Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 stycznia 2010 r.
13:04
Edytuj ten wpis

Werbkowice: Prokuratura oskarża nauczycielkę i dyrektorkę szkoły

0 17 A A

Nie można w tym samym czasie prowadzić zajęć w dwóch różnych szkołach. Tak uznali śledczy i oskarżyli nauczycielkę języka angielskiego o fałszowanie dzienników lekcyjnych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wyłudzenie nienależnego wynagrodzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Odpowiedzialności karnej nie uniknie też była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Werbkowicach, której zarzucono niedopełnienie obowiązków.

Na początku ub. roku do prokuratury dotarł sygnał, że 37-letnia Ewa S. tego samego dnia i o tej samej godzinie mogła prowadzić lekcje w dwóch różnych szkołach. Sprawa dotyczyła roku szkolnego 2005/2006.

Anglistka prowadziła wówczas zajęcia w trzech podstawówkach – w Werbkowicach, Hostynnem i Gozdowie. Śledczy ustalili, że Ewa S. poświadczyła w dziennikach nieprawdę, dzięki czemu mogła pobrać ponad 2 tys. złotych nienależnego wynagrodzenia.

Za fałszowanie dokumentacji w celu uzyskania korzyści majątkowej grozi do 8 lat więzienia. Nauczycielka nie przyznaje się do winy.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi zaś b. dyrektorce SP w Werbkowicach, a prywatnie siostrze anglistki. Śledczy oskarżyli 39-letnią Beatę K. o niedopełnienie obowiązków.

– Była dyrektorka nie dokonywała zmian w tygodniowych planach nauki języka angielskiego w swojej szkole, co ułatwiło Ewie S. pobranie podwójnego wynagrodzenia za jedną godzinę lekcyjną – informuje Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia.

Beata K. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Doniesienie złożył wójt gminy Werbkowice, który zawiadomił też komisję dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim i zawiesił w czynnościach dyrektorkę szkoły.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Alojzy_Wilków / 6 stycznia 2010 o 14:09
0
wstyd że takie nauczycielki są u nas w gminie,kiedyś to ten zawód to było coś a dziś...Dobrze że wójt porządku pilnuje...
Avatar
Gozdów / 6 stycznia 2010 o 14:07
0
ten kopyto chyba w głowę kopytem dostał...
Avatar
Hrubieszowiak / 6 stycznia 2010 o 13:52
0
Ty kopytko raz piszesz brawo Panie Bojko a raz że masz terror... hmmm może trzeba wezwać antyterrorystów? he,he
Avatar
Tomasz Wójciszyn / 6 stycznia 2010 o 10:23
0
A co z lekarzami? Ostatnio miałem taka przygodę. Idę do specjalisty do poradni dowiaduje się ze mogę przyjśc po 15 stycznia aby zapisać się na luty. Mówie ze to sprawa która nie moze czekać 2 m-ce dowiaduję sie ze moze Pan doktor przyjmie prywatnie ma gabinet po drugiej stronie ulicy. Idę. Miła Pani informuje mnie, ze nie ma problemu inkasuje za wizytę i informuje że Pan doktor właśnie przyjmuje w poradni i na pewno mnie przyjmie, uprzedzi go telefonicznie. Wracam do poradni tym razem Pan doktor juz czeka na mnie. Czy to jest normalne?




Witam, mógłby Pan podać więcej szczegółów? jaka przychodnia, miasto itp. proszę o kontakt [url="http://wojciszyn@dzienikwschodni.pl"]wojciszyn@dzienikwschodni.pl[/url]




Witam, mógłby Pan podać więcej szczegółów? jaka przychodnia, miasto itp. proszę o kontakt [url="http://wojciszyn@dzienikwschodni.pl"]wojciszyn@dzienikwschodni.pl[/url] rozwiń
Avatar
Kopyto / 6 stycznia 2010 o 08:51
0
Hrubieszowiak napisał:
czyli w tych Werbkowicach jest dobry gospodarz który nie krzyczy a robi porządek w swojej gminie.To mi się podoba.Przydałby się tu taki w Hrubieszowie...

Jaki On dobry obiecywać umie pięknie ale nie robi prawie nic. Wątpie też żeby aferę w szkole sam wytropił. Ale jak chcecie mieć terror w Hrubieszowie to proszę namówić Pana Bojkę może sie tam przeniesie.
Avatar
pacjent / 5 stycznia 2010 o 23:57
0
A co z lekarzami? Ostatnio miałem taka przygodę. Idę do specjalisty do poradni dowiaduje się ze mogę przyjśc po 15 stycznia aby zapisać się na luty. Mówie ze to sprawa która nie moze czekać 2 m-ce dowiaduję sie ze moze Pan doktor przyjmie prywatnie ma gabinet po drugiej stronie ulicy. Idę. Miła Pani informuje mnie, ze nie ma problemu inkasuje za wizytę i informuje że Pan doktor właśnie przyjmuje w poradni i na pewno mnie przyjmie, uprzedzi go telefonicznie. Wracam do poradni tym razem Pan doktor juz czeka na mnie. Czy to jest normalne?
Avatar
A.Piecyk / 5 stycznia 2010 o 23:40
0
A lody się kręci ! a Tusk na prezydenta chce reszta to gu..o i się nie liczy, liczy się kasa i tylko kasa i możecie płakać bluzgać ,zemścić i co tam jeszcze chcecie oni urzędujący to olewają mają władzę ,układy ,znajomości ,powiązania i możecie im naskoczyć na pukiel .
Avatar
TAK / 5 stycznia 2010 o 22:05
0
LEKARZE TAK SAMO W JEDNYM CZASIE JEST W PORADNI I W ODDZIALE
Avatar
kow_sk / 5 stycznia 2010 o 18:40
0
Tak to jest w wiejskich szkołach a co się dzieje w Rokitnie k. Białej Podlaskiej - same rodzinne klany rządzą i kasę trzepią za nic - bo poziom tam jest zerowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Kopyto / 5 stycznia 2010 o 18:04
0
no to wujt Bojko jednak mial racje ze te nauczycielki cos nie tak robiły...
Avatar
Alojzy_Wilków / 6 stycznia 2010 o 14:09
0
wstyd że takie nauczycielki są u nas w gminie,kiedyś to ten zawód to było coś a dziś...Dobrze że wójt porządku pilnuje...
Avatar
Gozdów / 6 stycznia 2010 o 14:07
0
ten kopyto chyba w głowę kopytem dostał...
Avatar
Hrubieszowiak / 6 stycznia 2010 o 13:52
0
Ty kopytko raz piszesz brawo Panie Bojko a raz że masz terror... hmmm może trzeba wezwać antyterrorystów? he,he
Avatar
Tomasz Wójciszyn / 6 stycznia 2010 o 10:23
0
A co z lekarzami? Ostatnio miałem taka przygodę. Idę do specjalisty do poradni dowiaduje się ze mogę przyjśc po 15 stycznia aby zapisać się na luty. Mówie ze to sprawa która nie moze czekać 2 m-ce dowiaduję sie ze moze Pan doktor przyjmie prywatnie ma gabinet po drugiej stronie ulicy. Idę. Miła Pani informuje mnie, ze nie ma problemu inkasuje za wizytę i informuje że Pan doktor właśnie przyjmuje w poradni i na pewno mnie przyjmie, uprzedzi go telefonicznie. Wracam do poradni tym razem Pan doktor juz czeka na mnie. Czy to jest normalne?




Witam, mógłby Pan podać więcej szczegółów? jaka przychodnia, miasto itp. proszę o kontakt [url="http://wojciszyn@dzienikwschodni.pl"]wojciszyn@dzienikwschodni.pl[/url]




Witam, mógłby Pan podać więcej szczegółów? jaka przychodnia, miasto itp. proszę o kontakt [url="http://wojciszyn@dzienikwschodni.pl"]wojciszyn@dzienikwschodni.pl[/url] rozwiń
Avatar
Kopyto / 6 stycznia 2010 o 08:51
0
Hrubieszowiak napisał:
czyli w tych Werbkowicach jest dobry gospodarz który nie krzyczy a robi porządek w swojej gminie.To mi się podoba.Przydałby się tu taki w Hrubieszowie...

Jaki On dobry obiecywać umie pięknie ale nie robi prawie nic. Wątpie też żeby aferę w szkole sam wytropił. Ale jak chcecie mieć terror w Hrubieszowie to proszę namówić Pana Bojkę może sie tam przeniesie.
Avatar
pacjent / 5 stycznia 2010 o 23:57
0
A co z lekarzami? Ostatnio miałem taka przygodę. Idę do specjalisty do poradni dowiaduje się ze mogę przyjśc po 15 stycznia aby zapisać się na luty. Mówie ze to sprawa która nie moze czekać 2 m-ce dowiaduję sie ze moze Pan doktor przyjmie prywatnie ma gabinet po drugiej stronie ulicy. Idę. Miła Pani informuje mnie, ze nie ma problemu inkasuje za wizytę i informuje że Pan doktor właśnie przyjmuje w poradni i na pewno mnie przyjmie, uprzedzi go telefonicznie. Wracam do poradni tym razem Pan doktor juz czeka na mnie. Czy to jest normalne?
Avatar
A.Piecyk / 5 stycznia 2010 o 23:40
0
A lody się kręci ! a Tusk na prezydenta chce reszta to gu..o i się nie liczy, liczy się kasa i tylko kasa i możecie płakać bluzgać ,zemścić i co tam jeszcze chcecie oni urzędujący to olewają mają władzę ,układy ,znajomości ,powiązania i możecie im naskoczyć na pukiel .
Avatar
TAK / 5 stycznia 2010 o 22:05
0
LEKARZE TAK SAMO W JEDNYM CZASIE JEST W PORADNI I W ODDZIALE
Avatar
kow_sk / 5 stycznia 2010 o 18:40
0
Tak to jest w wiejskich szkołach a co się dzieje w Rokitnie k. Białej Podlaskiej - same rodzinne klany rządzą i kasę trzepią za nic - bo poziom tam jest zerowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Kopyto / 5 stycznia 2010 o 18:04
0
no to wujt Bojko jednak mial racje ze te nauczycielki cos nie tak robiły...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce