Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

11 października 2006 r.
10:09
Edytuj ten wpis

Na rynku nieruchomości ruch nie maleje

0 0 A A

Od roku można zauważyć zwiększone zainteresowanie nowymi mieszkaniami. Prawie wszystkie lokale sprzedawane są na pniu, jeszcze zanim rozpocznie się budowa. To też sprawia, że ich ceny systematycznie rosną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W maju 2004 r. średnia cena metra kwadratowego w nowym budynku w Lublinie wynosiła ok. 2,4 tys. zł, rok później około 2,8 tys. zł, natomiast teraz ponad 3 tys. zł. Coraz częściej zainteresowani kupnem własnych czterech kątów korzystają z atrakcyjnych kredytów mieszkaniowych. To sprawia też, że krąg zainteresowanych systematycznie się powiększa
Oddawane nowe budynki nie przypominają tych sprzed lat. Są to bloki, których wysokość nie przekracza czterech kondygnacji, a często bywa niższa, stają się one wręcz kameralne w porównaniu z tymi oddawanymi w poprzednich latach i liczą tylko po kilkanaście mieszkań. Mają ciekawą linię architektoniczną, wyróżniają się ładną kolorystyką oraz wysokim standardem, poddasza często przeznaczone są do zamieszkania.
Nowe inwestycje realizowane są na terenie miejskich plomb, w atrakcyjnych dzielnicach albo na obrzeżach miast. Powstają nie tylko wielorodzinne bloki, ale także osiedla domków jednorodzinnych. Propozycje lubelskich developerów przedstawimy poniżej.

Gdzie i za ile można się osiedlić w Lublinie

Metr nowego mieszkania oferowany jest za 4 tysiące. Albo nawet za tysiąc z kawałkiem

Centrum

Idea Invest Sp. z o. o.
Apartamenty o wysokim standardzie w nowoczesnym i eleganckim budynku przy ul. Spokojnej. Wolne są już tylko mieszkania o powierzchni 96 i 118 mkw. w cenie od 4,2 do 4,5 tys. zł/mkw. Miejsce postojowe pod budynkiem kosztuje 20 tys. zł. Garaż z poszczególnymi kondygnacjami łączy winda. Budynek ma całodobowy monitoring wizyjny.

Eko Development Sp. z o. o.
Buduje zespół dziesięciu czterokondygnacyjnych budynków przy ul. Popiełuszki. W sumie będzie tu 190 mieszkań o powierzchni od 26 do 108 mkw. z możliwością łączenia w większe (do 140 mkw). W podpiwniczeniu budynków są garaże o powierzchni od 15 do 35 mkw. Cena - 2225 zł/mkw.
Nowością jest instalacja solarna na każdym budynku, wspomagająca ogrzewanie wody. W gotowych budynkach są jeszcze wolne trzy- i czteropokojowe mieszkania, o powierzchni od 68 do 108 mkw. Ceny zaczynają się od 4 tys. zł/mkw. - za mieszkanie na parterze.
Kolejne domy będą oddawane w marcu przyszłego roku, a cały zespół pod koniec 2007 r.

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Rzemieślnik -Bis”
Buduje przy ul. Niecałej sześciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. W bloku, wyposażonym w windy, zaplanowano 80 mieszkań o powierzchni od 46 do 146 mkw., a także 80 garaży liczących od 15 do 20 mkw. i cztery lokale usługowe od 90 do 115 mkw. Ceny mieszkań wyliczono na ok. 3,6 tys. zł/mkw., a garaży na ok. 2,1 tys. zł/mkw.

Botanik

Towarzystwo Budownictwa Społecznego LPBO Sp. z o.o.
Inwestor planuje oddać w przyszłym roku sześciokondygnacyjny budynek z 53 mieszkaniami przy ulicy Kaskadowej. Mieszkania o powierzchni od 34 do 67,5 mkw. będą oddawane "pod klucz'. Cena, obejmująca 40 proc. wkładu do TBS, wynosi 1040 zł/mkw. Wolne są jeszcze największe mieszkania - o powierzchni 67,5 mkw.
TBS LPBO wznosi też budynek z mieszkaniami własnościowymi przy ul. Willowej. Na wiosnę przyszłego roku odda 18 mieszkań o powierzchni od 48 do 73 mkw. w cenie od 3210 do 3638 zł/mkw. oraz garaże po 1830 zł/mkw. Pod koniec 2007 r. będzie gotowych jeszcze 48 lokali o powierzchni od 31 do 73 mkw. oraz 19 garaży.

Developer Willowa II Sp. z o.o.
Developer kończy budowę dwusegmentowego budynku cztero- i sześciopiętrowego przy ul. Altanowej. Mieszkania o powierzchni od 38 do ponad 80 mkw. kosztują od 2,5 do 2,7 tys. zł. Mieszkania będą oddawane z tynkami gipsowymi i drzwiami wewnętrznymi, jednak bez białego montażu i armatury łazienkowej. W sześciopiętrowej części zespołu zaplanowano windę. Pod budynkiem można wykupić miejsca garażowe o powierzchni ok. 16,5 mkw. w cenie 12 200 zł lub garaże o powierzchni ok. 20 mkw. w cenie 1830 zł/mkw.

LSM

Developer Antar Ltd.
Firma realizuje nowoczesny zespół ze 146 mieszkaniami przy ul. Jana Sawy. W budynku o wysokim standardzie będzie paropoziomowy parking podziemny. Spora liczba mieszkań jest już sprzedana, wolne pozostały jeszcze lokale: jednopokojowe - 40,8 mkw., dwupokojowe - od 36,4 do 62,6 mkw. i trzypokojowe - od 61,5 do 91,7 mkw.

Nadbystrzycka
Mieszkania na Sprzedaż - Chrzanowscy Sp. z o.o.
Developer wznosi budynek trzypiętrowy z czterema klatkami schodowymi przy ul. Wigilijnej. Będzie tu 41 mieszkań o powierzchni od 45 do 102 mkw. Cena 1 metra kwadratowego, w zależności od współczynnika atrakcyjności, wynosi od 2,7 do 3 tys. zł. Pod budynkiem zaplanowano garaże z ogólnymi miejscami parkingowymi o powierzchni od 15 do 20 mkw. Mieszkania będą miały wylewki pod podłogami, tynki gipsowe, drzwi zewnętrzne, własne ogrzewanie gazowe. Nie będzie białego montażu i drzwi wewnętrznych. Inwestycja ma być zakończona na przełomie 2006 i 2007 r.

Łęgi

Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob
Przedsiębiorstwo ma wolne mieszkania w czterokondygnacyjnym bloku liczącym 44 lokale przy ul. Kaczeńcowej. Mieszkania mają powierzchnię od 34 mkw. (jednopokojowe) do 72-78 mkw. (dwu-i trzypokojowe). Metr kwadratowy wyceniono od 3300 do 3500 zł/mkw. Developer oferuje też garaże pod budynkiem lub wolnostojące w cenie od 25 do 28 tys. zł

Górki

Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob
Firma ma już sprzedane wszystkie mieszkania w budynku przy ul. Szczytowej, który ma być oddany w grudniu tego roku. Developer sprzedał mieszkania po 2,5-2,75 tys. zł/mkw. (bez podłóg, drzwi wewnętrznych, umywalek i wanny).

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Węglinek”
Spółdzielnia kończy budowę trzypiętrowego bloku z 32 mieszkaniami przy ul. Turniowej. Lokale mają powierzchnię od 52 do 62 mkw. i cena jednego metra wnosi około 2,7 tys. zł/mkw. (w cenę mieszkania wliczono koszt pomieszczenia gospodarczego w piwnicy). Mieszkania będą oddawane bez drzwi wewnętrznych i białego montażu. Blok, który ma być zakończony jeszcze w tym roku, jest częścią większego zespołu - w ubiegłym roku spółdzielnia oddała tutaj już dwa czterokondygnacyjne budynki z 49 lokalami.

Biuro Usług Budowlanych
Firma prowadzi budowę bloku z dziewięcioma mieszkaniami o powierzchni od 40 do 105 mkw. Ceny mieszkań wahają się od 2650 do 2750 zł/mkw. Developer oferuje też garaże o powierzchni od 15 do 18 mkw. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2007 r.

Czechów

Firma developerska Chrzanowscy-Mieszkania na Sprzedaż wybuduje w latach 2007-2008 zespół mieszkaniowy "Mikołajowe Wzgórze” w pobliżu ulic Smorawińskiego i Chodźki. W pięciu budynkach ma być 100 mieszkań jedno- i czteropokojowych o powierzchni od 38 do 80 mkw. Pod blokami zaplanowano garaże. Rozpoczęcie budowy ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.

Nałkowskich

Developer Mak Dom Sp. z o.o.
Firma rozpoczęła kolejną inwestycję przy ul. Biskupa Mariana Fulmana, gdzie od kilku lat powstaje zespół mieszkaniowy "Słoneczny Dom”. Kolejny etap to budowa kilku budynków czteropiętrowych oraz trzypiętrowych z poddaszem mieszkalnym.
W każdym z tych bloków zaprojektowano od 36 do 40 mieszkań od jedno- do pięciopokojowych i powierzchni od 35 do 113 mkw. Pierwsza część inwestycji ma być zakończona w końcu przyszłego roku. Mieszkania kosztują od 3,2 do 3,5 tys. zł/mkw., a garaże pod płytą budynku 1098 zł/mkw.

SM Transportowiec
Spółdzielnia wybudowała trzy trzypiętrowe budynki przy ul. Wapowskiego ze 111 mieszkaniami. Kupić tu można mieszkania o powierzchni 61,7 70,7 oraz 87,9 mkw. w cenie około 2,3 tys. zł/mkw. Są też garaże o powierzchni od 15,8 do 19,3 mkw.

Poręba

Developer "Orion”
Do końca pierwszego półrocza 2007 ma być gotowy blok z 62 mieszkaniami, do końca września przyszłego roku powstanie kolejny budynek z 64 mieszkaniami o powierzchni od 35 do 70,7 mkw., a do końca grudnia jeszcze jeden z 48 lokalami o metrażu od 36,6 do 79,6 mkw. Wszystkie bloki mają cztery kondygnacje, pod płytą zaplanowano garaże i piwnice.


Szerokie

TVB Sp. z o.o.
TVB Sp. z o.o. odda pod koniec roku domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej przy ul. Polan. Mają one powierzchnie ok. 130 mkw. i stoją na działkach liczących 380 mkw. Każdy z nich posiada garaż i pomieszczenie gospodarcze. Budynki oddawane są ze stolarką zewnętrzną i elewacjami, tynkami i instalacjami we wnętrzu. Taki dom wyceniono na 490 tys. zł.

Biuro Usług Inwestycyjnych ABAK
Buduje przy ul. Lędzian domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Domy mają powierzchnie od 156 do 166 mkw. i przyporządkowana jest im działka o metrażu od 159 do 269 mkw. Domy w stanie surowym zamkniętym z wykończoną elewacją i doprowadzonymi sieciami wyceniono na 1980 zł/mkw., a przy częściowym wykończeniu wnętrz (tynki, wylewka podłogowa) - na 2480 zł/mkw. Developer oferuje także pełne wykończenie domów - wówczas cena wynosi 2980 zł/mkw. Firma ma jeszcze wolne działki do zabudowania.

Bazylianówka

Deweloper Galadom SA
U zbiegu ul. Bielskiego i Sekutowicza realizuje zespół mieszkaniowy nazwany osiedlem "Promenada”. W pięciu czterokondygnacyjnych segmentach będzie około 150 jedno-i dwupoziomowych mieszkań o powierzchni od 30 do 115 mkw. Pod blokami zaplanowano garaże o powierzchni od 16 do 23 mkw. Mieszkania będą oddawane w standardzie developerskim, czyli bez białego montażu, bez podłóg i drzwi wewnętrznych. Metr wyceniono na ok. 3,4 tys. zł, natomiast garaże wyliczono na 1950 zł/mkw. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec przyszłego roku.
Developer buduje też 14 segmentów w zabudowie szeregowej przy ul. Kosynierów (boczna Dożynkowej). Parterowe domy z mieszkalnym poddaszem, o powierzchni 126 mkw., z garażem w bryle budynku liczącym 15 mkw. stoją na działkach o powierzchni od 220 do 920 mkw. Segment w stanie surowym zamkniętym z wykończoną elewacją i stolarką okienną oraz drzwiową, kosztuje od 320 tys. zł wraz z działką.

Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kontakt”
Spółdzielnia oferuje segmenty jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej i szeregowej przy ul. Jagodowej. Mieszkania o metrażu od 38 do 111 mkw. będą ogrzewane indywidualnie gazowymi piecami. W bryłach budynków zaplanowano garaże. Ceny mieszkań wyliczono od ok. 3 tys. zł/mkw.

Developer "Orion”
Realizuje zespół "Ogrody Dożynkowa”, którego budowę zaplanowano na lata 2006-2008. Ma tu powstać 300 mieszkań w budynkach trzypiętrowych. Lokale mają mieć powierzchnię od 30 do 90 mkw., a w podziemiu powstaną garaże. W pierwszym bloku będą 44 mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 42,2 do 83,35 mkw. Zgodnie z planem mają być gotowe w lipcu przyszłego roku . Ceny za 1 mkw. w zależności od kondygnacji waha się od 2,7 do 3 tys. zł. Garaże wyceniono na 1650 zł/mkw.

Przedsiębiorstwo Budowlane Północ
Firma buduje dwa trzypiętrowe bloki z 56 mieszkaniami przy ul. Jagodowej. Lokale dwu-i trzypiętrowe zaplanowano na I i II piętrze, natomiast na trzecim piętrze i poddaszu dwupoziomowe z antresola. Cena za 1 mkw. waha się od 2,8 do 2,98 zł/mkw. w zależności od współczynnika atrakcyjności lokalu. Garaże wyceniono na 1,7 tys. zł/mkw. Zakończenie budowy planowane jest w końcu trzeciego kwartału przyszłego roku.

Pólko-Nasutów

Firma Maxform
Realizuje osiedle "Pod Lipami”, składające się z 20 stylowych domów, nawiązujących bryłą do klasycznej polskiej architektury. Domy w ośmiu wariantach mają powierzchnię od 120 do 380 mkw. i budowane są na działkach od 1000 do 2200 mkw. Koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym razem z działką waha się od 330 do 360 tys. zł.

Turka

Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob
Buduje czterokondygnacyjny budynek przy ulicy Jaśminowej z 60 mieszkaniami. Będą tu lokale dwupokojowe o powierzchni ok. 48 mkw. oraz trzypokojowe liczące od 62 do 72 mkw. Ceny - od 2370 do 2550 zł/mkw. Pod budynkiem zaplanowano garaże, które będą kosztować od 17 do 18 tys. zł. Zakończenie inwestycji przewidziano pod koniec pierwszego półrocza przyszłego roku.
(elle)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 sierpnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 sierpnia 2021 roku

Górnik Łęczna w piątek gra z Wartą Poznań, czyli rywal z charakterem

Górnik Łęczna w piątek gra z Wartą Poznań, czyli rywal z charakterem

Najpierw remis, ostatnio porażka w Lubinie, więc w piątek wypadałoby zgarnąć pełną pulę. Górnik Łęczna postara się o pierwsze zwycięstwo po powrocie na najwyższy szczebel w meczu z Wartą Poznań (godz. 18).

Pietrasiewicz non grata. Krytyk ratuszowej polityki stracił pracę w miejskim Centrum Kultury

Pietrasiewicz non grata. Krytyk ratuszowej polityki stracił pracę w miejskim Centrum Kultury

Prawdziwymi powodami mojego zwolnienia jest zaangażowanie w obronę przed zabudową Górek Czechowskich i sprzeciw wobec budowy nowego stadionu żużlowego – mówi Szymon Pietrasiewicz, zwolniony właśnie z Centrum Kultury w Lublinie. – Były zastrzeżenia do pracy, a poglądy można mieć różne – ripostuje szef miejskiej instytucji.

Droga wojewódzka z Puław do Żyrzyna zablokowana

Droga wojewódzka z Puław do Żyrzyna zablokowana

Dzisiaj ok. godz. 18:50 na drodze wojewódzkiej nr 824 kierowca ciężarówki wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Naczepa zablokowała całą jezdnię tuż przed nowym rondem przed Żyrzynem. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie godziny.

Platforma ostrzega przed "Polskim Ładem" PiS-u
wideo

Platforma ostrzega przed "Polskim Ładem" PiS-u

O zmiany w projekcie rządowego programu „Polski Ład” apeluje posłanka Marta Wcisło (KO), która wystąpiła wczoraj na konferencji prasowej wspólnie z miejskimi radnymi z klubu Krzysztofa Żuka.

W Chełmie nie ma już "sera szwajcarskiego"

W Chełmie nie ma już "sera szwajcarskiego"

Ponad 150 milionów złotych kosztowała przebudowa 8 kilometrów drogi krajowej numer 12 przebiegającej przez miasto w kierunku granicy w Dorohusku.

Lubelskie. „Policjanci” i „bankowcy” grasują i zgarniają duże pieniądze

Lubelskie. „Policjanci” i „bankowcy” grasują i zgarniają duże pieniądze

Kobieta z okolic Parczewa straciła aż 150 tys. zł. Przelała przestępcom pieniądze ze swojego konta. To kolejna ofiara oszustwa metodą „na policjanta”.

Które owady opłaca się jeść? Zaraz poznamy odpowiedź

Które owady opłaca się jeść? Zaraz poznamy odpowiedź

Wartości odżywcze owadów poddanych obróbce termicznej oraz zapach tych potraw zbadają studenci z Wrocławia. Spośród 1,6 mln gatunków owadów około 1,4 tys. nadaje się do spożycia, będąc niskokalorycznym źródłem białka, minerałów, witamin, kwasów tłuszczowych i błonnika.

Żabim krokiem po parku narodowym. Wszystkie atrakcje za darmo

Żabim krokiem po parku narodowym. Wszystkie atrakcje za darmo

W sobotę i niedzielę wszystkie atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego gratis. W ramach dnia otwartego park zaprasza do Zwierzyńca na wiele wydarzeń. Tematem przewodnim są zagrożone i rzadkie gatunki mokradłowe – płazy i gady RPN i Roztocza

Wielkie, unijne zamieszanie w Lublinie.  Bo nawalił tłumacz

Wielkie, unijne zamieszanie w Lublinie. Bo nawalił tłumacz

Komisja Europejska prostuje informacje medialne o zagrożeniu utratą środków unijnych przez województwo lubelskie, jakie pojawiły się po niedawnej konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski. Podkreśla też – co na wspomnianej konferencji nie do końca wybrzmiało – że uruchomienie miliardowych środków dla Polski będzie uzależnione od kwestii związanych z prawami człowieka. Wszystko przez… błędy w tłumaczeniu.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin pozyskała gracza, który występował w NBA
film

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin pozyskała gracza, który występował w NBA

Bardzo ciekawy transfer czerwono-czarnych. W czwartek nowym koszykarzem klubu z Lublina został Doron Lamb. Polski Cukier Pszczółka Start podpisała z zawodnikiem roczną umowę.

Grzegorz Bonin (Chełmianka): Nie będzie łatwo zastąpić Tomka Brzyskiego

Grzegorz Bonin (Chełmianka): Nie będzie łatwo zastąpić Tomka Brzyskiego

Rozmowa z Grzegorzem Boninem, piłkarzem i drugim trenerem Chełmianki Chełm

Poważny wypadek na ul. Jana Pawła II
zdjęcia

Poważny wypadek na ul. Jana Pawła II

Duże utrudnienia występują na ul. Jana Pawła II po stronie os. Skarpa, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Romantyczną zderzyły się dwa samochody osobowe

Zaczyna się ruch przy S19 z Lubartowa do Kocka
zdjęcia
galeria

Zaczyna się ruch przy S19 z Lubartowa do Kocka

W piątek rusza procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę drogi S19 między Kockiem a Lubartowem. Taką informację ogłoszono właśnie na konferencji prasowej na obwodnicy Kocka.

Darmowy kurs do stadionu na wielki żużel

Darmowy kurs do stadionu na wielki żużel

Specjalna, bezpłatna linia autobusowa ma dowozić kibiców oglądających międzynarodowe zawody „2021 Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland”. Impreza będzie się odbywać w piątek oraz sobotę na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.