Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

10 kwietnia 2019 r.
11:52

Jak wygląda strajk nauczycieli? "Staramy się nawzajem dyscyplinować, żeby nie nadrabiać zaległości"

400 53 A A
Przy stolikach przy wejściu do szkół przez cały dzień siedzą członkowie komitetu strajkowego. Tak było w środę w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie
Przy stolikach przy wejściu do szkół przez cały dzień siedzą członkowie komitetu strajkowego. Tak było w środę w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Długie rozmowy w pokojach nauczycielskich, picie kawy i herbaty, ale też dyscyplinowanie się nawzajem, żeby jednak nie pracować. Tak od poniedziałku toczy się życie w szkołach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Strajk toczy się aż do odwołania. Oznacza to, że każdego dnia pracownicy przychodząc do szkół decydują, czy nadal biorą w nim udział. W ostatniej więc chwili dyrektorzy dowiadują się o tym, ile osób wciąż protestuje, a ile będzie mogło zapewniać opiekę uczniom. W ostatniej chwili mogą zatem poinformować rodziców o sytuacji. Robią to za pomocą stron internetowych szkół czy wiadomości w dziennikach elektronicznych.

Przy stolikach przy wejściu do szkół przez cały dzień siedzą członkowie komitetu strajkowego – zwykle 3-5 osób. To właśnie tam pozostali nauczyciele, którzy strajkują, podpisują listę. Potem zbierają się w pokojach nauczycielskich.

Siedzimy. I rozmawiamy

– Rozmawiamy o szkole, o strajku, o naszej pracy. Wczoraj z napięciem śledziliśmy też konferencje prasowe Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przyznam, że obawialiśmy się, że podpisane zostaną porozumienia bez spełnienia naszych postulatów. ZNP nie poszło jednak w ślady Solidarności i dobrze nas reprezentuje – ocenia pani Ewa, protestująca nauczycielka z Lublina.

– Strajkujący nauczyciele spędzają w szkole czas, w którym normalnie prowadzą zajęcia. U nas siedzą w swoich pokojach nauczycielskich czy pokojach trenerów – relacjonuje przewodniczący komitetu strajkowego z SP nr 16 w Lublinie. – To wyjątkowa sytuacja, bo zwykle nie mamy czasu na spędzanie tam czasu i rozmowy. Zwykle pokój nauczycielski jest pusty, bo na przerwach nauczyciele są w swoich pracowniach lub pełnią dyżury na korytarzach.

Życzenia zamiast rachunku

Nauczyciele powstrzymują też kolegów przed sprawdzaniem prac domowych czy klasówek.

– Staramy się nawzajem dyscyplinować, żeby strajk nie był czasem nadrabienia zaległości, bo nie o to chodzi. Jest pokusa, ale zrobimy to dopiero, jak sytuacja się wyjaśni i strajk się skończy – przyznaje nauczyciel z SP 16.

Na internetowych forach nauczycielskich pedagodzy publikują też zdjęcia ze strajku. Coraz częściej pokazują wspierających ich rodziców i uczniów, którzy potrafią przynieść im pudło pełne pączków. Albo właścicieli pizzerii, którzy zamiast rachunku za zamówiony posiłek przysyłają gratis z życzeniami wsparcia.

Ale właśnie takie zachowanie nie wszystkim się podoba.

Kawa, herbata, ciasto. To ma być strajk?

– Weszłam w poniedziałek do jednej ze szkół na Kalinowszczyźnie. Na holu, niedaleko wejścia stały stoliki, kawa, herbata, ciasto. Nauczyciele siedzieli roześmiani. To ma być strajk? Wcześniej ich popierałam, ale jak zobaczyłam, jak to wygląda, to przestałam – opowiada emerytowana nauczycielka chemii, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Kobieta wspomina jak wyglądał strajk, w którym brała udział wiele lat temu.

– Nie pracowaliśmy, nie realizowaliśmy materiału, nikt nie wpisywał tematów do dzienników, ale byliśmy w klasach z uczniami. Wiem, że były placówki, gdzie lekcje prowadzili zarówno profesorowie, jak i studenci z lubelskich uczelni. Były to bardzo ciekawe zajęcia. Strajkowaliśmy, ale dzieci nie były zostawione same sobie. I nie było picia kawki na holu. Powiedziałam to strajkującym. W odpowiedzi usłyszałam niemiłe słowa – dodaje Czytelniczka.

Zobacz także: Egzamin gimnazjalny 2019. Obawy związane ze strajkiem nauczycieli

e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OJ, KWIATKÓW NA KOIEC ROKU NIE BĘDZIE / 10 kwietnia 2019 o 12:52
+39
Opuściliście dzieci w najważniejszym ich życiowym momencie - powinniście się zapaść pod ziemię. Oby rząd nic wam nie dał.
Avatar
jjj / 10 kwietnia 2019 o 12:30
+34
Czy w czasie strajku nauczyciele powstrzymują się od udzielania korepetycji i dodatkowego zarobkowania? Proszę o konkretne deklaracje.
Avatar
gość / 10 kwietnia 2019 o 12:24
+33
kto wam przynosi pączki???....kto Was wspiera???? Przecież Wasze zachowanie jest karygodne drodzy nauczyciele
Avatar
nie jestem za strajkiem / 10 kwietnia 2019 o 12:17
+32
to jest WSTYD...że nauczyciele opuścili dzisiaj swoich UCZNIÓW. Wszystko jestem w stanie zrozumieć ale nie to, że w najważniejszym dniu (krok w dorosłość) nauczyciel nie wspiera ucznia. To jest nieprawda, że nie chodzi Wam o pieniądze tylko o godne traktowanie. Ja też chce być godnie traktowana, ja też chce więcej zarabiać ale nie kosztem innych a na pewno nie DZIECI!!! Później będzie zemsta na młodzieży i stawianie jedynek bo nie wyrobią się z materiałem a na tłumaczeni zabraknie czasu. WSTYD!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 11:57
+32
Opuściliście dzieci w najważniejszym ich życiowym momencie - powinniście się zapaść pod ziemię. Oby rząd nic wam nie dał.
Avatar
zxcvbnm / 10 kwietnia 2019 o 18:05
+30
Dlaczego nauczyciele na czele z Panem Broniarzem nie strajkowali, jak rząd PO i PSL 2500 szkół zlikwidował, 40 tysięcy nauczycieli wyrzucił i pensje na 5 lat zamroził?
Avatar
Belfer / 10 kwietnia 2019 o 17:59
+28
1000 zł podwyżki hahaha. Nie żartujcie bo chyba sami nie liczyliscie na tyle. To co daje wam rząd jest i tak dużo jak na was sami to przyznajecie między sobą. Jak liczyćie że broniarz coś dla was wywalczy to żal mi was. On na pewno coś ugra dla siebie a wy zostaniecie znienawidzeni przez rodziców. Niby jesteście inteligencja tego narodu a nie potraficie myśleć i co najgorsze liczyc. Walczcie o rozwiązania systemowe o przyszłość młodych nauczycieli i edukację uczniów 
Avatar
PPPP / 10 kwietnia 2019 o 12:43
+27
Ja też zostałam nie miło potraktowana przez komitet strajkujący. W szkole syna poszliśmy się dowiedzieć kilku rzeczy bo są teraz rekolekcje to mnie panie tam siedzące poinformowały z nerwami że jest strajk do odwołania i jest świetlica. Sami chcą być dobrze traktowani to niech z szacunkiem traktują innych!!!
Avatar
Obserwatorka / 10 kwietnia 2019 o 12:18
+22
Zamiast dzieci i mlodziez przygotowywac do egzaminu to jeszcze bardziej ich narazili na stres. Kiedy maja zamiar nadrobic zaleglosci z programem,jak placza, ze tak ciezko pracuja ponad norme i nie daja rady przerobic wszystkich calego materialu. Nikt nie dostal takich podwyzek w ciagu roku jak nauczyciele. A przedszkolanki tez tak ciezko pracuja, ze domagaja sie takich podwyzek?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 12:06
+21
Mam nadzieję, że i święta spędzą w szkole :)
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 o 12:15
0
Podnieść pensum i od września drogą selekcji naturalnej bedzie wiadomo, których nauczycieli zatrudnić. Jedynie co, to ZNP straci procentowy udział wśród nauczycieli. I tyle, mamy kapitalizm, kto nie chce, niech nie pracuje. Na wasze miejsca jest dużo chętnych młodych ludzi. A za stres, szantażowanie nas dziećmi etc.. Ciao!:)
Avatar
Xxxx / 14 kwietnia 2019 o 01:31
+1
Jak widze posty, że nauczyciele dużo zarabiają to mi się nóż w kieszeni otwiera. Po studiach szukałem pracy w szkole jako nauczyciel. Niestety wtedy likwidowali gimnazja więc pracy nie znalazłem. Po roku dostałem 2 oferty pracy. Jedna i druga na roczne zastępstwo a potem do widzenia za 1650zł netto na miesiąc. Normalnie kokosy. Nie wiem po co było inwestować w studia... i to prywatne... Tylko strata pieniędzy i czasu. Wracając do tematu. 1650zł miesięcznie jest obecnie przez dwa lata, bo przecież rok stażu to za mało i trzeba było zmienić na dwa lata... Jak i inne stopnie awansu zawodowego nauczyciela zostały wydłużone. W każdej innej pracy dostaje się obecnie na start minimalnie tyle co nauczyciel z tym, że nauczyciel będzie tyle zarabiał przez 2 lata, dopieto później będzie mógł zrobić awans na nauczyciela kontraktowego i jego pensja wzrośnie (nie wiele warto dodać). A w "normalnej" pracy pierwsza umowa przeważnie na 3 miesiące a potem kolejna z wyższą pensją jak się sprawdzi pracownik. Po 3 miesiącach a nie 2 latach! Pomijam już, że nauczyciel ma dużo papierologii i nie pracuje wcale 20h/tydzień. Chyba, że liczymy tylko godziny w szkole ale to i tak nie wyjdzie, bo jeszcze rady pedagogiczne, konsultacje, zebrania i wiele innych. Po pracy w szkole godziny spędzone na sprawdzaniu sprawdzianów i kartkówek. Pomijam już telefony od rodziców, którzy nie raz potrafią godzine rozmawiać na temat swojego dziecka, a dla nauczyciela to przecież przyjemność i nie ma własnej rodziny itd. Ehh dużo by pisać o realiach ale i tak pewnie nikt tego nie przeczyta w całości. Ale jeśli tak to wiedz, że nie jestem nauczycielem (a bardzo chciałem nim być, to było kiedyś moje marzenie) i tak jak inni pisali "jak nie odpowiada to zmień prace" - zastosowałem się prawie do tego z małym wyjątkiem, że nigdy mimo wykształcenia kierunkowego nie pracowałem w zawodzie. A nie pracowałem, bo nie potrafiłbym sam się utrzymać przez 2 lata za 1650zł miesięcznie. Ale może to ja mam za duże wymagania od życia... Opłacić rachunki, kupić jedzenie, zatankować auto...
Jak widze posty, że nauczyciele dużo zarabiają to mi się nóż w kieszeni otwiera. Po studiach szukałem pracy w szkole jako nauczyciel. Niestety wtedy likwidowali gimnazja więc pracy nie znalazłem. Po roku dostałem 2 oferty pracy. Jedna i druga na roczne zastępstwo a potem do widzenia za 1650zł netto na miesiąc. Normalnie kokosy. Nie wiem po co było inwestować w studia... i to prywatne... Tylko strata pieniędzy i czasu. Wracając do tematu. 1650zł miesięcznie jest obecnie przez dwa lata, bo przecież rok stażu to za mało i trzeba było zmienić na... rozwiń
Avatar
Rodzic / 12 kwietnia 2019 o 09:24
-1
***s://bip.lublin.eu/rada-miasta-lublin/viii-kadencja/sesje/projekty-uchwal-druki/iv-sesja-28-02-2019/6,27538,2,2,1,ver.html Zapraszam do lektury jak to źle nauczycielom. Wynagrodzenie w 2018 roku - nauczyciel dyplomowany 5521 zł.
 No i wcale mało nie zarabiają,a jak posłuchać ich żali,to człowiek naprawdę myśli,że tak biedują.Tacy inteligentni niby,a chyba nie znają definicji "Godnie żyć....".A strajk w czasie egzaminów,to zwyczajne świństwo,więc tak popieram ich lamenty i proponuję dać nauczycielom "100zł na świnię"(rocznie,elito,rocznie).
 No i wcale mało nie zarabiają,a jak posłuchać ich żali,to człowiek naprawdę myśli,że tak biedują.Tacy inteligentni niby,a chyba nie znają definicji "Godnie żyć....".A strajk w czasie egzaminów,to zwyczajne świństwo,więc tak popieram ich lamenty i proponuję dać nauczycielom "100zł na świnię"(rocznie,elito,rocznie). rozwiń
Avatar
jan / 11 kwietnia 2019 o 10:04
+5
W czasie przerwy świątecznej strajkujecie czy zawieszacie strajk, bo nie wiem na jaki dzień mam podesłać jajeczka? ,
Avatar
Jus / 11 kwietnia 2019 o 07:43
-6
Jak rząd rozdaje 500+ to dobrze, wyprawki, dopłaty do obiadów, darmowe podręczniki itp to też Nil nie protestuje.. A skąd to się bierze? Od świętego Mikołaja? Z podatków, które wszyscy płacą, nawet ci którzy nie mają lub nie mogą mieć dzieci... Jakoś nikt nie obraża na forach beneficjentów chociaż może niekoniecznie się zgadza z takim dysponowanie pieniędzy. Nasi rodzice jakoś sobie radzili kupując podręczniki i wszystkie przybory bez takiego wsparcia. A teraz nie dosyć że wszystko jest to jeszcze pretensje, że mało, że książek nie wolno niszczyć bo trzeba odkupić.... No szkoda... Uczyć dzieci żeby szanowaly wszystko.... I wymagania że szkoła ma wszystko zapewnić... Złożyć się na papier xero? W życiu... Na komitet? Pewnie dla nauczycieli na kawę ta kasa... Może do świetlicy jakieś rzeczy przynieść bo dziecko spędza tam cały Boży dzień.. Nie... No niech szkoła da... Bo ma przecież niezliczone fundusze... Nauczyciel kupi z własnej kasy... Co będzie na swoje dzieci wydawał... Uczniom niech kupi pomoce.. W końcu w służbie narodu... To niech służy.... Fajnie przyjść na piknik organizowany przez nauczycieli w niedzielę bo jest co z dzieckiem zrobc... Ale pomoc posprzątać po tym.... Nie ma komu.. Niech dyrektor to robi.. W końcu za coś bierze kasę, niech sprząta.... Wieczna niechęć i nienawiść... I zawiść, która później widać na każdym kroju we wszystkich ludzkich relacjach
Jak rząd rozdaje 500+ to dobrze, wyprawki, dopłaty do obiadów, darmowe podręczniki itp to też Nil nie protestuje.. A skąd to się bierze? Od świętego Mikołaja? Z podatków, które wszyscy płacą, nawet ci którzy nie mają lub nie mogą mieć dzieci... Jakoś nikt nie obraża na forach beneficjentów chociaż może niekoniecznie się zgadza z takim dysponowanie pieniędzy. Nasi rodzice jakoś sobie radzili kupując podręczniki i wszystkie przybory bez takiego wsparcia. A teraz nie dosyć że wszystko jest to jeszcze pretensje, że mało, że książek nie wolno nis... rozwiń
Avatar
Marta / 10 kwietnia 2019 o 22:57
+10
***s://bip.lublin.eu/rada-miasta-lublin/viii-kadencja/sesje/projekty-uchwal-druki/iv-sesja-28-02-2019/6,27538,2,2,1,ver.html Zapraszam do lektury jak to źle nauczycielom. Wynagrodzenie w 2018 roku - nauczyciel dyplomowany 5521 zł.
Avatar
Rodzic / 10 kwietnia 2019 o 22:39
+13
Każda godzina strajku zmienia moje nastawienie do nauczycieli z pozytywnej na coraz bardziej negatywną. Nic ich nie obchodzi tylko kasa, mają gdzieś uczniów i rodziców. Mają się za wielką inteligencję a idą za psychopatycznym Broniarzem jak cielęta. My rodzice straciliśmy do was szacunek, odegramy się za każdy dzień strajku, za krzywdę którą robicie naszym dzieciom i naszym rodzinom. Udławcie się tymi pieniędzmi.
Avatar
zxcvbnm / 10 kwietnia 2019 o 18:05
+30
Dlaczego nauczyciele na czele z Panem Broniarzem nie strajkowali, jak rząd PO i PSL 2500 szkół zlikwidował, 40 tysięcy nauczycieli wyrzucił i pensje na 5 lat zamroził?
Avatar
Belfer / 10 kwietnia 2019 o 17:59
+28
1000 zł podwyżki hahaha. Nie żartujcie bo chyba sami nie liczyliscie na tyle. To co daje wam rząd jest i tak dużo jak na was sami to przyznajecie między sobą. Jak liczyćie że broniarz coś dla was wywalczy to żal mi was. On na pewno coś ugra dla siebie a wy zostaniecie znienawidzeni przez rodziców. Niby jesteście inteligencja tego narodu a nie potraficie myśleć i co najgorsze liczyc. Walczcie o rozwiązania systemowe o przyszłość młodych nauczycieli i edukację uczniów 
Avatar
cvb / 10 kwietnia 2019 o 17:57
+17
Ciekawe co zrobią nauczyciele w czasie nadchodzącej przerwy Świątecznej bo tak to trzeba stawiać się w szkole i podpisywać listę obecności i chęć uczestnictwa w strajku tak jak każdego dnia teraz. Trzeci dzień strajku a kaska zostanie potrącona. Bogaci jesteście nauczyciele jak Was na to stać. Pewnie na ferie Świąteczne zawiesicie strajk, żeby jak co roku mieć wolne przed Świętami.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 3:1. Udany rewanż za rundę jesienną

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 3:1. Udany rewanż za rundę jesienną 0 0

W starciu niepokonanych na wiosnę: Stali i Sokoła górą pierwsza z ekip. Piłkarze Jarosława Pacholarza w mocno odmłodzonym składzie pokonali drużynę z Sieniawy 3:1

TBV Start – Anwil Włocławek 70:88. Koniec marzeń o ósemce [zdjęcia]
galeria

TBV Start – Anwil Włocławek 70:88. Koniec marzeń o ósemce [zdjęcia] 0 0

Anwil Włocławek pozbawił koszykarzy TBV Startu resztek nadzei o udziale w fazie play-off. Mistrz Polski wygrał 88:70, a pierwsze skrzypce w ekipie Igora Milicicia grał wychowany w Lublinie Michał Ignerski

Wigilia paschalna: W kościołach święcenie ognia [zdjęcia]
galeria

Wigilia paschalna: W kościołach święcenie ognia [zdjęcia] 0 1

Święcenie ognia i paschału w Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Chełmianka - Podlasie 3:1. Tym razem nie zmarnowali przewagi

Chełmianka - Podlasie 3:1. Tym razem nie zmarnowali przewagi 0 3

Przed pierwszym gwizdkiem sobotnich derbów zarówno Chełmianka, jak i Podlasie liczyły na punkty. Po meczu w dużo lepszych nastrojach byli jednak gospodarze. Drużyna Artura Bożyka pokonała rywali 3:1 i zrobiła duży krok w kierunku utrzymania. A bialczanie znowu znaleźli się pod kreską

Lama uciekinierka słynna w całej Polsce ma nowy dom. Mieszka w woj. lubelskim
galeria
film

Lama uciekinierka słynna w całej Polsce ma nowy dom. Mieszka w woj. lubelskim 0 1

Rozmowa ze Stefanem Odojem, nowym właścicielem słynnej lamy z Bierunia. Stefan Odój prowadzi Ośrodek Malibu w podlubelskiej Krężnicy Jarej, w którym funkcjonuje minizoo. To nowy dom Rambo

Orlęta Spomlek - Wisła Sandomierz 2:0. Uciekają od strefy spadkowej

Orlęta Spomlek - Wisła Sandomierz 2:0. Uciekają od strefy spadkowej 0 1

Orlęta nie zmarnowały szansy. Biało-zielonym dwa mecze z rzędu wypadły na własnym stadionie. I w obu drużyna Rafała Borysiuka była lepsza od rywali. Tym razem ograła Wisłę Sandomierz 2:0, chociaż pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 70 minucie

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?"

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?" 0 6

Grupa radnych chce przekazać dzieciom z domów dziecka tablety, jakie zafundował im magistrat do pracy. – Czy radni boją się elektroniki? – pyta Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta w Zamościu.

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1. Wreszcie zdobyli coś na wyjeździe

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1. Wreszcie zdobyli coś na wyjeździe 0 1

Avia na pewno rozegrała lepszy mecz niż przed tygodniem przeciwko Wólczance. Żółto-niebiescy po wizycie w Skawinie dopisali jednak do swojego konta tylko jeden punkt. Spotkanie z Wiślanami Jaśkowice zakończyło się remisem 1:1. Trzeba dodać, że dla żółto-niebieskich to było pierwsze „oczko” wywalczone w tym roku na boisku rywala

Rajd Rowerowy w Puławach
27 kwietnia 2019, 9:00

Rajd Rowerowy w Puławach 0 2

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 9 w Puławach rozpocznie się wiosenny Rajd Rowerowy Terenowy. Start ze Skweru Niepodległości.

Droga krzyżowa przed katedrą Notre Dame [wideo]
film

Droga krzyżowa przed katedrą Notre Dame [wideo] 0 0

Paryż, Francja. Wielu katolików uczestniczyło w wielkopiątkowej drodze krzyżowej przed spaloną katedrą Notre Dame. Modlitwę poprowadził arcybiskup Paryża, Michel Aupetit.

Działacze PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego w Lubartowie

Działacze PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego w Lubartowie 0 7

Działacze lubartowskiego PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego. Zaczęli zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie

W kraju więcej pijanych kierowców. Jak jest w Lubelskiem?

W kraju więcej pijanych kierowców. Jak jest w Lubelskiem? 0 8

Krajowe policyjne statystyki pijanych kierowców po raz pierwszy od kilku lat wykazują tendencję wzrostową. Jednym z nielicznych województw na pozytywnym minusie jest nasz region.

Artyści z Afryki, Szwajcarii i Gruzji w Lublinie. Przed nami KODY 2019 (program)
8 maja 2019, 19:00

Artyści z Afryki, Szwajcarii i Gruzji w Lublinie. Przed nami KODY 2019 (program) 0 1

Już po raz 11. Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zorganizuje w Lublinie Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią znakomici artyści ze Szwajcarii, Gruzji a nawet Afryki. Hasłem przewodnim odbywającej się w dniach 8-10 maja imprezy będzie "Wieża Babel".

Koncert Freenology i Wera Kidżeski w Pubie u Szewca
25 kwietnia 2019, 19:30

Koncert Freenology i Wera Kidżeski w Pubie u Szewca 0 0

25 kwietnia o godz. 19.30 w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18) wystąpią Freenology i Wera Kidżeski.

W Radzyniu powstaje skatepark. Ma być gotowy do końca maja

W Radzyniu powstaje skatepark. Ma być gotowy do końca maja 0 1

W Radzyniu Podlaskim ruszyła budowa skateparku. Obiekt powstaje na Bulwarach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!