Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 maja 2010 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Jagodzin, granica polsko-ukraińska: Dasz w łapę, to pojedziesz

0 35 A A

Od 20 godzin czekam na odprawę w Jagodzinie i kolejka ani drgnie. Jeśli Ukraińcy kogoś przepuszczą, to tylko za łapówkę! – zaalarmowali nas Czytelnicy, którzy mieli problemy z powrotem do Polski na długi weekend.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Całą serię telefonów od zdesperowanych podróżnych odebraliśmy w naszej chełmskiej redakcji w ostatni piątek.

– W czwartek wieczorem miałem w kolejce do terminalu 260 numerek, a po 14 godzinach przyznali mi numer... 270 – żalił się inny rozmówca. – Na naszych oczach jacyś ludzie o "byczych” karkach co raz pilotują samochody do odprawy poza kolejką. Nie za darmo: żądają za "usługę” nawet 800 hrywien (ok. 307 zł – red.). Ja nie mam już tylu pieniędzy! Nie jestem przemytnikiem!

O pomoc apelował też chory na cukrzycę mężczyzna, który nie zabrał ze sobą dużego zapasu insuliny. Nie miał też na łapówkę. – I co ja mam teraz zrobić – żalił się przez telefon. – Z każdą chwilą czuję się gorzej.

Ludzie opowiadali, że w Jagodzinie kolejki były zawsze. Zawsze też były łapówki. Ale nigdy o takim nasileniu, jak przed majowym weekendem.

– 600-800 hrywien żąda "mafioso”, który doholuje cię poza kolejką do terminala – wyliczał nam tkwiący na granicy chełmianin. – Potem trzeba dać 30-50 hrywien celnikowi, pogranicznikowi, a jak pojawi się tzw. grupa mobilna, to też z pustymi rękami nie odjadą…

Anastazja Kinderska z Konsulatu Generalnego Ukrainy w Polsce twierdzi, że ostatnio nie dotarły do niej żadne skargi na pracę ukraińskich służb granicznych.

– Nie mamy bezpośredniego wpływu na jakość i styl pracy naszych celników czy pograniczników – zastrzega się. – Jeśli podróżni poczuli się pokrzywdzeni, to przecież mogli w tej sprawie poskarżyć się do kierownika przejścia albo komendanta placówki.

Ale nie jest to takie proste. – Rzecz w tym, że takie skargi nie mogą być anonimowe – mówi ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Muszą zawierać konkretny opis nagannej sytuacji. W przeciwnym razie Ukraińcy nie będą mieć podstaw, aby wszczynać jakąkolwiek interwencję.

Podróżni boją się składać oficjalne skargi. – Musiałbym mieć pewność, że ukraińscy celnicy nie dzielą się łapówkami ze swoimi szefami. A takiej pewności nie mam – mówi nam chełmski przedsiębiorca.

Informacjami z granicy podzieliliśmy się z Włodzimierzem Stańczykiem, dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

– Pani wojewoda zobowiązała mnie do rozpoznania sytuacji – mówi dyrektor. – Z moich dotychczasowych ustaleń wynika, że zjawisko przetrzymywania polskich podróżnych w kolejkach, jak również wymuszania haraczy, rzeczywiście ma miejsce. Wojewoda poruszy ten problem podczas najbliższych spotkań z naszymi ukraińskimi partnerami.

ZETKNĄŁEŚ SIĘ Z ŁAPOWNICTWEM NA GRANICY? PODYSKUTUJ NA FORUM


Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
norbi / 6 czerwca 2014 o 14:43
0

to nic z porownaniem jak teraz pisza protokul na ciebie 17000tys.grywien za nie wyjechanie twojego auta z ukrainy!!! sa tacy co nawet prawa jazdy nie maja a jezdzili na ugandę z kims w aucie i maja na siebie wpisane auta jakie na oczy nie widzieli  !!!  ja mialem 7 sztuk !!!  hujnia jak to mowią....  no i wydatek....  119000tys.grywien!

Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 18:07
0
Ukraińcy brali łapówki, biorą i bendą brać - norma, nic nowego, na przejściu granicznym Zosin-Ustiług każdy wie ile ma dać, jak za mało to deklaracja i stanie minimum 3-4 godziny na boku, czasem i polskie służby graniczne kolejkę robią - odprawia jeden celnik w tempie zaspanego ślimaka - moje zdanie zarówno Ukraińcy jak i Polacy co pracują na tym przejściu powinni być wywaleni na zbity pysk z tej roboty, Ukraińcy za łapówki, ale i tak nowa ekipa bedzie pewnie taka sama, a Polacy za opier***anie się, bo jak jadą auta zapakowane fajkami to kontrola pobieżna, jak jadą Ukraińcy to tak samo, a swoich przeszukują i gówno znajdują, ale kanał zajęty, statystyki dobrze wyglądają, a fajki jadą sobie w najlepsze za przyzwoleniem celników.
Ukraińcy brali łapówki, biorą i bendą brać - norma, nic nowego, na przejściu granicznym Zosin-Ustiług każdy wie ile ma dać, jak za mało to deklaracja i stanie minimum 3-4 godziny na boku, czasem i polskie służby graniczne kolejkę robią - odprawia jeden celnik w tempie zaspanego ślimaka - moje zdanie zarówno Ukraińcy jak i Polacy co pracują na tym przejściu powinni być wywaleni na zbity pysk z tej roboty, Ukraińcy za łapówki, ale i tak nowa ekipa bedzie pewnie taka sama, a Polacy za opier***anie się, bo jak jadą auta zapakowane fajkami to kon... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2010 o 12:14
0
Wredny Ukrainiec, gdy poczuje się mocniejszy powie ...ryzaty Lachiw,a gdy ten Lach okaże litość wobec niego, to będzie skamlał ...pane pomyłuj, pane....
Avatar
bambosh / 4 maja 2010 o 16:27
0
Gość napisał:
Nie dajcie się poniżać tej nacjonalistycznej hołocie spod znaku tryzuba. Miejcie godność. Rozpoczęli czystkę z Polakami w 43-cim i tak jest do dziś. To oni stawiają warunki, a ty Lachu słuchaj i płać. to nie są sąsiedzi, nigdy nie byli, to my na siłę szukamy takich współbratymców, którzy nam nóż w plecy wbija jak kiedyś.

Masz rację w 100%-tach!!! I smuci mnie naiwność Narodu Polskiego w to,że Ukraińcy czy Rosjanie to nasi przyjaciele :-((( Wystarczy posłuchać opowieści naszych dziadków,którzy opowiadają "w jaki sposób Ukraińcy mordowali Polaków".Właściwie NIC(albo niewiele)w tym temacie się nie zmieniło-teraz jest"mordowanie w białych rękawiczkach". Nie trawię wszelkich akcji charytatywnych dla Ukraińców. Tak-to prawda-mój sąsiad wiele razy jeździł na Ukrainę i mówił mi,że TAM "bierze"każdy kto tylko brać potrafi -a spróbuj nie dać...

Masz rację w 100%-tach!!! I smuci mnie naiwność Narodu Polskiego w to,że Ukraińcy czy Rosjanie to nasi przyjaciele :-((( Wystarczy posłuchać opowieści naszych dziadków,którzy opowiadają "w jaki sposób Ukraińcy mordowali Polaków".Właściwie NIC(albo niewiele)w tym temacie się nie zmieniło-teraz jest"mordowanie w białych rękawiczkach". Nie trawię wszelkich akcji charytatywnych dla Ukraińców. Tak-to prawda-mój sąsiad wiele razy jeździł na Ukrainę i mówił mi,że TAM "bierze"każdy kto t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2010 o 16:06
0
Nie dajcie się poniżać tej nacjonalistycznej hołocie spod znaku tryzuba. Miejcie godność. Rozpoczęli czystkę z Polakami w 43-cim i tak jest do dziś. To oni stawiają warunki, a ty Lachu słuchaj i płać. to nie są sąsiedzi, nigdy nie byli, to my na siłę szukamy takich współbratymców, którzy nam nóż w plecy wbija jak kiedyś.
Avatar
byłam / 4 maja 2010 o 16:02
0
Tak było jest i będzie! Ukraińce biorą ile chcą i żyją jak biznesmeny! Pewnie tam nie ma bogatszego człowieka od celnika! ostatnio byłam tak jakieś pół roku temu i było tak: Celnik wziął, żołnież wziął i kierownik zmiany też wziął!!! A mało tego zdążyliśmy ujechać jakieś 50 metrów od przejścia i podjechał jakiś patrol na sygnale(!) i za RZEKOMO słabo świecące światła też wzieli kase bez żadnego pokwitowania, mandatu czy czegoś podobnego!! A zaznaczam że te światła były jak najbardziej normalne no ale nie zapłacisz nie pojedziesz! POWINIEN PRZEJECHAĆ TAMTEDY PREZYDENT UKRAINY JAKIMŚ POLSKIM SAMOCHODEM I BY SIĘ PRZEKONAŁ CO ONI TAM DO DIABŁA WYRABIAJĄ!!!
Tak było jest i będzie! Ukraińce biorą ile chcą i żyją jak biznesmeny! Pewnie tam nie ma bogatszego człowieka od celnika! ostatnio byłam tak jakieś pół roku temu i było tak: Celnik wziął, żołnież wziął i kierownik zmiany też wziął!!! A mało tego zdążyliśmy ujechać jakieś 50 metrów od przejścia i podjechał jakiś patrol na sygnale(!) i za RZEKOMO słabo świecące światła też wzieli kase bez żadnego pokwitowania, mandatu czy czegoś podobnego!! A zaznaczam że te światła były jak najbardziej normalne no ale nie z... rozwiń
Avatar
lubelak / 4 maja 2010 o 14:22
0
a kto nauczył Ukraińca brać w łapę ? zaczęło się od turystów wszystko , nie chciało się stać w kolejce to się płaciło i się jechało , a teraz każdy płaci kto chce jechać , byłem rok temu w Czarnobylu na wycieczce to mieliśmy ok. 20 kontroli milicji , a czepiają się o wszystko , brudny samochód, papierki w samochodzie , brak prezerwatyw, dziki kraj nie zapłacisz to lecisz na dołek na 48h DZIKI KRAJ … Bla bla .. Ha co dobre najeb*** celnicy odprawiają , a jak ciebie złapią na Ukrainie po % , płacisz i jedziesz dalej.
Avatar
lubelak / 4 maja 2010 o 14:18
0
a kto nauczył Ukraińca brać w łapę ? zaczęło się od turystów wszystko , nie chciało się stać w kolejce to się płaciło i się jechało , a teraz każdy płaci kto chce jechać , byłem rok temu w Czarnobylu na wycieczce to mieliśmy ok. 20 kontroli milicji , a czepiają się o wszystko , brudny samochód, papierki w samochodzie , brak prezerwatyw, dziki kraj nie zapłacisz to lecisz na dołek na 48h DZIKI KRAJ … Bla bla .. Ha co dobre najeb*** celnicy odprawiają , a jak ciebie złapią na Ukrainie po % , płacisz i jedziesz dalej.
Avatar
lubelak / 4 maja 2010 o 14:17
0
a kto nauczył Ukraińca brać w łapę ? zaczęło się od turystów wszystko , nie chciało się stać w kolejce to się płaciło i się jechało , a teraz każdy płaci kto chce jechać , byłem rok temu w Czarnobylu na wycieczce to mieliśmy ok. 20 kontroli milicji , a czepiają się o wszystko , brudny samochód, papierki w samochodzie , brak prezerwatyw, dziki kraj nie zapłacisz to lecisz na dołek na 48h DZIKI KRAJ … Bla bla .. Ha co dobre najeb*** celnicy odprawiają , a jak ciebie złapią na Ukrainie po % , płacisz i jedziesz dalej.
Avatar
przygraniczny / 4 maja 2010 o 13:10
0
A nasza administracja ślepa i głucha, może by tak się wybrali prywatnie i nie udawali że nie ma problemów. Z kolei nasi pełni godności w gadce obywatele i politycy powinni zacząć praktycznie realizować to o czym mówią. Ukraińcy brali, biorą i pewnie będą brać łapówki bo dla nich każdy w wielkiej czapie i niby mundurze to władza. Jest prosty sposób na likwidację łapówek na tydzień lub miesiąc wstrzymać się z wyjazdami informując ich że to ze względu na mafię graniczną jak dostaną po kieszeni to zrobią z tym porządek może nie zlikwidują całkowicie ale na pewno ograniczą. Niestety jak określają niektórzy politycy testament polityczny tragicznie zmarłego prezydenta każe uznawać banderowców za braci i wspierać ich działania. Polscy celnicy nie zaczepiają Polaków bo boją się wewnętrznych kontroli ale odbijają sobie na Ukraińcach traktując ich tak jak oni Polaków. Najciekawsze jest to że tajemnicą poliszynela jest który celnik współpracuje z mafia ale nikt nic z tym nie robi a nawet niektórych awansują zwłaszcza na przejścich w Hrebennem i w Korczowej. Już od kilku lat uznałem że po tamtej stronie granicy czas cywilizacyjny zatrzymał się i mimo że można tam zwiedzić ciekawe miejsca nie mam zamiaru dać się poniżać. Poczekajmy na EURO2012 to i Europa zobaczy przepaść cywilizacyjną.
A nasza administracja ślepa i głucha, może by tak się wybrali prywatnie i nie udawali że nie ma problemów. Z kolei nasi pełni godności w gadce obywatele i politycy powinni zacząć praktycznie realizować to o czym mówią. Ukraińcy brali, biorą i pewnie będą brać łapówki bo dla nich każdy w wielkiej czapie i niby mundurze to władza. Jest prosty sposób na likwidację łapówek na tydzień lub miesiąc wstrzymać się z wyjazdami informując ich że to ze względu na mafię graniczną jak dostaną po kieszeni to zrobią z tym porządek może nie zlikwidują cał... rozwiń
Avatar
norbi / 6 czerwca 2014 o 14:43
0

to nic z porownaniem jak teraz pisza protokul na ciebie 17000tys.grywien za nie wyjechanie twojego auta z ukrainy!!! sa tacy co nawet prawa jazdy nie maja a jezdzili na ugandę z kims w aucie i maja na siebie wpisane auta jakie na oczy nie widzieli  !!!  ja mialem 7 sztuk !!!  hujnia jak to mowią....  no i wydatek....  119000tys.grywien!

Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 18:07
0
Ukraińcy brali łapówki, biorą i bendą brać - norma, nic nowego, na przejściu granicznym Zosin-Ustiług każdy wie ile ma dać, jak za mało to deklaracja i stanie minimum 3-4 godziny na boku, czasem i polskie służby graniczne kolejkę robią - odprawia jeden celnik w tempie zaspanego ślimaka - moje zdanie zarówno Ukraińcy jak i Polacy co pracują na tym przejściu powinni być wywaleni na zbity pysk z tej roboty, Ukraińcy za łapówki, ale i tak nowa ekipa bedzie pewnie taka sama, a Polacy za opier***anie się, bo jak jadą auta zapakowane fajkami to kontrola pobieżna, jak jadą Ukraińcy to tak samo, a swoich przeszukują i gówno znajdują, ale kanał zajęty, statystyki dobrze wyglądają, a fajki jadą sobie w najlepsze za przyzwoleniem celników.
Ukraińcy brali łapówki, biorą i bendą brać - norma, nic nowego, na przejściu granicznym Zosin-Ustiług każdy wie ile ma dać, jak za mało to deklaracja i stanie minimum 3-4 godziny na boku, czasem i polskie służby graniczne kolejkę robią - odprawia jeden celnik w tempie zaspanego ślimaka - moje zdanie zarówno Ukraińcy jak i Polacy co pracują na tym przejściu powinni być wywaleni na zbity pysk z tej roboty, Ukraińcy za łapówki, ale i tak nowa ekipa bedzie pewnie taka sama, a Polacy za opier***anie się, bo jak jadą auta zapakowane fajkami to kon... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2010 o 12:14
0
Wredny Ukrainiec, gdy poczuje się mocniejszy powie ...ryzaty Lachiw,a gdy ten Lach okaże litość wobec niego, to będzie skamlał ...pane pomyłuj, pane....
Avatar
bambosh / 4 maja 2010 o 16:27
0
Gość napisał:
Nie dajcie się poniżać tej nacjonalistycznej hołocie spod znaku tryzuba. Miejcie godność. Rozpoczęli czystkę z Polakami w 43-cim i tak jest do dziś. To oni stawiają warunki, a ty Lachu słuchaj i płać. to nie są sąsiedzi, nigdy nie byli, to my na siłę szukamy takich współbratymców, którzy nam nóż w plecy wbija jak kiedyś.

Masz rację w 100%-tach!!! I smuci mnie naiwność Narodu Polskiego w to,że Ukraińcy czy Rosjanie to nasi przyjaciele :-((( Wystarczy posłuchać opowieści naszych dziadków,którzy opowiadają "w jaki sposób Ukraińcy mordowali Polaków".Właściwie NIC(albo niewiele)w tym temacie się nie zmieniło-teraz jest"mordowanie w białych rękawiczkach". Nie trawię wszelkich akcji charytatywnych dla Ukraińców. Tak-to prawda-mój sąsiad wiele razy jeździł na Ukrainę i mówił mi,że TAM "bierze"każdy kto tylko brać potrafi -a spróbuj nie dać...

Masz rację w 100%-tach!!! I smuci mnie naiwność Narodu Polskiego w to,że Ukraińcy czy Rosjanie to nasi przyjaciele :-((( Wystarczy posłuchać opowieści naszych dziadków,którzy opowiadają "w jaki sposób Ukraińcy mordowali Polaków".Właściwie NIC(albo niewiele)w tym temacie się nie zmieniło-teraz jest"mordowanie w białych rękawiczkach". Nie trawię wszelkich akcji charytatywnych dla Ukraińców. Tak-to prawda-mój sąsiad wiele razy jeździł na Ukrainę i mówił mi,że TAM "bierze"każdy kto t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2010 o 16:06
0
Nie dajcie się poniżać tej nacjonalistycznej hołocie spod znaku tryzuba. Miejcie godność. Rozpoczęli czystkę z Polakami w 43-cim i tak jest do dziś. To oni stawiają warunki, a ty Lachu słuchaj i płać. to nie są sąsiedzi, nigdy nie byli, to my na siłę szukamy takich współbratymców, którzy nam nóż w plecy wbija jak kiedyś.
Avatar
byłam / 4 maja 2010 o 16:02
0
Tak było jest i będzie! Ukraińce biorą ile chcą i żyją jak biznesmeny! Pewnie tam nie ma bogatszego człowieka od celnika! ostatnio byłam tak jakieś pół roku temu i było tak: Celnik wziął, żołnież wziął i kierownik zmiany też wziął!!! A mało tego zdążyliśmy ujechać jakieś 50 metrów od przejścia i podjechał jakiś patrol na sygnale(!) i za RZEKOMO słabo świecące światła też wzieli kase bez żadnego pokwitowania, mandatu czy czegoś podobnego!! A zaznaczam że te światła były jak najbardziej normalne no ale nie zapłacisz nie pojedziesz! POWINIEN PRZEJECHAĆ TAMTEDY PREZYDENT UKRAINY JAKIMŚ POLSKIM SAMOCHODEM I BY SIĘ PRZEKONAŁ CO ONI TAM DO DIABŁA WYRABIAJĄ!!!
Tak było jest i będzie! Ukraińce biorą ile chcą i żyją jak biznesmeny! Pewnie tam nie ma bogatszego człowieka od celnika! ostatnio byłam tak jakieś pół roku temu i było tak: Celnik wziął, żołnież wziął i kierownik zmiany też wziął!!! A mało tego zdążyliśmy ujechać jakieś 50 metrów od przejścia i podjechał jakiś patrol na sygnale(!) i za RZEKOMO słabo świecące światła też wzieli kase bez żadnego pokwitowania, mandatu czy czegoś podobnego!! A zaznaczam że te światła były jak najbardziej normalne no ale nie z... rozwiń
Avatar
lubelak / 4 maja 2010 o 14:22
0
a kto nauczył Ukraińca brać w łapę ? zaczęło się od turystów wszystko , nie chciało się stać w kolejce to się płaciło i się jechało , a teraz każdy płaci kto chce jechać , byłem rok temu w Czarnobylu na wycieczce to mieliśmy ok. 20 kontroli milicji , a czepiają się o wszystko , brudny samochód, papierki w samochodzie , brak prezerwatyw, dziki kraj nie zapłacisz to lecisz na dołek na 48h DZIKI KRAJ … Bla bla .. Ha co dobre najeb*** celnicy odprawiają , a jak ciebie złapią na Ukrainie po % , płacisz i jedziesz dalej.
Avatar
lubelak / 4 maja 2010 o 14:18
0
a kto nauczył Ukraińca brać w łapę ? zaczęło się od turystów wszystko , nie chciało się stać w kolejce to się płaciło i się jechało , a teraz każdy płaci kto chce jechać , byłem rok temu w Czarnobylu na wycieczce to mieliśmy ok. 20 kontroli milicji , a czepiają się o wszystko , brudny samochód, papierki w samochodzie , brak prezerwatyw, dziki kraj nie zapłacisz to lecisz na dołek na 48h DZIKI KRAJ … Bla bla .. Ha co dobre najeb*** celnicy odprawiają , a jak ciebie złapią na Ukrainie po % , płacisz i jedziesz dalej.
Avatar
lubelak / 4 maja 2010 o 14:17
0
a kto nauczył Ukraińca brać w łapę ? zaczęło się od turystów wszystko , nie chciało się stać w kolejce to się płaciło i się jechało , a teraz każdy płaci kto chce jechać , byłem rok temu w Czarnobylu na wycieczce to mieliśmy ok. 20 kontroli milicji , a czepiają się o wszystko , brudny samochód, papierki w samochodzie , brak prezerwatyw, dziki kraj nie zapłacisz to lecisz na dołek na 48h DZIKI KRAJ … Bla bla .. Ha co dobre najeb*** celnicy odprawiają , a jak ciebie złapią na Ukrainie po % , płacisz i jedziesz dalej.
Avatar
przygraniczny / 4 maja 2010 o 13:10
0
A nasza administracja ślepa i głucha, może by tak się wybrali prywatnie i nie udawali że nie ma problemów. Z kolei nasi pełni godności w gadce obywatele i politycy powinni zacząć praktycznie realizować to o czym mówią. Ukraińcy brali, biorą i pewnie będą brać łapówki bo dla nich każdy w wielkiej czapie i niby mundurze to władza. Jest prosty sposób na likwidację łapówek na tydzień lub miesiąc wstrzymać się z wyjazdami informując ich że to ze względu na mafię graniczną jak dostaną po kieszeni to zrobią z tym porządek może nie zlikwidują całkowicie ale na pewno ograniczą. Niestety jak określają niektórzy politycy testament polityczny tragicznie zmarłego prezydenta każe uznawać banderowców za braci i wspierać ich działania. Polscy celnicy nie zaczepiają Polaków bo boją się wewnętrznych kontroli ale odbijają sobie na Ukraińcach traktując ich tak jak oni Polaków. Najciekawsze jest to że tajemnicą poliszynela jest który celnik współpracuje z mafia ale nikt nic z tym nie robi a nawet niektórych awansują zwłaszcza na przejścich w Hrebennem i w Korczowej. Już od kilku lat uznałem że po tamtej stronie granicy czas cywilizacyjny zatrzymał się i mimo że można tam zwiedzić ciekawe miejsca nie mam zamiaru dać się poniżać. Poczekajmy na EURO2012 to i Europa zobaczy przepaść cywilizacyjną.
A nasza administracja ślepa i głucha, może by tak się wybrali prywatnie i nie udawali że nie ma problemów. Z kolei nasi pełni godności w gadce obywatele i politycy powinni zacząć praktycznie realizować to o czym mówią. Ukraińcy brali, biorą i pewnie będą brać łapówki bo dla nich każdy w wielkiej czapie i niby mundurze to władza. Jest prosty sposób na likwidację łapówek na tydzień lub miesiąc wstrzymać się z wyjazdami informując ich że to ze względu na mafię graniczną jak dostaną po kieszeni to zrobią z tym porządek może nie zlikwidują cał... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 6 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 8 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 358 29

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!