Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

8 lutego 2018 r.
19:04

Civilization VI: Rise and Fall. Premiera dla tych, którzy chcą podbić świat (wideo)

0 0 A A
Civilization VI: Rise and Fall
Civilization VI: Rise and Fall (fot. Firaxis Games)

Nowe cywilizacje, nowe jednostki i nowe pomysły. A do tego gubernatorzy i interwencje kryzysowe. Dziś premiera dodatku Civilization VI: Rise and Fall.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gra Civilization VI ukazała się w październiku 2016 roku. Dostało bardzo dobre recenzje i doczekała się uznania graczy. Dostała też serię małych dodatków z nowymi cywilizacjami, które do samej rozgrywki nie wnosiły właściwie nic nowego.

Dziś to się zmienia za sprawą rozszerzenia Rise and Fall, które w istotny sposób zmienia zasady gry.

Zgodnie z tytułem, najważniejszy jest tu system złotych er i ciemnych wieków. Odpowiadają zań punkty epoki, które zdobywamy za udział w różnych wydarzeniach. Działają one na podobnej zasadzie, co "przyspieszacze" odkrywania nowych technologii czy idei.
Punkty możemy zdobyć za odkrycie cudu świata czy zniszczenie pobliskiego obozu barbarzyńców.

Co się stanie jak uzbieramy tych punktów odpowiednio dużo?
Zacznie się złota era. Te skutkują premiami do lojalności mieszkańców naszych miast i ich zadowolenia.

Ciemny wiek wpływa negatywnie na lojalność miast - może powodować bunty mieszkańców, czy odłączenie się miasta od naszego imperium. Żeby sobie móc z tym w miarę szybko poradzić, twórcy gry z Firaxis Games wprowadzili jednak specjalne doktryny ciemnych wieków.
Kolejny plus ciemnych wieków jest taki, że będą one sprzyjały osiągnięciu ery heroicznej zapewniającej aż trzy duże premie.

Ten system wpływa przede wszystkim na współczynnik lojalności mieszkańców. To kolejna duża nowość. Im niższa lojalność, tym większe ryzyko buntu mieszkańców, co ostatecznie może doprowadzić do tego, że miasto odłączy się od naszej cywilizacji. I na przykład przejmie je przeciwnik.

W zarządzaniu lojalnością przyda się kolejna duża nowość, czyli gubernatorzy. Każdy z własnymi umiejętnościami, awansami i na przykład unikalnymi ulepszeniami pola. Gubernatorzy, jak zapowiadają twórcy, pozwolą też na dalej posuniętą specjalizację miast.

Skąd weźmiemy gubernatorów? Za punkty zdobywane podczas gry. Uzbieramy ich odpowiednio dużo, to zatrudnimy gubernatora. Albo awansujemy już posiadanego.

Civilization VI: Rise and Fall wprowadza też inne nowości nie związane z lojalnością czy złotymi erami. To ulepszone sojusze czy interwencje kryzysowe, kiedy kilka cywilizacji zjednoczy się przeciw tej, która osiągnęła zbyt dużą siłę.
Są też nowe jednostki dostępne dla wszystkich cywilizacji.

Wszystko razem prezentuje się tak:

Civilization VI: Rise and Fall to także nowe cywilizacje (osiem) i nowi przywódcy (dziewięć - znane z podstawowej wersji gry Indie otrzymały alternatywnego przywódcę).

Kim można zagrać? Jest Holandia, Indianie Kri, Mongolia, Gruzja.

Są też Zulusi pod przywództwem Czaki. Ta cywilizacja koncentruje się na sile militarnej. Unikalna zdolność Czaki - Amabutho - gwarantuje szybszy dostęp do tworzenia armii i korpusów.

Zdolność Isibongo sprawia zaś, że jednostka, która podbije miasto automatycznie zostanie ulepszona do korpusu lub armii. A dzielnicę wojskową zastępuje Ikanda, która zapewnia dodatkowe obszary mieszkalne i pozwala również na szybsze tworzenie armii i korpusów.

Jest też piechota Impi; unikalna jednostka zastępująca pikinierów. Ma większe premie do oskrzydlenia, jest tańsza w produkcji i w utrzymaniu, a także szybciej zdobywa doświadczenie.

Możemy też wybrać Szkotów i Roberta I. Po opracowaniu idei taktyki wojennej może on wypowiadać wojnę wyzwoleńczą. W pierwszych turach tejże szkockie jednostki dostają premię do ruchu, a miasta: premię do produkcji.

Unikalna umiejętność Szkocji to Szkockie oświecenie. Miasta szczęśliwe i w ekstazie dostają dodatkowe punkty nauki i produkcji, a także dodatkowe punkty wielkich ludzi.

Szkoci mają też unikalne ulepszenie w postaci pola golfowego, które zapewnia udogodnienia i dodatkowe złoto. A jeżeli sąsiaduje z centrum miasta lub dzielnicą rozrywkową, to także dodatkową kulturę.
Do obrony miast przydadzą się zaś Szkoccy górale, renesansowa jednostka z premią bojową podczas walki w lasach i na wzgórzach.

Pozostałe informacje

Mamy kolejną kwalifikację na igrzyska olimpijskie! Do Paryża pojedzie także lekkoatletka AZS UMCS

Mamy kolejną kwalifikację na igrzyska olimpijskie! Do Paryża pojedzie także lekkoatletka AZS UMCS

Za 82 dni w Paryżu rozpoczną się igrzyska olimpijskie, najważniejsza tegoroczna impreza sportowa na świecie. Kolejną zawodniczką z województwa lubelskiego, która będzie rywalizowała w stolicy Francji została w sobotę kraśniczanka Alicja Wrona – Kutrzepa, zawodniczka AZS UMCS Lublin!

Avia Świdnik wygrywa w Krośnie. Wojciech Białek bohaterem

Avia Świdnik wygrywa w Krośnie. Wojciech Białek bohaterem

Avia Świdnik zainkasowała komplet punktów po wyjazdowej wygranej 3:2 z Karpatami Krosno. Bohaterem spotkania był doświadczony Wojciech Białek, zdobywca dwóch bramek

Jesteście miłośnikami filmu Ogniem i mieczem? Warto odwiedzić zamek w Janowcu
Zdjęcia/Wideo
galeria

Jesteście miłośnikami filmu Ogniem i mieczem? Warto odwiedzić zamek w Janowcu

To nie lada gratka dla miłośników ekranizacji „Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Na zamku w Janowcu można zobaczyć rekwizyty z filmu od premiery którego mija 25 lat, a także stroje w których swoje role odgrywali m.in. Izabella Scorupco, filmowa Helena Kurcewiczówna i Michał Żebrowski, który wcielił się w postać Jana Skrzetuskiego.

Roztocze zaszumiało na majówkę
galeria

Roztocze zaszumiało na majówkę

Roztoczańskie atrakcje zazwyczaj przyciągają tłumy. Malownicza ścieżka Szumy nad Tanwią okazała się hitem na spędzenie czasu w majówkę.

Motocykliści pod lupą drogówki

Motocykliści pod lupą drogówki

Dzisiaj od rana policjanci z łęczyńskiej drogówki szczególnie bacznie przyglądają się kierowcom jednośladów.

Kardiologia dziecięca. Niezwykle ważna dziedzina, która ma przed sobą wiele wyzwań
Magazyn
film

Kardiologia dziecięca. Niezwykle ważna dziedzina, która ma przed sobą wiele wyzwań

O trudzie ukończenia specjalizacji, wyzwaniach i rozwoju lubelskiej kardiologii dziecięcej rozmawiamy z dr. n. med. Moniką Wójtowicz-Marzec, lekarzem kierującym Oddziałem Noworodkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego i minigolf już czynne. Ile zapłacimy za sportowe atrakcje nad Zalewem Zemborzyckim?
Zdjęcia
galeria

Wypożyczalnia sprzętu wodnego i minigolf już czynne. Ile zapłacimy za sportowe atrakcje nad Zalewem Zemborzyckim?

Z początkiem maja uruchomiona została wypożyczalnia sprzętu wodnego w Ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemoborzyckim. Nad lubelskim „morzem” można też już pograć w minigolfa. Ile zapłacimy za sportowe atrakcje?

Remis Chełmianki i minimalna porażka Podlasia Biała Podlaska

Remis Chełmianki i minimalna porażka Podlasia Biała Podlaska

Zespół Grzegorza Bonina wywalczył w wyjazdowym meczu z Wiślanami Jaśkowice punkt, a ekipa z północy województwa minimalnie przegrała w Połańcu z tamtejszymi Czarnymi

Mateusz Cierniak nie miał sobie równych w słoweńskim Krsko

Mateusz Cierniak nie miał sobie równych w słoweńskim Krsko

W sobotę w niemieckim Stralsund i w słoweńskim Krsko odbyła się trzecia runda eliminacyjna do Speedway Euro Championship. W tych drugich zawodach kapitalną formę zaprezentował Mateusz Cierniak. Dzięki temu zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w finale SEC Challenge w Daugavpils na Łotwie

Mistrz boksu spocznie w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Krasieninie
Zdjęcia
galeria

Mistrz boksu spocznie w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Krasieninie

Pogrzeb Henryka Prażmy, jednego z najlepszych pięściarzy w kategorii ciężkiej w okręgu lubelskim w latach 50- i 60-tych, odbędzie się w najbliższy wtorek (7 maja) w Krasieninie. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Narodzenia NMP i Św. Sebastiana o godzinie 15:00. Mistrz boksu spocznie w rodzinnym grobowcu na miejscowym cmentarzu.

I po Lublinaliach. Tak bawiliście się ostatniego dnia imprezy
Zdjęcia
galeria

I po Lublinaliach. Tak bawiliście się ostatniego dnia imprezy

Największa studencka impreza w Lublinie – Lublinalia, czyli łączona impreza trzech lubelskich uczelni (UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Medyczny) dobiegła końca. Przez trzy dni, od czwartku do soboty, na festiwalowej scenie wystąpiło 12 artystów. Ostatniego dnia zagrali i zaśpiewali: Organek, Kayah, Pidżama Porno i Lordofon.

To muzeum koniecznie trzeba zobaczyć. Otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie EMYA
Zdjęcia

To muzeum koniecznie trzeba zobaczyć. Otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie EMYA

Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie na najlepsze europejskie muzeum roku EMYA 2024 (European Museum of the Year Award)!

Chciwość i pożądanie. Ludzie zawsze chcą więcej

Chciwość i pożądanie. Ludzie zawsze chcą więcej

Przyjemność, praca, pasja i miłość splatają się w moim życiu i płyną szczęśliwie w różnych dawkach. Myślę, że nie jest dobrze być poza życiowym balansem. Dobrze jest stać równo na obu nogach – ROZMOWA z Janem Hussakowskim, reżyserem spektaklu „Balladyna”, którego premierę zobaczymy 10 maja w Teatrze Osterwy

Majówka na grillu - jak nie zepsuć potraw - przepisy

Majówka na grillu - jak nie zepsuć potraw - przepisy

Najważniejsze: nie grillujemy na żywym ogniu, który zwęgli potrawy i nada im gorzki smak. A na powierzchni potrawy wytworzą się rakotwórcze substancje.

Tarkawica. Śmierć motorowerzysty

Tarkawica. Śmierć motorowerzysty

Dziś przed południem, 4 maja, 64-letni mężczyzna kierujący motorowerem marki Yamasaki na zakręcie w Tarkawicy (pow. Ostrówek Lubelski) stracił panowanie nad jednośladem i staranował ogrodzenie jednego z domów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium