Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 listopada 2013 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Włodawa: Perukowiec zasłaniał baner, więc go wycięli

0 6 A A
Perukowiec przed i po "zabiegu" (Alarm24)
Perukowiec przed i po \"zabiegu\" (Alarm24)

Okazały krzew mocno przycięto, bo zasłaniał baner Festiwalu Trzech Kultur, który zawisł na ścianie Małej Synagogi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Czy nie można było przyciąć tego krzewu zgodnie ze sztuką? – pyta pani Zofia, która przyjechała do Włodawy na wrześniowy Festiwal Trzech Kultur. Oburzył ją drastyczny zabieg "ogrodnika”, dlatego od razu wysłała to pytanie na trzy adresy: info@wlodawa.eu, burmistrz@wlodawa.eu, poczta@muzeumwlodawa.pl. Dołączyła dwa zdjęcia perukowca: przed i po zabiegu.

– Jedynie pani Małgorzata Gruszecka, sekretarz Urzędu Miejskiego we Włodawie, zainteresowała się sprawą, przesyłając zdjęcia okaleczonego krzewu do odpowiednich urzędników. Ale odpowiedzi i tak nie dostałam – twierdzi nasza Czytelniczka. – Pytanie ponowiłam na początku listopada. Nadal bez odzewu.

Każdorazowo sekretarz miasta tłumaczyła naszej Czytelniczce, że adresatem skargi nie powinien być burmistrz miasta, ale starosta, któremu podlega włodawskie muzeum. Bądź dyrektor tej placówki.

– W tej sytuacji ograniczyłam się jedynie do przekierowania maila od pani Zofii na adres starostwa – mówi sekretarz Gruszecka.

Mariusz Telepko, dyrektor Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego wie, że pani Zofia wysłała do niego maila w sprawie perukowca. Listu jeszcze nie czytał, bo od dłuższego czasu jest na urlopie. Zapewnia, że kiedy wróci do pracy na pewno na niego odpowie.

– Przyznaję, że to ja poleciłem przyciąć ten krzew – mówi Telepko. – Gałęzie zasłaniały zabytkową ścianę Małej Synagogi, a także zawieszony tam na czas festiwalu okazały baner. Przyznaję się także do tego, że kiedy zobaczyłem efekt tego zabiegu, to ręce mi opadły.
Rzeczywiście perukowiec został chyba nazbyt drastycznie okaleczony. Fachowcy zapewniają mnie jednak, że krzew już w przyszłym roku odbije i po cięciach nie będzie śladu.

Dyrektor obiecuje, że kiedy perukowiec odzyska pierwotną urodę i bujność, zaprosi panią Zofię do muzeum, aby go jej zaprezentować.

Perukowce
Krzewy te osiągają zależnie od odmiany od 2 do 4 m wysokości i szerokości. Cenione są przede wszystkim ze względu na barwne liście (bordowe, purpurowe, żółte, zielone) i puszyste, efektowne kwiatostany w kolorach różu, kremowe lub żółtawe.
Nie wymagają cięcia, które można ograniczyć do ewentualnego usuwania obumarłych pędów. Jeśli krzew nadmiernie się rozrośnie, można przyciąć jego pędy wiosną.

Źródło: Infor.pl


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lmlm / 27 listopada 2013 r. o 18:52
0

Nic nie jest tak ważne jak żydków synagoga. Nawet gdyby tam był pomnik jakiegoś narodowego bohatera to żydki ważniejsze...

Avatar
homosapiens / 27 listopada 2013 r. o 18:34
0

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z powodu braku nadzoru nad powierzonym mieniem oraz - z powodu braku hierarchii wartości spraw. Po prostu.

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z po... rozwiń

Avatar
wstyd / 27 listopada 2013 r. o 13:10
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D


Ciekawe, od kogo i ile kasy dostajesz za takie spamowanie...

Wstyd!!!

spamowanie...

Wstyd!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 r. o 12:12
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
MG / 26 listopada 2013 r. o 14:55
0

W przyszłym roku to może i zacznie odbijać i odrastać ale żeby wyglądał tak jak przed wycinką to kwestia kilku lat.

No tak ale ważniejsza zabytkowa ŚCIANA i baner.

Rzeczywiście było co odsłaniać - kawał zabanerowanej ściany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ma%C5%82a_Synagoga_we_W%C5%82odawie.jpg

Avatar
evka / 26 listopada 2013 r. o 13:28
0

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętne przycięcie drzew i krzewów sprawia, że zawsze są one ozdobą dla miasta.

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętn... rozwiń

Avatar
lmlm / 27 listopada 2013 r. o 18:52
0

Nic nie jest tak ważne jak żydków synagoga. Nawet gdyby tam był pomnik jakiegoś narodowego bohatera to żydki ważniejsze...

Avatar
homosapiens / 27 listopada 2013 r. o 18:34
0

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z powodu braku nadzoru nad powierzonym mieniem oraz - z powodu braku hierarchii wartości spraw. Po prostu.

Panie Telepko (...sorry, nie pana wina-niemniej - są przecież urzędy stanu cywilnego, gdzie można zmienić sobie nazwisko na jakieś bardziej...normalne ..? ) - czy nie uważa pan, że ten badyl po perukowcu - należy jak najszybciej usunąć, a na wiosnę - powinien pan za własne (nie państwowe!) pieniądze - zasadzić cały szpaler nowych, pięknych krzewów tego samego gatunku ??? A nie - czekać, aż przyroda - naprawi to, co pan - wandal na państwowym garnuszku - zniszczył! No - i -przy odrobinie honoru - ...natychmiast należy złożyć dymisję - z po... rozwiń

Avatar
wstyd / 27 listopada 2013 r. o 13:10
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D


Ciekawe, od kogo i ile kasy dostajesz za takie spamowanie...

Wstyd!!!

spamowanie...

Wstyd!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 r. o 12:12
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
MG / 26 listopada 2013 r. o 14:55
0

W przyszłym roku to może i zacznie odbijać i odrastać ale żeby wyglądał tak jak przed wycinką to kwestia kilku lat.

No tak ale ważniejsza zabytkowa ŚCIANA i baner.

Rzeczywiście było co odsłaniać - kawał zabanerowanej ściany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ma%C5%82a_Synagoga_we_W%C5%82odawie.jpg

Avatar
evka / 26 listopada 2013 r. o 13:28
0

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętne przycięcie drzew i krzewów sprawia, że zawsze są one ozdobą dla miasta.

Kiedyś w "zieleni" pracowali specjaliści. Zawodowo zajmowali się drzewami, krzewami, trawnikami, a dzisiaj robią to ludzie, którzy nie mogli znaleźć innej pracy i nie mają pojęcia jak ładnie przycina się drzewa, czy krzewy. Nie wiedzą też w jakiej porze roku powinno to nastąpić. Takie oszpecenie krzewu nie jest wyjątkiem. Podobnie jest z przycinaniem drzew w innych miastach. Jak widać jednak myślących jak p. T.jest wielu - najpierw musi coś szpecić, aby później być może ładnie wyglądało. Szkoda, że zakute łby nie wpadną na to, że umiejętn... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Tragedia na trasie wojewódzkiej w Lubelskiem. Rowerzysta wjechał wprost pod VW

Nie żyje 40-letni mężczyzna, który z drogi podporządkowanej wjechał pod mknący trasą wojewódzką samochód

Omega Stary Zamość - Olimpia Miączyn 3:0. Wrócili do wygrywania

Omega Stary Zamość - Olimpia Miączyn 3:0. Wrócili do wygrywania

Omega Stary Zamość po dwóch meczach bez wygranej pokonała na swoim stadionie Olimpię Miączyn 3:0 dla której z kolei sobotnia porażka była pierwszą od czterech kolejek

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do szpitala z obrażeniami, które odniosły w wypadku w miejscowości Sawin (pow. chełmski).

Żużlowiec Mikkel Michelsen ukarany za wpis w mediach społecznościowych

Żużlowiec Mikkel Michelsen ukarany za wpis w mediach społecznościowych

10 tys. zł z kieszeni Mikkela Michelsena trafi na cele charytatywne. Komisja Orzekająca Ligi ukarała Duńczyka za jego zachowanie w trakcie i po meczu z Falubazem w PGE Ekstralidze

Eksplozja w fabryce medycznej marihuany we Włoszech. Zginęły dwie osoby
film

Eksplozja w fabryce medycznej marihuany we Włoszech. Zginęły dwie osoby

Gubbio, Włochy. Co najmniej dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku eksplozji w fabryce medycznej marihuany.

Kolekcjonerzy strat, czyli jak się rządzi miejską spółką w Lublinie
Magazyn

Kolekcjonerzy strat, czyli jak się rządzi miejską spółką w Lublinie

Do wielomilionowych strat miejskiej spółki przyczyniły się niegospodarne decyzje jej władz – ocenia NIK, która badała Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zbędne wydatki i organizacja imprez skazanych na porażkę to tylko część zarzutów. Tymczasem wypłaty dla szefów MOSiR nie były i nie są zależne od ich osiągnięć, a Ratusz dokarmia spółkę pieniędzmi podatników. Z kolei prezydentowi oberwało się za sposób ustalania wynagrodzeń dla szefów miejskich spółek.

Lubelskie: Nowy system roweru miejskiego już działa. Są nawet elektryki

Lubelskie: Nowy system roweru miejskiego już działa. Są nawet elektryki

Nałęczów jest pierwszą gminą w powiecie puławskim, która uruchomiła wypożyczalnie rowerów miejskich. Jednośladów jest 65. Do wyboru jedno i dwumiejscowe, z silnikami elektrycznymi i bez. Wypożyczalnie znajdziemy na placu, przy wejściu do parku, kościele i dworcu PKP.

Michał Dworczyk: Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

Michał Dworczyk: Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Chcemy przekonać wszystkich niezdecydowanych, że warto się szczepić, bo to jedyna droga do powrotu do normalności - zauważył pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień i szef KPRM Michał Dworczyk.

Lublin: Niecodzienne "miejsce parkingowe". Nocna podróż zakończona na skarpie [zdjęcia]
galeria

Lublin: Niecodzienne "miejsce parkingowe". Nocna podróż zakończona na skarpie [zdjęcia]

29-latek z Lublina zakończył podróż samochodem w dosyć nietypowym miejscu. Mężczyzna przejechał kilka metrów drogą dla rowerów przy ul. Janowskiej, a potem "pomylił biegi" i zsunął się po skarpie. Nie dość, że najadł się wstydu, to na dodatek grozi mu jeszcze mandat

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku
Rozmowa

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku

Lekarze z Indii alarmują, że sytuacja w tym kraju w zakresie epidemii COVID-19 jest dramatyczna – powiedziała w rozmowie z PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Brakuje tam łóżek szpitalnych, leków, tlenu, a w konsekwencji nawet miejsc pochówku.

Biała Podlaska: Opóźnienie remontu ulicy Warszawskiej. Urzędnicy ujawnili nowe okoliczności

Biała Podlaska: Opóźnienie remontu ulicy Warszawskiej. Urzędnicy ujawnili nowe okoliczności

Nie tylko względy pogodowe przesądziły o wydłużeniu przebudowy ostatniego odcinka ulicy Warszawskiej. Umowę trzeba było aneksować. Radni Zjednoczonej Prawicy wytykają urzędnikom, że dopiero teraz dowiadują się o nowych okolicznościach.

Lubelskie: 177 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w Zamościu

Lubelskie: 177 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w Zamościu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 9 osób,z czego 2 bez chorób współistniejących

Kolejna bariera przekroczona. Od początku pandemii koronawirusa zmarło ponad 70 tys. chorych

Kolejna bariera przekroczona. Od początku pandemii koronawirusa zmarło ponad 70 tys. chorych

3 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 147 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Michał Sołtan wystąpi w Radiu Lublin
14 maja 2021, 19:00

Michał Sołtan wystąpi w Radiu Lublin

W piątek, 14 maja o godz. 19 w Radiu Lublin wystąpi Michał Sołtan z zespołem. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Nie tylko rock'n'roll".

Lubelskie: Wypadek na krajowej "19". Są ranni, droga jest częściowo zablokowana
Aktualizacja

Lubelskie: Wypadek na krajowej "19". Są ranni, droga jest częściowo zablokowana

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w miejscowości Łukówiec (pow. lubartowski). Na krajowej "19" zderzyły się dwa auta, a jedno z nich dachowało.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!