Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

22 grudnia 2018 r.
16:07

Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu. Parlamentarzyści chcą zablokować podwyżki prądu

Autor: Zdjęcie autora x-news
0 15 A A

28 grudnia odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. W porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt dotyczący rządowego projektu zmian w ustawie o podatku akcyzowym. Przewiduje on obniżenie stawki akcyzy za energię elektryczną i zmniejsza wysokość opłaty przejściowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To będzie niedługie posiedzenie. Jest tylko jeden punkt obrad. Chodzi o to, by obywatele mieli pewność, że w tym roku ani w następnym nie nastąpią podwyżki cen energii – powiedział Ryszard Terlecki z PiS.

Opozycja podkreśla, że sam pomysł powstrzymania w ten sposób wzrostu cen energii jest dobry, ale mówi o niedopuszczalnym trybie procedowania. Politycy opozycji liczą także na rozpatrzenie dwóch innych projektów ustaw.

- Mam nadzieję, że na tym posiedzeniu zostaną rozpatrzone także inne ustawy, które dotyczą cen energii, czyli ustawa PO i Kukiz’15 – oznajmiła Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Jak dodał Stanisław Tyszka z Kukiz’15 celem dodatkowego posiedzenia jest zminimalizowanie podwyżek cen energii, które są wynikiem "negocjacyjnych porażek tego i poprzedniego rządu na poziomie europejskim".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
myślący / 22 grudnia 2018 r. o 17:10
50-60% podwyżki za energię dla przedsiębiorców... jaki będzie skutek dla kupujących? łatwo się domyślić. więc tak, czy siak podwyżki cen prądu dotkną każdego. dość tych dyrdymałów pisomatołków. z kogo chcecie zrobić idiotów?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 16:21
To niech od razu za jednym zamachem ustalą, że środa jest w sobotę, a Słońce krąży wokół Ziemi
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 18:14
Musicie pokazywać mordę tego psa ?? Straszycie dzieci !!
Avatar
josef / 22 grudnia 2018 r. o 19:55
Może wreszcie ktos stuknie się w łeb ,że rownież w energetyce trzeba oszczędzać.Po co tam tyle spółek i prezesów zarabiających po 50 tys złotych? Dostrzegam ,że państwo nie panuje nad sytuacją!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 21:16
czy Polacy muszą jeszcze to gębę ogladac w tym roku
Avatar
grom by cie dziabnął kanalio / 22 grudnia 2018 r. o 17:27
mister sejmu i wszystkich parlamentów świata, narkoman, pajac, kłamca, arogant, oszust i obłudnik oznajmia, że zlot barbarzyńców zostanie zwołany na 28 grudnia
Avatar
Adam z Lublina / 22 grudnia 2018 r. o 16:40
PiS zrobił z sejmu cyrk, a Terlecki z Kuchcińskim kompromitują urząd Marszałka jak nikt wcześniej !
Avatar
Co damy się oszukać? / 23 grudnia 2018 r. o 07:29
Strach że stracą władzę po wyborach jest motorem tej "troski" że przyjdzie zapłacić za te mafijne uklady, za królestwo pisowskie dla wybranych, za niszczenie Panstwa. PiS to układ bandycki, to rak !!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 20:11
dzika banda postanowiła nam znowu nieba pisowskiego przychylić,a wezcie sie q..a waszamać i od nas odpier.. sie na dobre ,w styczniu podwyżka paliwa,i cicho o tym ,tajemnica jakaś kwacza,czas na rozwiązanie francuskie
Avatar
Dzwon. / 22 grudnia 2018 r. o 18:59
Sratata, sprawdziłem przysyłane comiesiąc, rachunki z PGE i Orange i co miesiąc jest wyższa cena za 1 kWh. Raz 65 gr, raz 72 gr, raz 82 gr. Ostania f-ra 80gr. I co tutaj do rzeczy mają obietnice rządu, że podwyżek prądu nie ma i nie będzie!. Paru cwaniaków dystrybutorów kupuje na giełdzie prąd i w zależności ilu mają odbiorcą naiwaników, ustalają sami cenę za 1 kWh prądu. Rząd może obiecywać i nie podnosić ceny prądu, ale jest paru cwaniaków którzy dysponują zakupioną na giełdzie energią i mają w portfelu iluś tam odbiorców. Do kupionej ceny energii dodają swoją prowizję, na nowe merce i wychodzi, że zamiast 57gr za 1 kWh płacimy po 82gr. Nie potrzeba tego ogłaszać. Niech każdy weżmie rachunek za prąd i podzieli ile płaci z rachunku przez ilość kilwatogodzin. To się zdziwi. Co miesiąc inna stawka za 1 kWh. I to co miesiąc więcej. Na koniec przychodzi roczne rozliczenie i dopłata np. 500 lub 600zł. Nie potrzeba rządowych podwyżek. Sami dystryutorzy wprowadzaja podwyżki jakie chcą. Służę co miesięcznymi rachunkami, jak kto ciekawy. Informacji dlaczego co miesiąc są inne stawki za 1 kwh, np. w PGE nie są udzielane. Banda granda i oszukiwanie ludzi w biały dzień.
Sratata, sprawdziłem przysyłane comiesiąc, rachunki z PGE i Orange i co miesiąc jest wyższa cena za 1 kWh. Raz 65 gr, raz 72 gr, raz 82 gr. Ostania f-ra 80gr. I co tutaj do rzeczy mają obietnice rządu, że podwyżek prądu nie ma i nie będzie!. Paru cwaniaków dystrybutorów kupuje na giełdzie prąd i w zależności ilu mają odbiorcą naiwaników, ustalają sami cenę za 1 kWh prądu. Rząd może obiecywać i nie podnosić ceny prądu, ale jest paru cwaniaków którzy dysponują zakupioną na giełdzie energią i mają w portfelu iluś tam odbiorców. Do kupionej ceny... rozwiń
Avatar
NieFrajer / 23 grudnia 2018 r. o 10:13
Plewy z Pańskiego czytaj pisowskiego stołu dla.plebsu a dla siebie stanowiska, władza i miliony w zagranicznych bankach. Dość!!!!
Avatar
Andy / 23 grudnia 2018 r. o 10:06
A trzydzieści parę lat temu za każdą podwyżką był strajk za strajkiem. A dzisiaj cisza.
Avatar
K / 23 grudnia 2018 r. o 09:23
dzika banda postanowiła nam znowu nieba pisowskiego przychylić,a wezcie sie q..a waszamać i od nas odpier..  sie na dobre ,w styczniu podwyżka paliwa,i cicho  o tym ,tajemnica jakaś kwacza,czas na rozwiązanie francuskie
Ale jak zagłosujemy na PO, to wyprowadzą nas z UE i zabiorą 500+, więc już lepiej ten PIS.
PO Cię z Unii wyprowadzi? Nie wytrzeźwiałeś po wczorajszym??? A za 500+ pozwalasz pluć sobie w twarz i robić ze sobą i z krajem wszystko, na co PiSowi przyjdzie ochota?
Avatar
Co damy się oszukać? / 23 grudnia 2018 r. o 07:29
Strach że stracą władzę po wyborach jest motorem tej "troski" że przyjdzie zapłacić za te mafijne uklady, za królestwo pisowskie dla wybranych, za niszczenie Panstwa. PiS to układ bandycki, to rak !!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 21:16
czy Polacy muszą jeszcze to gębę ogladac w tym roku
Avatar
janusz / 22 grudnia 2018 r. o 20:33
dzika banda postanowiła nam znowu nieba pisowskiego przychylić,a wezcie sie q..a waszamać i od nas odpier..  sie na dobre ,w styczniu podwyżka paliwa,i cicho  o tym ,tajemnica jakaś kwacza,czas na rozwiązanie francuskie
 Ale jak zagłosujemy na PO, to wyprowadzą nas z UE i zabiorą 500+, więc już lepiej ten PIS.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 20:11
dzika banda postanowiła nam znowu nieba pisowskiego przychylić,a wezcie sie q..a waszamać i od nas odpier.. sie na dobre ,w styczniu podwyżka paliwa,i cicho o tym ,tajemnica jakaś kwacza,czas na rozwiązanie francuskie
Avatar
otua / 22 grudnia 2018 r. o 19:59
50-60% podwyżki za energię dla przedsiębiorców... jaki będzie skutek dla kupujących? łatwo się domyślić. więc tak, czy siak podwyżki cen prądu dotkną każdego. dość tych dyrdymałów pisomatołków. z kogo chcecie zrobić idiotów?
 Z ciebie nikt nie zrobi idioty. Ty już od dawna nim jesteś...
Avatar
josef / 22 grudnia 2018 r. o 19:55
Może wreszcie ktos stuknie się w łeb ,że rownież w energetyce trzeba oszczędzać.Po co tam tyle spółek i prezesów zarabiających po 50 tys złotych? Dostrzegam ,że państwo nie panuje nad sytuacją!
Avatar
Dzwon. / 22 grudnia 2018 r. o 18:59
Sratata, sprawdziłem przysyłane comiesiąc, rachunki z PGE i Orange i co miesiąc jest wyższa cena za 1 kWh. Raz 65 gr, raz 72 gr, raz 82 gr. Ostania f-ra 80gr. I co tutaj do rzeczy mają obietnice rządu, że podwyżek prądu nie ma i nie będzie!. Paru cwaniaków dystrybutorów kupuje na giełdzie prąd i w zależności ilu mają odbiorcą naiwaników, ustalają sami cenę za 1 kWh prądu. Rząd może obiecywać i nie podnosić ceny prądu, ale jest paru cwaniaków którzy dysponują zakupioną na giełdzie energią i mają w portfelu iluś tam odbiorców. Do kupionej ceny energii dodają swoją prowizję, na nowe merce i wychodzi, że zamiast 57gr za 1 kWh płacimy po 82gr. Nie potrzeba tego ogłaszać. Niech każdy weżmie rachunek za prąd i podzieli ile płaci z rachunku przez ilość kilwatogodzin. To się zdziwi. Co miesiąc inna stawka za 1 kWh. I to co miesiąc więcej. Na koniec przychodzi roczne rozliczenie i dopłata np. 500 lub 600zł. Nie potrzeba rządowych podwyżek. Sami dystryutorzy wprowadzaja podwyżki jakie chcą. Służę co miesięcznymi rachunkami, jak kto ciekawy. Informacji dlaczego co miesiąc są inne stawki za 1 kwh, np. w PGE nie są udzielane. Banda granda i oszukiwanie ludzi w biały dzień.
Sratata, sprawdziłem przysyłane comiesiąc, rachunki z PGE i Orange i co miesiąc jest wyższa cena za 1 kWh. Raz 65 gr, raz 72 gr, raz 82 gr. Ostania f-ra 80gr. I co tutaj do rzeczy mają obietnice rządu, że podwyżek prądu nie ma i nie będzie!. Paru cwaniaków dystrybutorów kupuje na giełdzie prąd i w zależności ilu mają odbiorcą naiwaników, ustalają sami cenę za 1 kWh prądu. Rząd może obiecywać i nie podnosić ceny prądu, ale jest paru cwaniaków którzy dysponują zakupioną na giełdzie energią i mają w portfelu iluś tam odbiorców. Do kupionej ceny... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy
złota setka 2021

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy