Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

17 grudnia 2018 r.
19:36

Marihuana medyczna już w aptekach? "Dementujemy te doniesienia"

Autor: Zdjęcie autora kp
0 6 A A

Marihuana medyczna trafiła w poniedziałek do polskich aptek – taka informacja obiegła w poniedziałek internet. Jak się okazało, była przedwczesna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dementujemy te doniesienia. Leki na bazie marihuany medycznej trafią być może do aptek w Polsce w okresie międzyświątecznym. Nie mamy jednak stuprocentowej gwarancji, co do terminu – mówił nam w poniedziałek Tomasz Witkowski z firmy Spectrum Cannabis (spółka córka największego na świecie producenta surowców do wytwarzania marihuany medycznej z Kanady – red.), która jako pierwsza, i jak na razie jedyna, dostała zgodę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na rejestrację suszu do wytwarzania marihuany medycznej.

– Mamy podpisaną umowę z dystrybutorem, który dostarcza leki do największych sieci aptecznych. Nie powinno więc być problemu z dostępem do marihuany medycznej w żadnym województwie.

Przypomnijmy, że po nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji leków (od listopada ubiegłego roku), dostęp do marihuany medycznej ma być łatwiejszy. Konopie do obróbki będą sprowadzane z zagranicy, bo w Polsce ich uprawa nadal jest nielegalna. Sam lek można już przygotować w polskich aptekach według recepty wystawionej przez lekarza, który dokładnie określi dawkę surowca i formę podania.

Cena 1 grama suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Refundacji polskie prawo nie przewiduje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 19:48
Proszę bardzo 1g suszu marychy medycznej 65 zeta i mimo, że moglibyśmy uprawiać z powodzeniem w Polsce to będziemy sprowadzać. Brawo wy!
Avatar
Bóg / 17 grudnia 2018 r. o 23:52
Ohh to dobrze że niewiesz oczym mówisz ;) Chyba nieodrużniasz marihuanny z thc a bez to jest lecznicza zawierające dobre składniki marihuanna a nie gówno od dilera za 30 zł z dodatkiem jakiś dhc czy coś takiego (ekspertem nie jestem) jesteś jedną z tych osób które myslą że marihuanna powoduje wypadki albo że ludzie po niej są agresywni i umierają lol zacofane państwo 190 lat za nami amerykaninami elo.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 20:36
Mój kochany Polski kraj taki nie mądry i zacofany wybitnie mocno, aż do szpiku kości. To bardzo źle. Takie choroby należy refundować w 175% minimum. Rządzą nami pół inteligenci z dwiema lewymi "rencami". Sterują nimi media. Taka jest wiara kościoła? Krzyżaków? Templariuszy wyklętych??? O co tu chodzi?
Avatar
Japahama / 17 grudnia 2018 r. o 21:36
Od dilera po 50 haha
Avatar
Z. / 17 grudnia 2018 r. o 20:28
Parę dni temu była mowa że będzie dostępna w sieci aptek Prima, i tych aptek było 3 (słownie: trzy), Poznań i dwa inne miasta... A teraz nagle we wszystkich województwach?
Avatar
^_^ / 17 grudnia 2018 r. o 22:55
Zaćpajmy chorych na śmierć. Po co ich leczyć. To kiedy wprowadzimy eutanazję na życzenie? Wczoraj skorzystałbym z niej, bo dzień był taki ponury bez słoneczka.
Avatar
Bóg / 17 grudnia 2018 r. o 23:52
Ohh to dobrze że niewiesz oczym mówisz ;) Chyba nieodrużniasz marihuanny z thc a bez to jest lecznicza zawierające dobre składniki marihuanna a nie gówno od dilera za 30 zł z dodatkiem jakiś dhc czy coś takiego (ekspertem nie jestem) jesteś jedną z tych osób które myslą że marihuanna powoduje wypadki albo że ludzie po niej są agresywni i umierają lol zacofane państwo 190 lat za nami amerykaninami elo.
Avatar
^_^ / 17 grudnia 2018 r. o 22:55
Zaćpajmy chorych na śmierć. Po co ich leczyć. To kiedy wprowadzimy eutanazję na życzenie? Wczoraj skorzystałbym z niej, bo dzień był taki ponury bez słoneczka.
Avatar
Japahama / 17 grudnia 2018 r. o 21:36
Od dilera po 50 haha
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 20:36
Mój kochany Polski kraj taki nie mądry i zacofany wybitnie mocno, aż do szpiku kości. To bardzo źle. Takie choroby należy refundować w 175% minimum. Rządzą nami pół inteligenci z dwiema lewymi "rencami". Sterują nimi media. Taka jest wiara kościoła? Krzyżaków? Templariuszy wyklętych??? O co tu chodzi?
Avatar
Z. / 17 grudnia 2018 r. o 20:28
Parę dni temu była mowa że będzie dostępna w sieci aptek Prima, i tych aptek było 3 (słownie: trzy), Poznań i dwa inne miasta... A teraz nagle we wszystkich województwach?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 19:48
Proszę bardzo 1g suszu marychy medycznej 65 zeta i mimo, że moglibyśmy uprawiać z powodzeniem w Polsce to będziemy sprowadzać. Brawo wy!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciepło, coraz cieplej i drożej

Ciepło, coraz cieplej i drożej

OGRZEWANIE Z drżeniem serca sprawdzasz, ile wynosi kolejny rachunek za ciepło? Boisz się, że za jakiś czas będzie jeszcze drożej? Pewnych rzeczy nie uda się uniknąć, ale są sposoby by zaoszczędzić

Tragiczny powrót z oglądania meczu. Kibic utopił się w rowie melioracyjnym

Tragiczny powrót z oglądania meczu. Kibic utopił się w rowie melioracyjnym

Obaj byli pijani. Ile alkoholu w organizmie miał 34-latek, który wracając z oglądania meczu ze znajomymi utopił się w rowie melioracyjnym w Zamościu, wykaże sekcja zwłok. Badanie jego 39-letniego kompana wykazało przeszło 2 promile.

Drogo?  To jasne jak słońce!
oszczędzanie

Drogo? To jasne jak słońce!

PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?