pedagog, i już teraz mogę powiedzieć że od początku września dziecko zrobiło duże postępy. Trzymam kciuki za panią że znajdzie się i d... rozwiń
Avatar
emilka / 7 października 2010 o 20:44
0
[quote name='marta' date='03 październik 2010 - 14:12 ' timestamp='1286107935' post='356107']
Smutne,ale ja tez nie chcialabym,zeby moje dziecko chodzilo do przedszkola z jakims chorym,agresywnym dzieckiem i pierwsza wystapilabym o wydalenie tego dziecka z placowki.
[/quote]
Życzę ci Marto żeby twoje dziecko zawsze było zdrowe i żebyś nigdy nie musiała znaleść się w takiej sytuacji w jakiej ja się znalazłam. A poza tym troche więcej tolerancji by Ci nie zaszkodziło, przedszkola w Polsce są publiczne i wszystkie dzieci ( chore również) mają prawo chodzenia do nich, oraz mają prawo do równego traktowania !!!
[quote name='marta' date='03 październik 2010 - 14:12 ' timestamp='1286107935' post='356107']
Smutne,ale ja tez nie chcialabym,zeby moje dziecko chodzilo do przedszkola z jakims chorym,agresywnym dzieckiem i pierwsza wystapilabym o wydalenie tego dziecka z placowki.
[/quote]
Życzę ci Marto żeby twoje dziecko zawsze było zdrowe i żebyś nigdy nie musiała znaleść się w takiej sytuacji w jakiej ja się znalazłam. A poza tym troche więcej tolerancji by Ci nie zaszkodziło, przedszkola w Polsce są p... rozwiń
Avatar
marta / 3 października 2010 o 14:12
0
Smutne,ale ja tez nie chcialabym,zeby moje dziecko chodzilo do przedszkola z jakims chorym,agresywnym dzieckiem i pierwsza wystapilabym o wydalenie tego dziecka z placowki.
Avatar
ola / 30 września 2010 o 14:33
0
[quote name='madmaxx' date='29 wrzesień 2010 - 15:23 ' timestamp='1285766630' post='354377']
@ Ola:

Droga Olu, może sama chodziłaś do "przeczkola", ale na Boga, miejże litość i pisz poprawną polszczyzną, bo takich wypocin to się czytać nie da. Chyba że Twoja edukacja na takowym "przeczkolu" się zakończyła?
p.s. podpowiem że poprawna forma to "PRZEDSZKOLE", czyli "PRZED" "SZKOŁĄ" (i nie chodzi o jakiś placyk usytuowany przed wejściem do szkoły)
[/quote]
Witam nie wstydze sie tego jak pisze bo mam dyslekcje i nie tylko ale to normale teraz to jest bardziej leczone niż w mioich czasach. Pisza tu rózni ludzie z róznymi problemami. Zycze ci aby nie spotkało ciebie i dalszego pokolenia takiego i innego problemu,ludzie którzy maja podobne problemy bardziej moga zrozumiec druga osobe.
[quote name='madmaxx' date='29 wrzesień 2010 - 15:23 ' timestamp='1285766630' post='354377']
@ Ola:

Droga Olu, może sama chodziłaś do "przeczkola", ale na Boga, miejże litość i pisz poprawną polszczyzną, bo takich wypocin to się czytać nie da. Chyba że Twoja edukacja na takowym "przeczkolu" się zakończyła?
p.s. podpowiem że poprawna forma to "PRZEDSZKOLE", czyli "PRZED" "SZKOŁĄ" (i nie chodzi o jakiś placyk usytuowany przed wejściem do ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 4 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 20 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.