Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 lipca 2013 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Dni Dobrosąsiedztwa: Mostu na Bugu w tym roku nie będzie

0 41 A A
Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza organizuje Dni Dobrosąsiedztwa od 2004 r. Najpierw w  Korczmini
Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza organizuje Dni Dobrosąsiedztwa od 2004 r. Najpierw w Korczmini

Podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Kryłów-Krecziv nie będzie mostu pontonowego. Tak zdecydował wójt gminy Mircze. Jako powód podaje niedzielny incydent w Łucku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od kilku lat koncerty, spotkania i pokazy odbywały się po obu stronach granicy: w polskim Kryłowie i ukraińskim Krecziv. Na czas imprezy na Bugu rozwijano też saperski most pontonowy, po którym można było przekroczyć granicę.

W tym roku dwudniowej zabawy nie będzie. Wójt gminy Mircze postanowił, że w tym roku impreza zostanie ograniczona do jednego koncertu w Kryłowie. Powodem są ostatnie wydarzenia na Ukrainie.

– 14 lipca 2013 roku w Łucku na Wołyniu został obrażony Prezydent RP, który przybył tam, by uczestniczyć w uroczystościach religijnych, zorganizowanych w 70 rocznicę rzezi wołyńskiej. … Dzień później Wołyńska Obwodowa Rada zamiast potępić mordy, potępiła uchwałę polskiego parlamentu – czytamy we wczorajszym oświadczeniu Lecha Szopińskiego.

Chodzi o obrzucenie Bronisława Komorowskiego jajkiem i oświadczenie potępiające uchwałę naszego rządu upamiętniającą zbrodnię wołyńską.

Wójt podkreśla, że to jego osobista decyzja. – Nikt mi nie podpowiadał takiego rozwiązania. Jestem też świadomy, że niektórzy mnie za to skrytykują – mówi Lech Szopiński. – Nie jestem hipokrytą i nie będę udawał, że stosunki są dobre. Mimo wszystko nadal jestem otwarty jeśli w przyszłości pojawią się jakieś gesty z drugiej strony – dodaje.

Oświadczeniem wójta jest zaskoczony ks. Stefan Batruch z Fundacji Kultury Duchowej Pogranicze, która jest współorganizatorem imprezy. – Smutno mi, że wójt nie skonsultował takiej decyzji ze mną. To oświadczenie było niepotrzebne. To zaprzeczenie całej idei Dni Dobrosąsiedztwa. Będę jeszcze rozmawiał z wójtem, ale nie chcę robić niczego na siłę – mówi ks. Batruch.

Współorganizatorem imprezy jest też Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. – Nie rozumiem, po co wójt pcha się w politykę. Od tego jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych i prezydent. Wójt powinien się zająć swoją gminą – komentuje Józef Kuropatwa, starosta hrubieszowski.

11 sierpnia w Kryłowie odbędzie się koncert zespołu "Ich Troje”.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
turist / 18 lipca 2013 o 15:27
0

a tam mówią "budim Polakiw ryzaty" a u nas nie mówią budim wikraińców ryzaty-aha?a jeden Ukrainiec ,który miał żonę Polskiego pochodzenia to przy gościach strzepywał popiół z papierosa do klosza od żyrandola przy mnie aha,i śpiewał" jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi,jeszcze Polak rusinowi buty czyścić musi" aha-kamrat,a w wystąpieniach napewno głosił uważajemyje dorohie hosti Poliaki.aha

Avatar
nie z Lublina / 18 lipca 2013 o 10:33
0

A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dziecii kobiet, a po drugiej co ma być? Owo magiczne "podłoże intelektualne"???? Nie przeszkadza ci, ze sejm RP olał tysiace pomordowanych i nawet nie miał odwagi uchwalić dnia 11 lipca dniem pamięci? Rozumiem, ze to było poprawne politycznie i miało wysokie podłoże intelektualne. Stosunków dobrosąsiedzkich z Ukrainą nie mamy i nie zacieśniamy ich od kilkunastu lat, bo nie mczego zacieśniać. 70 lat temu tez podobno normalne stosunki sasiedzkie były ok, a dobrotliwi sąsiedzi wyrznęli w pień polskich sąsiadów delektując sie okrucieństwem jak jakies dzikie hordy. Młodego pokolenia Ukrainców nie musimy niczym obciązać, oni sami czcżą Banderę i stawiają pomniki zbrodniarzom. I powtarzają, ze ich ziemie sięgają Wisły, więc Lublin tez ich. Zachodnia Ukraina zieje nacjonalizmem. Powtarzam, to Ukraińcy muszę się z tyt uporać, a chęci zbytniej nie widac. My mamy pamietac i głośno mówic o tym co sie stało. Ktos, kto nie szanuje swojej historii, nie szanuje swojego kraju. A jak sie nie szanuje siebie, to inni tez nas nie będa szanować. Żydzi z holokaustu zrobili religię, ludobójstwo w byłej Jugosławiia zostało nagłosnione i nazwane po imieniu, a my jestesmy tacy nowocześni, otwarci, o wysokim poziomie intelektualnym, ze plawmy na takie pierdoły. A jak ktos prawde powie, to zmieszamy go z błotem, toz to cham, prostak i prymityw i na pewno chce zaistnieć. Poziom skundlenia społeczeństwa osiagnął chyba zenit.

"Głos z Lublina' : młodzi Ukraińcy są doskonale zorientowani by tworzyć ponownie odradzający się nacjonalizm, gdyby było inaczej kto by czcił Banderę.Dziadkowie lub ci co już odeszli? Doskonale deklarują gdzie powinny sięgać granice Ukrainy a swoje niezadowolenie przeżucają właśnie na sąsiadów a tyle mają wolnych ugorów po spalonych wsiach.Brak odwagi by Ziemia ta znów rodziła czy palący wyrzut sumienia z którym nie mogą się uporać.

Stare przysłowie:"wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi" -tu nad Bugiem wiemy i czujemy klimaty.


A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dziecii kobiet, a po drugiej co ma być? Owo magiczne "podłoże intelektualne"???? Nie przeszkadza ci, ze sejm RP olał tysiace pomordowanych i nawet nie miał odwagi uchwalić dnia 11 lipca dniem pamięci? Rozumiem, ze to było poprawne politycznie i miało wysokie podłoże intelektualne. Stosunków dobrosąsiedzkich z Ukrainą nie mamy i nie zacieśniamy ich od kilkunastu lat, bo nie mczego zacieśniać. 70 lat temu tez podobno normalne stosunki sasiedzkie były ok, a dobrotliwi sąsiedzi wyrznęli w pień polskich sąsiadów delektując sie okrucieństwem jak jakies dzikie hordy. Młodego pokolenia Ukrainców nie musimy niczym obciązać, oni sami czcżą Banderę i stawiają pomniki zbrodniarzom. I powtarzają, ze ich ziemie sięgają Wisły, więc Lublin tez ich. Zachodnia Ukraina zieje nacjonalizmem. Powtarzam, to Ukraińcy muszę się z tyt uporać, a chęci zbytniej nie widac. My mamy pamietac i głośno mówic o tym co sie stało. Ktos, kto nie szanuje swojej historii, nie szanuje swojego kraju. A jak sie nie szanuje siebie, to inni tez nas nie będa szanować. Żydzi z holokaustu zrobili religię, ludobójstwo w byłej Jugosławiia zostało nagłosnione i nazwane po imieniu, a my jestesmy tacy nowocześni, otwarci, o wysokim poziomie intelektualnym, ze plawmy na takie pierdoły. A jak ktos prawde powie, to zmieszamy go z błotem, toz to cham, prostak i prymityw i na pewno chce zaistnieć. Poziom skundlenia społeczeństwa osiagnął chyba zenit.

rozwiń
Avatar
przestańcie pisać bzdury / 18 lipca 2013 o 10:06
0

Kompleksy są wyleczalne. Wystarczy tylko zadumać się nad własną małością i hipokryzją wpajaną przez prostackie postrzeganie okalającego nas świata w rodzinnym domu. Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzało nikomu zacieśnianie kontaktów z sąsiadami. Raptem, w wyniku deb***nego incydentu, stało się modne wysupływanie wszystkich żali i pretensji. Młodzi Ukraińcy nie są winni temu, co zgotowali ich dziadkowie. Nikt nie nawołuje do zapominania bestialstwa, okrucieństwa i podłości. Należy jednak pamiętać, że rośnie młode pokolenie i nie należy obciążać ich naszymi demonami. Rocznice rocznicami, pomniki pomnikami, a życie wciąż trwa. Mnie nie oburza decyzja wójta gminy. Mnie to po prostu śmieszy. Prostak wyczul koniunkturę i zapragnął zaistnieć. W tej decyzji nie ma żadnego podłoża intelektualnego. Zwykły prymitywny koniunkturalizm. Ktoś napisał, że jest to sposób na reelekcję i nie mogę sie z takim twierdzeniem nie zgodzić. Małostkowość prymitywnych urzędników jest przejrzysta, ale w równie prymitywnych społeczeństwach pozwala istnieć....

A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dziecii kobiet, a po drugiej co ma być? Owo magiczne "podłoże intelektualne"???? Nie przeszkadza ci, ze sejm RP olał tysiace pomordowanych i nawet nie miał odwagi uchwalić dnia 11 lipca dniem pamięci? Rozumiem, ze to było poprawne politycznie i miało wysokie podłoże intelektualne. Stosunków dobrosąsiedzkich z Ukrainą nie mamy i nie zacieśniamy ich od kilkunastu lat, bo nie mczego zacieśniać. 70 lat temu tez podobno normalne stosunki sasiedzkie były ok, a dobrotliwi sąsiedzi wyrznęli w pień polskich sąsiadów delektując sie okrucieństwem jak jakies dzikie hordy. Młodego pokolenia Ukrainców nie musimy niczym obciązać, oni sami czcżą Banderę i stawiają pomniki zbrodniarzom. I powtarzają, ze ich ziemie sięgają Wisły, więc Lublin tez ich. Zachodnia Ukraina zieje nacjonalizmem. Powtarzam, to Ukraińcy muszę się z tyt uporać, a chęci zbytniej nie widac. My mamy pamietac i głośno mówic o tym co sie stało. Ktos, kto nie szanuje swojej historii, nie szanuje swojego kraju. A jak sie nie szanuje siebie, to inni tez nas nie będa szanować. Żydzi z holokaustu zrobili religię, ludobójstwo w byłej Jugosławiia zostało nagłosnione i nazwane po imieniu, a my jestesmy tacy nowocześni, otwarci, o wysokim poziomie intelektualnym, ze plawmy na takie pierdoły. A jak ktos prawde powie, to zmieszamy go z błotem, toz to cham, prostak i prymityw i na pewno chce zaistnieć. Poziom skundlenia społeczeństwa osiagnął chyba zenit.

A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dzi... rozwiń

Avatar
glos z Lublina. / 18 lipca 2013 o 09:29
0

tak a przyjeć sobie do Hrubieszowa i znajdź ślady walk i mordów dokonanych przez ukraińców jeszcze w 1947 roku !!! równanie granic w 1951 a ty sobie spałaś spokojnie jak mojemu pra dziadkowi powiedzieli SSR Ukraińcy w marcu 1951 roku wypierd... już nie zbierzesz swojwj pszenicy bo "Polska" Wymienia czarnoziemy i węgiel za zasrane Ustrzyki dolne !!!! SPAŁAŚ SOBIE WE WROCŁAWIU WYSIEDLONA ZASRANA UKRAINKO !!!!!!! dopiero jak wysiedlili tych zasrańców do wroclawia, szczecina, olsztyna to pokój na Hrubieszowszczyźnie nastał !!!!!!!!!!!!!! bo tak by do dzisiaj ryzali Lachów !!~!!!~! wię się ZAMKNIJ !!!!!!!!!!!!! i sama liż dupę ukraińcom !!!!


Kompleksy są wyleczalne. Wystarczy tylko zadumać się nad własną małością i hipokryzją wpajaną przez prostackie postrzeganie okalającego nas świata w rodzinnym domu. Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzało nikomu zacieśnianie kontaktów z sąsiadami. Raptem, w wyniku debilnego incydentu, stało się modne wysupływanie wszystkich żali i pretensji. Młodzi Ukraińcy nie są winni temu, co zgotowali ich dziadkowie. Nikt nie nawołuje do zapominania bestialstwa, okrucieństwa i podłości. Należy jednak pamiętać, że rośnie młode pokolenie i nie należy obciążać ich naszymi demonami. Rocznice rocznicami, pomniki pomnikami, a życie wciąż trwa. Mnie nie oburza decyzja wójta gminy. Mnie to po prostu śmieszy. Prostak wyczul koniunkturę i zapragnął zaistnieć. W tej decyzji nie ma żadnego podłoża intelektualnego. Zwykły prymitywny koniunkturalizm. Ktoś napisał, że jest to sposób na reelekcję i nie mogę sie z takim twierdzeniem nie zgodzić. Małostkowość prymitywnych urzędników jest przejrzysta, ale w równie prymitywnych społeczeństwach pozwala istnieć....

Kompleksy są wyleczalne. Wystarczy tylko zadumać się nad własną małością i hipokryzją wpajaną przez prostackie postrzeganie okalającego nas świata w rodzinnym domu. Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzało nikomu zacieśnianie kontaktów z sąsiadami. Raptem, w wyniku debilnego incydentu, stało się modne wysupływanie wszystkich żali i pretensji. Młodzi Ukraińcy nie są winni temu, co zgotowali ich dziadkowie. Nikt nie nawołuje do zapominania bestialstwa, okrucieństwa i podłości. Należy jednak pamiętać, że rośnie młode p... rozwiń
Avatar
krew mnie zalewa / 18 lipca 2013 o 09:03
0

Wojcie, jest Pan kretynem nasladujacym megalomanskie zachowania Kaczynskiego i calej Jego stajni przydupasow! Incydent w Lucku nie sluzy ani Polakom, ani Ukraincom. Ubolewac mozna, ze wybryk nacjonalistycznego deb***a moze wplynac na umysl wojta polskiej gminy! Chyba, ze prezentuja podobny poziom intelektualny.... Nie mozna wszak pozwolic,aby niegrzeczne i chamskie zachowanie jakiegos indywiduum mialo wplyw na stosunki miedzyludzkie! Za Bugiem zyja Wasi sasiedzi i ktos powinien okazac sie normalnym czlowiekiem, a nie politykiem. Pan zreszta do polityki, moim zdaniem, nie nadaje sie kompletnie. To wlasnie roztropne pokazanie innym, ze jestesmy lepsi powinno motywowac do dzialania. Nie wystarczy mowic, ale wlasnie pokazac..... Nie wymagam od wojta szczegolnych kompetencji, bo zdaje sobie sprawe, co moze ktos taki soba reprezentowac, ale zwykly ludzki odruch sprzyjania zaciesniania kontaktow transgranicznych powinien przyswiecac dzialaniom na kazdym etapie zycia zycia.....

tak a przyjeć sobie do Hrubieszowa i znajdź ślady walk i mordów dokonanych przez ukraińców jeszcze w 1947 roku !!! równanie granic w 1951 a ty sobie spałaś spokojnie jak mojemu pra dziadkowi powiedzieli SSR Ukraińcy w marcu 1951 roku wypierd... już nie zbierzesz swojwj pszenicy bo "Polska" Wymienia czarnoziemy i węgiel za zasrane Ustrzyki dolne !!!! SPAŁAŚ SOBIE WE WROCŁAWIU WYSIEDLONA ZASRANA UKRAINKO !!!!!!! dopiero jak wysiedlili tych zasrańców do wroclawia, szczecina, olsztyna to pokój na Hrubieszowszczyźnie nastał !!!!!!!!!!!!!! bo tak by do dzisiaj ryzali Lachów !!~!!!~! wię się ZAMKNIJ !!!!!!!!!!!!! i sama liż dupę ukraińcom !!!!

tak a przyjeć sobie do Hrubieszowa i znajdź ślady walk i mordów dokonanych przez ukraińców jeszcze w 1947 roku !!! równanie granic w 1951 a ty sobie spałaś spokojnie jak mojemu pra dziadkowi powiedzieli SSR Ukraińcy w marcu 1951 roku wypierd... już nie zbierzesz swojwj pszenicy bo "Polska" Wymienia czarnoziemy i węgiel za zasrane Ustrzyki dolne !!!! SPAŁAŚ SOBIE WE WROCŁAWIU WYSIEDLONA ZASRANA UKRAINKO !!!!!!! dopiero jak wysiedlili tych zasrańców do wroclawia, szczecina, olsztyna to pokój na Hrubieszowszczyźnie nastał !!!!!... rozwiń

Avatar
Polak / 18 lipca 2013 o 07:29
0

Pełna zgoda z Panem wójtem. Niepotrzebny komentarz starosty Kuropatwy - przecież sam może załatwić most - po co więc krytykuje włodarza gminy. Nie rozumię też co miałby konsultować wójt z ks. Batruchem.

PODKREŚLAM JESZCZE RAZ DECYZJA PANA WÓJTA W 100% SŁUSZNA.

Avatar
przestańce pisać bzdury / 17 lipca 2013 o 22:16
0

Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.

Co ty pleciesz człowieku? Kto tu nawołuje do odwetu? I tym odwetem ma być niewybudowanie mostu? I co ty chrzanisz o chrześcijaństwie? Co ma piernik do wiatraka? O tym co się stało 70 lat temu trzeba mówić głośno, zamiatanie pod dywan nic nie da. Europa o tych wydarzeniach nie wie, podobnie jak gros Polaków. Udawanie, że nic się nie stało to zachowanie haniebne. Jak się z tym uporają Ukraińcy, to ich problem. Naszym było Jedwabne, pogrom kielecki itp. Daliśmy radę. W Polskę walono na arenie międzynarodowej jak w bęben, były kłamliwe pomówienia, obraźliwe filmy. I teraz my mamy chodzić koło Ukraińców na paluszkach, chuchać, dmuchać, żeby broń Boże się nie obrazili? Powtarzam uporanie się z mordowaniem Polaków to ich problem, nie nasz! Zastanawiam się kto pisze te idiotyzmy o kiełbasie wyborczej i gorzałce? Potomkowie rezunów czy ci, dla których te dni traktują jako okazję do nachlania się tanią ukraińską wódą i okazję do przemycenia papierosów? Byłem, widziałem jak to w praktyce wygląda. Po naszej stronie koła gospodyń przygotowują różne pyszności, po stronie ukraińskiej wóda, papierosy i cukierki. I tłum tzw. mrówek. Turystów trochę ale w mniejszości.

Co ty pleciesz człowieku? Kto tu nawołuje do odwetu? I tym odwetem ma być niewybudowanie mostu? I co ty chrzanisz o chrześcijaństwie? Co ma piernik do wiatraka? O tym co się stało 70 lat temu trzeba mówić głośno, zamiatanie pod dywan nic nie da. Europa o tych wydarzeniach nie wie, podobnie jak gros Polaków. Udawanie, że nic się nie stało to zachowanie haniebne. Jak się z tym uporają Ukraińcy, to ich problem. Naszym było Jedwabne, pogrom kielecki itp. Daliśmy radę. W Polskę walono na arenie międzynarodowej jak w bęben, były k... rozwiń

Avatar
jj / 17 lipca 2013 o 21:14
0

Pan wójt swój honor ma i nie popuści :) za jajko musi być odwet, a wszyscy którzy tak mu biją brawo nie wyłażą dalej ze swego domu niż do kościoła, nigdy na żadnej imprezie nie byli, nigdy nie pojechali sobie na rowerze, zobaczyć jak tam jest pięknie.....jednak " sami swoi" to cały czas aktualny polski klimat. zemsta  musi być, ciemnogród, zacofanie, pieniactwo i to tupanie nóżką , żałosne.

Takim honorem można sobie d..... podetrzeć.

Takim honorem można sobie d..... podetrzeć.

rozwiń
Avatar
nie koleżanka / 17 lipca 2013 o 20:41
0

Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.

Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.

 Kolesiu" z uczelni" po pierwsze czytaj ze zrozumieniem tego chyba dochodząc do uczelni??? się nauczyłeś?!

 Nikt tutaj nie pisze o odwecie i nikt nie nawołuje. Wybaczamy ale pamiętamy. Teraz właśnie przyszedł ten czas "wolności" gdzie możemy upominać się o upamiętnienie pomordowanych na Wołyniu i poprawnie nazwanie tego co sę wydarzyło .Od kilku lat właśnie mamy możliwość kontaktu z Ukrainą po odzyskaniu niepodległośc / "narracja słyszana z za Buga"/ ale jak widać do wielu spraw jeszcze nie dojrzeli .Tymczasem dać im czas na nauki i wnioski zaniem zechcą się  zbliżyć  musimy patrzeć na ręce i wolę z czym wychodzą  do nas .Nie zaprasza się przecież w gości awanturników i pieniaczy, decyzja Wójta słuszna.

rozwiń
Avatar
kolega z uczelni.... / 17 lipca 2013 o 18:30
0
Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.
Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow o... rozwiń
Avatar
turist / 18 lipca 2013 o 15:27
0

a tam mówią "budim Polakiw ryzaty" a u nas nie mówią budim wikraińców ryzaty-aha?a jeden Ukrainiec ,który miał żonę Polskiego pochodzenia to przy gościach strzepywał popiół z papierosa do klosza od żyrandola przy mnie aha,i śpiewał" jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi,jeszcze Polak rusinowi buty czyścić musi" aha-kamrat,a w wystąpieniach napewno głosił uważajemyje dorohie hosti Poliaki.aha

Avatar
nie z Lublina / 18 lipca 2013 o 10:33
0

A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dziecii kobiet, a po drugiej co ma być? Owo magiczne "podłoże intelektualne"???? Nie przeszkadza ci, ze sejm RP olał tysiace pomordowanych i nawet nie miał odwagi uchwalić dnia 11 lipca dniem pamięci? Rozumiem, ze to było poprawne politycznie i miało wysokie podłoże intelektualne. Stosunków dobrosąsiedzkich z Ukrainą nie mamy i nie zacieśniamy ich od kilkunastu lat, bo nie mczego zacieśniać. 70 lat temu tez podobno normalne stosunki sasiedzkie były ok, a dobrotliwi sąsiedzi wyrznęli w pień polskich sąsiadów delektując sie okrucieństwem jak jakies dzikie hordy. Młodego pokolenia Ukrainców nie musimy niczym obciązać, oni sami czcżą Banderę i stawiają pomniki zbrodniarzom. I powtarzają, ze ich ziemie sięgają Wisły, więc Lublin tez ich. Zachodnia Ukraina zieje nacjonalizmem. Powtarzam, to Ukraińcy muszę się z tyt uporać, a chęci zbytniej nie widac. My mamy pamietac i głośno mówic o tym co sie stało. Ktos, kto nie szanuje swojej historii, nie szanuje swojego kraju. A jak sie nie szanuje siebie, to inni tez nas nie będa szanować. Żydzi z holokaustu zrobili religię, ludobójstwo w byłej Jugosławiia zostało nagłosnione i nazwane po imieniu, a my jestesmy tacy nowocześni, otwarci, o wysokim poziomie intelektualnym, ze plawmy na takie pierdoły. A jak ktos prawde powie, to zmieszamy go z błotem, toz to cham, prostak i prymityw i na pewno chce zaistnieć. Poziom skundlenia społeczeństwa osiagnął chyba zenit.

"Głos z Lublina' : młodzi Ukraińcy są doskonale zorientowani by tworzyć ponownie odradzający się nacjonalizm, gdyby było inaczej kto by czcił Banderę.Dziadkowie lub ci co już odeszli? Doskonale deklarują gdzie powinny sięgać granice Ukrainy a swoje niezadowolenie przeżucają właśnie na sąsiadów a tyle mają wolnych ugorów po spalonych wsiach.Brak odwagi by Ziemia ta znów rodziła czy palący wyrzut sumienia z którym nie mogą się uporać.

Stare przysłowie:"wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi" -tu nad Bugiem wiemy i czujemy klimaty.


A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dziecii kobiet, a po drugiej co ma być? Owo magiczne "podłoże intelektualne"???? Nie przeszkadza ci, ze sejm RP olał tysiace pomordowanych i nawet nie miał odwagi uchwalić dnia 11 lipca dniem pamięci? Rozumiem, ze to było poprawne politycznie i miało wysokie podłoże intelektualne. Stosunków dobrosąsiedzkich z Ukrainą nie mamy i nie zacieśniamy ich od kilkunastu lat, bo nie mczego zacieśniać. 70 lat temu tez podobno normalne stosunki sasiedzkie były ok, a dobrotliwi sąsiedzi wyrznęli w pień polskich sąsiadów delektując sie okrucieństwem jak jakies dzikie hordy. Młodego pokolenia Ukrainców nie musimy niczym obciązać, oni sami czcżą Banderę i stawiają pomniki zbrodniarzom. I powtarzają, ze ich ziemie sięgają Wisły, więc Lublin tez ich. Zachodnia Ukraina zieje nacjonalizmem. Powtarzam, to Ukraińcy muszę się z tyt uporać, a chęci zbytniej nie widac. My mamy pamietac i głośno mówic o tym co sie stało. Ktos, kto nie szanuje swojej historii, nie szanuje swojego kraju. A jak sie nie szanuje siebie, to inni tez nas nie będa szanować. Żydzi z holokaustu zrobili religię, ludobójstwo w byłej Jugosławiia zostało nagłosnione i nazwane po imieniu, a my jestesmy tacy nowocześni, otwarci, o wysokim poziomie intelektualnym, ze plawmy na takie pierdoły. A jak ktos prawde powie, to zmieszamy go z błotem, toz to cham, prostak i prymityw i na pewno chce zaistnieć. Poziom skundlenia społeczeństwa osiagnął chyba zenit.

rozwiń
Avatar
przestańcie pisać bzdury / 18 lipca 2013 o 10:06
0

Kompleksy są wyleczalne. Wystarczy tylko zadumać się nad własną małością i hipokryzją wpajaną przez prostackie postrzeganie okalającego nas świata w rodzinnym domu. Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzało nikomu zacieśnianie kontaktów z sąsiadami. Raptem, w wyniku deb***nego incydentu, stało się modne wysupływanie wszystkich żali i pretensji. Młodzi Ukraińcy nie są winni temu, co zgotowali ich dziadkowie. Nikt nie nawołuje do zapominania bestialstwa, okrucieństwa i podłości. Należy jednak pamiętać, że rośnie młode pokolenie i nie należy obciążać ich naszymi demonami. Rocznice rocznicami, pomniki pomnikami, a życie wciąż trwa. Mnie nie oburza decyzja wójta gminy. Mnie to po prostu śmieszy. Prostak wyczul koniunkturę i zapragnął zaistnieć. W tej decyzji nie ma żadnego podłoża intelektualnego. Zwykły prymitywny koniunkturalizm. Ktoś napisał, że jest to sposób na reelekcję i nie mogę sie z takim twierdzeniem nie zgodzić. Małostkowość prymitywnych urzędników jest przejrzysta, ale w równie prymitywnych społeczeństwach pozwala istnieć....

A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dziecii kobiet, a po drugiej co ma być? Owo magiczne "podłoże intelektualne"???? Nie przeszkadza ci, ze sejm RP olał tysiace pomordowanych i nawet nie miał odwagi uchwalić dnia 11 lipca dniem pamięci? Rozumiem, ze to było poprawne politycznie i miało wysokie podłoże intelektualne. Stosunków dobrosąsiedzkich z Ukrainą nie mamy i nie zacieśniamy ich od kilkunastu lat, bo nie mczego zacieśniać. 70 lat temu tez podobno normalne stosunki sasiedzkie były ok, a dobrotliwi sąsiedzi wyrznęli w pień polskich sąsiadów delektując sie okrucieństwem jak jakies dzikie hordy. Młodego pokolenia Ukrainców nie musimy niczym obciązać, oni sami czcżą Banderę i stawiają pomniki zbrodniarzom. I powtarzają, ze ich ziemie sięgają Wisły, więc Lublin tez ich. Zachodnia Ukraina zieje nacjonalizmem. Powtarzam, to Ukraińcy muszę się z tyt uporać, a chęci zbytniej nie widac. My mamy pamietac i głośno mówic o tym co sie stało. Ktos, kto nie szanuje swojej historii, nie szanuje swojego kraju. A jak sie nie szanuje siebie, to inni tez nas nie będa szanować. Żydzi z holokaustu zrobili religię, ludobójstwo w byłej Jugosławiia zostało nagłosnione i nazwane po imieniu, a my jestesmy tacy nowocześni, otwarci, o wysokim poziomie intelektualnym, ze plawmy na takie pierdoły. A jak ktos prawde powie, to zmieszamy go z błotem, toz to cham, prostak i prymityw i na pewno chce zaistnieć. Poziom skundlenia społeczeństwa osiagnął chyba zenit.

A gdzie ty widzisz prostactwo czy kompleksy? W tym, że ludzie pamiętają o zbrodni, ze mają odwage powiedzieć głośno to o czym po clichu mówia tysiące?.Chyba generalnie zupełnie nie orientujesz się w temacie albo celowo wymyslasz ludziom od prostaków, zeby zrelatywizować tamte wydarzenia..Rozbawiałes mnie tym "podłożem intelektualnym". Po jednej stronie znieważenie prezydenta RP i oburzenie Ukraińców dyskusją w polskim sejmie  i określenie przez nich agresorami zamordowanych Polaków na Wołyniu - głównie starców, dzi... rozwiń

Avatar
glos z Lublina. / 18 lipca 2013 o 09:29
0

tak a przyjeć sobie do Hrubieszowa i znajdź ślady walk i mordów dokonanych przez ukraińców jeszcze w 1947 roku !!! równanie granic w 1951 a ty sobie spałaś spokojnie jak mojemu pra dziadkowi powiedzieli SSR Ukraińcy w marcu 1951 roku wypierd... już nie zbierzesz swojwj pszenicy bo "Polska" Wymienia czarnoziemy i węgiel za zasrane Ustrzyki dolne !!!! SPAŁAŚ SOBIE WE WROCŁAWIU WYSIEDLONA ZASRANA UKRAINKO !!!!!!! dopiero jak wysiedlili tych zasrańców do wroclawia, szczecina, olsztyna to pokój na Hrubieszowszczyźnie nastał !!!!!!!!!!!!!! bo tak by do dzisiaj ryzali Lachów !!~!!!~! wię się ZAMKNIJ !!!!!!!!!!!!! i sama liż dupę ukraińcom !!!!


Kompleksy są wyleczalne. Wystarczy tylko zadumać się nad własną małością i hipokryzją wpajaną przez prostackie postrzeganie okalającego nas świata w rodzinnym domu. Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzało nikomu zacieśnianie kontaktów z sąsiadami. Raptem, w wyniku debilnego incydentu, stało się modne wysupływanie wszystkich żali i pretensji. Młodzi Ukraińcy nie są winni temu, co zgotowali ich dziadkowie. Nikt nie nawołuje do zapominania bestialstwa, okrucieństwa i podłości. Należy jednak pamiętać, że rośnie młode pokolenie i nie należy obciążać ich naszymi demonami. Rocznice rocznicami, pomniki pomnikami, a życie wciąż trwa. Mnie nie oburza decyzja wójta gminy. Mnie to po prostu śmieszy. Prostak wyczul koniunkturę i zapragnął zaistnieć. W tej decyzji nie ma żadnego podłoża intelektualnego. Zwykły prymitywny koniunkturalizm. Ktoś napisał, że jest to sposób na reelekcję i nie mogę sie z takim twierdzeniem nie zgodzić. Małostkowość prymitywnych urzędników jest przejrzysta, ale w równie prymitywnych społeczeństwach pozwala istnieć....

Kompleksy są wyleczalne. Wystarczy tylko zadumać się nad własną małością i hipokryzją wpajaną przez prostackie postrzeganie okalającego nas świata w rodzinnym domu. Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzało nikomu zacieśnianie kontaktów z sąsiadami. Raptem, w wyniku debilnego incydentu, stało się modne wysupływanie wszystkich żali i pretensji. Młodzi Ukraińcy nie są winni temu, co zgotowali ich dziadkowie. Nikt nie nawołuje do zapominania bestialstwa, okrucieństwa i podłości. Należy jednak pamiętać, że rośnie młode p... rozwiń
Avatar
krew mnie zalewa / 18 lipca 2013 o 09:03
0

Wojcie, jest Pan kretynem nasladujacym megalomanskie zachowania Kaczynskiego i calej Jego stajni przydupasow! Incydent w Lucku nie sluzy ani Polakom, ani Ukraincom. Ubolewac mozna, ze wybryk nacjonalistycznego deb***a moze wplynac na umysl wojta polskiej gminy! Chyba, ze prezentuja podobny poziom intelektualny.... Nie mozna wszak pozwolic,aby niegrzeczne i chamskie zachowanie jakiegos indywiduum mialo wplyw na stosunki miedzyludzkie! Za Bugiem zyja Wasi sasiedzi i ktos powinien okazac sie normalnym czlowiekiem, a nie politykiem. Pan zreszta do polityki, moim zdaniem, nie nadaje sie kompletnie. To wlasnie roztropne pokazanie innym, ze jestesmy lepsi powinno motywowac do dzialania. Nie wystarczy mowic, ale wlasnie pokazac..... Nie wymagam od wojta szczegolnych kompetencji, bo zdaje sobie sprawe, co moze ktos taki soba reprezentowac, ale zwykly ludzki odruch sprzyjania zaciesniania kontaktow transgranicznych powinien przyswiecac dzialaniom na kazdym etapie zycia zycia.....

tak a przyjeć sobie do Hrubieszowa i znajdź ślady walk i mordów dokonanych przez ukraińców jeszcze w 1947 roku !!! równanie granic w 1951 a ty sobie spałaś spokojnie jak mojemu pra dziadkowi powiedzieli SSR Ukraińcy w marcu 1951 roku wypierd... już nie zbierzesz swojwj pszenicy bo "Polska" Wymienia czarnoziemy i węgiel za zasrane Ustrzyki dolne !!!! SPAŁAŚ SOBIE WE WROCŁAWIU WYSIEDLONA ZASRANA UKRAINKO !!!!!!! dopiero jak wysiedlili tych zasrańców do wroclawia, szczecina, olsztyna to pokój na Hrubieszowszczyźnie nastał !!!!!!!!!!!!!! bo tak by do dzisiaj ryzali Lachów !!~!!!~! wię się ZAMKNIJ !!!!!!!!!!!!! i sama liż dupę ukraińcom !!!!

tak a przyjeć sobie do Hrubieszowa i znajdź ślady walk i mordów dokonanych przez ukraińców jeszcze w 1947 roku !!! równanie granic w 1951 a ty sobie spałaś spokojnie jak mojemu pra dziadkowi powiedzieli SSR Ukraińcy w marcu 1951 roku wypierd... już nie zbierzesz swojwj pszenicy bo "Polska" Wymienia czarnoziemy i węgiel za zasrane Ustrzyki dolne !!!! SPAŁAŚ SOBIE WE WROCŁAWIU WYSIEDLONA ZASRANA UKRAINKO !!!!!!! dopiero jak wysiedlili tych zasrańców do wroclawia, szczecina, olsztyna to pokój na Hrubieszowszczyźnie nastał !!!!!... rozwiń

Avatar
Polak / 18 lipca 2013 o 07:29
0

Pełna zgoda z Panem wójtem. Niepotrzebny komentarz starosty Kuropatwy - przecież sam może załatwić most - po co więc krytykuje włodarza gminy. Nie rozumię też co miałby konsultować wójt z ks. Batruchem.

PODKREŚLAM JESZCZE RAZ DECYZJA PANA WÓJTA W 100% SŁUSZNA.

Avatar
przestańce pisać bzdury / 17 lipca 2013 o 22:16
0

Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.

Co ty pleciesz człowieku? Kto tu nawołuje do odwetu? I tym odwetem ma być niewybudowanie mostu? I co ty chrzanisz o chrześcijaństwie? Co ma piernik do wiatraka? O tym co się stało 70 lat temu trzeba mówić głośno, zamiatanie pod dywan nic nie da. Europa o tych wydarzeniach nie wie, podobnie jak gros Polaków. Udawanie, że nic się nie stało to zachowanie haniebne. Jak się z tym uporają Ukraińcy, to ich problem. Naszym było Jedwabne, pogrom kielecki itp. Daliśmy radę. W Polskę walono na arenie międzynarodowej jak w bęben, były kłamliwe pomówienia, obraźliwe filmy. I teraz my mamy chodzić koło Ukraińców na paluszkach, chuchać, dmuchać, żeby broń Boże się nie obrazili? Powtarzam uporanie się z mordowaniem Polaków to ich problem, nie nasz! Zastanawiam się kto pisze te idiotyzmy o kiełbasie wyborczej i gorzałce? Potomkowie rezunów czy ci, dla których te dni traktują jako okazję do nachlania się tanią ukraińską wódą i okazję do przemycenia papierosów? Byłem, widziałem jak to w praktyce wygląda. Po naszej stronie koła gospodyń przygotowują różne pyszności, po stronie ukraińskiej wóda, papierosy i cukierki. I tłum tzw. mrówek. Turystów trochę ale w mniejszości.

Co ty pleciesz człowieku? Kto tu nawołuje do odwetu? I tym odwetem ma być niewybudowanie mostu? I co ty chrzanisz o chrześcijaństwie? Co ma piernik do wiatraka? O tym co się stało 70 lat temu trzeba mówić głośno, zamiatanie pod dywan nic nie da. Europa o tych wydarzeniach nie wie, podobnie jak gros Polaków. Udawanie, że nic się nie stało to zachowanie haniebne. Jak się z tym uporają Ukraińcy, to ich problem. Naszym było Jedwabne, pogrom kielecki itp. Daliśmy radę. W Polskę walono na arenie międzynarodowej jak w bęben, były k... rozwiń

Avatar
jj / 17 lipca 2013 o 21:14
0

Pan wójt swój honor ma i nie popuści :) za jajko musi być odwet, a wszyscy którzy tak mu biją brawo nie wyłażą dalej ze swego domu niż do kościoła, nigdy na żadnej imprezie nie byli, nigdy nie pojechali sobie na rowerze, zobaczyć jak tam jest pięknie.....jednak " sami swoi" to cały czas aktualny polski klimat. zemsta  musi być, ciemnogród, zacofanie, pieniactwo i to tupanie nóżką , żałosne.

Takim honorem można sobie d..... podetrzeć.

Takim honorem można sobie d..... podetrzeć.

rozwiń
Avatar
nie koleżanka / 17 lipca 2013 o 20:41
0

Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.

Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.

 Kolesiu" z uczelni" po pierwsze czytaj ze zrozumieniem tego chyba dochodząc do uczelni??? się nauczyłeś?!

 Nikt tutaj nie pisze o odwecie i nikt nie nawołuje. Wybaczamy ale pamiętamy. Teraz właśnie przyszedł ten czas "wolności" gdzie możemy upominać się o upamiętnienie pomordowanych na Wołyniu i poprawnie nazwanie tego co sę wydarzyło .Od kilku lat właśnie mamy możliwość kontaktu z Ukrainą po odzyskaniu niepodległośc / "narracja słyszana z za Buga"/ ale jak widać do wielu spraw jeszcze nie dojrzeli .Tymczasem dać im czas na nauki i wnioski zaniem zechcą się  zbliżyć  musimy patrzeć na ręce i wolę z czym wychodzą  do nas .Nie zaprasza się przecież w gości awanturników i pieniaczy, decyzja Wójta słuszna.

rozwiń
Avatar
kolega z uczelni.... / 17 lipca 2013 o 18:30
0
Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow odwetu…. Być może, dlatego, że byli chrześcijanami z prawdziwego zdarzenia.
Innymi słowy, pan Szopiński zapewnił sobie reelekcje kosztem politycznych przepychanek na wyższym niż sam jest w stanie dosięgnąć, szczeblu!
Przez kilkanaście ostatnich lat nie przeszkadzała im nacjonalistyczna narracja słyszana z za Buga. Teraz ma możliwość zaistnieć, a nawet może i uda się udzielić kilku wywiadów.Resztę załatwi się, jak ktoś już napisał, kiełbaskami i gorzałką. Wszystko doskonale wpisuje się w mentalność naszej malej ojczyzny.
Moi bliscy stracili na Wołyniu siedmiu członków rodziny, ale nie słyszałem z Ich ust slow o... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 2 2

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 19 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.