Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

20 listopada 2013 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Stanisław Burzyński: Robię swoje na złość wrogom (wideo)

Profesor Stanisław Burzyński przed swą kliniką w Houston. Dla wielu jest ona tak trudna do zniesieni
Profesor Stanisław Burzyński przed swą kliniką w Houston. Dla wielu jest ona tak trudna do zniesieni

Napotykamy opór ze strony "wielkiego biznesu”. Kiedy chodzi o rynek zbytu w USA wielkości 20 miliardów dolarów rocznie, można to łatwiej zrozumieć – mówi prof. dr med. Stanisław Burzyński, odkrywca antyneoplastonów wykorzystywanych w walce z nowotworami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To wyniki badań. Jaka jest najdłuższa przeżywalność w praktyce waszej Kliniki?

– Co do najdłuższej przeżywalności naszych chorych, to w przyszłym roku powinniśmy przekroczyć wynik... 30 lat. Oczywiście jest wiele przypadków krótszych czasowo. Raczej nie ma wątpliwości, że ci chorzy zostali wyleczeni z uznawanych za nieuleczalne postaci raka z przerzutami.

Ilu pacjentów leczonych było dotąd antyneoplastonami? Jakie są wyniki stosowania w poszczególnych rodzajach raka?

– Większość chorych była w zbyt ciężkim stanie na przyjęcie do badań klinicznych i była leczona na zasadzie humanitarnego udostępnienia leków (Compassionate Exception). Liczba chorych z guzami mózgu leczonych w badaniach klinicznych i nadających się do określenia ponad pięcioletniego przeżycia (chorzy przyjęci ponad pięć lat temu) to 401.

Badania kliniczne były nastawione na leczenie guzów mózgu i raka jelita grubego, gdzie podaliśmy wyniki. W codziennej praktyce klinicznej leczymy także różne rodzaje raka za pomocą preparatu antyneoplastonów, który zastał zatwierdzony przez FDA.

Lista tych raków i wyniki ich leczenia zajmuje trzy strony. W ciężkich przypadkach częstych postaci raka, np. jelita grubego, piersi, narządów kobiecych i prostaty około 60 % chorych odpowiada na leczenie.

Co powinno się stać obecnie, aby przybliżyć antyneoplastony cierpiącym? Jakie powinny być kolejne kroki? Czy wszystko zależy od was, czy jeszcze od kogoś?

– Od lat bez zmian. Napotykany opór jest ze strony "wielkiego biznesu”. Kiedy chodzi o rynek zbytu w USA wielkości 20 miliardów dolarów rocznie można to łatwiej zrozumieć. Oczywiście zmiana sytuacji nie zależy od nas. Potrzebna jest wielka akcja polityczna.

W mediach amerykańskich i polskich można obserwować kolejny "wysyp” publikacji na temat leczenia antyneoplastonami. Na ogół podważających ich skuteczność leczniczą. Z czego to wynika, skoro generalnie sprawy idą w dobrym kierunku?

– Media nagle zaczęły publikować stare wiadomości sprzed roku. Moim zdaniem w wyniku jakieś "inspiracji”. Tych, którzy są zdesperowani, bo dwa tygodnie temu zaprezentowaliśmy wyniki fazy drugiej na wielkim zjeździe w Pekinie. Jest to poza zasięgiem "szczekaczy” ze Stanów usilnie pracujących nad podważaniem mojej pozycji.

W Chinach poza tym mam stanowisko profesora neuroonkologii w najbardziej prestiżowym uniwersytecie Capital University of Beijing. W tym tygodniu będziemy mieć cztery prezentacje na Światowym Kongresie Neuroonkologii w San Francisco. Należało więc nas przed tym poddać obróbce czarnego PR.

Czego będą dotyczyć te prezentacje?

– Prezentacje omawiają wyniki badań klinicznych fazy drugiej w trzech śmiertelnych rozpoznaniach nowotworów. Po pierwsze, nawrotowych rozległych guzów pnia mózgu u dzieci (Recurrent Diffuse Intrinsic Pontine Glioma). Po drugie – nawrotowych glejaków wysokiego stopnia u dzieci (Recurrent High-grade Glioma).

Po trzecie – nawrotowego glejaka wielopostaciowego u dorosłych (Recurrent Glioblastoma Multiforme).W historii medycyny nie notuje się w takich przypadkach przeżycia dłuższego niż rok.

U nas, w najlepszych przypadkach osiągnęliśmy przeżycie ponad... 15 lat. Trzeba zdać sobie sprawę, że przypadki te były poprzednio bezskutecznie leczone w najlepszych ośrodkach, często przez światowej sławy specjalistów. W tym typie guzów mózgu dotychczas w historii medycyny nie zanotowano udokumentowanych wyleczeń.

Czy jest prawdą, jak pisze jeden z krajowych portali internetowych, że FDA zabroniło wam podawania antyneoplastonów dzieciom, po tym, jak zmarł wasz sześcioletni pacjent z rakiem mózgu?

– To nieprawda. Podajemy antyneoplastony bez żadnych przerw. Wszystkie dzieci z takim guzem mózgu umierają w najlepszych ośrodkach. Nam udaje się uratować około 20%.

Czy jest prawdą, jak próbuje przekonywać na swoich stronach internetowych opiniotwórcza gazeta, że w ogóle nie ma badań, które potwierdzałyby skuteczność antyneoplastonów oraz doniesień i publikacji na ten temat?

– Oczywiście – nieprawda. Są badania na ponad 500 chorych, potwierdzające skuteczność leczenia w guzach mózgu.

Czy któreś z tych mediów zwracało się do Pana lub Kliniki, aby zweryfikować swój stan wiedzy na temat antyneoplastonów i leczenia nimi przed podawaniem publice swoich "rewelacji”?

– Żaden z publicystów nie zwrócił się do nas w celu zapoznania się z wynikami lub uzyskaniem komentarza na temat tego, co się gdzieś o nas "dowiedzieli”. W jednym z przypadków w ogóle nie wiadomo, kto to pisał, bo się... nie podpisał. Takie standardy profesjonalne.

Jaki jest wasz stan relacji z FDA organizacją wytaczająca wam w przeszłości procesy, które przegrywała? Wojna czy pokój?

– Pamiętając o przeszłości naszych relacji z FDA nie zamierzamy się na nich koncentrować, tylko iść do przodu. Pracujemy z FDA, choć nie jest to agencja nadmiernie nam przyjazna będąc wspomagana finansowo przez wielkie firmy farmaceutyczne.

Podobno została przeciwko wam sformowana jakaś grupa "sceptyków” zarzucająca media swoimi krytykującymi was materiałami... Czy są to naukowcy-onkolodzy? Czy wiadomo coś o ich dorobku?

– Jest to grupa opłacana przez naszą konkurencję, kierowana przez znanego wroga Polaków. Nazwiska nie wymieniam, aby nie robić mu "reklamy”. Działają w Internecie i zarzucają paszkwilami na nasz temat media, gdzie tylko się da. Pytanie brzmi: skoro antyneoplastony są nieskuteczne, a nasze metody nic nie warte, to dlaczego tak szaleją w walce z nami?

Z kolei pytanie do mediów brzmi: dlaczego bezkrytycznie powielają wersję zwalczających nas "ekspertów” bez nawet próby kontaktu z nami, abyśmy mogli przedstawić swoją wersję.

Na komunikatorze Youtube ukazał się animowany filmik pokazujący, jak rakieta trafia w waszą Klinikę, a ta rozlatuje się na kawałki? Jaka była wasza reakcja?

– Zajmują się tym amerykańskie organa ścigania. Produkt ten szybko zniknął z Youtube.

Czy sądzi Pan, że wasz udział i prezentacja wyników leczenia podczas wspomnianego kongresu w San Francisco może być dla was wydarzeniem przełomowym?

– Mamy nadzieję, że nasze wyniki zostaną dostrzeżone i ocenione. Chcę jednak zwrócić uwagę, że zapewne nasza "konkurencja” zrobi wiele, aby nasze wyniki, w wielu aspektach rewelacyjne, zatuszować.

Powstał o Pana leczeniu i walce o dostępność antyneoplastonów dwuczęściowy film dokumentalny "Rak to poważny biznes”. Zwraca on uwagę na pewien paradoks. Wielkie koncerny medyczne produkujące specyfiki mające pomagać cierpiącym na raka czerpią tym większe zyski, im dłużej brak jest na rynku leku mogącego spowodować przełom. Wtedy biznes byłby mniejszy. Czy istotnie psuje Pan komuś interes?

– Film, którego autorem jest Eric Merola bardzo obrazowo pokazuje te mechanizmy. Chcę jednak uspokoić, że kiedy tylko nastąpi akceptacja naszych metod, nastąpi także zmiana w przemyśle farmaceutycznym, który szybko się dostosuje do nowej sytuacji.

Czy to prawda, że produkcją antyneoplastonów zainteresowane są Chiny i Rosja? Czy dopuszcza Pan scenariusz wytwarzania tam swoich specyfików?

– Rozmawiamy z przedstawicielami wielu krajów. Istotnie, mamy duże zainteresowanie płynące z Chin i Rosji. W przyszłości produkcja farmaceutyczna będzie uruchomiona w różnych krajach. Jestem o tym przekonany.






Czy jest Pan gotów na medialną debatę nad skutecznością Pańskiej metody leczniczej z udziałem polskich autorytetów onkologicznych?

– Byłem gotów zawsze i wszędzie do dyskusji z polskimi onkologami. To oni nie mieli na to ochoty. Nie wiem, dlaczego. Nadziei jednak nie gaszę. Panowie, jestem do waszej dyspozycji! Nie lękajcie się.

Niech Pan odpowie, ale szczerze. Nie znudziło się Panu to czterdziestoletnie walczenie o antyneoplastony i szarpanie z oponentami?

– To jest tak, jak pytanie, czy mi się znudziło... życie. Miałem dwadzieścia trzy lata, kiedy jako student odkryłem te związki. Od tego czasu stały się one, jak i przekonanie, że mogą pomagać cierpiącym na raka, sensem mego życia. Nic mi się nie znudziło i nie znudzi.

Rozmawiał: Patryk Małecki

Pozostałe informacje

Tak uroczystości wyglądały w ubiegłym roku

Trzy dni świętowania w Lublinie. Wojewoda zaprasza na uroczystości

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski zaprasza mieszkańców Lublina i regionu do udziału w uroczystościach z okazji 21. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi oraz Narodowego Święta Trzeciego Maja. Sprawdzamy program na nadchodzące dni

Zapomnij o Włoszech czy Hiszpanii: oto dlaczego Chorwacja to najlepszy kierunek w Europie

Zapomnij o Włoszech czy Hiszpanii: oto dlaczego Chorwacja to najlepszy kierunek w Europie

W czasach, gdy turystyczne zwyczaje zmieniają się w zawrotnym tempie, a podróżnicy coraz częściej szukają doświadczeń wykraczających poza klasyczne „pocztówki z wakacji”, Chorwacja wyrasta na prawdziwego lidera.

Nowe autobusy elektryczne będą wozić pasażerów w drugiej połowie maja

Pierwsze elektryki już w bazie MZK. Kiedy pasażerowie wsiądą do cichych solarisów?

Sześć autobusów elektrycznych dotarło już do Białej Podlaskiej. Trwają jeszcze procedury odbiorowe, ale już w drugiej połowie maja z nowego, zeroemisyjnego taboru skorzystają pasażerowie.

Morderca lekarza doprowadzony do prokuratury. Głos w sprawie zabrał lubelski rektor

Morderca lekarza doprowadzony do prokuratury. Głos w sprawie zabrał lubelski rektor

Sprawcą zbrodni na w Oddziale Ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie okazał się 35-letni funkcjonariusz Służby Więziennej zatrudniony w Katowicach. Dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury w Krakowie, gdzie usłyszy zarzuty zabójstwa i usiłowania ataku na pielęgniarkę. – Objawiło się zło w najczystszej postaci – komentuje prof. Wojciech Załuska.

Rozliczamy podatek z Niemiec i Holandii? Praktyczny przewodnik

Rozliczamy podatek z Niemiec i Holandii? Praktyczny przewodnik

Rozliczenie podatku po pracy za granicą to obowiązek, który może przynieść wymierne korzyści finansowe. Wielu Polaków zatrudnionych w Niemczech lub Holandii ma prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Choć na pierwszy rzut oka procedury mogą wydawać się skomplikowane, odpowiednia wiedza i przygotowanie pozwalają sprawnie przejść przez cały proces.

Oswoić skoliozę. Lublin gospodarzem ogólnopolskiej konferencji
WIDEO
film

Oswoić skoliozę. Lublin gospodarzem ogólnopolskiej konferencji

17 i 18 maja w Lublinie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji „Oswoić skoliozę – nie tylko dla rodziców”. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi rodziców, dzieci i specjalistów z całej Polski, by wspólnie rozmawiać o leczeniu, diagnozie i życiu z deformacjami kręgosłupa. Organizatorem jest Fundacja Pomoc Daje Moc, a współgospodarzem merytorycznym – Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Pijany 27-latek uciekał przed policją. Zatrzymany został pod Lublinem

Pijany 27-latek uciekał przed policją. Zatrzymany został pod Lublinem

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 27-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przez kilka kilometrów. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Jaki styropian do ocieplenia elewacji wybrać?

Jaki styropian do ocieplenia elewacji wybrać?

Dlaczego wybór styropianu ma tak kluczowe znaczenie przy ociepleniu elewacji Twojego domu? Otóż to właśnie rodzaj i parametry płyt wpłyną na komfort termiczny, trwałość instalacji i wysokość rachunków za ogrzewanie. Nieprawidłowo dobrany materiał może prowadzić do powstawania mostków termicznych, pleśni czy pęknięć tynku. Z kolei optymalny styropian zapewni równomierną temperaturę wewnątrz pomieszczeń oraz niską częstotliwość napraw. Przyjrzyjmy się zatem trzem podstawowym rozwiązaniom: klasycznemu styropianowi białemu, nowoczesnemu styropianowi grafitowemu oraz wytrzymałemu styropianowi XPS. Dzięki temu łatwiej dopasujesz materiał do swojego budżetu, warunków lokalnych i oczekiwań co do oszczędności energetycznych.

Parking i magazyn blisko Lotniska Chopina – komfort w jednym miejscu

Parking i magazyn blisko Lotniska Chopina – komfort w jednym miejscu

Planujesz podróż z Lotniska Chopina i zastanawiasz się, gdzie bezpiecznie zostawić auto albo co zrobić z rzeczami, które chwilowo nie zmieszczą się w mieszkaniu lub firmie? W Warszawie znajdziesz dwa rozwiązania tuż obok lotniska – parking EasyParking oraz przestrzeń magazynową Przechowuj.pl. Poznaj miejsce, które oszczędzi Twój czas i nerwy.

Dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa

Dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa

Szybkie, precyzyjne reagowanie na dynamicznie zmieniające się trendy i potrzeby klientów to element, który jest absolutnie niezbędny do tego, aby przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać oraz zawsze być o krok przed konkurencją. Wśród wyjątkowych rozwiązań technologicznych, dzięki którym przedsiębiorcy mają bardzo duże szanse na osiągnięcie celu, często specjaliści wskazują na wyjątkowe oprogramowanie ERP, czyli Enterprise Resource Planning. Jest to specjalny program, dzięki któremu można zarządzać zasobami firmy w sposób kompleksowy. W poniższym artykule objaśniamy, dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do lektury.

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

37-letnia Ukrainka miała ponad promil alkoholu. Na czas przyjazdu pogotowia, jej dziećmi zajęła się policjantka

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia w magazynach, na budowach i w centrach logistycznych. Choć obsługa tych maszyn wydaje się prosta, to w praktyce wiele osób popełnia błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia towaru, awarii sprzętu, a nawet groźnych wypadków. Oto pięć najczęstszych pomyłek, których warto unikać, aby praca była bezpieczna i efektywna.

Lubelskie świętuje z Funduszami Europejskimi! Poznajcie najciekawsze atrakcje!

Lubelskie świętuje z Funduszami Europejskimi! Poznajcie najciekawsze atrakcje!

Dni Funduszy Europejskich to coroczne święto projektów zrealizowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Od foodtruckowego szaleństwa po koncerty gwiazd, od bezpiecznej jazdy po malownicze krajobrazy – między 9 a 11 maja czeka nas prawdziwa eksplozja atrakcji. Znajdziecie je podczas wielkiego finału w Kraśniku lub bardziej kameralnych wydarzeń, jak to w Poleskim Parku Narodowym. Sprawdźcie, czego nie możecie przegapić!

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęła się nowa era w leczeniu chorób cywilizacyjnych. W marcu przeprowadzono tam pierwszą operację bariatryczną – uznaną na świecie metodę leczenia ciężkiej i olbrzymiej otyłości.

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w PGE Ekstralidze Orlen Oil Motor Lublin, a we wtorek przykład ze starszych kolegów wzięła lubelska młodzież. Na inaugurację Ekstraligi U-24 Motor Lublin nie dał na swoim torze żadnych szans Impakt Włókniarzowi Częstochowa

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium