Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

15 września 2018 r.
8:56

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 13 A A

Bezpłatne śniadania i wycieczki oraz darmowe przejazdy komunikacją miejską mają skłonić kierowców do przesiadki na rower, do autobusu, albo pójścia piechotą. Do soboty, 22 września w Lublinie potrwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego kulminacją, jak co rok, będzie Dzień bez Samochodu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zrównoważony transport to taki, który jest efektywny i nie szkodzi innym – mówi koordynujący akcję Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta, który porusza się po Lublinie rowerem i bardzo to zachwala. – Wsiadając na rower dbamy o swoje zdrowie i przemieszczamy nie wolniej niż indywidualnym transportem samochodowym. To jest to, co chcemy promować.

Nie tylko do przesiadki na rower namawiani mają być lubelscy kierowcy. Zachęcani będą też do korzystania z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza 22 września, czyli w Dniu bez Samochodu, gdy za bilet posłuży im dowód rejestracyjny. – Będzie uprawniać do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Stali pasażerowie komunikacji miejskiej mogą się zdziwić w najbliższą niedzielę, bo trzy śródmiejskie przystanki zostaną udekorowane włóczką przez tę samą ekipę, która „ubiera” m.in. stojaki rowerowe. Za ich sprawą kolorowo zrobi się na pl. Wolności, koło Bramy Krakowskiej i przy pl. Litewskim.

Już teraz odmieniona została ul. Krótka, na której ubyło miejsc do parkowania, a przybyło do siedzenia. – Możecie się państwo dowiedzieć, jak wygląda podwórzec miejski, czyli coś pomiędzy ulicą a deptakiem. Przestrzeń, w której wszyscy mogą się czuć dobrze i znaleźć dla siebie miejsce – mówi Krzysztof Jaraszkiewicz z fundacji LuCreate.

– Przygotowaliśmy też wystawę, jak tego rodzaju przestrzenie działają w innych miastach i jaki potencjał w tej ulicy drzemie – dodaje Jaraszkiewicz, którego fundacja chciałaby tak samo przekształcić ul. Niecałą.

Zmiana zaszła też na Starym Mieście. – Na skrzyżowaniu Cyruliczej i Furmańskiej jeden z dzikich parkingów został przez nas przekształcony w poziomy plac zabaw, gdzie będzie można pograć w kapsle, poskakać w gumę – zachęca Wojciech Januszczyk z fundacji Krajobrazy, która prowadzi tuż obok Zieloną Salę Wykładową, gdzie 21 września odbędzie się spotkanie z Filipem Szpiringerem (początek o godz. 17).

Co jeszcze nas czeka? Oto wybrane atrakcje:

* Wszyscy chętni już w najbliższą niedzielę mogą się zabrać na darmową wycieczkę turystyczną poza granice Lublina. Wyprawa wyruszy w samo południe z pl. Litewskiego, gdzie zaplanowany został piknik rodzinny. Jedną z atrakcji będą darmowe przejażdżki zabytkowym jelczem „ogórkiem”, który z ul. 3 Maja będzie wyjeżdżać o godz. 13, 14, 15, 16 i 17.

* We wtorek darmowe śniadania będą czekać na rowerzystów przejeżdżających w okolicy starego mostu w ul. Zamojskiej. Ekipy z regeneracyjnym posiłkiem mają tu czatować już od siódmej rano.

* W środę otwarta zostanie druga w mieście wypożyczalnia roweru towarowego, w który można zapakować 100 kg bagażu, albo… czwórkę dzieci. Uspokajamy: dzieci przypina się je pasami. Pierwsza taka wypożyczalnia działa w filii biblioteki przy Szaserów, drugi rower będzie czekać w bibliotece przy Bursztynowej.

* Na czwartek zaplanowano warsztaty z bezpiecznej jazdy po mieście dla seniorów (godz. 10, pl. Litewski), zaś o godz. 17 będzie można posłuchać w Ratuszu o wyznaczaniu w miastach stref czystego transportu.

* W piątek, 21 września można (godz. 17) można się zabrać na rowerową wycieczkę po mieście z przewodnikiem. Zbiórka na pl. Litewskim. Wcześniej piesi będą będą przypominać o tym, jakie mają prawa za znakiem „strefa zamieszkania”. Wielu kierowców to ignoruje, chociażby na ul. Zielonej i właśnie tu odbędzie się happening. Odbędzie się w południe, chociaż o tej porze panuje tu względny porządek, zaś parkingowa samowola powtarza się nocami i najwyraźniej umyka uwadze Straży Miejskiej.

* 22 września czeka nas nie tylko Europejski Dzień bez Samochodu. O godz. 11 z pl. Zamkowego wyruszyć ma parada cyklistów w strojach retro. Można do nich dołączyć. Trasa będzie prowadzić na Czuby.

* 22 września w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego bezpłatne będą przejazdy trwające do 60 minut, a nie - jak zazwyczaj - do 20 minut.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wett / 15 września 2018 o 13:09
+23
Szkoda że miasto nie promuje idei "parkowanie zgodnie z przepisami" i nie odholowuje dziesiątkami aut poparkowanych po chodnikach przez cwaniaczkoburaków którym nie chce sie płacić za parkowanie albo przejsć 50m dalej
Avatar
Q / 15 września 2018 o 13:15
+19
Nie mam nic do promocji rowerów i ZTM sam  codzienne korzystam ale drazni asymetria oraz budowanie polityki zrównoważonego transportu na wrogiej opozycji do kierowców indywidualnych. Dlaczego nie są oni częścią tej polityki dlaczego np zPZMot nie Boże w tym udziału ??? ... Lewicowa wrażliwość pełna gębą ... Kierowcy źli 
 Problem w tym ze w Polsce to kierowcy aut w pewnej części są wrogą opozycją do innych mieszkańców miasta, zajmując przestrzeń przeznaczoną dla pieszych, utrudniając ruch komunikacji zbiorowej z której korzystają miliony rocznie. Odkąd uwolniono eksport używanych strucli z zachodu, polskie miasta i osiedla zmieniają sie w coraz większe graciarnie, bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy wiemy po aferze z wieśwagenem...
 Problem w tym ze w Polsce to kierowcy aut w pewnej części są wrogą opozycją do innych mieszkańców miasta, zajmując przestrzeń przeznaczoną dla pieszych, utrudniając ruch komunikacji zbiorowej z której korzystają miliony rocznie. Odkąd uwolniono eksport używanych strucli z zachodu, polskie miasta i osiedla zmieniają sie w coraz większe graciarnie, bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy... rozwiń
Avatar
obywatel gorszego sortu / 15 września 2018 o 14:50
+18
Szkoda że miasto nie promuje idei "parkowanie zgodnie z przepisami" i nie odholowuje dziesiątkami aut poparkowanych po chodnikach przez cwaniaczkoburaków którym nie chce sie płacić za parkowanie albo przejsć 50m dalej
 Oczywiście. A prym w tym wiedzie ulica Okopwa, na przeciwko prokuratury. Od lat samochody parkują na środku wjazdu pod busynek PKP a straż miejska nie jest w stanie sobie z tym poradzić.
Avatar
Polkiuy / 16 września 2018 o 10:25
+10
bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy wiemy po aferze z wieśwagenem...
ot i ekologiczna wyższa kultura  ... ale poważnie wystarczy zostrzyć zgodnosc normy spalin i stanu faktycznego dla wszystkicjh pojazdów i uczciwie badać  a nawet ludzie zgodzą się aby do Centrum ich nie wpuszczać (np po 5 latach okresu przejsciowego)... OJEJ !!! ale co wtedy z wyeksploatowanymi autobusami (juz tłumaczę =wypierdzianymi) Autasanami, Jelczami i Solarisami wszyskie nie wjada do Centrum (!) albo nie przejda badań (bo to diesle kurcze normalnie ...) Eh gubicie w zeznaniach, nie wyczuwacie mądrosci etapu ... słabo z wami ekolodzy zbiorkomu ....
 Przelicz sobie jeszcze myślicielu ilu ludzi przewozi srednio autobus, a ile auto (podpowiem - zwykle w 5osobowym aucie jedzie 1 osoba) i wtedy dopiero policz ile zanieczyszczen na osobe
 Przelicz sobie jeszcze myślicielu ilu ludzi przewozi srednio autobus, a ile auto (podpowiem - zwykle w 5osobowym aucie jedzie 1 osoba) i wtedy dopiero policz ile zanieczyszczen na osobe rozwiń
Avatar
Leon H / 15 września 2018 o 12:25
-1
Szanowny panie Dyrektorze. Bardzo chciałbym zastąpić samochód rowerem, bo uwielbiam rower. Ale on służy do rekreacji a nie do codziennego dojazdu do pracy. Ja mam trójkę dzieci. Zanim pojadę do roboty muszę jedno zawieźć lub zaprowadzić do szkoły, drugie do przedszkola a trzecie zostanie z nianią. Po pracy muszę zrobić zakupy, odebrać dzieci i wrócić do domu. Proszę powiedzieć jak mam to zrobić przy pomocy roweru? Dodam że pracuję na drugim końcu Lublina. A co w zimie, podczas mrozów, opadów śniegu lub deszczu? Pan chyba ma już dorosłe dzieci a do pracy pewnie 5 minut piechotą. Pan może się bawić w takie rzeczy z nudów a ja nie. Nie mam tyle czasu ani możliwości na taką zabawę. Jak to pogodzić? Może jeszcze jakaś "dobra rada". Nie ma co ukrywać, rower do przede wszystkim zabawa, rekreacja w czasie wolnym...
Szanowny panie Dyrektorze. Bardzo chciałbym zastąpić samochód rowerem, bo uwielbiam rower. Ale on służy do rekreacji a nie do codziennego dojazdu do pracy. Ja mam trójkę dzieci. Zanim pojadę do roboty muszę jedno zawieźć lub zaprowadzić do szkoły, drugie do przedszkola a trzecie zostanie z nianią. Po pracy muszę zrobić zakupy, odebrać dzieci i wrócić do domu. Proszę powiedzieć jak mam to zrobić przy pomocy roweru? Dodam że pracuję na drugim końcu Lublina. A co w zimie, podczas mrozów, opadów śniegu lub deszczu? Pan chyba ma już dorosłe dziec... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2018 o 07:50
-2
A ja chciałabym pozdrowić pana, który w piękną słoneczną niedzielę 16 września o godzinie ok 11:10 bodajże na przystanku Nałkowskich wsiadł do autobusu nr 40 w kierunku Chodźki Szpital z rowerem i zablokował przejście od środkowych drzwi w stronę kierowcy. Dodam, że wysiadłam przy politechnice, a pan jechał dalej. Wiecie, rozumiem, gdyby to było gdzieś na odcinku Plac Litewski - Prusa, gdzie jest z górki i pod górkę, więc rowerem trudno, ale sami Państwo niech się zastanowią, zwłaszcza pan, jeśli pan jakimś trafem wpadł na ten wpis.
Avatar
Robert / 16 września 2018 o 18:29
-8
Dzień z darmową komunikacją w sobote ???  Ale pomysł  !!!! 
Avatar
zrównoważony NWO / 15 września 2018 o 09:59
-8
Program NWO sustainable development /zrównoważony rozwój = tzn. każdy obywatel świata w 100% hodowany i kontrolwany przez syjonistycznych globalistów - ich korporacje* - co i gdzie jemy, co pijemy, co myślimy, co robimy, co używamy, co mówimy, co click'amy, itd. Nie ma miejsca na prywatnosc i posiadanie czegoś. To pełna kontrola nad wirtualnym e-pieniądzem, e-kontem, e-zyciem. To zrównoważone opłaty/praca za przeżycie każdego dnia - pod warunkiem, że robisz dokładnie to, co korporacje wymagają. W przeciwnym razie etapami tracisz dostęp do wszystkiego. To globalny obóz koncentracyjny *
Program NWO sustainable development /zrównoważony rozwój = tzn. każdy obywatel świata w 100% hodowany i kontrolwany przez syjonistycznych globalistów - ich korporacje* - co i gdzie jemy, co pijemy, co myślimy, co robimy, co używamy, co mówimy, co click'amy, itd. Nie ma miejsca na prywatnosc i posiadanie czegoś. To pełna kontrola nad wirtualnym e-pieniądzem, e-kontem, e-zyciem. To zrównoważone opłaty/praca za przeżycie każdego dnia - pod warunkiem, że robisz dokładnie to, co korporacje wymagają. W przeciwnym razie etapami tracisz dostęp do ... rozwiń
Avatar
~~Lubelak / 15 września 2018 o 12:03
-9
Agenda 2030 i inne bzdety, olać to !
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 11:47
-9
Rower nie jest szkodliwy dla innych? Ten człowoek jest chyba chory z urojenia
Avatar
Gość / 18 września 2018 o 07:50
-2
A ja chciałabym pozdrowić pana, który w piękną słoneczną niedzielę 16 września o godzinie ok 11:10 bodajże na przystanku Nałkowskich wsiadł do autobusu nr 40 w kierunku Chodźki Szpital z rowerem i zablokował przejście od środkowych drzwi w stronę kierowcy. Dodam, że wysiadłam przy politechnice, a pan jechał dalej. Wiecie, rozumiem, gdyby to było gdzieś na odcinku Plac Litewski - Prusa, gdzie jest z górki i pod górkę, więc rowerem trudno, ale sami Państwo niech się zastanowią, zwłaszcza pan, jeśli pan jakimś trafem wpadł na ten wpis.
Avatar
Robert / 16 września 2018 o 18:29
-8
Dzień z darmową komunikacją w sobote ???  Ale pomysł  !!!! 
Avatar
Polkiuy / 16 września 2018 o 10:25
+10
bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy wiemy po aferze z wieśwagenem...
ot i ekologiczna wyższa kultura  ... ale poważnie wystarczy zostrzyć zgodnosc normy spalin i stanu faktycznego dla wszystkicjh pojazdów i uczciwie badać  a nawet ludzie zgodzą się aby do Centrum ich nie wpuszczać (np po 5 latach okresu przejsciowego)... OJEJ !!! ale co wtedy z wyeksploatowanymi autobusami (juz tłumaczę =wypierdzianymi) Autasanami, Jelczami i Solarisami wszyskie nie wjada do Centrum (!) albo nie przejda badań (bo to diesle kurcze normalnie ...) Eh gubicie w zeznaniach, nie wyczuwacie mądrosci etapu ... słabo z wami ekolodzy zbiorkomu ....
 Przelicz sobie jeszcze myślicielu ilu ludzi przewozi srednio autobus, a ile auto (podpowiem - zwykle w 5osobowym aucie jedzie 1 osoba) i wtedy dopiero policz ile zanieczyszczen na osobe
 Przelicz sobie jeszcze myślicielu ilu ludzi przewozi srednio autobus, a ile auto (podpowiem - zwykle w 5osobowym aucie jedzie 1 osoba) i wtedy dopiero policz ile zanieczyszczen na osobe rozwiń
Avatar
śledczy / 16 września 2018 o 09:00
-10
bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy wiemy po aferze z wieśwagenem...
 ot i ekologiczna wyższa kultura  ... ale poważnie wystarczy zostrzyć zgodnosc normy spalin i stanu faktycznego dla wszystkicjh pojazdów i uczciwie badać  a nawet ludzie zgodzą się aby do Centrum ich nie wpuszczać (np po 5 latach okresu przejsciowego)... OJEJ !!! ale co wtedy z wyeksploatowanymi autobusami (juz tłumaczę =wypierdzianymi) Autasanami, Jelczami i Solarisami wszyskie nie wjada do Centrum (!) albo nie przejda badań (bo to diesle kurcze normalnie ...) Eh gubicie w zeznaniach, nie wyczuwacie mądrosci etapu ... słabo z wami ekolodzy zbiorkomu ....
 ot i ekologiczna wyższa kultura  ... ale poważnie wystarczy zostrzyć zgodnosc normy spalin i stanu faktycznego dla wszystkicjh pojazdów i uczciwie badać  a nawet ludzie zgodzą się aby do Centrum ich nie wpuszczać (np po 5 latach okresu przejsciowego)... OJEJ !!! ale co wtedy z wyeksploatowanymi autobusami (juz tłumaczę =wypierdzianymi) Autasanami, Jelczami i Solarisami wszyskie nie wjada do Centrum (!) albo nie przejda badań (bo to diesle kurcze normalnie ...) Eh gubicie w zeznaniach, nie wyczuwacie mądrosci etapu ... słabo z... rozwiń
Avatar
HI / 15 września 2018 o 14:51
-10
Niezrównoważone pomysły na zrównoważony transport . . . :( 
Avatar
obywatel gorszego sortu / 15 września 2018 o 14:50
+18
Szkoda że miasto nie promuje idei "parkowanie zgodnie z przepisami" i nie odholowuje dziesiątkami aut poparkowanych po chodnikach przez cwaniaczkoburaków którym nie chce sie płacić za parkowanie albo przejsć 50m dalej
 Oczywiście. A prym w tym wiedzie ulica Okopwa, na przeciwko prokuratury. Od lat samochody parkują na środku wjazdu pod busynek PKP a straż miejska nie jest w stanie sobie z tym poradzić.
Avatar
Q / 15 września 2018 o 13:15
+19
Nie mam nic do promocji rowerów i ZTM sam  codzienne korzystam ale drazni asymetria oraz budowanie polityki zrównoważonego transportu na wrogiej opozycji do kierowców indywidualnych. Dlaczego nie są oni częścią tej polityki dlaczego np zPZMot nie Boże w tym udziału ??? ... Lewicowa wrażliwość pełna gębą ... Kierowcy źli 
 Problem w tym ze w Polsce to kierowcy aut w pewnej części są wrogą opozycją do innych mieszkańców miasta, zajmując przestrzeń przeznaczoną dla pieszych, utrudniając ruch komunikacji zbiorowej z której korzystają miliony rocznie. Odkąd uwolniono eksport używanych strucli z zachodu, polskie miasta i osiedla zmieniają sie w coraz większe graciarnie, bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy wiemy po aferze z wieśwagenem...
 Problem w tym ze w Polsce to kierowcy aut w pewnej części są wrogą opozycją do innych mieszkańców miasta, zajmując przestrzeń przeznaczoną dla pieszych, utrudniając ruch komunikacji zbiorowej z której korzystają miliony rocznie. Odkąd uwolniono eksport używanych strucli z zachodu, polskie miasta i osiedla zmieniają sie w coraz większe graciarnie, bo mażeniem każdego Janusza jest wyjebac całe odzczedności na wypierdzianego passerati czy audika po Helmucie. A jak trujące i szkodliwe dla środowiska są niemieckie auta, to wszyscy... rozwiń
Avatar
Wett / 15 września 2018 o 13:09
+23
Szkoda że miasto nie promuje idei "parkowanie zgodnie z przepisami" i nie odholowuje dziesiątkami aut poparkowanych po chodnikach przez cwaniaczkoburaków którym nie chce sie płacić za parkowanie albo przejsć 50m dalej
Avatar
Leon H / 15 września 2018 o 12:25
-1
Szanowny panie Dyrektorze. Bardzo chciałbym zastąpić samochód rowerem, bo uwielbiam rower. Ale on służy do rekreacji a nie do codziennego dojazdu do pracy. Ja mam trójkę dzieci. Zanim pojadę do roboty muszę jedno zawieźć lub zaprowadzić do szkoły, drugie do przedszkola a trzecie zostanie z nianią. Po pracy muszę zrobić zakupy, odebrać dzieci i wrócić do domu. Proszę powiedzieć jak mam to zrobić przy pomocy roweru? Dodam że pracuję na drugim końcu Lublina. A co w zimie, podczas mrozów, opadów śniegu lub deszczu? Pan chyba ma już dorosłe dzieci a do pracy pewnie 5 minut piechotą. Pan może się bawić w takie rzeczy z nudów a ja nie. Nie mam tyle czasu ani możliwości na taką zabawę. Jak to pogodzić? Może jeszcze jakaś "dobra rada". Nie ma co ukrywać, rower do przede wszystkim zabawa, rekreacja w czasie wolnym...
Szanowny panie Dyrektorze. Bardzo chciałbym zastąpić samochód rowerem, bo uwielbiam rower. Ale on służy do rekreacji a nie do codziennego dojazdu do pracy. Ja mam trójkę dzieci. Zanim pojadę do roboty muszę jedno zawieźć lub zaprowadzić do szkoły, drugie do przedszkola a trzecie zostanie z nianią. Po pracy muszę zrobić zakupy, odebrać dzieci i wrócić do domu. Proszę powiedzieć jak mam to zrobić przy pomocy roweru? Dodam że pracuję na drugim końcu Lublina. A co w zimie, podczas mrozów, opadów śniegu lub deszczu? Pan chyba ma już dorosłe dziec... rozwiń
Avatar
~~Lubelak / 15 września 2018 o 12:03
-9
Agenda 2030 i inne bzdety, olać to !
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 25

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 44 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 27

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Kalendarz
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.