Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 grudnia 2010 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Krasnystaw: Wysoki sąd po kielichu

0 13 A A

Sędzia Marta B. dwa razy piła w pracy, raz przyszła już wstawiona. Za karę przeniesiono ją do innego sądu. Ale minister sprawiedliwości chce usunąć sędzię z zawodu. Sprawa lada dzień trafi do Sądu Najwyższego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według zastępcy rzecznika dyscyplinarnego sędzia z Krasnegostawu była w pracy pod wpływem alkoholu aż trzykrotnie, z czego dwa razy piła w sądzie.

Pod koniec maja 2008 roku rozpoznawała sprawy w wydziale cywilnym. Około godz. 11. niespodziewanie wyszła z sądu. Musiał zastąpić ją kolega. Wróciła po dwóch godzinach. Szefowa wyczuła w jej gabinecie woń alkoholu. Marta B. miała czerwoną twarz i przekrwione oczy. Jej zwierzchnicy podejrzewali, że jest nietrzeźwa, ale Marta B. nie chciała zbadać się alkomatem.

Miesiąc później Marta B. stwierdziła na sali rozpraw, że nie będzie rozpoznawała sprawy spadkowej. Rozmawiając z protokolantką rzuciła aktami o biurko. Prezes sądu wyczuł od niej zapach alkoholu. Sędzi plątał się język, ale i tym razem nie chciała dmuchać w alkomat. Stwierdziła, że to uwłacza jej godności.

6 lutego ub. roku Marta B. sądziła normalnie. Ale po rozpoznaniu 6 spraw odwołała kolejne "z powodu choroby”. Pracownik sądu zastał ją potem w jej gabinecie. Była w kurtce, siedziała w fotelu przy otwartym oknie. Pytana o rozprawy odpowiedziała: "Odwołane”. Mówiła bełkotliwie i niezrozumiale. Po godzinie 15. okazało się, że wciąż jest w budynku sądu. Do domu odwiózł ją protokolant.

Podczas procesu dyscyplinarnego Marta B. zaprzeczała, że była w pracy pod wpływem alkoholu. Sąd Apelacyjny w Lublinie nie dał jej wiary. We wrześniu uznał, że naruszyła godność sędziego. – Ukarano ją przeniesieniem na inne miejsce służbowe – mówi Cezary Wójcik, rzecznik SA w Lublinie.

Sędziowie uznali, że taka kara wystarczy, bo Marta B. ma długi staż pracy i nigdy nie była karana dyscyplinarnie. Innego zdania jest minister sprawiedliwości. Do sądu wpłynęło jego odwołanie od lubelskiego wyroku. Zdaniem ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, Ewa B. nie ma nawet minimalnych kwalifikacji moralnych i powinna być wydalona z zawodu. Lada dzień akta jej sprawy trafią do Sądu Najwyższego, który rozpozna odwołanie.

Z wyrokiem sądu dyscyplinarnego nie zgadza się też Marta B. Chce uniewinnienia.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sisi / 30 stycznia 2011 o 10:01
0
w innych mniej zamoznych rodzinach jesli ma sie dzieci to wkracza opieka spoleczna bo to patologiczna rodzina a tu choroba alkoholowa spowodowana stresem.
Avatar
Maniek / 29 stycznia 2011 o 11:05
0
przecież ona wali gaz od x czasu i nawalona chodzi po ulicach, kryją ją jak mogą a raczej mogli, przebrała miarę, dobra z niej kobieta ale powinna się leczyć
Avatar
condor / 9 grudnia 2010 o 14:36
0
Za pijaństwo w pracy DYSCYPLINARKA, czy sedziów to nie dotyczy,koledzy ją ukarali ,przeniesienie do innego sądu żeby dalej piła w pracy,obłudnicy.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 17:06
0
Z artykułu wynika, że to regularna alkoholiczka, która nie panuje nad niczym. Kilka razy nie dała się przebadać alkomatem. Jakim prawem to indywiduum jeszcze pracuje jako sędzia ? W normalnej robocie wywalono by ją na zbity pysk w ciągu kwadransa. No, ale ona ma IMMUNITET.
Czy w Polsce brakuje sędziów, którzy by zastąpili tę alkoholiczkę ? Podobno mamy 2 miliony bezrobotnych. Chyba znajdzie się co najmniej 1 sędzia (który do roboty przyjdzie trzeźwy).
Avatar
witles ceilig / 8 grudnia 2010 o 16:51
0
Jak widać alkoholizm dotyka CZŁOWIEKA niezależnie od tego jaki zawód wykonuje.
Problem w tym, że niewielu alkoholików potrafi się do swojej choroby alkoholowej przyznać.

Ciekawym jest twierdzenie tej pani, że badanie alkomatem "uwłacza jej godności", jakby stan do którego się doprowadziła tej godności nie uwłaczył.
No cóż prawda boli i nie każdy potrafi znieść ten ból.
Avatar
boski Apollo / 8 grudnia 2010 o 16:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1291817939' post='401307']
Ci co piszą to świętość świętości. Nigdy nic złego nie zrobili ani rodzinie ani ludziom. Nie wam oceniać !!!!!!!!!!!!
[/quote]
No k..wa pewnie przecież nic się nie stało to normalka!!! Ciekawe ile spraw oceniła trzeźwo myśląc? A Ty matole pomyślałeś/łaś ile to ludzi mogło zostać źle osądzonych przez tą alkoholczke, ciekawe co byś powiedział/ła gdyby ciebie sądziła taka s.ka?!!!
Avatar
Maniek / 8 grudnia 2010 o 16:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1291817939' post='401307']
Ci co piszą to świętość świętości. Nigdy nic złego nie zrobili ani rodzinie ani ludziom. Nie wam oceniać !!!!!!!!!!!!
[/quote]
Pijany sędzia może więcej złego zrobić niż pijany kierowca ! Decyzje takiego pijanego sędziego mają wpływ na vzyjeż losy, na dalsze czyjeś życie i życie rodziny tych których niesłusznie skaże ! Do pierdla taka powinna trafić ! Niech jej lufta przewietrzą !
Avatar
/ 8 grudnia 2010 o 15:46
0
To w końcu pismaki Marta czy Ewa , moze tam wszyscy walą gaz?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 15:18
0
Ci co piszą to świętość świętości. Nigdy nic złego nie zrobili ani rodzinie ani ludziom. Nie wam oceniać !!!!!!!!!!!!
Avatar
siomik / 8 grudnia 2010 o 15:04
0
I paszła won na zasilek 400 zl su....ko.Niech ja wypier....olą szybko z roboty to zalapie sie na odsniezanie chodnikow,zobaczy co to jest ciezka praca a nie cale zycie ciepla posadka.Ale to juz wspomnienie.Wypier...olić na bruk i czesc:)
Avatar
sisi / 30 stycznia 2011 o 10:01
0
w innych mniej zamoznych rodzinach jesli ma sie dzieci to wkracza opieka spoleczna bo to patologiczna rodzina a tu choroba alkoholowa spowodowana stresem.
Avatar
Maniek / 29 stycznia 2011 o 11:05
0
przecież ona wali gaz od x czasu i nawalona chodzi po ulicach, kryją ją jak mogą a raczej mogli, przebrała miarę, dobra z niej kobieta ale powinna się leczyć
Avatar
condor / 9 grudnia 2010 o 14:36
0
Za pijaństwo w pracy DYSCYPLINARKA, czy sedziów to nie dotyczy,koledzy ją ukarali ,przeniesienie do innego sądu żeby dalej piła w pracy,obłudnicy.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 17:06
0
Z artykułu wynika, że to regularna alkoholiczka, która nie panuje nad niczym. Kilka razy nie dała się przebadać alkomatem. Jakim prawem to indywiduum jeszcze pracuje jako sędzia ? W normalnej robocie wywalono by ją na zbity pysk w ciągu kwadransa. No, ale ona ma IMMUNITET.
Czy w Polsce brakuje sędziów, którzy by zastąpili tę alkoholiczkę ? Podobno mamy 2 miliony bezrobotnych. Chyba znajdzie się co najmniej 1 sędzia (który do roboty przyjdzie trzeźwy).
Avatar
witles ceilig / 8 grudnia 2010 o 16:51
0
Jak widać alkoholizm dotyka CZŁOWIEKA niezależnie od tego jaki zawód wykonuje.
Problem w tym, że niewielu alkoholików potrafi się do swojej choroby alkoholowej przyznać.

Ciekawym jest twierdzenie tej pani, że badanie alkomatem "uwłacza jej godności", jakby stan do którego się doprowadziła tej godności nie uwłaczył.
No cóż prawda boli i nie każdy potrafi znieść ten ból.
Avatar
boski Apollo / 8 grudnia 2010 o 16:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1291817939' post='401307']
Ci co piszą to świętość świętości. Nigdy nic złego nie zrobili ani rodzinie ani ludziom. Nie wam oceniać !!!!!!!!!!!!
[/quote]
No k..wa pewnie przecież nic się nie stało to normalka!!! Ciekawe ile spraw oceniła trzeźwo myśląc? A Ty matole pomyślałeś/łaś ile to ludzi mogło zostać źle osądzonych przez tą alkoholczke, ciekawe co byś powiedział/ła gdyby ciebie sądziła taka s.ka?!!!
Avatar
Maniek / 8 grudnia 2010 o 16:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1291817939' post='401307']
Ci co piszą to świętość świętości. Nigdy nic złego nie zrobili ani rodzinie ani ludziom. Nie wam oceniać !!!!!!!!!!!!
[/quote]
Pijany sędzia może więcej złego zrobić niż pijany kierowca ! Decyzje takiego pijanego sędziego mają wpływ na vzyjeż losy, na dalsze czyjeś życie i życie rodziny tych których niesłusznie skaże ! Do pierdla taka powinna trafić ! Niech jej lufta przewietrzą !
Avatar
/ 8 grudnia 2010 o 15:46
0
To w końcu pismaki Marta czy Ewa , moze tam wszyscy walą gaz?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 15:18
0
Ci co piszą to świętość świętości. Nigdy nic złego nie zrobili ani rodzinie ani ludziom. Nie wam oceniać !!!!!!!!!!!!
Avatar
siomik / 8 grudnia 2010 o 15:04
0
I paszła won na zasilek 400 zl su....ko.Niech ja wypier....olą szybko z roboty to zalapie sie na odsniezanie chodnikow,zobaczy co to jest ciezka praca a nie cale zycie ciepla posadka.Ale to juz wspomnienie.Wypier...olić na bruk i czesc:)
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstrzymali koszenie zieleni wzdłuż wybranych ulic. Mieszkańcy zachwycają się kwiatami
Lublin

Wstrzymali koszenie zieleni wzdłuż wybranych ulic. Mieszkańcy zachwycają się kwiatami 0 0

Na próbę wstrzymane zostało koszenie zieleńców wzdłuż wybranych miejskich ulic. – To reakcja na prośby mieszkańców zachwycających się kwiatami, które wyrosły na trawnikach – tłumaczy Ratusz. Gdzie będziemy oglądać barwne rośliny zamiast suchej, skoszonej trawy?

Znicz – Górnik 2:1. Korczakowski z nowym kontraktem

Znicz – Górnik 2:1. Korczakowski z nowym kontraktem 0 4

Piłkarze Górnika Łęczna w środę rozegrali drugi mecz kontrolny. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kieresia przegrali w Suskowoli innym drugoligowcem, Zniczem Pruszków, 1:2

Unia Sztuk, Unia Artystów. Wystawa w Muzeum Lubelskim
28 czerwca 2019, 18:00

Unia Sztuk, Unia Artystów. Wystawa w Muzeum Lubelskim 0 0

W następstwie projektu "6. Międzynarodowych spotkań ze sztuką" organizowanego w Lublinie w ramach jubileuszu obchodów 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej, w Muzeum Lubelskim na Zamku będzie można podziwiać wystawę 35. artystów plastyków z Polski oraz Litwy. Wernisaż ekspozycji nastąpi 28 czerwca o godz. 18.

List otwarty w sprawie górek czechowskich: "Demokracja obywatelska to szacunek dla mieszkańców"
galeria

List otwarty w sprawie górek czechowskich: "Demokracja obywatelska to szacunek dla mieszkańców" 25 126

250 osób podpisało się pod listem dotyczącym ochrony górek czechowskich przed zabudową. Publikujemy jego treść:

Lublin znów spisał się na medal. Jesienią kolejne ważne mecze na Arenie?

Lublin znów spisał się na medal. Jesienią kolejne ważne mecze na Arenie? 0 1

Młodzieżowy mundial dobiegł końca. Jedną z jego aren był Lublin. Stolica województwa spisała się znakomicie, więc organizacja kolejnych dużych imprez to tylko kwestia czasu

Chciał przeprowadzić rower przez jezdnię, wszedł pod jadący samochód. Ciężkie obrażenia

Chciał przeprowadzić rower przez jezdnię, wszedł pod jadący samochód. Ciężkie obrażenia 4 0

Z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala mężczyzna, który wtargnął pod nadjeżdżający samochód.

53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym
27 czerwca 2019, 17:00

53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 0 0

W dniach 27-30 czerwca w Kazimierzu Dolnym odbędzie się 53. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W programie koncerty i imprezy towarzyszące: warsztaty, spotkania i zabawy.

Konkursy na dyrektorów szkół w Białej Podlaskiej. Gdzie są zmiany?

Konkursy na dyrektorów szkół w Białej Podlaskiej. Gdzie są zmiany? 3 1

W kilku bialskich szkołach rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów. W dwóch placówkach nazwiska dyrektorów się nie zmieniają.

52. Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu nad Wisłą
28 czerwca 2019, 0:00

52. Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu nad Wisłą 0 0

Najwybitniejsi polscy twórcy ludowi zaprezentują swoje prace w Kazimierzu Dolnym, podczas tegorocznej, 52. już edycji Targów Sztuki Ludowej. W tym roku impreza zrzeszająca mistrzów sztuki rękodzielniczej odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.

Wernisaż wystawy "Tak! Czytam!" w Między Słowami
28 czerwca 2019, 18:00

Wernisaż wystawy "Tak! Czytam!" w Między Słowami 0 0

W piątek, 28 czerwca o godz. 18 w kawiarni Między Słowami (ul. Rybna 4/5) będzie miał miejsce wernisaż wystawy podsumowującej projekt "Tak! Czytam!".

Koło odpadło z ciężarówki i uderzyło w samochód

Koło odpadło z ciężarówki i uderzyło w samochód 3 7

34-latek zauważył że wprost na niego toczy się koło. Nie mógł uniknąć zderzenia.

26-latka potrąciła 71-latkę na przejściu dla pieszych. Tłumaczy, że nie zdążyła wyhamować
wideo
film

26-latka potrąciła 71-latkę na przejściu dla pieszych. Tłumaczy, że nie zdążyła wyhamować 6 31

26-latka potrąciła pieszą. 71-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

"Unia lubelska" wyjechała z Lublina. Obraz dotarł już do Wilna [zdjęcia]
galeria

"Unia lubelska" wyjechała z Lublina. Obraz dotarł już do Wilna [zdjęcia] 6 4

Jeden z najcenniejszych eksponatów w zbiorach Muzeum Lubelskiego, „Unia lubelska” Jana Matejki opuściła Lublin. Obraz dotarł już do Wilna, gdzie do końca listopada będzie główną atrakcją wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów
28 czerwca 2019, 9:00

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów 0 0

Już w najbliższy weekend, w dniach 28-30 czerwca w Nałęczowie odbędzie się Festiwal Otwartych ogrodów. Właściciele prywatnych pensjonatów, posesji i restauracji otworzą swoje ogrody dla wszystkich chętnych. Ozdobą wydarzenia będą ciekawe atrakcje - warsztaty, występy i prezentacje.

Andrzej Maciejewski (Prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego): Jestem optymistą

Andrzej Maciejewski (Prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego): Jestem optymistą 0 1

Rozmowa z Andrzejem Maciejewski, prezesem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!