Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

28 lutego 2014 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Nie ma pieniędzy na nowe przejście graniczne z Białorusią

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
8 7 A A

Władze Chełma chcą, by we Włodawie powstał nowy most i kolejowe przejście graniczne. I są już po pierwszej przegranej. Pieniądze na ten cel nie znajdą się w Programie Rozwoju Polski Wschodniej. - Będziemy prosić gdzie indziej - nie poddają się samorządowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Most w Orchówku pod Włodawą już kiedyś istniał. A dokładnie przed II wojną światową. - I dzięki niemu trzy razy na dobę kursowały pociągi pasażerskie z Chełma do Wilna - mówi Józef Górny, zastępca prezydenta Chełma. Most został jednak zbombardowany przez Niemców. Później nigdy nie został odbudowany. Miasto zabiega jednak nie tylko o odbudowę samego mostu, ale również o rozbudowę linii szerokotorowej znajdującej się po polskiej stronie Bugu. Chodzi przede wszystkim o transport towarów. - Ta linia mogłaby nas uczynić największym przeładunkowym węzłem kolejowym w kraju - podkreśla Górny. - W Polsce znajduje się najdalej wysunięta na zachód linia szerokotorowa. Tę linię można by skomunikować poprzez Zawadę, Krasnystaw, Rejowiec, Chełm i właśnie ten odbudowany most z Białorusią, Litwą, Łotwą, Estonią i Finlandią, która również ma system kolei szerokotorowej. Właśnie przez Chełm biegłby najważniejszy szlak szerokotowory na północ i wschód. To stymulowałoby rozwój gospodarki. Chełmski samorząd liczył na to, że pieniądze na ten cel znajdą się w Programie Rozwoju Polski Wschodniej na lata 2014-20. Ale wczoraj portal Rynek Kolejowy poinformował, że tak się jednak nie stanie. W oficjalnych dokumentach można przeczytać, że "zakres i wykaz planowanych inwestycji” konsultowany jest z władzami województw. A te wskazały już konkretne odcinki linii kolejowych i "w toku uzgodnień województwo lubelskie (…) nie zgłosiło wyżej wymienionej inwestycji do wsparcia”. - To jeszcze nie przekreśla szans na taką inwestycję - komentuje zastępca prezydenta Chełma. - Jeśli pieniądze nie znajdą się tu, to znajdą się być może gdzie indziej. Sęk w tym, że w sprawie tego przedsięwzięcia wypowiadało się zarówno ministerstwo odpowiedzialne za sprawy transportu, jak również Polskie Linie Kolejowe i nie uznały za tej inwestycji za istotną na tyle, by prosić o fundusze.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 marca 2014 o 10:18
0

Z tym pytaniem zwróć się do władz wyższych w Lublinie lub w Warszawie,to Ci odpowiedzą na to pytanie,bo władze najniższego szczebla,to są pionki na szachownicy decyzyjnej szanowny PANIE!

Avatar
eh....rachmistrze... / 3 marca 2014 o 01:39
0

..nie zamierzam dyskutowac nad tym, czy ten projekt jest, lub nie jest korzystny ...chcialabym jednak uslyszec od owego zastepcy prezytenta, czy poparli to jakimis wyliczeniami, czy tez moze podeszli do problemu zyczeniowo na zasadzie...zbudujmy most i linie, a pozniej zobaczymy... no chyba, ze chodzi tylko o sam fakt kolejnej niepotrzebnej inwestycji! Zajmijcie sie moze sprawa parku wodnego w Chelmie. Zobaczymy kiedy inwestycja okaze sie nie tylko splacona, ale w ogole kiedy nie bedzie kolejnym obciazeniem dla budzetu miasta, a wiec nas podatnikow!

Avatar
rysiu_z_klanu / 2 marca 2014 o 18:15
0

na przejscie graniczne nie ma $

ale jest na nagrody i premie dla urzednikow

polskie spoleczenstwo i polska wladza to glupcy

oby mlodzi ludzie ci ktorzy jeszcze nie wyjechali

zmienili nasz kraj na lepsze  

Avatar
Gość / 2 marca 2014 o 10:18
0

To jest mądra i wskazana inwestycja! Białoruś nie przeszkadza i nie szkodzi zaś metropolii przeszkadza i szkodzi,bo gdyby tory prowadziły z Włodawy do Lublina,to wówczas ta inwestycja dla metropolii priorytetem by była,a tak krótkowzroczność i widzimisię urzędników zwyciężyło. O tym przejściu od dawna się mówiło a lobby znane zaszkodziło.Białoruś się zgodziła pod warunkiem,że cała infrastruktura będzie po naszej stronie.Polacy z nienawiści sami sobie szkodzą! Z przejścia granicznego we Włodawie więcej korzyści by było niż z Dołhobyczowa.

 

już za prezydentury Kwaśniewskiego mocarstwowe ambicje kolejnych włodarzy powiatowej dziury chciały zostać metropolią z przejściem granicznym, to nie ważne że przejście donikąd bo za Bugiem Ukraina i trzeba budować przejście graniczne z Białorusią. Ważne by było i tyle w temacie.

już za prezydentury Kwaśniewskiego mocarstwowe ambicje kolejnych włodarzy powiatowej dziury chciały zostać metropolią z przejściem granicznym, to nie ważne że przejście donikąd bo za Bugiem Ukraina i trzeba budować przejście graniczne z Białorusią. Ważne by było i tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
gs / 2 marca 2014 o 09:18
0

Zamiast stadionu dla nie istniejćej piłki nożnej w lubline, może by zrobić coś co da szanse Włodawie. Toż tam bezrobocie przekracza 20%.

Avatar
Bużanin / 1 marca 2014 o 10:56
0

To jest mądra i wskazana inwestycja! Białoruś nie przeszkadza i nie szkodzi zaś metropolii przeszkadza i szkodzi,bo gdyby tory prowadziły z Włodawy do Lublina,to wówczas ta inwestycja dla metropolii priorytetem by była,a tak krótkowzroczność i widzimisię urzędników zwyciężyło. O tym przejściu od dawna się mówiło a lobby znane zaszkodziło.Białoruś się zgodziła pod warunkiem,że cała infrastruktura będzie po naszej stronie.Polacy z nienawiści sami sobie szkodzą! Z przejścia granicznego we Włodawie więcej korzyści by było niż z Dołhobyczowa.

 

To jest mądra i wskazana inwestycja! Białoruś nie przeszkadza i nie szkodzi zaś metropolii przeszkadza i szkodzi,bo gdyby tory prowadziły z Włodawy do Lublina,to wówczas ta inwestycja dla metropolii priorytetem by była,a tak krótkowzroczność i widzimisię urzędników zwyciężyło. O tym przejściu od dawna się mówiło a lobby znane zaszkodziło.Białoruś się zgodziła pod warunkiem,że cała infrastruktura będzie po naszej stronie.Polacy z nienawiści sami sobie szkodzą! Z przejścia granicznego we Włodawie więcej korzyści by było niż z Dołhobyczowa.<... rozwiń

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 09:05
0

:blink: kolejny paranoidalny pomysł z linia kolejowa  donikąd???????? a przejście tam potrzebne jak dziura w płocie

Avatar
Gość / 3 marca 2014 o 10:18
0

Z tym pytaniem zwróć się do władz wyższych w Lublinie lub w Warszawie,to Ci odpowiedzą na to pytanie,bo władze najniższego szczebla,to są pionki na szachownicy decyzyjnej szanowny PANIE!

Avatar
eh....rachmistrze... / 3 marca 2014 o 01:39
0

..nie zamierzam dyskutowac nad tym, czy ten projekt jest, lub nie jest korzystny ...chcialabym jednak uslyszec od owego zastepcy prezytenta, czy poparli to jakimis wyliczeniami, czy tez moze podeszli do problemu zyczeniowo na zasadzie...zbudujmy most i linie, a pozniej zobaczymy... no chyba, ze chodzi tylko o sam fakt kolejnej niepotrzebnej inwestycji! Zajmijcie sie moze sprawa parku wodnego w Chelmie. Zobaczymy kiedy inwestycja okaze sie nie tylko splacona, ale w ogole kiedy nie bedzie kolejnym obciazeniem dla budzetu miasta, a wiec nas podatnikow!

Avatar
rysiu_z_klanu / 2 marca 2014 o 18:15
0

na przejscie graniczne nie ma $

ale jest na nagrody i premie dla urzednikow

polskie spoleczenstwo i polska wladza to glupcy

oby mlodzi ludzie ci ktorzy jeszcze nie wyjechali

zmienili nasz kraj na lepsze  

Avatar
Gość / 2 marca 2014 o 10:18
0

To jest mądra i wskazana inwestycja! Białoruś nie przeszkadza i nie szkodzi zaś metropolii przeszkadza i szkodzi,bo gdyby tory prowadziły z Włodawy do Lublina,to wówczas ta inwestycja dla metropolii priorytetem by była,a tak krótkowzroczność i widzimisię urzędników zwyciężyło. O tym przejściu od dawna się mówiło a lobby znane zaszkodziło.Białoruś się zgodziła pod warunkiem,że cała infrastruktura będzie po naszej stronie.Polacy z nienawiści sami sobie szkodzą! Z przejścia granicznego we Włodawie więcej korzyści by było niż z Dołhobyczowa.

 

już za prezydentury Kwaśniewskiego mocarstwowe ambicje kolejnych włodarzy powiatowej dziury chciały zostać metropolią z przejściem granicznym, to nie ważne że przejście donikąd bo za Bugiem Ukraina i trzeba budować przejście graniczne z Białorusią. Ważne by było i tyle w temacie.

już za prezydentury Kwaśniewskiego mocarstwowe ambicje kolejnych włodarzy powiatowej dziury chciały zostać metropolią z przejściem granicznym, to nie ważne że przejście donikąd bo za Bugiem Ukraina i trzeba budować przejście graniczne z Białorusią. Ważne by było i tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
gs / 2 marca 2014 o 09:18
0

Zamiast stadionu dla nie istniejćej piłki nożnej w lubline, może by zrobić coś co da szanse Włodawie. Toż tam bezrobocie przekracza 20%.

Avatar
Bużanin / 1 marca 2014 o 10:56
0

To jest mądra i wskazana inwestycja! Białoruś nie przeszkadza i nie szkodzi zaś metropolii przeszkadza i szkodzi,bo gdyby tory prowadziły z Włodawy do Lublina,to wówczas ta inwestycja dla metropolii priorytetem by była,a tak krótkowzroczność i widzimisię urzędników zwyciężyło. O tym przejściu od dawna się mówiło a lobby znane zaszkodziło.Białoruś się zgodziła pod warunkiem,że cała infrastruktura będzie po naszej stronie.Polacy z nienawiści sami sobie szkodzą! Z przejścia granicznego we Włodawie więcej korzyści by było niż z Dołhobyczowa.

 

To jest mądra i wskazana inwestycja! Białoruś nie przeszkadza i nie szkodzi zaś metropolii przeszkadza i szkodzi,bo gdyby tory prowadziły z Włodawy do Lublina,to wówczas ta inwestycja dla metropolii priorytetem by była,a tak krótkowzroczność i widzimisię urzędników zwyciężyło. O tym przejściu od dawna się mówiło a lobby znane zaszkodziło.Białoruś się zgodziła pod warunkiem,że cała infrastruktura będzie po naszej stronie.Polacy z nienawiści sami sobie szkodzą! Z przejścia granicznego we Włodawie więcej korzyści by było niż z Dołhobyczowa.<... rozwiń

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 09:05
0

:blink: kolejny paranoidalny pomysł z linia kolejowa  donikąd???????? a przejście tam potrzebne jak dziura w płocie

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 446 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!