Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 listopada 2013 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Włodawa: Perukowiec zasłaniał baner, więc go wycięli

0 6 A A
Perukowiec przed i po "zabiegu" (Alarm24)
Perukowiec przed i po \"zabiegu\" (Alarm24)

Okazały krzew mocno przycięto, bo zasłaniał baner Festiwalu Trzech Kultur, który zawisł na ścianie Małej Synagogi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Czy nie można było przyciąć tego krzewu zgodnie ze sztuką? – pyta pani Zofia, która przyjechała do Włodawy na wrześniowy Festiwal Trzech Kultur. Oburzył ją drastyczny zabieg "ogrodnika”, dlatego od razu wysłała to pytanie na trzy adresy: info@wlodawa.eu, burmistrz@wlodawa.eu, poczta@muzeumwlodawa.pl. Dołączyła dwa zdjęcia perukowca: przed i po zabiegu.

– Jedynie pani Małgorzata Gruszecka, sekretarz Urzędu Miejskiego we Włodawie, zainteresowała się sprawą, przesyłając zdjęcia okaleczonego krzewu do odpowiednich urzędników. Ale odpowiedzi i tak nie dostałam – twierdzi nasza Czytelniczka. – Pytanie ponowiłam na początku listopada. Nadal bez odzewu.

Każdorazowo sekretarz miasta tłumaczyła naszej Czytelniczce, że adresatem skargi nie powinien być burmistrz miasta, ale starosta, któremu podlega włodawskie muzeum. Bądź dyrektor tej placówki.

– W tej sytuacji ograniczyłam się jedynie do przekierowania maila od pani Zofii na adres starostwa – mówi sekretarz Gruszecka.

Mariusz Telepko, dyrektor Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego wie, że pani Zofia wysłała do niego maila w sprawie perukowca. Listu jeszcze nie czytał, bo od dłuższego czasu jest na urlopie. Zapewnia, że kiedy wróci do pracy na pewno na niego odpowie.

– Przyznaję, że to ja poleciłem przyciąć ten krzew – mówi Telepko. – Gałęzie zasłaniały zabytkową ścianę Małej Synagogi, a także zawieszony tam na czas festiwalu okazały baner. Przyznaję się także do tego, że kiedy zobaczyłem efekt tego zabiegu, to ręce mi opadły.
Rzeczywiście perukowiec został chyba nazbyt drastycznie okaleczony. Fachowcy zapewniają mnie jednak, że krzew już w przyszłym roku odbije i po cięciach nie będzie śladu.

Dyrektor obiecuje, że kiedy perukowiec odzyska pierwotną urodę i bujność, zaprosi panią Zofię do muzeum, aby go jej zaprezentować.

Perukowce
Krzewy te osiągają zależnie od odmiany od 2 do 4 m wysokości i szerokości. Cenione są przede wszystkim ze względu na barwne liście (bordowe, purpurowe, żółte, zielone) i puszyste, efektowne kwiatostany w kolorach różu, kremowe lub żółtawe.
Nie wymagają cięcia, które można ograniczyć do ewentualnego usuwania obumarłych pędów. Jeśli krzew nadmiernie się rozrośnie, można przyciąć jego pędy wiosną.

Źródło: Infor.pl


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lmlm / 27 listopada 2013 o 18:52
0

Nic nie jest tak ważne jak żydków synagoga. Nawet gdyby tam był pomnik jakiegoś narodowego bohatera to żydki ważniejsze...

Avatar
homosapiens / 27 listopada 2013 o 18:34
0

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z powodu braku nadzoru nad powierzonym mieniem oraz - z powodu braku hierarchii wartości spraw. Po prostu.

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z po... rozwiń

Avatar
wstyd / 27 listopada 2013 o 13:10
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D


Ciekawe, od kogo i ile kasy dostajesz za takie spamowanie...

Wstyd!!!

spamowanie...

Wstyd!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:12
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
MG / 26 listopada 2013 o 14:55
0

W przyszłym roku to może i zacznie odbijać i odrastać ale żeby wyglądał tak jak przed wycinką to kwestia kilku lat.

No tak ale ważniejsza zabytkowa ŚCIANA i baner.

Rzeczywiście było co odsłaniać - kawał zabanerowanej ściany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ma%C5%82a_Synagoga_we_W%C5%82odawie.jpg

Avatar
evka / 26 listopada 2013 o 13:28
0

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętne przycięcie drzew i krzewów sprawia, że zawsze są one ozdobą dla miasta.

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętn... rozwiń

Avatar
lmlm / 27 listopada 2013 o 18:52
0

Nic nie jest tak ważne jak żydków synagoga. Nawet gdyby tam był pomnik jakiegoś narodowego bohatera to żydki ważniejsze...

Avatar
homosapiens / 27 listopada 2013 o 18:34
0

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z powodu braku nadzoru nad powierzonym mieniem oraz - z powodu braku hierarchii wartości spraw. Po prostu.

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z po... rozwiń

Avatar
wstyd / 27 listopada 2013 o 13:10
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D


Ciekawe, od kogo i ile kasy dostajesz za takie spamowanie...

Wstyd!!!

spamowanie...

Wstyd!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:12
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
MG / 26 listopada 2013 o 14:55
0

W przyszłym roku to może i zacznie odbijać i odrastać ale żeby wyglądał tak jak przed wycinką to kwestia kilku lat.

No tak ale ważniejsza zabytkowa ŚCIANA i baner.

Rzeczywiście było co odsłaniać - kawał zabanerowanej ściany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ma%C5%82a_Synagoga_we_W%C5%82odawie.jpg

Avatar
evka / 26 listopada 2013 o 13:28
0

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętne przycięcie drzew i krzewów sprawia, że zawsze są one ozdobą dla miasta.

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętn... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc 0

Kacper dwa razy otarł się o śmierć, w swoim szesnastoletnim życiu przeszedł już ponad 20 operacji. Lista jego chorób i powikłań jest długa, a na jego rodzinę spadają kolejne nieszczęścia.

Chełm. Gdzie spotkać Świętego Mikołaja?

Chełm. Gdzie spotkać Świętego Mikołaja? 0 0

Święta, idą święta, a z nimi prezentów moc! W piątek, 6 grudnia Święty Mikołaj będzie jeździł miejskimi autobusami i rozdawał upominki najmłodszym pasażerom! Ale na tym nie koniec. Mikołaj zajrzy również do Chełmskiej Biblioteki Publicznej i w wypożyczalni na parterze będzie prowadził loterię fantową i rozdawał prezenty.

"Mikołajkowy" trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały "wybombardowany włóczką"
galeria

"Mikołajkowy" trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały "wybombardowany włóczką" 39 6

Bliżej kierowcy jest świątecznie. Z tyłu jedzie się w towarzystwie polanych zwierząt. 6 grudnia w trasę po Lublinie wyjechał „Mikołajkowy” trolejbus. Widzieliśmy, jak był bombardowany włóczką

Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? Transmija w TV i internecie

Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? Transmija w TV i internecie 0 0

W najbliższy weekend zaplanowano kolejne dwa konkursy Pucharu Świata. Tym razem zawody odbędą się na skoczni w Niżnym Tagile. Niestety, wiele wskazuje na to, że kolejny raz przebieg konkursu będzie mocno uzależniony od warunków pogodowych

Od dzisiaj jazda „na suwak” i „korytarz życia” są obowiązkowe. Weszła w życie nowelizacja ustawy
film

Od dzisiaj jazda „na suwak” i „korytarz życia” są obowiązkowe. Weszła w życie nowelizacja ustawy 84 6

Od 6 grudnia droga do pracy czy do szkoły będzie wyglądała inaczej. Wszystkich kierujących pojazdami zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ruchu drogowym. Wprowadziły one obowiązek tworzenia tzw. "korytarzy życia" i jazdy "na suwak".

Radny PiS chce wyłączenia świateł na skrzyżowaniu w centrum Lublina. Apeluje o to do prezydenta miasta

Radny PiS chce wyłączenia świateł na skrzyżowaniu w centrum Lublina. Apeluje o to do prezydenta miasta 20 12

O wyłączenie nowej sygnalizacji świetlnej, która mocno spowalnia ruch w centrum apeluje do prezydenta miejski radny Marcin Jakóbczyk (PiS).

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 06.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 06.12.2019 0 0

"Upiększenie" ulic czy "miejsce spotkań"? Mieszkańcy Kazimierza zadecydują na co przeznaczone będą pieniądze

"Upiększenie" ulic czy "miejsce spotkań"? Mieszkańcy Kazimierza zadecydują na co przeznaczone będą pieniądze 1 8

„Upiększenie” ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej, modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czy „miejsce spotkań” na skwerze przy Małym Rynku. To z tej listy mieszkańcy miasteczka wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Kiedyś dzban, dziś alternatywka. Znamy młodzieżowe słowo roku 2019

Kiedyś dzban, dziś alternatywka. Znamy młodzieżowe słowo roku 2019 35 12

„Alternatywka” młodzieżowym słowem roku 2019. Drugie miejsce zajął rzeczownik „jesieniara”, a trzecie „eluwina”.

Deweloperzy chcą zbudować jeszcze więcej przy ul. Zana. Plan zagospodarowania na razie na to nie pozwala

Deweloperzy chcą zbudować jeszcze więcej przy ul. Zana. Plan zagospodarowania na razie na to nie pozwala 8 50

Niezabudowane grunty w rejonie ul. Zana od dawna interesują deweloperów chcących zarobić na postawieniu tu nowych budynków. Ich oczekiwania nie zawsze pokrywają się z tym, na co pozwala im plan zagospodarowania uchwalany przez Radę Miasta i ustalający możliwy sposób zabudowy działek. Dlatego inwestorzy starają się w Ratuszu o zmianę planu na taki, który pozwoli zbudować więcej, czyli z większym zyskiem.

Dopłaty bezpośrednie 2019. Zaliczki dla niektórych rolników były mniejsze przez kontrole
ALARM24

Dopłaty bezpośrednie 2019. Zaliczki dla niektórych rolników były mniejsze przez kontrole 3 16

Miało być do 70 procent, a jest dużo mniej – skarży się jeden z rolników z gminy Wisznice (powiat bialski), który twierdzi, że zaliczkę na poczet płatności bezpośrednich otrzymał kilka razy niższą niż w poprzednich latach. Okazuje się, że ma to związek z kontrolami, do których co roku typowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa inne obszary.

Pochodząca z Łęcznej Aleksandra Rola stoczy swoją drugą walkę dla federacji KSW

Pochodząca z Łęcznej Aleksandra Rola stoczy swoją drugą walkę dla federacji KSW 0 5

Rywalką 28-latki będzie Karolina Owczarz

Puławy: Młodzież myśli o karierze i wybiera uczelnie [zdjęcia]
galeria

Puławy: Młodzież myśli o karierze i wybiera uczelnie [zdjęcia] 6 14

Którą uczelnię i jaką pracę wybrać - to jedne z najważniejszych decyzji stojących przed młodzieżą. W jej podjęciu pomagają Dni Kariery Zawodowej w puławskim ZST. O uczniów szkół średnich w czwartek walczyły lubelskie i puławskie uczelnie, a także wiodące firmy przemysłowe i wojskowi.

Lubelskie uczelnie będą ze sobą współpracować. Powstanie Kolegium Akademickie

Lubelskie uczelnie będą ze sobą współpracować. Powstanie Kolegium Akademickie 5 11

Kolegium Akademickiego Lublina to pomysł na rozwój lubelskiego ośrodka akademickiego. W skład tworzonego organu mają wejść rektorzy szkół wyższych oraz władze miasta i województwa.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [06-08.12]
6 grudnia 2019, 8:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [06-08.12] 0 0

W ten weekend na ekrany kin wejdzie m.in. ciepła, familijna produkcja "Młody renifer Alex". W Centrum Kultury organizowana będzie ponadto replika Ukraina! Festiwalu Filmowego. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!