Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 stycznia 2016 r.
9:46

Poseł PiS z Lubelskiego o nocnych głosowaniach w Sejmie: Nie daliśmy rady

Autor: Zdjęcie autora toma
0 47 A A
Posłowie Krzysztof Szulowski i Artur Soboń z PiS podczas nocnego głosowania (fot. Facebook)
Posłowie Krzysztof Szulowski i Artur Soboń z PiS podczas nocnego głosowania (fot. Facebook)

Około godziny 2 w nocy posłowie przerwali głosowanie nad poprawkami do tegorocznego budżetu państwa. Mają je kontynuować w piątek. – Nie daliśmy rady – przyznaje na Facebooku Krzysztof Szulowski, poseł PiS z Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Parlamentarzysta w nocy zamieścił na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie z sejmowej ławy, w której siedzi wraz z innym posłem z województwa lubelskiego - Arturem Soboniem ze Świdnika. Na twarzach obu maluje się wyraźne zmęczenie.

"Nie daliśmy rady. Po tym jak już niektórzy zasypiali, a posłanka Nowoczesnej po wejściu na mównicę powiedziała, że "nie widzi posła Terleckiego" który akurat prowadził obrady i siedział tuż za nią, prezydium Sejmu zarządziło przerwę do rana” – pisze Szulowski. 

Nie daliśmy rady. Po tym jak już niektórzy zasypiali, a posłanka Nowoczesnej po wejściu na mównicę powiedziała, że " nie...

Posted by Krzysztof Szulowski on 28 styczeń 2016

Podczas nocnej debaty zmęczenie dało się też we znaki innym parlamentarzystom. Ok. godz. 1.20 na sejmowej mównicy pojawiła się Kinga Gajewska z PO. – Proszę o przerwę z prośbą o przebudzenie śpiącego ministra konstytucyjnego pana Jurgiela, który spoczywa na razie w dolnej palarni – mówiła. Po kilku minutach minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel witany gromkimi oklaskami i śmiechem pojawił się na Sali.

Nad czym głosowali posłowie

Przed przerwaniem posiedzenia posłowie rozpatrzyli blisko jedną trzecią z ok. 300 poprawek do budżetu. Jak dotąd nie zgodzili się na wprowadzenie do projektu żadnej z nich. Wcześniej Sejm przyjął ustawę Prawo o prokuraturze.

Zakłada m.in. ponowne połączenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, przy zwiększeniu jego uprawnień. Pod obrady trafił też obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczący zaprzestania lekcji religii z budżetu państwa.

Zdaniem jego autorów te pieniądze (ok. 1,35 mld zł) mogłyby być przeznaczone na lekcje wyrównawcze, dofinansowania do szkoleń dla nauczycieli, wyposażenie pracowni dydaktycznych czy sal gimnastycznych. Głosami PiS projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu.

 

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 21:13
0
Ten wpis z 31stycznia cholernie ambitny swirnietych nie sieja sami sie rodza
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:36
0

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 00:33
0
ale japy paskudne.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 14:46
0

Wszystkie ustawy podjęte przez pisowców w trybie nocnym Do Uchylenia!!!   Brak snu powoduje zaburzenia świadomości tego co się stało, halucynacje, człowiek staje się ubezwłasnowolniony.    Jak wynika z treści artykułu oraz z załączonego zdjęcia, że oprócz w/w symptomów występują na twarzach posłów objawy trików nerwowych, niekontrolowanych ruchów oraz zaburzenia mowy!!! Tragedia, te nie posły, tylko Osły!!!

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 08:20
0
Ale obciach. I jeszcze sa z siebie zadowoleni.. nie dali rady. Co ten Pis zrobil z Polska? Rany..
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 07:14
0
cyrk na kólłkach żal z nowocasniej i PiS
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 22:01
0
Ujadanie i skowyt oderwanych od złoba platfusów i arbuzów - bezcenne.
Avatar
gość / 29 stycznia 2016 o 19:45
0

Niech żyje nam 100 lat prof, dr doc. hab. pan Krzysztof Szulowski!

Avatar
Polonus / 29 stycznia 2016 o 18:10
0

Nie mogę coś znaleźć artykułu o nocnym głosowaniu w za czasów PO-PSL - nocy z 17 na 18 grudnia 2014 roku, kiedy to ówczesna koalicja PO-PSL chciała przegłosować zmianę Konstytucji RP dającą możliwość prywatyzacji Lasów Państwowych. Dziwnym trafem na drugi dzień, jak i później na ten temat była medialna cisza. Czy Dziennik Wschodni pisał o tym?


Etam, tamto się nieliczy, bo leśnicy się nie dali. Wiesz jak jest...."goni kura uciekając kogutowi i myśli "jeszcze jedno kółeczko , bo pomyśli zem ladacznica" a sportowy kogut to.. co jedno kółeczko to powtarza " da nie da, przelecieć się warto".

 Na tej zasadzie można pisać o sejmie i nocnym głosowaniu. Ale Ty wiesz że to przy jupiterach, a co mozemy napisać o tych z cmentarza? O ich ustawach? O tych Polaków nocnych rozmowach nagranych przez kelnerów....Zawsze muszą to być kelnerzy albo ogrodnicy? Jakoś nowa władza nie miała nawet 100 dni spokojnych, a stara już zapomniała jaka sama była....Spryskali ich czy co?


Etam, tamto się nieliczy, bo leśnicy się nie dali. Wiesz jak jest...."goni kura uciekając kogutowi i myśli "jeszcze jedno kółeczko , bo pomyśli zem ladacznica" a sportowy kogut to.. co jedno kółeczko to powtarza " da nie da, przelecieć się warto".

 Na tej zasadzie można pisać o sejmie i nocnym głosowaniu. Ale Ty wiesz że to przy jupiterach, a co mozemy napisać o tych z cmentarza? O ich ustawach? O tych Polaków nocnych rozmowach nagranych przez kelnerów....Zawsze muszą to być kelnerzy albo ogrodnicy? Jakoś no... rozwiń

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 17:00
0
NA TEGO SOBOŃA TO NASRAL BYM.. KURWA.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 21:13
0
Ten wpis z 31stycznia cholernie ambitny swirnietych nie sieja sami sie rodza
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:36
0

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 00:33
0
ale japy paskudne.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 14:46
0

Wszystkie ustawy podjęte przez pisowców w trybie nocnym Do Uchylenia!!!   Brak snu powoduje zaburzenia świadomości tego co się stało, halucynacje, człowiek staje się ubezwłasnowolniony.    Jak wynika z treści artykułu oraz z załączonego zdjęcia, że oprócz w/w symptomów występują na twarzach posłów objawy trików nerwowych, niekontrolowanych ruchów oraz zaburzenia mowy!!! Tragedia, te nie posły, tylko Osły!!!

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 08:20
0
Ale obciach. I jeszcze sa z siebie zadowoleni.. nie dali rady. Co ten Pis zrobil z Polska? Rany..
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 07:14
0
cyrk na kólłkach żal z nowocasniej i PiS
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 22:01
0
Ujadanie i skowyt oderwanych od złoba platfusów i arbuzów - bezcenne.
Avatar
gość / 29 stycznia 2016 o 19:45
0

Niech żyje nam 100 lat prof, dr doc. hab. pan Krzysztof Szulowski!

Avatar
Polonus / 29 stycznia 2016 o 18:10
0

Nie mogę coś znaleźć artykułu o nocnym głosowaniu w za czasów PO-PSL - nocy z 17 na 18 grudnia 2014 roku, kiedy to ówczesna koalicja PO-PSL chciała przegłosować zmianę Konstytucji RP dającą możliwość prywatyzacji Lasów Państwowych. Dziwnym trafem na drugi dzień, jak i później na ten temat była medialna cisza. Czy Dziennik Wschodni pisał o tym?


Etam, tamto się nieliczy, bo leśnicy się nie dali. Wiesz jak jest...."goni kura uciekając kogutowi i myśli "jeszcze jedno kółeczko , bo pomyśli zem ladacznica" a sportowy kogut to.. co jedno kółeczko to powtarza " da nie da, przelecieć się warto".

 Na tej zasadzie można pisać o sejmie i nocnym głosowaniu. Ale Ty wiesz że to przy jupiterach, a co mozemy napisać o tych z cmentarza? O ich ustawach? O tych Polaków nocnych rozmowach nagranych przez kelnerów....Zawsze muszą to być kelnerzy albo ogrodnicy? Jakoś nowa władza nie miała nawet 100 dni spokojnych, a stara już zapomniała jaka sama była....Spryskali ich czy co?


Etam, tamto się nieliczy, bo leśnicy się nie dali. Wiesz jak jest...."goni kura uciekając kogutowi i myśli "jeszcze jedno kółeczko , bo pomyśli zem ladacznica" a sportowy kogut to.. co jedno kółeczko to powtarza " da nie da, przelecieć się warto".

 Na tej zasadzie można pisać o sejmie i nocnym głosowaniu. Ale Ty wiesz że to przy jupiterach, a co mozemy napisać o tych z cmentarza? O ich ustawach? O tych Polaków nocnych rozmowach nagranych przez kelnerów....Zawsze muszą to być kelnerzy albo ogrodnicy? Jakoś no... rozwiń

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 17:00
0
NA TEGO SOBOŃA TO NASRAL BYM.. KURWA.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 0 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 94 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!