Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

24 maja 2022 r.
7:16

Kuria ma zapłacić za molestowanie przez księdza. Sprawa z filmu braci Sekielskich

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
96 13 A A

Kaliski sąd ogłosił wyrok w procesie cywilnym przeciwko diecezji kaliskiej o zadośćuczynienie za molestowanie przez księdza Arkadiusza H. Kurię pozwał Bartłomiej Pankowiak, jeden z braci molestowanych w przeszłości przez kapłana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sąd zdecydował, że ma otrzymać 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Bracia Bartłomiej i Jakub Pankowiakowie z Pleszewa wystąpili do Sądu Okręgowego w Kaliszu z pozwem cywilnym o zasądzenie zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych. Ich sprawa nabrała medialnego rozgłosu po emisji filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" w maju 2020 roku. Dokument przedstawił historię wykorzystywania seksualnego chłopców przez księdza Arkadiusza H. z diecezji kaliskiej.

Molestowani chłopcy są teraz dorosłymi mężczyznami. Bartłomiej ma 33 lata, Jakub - 38. Ksiądz wykorzystywał ich w latach 1999-2000.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 25 maja 2022 r. o 07:53
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-)
"...nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły",   "...pod ochroną państwa" - tak mocno umiłowałeś okupację sovietów ?.   Towarzysze BIERUT  Z BERMANEM TAK URZĄDZILI SZKOLNICTWO W PRL ŻE OD ŚMIERCI STALINA SAMO SIĘ OCZYSZCZA (jak sądownictwo) już przeszło 60 LAT....
Nie, ale potrafię rozdzielić jedno od drugiego. Nie neguję szeregu wypaczeń z czasów socjalizmu, ale dostrzegam wiele analogii do dzisiejszych "dokonań" polityków. I kleru. Fakty pozostają faktami, choćbyś nie wiem jakiej durnej argumentacji używał.
Nie, ale potrafię rozdzielić jedno od drugiego. Nie neguję szeregu wypaczeń z czasów socjalizmu, ale dostrzegam wiele analogii do dzisiejszych "dokonań" polityków. I kleru. Fakty pozostają faktami, choćbyś nie wiem jakiej durnej argumentacji używał. rozwiń
Avatar
Izydor / 24 maja 2022 r. o 18:40
Tak wogóle to kuria mać, mało że te małe molestują księży, a nawet gwałcą to jeszcze odsyp z tacowego ma być? Żaden ksiondz nie rusza dzieciów, tylko przytula takie małe aniołki...nie jest to żadne zboczenie, tylko użyję purpurowego tekstu ,,niezdrowa namiętność". Trzeba się wencej modlić i spowiadać nie szukać sensacyj pod kołdrą, dziś lubelski sąd uznał że jak są rózwinięte i wyrośnięte to nie ma kary i można..wiek nie ma znaczenia.
Avatar
Izydor / 24 maja 2022 r. o 15:17
A kuria choduje zlote kury czy barany przy pokropku i pogrzebach się zrzucą, będzie to drugi etap d....mania?
Avatar
-Christopher. / 24 maja 2022 r. o 13:56
I bardzo dobrze. Za ukrywanie pedofilów w kościele a nierzadko uczestniczenie . Chyba nikt nie myśli że było inaczej.
Avatar
TECZOWY--ZSL / 24 maja 2022 r. o 13:54
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-)
  "...nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły",   "...pod ochroną państwa" - tak mocno umiłowałeś okupację sovietów ?.   Towarzysze BIERUT  Z BERMANEM TAK URZĄDZILI SZKOLNICTWO W PRL ŻE OD ŚMIERCI STALINA SAMO SIĘ OCZYSZCZA (jak sądownictwo) już przeszło 60 LAT....
  "...nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły",   "...pod ochroną państwa" - tak mocno umiłowałeś okupację sovietów ?.   Towarzysze BIERUT  Z BERMANEM TAK URZĄDZILI SZKOLNICTWO W PRL ŻE OD ŚMIERCI STALINA SAMO SIĘ OCZYSZCZA (jak sądownictwo) już przeszło 60 LAT.... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 maja 2022 r. o 10:46
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
I jeszcze jedno - skoro KK tak chętnie przyznaje, że księża, którym grozi płacenie odszkodowań, nie mają własnego majątku, to niech płaci za swoich funkjconariuszy - wszak ci duszpasterze budują finansową potęgę tej instytucji.
Avatar
___K___ / 24 maja 2022 r. o 10:35
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-)
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-) rozwiń
Avatar
___K___ / 24 maja 2022 r. o 10:32
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
 Jeżeli będzie brała czynny udział w rozmywaniu sprawy, a nawet udzieli pomocy oskarżonemu, to jak najbardziej tak.
Avatar
poker / 24 maja 2022 r. o 10:19
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Przecież piss może taką ustawę napisać i przegłosować w jedną noc. W czym problem ?
 Widzę że z nostalgią wspominasz Nocną zmianę"...
 Widzę że z nostalgią wspominasz Nocną zmianę"... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2022 r. o 09:50
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
 Przecież piss może taką ustawę napisać i przegłosować w jedną noc. W czym problem ?
 Przecież piss może taką ustawę napisać i przegłosować w jedną noc. W czym problem ? rozwiń
Avatar
___K___ / 25 maja 2022 r. o 07:53
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-)
"...nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły",   "...pod ochroną państwa" - tak mocno umiłowałeś okupację sovietów ?.   Towarzysze BIERUT  Z BERMANEM TAK URZĄDZILI SZKOLNICTWO W PRL ŻE OD ŚMIERCI STALINA SAMO SIĘ OCZYSZCZA (jak sądownictwo) już przeszło 60 LAT....
Nie, ale potrafię rozdzielić jedno od drugiego. Nie neguję szeregu wypaczeń z czasów socjalizmu, ale dostrzegam wiele analogii do dzisiejszych "dokonań" polityków. I kleru. Fakty pozostają faktami, choćbyś nie wiem jakiej durnej argumentacji używał.
Nie, ale potrafię rozdzielić jedno od drugiego. Nie neguję szeregu wypaczeń z czasów socjalizmu, ale dostrzegam wiele analogii do dzisiejszych "dokonań" polityków. I kleru. Fakty pozostają faktami, choćbyś nie wiem jakiej durnej argumentacji używał. rozwiń
Avatar
Izydor / 24 maja 2022 r. o 18:40
Tak wogóle to kuria mać, mało że te małe molestują księży, a nawet gwałcą to jeszcze odsyp z tacowego ma być? Żaden ksiondz nie rusza dzieciów, tylko przytula takie małe aniołki...nie jest to żadne zboczenie, tylko użyję purpurowego tekstu ,,niezdrowa namiętność". Trzeba się wencej modlić i spowiadać nie szukać sensacyj pod kołdrą, dziś lubelski sąd uznał że jak są rózwinięte i wyrośnięte to nie ma kary i można..wiek nie ma znaczenia.
Avatar
Izydor / 24 maja 2022 r. o 15:17
A kuria choduje zlote kury czy barany przy pokropku i pogrzebach się zrzucą, będzie to drugi etap d....mania?
Avatar
-Christopher. / 24 maja 2022 r. o 13:56
I bardzo dobrze. Za ukrywanie pedofilów w kościele a nierzadko uczestniczenie . Chyba nikt nie myśli że było inaczej.
Avatar
TECZOWY--ZSL / 24 maja 2022 r. o 13:54
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-)
  "...nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły",   "...pod ochroną państwa" - tak mocno umiłowałeś okupację sovietów ?.   Towarzysze BIERUT  Z BERMANEM TAK URZĄDZILI SZKOLNICTWO W PRL ŻE OD ŚMIERCI STALINA SAMO SIĘ OCZYSZCZA (jak sądownictwo) już przeszło 60 LAT....
  "...nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły",   "...pod ochroną państwa" - tak mocno umiłowałeś okupację sovietów ?.   Towarzysze BIERUT  Z BERMANEM TAK URZĄDZILI SZKOLNICTWO W PRL ŻE OD ŚMIERCI STALINA SAMO SIĘ OCZYSZCZA (jak sądownictwo) już przeszło 60 LAT.... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 maja 2022 r. o 10:46
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
I jeszcze jedno - skoro KK tak chętnie przyznaje, że księża, którym grozi płacenie odszkodowań, nie mają własnego majątku, to niech płaci za swoich funkjconariuszy - wszak ci duszpasterze budują finansową potęgę tej instytucji.
Avatar
___K___ / 24 maja 2022 r. o 10:35
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-)
Chłopcze, gdyby nie okres socjalizmu w Polsce, to możliwe, że twoi przodkowie, a może i ty sam, nie ukończylibyście żadnej sensownej szkoły, być może nie umiałbyś czytać i pisać itp. Zrujnowanie zabytków? Gdzie ty żyjesz? Za socjalizmu, to akurat większość zabytków była pod ochroną państwa, dopiero po 1989 roku wiele z nich popadło w ruinę. Dobrze, że macie Obajtka - ten wielu dworkom przywraca świetność :-) rozwiń
Avatar
___K___ / 24 maja 2022 r. o 10:32
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
 Jeżeli będzie brała czynny udział w rozmywaniu sprawy, a nawet udzieli pomocy oskarżonemu, to jak najbardziej tak.
Avatar
poker / 24 maja 2022 r. o 10:19
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
Przecież piss może taką ustawę napisać i przegłosować w jedną noc. W czym problem ?
 Widzę że z nostalgią wspominasz Nocną zmianę"...
 Widzę że z nostalgią wspominasz Nocną zmianę"... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2022 r. o 09:50
tzn jak molestował będzie adwokacina to odszkodowanie zapłaci rada adwokacka?
Oczywiście. Tylko wcześniej musi dostać preferencyjny ZUS, dofinansowanie do zabytków, dofinansowanie do indokrynacji nieletnich w szkole i oczwiście zwolnienie z podatków. Wtedy bez dwóch zdań zapłaci rada adwokacka.
Czy partie lewicowe zapłacą obywatelom polskim za wieloletnie zniewolenie, zbrodnie komunistyczne, indoktrynację nieletnich w szkołach, kradzież mienia prywatnego, zrujnowanie zabytków?
 Przecież piss może taką ustawę napisać i przegłosować w jedną noc. W czym problem ?
 Przecież piss może taką ustawę napisać i przegłosować w jedną noc. W czym problem ? rozwiń