Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na wydarzenia przeznaczone dla najmłodszych odbiorców.
3, 10, 17, 24.03 / wt. / godz. 10.30 / Sala prób nr 3
Artelandia to kolorowa kraina wypełniona wspaniałymi dźwiękami. Jest to cykl zajęć edukacyjnych skierowanych dla zorganizowanych grup przedszkolnych, jednak prowadzone są także indywidualne zapisy. Zajęcia te ukierunkowane są szczególnie na pobudzenie wszechstronnego rozwoju, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji w sposób niewerbalny i przygotowanie dzieci do odbioru sztuki.
Zapisy: edukacja@ck.lublin.pl
Karuzela Sztuki
Cykl zajęć edukacyjnych skierowany do dzieci i młodzieży. Prowadzą go Marta Ryczkowska, Eliza Galey i Agnieszka Chwiałkowska. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce.
Znikające obrazy
4.03 / śr. / godz. 17.00 / Sala prób nr 3 / wstęp wolny / zapisy
Folkowe inspiracje
8.03 / niedz. / godz. 16.00 / Sala prób nr 3 / opłata: 5 zł
Artystyczne rebelie
22.03 / niedz. / godz. 16.00 / Sala prób nr 3 / opłata: 5 zł
Strefa czytania
29.03 / niedz. / godz. 16.00 / Sala prób nr 3 / opłata: 5 zł
Znikające obrazy
Zajęcia będą dotyczyć niewidzialnych i zaszyfrowanych obrazów – prześledzimy różne wątki związane ze znikającymi obrazami obecnymi w różnych kulturach. Warsztat manualny będzie związany z tematem przewodnim zajęć.
Dla dzieci w wieku 4–11 lat. Zapisy: karuzela.sztuki@op.pl
La Sauce aux Clowns (Awignon) – Petit Pierre
6.03 / pt. / godz. 12.00 / Sala Widowiskowa / bezpłatne wejściówka (do odebrania w kasie CK)
Spetklakl dla dzieci w języku francuskim z polskimi napisami. "Petit Pierre” opowiada o życiu niepełnosprawnego chłopca nazywanego przez wszystkich "Petit Pierre”, który siłą własnych rąk i wyobraźni stworzył wesołe miasteczko napędzane jednym, zwykłym rowerem. Wesołe miasteczko pokazuje w swych kształtach i kolorach całą historię XX wieku widzianą oczyma "Petit Pierre”.
Lubelski Salon Artystyczny – Baśń o ziemnych ludkach
7-8.03 / sob., niedz. / godz. 16.00 / Sala Czarna / wstęp wolny
Opowieść o małych istotach, które wraz z nadejściem wiosny, obudzone przez Matkę Ziemię, wychodzą ze swych kryjówek, by bawić się i cieszyć urokami budzącego się życia. Niektóre ludki przybierają postacie ślimaków, żabek lub innych żyjątek.
Spektakl stworzony został na podstawie utworu Juliana Ejsmonda, poszerzony o teksty poezji dziecięcej autorów takich jak Maria Konopnicka, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Wanda Grodzieńska, Ryszard Marek Groński. Spektakl wykorzystuje nagrania piosenek w wykonaniu artystów m.in. Ewy Błaszczyk i Małgorzaty Ostrowskiej. Realizowany jest przez dzieci i przeznaczony dla nich, a także dla każdego, kto poczuje w sobie dziecko.
Filozośka – warsztat dla dzieci od 7 lat
7, 21.03 / sob. / godz. 16.00 / Sala Mała / 5 zł
Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom tego, jak na przestrzeni wieków zmieniał i kształtował się obraz świata. Dzieci będą budować makiety według 'scenariuszy', które pisała myśl ludzka przez tysiąclecia. Zajęcia będą respektowały chronologię koncepcji, a ich ciekawym rozwinięciem w okresie wakacyjnym mogą być warsztaty, podczas których dzieci będą mogły stworzyć własny model lub element świata. Prowadzenie: Izabela Śliwa.
Kino familijne
Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele
7.03 / sob. / godz. 12.00 / Sala Kinowa / bilet: 5 zł
Kacper i Emma – zimowe wakacje
8.03 / niedz. / godz. 12.00 / Sala Kinowa / bilet: 5 zł
reżyseria: Arne Lindtner Næss
czas trwania: 74 min; od 4 lat
Ekranizacja bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt. Przygody dwójki przedszkolaków, przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami to opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków, takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów.
Pracownia Sztuczka – Bobo BU
14, 15.03 / sob., niedz. / godz. 16.00 / Sala Czarna / bilet: 15/20 zł
Scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa; oprawa wizualna: kilku.com; muzyka: Maciek Pyc; scenografia: Piękno Panie; występują: Katarzyna Tadeusz, Jan Tuźnik.
Spektakl "Bobo BU” jest skierowany do dzieci od lat 6. Może stanowić ciekawe i merytoryczne wsparcie dla rodziców, którzy przeprowadzili już ze swoimi dziećmi pierwsze rozmowy na temat prokreacji. Spektakl nie ma na celu wyręczać rodziców, lecz kładzie nacisk na pogłębianie kompetencji komunikacyjnych, traktowanie dziecka jako pełnoprawnego partnera dyskusji, który ma prawo do zadawania pytań, w którym należy jak największy skarb pielęgnować kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia. Tym razem zapraszamy na spektakl dzieci z rodzicami. Spektakl był konsultowany merytorycznie ze specjalistami ds. edukacji seksualnej, pedagogami i psychologami dziecięcymi.
BawiMIsie
4, 11, 18.03, godz 10.00 / Sala Mała / bilet: 5 zł
Specjalne spotkanie w ramach cyklu BawiMIsie. Oprócz zajęć prowadzonych przez Iwonę Kornet i Iwonę Mariańską-Księżniak, najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl "Fiu, fiu”.
25.03 / śr. / godz. 10.00 / Sala Mała / bilet: 5 zł
Fiu Fiu
reżyseria i scenografia: Liza Szczęśliwa
Spektakl dla najmłodszych (theatre for the very young). Dzieci wkraczają w ptasi świat z jego urokami i niebezpieczeństwami. Mogą aktywnie uczestniczyć w spektaklu, pomagając Ptasiowi przyjść na świat, opiekując się nim i doświadczając kolejnych etapów jego stawania się prawdziwym ptakiem. Spektakl jest pomyślany polisensorycznie, dostosowując się tym samym do percepcji małego widza.
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godz. przed wydarzeniem