Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 grudnia 2009 r.
20:22
Edytuj ten wpis

Szaleniec strzelił mi śrutem w oko

0 7 A A

27-latek ma niewielkie szanse, by widzieć na prawe oko. Wszystko przez bandytę, który przed barem w Tomaszowie Lubelskim wypalił do niego z pistoletu pneumatycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaczęło się od gazu łzawiącego. – Kolegę ktoś "poczęstował” nim w toalecie i zrobiła się szarpanina – relacjonuje 27-letni Marcin Jędrzejewski, który noc z soboty na niedzielę spędzał ze znajomymi w tomaszowskim barze przy ul. Lwowskiej. – Postanowiliśmy wracać do domu i wyszliśmy z baru.

Na zewnątrz czekał już na nich młody człowiek. W ręku trzymał broń. – Miał obłęd w oczach – mówi z przejęciem młoda tomaszowianka, która widziała zajście. – Wyglądał jak pod wpływem narkotyków.

– Próbowałem mu chyba wyrwać pistolet, gdy poczułem straszny ból w oku – opowiada pan Marcin, którego wczoraj odwiedziliśmy w szpitalu.

Drugi śrut utkwił w okolicy skroniowej. Ranny w niedzielę przeszedł skomplikowaną operację. – Usunięto mu śrut z oczodołu, który jednak poważnie uszkodził ściankę gałki ocznej – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik zamojskiego szpitala "papieskiego”.

Szanse na widzenie na prawe oko pacjent ma niewielkie. – Ten szaleniec powinien być surowo ukarany. Gdyby miał ostrą broń, toby wszystkich powystrzelał – mówi ranny mężczyzna.
Bandyta po strzelaninie wsiadł do opla omegi i razem z kolegami odjechał. Policjanci wkrótce zatrzymali 20-letniego Pawła B. z gm. Tomaszów. Trafił do aresztu, a razem z nim 19- i 22-latek.

W samochodzie funkcjonariusze znaleźli nie tylko pudełko po wiatrówce i śrut (broń była gdzie indziej), ale również ponad 23 gramy amfetaminy. Wkrótce dołączyli do nich kolejni dwaj mężczyźni widziani przed barem. Też mieli narkotyki. Wszyscy byli trzeźwi. – Ale pobraliśmy od nich krew do badań na zawartość narkotyków – powiedział nam Ireneusz Stromidło z tomaszowskiej policji.
Wczoraj po południu w barze było pusto. – Przykra sprawa – kręci głową Marcin Kawka, który od pół roku prowadzi lokal. – Mieliśmy już zamykać, gdy do tego doszło.

Pawłowi B. grozi do 5 lat więzienia. – W zależności od dalszych ustaleń i opinii biegłych lekarzy zarzut może być zmieniony i uzupełniony – mówi Stromidło.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara jest dwa razy surowsza.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
men / 9 grudnia 2009 o 08:15
0
Tak przy okazji - nie można wypalić z broni pneumatycznej. To możliwe jest tylko w przypadku użycia broni palnej!
Polska język - trudna język.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2009 o 20:31
0
Tam było tak ciemno ze jestem ciekaw tego obłędu w oczach. Bo ciezko było cokolwiek zobaczyc. I JAK WYCHODZILI JAK ONI SIE BIC CHCIELI? TAK CI PANOWIE Z TOWARZYSTWA CHLOPAKA Z WYBITYM OKIEM. Stałem z boku. wychodziłem z baru jak wszyscy nie wiedzac co sie dzieje...
Avatar
~Wojtek~ / 8 grudnia 2009 o 16:53
0
Idiota zmarnował chłopakowi zdrowie. ... Tomaszów niestety schodzi na psy...
Trzymaj się Marcin, życzę powrotu do zdrowia i wszystkiego dobrego!
pozdrawia Wojtek - kolega z dzieciństwa
Avatar
FRED / 8 grudnia 2009 o 11:37
0
OKO ZA OKO, IMPLANT ZA ZĄB!
Avatar
Beduin / 8 grudnia 2009 o 11:22
0
~tonymld~ napisał:
Mamy w Polsce glupie prawo, bo jak co do czego ten glupek od pistoletu moze nawet nie pojdzie siedziec, a rente temu poszkodowanemu bedzie panstwo placilo, tylko czemu?

niech wlasnie ten deb***, co sobie reperuje ego pistoletem teraz placi pokrzywdzonemu rente, tak aby mogl normalnie zyc. wtedy moze bylo by mniej kozakow i byloby bezpieczniej na ulicach czy w barach

W zasadzie teoretycznie można się zgodzić że mamy w Polsce głupie prawo ale ja myślę że nie !- bo twórców tego prawa należało by nazwać głupcami bo to oni prawnicy to prawo tworzyli ,bądź przysposabiali ,a przecież tak nie jest oni głupcami nie są ! stworzony i rozwijany twór wszelkiego rodzaju kodeksów jest celowo tak konstruowany by- po za pewną grupą nikt nie wiedział o co chodzi bo za wiedzę trzeba płacić a kto ma monopol !? no ścisła grupa prawników to oni są w stanie wypuścić mordercę ,gwałciciela czy innego przestępcę w imieniu i zgodnie z prawem ,są w stanie gmatwając w przepisach przywłaszczać majątki itd. itd. czyli myśląc logicznie zapytam czy to prawo jest złe czy prawnicy jako twórcy i ludzie w/w .Można by stosować bardziej proste i bardziej zrozumiałe prawo ,ale po co wtedy potrzebni byli by prawnicy ,oni jako jedyni potrafią z rzeczy prostych zrobić bardzo skomplikowaną machinę sprawiedliwości w ich mniemaniu i dla ich prywaty i korzyści .W moim odczuciu aby zostać sędzią i osądzać o winie lub niewinności powinni być ludzie nie zaraz po studiach bo zdał aplikację z racji rodzinnych koneksji ,a z wieloletnim doświadczeniem życiowym po przepracowaniu wielu lat na różnych funkcjach tak prokuratorskich jak i adwokackich i po takim doświadczeniu taki sędzia byłby kimś z ogromnym autorytetem i szacunkiem ze strony społeczeństwa ,a jak jest to widać ,i słychać już nawet Temida zaczęła się uśmiechać na takie czy inne błazenady w wykonaniu niektórych naszych mecenasów Prawa .A na pocieszenie powiem tak że politycy wcale nie są lepsi choć w pewnym sensie i od nich zależne jest prawo bo pamiętacie jak politycy PiS (za którymi prywatnie nie przepadam) chcieli coś w tym prawie zmienić jak zaczęli piłować gardła ci stojący ponad prawem teraz jest spokój i wolna amerykanka !. A wyrok on nie musi być sprawiedliwy on ma po prostu tylko zapaść ,ot taka fuszerka jak u wielu niby fachowców .

W zasadzie teoretycznie można się zgodzić że mamy w Polsce głupie prawo ale ja myślę że nie !- bo twórców tego prawa należało by nazwać głupcami bo to oni prawnicy to prawo tworzyli ,bądź przysposabiali ,a przecież tak nie jest oni głupcami nie są ! stworzony i rozwijany twór wszelkiego rodzaju kodeksów jest celowo tak konstruowany by- po za pewną grupą nikt nie wiedział o co chodzi bo za wiedzę trzeba płacić a kto ma monopol !? no ścisła grupa prawników to oni są w stanie wypuścić mordercę ,gwałciciela czy i... rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 8 grudnia 2009 o 09:34
0
Mamy w Polsce glupie prawo, bo jak co do czego ten glupek od pistoletu moze nawet nie pojdzie siedziec, a rente temu poszkodowanemu bedzie panstwo placilo, tylko czemu?

niech wlasnie ten deb***, co sobie reperuje ego pistoletem teraz placi pokrzywdzonemu rente, tak aby mogl normalnie zyc. wtedy moze bylo by mniej kozakow i byloby bezpieczniej na ulicach czy w barach
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 09:22
0
"... grozi do 5 lat więzienia.... Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara jest dwa razy surowsza."
To w Polsce odebranie komuś jednego oka nie jest spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu??? Gnój powinien dostać co najmniej 15 lat bezwzględnej odsiadki, a jego rodzinka niech wypłaca chłopakowi dożywotnią rentę!
Avatar
men / 9 grudnia 2009 o 08:15
0
Tak przy okazji - nie można wypalić z broni pneumatycznej. To możliwe jest tylko w przypadku użycia broni palnej!
Polska język - trudna język.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2009 o 20:31
0
Tam było tak ciemno ze jestem ciekaw tego obłędu w oczach. Bo ciezko było cokolwiek zobaczyc. I JAK WYCHODZILI JAK ONI SIE BIC CHCIELI? TAK CI PANOWIE Z TOWARZYSTWA CHLOPAKA Z WYBITYM OKIEM. Stałem z boku. wychodziłem z baru jak wszyscy nie wiedzac co sie dzieje...
Avatar
~Wojtek~ / 8 grudnia 2009 o 16:53
0
Idiota zmarnował chłopakowi zdrowie. ... Tomaszów niestety schodzi na psy...
Trzymaj się Marcin, życzę powrotu do zdrowia i wszystkiego dobrego!
pozdrawia Wojtek - kolega z dzieciństwa
Avatar
FRED / 8 grudnia 2009 o 11:37
0
OKO ZA OKO, IMPLANT ZA ZĄB!
Avatar
Beduin / 8 grudnia 2009 o 11:22
0
~tonymld~ napisał:
Mamy w Polsce glupie prawo, bo jak co do czego ten glupek od pistoletu moze nawet nie pojdzie siedziec, a rente temu poszkodowanemu bedzie panstwo placilo, tylko czemu?

niech wlasnie ten deb***, co sobie reperuje ego pistoletem teraz placi pokrzywdzonemu rente, tak aby mogl normalnie zyc. wtedy moze bylo by mniej kozakow i byloby bezpieczniej na ulicach czy w barach

W zasadzie teoretycznie można się zgodzić że mamy w Polsce głupie prawo ale ja myślę że nie !- bo twórców tego prawa należało by nazwać głupcami bo to oni prawnicy to prawo tworzyli ,bądź przysposabiali ,a przecież tak nie jest oni głupcami nie są ! stworzony i rozwijany twór wszelkiego rodzaju kodeksów jest celowo tak konstruowany by- po za pewną grupą nikt nie wiedział o co chodzi bo za wiedzę trzeba płacić a kto ma monopol !? no ścisła grupa prawników to oni są w stanie wypuścić mordercę ,gwałciciela czy innego przestępcę w imieniu i zgodnie z prawem ,są w stanie gmatwając w przepisach przywłaszczać majątki itd. itd. czyli myśląc logicznie zapytam czy to prawo jest złe czy prawnicy jako twórcy i ludzie w/w .Można by stosować bardziej proste i bardziej zrozumiałe prawo ,ale po co wtedy potrzebni byli by prawnicy ,oni jako jedyni potrafią z rzeczy prostych zrobić bardzo skomplikowaną machinę sprawiedliwości w ich mniemaniu i dla ich prywaty i korzyści .W moim odczuciu aby zostać sędzią i osądzać o winie lub niewinności powinni być ludzie nie zaraz po studiach bo zdał aplikację z racji rodzinnych koneksji ,a z wieloletnim doświadczeniem życiowym po przepracowaniu wielu lat na różnych funkcjach tak prokuratorskich jak i adwokackich i po takim doświadczeniu taki sędzia byłby kimś z ogromnym autorytetem i szacunkiem ze strony społeczeństwa ,a jak jest to widać ,i słychać już nawet Temida zaczęła się uśmiechać na takie czy inne błazenady w wykonaniu niektórych naszych mecenasów Prawa .A na pocieszenie powiem tak że politycy wcale nie są lepsi choć w pewnym sensie i od nich zależne jest prawo bo pamiętacie jak politycy PiS (za którymi prywatnie nie przepadam) chcieli coś w tym prawie zmienić jak zaczęli piłować gardła ci stojący ponad prawem teraz jest spokój i wolna amerykanka !. A wyrok on nie musi być sprawiedliwy on ma po prostu tylko zapaść ,ot taka fuszerka jak u wielu niby fachowców .

W zasadzie teoretycznie można się zgodzić że mamy w Polsce głupie prawo ale ja myślę że nie !- bo twórców tego prawa należało by nazwać głupcami bo to oni prawnicy to prawo tworzyli ,bądź przysposabiali ,a przecież tak nie jest oni głupcami nie są ! stworzony i rozwijany twór wszelkiego rodzaju kodeksów jest celowo tak konstruowany by- po za pewną grupą nikt nie wiedział o co chodzi bo za wiedzę trzeba płacić a kto ma monopol !? no ścisła grupa prawników to oni są w stanie wypuścić mordercę ,gwałciciela czy i... rozwiń
Avatar
~tonymld~ / 8 grudnia 2009 o 09:34
0
Mamy w Polsce glupie prawo, bo jak co do czego ten glupek od pistoletu moze nawet nie pojdzie siedziec, a rente temu poszkodowanemu bedzie panstwo placilo, tylko czemu?

niech wlasnie ten deb***, co sobie reperuje ego pistoletem teraz placi pokrzywdzonemu rente, tak aby mogl normalnie zyc. wtedy moze bylo by mniej kozakow i byloby bezpieczniej na ulicach czy w barach
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 09:22
0
"... grozi do 5 lat więzienia.... Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara jest dwa razy surowsza."
To w Polsce odebranie komuś jednego oka nie jest spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu??? Gnój powinien dostać co najmniej 15 lat bezwzględnej odsiadki, a jego rodzinka niech wypłaca chłopakowi dożywotnią rentę!