Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 września 2013 r.
19:01
Edytuj ten wpis

W co zainwestuje Chełm: Poznaj projekt budżetu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 7 A A

Ratusz w Chełmie przymierza się do przyszłorocznego budżetu. Kilka inwestycji to pewniaki. Kierowcy już mogą szykować się na korki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chociaż do przyjęcia budżetu zostało jeszcze trochę czasu znane są już najważniejsze inwestycje, jakie miasto chciałoby wykonać w przyszłym roku.

Niemal pewnym zadaniem będzie budowa kilku kilometrów nowych ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Ceramicznej, Szpitalnej i Wojsławickiej. Powstaną one w ramach programu Trasy Rowerowe Polski Wschodniej. – Kolejną ważnym zadaniem ma być kontynuacja budowy Transgranicznego Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej czyli dokończenie Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

– W przyszłym roku rozpocznie się także budowa największej sportowo-rekreacyjnej inwestycji ostatnich dekad, czyli Centrum Sportów Wodnych przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej. Projekt wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowy już za kilka tygodni – dodaje Agata Fisz, prezydent miasta Chełm.

Nie powinno również zabraknąć prac drogowych. Najistotniejszą będzie przebudowa największego w Chełmie ronda im. Romana Dmowskiego na krzyżówkach lubelskich, a także budowa nowego ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Wojsławickiej i Al. I Armii Wojska Polskiego wraz z połączeniem z ulicą Partyzantów. Prawdopodobne drogowcy pojawią się na kolejnym odcinku tzw. korytarza staromiejskiego, a więc na skrzyżowaniu ul 1 Pułku Szwoleżerów oraz na ul. 11 Listopada.

– Obecnie trwają prace nad dokumentacją techniczną dla kilku skrzyżowań i ulic. Dopiero po ich zakończeniu wiadomo będzie jaka jest kosztorysowa wartość tych prac, co pozwoli na dokładne określenie zakresu remontów – dodaje Agata Fisz – Chciałabym aby pracami objąć także inne główne drogi Chełma, chociażby ulicę Kolejową, Wojsławicką. Metalową i kolejne odcinki S12. Bę-dzie to jednak zależało od możliwości finansowych – kończy prezydent.

Pewne jest natomiast, iż w inwestycyjnych planach miasta znajdzie się jeszcze wiele innych przedsięwzięć, w tym remontów mniejszych ulic i chodników.

- W przyszłorocznym budżecie znajdzie się zapewne kilkadziesiąt zadań inwestycyjnych. Oprócz dużych inwestycji dla wszystkich mieszańców, na pewno uwzględnione zostaną również mniejsze zadania w poszczególnych osiedlach – zapewnia Agata Fisz.

NASZE PIENIĄDZE

Projekt budżetu miasto przygotować musi do 15 listopada. Formalną oceną dokumentu zajmie się wówczas Regionalna Izba Obrachunkowa. Jeśli nie dopatrzy się tam nieprawidłowości, projekt stanie pod obrady na grudniowej sesji rady miasta. Na jego uchwalenie radni mają czas do końca tego roku.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2013 o 14:12
0

no jest jeszcze dużo roboty w mieście , dużo się zmieniło , już coraz bliżej celu ale jeszcze zostało parę zakładów pracy więc trochę to potrwa zanim będzie można mieszkańców całkowicie zadłużyć i przejąć wszystko za darmochę. Myślę , że trzeba by jeszcze kilka marketów otworzyć najlepiej z samymi kasami samoobsługowymi takimi jak w tesco , aby ograniczyć liczbę pracowników do minimum, trzeba inwestować w automatyzację - nawet unia wspiera projekty innowacyjnej gospodarki , więc trzeba zastąpić jak najwięcej ludzi maszynami, nie będzie pracy to albo się wyprowadzą za granicę albo zadłużą , oddadzą skromne majątki za darmo i pójda pod most a tam już szybko zachorują , nawet jak się zapiszą w kolejkę do lekarza to pewnie większość nie dotrwa. Tylko co wtedy miasto zrobi z takim dużym chełmskim "polem pustostanów" ? może zrównać z ziemią i postawić spalarnię śmieci - największą w europie, chociaż śmieci z europy jest już gdzie palić przecież jest "cementownia" , a tak na marginesie to za dużo ludzi tam pracuje, ale to kwestia czasu i rozwiążą ten problem, no to może skład azbestu albo odpadów radioaktywnych? ale póki co , póki jeszcze pałętają się ludzie to może zrobić kurort dla mysliwych z całej europy , a bezrobotni będą za miskę zupy całymi dniami z kołatkami na nagonce popitalać , a co bardziej zdesperowani za większą miskę to i zwierzaki mogą udawać. No coś będzie trzeba zrobić w tym Chełmie.

no jest jeszcze dużo roboty w mieście , dużo się zmieniło , już coraz bliżej celu ale jeszcze zostało parę zakładów pracy więc trochę to potrwa zanim będzie można mieszkańców całkowicie zadłużyć i przejąć wszystko za darmochę. Myślę , że trzeba by jeszcze kilka marketów otworzyć najlepiej z samymi kasami samoobsługowymi takimi jak w tesco , aby ograniczyć liczbę pracowników do minimum, trzeba inwestować w automatyzację - nawet unia wspiera projekty innowacyjnej gospodarki , więc trzeba zastąpić jak najwięcej ludzi maszynami, nie będzie pr... rozwiń

Avatar
Gość / 1 października 2013 o 10:32
0

Wszystko jedno wybory czy nie ważne żeby nam było lepiej jeździć! Ja tam jestem zadowolona z rządów Pani Fisz. Przynajmniej widać, że coś się w naszym mieście dzieje. Rodzina, która mnie po wielu latach odwiedziła nadziwić się nie mogła jak u  nas ładnie

to gdzie twoja rodzina mieszka? po polsce nie jeździ? zawieź ją do innych miast to im z wrażenia gacie z dupy spadną .Gówno się robi w Chełmie przy takich możliwościach finansowania ze środków UE można śmiało powiedzieć że nic nie jest zrobione - pomijając te wyprdukowane buble typu ścieżka rowerowa za ponad 5 mln. zł , a jak jesteś zadowolona to oznacza że albo pracujesz w budżetówce albo wyremontowali drogę pod twoją chałupę.

to gdzie twoja rodzina mieszka? po polsce nie jeździ? zawieź ją do innych miast to im z wrażenia gacie z dupy spadną .Gówno się robi w Chełmie przy takich możliwościach finansowania ze środków UE można śmiało powiedzieć że nic nie jest zrobione - pomijając te wyprdukowane buble typu ścieżka rowerowa za ponad 5 mln. zł , a jak jesteś zadowolona to oznacza że albo pracujesz w budżetówce albo wyremontowali drogę pod twoją chałupę.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2013 o 13:12
0

najpierw zadbać o to aby mieszkańcy nie byli narażeni na utratę zdrowia, najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie a później rozrywki i komfort - jeżeli nie znajdą się w budżecie na 2014 rok inwestycje poprawiające standardy środowiska , jeżeli nie zostaną podjęte kroki w kierunku ochrony mieszkańców przed hałasem , spalinami itp. to gwarantuję obecnej władzy wizyty z prokuratury i nie będzie wymówki , że budżet miasta jest zbyt mały bo nikogo to nie interesuje - obowiązek jest obowiązkiem , mnie też się nikt nie pyta czy mam na podatek śmieciowy, podatek od nieruchomości etc. to że ja mam mały budżet nie usprawiedliwia mnie do łamania prawa, do nie wywiązywania się z obowiązków.

najpierw zadbać o to aby mieszkańcy nie byli narażeni na utratę zdrowia, najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie a później rozrywki i komfort - jeżeli nie znajdą się w budżecie na 2014 rok inwestycje poprawiające standardy środowiska , jeżeli nie zostaną podjęte kroki w kierunku ochrony mieszkańców przed hałasem , spalinami itp. to gwarantuję obecnej władzy wizyty z prokuratury i nie będzie wymówki , że budżet miasta jest zbyt mały bo nikogo to nie interesuje - obowiązek jest obowiązkiem , mnie też się nikt nie pyta czy mam na podatek... rozwiń

Avatar
Dzidek / 26 września 2013 o 17:12
0

A kolejowa to co????Ehhh Pani Prezydent...........

Avatar
Gość / 26 września 2013 o 11:40
0

:ph34r: KIEDY W KOŃCU ZAMIAST nikomu nie potrzebnych ścieżek rowerowych szanowan pani prezbuduje ulicę LUBELAKSA, bo na DARMOCHE nie ma co liczyć. Pozdrawiam. :D 

Avatar
Ewka / 26 września 2013 o 10:50
0

Wszystko jedno wybory czy nie ważne żeby nam było lepiej jeździć! Ja tam jestem zadowolona z rządów Pani Fisz. Przynajmniej widać, że coś się w naszym mieście dzieje. Rodzina, która mnie po wielu latach odwiedziła nadziwić się nie mogła jak u  nas ładnie

Avatar
Gość / 25 września 2013 o 21:49
0

W przyszłym roku wybory to jedzcie kiełbaski wyborcze.

Avatar
Gość / 4 października 2013 o 14:12
0

no jest jeszcze dużo roboty w mieście , dużo się zmieniło , już coraz bliżej celu ale jeszcze zostało parę zakładów pracy więc trochę to potrwa zanim będzie można mieszkańców całkowicie zadłużyć i przejąć wszystko za darmochę. Myślę , że trzeba by jeszcze kilka marketów otworzyć najlepiej z samymi kasami samoobsługowymi takimi jak w tesco , aby ograniczyć liczbę pracowników do minimum, trzeba inwestować w automatyzację - nawet unia wspiera projekty innowacyjnej gospodarki , więc trzeba zastąpić jak najwięcej ludzi maszynami, nie będzie pracy to albo się wyprowadzą za granicę albo zadłużą , oddadzą skromne majątki za darmo i pójda pod most a tam już szybko zachorują , nawet jak się zapiszą w kolejkę do lekarza to pewnie większość nie dotrwa. Tylko co wtedy miasto zrobi z takim dużym chełmskim "polem pustostanów" ? może zrównać z ziemią i postawić spalarnię śmieci - największą w europie, chociaż śmieci z europy jest już gdzie palić przecież jest "cementownia" , a tak na marginesie to za dużo ludzi tam pracuje, ale to kwestia czasu i rozwiążą ten problem, no to może skład azbestu albo odpadów radioaktywnych? ale póki co , póki jeszcze pałętają się ludzie to może zrobić kurort dla mysliwych z całej europy , a bezrobotni będą za miskę zupy całymi dniami z kołatkami na nagonce popitalać , a co bardziej zdesperowani za większą miskę to i zwierzaki mogą udawać. No coś będzie trzeba zrobić w tym Chełmie.

no jest jeszcze dużo roboty w mieście , dużo się zmieniło , już coraz bliżej celu ale jeszcze zostało parę zakładów pracy więc trochę to potrwa zanim będzie można mieszkańców całkowicie zadłużyć i przejąć wszystko za darmochę. Myślę , że trzeba by jeszcze kilka marketów otworzyć najlepiej z samymi kasami samoobsługowymi takimi jak w tesco , aby ograniczyć liczbę pracowników do minimum, trzeba inwestować w automatyzację - nawet unia wspiera projekty innowacyjnej gospodarki , więc trzeba zastąpić jak najwięcej ludzi maszynami, nie będzie pr... rozwiń

Avatar
Gość / 1 października 2013 o 10:32
0

Wszystko jedno wybory czy nie ważne żeby nam było lepiej jeździć! Ja tam jestem zadowolona z rządów Pani Fisz. Przynajmniej widać, że coś się w naszym mieście dzieje. Rodzina, która mnie po wielu latach odwiedziła nadziwić się nie mogła jak u  nas ładnie

to gdzie twoja rodzina mieszka? po polsce nie jeździ? zawieź ją do innych miast to im z wrażenia gacie z dupy spadną .Gówno się robi w Chełmie przy takich możliwościach finansowania ze środków UE można śmiało powiedzieć że nic nie jest zrobione - pomijając te wyprdukowane buble typu ścieżka rowerowa za ponad 5 mln. zł , a jak jesteś zadowolona to oznacza że albo pracujesz w budżetówce albo wyremontowali drogę pod twoją chałupę.

to gdzie twoja rodzina mieszka? po polsce nie jeździ? zawieź ją do innych miast to im z wrażenia gacie z dupy spadną .Gówno się robi w Chełmie przy takich możliwościach finansowania ze środków UE można śmiało powiedzieć że nic nie jest zrobione - pomijając te wyprdukowane buble typu ścieżka rowerowa za ponad 5 mln. zł , a jak jesteś zadowolona to oznacza że albo pracujesz w budżetówce albo wyremontowali drogę pod twoją chałupę.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2013 o 13:12
0

najpierw zadbać o to aby mieszkańcy nie byli narażeni na utratę zdrowia, najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie a później rozrywki i komfort - jeżeli nie znajdą się w budżecie na 2014 rok inwestycje poprawiające standardy środowiska , jeżeli nie zostaną podjęte kroki w kierunku ochrony mieszkańców przed hałasem , spalinami itp. to gwarantuję obecnej władzy wizyty z prokuratury i nie będzie wymówki , że budżet miasta jest zbyt mały bo nikogo to nie interesuje - obowiązek jest obowiązkiem , mnie też się nikt nie pyta czy mam na podatek śmieciowy, podatek od nieruchomości etc. to że ja mam mały budżet nie usprawiedliwia mnie do łamania prawa, do nie wywiązywania się z obowiązków.

najpierw zadbać o to aby mieszkańcy nie byli narażeni na utratę zdrowia, najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie a później rozrywki i komfort - jeżeli nie znajdą się w budżecie na 2014 rok inwestycje poprawiające standardy środowiska , jeżeli nie zostaną podjęte kroki w kierunku ochrony mieszkańców przed hałasem , spalinami itp. to gwarantuję obecnej władzy wizyty z prokuratury i nie będzie wymówki , że budżet miasta jest zbyt mały bo nikogo to nie interesuje - obowiązek jest obowiązkiem , mnie też się nikt nie pyta czy mam na podatek... rozwiń

Avatar
Dzidek / 26 września 2013 o 17:12
0

A kolejowa to co????Ehhh Pani Prezydent...........

Avatar
Gość / 26 września 2013 o 11:40
0

:ph34r: KIEDY W KOŃCU ZAMIAST nikomu nie potrzebnych ścieżek rowerowych szanowan pani prezbuduje ulicę LUBELAKSA, bo na DARMOCHE nie ma co liczyć. Pozdrawiam. :D 

Avatar
Ewka / 26 września 2013 o 10:50
0

Wszystko jedno wybory czy nie ważne żeby nam było lepiej jeździć! Ja tam jestem zadowolona z rządów Pani Fisz. Przynajmniej widać, że coś się w naszym mieście dzieje. Rodzina, która mnie po wielu latach odwiedziła nadziwić się nie mogła jak u  nas ładnie

Avatar
Gość / 25 września 2013 o 21:49
0

W przyszłym roku wybory to jedzcie kiełbaski wyborcze.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 10 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 10 29

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.