Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 lutego 2010 r.
15:20
Edytuj ten wpis

Prezydent Chełma chce odwołania inspektora nadzoru budowlanego. Za stok

Autor: Zdjęcie autora sad
0 14 A A

Decyzja nadzoru budowlanego o zamknięciu stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie i skierowanie sprawy do prokuratury sprawiła, że prezydent miasta znowu zaczęła zabiegać o odwołanie ze stanowiska Krzysztofa Chyły, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nadzór podejmował przeciwko inwestorowi działania w tempie mogącym wskazywać na naruszenie obowiązujących przepisów dotyczących przestrzegania terminów wydawanych decyzji – mówi prezydent Agata Fisz. – W dodatku nie umorzył postępowania mimo otrzymania z urzędu dokumentów, potwierdzających wypełnienie przez inwestora właściwych wymagań prawa budowlanego. Takie działania pana Chyły spowodowały, że po raz kolejny skierowałam wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wyrażenie zgody na jego odwołanie. Wydawanie decyzji i postanowień bez zachowania jakichkolwiek terminów zmierzające do zamknięcia stoku, to działanie na szkodę miasta. Nie chcę opowiadać się po żadnej ze stron w toczącym się postępowaniu, ale muszę dbać o to co służy mieszkańcom, a nie z tym walczyć, jak robi to pan Chyła.

Władze miasta twierdzą, że w sprawie stoku narciarskiego nadzór działał z "nadmiernym i niczym nie uzasadnionym pośpiechem, tymczasem z występującymi w mieście samowolami budowlanymi nie potrafi sobie skutecznie poradzić od kilku lat."

Krzysztof Chyła zapewnia, że wszelkie działania podjęte w przypadku stoku były zgodne z prawem, a decyzja o jego zamknięciu słuszna. Nie chciał komentować tego, że prezydent stara się o odwołanie go ze stanowiska. – W tej sprawie nie mam nic do powiedzenia, bo nawet nie wiedziałem, ze prezydent podjęła takie działania – mówi Chyła.

Tymczasem prokuratura w dalszym ciągu prowadzi postępowanie w sprawie zgłoszonej przez nadzór samowoli budowlanej w Kumowej Dolinie. Prokurator na razie nie zdradza, jakie są ustalenia w tej sprawie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 19:16
0
wszystko fajnie , lecz po otrzymaniu pozwolenia na budowę ( czas od złożenia dokumentów do wydania nieprawomocnej decyzji to jakieś 2 - 3 tygodnie, plus uprawomocnienie to 2 tygodnie), zgłoszeniem są objęte roboty które nie wymagają pozwolenia na budowę ( nie zwalnia to nie raz z opracowania projektu) i składa się je (zgłoszenie) na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. (Ust. P.B.)
Avatar
Gość / 15 lutego 2010 o 18:29
0
Gość napisał:
Tak potwierdzam pozwolenie na budowę wydaje Prezydent.
a Nadzur Budowlany jak sama nazwa mówi nadzoruje


No właśni: nadzÓr- nadzoruje gapo.
Avatar
Gość / 15 lutego 2010 o 18:24
0
jacek napisał:
Proponuje, aby odpowiednie urzędy (Policja, CBA,ABW) podały tylko jeden numer telefonu, pod który można zgłaszać nieprawidłowości w nadzorach budowlanych, przy wydawaniu pozwoleń na budowę przez urzędników we wszystkich powiatach województwa lubelskie. Myślę, ze telefon będzie się po prostu urywał!!!


Tak potwierdzam pozwolenie na budowę wydaje Prezydent.
a Nadzur Budowlany jak sama nazwa mówi nadzoruje
Avatar
~Leon~ / 15 lutego 2010 o 10:15
0
Michał napisał:
hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W ciągu nastepnego m-ca dom "wybudował" i nawet został, przez nadzór budowlany "odebrany"!!! Oto kompetencja i rzeczowość pana Chyły i całego, chełmskiego, nadzoru budowlanego!! Jestem pewien, że takich przypadków znalazłoby się dużo więcej. A w sprawie stoku narciarskiego to nic innego jak odwet pana Chyły na pani Prezydent za próbę jego odwołania. Koniec, kropka.


Pleciesz bzdury !!!!
Pozwolenie wydaje Pani Prezydent !!!
zgłoś to do nadzoru i znowu Prezydent namoczy he he


Pleciesz bzdury !!!!
Pozwolenie wydaje Pani Prezydent !!!
zgłoś to do nadzoru i znowu Prezydent namoczy he he rozwiń
Avatar
~leon~ / 15 lutego 2010 o 10:13
0
Michał napisał:
hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W ciągu nastepnego m-ca dom "wybudował" i nawet został, przez nadzór budowlany "odebrany"!!! Oto kompetencja i rzeczowość pana Chyły i całego, chełmskiego, nadzoru budowlanego!! Jestem pewien, że takich przypadków znalazłoby się dużo więcej. A w sprawie stoku narciarskiego to nic innego jak odwet pana Chyły na pani Prezydent za próbę jego odwołania. Koniec, kropka.


Prosta sprawa zgłoś ten fakt do nadzoru będzie samowolka


Prosta sprawa zgłoś ten fakt do nadzoru będzie samowolka rozwiń
Avatar
jacek / 15 lutego 2010 o 09:56
0
Proponuje, aby odpowiednie urzędy (Policja, CBA,ABW) podały tylko jeden numer telefonu, pod który można zgłaszać nieprawidłowości w nadzorach budowlanych, przy wydawaniu pozwoleń na budowę przez urzędników we wszystkich powiatach województwa lubelskie. Myślę, ze telefon będzie się po prostu urywał!!!
Avatar
Michał / 15 lutego 2010 o 08:59
0
bugie napisał:
Kazdy kto ma lub mial doczynienia z p. Chyla wie ze to gosc kompetentny, rzeczowy. Jestem przekonany ze w sprawie wyciagu postapil rzetelnie, zgodnie z obowiazujacym prawem. Ta decyzja pani prezydent wydaje sie podejrzanie pospieszna!

hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W ciągu nastepnego m-ca dom "wybudował" i nawet został, przez nadzór budowlany "odebrany"!!! Oto kompetencja i rzeczowość pana Chyły i całego, chełmskiego, nadzoru budowlanego!! Jestem pewien, że takich przypadków znalazłoby się dużo więcej. A w sprawie stoku narciarskiego to nic innego jak odwet pana Chyły na pani Prezydent za próbę jego odwołania. Koniec, kropka.

hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budo... rozwiń
Avatar
Artur / 15 lutego 2010 o 08:39
0
Ja myślę ,że pani Prezydent nie chciała się podłożyc z tym stokiem, bo jak klient złożył dokumenty 23XII to dlaczego tak długo czekala z wydaniem pozwolenia???
Bo jakby mu wydała to pozwolenie a potem wyciąg urwal komuś rekę lub nogę to odpowiada ONA !!!.
A tak Facet zrobił samowolę to teraZ ODPOWIADA ON, a stok będzie działał tak czy siak bo procedura trwa...
Niezle to sobie ktoś wymyslił...
Avatar
qaz / 14 lutego 2010 o 22:00
0
józek napisał:
Nic głupszego nie mogłeś wymyślić?
A z tym Chyłą to już czas najwyższy skończyć! Chłop próbuje się wykazać i na siłę szuka samowoli budowlanej, przecież te urządzenia na stoku nie są związane z gruntem i skoro wiosny będą rozebrane. Ale mam nadzieję że wcześniej czyli jeszcze zimą Chyły nie będzie!!!


skoro nie sa związane z gruntem to jak stoją na stoku ??? Nawet barak (kontener) na budowie do 3 m-c musi być zgłoszony, a powyżej pozwolenie. Na tym polega prawo (Ust. P.B. ), a z jego nie przestrzegania i samowoli mamy ....... podziemia


skoro nie sa związane z gruntem to jak stoją na stoku ??? Nawet barak (kontener) na budowie do 3 m-c musi być zgłoszony, a powyżej pozwolenie. Na tym polega prawo (Ust. P.B. ), a z jego nie przestrzegania i samowoli mamy ....... podziemia rozwiń
Avatar
bugie / 14 lutego 2010 o 20:29
0
Kazdy kto ma lub mial doczynienia z p. Chyla wie ze to gosc kompetentny, rzeczowy. Jestem przekonany ze w sprawie wyciagu postapil rzetelnie, zgodnie z obowiazujacym prawem. Ta decyzja pani prezydent wydaje sie podejrzanie pospieszna!
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 19:16
0
wszystko fajnie , lecz po otrzymaniu pozwolenia na budowę ( czas od złożenia dokumentów do wydania nieprawomocnej decyzji to jakieś 2 - 3 tygodnie, plus uprawomocnienie to 2 tygodnie), zgłoszeniem są objęte roboty które nie wymagają pozwolenia na budowę ( nie zwalnia to nie raz z opracowania projektu) i składa się je (zgłoszenie) na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. (Ust. P.B.)
Avatar
Gość / 15 lutego 2010 o 18:29
0
Gość napisał:
Tak potwierdzam pozwolenie na budowę wydaje Prezydent.
a Nadzur Budowlany jak sama nazwa mówi nadzoruje


No właśni: nadzÓr- nadzoruje gapo.
Avatar
Gość / 15 lutego 2010 o 18:24
0
jacek napisał:
Proponuje, aby odpowiednie urzędy (Policja, CBA,ABW) podały tylko jeden numer telefonu, pod który można zgłaszać nieprawidłowości w nadzorach budowlanych, przy wydawaniu pozwoleń na budowę przez urzędników we wszystkich powiatach województwa lubelskie. Myślę, ze telefon będzie się po prostu urywał!!!


Tak potwierdzam pozwolenie na budowę wydaje Prezydent.
a Nadzur Budowlany jak sama nazwa mówi nadzoruje
Avatar
~Leon~ / 15 lutego 2010 o 10:15
0
Michał napisał:
hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W ciągu nastepnego m-ca dom "wybudował" i nawet został, przez nadzór budowlany "odebrany"!!! Oto kompetencja i rzeczowość pana Chyły i całego, chełmskiego, nadzoru budowlanego!! Jestem pewien, że takich przypadków znalazłoby się dużo więcej. A w sprawie stoku narciarskiego to nic innego jak odwet pana Chyły na pani Prezydent za próbę jego odwołania. Koniec, kropka.


Pleciesz bzdury !!!!
Pozwolenie wydaje Pani Prezydent !!!
zgłoś to do nadzoru i znowu Prezydent namoczy he he


Pleciesz bzdury !!!!
Pozwolenie wydaje Pani Prezydent !!!
zgłoś to do nadzoru i znowu Prezydent namoczy he he rozwiń
Avatar
~leon~ / 15 lutego 2010 o 10:13
0
Michał napisał:
hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W ciągu nastepnego m-ca dom "wybudował" i nawet został, przez nadzór budowlany "odebrany"!!! Oto kompetencja i rzeczowość pana Chyły i całego, chełmskiego, nadzoru budowlanego!! Jestem pewien, że takich przypadków znalazłoby się dużo więcej. A w sprawie stoku narciarskiego to nic innego jak odwet pana Chyły na pani Prezydent za próbę jego odwołania. Koniec, kropka.


Prosta sprawa zgłoś ten fakt do nadzoru będzie samowolka


Prosta sprawa zgłoś ten fakt do nadzoru będzie samowolka rozwiń
Avatar
jacek / 15 lutego 2010 o 09:56
0
Proponuje, aby odpowiednie urzędy (Policja, CBA,ABW) podały tylko jeden numer telefonu, pod który można zgłaszać nieprawidłowości w nadzorach budowlanych, przy wydawaniu pozwoleń na budowę przez urzędników we wszystkich powiatach województwa lubelskie. Myślę, ze telefon będzie się po prostu urywał!!!
Avatar
Michał / 15 lutego 2010 o 08:59
0
bugie napisał:
Kazdy kto ma lub mial doczynienia z p. Chyla wie ze to gosc kompetentny, rzeczowy. Jestem przekonany ze w sprawie wyciagu postapil rzetelnie, zgodnie z obowiazujacym prawem. Ta decyzja pani prezydent wydaje sie podejrzanie pospieszna!

hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W ciągu nastepnego m-ca dom "wybudował" i nawet został, przez nadzór budowlany "odebrany"!!! Oto kompetencja i rzeczowość pana Chyły i całego, chełmskiego, nadzoru budowlanego!! Jestem pewien, że takich przypadków znalazłoby się dużo więcej. A w sprawie stoku narciarskiego to nic innego jak odwet pana Chyły na pani Prezydent za próbę jego odwołania. Koniec, kropka.

hehe - pan Chyła i kompetencja, rzeczowość??!! Pan Chyła i kolesiostwo, układy - to bardziej mi pasuje!!W ubiegłym roku oglądałem, bo byłem zainteresowany kupnem, nowo wybudowany dom. Dom już stał a inwestor nie wystapił nawet o pozwolenie na budowę!! Gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, inwestor skwitował to tak: "a nie ma sprawy, 2 tygodnie i wszystko załatwione". I faktycznie, 1,5 m-ca po moich oględzinach (przypomnę, że dom już stał gotowy do sprzedaży) złożył wniosek o pozwolenie na budo... rozwiń
Avatar
Artur / 15 lutego 2010 o 08:39
0
Ja myślę ,że pani Prezydent nie chciała się podłożyc z tym stokiem, bo jak klient złożył dokumenty 23XII to dlaczego tak długo czekala z wydaniem pozwolenia???
Bo jakby mu wydała to pozwolenie a potem wyciąg urwal komuś rekę lub nogę to odpowiada ONA !!!.
A tak Facet zrobił samowolę to teraZ ODPOWIADA ON, a stok będzie działał tak czy siak bo procedura trwa...
Niezle to sobie ktoś wymyslił...
Avatar
qaz / 14 lutego 2010 o 22:00
0
józek napisał:
Nic głupszego nie mogłeś wymyślić?
A z tym Chyłą to już czas najwyższy skończyć! Chłop próbuje się wykazać i na siłę szuka samowoli budowlanej, przecież te urządzenia na stoku nie są związane z gruntem i skoro wiosny będą rozebrane. Ale mam nadzieję że wcześniej czyli jeszcze zimą Chyły nie będzie!!!


skoro nie sa związane z gruntem to jak stoją na stoku ??? Nawet barak (kontener) na budowie do 3 m-c musi być zgłoszony, a powyżej pozwolenie. Na tym polega prawo (Ust. P.B. ), a z jego nie przestrzegania i samowoli mamy ....... podziemia


skoro nie sa związane z gruntem to jak stoją na stoku ??? Nawet barak (kontener) na budowie do 3 m-c musi być zgłoszony, a powyżej pozwolenie. Na tym polega prawo (Ust. P.B. ), a z jego nie przestrzegania i samowoli mamy ....... podziemia rozwiń
Avatar
bugie / 14 lutego 2010 o 20:29
0
Kazdy kto ma lub mial doczynienia z p. Chyla wie ze to gosc kompetentny, rzeczowy. Jestem przekonany ze w sprawie wyciagu postapil rzetelnie, zgodnie z obowiazujacym prawem. Ta decyzja pani prezydent wydaje sie podejrzanie pospieszna!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 5 4

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 30 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 38 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce