Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 czerwca 2013 r.
17:42
Edytuj ten wpis

"Składakiem” z Chełma do Gdańska

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 33 A A
 (Mat. Rafała Kusarka)
(Mat. Rafała Kusarka)

573 km 900 m – taki dystans ma do pokonania Rafał Kusarek. W trasę z Chełma do Gdańska wyruszył leciwym rowerem "jubilat”. We wtorek może dotrzeć do Warszawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
23-letni Rafał Kusarek z Chełma, dla kolegów "Żabka”, wyruszył w szaloną podróż "jubilatem”. Na trasę wyjechał wczesnym rankiem w niedzielę.

– Dlaczego akurat "jubilat”? Bo nie mam innego roweru. A w trasę ruszyłem, bo założyłem się z kolegami, że moim jednośladem dojadę do Gdańska – mówi Kusarek.

"Jubilat” wzbudza na drodze sensację, gdyż jest niemal rówieśnikiem rowerzysty, ma ponad 20 lat. To tzw. składak, bliźniak kultowego modelu "wigry”.

Kusarek ruszył do Gdańska z marszu. – Specjalnie nie trenowałem. Tyle, co z kolegami wyskoczyłem do Natalina. Po prostu lubię jeździć na rowerze – dodaje.

Wyprawa też nie była jakoś wyjątkowo przygotowywana. – Wrzuciłem na bagażnik trochę części zapasowych, dwie dętki, śpiwór, namiot, trochę prowiantu – wylicza Rafał Kusarek. Codziennie zamierza przejechać około 80 kilometrów.

W poniedziałek w rozmowie telefonicznej mówił, że nie jest lekko. – Wiatr bez przerwy wieje prosto w twarz. Ciężko się jedzie. Bagażnik też jest solidnie obciążony – mówi rowerzysta. Na szczęście spotyka życzliwych ludzi – np. kierowcy busów częstują go kanapkami i napojami. Podobnie, jak obsługa stacji Orlenu przed Jastkowem.

Zmierzający na północ chełmianin ma już duże grono fanów na Facebooku. Ludzie z całej Polski wpisują słowa poparcia i zapraszają Rafała do siebie na nocleg i coś do "szamania”.

Tymczasem Rafał nie planował noclegów w konkretnych miejscach. Noc z niedzieli na poniedziałek spędził na łące, gdzieś pod Jastkowem. – Po prostu rozbijam namiot i idę spać – wyjaśnia.

A co, jak już dotrze do Gdańska? – Może polecę do Londynu, bo brat mnie zaprasza – zastanawia się Kusarek.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jano / 8 czerwca 2013 o 09:47
0

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie nie napisze, ze za moich czasow.....itd. Pamietam tamte czasy i wcale lepiej nie bylo, a wrecz przeciwnie! Tylko my "wapniaki" idealizujemy czasy naszej mlodosci! Wtedy nic nie bolalo po przebudzeniu, sasiad nie mial dobrego auta i nie bylo czego zazdroscic. Co najwyzej wyjazdu na Biale Jezioro z rodzina, jak mial szczescie i zalapal sie na dwa tygodnie...... Miasto smierdzialo niemilosiernie, Kolejowa byla terenem zakazanym dla rozsadnych i nikt po zmroku do nas nie odwazyl sie wejsc.... 

Ludzie, ogarnijcie sie i nie napadajcie na siebie.....szkoda czasu i energii!

miasto śmierdziało? trzeba było się myć to by ci nie śmierdziało, ja się cieszę że jest gość , który realizuje swoje postanowienie , nie uważam tego za żaden wyczyn - w rejowcu jest gość , który pomykal przez ukrainę , rumunię,węgry, ...niemcy do polski, w kieszeni miał 500 zł i paszport.ale ty musisz krytykować dawne czasy , a kolejowa ? hmmm myślę , że nie zdajesz sobie sprawy dlaczego się sytuacja na kolejowej zmieniła chociaż nie do końca.jak zniknęły stare kamienice i przesiedlili młodsze pokolenie patologii w różne zakątki miasta to trochę się uspokoiło, ale ciekawy  jestem czy dzisiaj czujesz się taki bezpieczny? pospaceruj w nocy po Chełmie po Kopernika, mickiewicza, trubakowskiej, kolejowej, starościńskiej , obłońskiej - sprawdź później pisz. Mieszkałem na kolejowej 30 lat i owszem zdarzały się nieporozumienia , ale jak umiałeś się zachować to nic ci nie groziło.a zresztą co będę pisał - zaczepkę znajdziesz wszędzie i jak będziesz się sadził jak gó..no w szambie to cie zamiotą.Kiedyś to chuligani chociaż policji się bali no i najważniejsze były zasady : jak solo to solo , jak kucnąłeś to najwyżej od przeciwnika dla upokożenia z liścia dostałeś , a dzisiaj walka to 5-ciu na jednego , a później odwet , jak ktoś w walce się wyłoży to się go kopie aż nie wstanie ,a policjantom na czapki szczają i się śmieją :) nara

miasto śmierdziało? trzeba było się myć to by ci nie śmierdziało, ja się cieszę że jest gość , który realizuje swoje postanowienie , nie uważam tego za żaden wyczyn - w rejowcu jest gość , który pomykal przez ukrainę , rumunię,węgry, ...niemcy do polski, w kieszeni miał 500 zł i paszport.ale ty musisz krytykować dawne czasy , a kolejowa ? hmmm myślę , że nie zdajesz sobie sprawy dlaczego się sytuacja na kolejowej zmieniła chociaż nie do końca.jak zniknęły stare kamienice i przesiedlili młodsze pokolenie patologii w różne zak... rozwiń

Avatar
Zuzka / 7 czerwca 2013 o 08:42
0

NO NIESTETY! Nie ma to jak dziennikarz (haha!) kopiuje w całości tekst z innej strony, nie starając się nawet go zmienić. Ciekawe czy dziennikarz wie, co to prawa autorskie :) ? Jak nie, to niebawem się dowie.

Avatar
Ryfka z Lubelskiej / 5 czerwca 2013 o 12:19
0

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie nie napisze, ze za moich czasow.....itd. Pamietam tamte czasy i wcale lepiej nie bylo, a wrecz przeciwnie! Tylko my "wapniaki" idealizujemy czasy naszej mlodosci! Wtedy nic nie bolalo po przebudzeniu, sasiad nie mial dobrego auta i nie bylo czego zazdroscic. Co najwyzej wyjazdu na Biale Jezioro z rodzina, jak mial szczescie i zalapal sie na dwa tygodnie...... Miasto smierdzialo niemilosiernie, Kolejowa byla terenem zakazanym dla rozsadnych i nikt po zmroku do nas nie odwazyl sie wejsc.... 

Ludzie, ogarnijcie sie i nie napadajcie na siebie.....szkoda czasu i energii!

Do kogo piszesz? Nie spodziewaj sie merytorycznej dyskusji. Nie wiem dlaczego ludzie stali sie dla siebie nabardziej krwiozeryczymi  wrogami, ale jakis powod musi byc! Nie jestesmy najinteligentniejszym spoleczenstwem, ale sa gorsze. Nie rozmawiamy i nie dyskutujemy nad naszymi slabosciami, tylko natychmiast stwierdzamy, ze inni tez tak postepuja! Nie wiem, czy jesli moj sasiad sika na klatce schodowej, to i ja mam tak postepowac, bo on to robi, ale..... Chelm, wiem z opowiesci dziadkow, byl miasteczkiem spokojnym z wzajamnie zyczliwymi sobie rdzennymi mieszkancami i nawet patologia owczesnych czasow szanowala sasiadow. Wszyscy znali sie chociazby z widzenia i...nastapil raptowny proces uprzemyslowienia powodujacy naplyw proletariatu miasteczek i wsi. Ponoc wtedy wszystko sie zmienilo nie do poznania. Nowu mieszkancy nie potrafili, lub tez nie chcieli przystosowac sie do miejscowych obyczajow. Byc moze jakis socjolog mialby dobry temat do pracy doktorskiej, ale....

Do kogo piszesz? Nie spodziewaj sie merytorycznej dyskusji. Nie wiem dlaczego ludzie stali sie dla siebie nabardziej krwiozeryczymi  wrogami, ale jakis powod musi byc! Nie jestesmy najinteligentniejszym spoleczenstwem, ale sa gorsze. Nie rozmawiamy i nie dyskutujemy nad naszymi slabosciami, tylko natychmiast stwierdzamy, ze inni tez tak postepuja! Nie wiem, czy jesli moj sasiad sika na klatce schodowej, to i ja mam tak postepowac, bo on to robi, ale..... Chelm, wiem z opowiesci dziadkow, byl miasteczkiem spokojnym z wza... rozwiń

Avatar
Gość / 5 czerwca 2013 o 11:15
0

ku*wa buzal co za kraj jak zwykle każdy schodzi na temat polityki jesteś moherem czy jak??

Zalezy  ktosie pyta, cy miekka pyta.

Avatar
Kajo... / 5 czerwca 2013 o 11:01
0

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie nie napisze, ze za moich czasow.....itd. Pamietam tamte czasy i wcale lepiej nie bylo, a wrecz przeciwnie! Tylko my "wapniaki" idealizujemy czasy naszej mlodosci! Wtedy nic nie bolalo po przebudzeniu, sasiad nie mial dobrego auta i nie bylo czego zazdroscic. Co najwyzej wyjazdu na Biale Jezioro z rodzina, jak mial szczescie i zalapal sie na dwa tygodnie...... Miasto smierdzialo niemilosiernie, Kolejowa byla terenem zakazanym dla rozsadnych i nikt po zmroku do nas nie odwazyl sie wejsc.... 

Ludzie, ogarnijcie sie i nie napadajcie na siebie.....szkoda czasu i energii!

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie n... rozwiń

Avatar
zryty / 4 czerwca 2013 o 23:58
0

POmatolki napewno beda bili brawo bo jakis jedzie na rowerze. Tusk da nagrode bo to reklama dla tej przewalonej wladzy. Tylko narodem nie ma kto sie zajonc. Ciekawym ile mu dadza za takie odwracanie uwagi od sprawy co sie dzieje w naszej ojczyznie. Kaden sposob na zakrencenie we lbach tych cpunuw jest dobry dla ekipy wyzyskiwaczy polskiej krwi. Do ksociola by jelop poszedl a nie na pokaz i na rowerze do gdanska. moze nawet pozwolo Tuska spotkac bo to przeciez matecznik tej niby polskiej wladzy.


"....zajonc .." - jaki zając???

rozwiń
Avatar
Mruk / 4 czerwca 2013 o 20:24
0

To ty kolego burżuj, że miałeś z przeżutkami Jubilta ;)

Avatar
T Atomicus / 4 czerwca 2013 o 17:29
0

Jubilat nie mial wiele wspolnego z modelem Wigry, poza producentem.

Wigry - kola 20", Jubilat - kola 24". Rowery te przestano produkowac w 1998 (patrz wikipedia). Wiec byc moze ten egzemparz na ktorym jedzie nasz bohater nie jest taki stary.

W kazdym razie - mialem Jubilata jeszcze w latach 70. Mial 3biegowa piaste Shimano i nazywal sie Jubilat-Lux.

Nigdy go nie lubilem. Wygladal pokracznie i strasznie skrzypial.

Avatar
Nowy / 4 czerwca 2013 o 13:50
0

ku*wa buzal co za kraj jak zwykle każdy schodzi na temat polityki jesteś moherem czy jak??

Avatar
Buzal. / 4 czerwca 2013 o 11:49
0

POmatolki napewno beda bili brawo bo jakis jedzie na rowerze. Tusk da nagrode bo to reklama dla tej przewalonej wladzy. Tylko narodem nie ma kto sie zajonc. Ciekawym ile mu dadza za takie odwracanie uwagi od sprawy co sie dzieje w naszej ojczyznie. Kaden sposob na zakrencenie we lbach tych cpunuw jest dobry dla ekipy wyzyskiwaczy polskiej krwi. Do ksociola by jelop poszedl a nie na pokaz i na rowerze do gdanska. moze nawet pozwolo Tuska spotkac bo to przeciez matecznik tej niby polskiej wladzy.

Avatar
jano / 8 czerwca 2013 o 09:47
0

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie nie napisze, ze za moich czasow.....itd. Pamietam tamte czasy i wcale lepiej nie bylo, a wrecz przeciwnie! Tylko my "wapniaki" idealizujemy czasy naszej mlodosci! Wtedy nic nie bolalo po przebudzeniu, sasiad nie mial dobrego auta i nie bylo czego zazdroscic. Co najwyzej wyjazdu na Biale Jezioro z rodzina, jak mial szczescie i zalapal sie na dwa tygodnie...... Miasto smierdzialo niemilosiernie, Kolejowa byla terenem zakazanym dla rozsadnych i nikt po zmroku do nas nie odwazyl sie wejsc.... 

Ludzie, ogarnijcie sie i nie napadajcie na siebie.....szkoda czasu i energii!

miasto śmierdziało? trzeba było się myć to by ci nie śmierdziało, ja się cieszę że jest gość , który realizuje swoje postanowienie , nie uważam tego za żaden wyczyn - w rejowcu jest gość , który pomykal przez ukrainę , rumunię,węgry, ...niemcy do polski, w kieszeni miał 500 zł i paszport.ale ty musisz krytykować dawne czasy , a kolejowa ? hmmm myślę , że nie zdajesz sobie sprawy dlaczego się sytuacja na kolejowej zmieniła chociaż nie do końca.jak zniknęły stare kamienice i przesiedlili młodsze pokolenie patologii w różne zakątki miasta to trochę się uspokoiło, ale ciekawy  jestem czy dzisiaj czujesz się taki bezpieczny? pospaceruj w nocy po Chełmie po Kopernika, mickiewicza, trubakowskiej, kolejowej, starościńskiej , obłońskiej - sprawdź później pisz. Mieszkałem na kolejowej 30 lat i owszem zdarzały się nieporozumienia , ale jak umiałeś się zachować to nic ci nie groziło.a zresztą co będę pisał - zaczepkę znajdziesz wszędzie i jak będziesz się sadził jak gó..no w szambie to cie zamiotą.Kiedyś to chuligani chociaż policji się bali no i najważniejsze były zasady : jak solo to solo , jak kucnąłeś to najwyżej od przeciwnika dla upokożenia z liścia dostałeś , a dzisiaj walka to 5-ciu na jednego , a później odwet , jak ktoś w walce się wyłoży to się go kopie aż nie wstanie ,a policjantom na czapki szczają i się śmieją :) nara

miasto śmierdziało? trzeba było się myć to by ci nie śmierdziało, ja się cieszę że jest gość , który realizuje swoje postanowienie , nie uważam tego za żaden wyczyn - w rejowcu jest gość , który pomykal przez ukrainę , rumunię,węgry, ...niemcy do polski, w kieszeni miał 500 zł i paszport.ale ty musisz krytykować dawne czasy , a kolejowa ? hmmm myślę , że nie zdajesz sobie sprawy dlaczego się sytuacja na kolejowej zmieniła chociaż nie do końca.jak zniknęły stare kamienice i przesiedlili młodsze pokolenie patologii w różne zak... rozwiń

Avatar
Zuzka / 7 czerwca 2013 o 08:42
0

NO NIESTETY! Nie ma to jak dziennikarz (haha!) kopiuje w całości tekst z innej strony, nie starając się nawet go zmienić. Ciekawe czy dziennikarz wie, co to prawa autorskie :) ? Jak nie, to niebawem się dowie.

Avatar
Ryfka z Lubelskiej / 5 czerwca 2013 o 12:19
0

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie nie napisze, ze za moich czasow.....itd. Pamietam tamte czasy i wcale lepiej nie bylo, a wrecz przeciwnie! Tylko my "wapniaki" idealizujemy czasy naszej mlodosci! Wtedy nic nie bolalo po przebudzeniu, sasiad nie mial dobrego auta i nie bylo czego zazdroscic. Co najwyzej wyjazdu na Biale Jezioro z rodzina, jak mial szczescie i zalapal sie na dwa tygodnie...... Miasto smierdzialo niemilosiernie, Kolejowa byla terenem zakazanym dla rozsadnych i nikt po zmroku do nas nie odwazyl sie wejsc.... 

Ludzie, ogarnijcie sie i nie napadajcie na siebie.....szkoda czasu i energii!

Do kogo piszesz? Nie spodziewaj sie merytorycznej dyskusji. Nie wiem dlaczego ludzie stali sie dla siebie nabardziej krwiozeryczymi  wrogami, ale jakis powod musi byc! Nie jestesmy najinteligentniejszym spoleczenstwem, ale sa gorsze. Nie rozmawiamy i nie dyskutujemy nad naszymi slabosciami, tylko natychmiast stwierdzamy, ze inni tez tak postepuja! Nie wiem, czy jesli moj sasiad sika na klatce schodowej, to i ja mam tak postepowac, bo on to robi, ale..... Chelm, wiem z opowiesci dziadkow, byl miasteczkiem spokojnym z wzajamnie zyczliwymi sobie rdzennymi mieszkancami i nawet patologia owczesnych czasow szanowala sasiadow. Wszyscy znali sie chociazby z widzenia i...nastapil raptowny proces uprzemyslowienia powodujacy naplyw proletariatu miasteczek i wsi. Ponoc wtedy wszystko sie zmienilo nie do poznania. Nowu mieszkancy nie potrafili, lub tez nie chcieli przystosowac sie do miejscowych obyczajow. Byc moze jakis socjolog mialby dobry temat do pracy doktorskiej, ale....

Do kogo piszesz? Nie spodziewaj sie merytorycznej dyskusji. Nie wiem dlaczego ludzie stali sie dla siebie nabardziej krwiozeryczymi  wrogami, ale jakis powod musi byc! Nie jestesmy najinteligentniejszym spoleczenstwem, ale sa gorsze. Nie rozmawiamy i nie dyskutujemy nad naszymi slabosciami, tylko natychmiast stwierdzamy, ze inni tez tak postepuja! Nie wiem, czy jesli moj sasiad sika na klatce schodowej, to i ja mam tak postepowac, bo on to robi, ale..... Chelm, wiem z opowiesci dziadkow, byl miasteczkiem spokojnym z wza... rozwiń

Avatar
Gość / 5 czerwca 2013 o 11:15
0

ku*wa buzal co za kraj jak zwykle każdy schodzi na temat polityki jesteś moherem czy jak??

Zalezy  ktosie pyta, cy miekka pyta.

Avatar
Kajo... / 5 czerwca 2013 o 11:01
0

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie nie napisze, ze za moich czasow.....itd. Pamietam tamte czasy i wcale lepiej nie bylo, a wrecz przeciwnie! Tylko my "wapniaki" idealizujemy czasy naszej mlodosci! Wtedy nic nie bolalo po przebudzeniu, sasiad nie mial dobrego auta i nie bylo czego zazdroscic. Co najwyzej wyjazdu na Biale Jezioro z rodzina, jak mial szczescie i zalapal sie na dwa tygodnie...... Miasto smierdzialo niemilosiernie, Kolejowa byla terenem zakazanym dla rozsadnych i nikt po zmroku do nas nie odwazyl sie wejsc.... 

Ludzie, ogarnijcie sie i nie napadajcie na siebie.....szkoda czasu i energii!

Skad w narodzie tyle wzajemnej niecheci i agresji? Mlody czlowiek z jakiegos powodu postanowil "porwac" sie na cos szalonego i, moim zdaniem, fajnego! Chce pomykac do Gdanska na oryginalnym rowerku! Cieszmy sie wiec, ze sa jeszcze osobnicy z fantazja... Po co te kasliwe uwagi i komentarze? Nie znam czlowieka, ale to na prawde wyczyn niecodzienny. Moge jedynie cieszyc sie i pogratulowac. Fantazji, jak widac nie brakuje! Wulgaryzm wpisal sie w nasza codziennosc, ale czy nie po to mamy mozgi, aby starac sie unikac chamstwa? Oczywiscie n... rozwiń

Avatar
zryty / 4 czerwca 2013 o 23:58
0

POmatolki napewno beda bili brawo bo jakis jedzie na rowerze. Tusk da nagrode bo to reklama dla tej przewalonej wladzy. Tylko narodem nie ma kto sie zajonc. Ciekawym ile mu dadza za takie odwracanie uwagi od sprawy co sie dzieje w naszej ojczyznie. Kaden sposob na zakrencenie we lbach tych cpunuw jest dobry dla ekipy wyzyskiwaczy polskiej krwi. Do ksociola by jelop poszedl a nie na pokaz i na rowerze do gdanska. moze nawet pozwolo Tuska spotkac bo to przeciez matecznik tej niby polskiej wladzy.


"....zajonc .." - jaki zając???

rozwiń
Avatar
Mruk / 4 czerwca 2013 o 20:24
0

To ty kolego burżuj, że miałeś z przeżutkami Jubilta ;)

Avatar
T Atomicus / 4 czerwca 2013 o 17:29
0

Jubilat nie mial wiele wspolnego z modelem Wigry, poza producentem.

Wigry - kola 20", Jubilat - kola 24". Rowery te przestano produkowac w 1998 (patrz wikipedia). Wiec byc moze ten egzemparz na ktorym jedzie nasz bohater nie jest taki stary.

W kazdym razie - mialem Jubilata jeszcze w latach 70. Mial 3biegowa piaste Shimano i nazywal sie Jubilat-Lux.

Nigdy go nie lubilem. Wygladal pokracznie i strasznie skrzypial.

Avatar
Nowy / 4 czerwca 2013 o 13:50
0

ku*wa buzal co za kraj jak zwykle każdy schodzi na temat polityki jesteś moherem czy jak??

Avatar
Buzal. / 4 czerwca 2013 o 11:49
0

POmatolki napewno beda bili brawo bo jakis jedzie na rowerze. Tusk da nagrode bo to reklama dla tej przewalonej wladzy. Tylko narodem nie ma kto sie zajonc. Ciekawym ile mu dadza za takie odwracanie uwagi od sprawy co sie dzieje w naszej ojczyznie. Kaden sposob na zakrencenie we lbach tych cpunuw jest dobry dla ekipy wyzyskiwaczy polskiej krwi. Do ksociola by jelop poszedl a nie na pokaz i na rowerze do gdanska. moze nawet pozwolo Tuska spotkac bo to przeciez matecznik tej niby polskiej wladzy.

Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!