Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 listopada 2013 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Włodawa: Perukowiec zasłaniał baner, więc go wycięli

0 6 A A
Perukowiec przed i po "zabiegu" (Alarm24)
Perukowiec przed i po \"zabiegu\" (Alarm24)

Okazały krzew mocno przycięto, bo zasłaniał baner Festiwalu Trzech Kultur, który zawisł na ścianie Małej Synagogi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Czy nie można było przyciąć tego krzewu zgodnie ze sztuką? – pyta pani Zofia, która przyjechała do Włodawy na wrześniowy Festiwal Trzech Kultur. Oburzył ją drastyczny zabieg "ogrodnika”, dlatego od razu wysłała to pytanie na trzy adresy: info@wlodawa.eu, burmistrz@wlodawa.eu, poczta@muzeumwlodawa.pl. Dołączyła dwa zdjęcia perukowca: przed i po zabiegu.

– Jedynie pani Małgorzata Gruszecka, sekretarz Urzędu Miejskiego we Włodawie, zainteresowała się sprawą, przesyłając zdjęcia okaleczonego krzewu do odpowiednich urzędników. Ale odpowiedzi i tak nie dostałam – twierdzi nasza Czytelniczka. – Pytanie ponowiłam na początku listopada. Nadal bez odzewu.

Każdorazowo sekretarz miasta tłumaczyła naszej Czytelniczce, że adresatem skargi nie powinien być burmistrz miasta, ale starosta, któremu podlega włodawskie muzeum. Bądź dyrektor tej placówki.

– W tej sytuacji ograniczyłam się jedynie do przekierowania maila od pani Zofii na adres starostwa – mówi sekretarz Gruszecka.

Mariusz Telepko, dyrektor Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego wie, że pani Zofia wysłała do niego maila w sprawie perukowca. Listu jeszcze nie czytał, bo od dłuższego czasu jest na urlopie. Zapewnia, że kiedy wróci do pracy na pewno na niego odpowie.

– Przyznaję, że to ja poleciłem przyciąć ten krzew – mówi Telepko. – Gałęzie zasłaniały zabytkową ścianę Małej Synagogi, a także zawieszony tam na czas festiwalu okazały baner. Przyznaję się także do tego, że kiedy zobaczyłem efekt tego zabiegu, to ręce mi opadły.
Rzeczywiście perukowiec został chyba nazbyt drastycznie okaleczony. Fachowcy zapewniają mnie jednak, że krzew już w przyszłym roku odbije i po cięciach nie będzie śladu.

Dyrektor obiecuje, że kiedy perukowiec odzyska pierwotną urodę i bujność, zaprosi panią Zofię do muzeum, aby go jej zaprezentować.

Perukowce
Krzewy te osiągają zależnie od odmiany od 2 do 4 m wysokości i szerokości. Cenione są przede wszystkim ze względu na barwne liście (bordowe, purpurowe, żółte, zielone) i puszyste, efektowne kwiatostany w kolorach różu, kremowe lub żółtawe.
Nie wymagają cięcia, które można ograniczyć do ewentualnego usuwania obumarłych pędów. Jeśli krzew nadmiernie się rozrośnie, można przyciąć jego pędy wiosną.

Źródło: Infor.pl


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lmlm / 27 listopada 2013 r. o 18:52

Nic nie jest tak ważne jak żydków synagoga. Nawet gdyby tam był pomnik jakiegoś narodowego bohatera to żydki ważniejsze...

Avatar
homosapiens / 27 listopada 2013 r. o 18:34

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z powodu braku nadzoru nad powierzonym mieniem oraz - z powodu braku hierarchii wartości spraw. Po prostu.

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z po... rozwiń

Avatar
wstyd / 27 listopada 2013 r. o 13:10

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D


Ciekawe, od kogo i ile kasy dostajesz za takie spamowanie...

Wstyd!!!

spamowanie...

Wstyd!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 r. o 12:12

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
MG / 26 listopada 2013 r. o 14:55

W przyszłym roku to może i zacznie odbijać i odrastać ale żeby wyglądał tak jak przed wycinką to kwestia kilku lat.

No tak ale ważniejsza zabytkowa ŚCIANA i baner.

Rzeczywiście było co odsłaniać - kawał zabanerowanej ściany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ma%C5%82a_Synagoga_we_W%C5%82odawie.jpg

Avatar
evka / 26 listopada 2013 r. o 13:28

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętne przycięcie drzew i krzewów sprawia, że zawsze są one ozdobą dla miasta.

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętn... rozwiń

Avatar
lmlm / 27 listopada 2013 r. o 18:52

Nic nie jest tak ważne jak żydków synagoga. Nawet gdyby tam był pomnik jakiegoś narodowego bohatera to żydki ważniejsze...

Avatar
homosapiens / 27 listopada 2013 r. o 18:34

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z powodu braku nadzoru nad powierzonym mieniem oraz - z powodu braku hierarchii wartości spraw. Po prostu.

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z po... rozwiń

Avatar
wstyd / 27 listopada 2013 r. o 13:10

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D


Ciekawe, od kogo i ile kasy dostajesz za takie spamowanie...

Wstyd!!!

spamowanie...

Wstyd!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 r. o 12:12

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
MG / 26 listopada 2013 r. o 14:55

W przyszłym roku to może i zacznie odbijać i odrastać ale żeby wyglądał tak jak przed wycinką to kwestia kilku lat.

No tak ale ważniejsza zabytkowa ŚCIANA i baner.

Rzeczywiście było co odsłaniać - kawał zabanerowanej ściany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ma%C5%82a_Synagoga_we_W%C5%82odawie.jpg

Avatar
evka / 26 listopada 2013 r. o 13:28

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętne przycięcie drzew i krzewów sprawia, że zawsze są one ozdobą dla miasta.

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętn... rozwiń