Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 lutego 2016 r.
20:14

Nowy prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim to ekonomista. "Nie miałem styczności z hodowlą koni"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 135 A A
Georgia – jedna z klaczy ze stadniny w Janowie Podlaskim
Georgia – jedna z klaczy ze stadniny w Janowie Podlaskim

Od poniedziałku na fotelu prezesa Stadniny Koni w Janowie Podlaskim zasiada Marek Skomorowski. To ekonomista z Lublina, bez doświadczenia w hodowli koni arabskich. – Jestem pracowity, zawsze pracowałem w zespole – nie boi się wyzwań nowy szef

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegły piątek związany z PiS prezes Agencji Nieruchomości Rolnych, która jest właścicielem państwowych stadnin w Polsce, odwołał ze stanowiska Marka Trelę, prezesa janowskiej stadniny, Jerzego Białoboka, prezesa stadniny w Michałowie oraz Annę Stojanowską, specjalistę do spraw hodowli konia arabskiego w ANR.

Jednak dopiero w poniedziałek ANR opublikowała komunikat w tej sprawie. „Prezesi Marek Trela (SK Janów Podlaski) i Jerzy Białobok (SK Michałów) zostali odwołani z pełnionych przez siebie funkcji zgodnie z art. 203 Kodeksu Spółek Handlowych” – czytamy w komunikacie.

Poprosiliśmy o uszczegółowienie powodów odwołania wieloletnich prezesów stadnin. – To jest wszystko, co w tej sprawie mamy do przekazania – odpowiedział nam pracownik biura prasowego ANR.
Wspomniany artykuł 203 mówi m.in. o tym, że „członek zarządu może być w każdym czasie odwołany uchwałą wspólników”.

Marek Trela z janowską stadniną związany był od 1978 roku, na początku pracował tu jako lekarz weterynarii. Na fotelu prezesa zasiadał od 2000 roku. Kilka tygodni temu został wiceprzewodniczącym Światowej Organizacji Konia Arabskiego (WAHO).

Decyzją ANR stadniną kieruje od wczoraj Marek Skomorowski, ekonomista z Lublina, a stadniną w Michałowie (woj. świętokrzyskie) Anna Durmała, z wykształcenia zootechnik.

„Zadaniem nowego kierownictwa spółek jest kontynuowanie i rozwijanie hodowli koni arabskich czystej krwi” – dodaje biuro prasowe Agencji.

– Z hodowlą koni arabskich styczności zawodowej nie miałem – przyznaje 54-letni Marek Skomorowski. – Ale uważam, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością – dodaje.
Nowy prezes ukończył wydział ekonomii UMCS, pracował w bankowości, był też zastępcą dyrektora w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mieszka pod Lublinem.

– Z obszarami wiejskimi związany jestem od lat, a z Lubelszczyzną od urodzenia. Jestem pracowity, zawsze pracowałem w zespole. Ważne jest dla mnie osiąganie celów, konsekwencja oraz uczciwość – wylicza. – Zarządzanie janowską stadniną jest dla mnie dużym wyróżnieniem z racji roli i historii tego miejsca. Sukces zależy nie tylko od prezesa, ale od efektów pracy całej organizacji. Poza tym do historii przechodzą konie, a nie prezesi. I na tym będziemy się koncentrować. Rewolucji tu nie będzie – zapewnia Skomorowski. Deklaruje też, że „ten, kto do tej pory uczciwie pracował dla spółki, nie będzie miał problemów z pracą”.

– Pytałem już i wiem, że krowy (hodowane w stadninie – red.) dają mleko, konie nie wpadły w depresję, zachowują się normalnie. Chyba im nie zaszkodziłem – żartuje na koniec Marek Skomorowski.
Środowisko hodowców i znawców koni arabskich jest wzburzone zmianami kadrowymi w stadninach. W Internecie powstają kolejne petycje obywatelskie i listy protestacyjne do rządu w tej sprawie.

200 lat stadniny

Słynna na całym świecie stadnina w Janowie Podlaskim w 2017 roku będzie obchodziła 200-lecie istnienia. Podczas ubiegłorocznej aukcji Pride of Poland sprzedano tu 24 konie za sumę prawie 4 mln euro. Wtedy też padł rekord aukcji - nabywca ze Szwajcarii zapłacił 1,4 mln euro za Pepitę, 10-letnią klacz wyhodowaną w Janowie Podlaskim.

Komentarze 135

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GuestWhist / 3 czerwca 2016 o 17:15
0
guest test post bbcode html ***google.tn/ simple
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 22:38
0
WSTYD! " Nie matura, Lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera". Brrr.... Zapachniało groźnie! Ale, ale .... Jak widać można zastapić każdego! Nawet Trelę! WIĘC I KACZORA!!!!! Nie traćmy nadziei!
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 18:45
0
Nowy prezes za młodu walił konia , wiec wg PIS nadaje się najbardziej
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 12:06
0
Jak powiedział Daniel Olbychski odnosząc się do tematu i tego co PiS wyprawia; Kontrola wykaże że powinno się wymienić kierownika filharmonii np. na szewca bo fachowy poprzednik kupił za dużo kalafonii do skrzypiec.Gdyby kontrola wykazała w stadninie naprawdę coś niedobrego to było by to nagłaśniane 100 razy dziennie .
Avatar
300 / 26 lutego 2016 o 16:45
0

jakoś mi się zdaje że jesteś z rodziny JURGIELÓW i to wszystko tłumaczy twój komentarz

głupiś matole

Avatar
llll / 26 lutego 2016 o 16:40
0
Avatar
Pankracz / 26 lutego 2016 o 13:00
0
Konie łby popsuszczac , czy konie mnie słyszą ?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 09:36
0
a to młode dziewcze ma niespełna 30 lat więc cóż może wiedzieć o zarządzaniu taką stadniną?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 02:06
0
Jednym słowem, SKANDAL!
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 17:55
0
Georgia jest akurat hodowli Michałowskiej!!!! Ale kto by się tam przejmował! Redaktor ma się prawo pomylić bo nie zna się na hodowli koni ( ups ci nowi też się nie znają! ) a dyrektor ma obowiązek znać całą linię żeńską, męską, wady, zalety... Uczyli się hodowli latami, a tu proszę fachowcy z dnia na dzień! Grzybek
Avatar
GuestWhist / 3 czerwca 2016 o 17:15
0
guest test post bbcode html ***google.tn/ simple
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 22:38
0
WSTYD! " Nie matura, Lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera". Brrr.... Zapachniało groźnie! Ale, ale .... Jak widać można zastapić każdego! Nawet Trelę! WIĘC I KACZORA!!!!! Nie traćmy nadziei!
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 18:45
0
Nowy prezes za młodu walił konia , wiec wg PIS nadaje się najbardziej
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 12:06
0
Jak powiedział Daniel Olbychski odnosząc się do tematu i tego co PiS wyprawia; Kontrola wykaże że powinno się wymienić kierownika filharmonii np. na szewca bo fachowy poprzednik kupił za dużo kalafonii do skrzypiec.Gdyby kontrola wykazała w stadninie naprawdę coś niedobrego to było by to nagłaśniane 100 razy dziennie .
Avatar
300 / 26 lutego 2016 o 16:45
0

jakoś mi się zdaje że jesteś z rodziny JURGIELÓW i to wszystko tłumaczy twój komentarz

głupiś matole

Avatar
llll / 26 lutego 2016 o 16:40
0
Avatar
Pankracz / 26 lutego 2016 o 13:00
0
Konie łby popsuszczac , czy konie mnie słyszą ?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 09:36
0
a to młode dziewcze ma niespełna 30 lat więc cóż może wiedzieć o zarządzaniu taką stadniną?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 02:06
0
Jednym słowem, SKANDAL!
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 17:55
0
Georgia jest akurat hodowli Michałowskiej!!!! Ale kto by się tam przejmował! Redaktor ma się prawo pomylić bo nie zna się na hodowli koni ( ups ci nowi też się nie znają! ) a dyrektor ma obowiązek znać całą linię żeńską, męską, wady, zalety... Uczyli się hodowli latami, a tu proszę fachowcy z dnia na dzień! Grzybek
Zobacz wszystkie komentarze 135

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 143 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 392 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!