Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 maja 2010 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Lekarze go odesłali. Wzywali karetkę pod bramę szpitala

0 8 A A

Gdyby właściwa pomoc przyszła 10 minut później, dzisiaj załatwialibyśmy inne sprawy... – mówi syn pana Mieczysława, który choć trafił do szpitala nie został przyjęty. Sprzed bramy musiało go zabrać pogotowie ratunkowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieczysław Tomaszewski nagle źle się poczuł. Czuł ból i ucisk w klatce piersiowej. – Zawołałem szwagra i pojechaliśmy do szpitala. Nie wzywaliśmy pogotowia, bo doszedłem do wniosku, że sam szybciej dojadę. Jednak po przyjeździe zaczęły się problemy – opowiada syn Dariusz Tomaszewski, syn. – Jak tylko przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że nikt z oddziału nie kwapi się do pomocy. Mówiłem im, że to może być zawał. Ale chyba uraziłem czyjeś ambicje. Kazano mi wezwać pogotowie, które miało zabrać ojca do szpitala w Zamościu. Zdębiałem jak to usłyszałem – dodaje pan Dariusz, który z wykształcenia jest… ratownikiem medycznym.

Karetka pod szpital? Proszę bardzo

Dyspozytor pogotowia nie był zdziwiony, jak usłyszał, że karetka jest wzywana pod szpital. Po kilku minutach karetka podjechała. – Ojciec już nie miał siły sam wyjść z samochodu. Ratownicy wynieśli go na noszach do karetki. Okazało się jednak, że objawy zawału ustąpiły i ojciec został przekazany krasnostawskim lekarzom – mówi.
W szpitalu wykonano badania i podano leki. – Z EKG nie wynikało, że pacjent miał zawał – mówi Piotr Matej, dyrektor krasnostawskiego szpitala. Czy wyniki nie wskazywały na stan przedzawałowy? – Nie jestem lekarzem, nie mnie to oceniać. Sprawa będzie wyjaśniana.

Lekarz postąpił niewłaściwie

Dyrektor stwierdził, że postępowanie lekarza na oddziale ratunkowym było niewłaściwe. Syn pacjenta skarży się, że nikt nie chciał nawet sprawdzić, czy jego ojcu potrzebna jest pomoc. – To był błąd. Obowiązkiem lekarza jest sprawdzenie stanu pacjenta, zważywszy, że istniało podejrzenie poważnej choroby – dodaje dyrektor.

W takim razie co zawiniło? – Lekarka chciała pomóc pacjentowi. Jednak była zbyt nadgorliwa w swoim działaniu. Chodzi o to, że gdybyśmy przyjęli chorego na SOR; szpitalny oddział ratunkowy, a byłabyby potrzebna szybka hospitalizacja na oddziale kardiologicznym – którego nie mamy – musielibyśmy wzywać karetkę transportowa z Chełma, która mogłaby go zawieźć do Zamościa. Pogotowie ratunkowe mogłoby od razu tam pojechać – wyjaśnia Matej. – Jednak okazało się, że zagrożenia zawałem nie ma. Dopiero na naszym oddziale doszło do zawału. I wtedy została wezwana karetka z Chełma.

Kto kogo i kiedy wozi

Dlaczego karetka pogotowia nie może przewieźć pacjenta z jednego szpitala do drugiego, gdzie może być mu udzielona kompleksowa pomoc?

– Na takiej samej zasadzie, jak lekarz dyżurujący w szpitalu i zabezpieczający gotowość zespołu do wykonywania operacji nie może w tym samy czasie pojechać karetką do wypadku, który zdarzył się w terenie. System ratownictwa medycznego potocznie nazywany pogotowiem nie został zorganizowany na potrzeby szpitalne – podkreśla Marek Cydejko, dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. O co chodzi? – Zespoły ratownictwa medycznego zgodnie z wojewódzkim planem zabezpieczenia muszą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i osobom w strefie publicznej określonego rejonu, a nie pacjentom szpitala. Pacjentom szpitala bezpieczeństwo zapewnia szpital. Ratownictwo medyczne skupia się na skracaniu czasu dojazdu specjalistycznego zespołu medycznego do zagrażającego życiu i zdrowiu zdarzenia. Następnie zabezpiecza pacjenta w trakcie przewożenia go do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Szpitalny oddział ratunkowy inaczej niż zwykła izba przyjęć zapewnia pacjentowi niezbędne świadczenia medyczne w ramach własnego szpitala lub poprzez zagwarantowane podwykonawstwo.

Luźna karetka pozasytemowa

Jeżeli do takiego transportu dochodzi, realizują go zespoły pozasystemowe, które nie burzą organizacji ratownictwa medycznego oraz wojewódzkich planów zabezpieczenia.
Istnieje również zasada, że gdy w przypadku zdarzeń losowych czy dokładnie rozpoznanego przypadku przewozi się pacjenta do oddalonego specjalistycznego ośrodka medycznego, to miejsce pozostawionego rejonu operacyjnego zabezpiecza inny wprowadzany zespół lub kilka zespołów operujących w sąsiedztwie poprzez zbliżenie miejsc postojowych. – Decyzje takie zapadają w uzgodnieniu lub na polecenie wojewódzkiego koordynatora zespołów ratownictwa medycznego. Podsumowując: szpital realizuje swoje zadania własnymi siłami, a ratownictwo medyczne swoimi – wyjaśnia Cydejko. Szpital w Krasnymstawie nie ma umowy z chełmską Stacją Ratownictwa Medycznego na transport medyczny czy na przewożenie pacjentów do innych placówek. – Czasami jednak korzysta z naszej oferty tzw. luźnej karetki pozasystemowej – dodaje dyrektor.

Bo mi się należy

– Wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że wszystkie "usługi” medyczne, których nie zabezpieczyli inni, są dostępne w pogotowiu i za darmo. Że pogotowie to przychodnia na kółkach i niewyczerpane zasoby służb do zadań szpitalnych – mówi Cydejko. – Te czasy już minęły. Wcześniej na powiat przypadało od 7 do 14 zespołów, które w połowie wykorzystywane były na potrzeby szpitalne. Teraz pogotowie ratunkowe posiada od 3 do 6 zespołów wyspecjalizowanych w ratownictwie medycznym, jeżdżących tylko do zdarzeń, w którym zagrożone jest życie w celu szybkiego przewiezienia do szpitalnego oddziału ratunkowego. Na to dostajemy pieniądze z budżetu w przeciwieństwie do szpitali finansowanych z NFZ.

Walka będzie trwać

– Nie odpuszczę. Będę chciał wyjaśnić całą sprawę do końca. Skieruję ją do rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy – zapewnia nas Dariusz Tomaszewski. – Mam nadzieję, że uchroni to innych pacjentów przed takimi działaniami lekarzy.

Czy szpital wyciągnie konsekwencje wobec lekarki? – Pozostawmy to w relacji między mną a lekarzem. Jako dyrektor to ja jestem odpowiedzialny za całą sytuacje – zaznacza Piotr Matej. – Zrobię wszystko, by podobne się nie powtarzały.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mazi / 10 maja 2010 o 11:20
0
lekarz zrobił to z myślą o pacjencie!czego redakcja nie potrafi zrozumieć?zawały leczy się w ośrodkach hemodynamiki, zwykły szpital tylko opóźni rozpoczęcie procesu leczenia i doktor ze szpitala wiedział o tym i chciał wyeliminować niepotrzebną stratę czasu prosząc o wezwanie pogotowia państwowego.
Avatar
zykzyk / 9 maja 2010 o 21:22
0
I znowu gnitokomentator wójciszyn dla paru groszy i znajomości z zainteresowanym ( tym ....synem niby pacjenta który nie wysiadając z samochodu jak to jest ujete w tekście miał być diagnozowany i leczony????? - chyba tylko przez tego ratownika - wszak ma taki obowiązek!!!!!!! Tekst i poziom informacji godne dw...... i tak skończą w sławojce - oby tak dalej wójciszyn....
Avatar
obserwator / 9 maja 2010 o 19:55
0
Redaktorze! Chyba spałeś gdy o sprawie głośno było jakieś tydzień temu. Do znudzenia.
Avatar
lek / 9 maja 2010 o 16:59
0
A może mi ktoś wyjaśni gdzie tu błąd lekarza?ten tekst jest pełen niespójności i nie wynika z niego żadna logiczna całość,jak zwykle zresztą gdy dziennikarz szuka sensacji.
Avatar
pacjentka / 9 maja 2010 o 16:33
0
Lekarka SOR w Krasnymstawie o której mowa to konował jakich mało.Niejednokrotnie już miałam okazję spotkać się z tą osobą i doświadczyć jej wyjątkowej nadgorliwości i niekompetencji.O wiele więcej wie i potrafi ratownik medyczny niż to nieprzyjemne babsko z nijaką wiedzą medyczną.Chorego zwierzęcia bałabym się jej powierzyć, a co dopiero bliską mi osobę.Cieszę się bardzo,że w końcu Ktoś zainteresuje się pracą i kompetencjami tej "dochtorki". Chylę natomiast czoła przed wieloma znakomitymi lekarzami zatrudnionymi w tymże szpitalu.
Avatar
kanty / 9 maja 2010 o 13:35
0
Panie Dariuszu Tomaszewski- MANUS MANUM LAVAT... a ty tylko tyle zyskasz że nikt w rejonie nie przyjmie cię do pracy jako ratownika medycznego chociaż widać ,że jesteś dobrym analitykiem i diagnostą.Taka to nasza dzisiejsza Polska rządząca się prawami pędzącego królika,cmentarnych układów i tych z parkowych ławeczek.
Avatar
Zibi / 9 maja 2010 o 13:26
0
RODZI SIĘ PYTANIE CZY WARTO UTRZYMYWAĆ SZPITALE ,KTÓRE W NAGŁYCH PRZYPADKACH NIE SĄ W STANIE UDZIELIĆ POMOCY ? SKALECZONEGO PALCA MOŻNA ZSZYĆ I PEŁNIĄCEJ DYŻUR PRZYCHODNI.W TEJ TEŻ PRZYCHODNI MOŻE STACJONOWAĆ KARETKA Z CZTEREMA
MĄDRYMI LEKARZAMI ,KTÓRZY BĘDĄ W STANIE ODRÓŻNIĆ ZWYKŁĄ ZGAGĘ OD ZAWAŁU-I TO POWINNO ZAŁATWIĆ SPRAWĘ.
JAK POKAZUJE TEN PRZYPADEK, MIJA SIĘ Z CELEM UTRZYMYWANIE ZGRAI DYLETANTÓW Z DYPLOMAMI (DR MED),KTÓRE TO OTRZRYMALI TYLKO DLATEGO ,ŻE BYLI CIERPLIWI I WYTRZYMALI W ŁAWKACH AKADEMII MEDYCZNYCH PRZEZ 6-LAT.
Avatar
Chłop Polski / 9 maja 2010 o 13:12
0
"zagrożenia zawałem nie było,dopiero na naszym odzdziale doszło do zawału" ????...Ktoś tu opinię publiczną ma za skończonych idiotów,albo ma to daleko w d***e co ludzie sobie myślą . Logika wskazuje,że tego ratownika należy uczynić lekarzem a tych lekarzy przenieść na salowych .....i to
nie wiem -bo z taką gorliwością skazaliby pacjenta na zgnicie we własnych odchodach.
W Lublinie służby weterynaryjne i porządkowe "uratowały łosia,który niebawem padł w świdnickim lesie .Tu zajęli się śmiertelnie chorym człowiekiem
....ale tak na ogół to wszystko gra...
PYTAM .....KTO WAM KU*WA DAJE DYPLOMY ??? Prezesi zakładów pogrzebowych, czy profesorowie akademii medycznych....weterynaryjnych?.
Najwyższy czas aby jakiś logiczny system zweryfikował tych dochtorów,którzy jedynie co..... to wyciągają łapy po statystyczną (wysoką)stawkę poborów ....a we łbie mają tyle co w strażackiej remizie po weselu....pustkę i odór.
"zagrożenia zawałem nie było,dopiero na naszym odzdziale doszło do zawału" ????...Ktoś tu opinię publiczną ma za skończonych idiotów,albo ma to daleko w d***e co ludzie sobie myślą . Logika wskazuje,że tego ratownika należy uczynić lekarzem a tych lekarzy przenieść na salowych .....i to
nie wiem -bo z taką gorliwością skazaliby pacjenta na zgnicie we własnych odchodach.
W Lublinie służby weterynaryjne i porządkowe "uratowały łosia,który niebawem padł w świdnickim lesie .Tu zajęli się śmiertelnie chorym człowiekiem<... rozwiń
Avatar
mazi / 10 maja 2010 o 11:20
0
lekarz zrobił to z myślą o pacjencie!czego redakcja nie potrafi zrozumieć?zawały leczy się w ośrodkach hemodynamiki, zwykły szpital tylko opóźni rozpoczęcie procesu leczenia i doktor ze szpitala wiedział o tym i chciał wyeliminować niepotrzebną stratę czasu prosząc o wezwanie pogotowia państwowego.
Avatar
zykzyk / 9 maja 2010 o 21:22
0
I znowu gnitokomentator wójciszyn dla paru groszy i znajomości z zainteresowanym ( tym ....synem niby pacjenta który nie wysiadając z samochodu jak to jest ujete w tekście miał być diagnozowany i leczony????? - chyba tylko przez tego ratownika - wszak ma taki obowiązek!!!!!!! Tekst i poziom informacji godne dw...... i tak skończą w sławojce - oby tak dalej wójciszyn....
Avatar
obserwator / 9 maja 2010 o 19:55
0
Redaktorze! Chyba spałeś gdy o sprawie głośno było jakieś tydzień temu. Do znudzenia.
Avatar
lek / 9 maja 2010 o 16:59
0
A może mi ktoś wyjaśni gdzie tu błąd lekarza?ten tekst jest pełen niespójności i nie wynika z niego żadna logiczna całość,jak zwykle zresztą gdy dziennikarz szuka sensacji.
Avatar
pacjentka / 9 maja 2010 o 16:33
0
Lekarka SOR w Krasnymstawie o której mowa to konował jakich mało.Niejednokrotnie już miałam okazję spotkać się z tą osobą i doświadczyć jej wyjątkowej nadgorliwości i niekompetencji.O wiele więcej wie i potrafi ratownik medyczny niż to nieprzyjemne babsko z nijaką wiedzą medyczną.Chorego zwierzęcia bałabym się jej powierzyć, a co dopiero bliską mi osobę.Cieszę się bardzo,że w końcu Ktoś zainteresuje się pracą i kompetencjami tej "dochtorki". Chylę natomiast czoła przed wieloma znakomitymi lekarzami zatrudnionymi w tymże szpitalu.
Avatar
kanty / 9 maja 2010 o 13:35
0
Panie Dariuszu Tomaszewski- MANUS MANUM LAVAT... a ty tylko tyle zyskasz że nikt w rejonie nie przyjmie cię do pracy jako ratownika medycznego chociaż widać ,że jesteś dobrym analitykiem i diagnostą.Taka to nasza dzisiejsza Polska rządząca się prawami pędzącego królika,cmentarnych układów i tych z parkowych ławeczek.
Avatar
Zibi / 9 maja 2010 o 13:26
0
RODZI SIĘ PYTANIE CZY WARTO UTRZYMYWAĆ SZPITALE ,KTÓRE W NAGŁYCH PRZYPADKACH NIE SĄ W STANIE UDZIELIĆ POMOCY ? SKALECZONEGO PALCA MOŻNA ZSZYĆ I PEŁNIĄCEJ DYŻUR PRZYCHODNI.W TEJ TEŻ PRZYCHODNI MOŻE STACJONOWAĆ KARETKA Z CZTEREMA
MĄDRYMI LEKARZAMI ,KTÓRZY BĘDĄ W STANIE ODRÓŻNIĆ ZWYKŁĄ ZGAGĘ OD ZAWAŁU-I TO POWINNO ZAŁATWIĆ SPRAWĘ.
JAK POKAZUJE TEN PRZYPADEK, MIJA SIĘ Z CELEM UTRZYMYWANIE ZGRAI DYLETANTÓW Z DYPLOMAMI (DR MED),KTÓRE TO OTRZRYMALI TYLKO DLATEGO ,ŻE BYLI CIERPLIWI I WYTRZYMALI W ŁAWKACH AKADEMII MEDYCZNYCH PRZEZ 6-LAT.
Avatar
Chłop Polski / 9 maja 2010 o 13:12
0
"zagrożenia zawałem nie było,dopiero na naszym odzdziale doszło do zawału" ????...Ktoś tu opinię publiczną ma za skończonych idiotów,albo ma to daleko w d***e co ludzie sobie myślą . Logika wskazuje,że tego ratownika należy uczynić lekarzem a tych lekarzy przenieść na salowych .....i to
nie wiem -bo z taką gorliwością skazaliby pacjenta na zgnicie we własnych odchodach.
W Lublinie służby weterynaryjne i porządkowe "uratowały łosia,który niebawem padł w świdnickim lesie .Tu zajęli się śmiertelnie chorym człowiekiem
....ale tak na ogół to wszystko gra...
PYTAM .....KTO WAM KU*WA DAJE DYPLOMY ??? Prezesi zakładów pogrzebowych, czy profesorowie akademii medycznych....weterynaryjnych?.
Najwyższy czas aby jakiś logiczny system zweryfikował tych dochtorów,którzy jedynie co..... to wyciągają łapy po statystyczną (wysoką)stawkę poborów ....a we łbie mają tyle co w strażackiej remizie po weselu....pustkę i odór.
"zagrożenia zawałem nie było,dopiero na naszym odzdziale doszło do zawału" ????...Ktoś tu opinię publiczną ma za skończonych idiotów,albo ma to daleko w d***e co ludzie sobie myślą . Logika wskazuje,że tego ratownika należy uczynić lekarzem a tych lekarzy przenieść na salowych .....i to
nie wiem -bo z taką gorliwością skazaliby pacjenta na zgnicie we własnych odchodach.
W Lublinie służby weterynaryjne i porządkowe "uratowały łosia,który niebawem padł w świdnickim lesie .Tu zajęli się śmiertelnie chorym człowiekiem<... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!