Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 kwietnia 2019 r.
15:21

Budżet obywatelski w Kraśniku. Trwa głosowanie [lista projektów]

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
0 16 A A

Rozbudowa parkingu przy Szkole Muzycznej na ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, remont nawierzchni chodnika przy ul. Konopnickiej czy montaż kamer obrotowych. To tylko niektóre sposób 24 projektów budżetu obywatelskiego w Kraśniku, na które od wczoraj mogą głosować mieszkańcy poszczególnych dzielnic miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku mieszkańcy Kraśnika mają do wydania 350 tysięcy złotych. Po 50 tysięcy na każdą z 7 dzielnic. Wczoraj ruszyło głosowanie.

– Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia. Każdy głosujący może zaznaczyć na karcie do głosowania maksymalnie trzy projekty umieszczone na niej poprzez postawienie znaku „X” przy nazwie projektu – instruuje Daniel Niedziałek z biura burmistrza miasta. – Na karcie do głosowania znajdzie się dzielnica, której dotyczy głosowanie, tytuły projektów, szacunkowy koszt realizacji oraz informacje, jak prawidłowo oddać głos.

Głosowanie w wyznaczonych lokalach potrwa do 27 kwietnia. Mieszkańcy mogą głosować w godz. 10 – 18.

Wyniki głosowania zostaną opublikowane 28.04.2019 r. Środki finansowe otrzymają projekty, na które zagłosowała największa liczba mieszkańców danej dzielnicy. Realizacją projektów zajmie się samorząd miejski.

Więcej o Budżecie Obywatelskim 2019.

Budżet Obywatelski 2019 - Projekty do głosowania

Dzielnica I

 1. Aktywna PIĄTKA! – budowa siłowni „pod chmurką” (50 tys. zł)
 2. „Bajeczny Dywanik”, czyli Podłoga Interaktywna + doposażenie Filii nr 1 MBP (20 tys. zł)
 3. Klub Tańca Towarzyskiego „FANTAN” w Kraśniku - wyposażenie sportowe tancerzy (50 tys. zł)
 4. Rozbudowa parkingu przy Szkole Muzycznej na ul. Ks. Popiełuszki (50 tys. zł)
 5. Rozbudowa parkingu w obrębie budynków Kwiatkowskiego 5 i 7 oraz Zawadzkiego 4 i 6 (50 tys. zł)
 6. Uratuj Życie! – zakup defibrylatorów (41 300 zł)
 7. Wykonanie projektu i wybudowanie miejsc parkingowych przed blokami nr 34 i 36 przy Al. Niepodległości (40 tys. zł)

Dzielnica II

 1. Projekt budowlano-wykonawczy budowy parkingu obok budynku przy Al. Niepodległości 22 w Kraśniku (15 tys. zł)
 2. Wymiana instalacji elektrycznej wraz z osprzętem w budynku PSP nr 6 w Kraśniku (50 tys. zł)

Dzielnica III

 1. Modernizacja placu zabaw (40 tys. zł)
 2. Remont nawierzchni chodnika ul. Konopnickiej (50 tys. zł)
 3. Wykonanie łącznika między ul. Reymonta a Gałczyńskiego (49 950 zł)

Dzielnica IV

 1. Biblioteka Naszych Marzeń – doposażenie Filii nr 2 MBP w Kraśniku (25 tys. zł)
 2. Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi – ul. Nadstawnej dz. nr 186/1 na odcinku miejskim obecnej drogi gruntowej (10 tys. zł)
 3. Utwardzenie drogi gruntowej na odcinku od ul. Piaskowej do Al. Kulińskiego (35 tys. zł)

Dzielnica V

 1. Aktywna Strefa Relaksu i Zabawy dla Dzieci przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku (50 tys. zł)
 2. Edukacja i rozrywka – zakup zestawu Interaktywnej Podłogi dla Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Biblioteki Głównej ul. Koszarowa 10A (20 tys. zł)
 3. Kraśnicka Strefa Rekreacji (49 999,70 zł)

Dzielnica VI

 1. Budowa całorocznej drogi dojazdowej do ulicy Stromej (50 tys. zł)
 2. Montaż kamer obrotowych (10 tys. zł)
 3. Projekt techniczny budowy chodnika etap I ul. Żytniej (10 tys. zł)
 4. Wymiana opraw oświetleniowych jarzeniowych 2x40W na energooszczędne ledowe o mocy 48 w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku ul. Kościuszki 26 (50 tys. zł)

Dzielnica VII

 1. Aktywni – Bezpieczni. Doposażenie oraz zwiększenie bezpieczeństwa na placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej przy SP nr 4 (50 tys. zł)
 2. Gimnastyka przy muzyce 60+ (20 tys. zł)
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
, / 24 kwietnia 2019 o 20:52
+4
Nic ciekawego ludzie Pcz
Avatar
abc / 25 kwietnia 2019 o 15:20
+3
Schody na Strażackiej przy targu są rozwalone. Nogi na nich można połamać. Przeciez masa ludzi tamtędy chodzi, szczególnie w dni targowe. Dodatkowo nie mozna tam zrobić jakiegoś chodniczka łączącego te schody ze schodkami przy Ogrodowej. Naprawdę dla władz krasnickiich wieszanie kwiatków na słupach na Fabelu jest ważniejsze?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 08:09
+3
Ten Budżet jest tak Obywatelski, jak Platforma Obywatelska. Cytując za Tuskiem: żeby ludziom Platformy żyło się lepiej. Tu: prawidłowo wypełnione wnioski z wymaganą ilością podpisów, które przeszły weryfikację, z niewyjaśnionych przyczyn nie zostały wpisane na listę do głosowania. Bo....? Władza na tym nie zyska?! Tfu!
Avatar
,, / 26 kwietnia 2019 o 11:36
+2
Opcja skazanego zrobi porządek w mieście :)
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 15:12
+2
Pieniądze z budżetu obywatelskiego przeznaczane sa na inwestycje, które powinno miasto robić. A sam budzet obywatelski to tylko wymówka, żeby pieniądze przeznaczac na inwestycje za pomocą których władza mogła sobie kupić okreslone grupy poparcia. Inna sprawa, jak można iśc głosowac, jak tak naprawde projekty te znane są tylko tym, których dana inwestycja dotyczy. Nawet w ostatniej chwili z zablokowanego artykułu nie da sie o nich dowiedziec.
Avatar
opcjonalny / 24 kwietnia 2019 o 21:56
+2
Oczywiście w tym grajdole budżet obywatelski jest tak skonstruowany, że większość projektów to te dotyczące miejskich jednostek. Po co ta szopka?
Avatar
q / 26 kwietnia 2019 o 07:33
+1
Oczywiście w tym grajdole budżet obywatelski jest tak skonstruowany, że większość projektów to te dotyczące miejskich jednostek. Po co ta szopka?
A czego dotyczyć ma budzet obywatelski w mieście? Spraw państwowych?
 Spraw miejskich kolego. Ten budżet w przeciwieństwie do lat poprzednich wygląda tak, że nie można nic dofinansować, co nie jest majątkiem gminy. A przecież co najmniej połowa miasta to tereny i budynki, których właścicielem jest miasto, a dzierżawcą kto inny. Nie można zrobić drogi, bo jest na terenie spółdzielni, chociaż pół miasta tamtędy jeżdzi i chodzi. Nie można zrobić monitoringu, bo kamera byłaby umiejscowiona na spółdzielczym lub wspólnotowym bloku. A kto korzysta z tego wszystkiego? No przecież mieszkańcy miasta Kraśnik, a nie jakcyś wyimaginowani obcy!!! I w ten sposób nie dopuszcza się projektów inwestycyjnych potrzebnych, tylko albo te które mają wspomóc miejskie placówki, albo jakieś na siłę robione siłownie, z których pies z kulawą łapą nie korzysta, nota bene też na terenach miejskich placówek, gdzie korzystanie z nich będzie mocno ograniczone i zawężone tylko do pewnego kręgu osób. Projekty dopuszczone winny być zlokalizowane na terenie miasta i ogólnodostępne!!! I tyle warunków... i niech mieszkańcy decydują, a nie komisja, która wywala większość projektów pozostawiając tylko te, które wspomagają obiekty miejskie. Tak jakby pozostała część miasta to już nie było miasto Kraśnik i z niego nie będą korzystać mieszkańcy.
 Spraw miejskich kolego. Ten budżet w przeciwieństwie do lat poprzednich wygląda tak, że nie można nic dofinansować, co nie jest majątkiem gminy. A przecież co najmniej połowa miasta to tereny i budynki, których właścicielem jest miasto, a dzierżawcą kto inny. Nie można zrobić drogi, bo jest na terenie spółdzielni, chociaż pół miasta tamtędy jeżdzi i chodzi. Nie można zrobić monitoringu, bo kamera byłaby umiejscowiona na spółdzielczym lub wspólnotowym bloku. A kto korzysta z tego wszystkiego? No przecież mieszkańcy miasta Kraś... rozwiń
Avatar
kasia / 26 kwietnia 2019 o 04:56
+1
lepiej napiszcie co z budzetem na tereny zielone 7 miliony bylo I tylko pare roz SMIECH
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 20:57
+1
Co za bzdury w tych propozycjach, jeszcze wiecej silownk na powietrzu, na ktorych nikt nie cwiczy albo innych pierdul. Lepiej obnizcie podatki jak nie wiecie na co sensownego mozna je przeznaczyc.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 20:03
+1
Schody na Strażackiej przy targu są rozwalone. Nogi na nich można połamać. Przeciez masa ludzi tamtędy chodzi, szczególnie w dni targowe. Dodatkowo nie mozna tam zrobić jakiegoś chodniczka łączącego te schody ze schodkami przy Ogrodowej. Naprawdę dla władz krasnickiich wieszanie kwiatków na słupach na Fabelu jest ważniejsze?
Strażacka to ulica powiatowa, ma swojego zarządcę, kórym nie jest miasto.
  Co zwykłych obywateli obchodzi jakiś głupi naciągany podział, stworzony tylko, żeby jak najwięcej politycznej swołoczy  można było upchać na stołkach. Ponadto mówimy o terenie, który należy do miasta, a nie do powiatu. Ale jakby co na poreczy tych schodów a także w innych miejscach poprzybijajcie tablice, żeby każdy wiedział w czyjej gestii są zaniedbane fragmenty miasta.
  Co zwykłych obywateli obchodzi jakiś głupi naciągany podział, stworzony tylko, żeby jak najwięcej politycznej swołoczy  można było upchać na stołkach. Ponadto mówimy o terenie, który należy do miasta, a nie do powiatu. Ale jakby co na poreczy tych schodów a także w innych miejscach poprzybijajcie tablice, żeby każdy wiedział w czyjej gestii są zaniedbane fragmenty miasta. rozwiń
Avatar
,, / 26 kwietnia 2019 o 11:36
+2
Opcja skazanego zrobi porządek w mieście :)
Avatar
q / 26 kwietnia 2019 o 07:33
+1
Oczywiście w tym grajdole budżet obywatelski jest tak skonstruowany, że większość projektów to te dotyczące miejskich jednostek. Po co ta szopka?
A czego dotyczyć ma budzet obywatelski w mieście? Spraw państwowych?
 Spraw miejskich kolego. Ten budżet w przeciwieństwie do lat poprzednich wygląda tak, że nie można nic dofinansować, co nie jest majątkiem gminy. A przecież co najmniej połowa miasta to tereny i budynki, których właścicielem jest miasto, a dzierżawcą kto inny. Nie można zrobić drogi, bo jest na terenie spółdzielni, chociaż pół miasta tamtędy jeżdzi i chodzi. Nie można zrobić monitoringu, bo kamera byłaby umiejscowiona na spółdzielczym lub wspólnotowym bloku. A kto korzysta z tego wszystkiego? No przecież mieszkańcy miasta Kraśnik, a nie jakcyś wyimaginowani obcy!!! I w ten sposób nie dopuszcza się projektów inwestycyjnych potrzebnych, tylko albo te które mają wspomóc miejskie placówki, albo jakieś na siłę robione siłownie, z których pies z kulawą łapą nie korzysta, nota bene też na terenach miejskich placówek, gdzie korzystanie z nich będzie mocno ograniczone i zawężone tylko do pewnego kręgu osób. Projekty dopuszczone winny być zlokalizowane na terenie miasta i ogólnodostępne!!! I tyle warunków... i niech mieszkańcy decydują, a nie komisja, która wywala większość projektów pozostawiając tylko te, które wspomagają obiekty miejskie. Tak jakby pozostała część miasta to już nie było miasto Kraśnik i z niego nie będą korzystać mieszkańcy.
 Spraw miejskich kolego. Ten budżet w przeciwieństwie do lat poprzednich wygląda tak, że nie można nic dofinansować, co nie jest majątkiem gminy. A przecież co najmniej połowa miasta to tereny i budynki, których właścicielem jest miasto, a dzierżawcą kto inny. Nie można zrobić drogi, bo jest na terenie spółdzielni, chociaż pół miasta tamtędy jeżdzi i chodzi. Nie można zrobić monitoringu, bo kamera byłaby umiejscowiona na spółdzielczym lub wspólnotowym bloku. A kto korzysta z tego wszystkiego? No przecież mieszkańcy miasta Kraś... rozwiń
Avatar
kasia / 26 kwietnia 2019 o 04:56
+1
lepiej napiszcie co z budzetem na tereny zielone 7 miliony bylo I tylko pare roz SMIECH
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 20:57
+1
Co za bzdury w tych propozycjach, jeszcze wiecej silownk na powietrzu, na ktorych nikt nie cwiczy albo innych pierdul. Lepiej obnizcie podatki jak nie wiecie na co sensownego mozna je przeznaczyc.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 20:13
0
Bez róznicy czy coś w miescie znajduje sie przy drodze wojewódzkiej, powiatowej czy też podległej miastu świadczy tylko i wyłącznie o trosce włodarzy o miasto. Takie widoki wpływają na obraz miasta i nie pomoże wieszanie kwiatków na słupach, które w porównaniu ze schodami, chodnikiem są sprawą drugorzędną.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 20:03
+1
Schody na Strażackiej przy targu są rozwalone. Nogi na nich można połamać. Przeciez masa ludzi tamtędy chodzi, szczególnie w dni targowe. Dodatkowo nie mozna tam zrobić jakiegoś chodniczka łączącego te schody ze schodkami przy Ogrodowej. Naprawdę dla władz krasnickiich wieszanie kwiatków na słupach na Fabelu jest ważniejsze?
Strażacka to ulica powiatowa, ma swojego zarządcę, kórym nie jest miasto.
  Co zwykłych obywateli obchodzi jakiś głupi naciągany podział, stworzony tylko, żeby jak najwięcej politycznej swołoczy  można było upchać na stołkach. Ponadto mówimy o terenie, który należy do miasta, a nie do powiatu. Ale jakby co na poreczy tych schodów a także w innych miejscach poprzybijajcie tablice, żeby każdy wiedział w czyjej gestii są zaniedbane fragmenty miasta.
  Co zwykłych obywateli obchodzi jakiś głupi naciągany podział, stworzony tylko, żeby jak najwięcej politycznej swołoczy  można było upchać na stołkach. Ponadto mówimy o terenie, który należy do miasta, a nie do powiatu. Ale jakby co na poreczy tych schodów a także w innych miejscach poprzybijajcie tablice, żeby każdy wiedział w czyjej gestii są zaniedbane fragmenty miasta. rozwiń
Avatar
Wyborca / 25 kwietnia 2019 o 16:29
+1
Kolesiostwo P cz i okupowanie poparcia
Avatar
gość / 25 kwietnia 2019 o 15:23
-1
Schody na Strażackiej przy targu są rozwalone. Nogi na nich można połamać. Przeciez masa ludzi tamtędy chodzi, szczególnie w dni targowe. Dodatkowo nie mozna tam zrobić jakiegoś chodniczka łączącego te schody ze schodkami przy Ogrodowej. Naprawdę dla władz krasnickiich wieszanie kwiatków na słupach na Fabelu jest ważniejsze?
 Strażacka to ulica powiatowa, ma swojego zarządcę, kórym nie jest miasto. 
Avatar
abc / 25 kwietnia 2019 o 15:20
+3
Schody na Strażackiej przy targu są rozwalone. Nogi na nich można połamać. Przeciez masa ludzi tamtędy chodzi, szczególnie w dni targowe. Dodatkowo nie mozna tam zrobić jakiegoś chodniczka łączącego te schody ze schodkami przy Ogrodowej. Naprawdę dla władz krasnickiich wieszanie kwiatków na słupach na Fabelu jest ważniejsze?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 15:12
+2
Pieniądze z budżetu obywatelskiego przeznaczane sa na inwestycje, które powinno miasto robić. A sam budzet obywatelski to tylko wymówka, żeby pieniądze przeznaczac na inwestycje za pomocą których władza mogła sobie kupić okreslone grupy poparcia. Inna sprawa, jak można iśc głosowac, jak tak naprawde projekty te znane są tylko tym, których dana inwestycja dotyczy. Nawet w ostatniej chwili z zablokowanego artykułu nie da sie o nich dowiedziec.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia]
Alarm24@dziennikwschodni.pl
galeria

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia] 125 7

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże są straty.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 5

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 10

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 6 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Lubelskie inwestuje w najmłodszych

Lubelskie inwestuje w najmłodszych 0 0

Nowoczesne sale, pomoce naukowe i program dostosowany do potrzeb najmłodszych to przyszłość lubelskich przedszkoli. Edukacja dzieci jest jednym z priorytetów władz województwa, dlatego inwestycje zakrojono na szeroką skalę. W ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego ogłoszono dotychczas 3 konkursy, w których na realizację projektów przeznaczono ponad 100 milionów złotych. Blisko 2040 placówek a w nich przeszło 4,2 tys. dzieci zostało objętych wsparciem. W kwietniu podpisano 25 umów na dofinansowania, dzięki którym w kolejnych miejscowościach przedszkola zmienią się na lepsze.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 9 15

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 5 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 4

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 57 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 19

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 15 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią
alarm24

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią 0 7

W ciągu miesiąca 15 placów zabaw w gminie Lubycza Królewska zostanie wyremontowanych. Burmistrz obiecuje, że natychmiast zajmie się sprawą, chociaż gminna kasa świeci pustkami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.