Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 lipca 2011 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Były burmistrz Kraśnika oskarżony o branie łapówek

0 34 A A
Piotr Cz. nie chciał rozmawiać o oskarżeniu. – Jeśli będę miał na to ochotę, sam zadzwonię – uciął b
Piotr Cz. nie chciał rozmawiać o oskarżeniu. – Jeśli będę miał na to ochotę, sam zadzwonię – uciął b

Za łapownictwo i oszustwo byłemu burmistrzowi Kraśnika grozi do 15 lat więzienia. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiądą jego współpracownicy, m.in. byli dyrektorzy szkół.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według lubelskiej prokuratury Piotr Cz. miał co miesiąc brać łapówki od członków Rady Nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. – Oskarżony jest o to, że uzależniał pozostawienie ich w radzie od tego, od podzielenia się z nim dietami – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Według prokuratury od 2003 roku do 2007 do kieszeni ówczesnego burmistrza trafiło 19,5 tys. zł "odsypu”.
O opłacanie się Piotrowi Cz. oskarżono Krzysztofa K. i Wiktora F., byłych już członków rady nadzorczej. Ten ostatni zadeklarował, że dobrowolnie podda się karze: chce wyroku w zawieszeniu.

Kolejne zarzuty dotyczą wyjazdu dyrektorów kraśnickich szkół w Alpy zimą 2008 r. Koszty rzekomego szkolenia pokryły szkoły i kraśnickie starostwo. Prokuratura uważa, że w rzeczywistości był to wypad na narty, a Piotr Cz. odpowiada za wyłudzenie pieniędzy na jego finansowanie. Pobyt byłego burmistrza i jego żony kosztował prawie 3 tys. zł.

Piotr Cz. nie chciał rozmawiać o oskarżeniu. – Jeśli będę miał na to ochotę, sam zadzwonię – uciął były burmistrz. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O wyłudzenie pieniędzy na rzekome szkolenie zostali również oskarżeni Roman S., zastępca dyrektora Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki oraz jego żona Marzena S., dyrektor podlegającego starostwu Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku i miejska radna ze stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”. – Chciałabym, aby to wszystko się wyjaśniło, bo już ponoszę konsekwencje – mówi Marzena S. – Od września nie będę dyrektorem szkoły, kończy mi się kadencja. Do nowego konkursu nie przystąpię.

Kraśnickie starostwo nie powierzyło jej dalszego kierowania placówką, właśnie ze względu na postępowanie karne. Stanowiska nie straci natomiast jej mąż. Roman S. nadal będzie zastępcą dyrektora KOEiN.

– Wniesienie przez prokuratora aktu oskarżenia do sądu nie przesądza o winie – stwierdza Konrad Łata, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Dlatego burmistrz nie zamierza podejmować żadnych działań do czasu prawomocnego zakończenia postępowania przed sądem.

Ale to nie jedyny zarzut wobec Romana S. Do 2009 roku był dyrektorem SP nr 6 w Kraśniku. Prokuratura oskarża go, że podał firmie ubezpieczeniowej numer swojego konta, aby wpłaciła tam premię za ubezpieczenie dzieci. W ten sposób do jego kieszeni wpłynęło 6,6 tys. zł.
Podobny zarzut ciąży na Waldemarze D., byłym dyrektorze SP nr 5 w Kraśniku. Na jego konto ubezpieczyciel przelał 5,2 tys. zł takiej premii.
Poza Wiktorem F. żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 13 października 2011 o 08:31
0
Aha. Tylko że niektórym na rękę sa tacy zdrajcy i jeszcze sami im w dupę wchodzą. Ale niezaleznie od zdrajców , to i tak nic takiego konkretnego nie bedzie sie robiło w tym miescie. Wszystkie pieniądze pójdą na dofinansowania imprez rekreacyjno- sportowo- kulturalnych, żeby w ten sposób pozdobywac poparcie dla siebie wsród ścisle okreslonych grup, a które żeby nie stracic będą lobbować na ich korzyść.
Avatar
gość / 12 października 2011 o 21:19
0
Radny Iwan nie ma honoru. Najpierw właził w d... Czu teraz robi to z nowym burmistrzem tak się sprzedaje za pracę żony w MOPS. Wcale nie atakuje Włodarczyka choć sam przecież aż taki głupi nie jest i wie że jest za co, bo przecież nic nie robią w tym mieście. Ale ludzie zapamiętają takich zdrajców jak Jaszowska lub I....
Avatar
Marysieńka / 12 października 2011 o 11:08
0
Jeżeli miasto widzi jakiekolwiek podstawy do wypłacenia rekompensaty spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest radny Iwan, to powinno widzieć tez zrekompensować innym straty wynikłe z nizszych dopłat, a tym bardziej , tym którzy wcale ich nie otrzymali. A nie to, ze inni poszkodowani, w tym jeszcze bardziej niż spółdzielnia mieli by sie składac na straty poniesione tylko przez tych jednych. W przeciwnym wypadku rekompensata dla tylko jednego podmiotu, w jakiej by nie była postaci staje się kupowaniem sobie poparcia wsród członków spółdzielni, którym prezesuje radny Iwan, a także samego radnego. Mówimy o roszczeniach osoby, która w poprzedniej kadencji brała udział w takim a nie innym podziale tych środków i wtedy nie widziała przeszkód, że jedni otrzymuja wiecej, drudzy mniej, a jeszcze inni wcale. To czym w takim razie sa jego straty, na które w tamtym czasie wyraził zgodę jako porezes spółdzielni, a tym bardziej jako radny, w porównaniu z tymi, którzy w wyniku jego sprzedajnych decyzji i decyzji innych radnych pozbawieni zostali takich dopłat.
Zgoda obecnych radnych na takie procedery miasta staje sie tylko faktem finansowego wsparcia kolegi radnego z podmiotem, któremu prezesuje.
Panie radny Iwan, gdyby miał pan chociaz odrobinę wstydu, to w takim przypadku, gdzie pozbywa sie pan odpowiedzialności za swoją uległosć/ sprzedajność w poprzedniej kadencji, a zrzuca ją pan na wszystkich pozostałych mieszkanców, powinien pan zrezygnować z funkcji radnego. Podatki mieszkanców Kraśnika, to nie dojna krowa dla pana spółdzielni, żeby reperowac jej wynik finansowy, tym bardziej, gdy sami podatnicy ze swoich podatków od tego miasta nic nie dostają.
Jeżeli miasto widzi jakiekolwiek podstawy do wypłacenia rekompensaty spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest radny Iwan, to powinno widzieć tez zrekompensować innym straty wynikłe z nizszych dopłat, a tym bardziej , tym którzy wcale ich nie otrzymali. A nie to, ze inni poszkodowani, w tym jeszcze bardziej niż spółdzielnia mieli by sie składac na straty poniesione tylko przez tych jednych. W przeciwnym wypadku rekompensata dla tylko jednego podmiotu, w jakiej by nie była postaci staje się kupowaniem sobie poparcia wsród członków spółd... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 12 października 2011 o 08:32
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1318391746' post='546388']
Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ?
[/quote]
Twoje jakże rzeczowe argumenty dotyczące poruszanej kwestii tylko przekonują, że piszę o sprawach, których nie da się podwazyc i dlatego sa ci solą w oku, której próbujesz się pozbyć prostackim sposobem.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1318391746' post='546388']
Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dzi... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 12 października 2011 o 05:55
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318321051' post='546112']
A my wszyscy za to zapłacimy, nawet ci, którym miasto nawet złamanej złotóweczki nie dopłaca do do ocieplenia ich metrów kwadratowych, przy wielokrotnie większych kosztach ogrzewania mieszkan.
[/quote]

Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...

A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej


A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ?
ał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ? rozwiń
Avatar
Marysieńka / 11 października 2011 o 16:32
0
Dzisiaj tez jest wazna figura od rozwiązywania problemów alkoholowych przy pomocy organizowanych imprez, to wszelkimi metodami trzeba zapracowac na jeszcze większe zaufanie, żeby nie podzielic losu innych, na których w jakikolwiek sposób ciąży sprzymierzanie się byłym. A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej.. A Czubinski za długo był przy władzy, żeby się przekonac ile jest warte, takie obdarzenie kogoś zaufaniem, a i tak pewnie miał świadomosć, ze jestona kupiona na tymczasowo.
O takie niepoprawne rozdysponowanie środków mozna kazdą władzę i urząd szargać, wszedzie tam, gdzie doszło do nierównego podziału pieniędzy, tym bardziej, gdy taki podział nie jest regulowany żadnymi rozporządzeniami.Gdzie było powiedziane , ze miało być po równo? Dlaczego w takim razie panu prezesowi Iwanowi nie przeszkadza, ze wszyscy mieszkancy nie dostali dopłat do swoich metrów, tylko jako radny wyraził zgodę, zeby te pieniadze zasiliły kościoły?
Dzisiaj tez jest wazna figura od rozwiązywania problemów alkoholowych przy pomocy organizowanych imprez, to wszelkimi metodami trzeba zapracowac na jeszcze większe zaufanie, żeby nie podzielic losu innych, na których w jakikolwiek sposób ciąży sprzymierzanie się byłym. A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej.. A Czubinski za d... rozwiń
Avatar
ktoś / 11 października 2011 o 12:19
0
a czyja to żona była zatrudniona w mops w czasie trwania poprzedniej kadencji jak nie prezesa sm metalowiec , to po co miał szumieć , a teraz nabrał odwagi ,biedny ten piotruś pan , na kogo nie postawił , to ten go zdradził, i koniec ze dworem ,teraz samemu trzeba drzewo układać itp.ciekawe tylko na którym tarasie jakie ciasto będzie jadał piotruś pan, i czy w dalszym ciągu będzie zawijał pnącza chyba koniec z tym względnym dobrobytem może liczyć tylko na sąsiadów z naprzeciwka
Avatar
Marysieńka / 11 października 2011 o 10:17
0
Czyżby kolejne zarzuty dla byłego burmistrza? Tylko tym razem o niekorzystne rozporządzanie mieniem.
http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/prywatyzacja-krasnickiego-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-pieniadze-podzielono-nierowno

Tylko dlaczego na tą niesprawiedliwosć prezes Iwan nie grzmiał , gdy dzielono pieniądze. Przecież jako radny poprzedniej kadencji uczestniczył przy ich podziale. Czyzby oddanie się we władanie ówczesnego burmistrza i złożenie przed nim publicznego aktu skruchy na sesji nie pozwoliło mu na protest, a dzisiaj zawzięcie domaga sie rekompensaty i to na koszt wszystkich mieszkanców. Czyżby tym razem przejście jako radnego na zgodną współpracę z nowym burmistrzem stało się okazją do wydarcia pieniędzy z kasy masta,żeby tym sposobem spółdzielnia pozbywając sie ponoszenia własnych kosztów mogła jak najwięcej zaoszczędzić. A my wszyscy za to zapłacimy, nawet ci, którym miasto nawet złamanej złotóweczki nie dopłaca do do ocieplenia ich metrów kwadratowych, przy wielokrotnie większych kosztach ogrzewania mieszkan.
Czyżby kolejne zarzuty dla byłego burmistrza? Tylko tym razem o niekorzystne rozporządzanie mieniem.
http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/prywatyzacja-krasnickiego-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-pieniadze-podzielono-nierowno

Tylko dlaczego na tą niesprawiedliwosć prezes Iwan nie grzmiał , gdy dzielono pieniądze. Przecież jako radny poprzedniej kadencji uczestniczył przy ich podziale. Czyzby oddanie się we władanie ówczesnego burmistrza i złożenie przed nim publicznego aktu skruchy na sesji nie pozwoli... rozwiń
Avatar
gość / 9 lipca 2011 o 16:03
0
A co z R. Siejewiczem przecież to stanowisko w w tym kraśnickim ośrodku edukacji - zastępcy jest zupełnie zbędne. Naszym przemorznym włodarzom miasta nie potrzebne są oszczędniości. podobno pan R. S jest na b. długim zwolnieniu w pracy, czy jest to potrzebne, czy się czegoś boi. Pani S ma zarzuty prokuratora i chyba dlatego nie może już być dyr reja. W powiecie zaopiekują się nimi bo to trochę mniejsze ch.... od burmistrzów
Avatar
Marysieńka / 7 lipca 2011 o 16:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1310046469' post='498878']
To co tu wystukałaś powyżej to czysty bełkot. Piszesz "tak", a za chwilę zaprzeczasz sobie...
Przetłumacz mi swój tekst, tak by ścisłowcy nie zbaranieli
[/quote]
Ścislowiec nie zbaranieje , bo on weźmie na logikę i wnioskowanie, i dojdzie, a tylko humanisci mogą miec z tym problemy.
I w czym sobie zaprzeczam? Przytakuję, ze matematyka jest królową nauk, tylko, ze nie sama matematyka tworzy poziom szkoły, gdyż rózni uczniowie na różnym poziomie ją poznają i rozumieją, a co ma wpływ na ogólny poziom.
[quote name='Gość' timestamp='1310046469' post='498878']
To co tu wystukałaś powyżej to czysty bełkot. Piszesz "tak", a za chwilę zaprzeczasz sobie...
Przetłumacz mi swój tekst, tak by ścisłowcy nie zbaranieli
[/quote]
Ścislowiec nie zbaranieje , bo on weźmie na logikę i wnioskowanie, i dojdzie, a tylko humanisci mogą miec z tym problemy.
I w czym sobie zaprzeczam? Przytakuję, ze matematyka jest królową nauk, tylko, ze nie sama matematyka tworzy poziom szkoły, gdyż rózni ucznio... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 13 października 2011 o 08:31
0
Aha. Tylko że niektórym na rękę sa tacy zdrajcy i jeszcze sami im w dupę wchodzą. Ale niezaleznie od zdrajców , to i tak nic takiego konkretnego nie bedzie sie robiło w tym miescie. Wszystkie pieniądze pójdą na dofinansowania imprez rekreacyjno- sportowo- kulturalnych, żeby w ten sposób pozdobywac poparcie dla siebie wsród ścisle okreslonych grup, a które żeby nie stracic będą lobbować na ich korzyść.
Avatar
gość / 12 października 2011 o 21:19
0
Radny Iwan nie ma honoru. Najpierw właził w d... Czu teraz robi to z nowym burmistrzem tak się sprzedaje za pracę żony w MOPS. Wcale nie atakuje Włodarczyka choć sam przecież aż taki głupi nie jest i wie że jest za co, bo przecież nic nie robią w tym mieście. Ale ludzie zapamiętają takich zdrajców jak Jaszowska lub I....
Avatar
Marysieńka / 12 października 2011 o 11:08
0
Jeżeli miasto widzi jakiekolwiek podstawy do wypłacenia rekompensaty spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest radny Iwan, to powinno widzieć tez zrekompensować innym straty wynikłe z nizszych dopłat, a tym bardziej , tym którzy wcale ich nie otrzymali. A nie to, ze inni poszkodowani, w tym jeszcze bardziej niż spółdzielnia mieli by sie składac na straty poniesione tylko przez tych jednych. W przeciwnym wypadku rekompensata dla tylko jednego podmiotu, w jakiej by nie była postaci staje się kupowaniem sobie poparcia wsród członków spółdzielni, którym prezesuje radny Iwan, a także samego radnego. Mówimy o roszczeniach osoby, która w poprzedniej kadencji brała udział w takim a nie innym podziale tych środków i wtedy nie widziała przeszkód, że jedni otrzymuja wiecej, drudzy mniej, a jeszcze inni wcale. To czym w takim razie sa jego straty, na które w tamtym czasie wyraził zgodę jako porezes spółdzielni, a tym bardziej jako radny, w porównaniu z tymi, którzy w wyniku jego sprzedajnych decyzji i decyzji innych radnych pozbawieni zostali takich dopłat.
Zgoda obecnych radnych na takie procedery miasta staje sie tylko faktem finansowego wsparcia kolegi radnego z podmiotem, któremu prezesuje.
Panie radny Iwan, gdyby miał pan chociaz odrobinę wstydu, to w takim przypadku, gdzie pozbywa sie pan odpowiedzialności za swoją uległosć/ sprzedajność w poprzedniej kadencji, a zrzuca ją pan na wszystkich pozostałych mieszkanców, powinien pan zrezygnować z funkcji radnego. Podatki mieszkanców Kraśnika, to nie dojna krowa dla pana spółdzielni, żeby reperowac jej wynik finansowy, tym bardziej, gdy sami podatnicy ze swoich podatków od tego miasta nic nie dostają.
Jeżeli miasto widzi jakiekolwiek podstawy do wypłacenia rekompensaty spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest radny Iwan, to powinno widzieć tez zrekompensować innym straty wynikłe z nizszych dopłat, a tym bardziej , tym którzy wcale ich nie otrzymali. A nie to, ze inni poszkodowani, w tym jeszcze bardziej niż spółdzielnia mieli by sie składac na straty poniesione tylko przez tych jednych. W przeciwnym wypadku rekompensata dla tylko jednego podmiotu, w jakiej by nie była postaci staje się kupowaniem sobie poparcia wsród członków spółd... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 12 października 2011 o 08:32
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1318391746' post='546388']
Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ?
[/quote]
Twoje jakże rzeczowe argumenty dotyczące poruszanej kwestii tylko przekonują, że piszę o sprawach, których nie da się podwazyc i dlatego sa ci solą w oku, której próbujesz się pozbyć prostackim sposobem.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1318391746' post='546388']
Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dzi... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 12 października 2011 o 05:55
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318321051' post='546112']
A my wszyscy za to zapłacimy, nawet ci, którym miasto nawet złamanej złotóweczki nie dopłaca do do ocieplenia ich metrów kwadratowych, przy wielokrotnie większych kosztach ogrzewania mieszkan.
[/quote]

Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...

A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej


A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ?
ał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ? rozwiń
Avatar
Marysieńka / 11 października 2011 o 16:32
0
Dzisiaj tez jest wazna figura od rozwiązywania problemów alkoholowych przy pomocy organizowanych imprez, to wszelkimi metodami trzeba zapracowac na jeszcze większe zaufanie, żeby nie podzielic losu innych, na których w jakikolwiek sposób ciąży sprzymierzanie się byłym. A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej.. A Czubinski za długo był przy władzy, żeby się przekonac ile jest warte, takie obdarzenie kogoś zaufaniem, a i tak pewnie miał świadomosć, ze jestona kupiona na tymczasowo.
O takie niepoprawne rozdysponowanie środków mozna kazdą władzę i urząd szargać, wszedzie tam, gdzie doszło do nierównego podziału pieniędzy, tym bardziej, gdy taki podział nie jest regulowany żadnymi rozporządzeniami.Gdzie było powiedziane , ze miało być po równo? Dlaczego w takim razie panu prezesowi Iwanowi nie przeszkadza, ze wszyscy mieszkancy nie dostali dopłat do swoich metrów, tylko jako radny wyraził zgodę, zeby te pieniadze zasiliły kościoły?
Dzisiaj tez jest wazna figura od rozwiązywania problemów alkoholowych przy pomocy organizowanych imprez, to wszelkimi metodami trzeba zapracowac na jeszcze większe zaufanie, żeby nie podzielic losu innych, na których w jakikolwiek sposób ciąży sprzymierzanie się byłym. A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej.. A Czubinski za d... rozwiń
Avatar
ktoś / 11 października 2011 o 12:19
0
a czyja to żona była zatrudniona w mops w czasie trwania poprzedniej kadencji jak nie prezesa sm metalowiec , to po co miał szumieć , a teraz nabrał odwagi ,biedny ten piotruś pan , na kogo nie postawił , to ten go zdradził, i koniec ze dworem ,teraz samemu trzeba drzewo układać itp.ciekawe tylko na którym tarasie jakie ciasto będzie jadał piotruś pan, i czy w dalszym ciągu będzie zawijał pnącza chyba koniec z tym względnym dobrobytem może liczyć tylko na sąsiadów z naprzeciwka
Avatar
Marysieńka / 11 października 2011 o 10:17
0
Czyżby kolejne zarzuty dla byłego burmistrza? Tylko tym razem o niekorzystne rozporządzanie mieniem.
http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/prywatyzacja-krasnickiego-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-pieniadze-podzielono-nierowno

Tylko dlaczego na tą niesprawiedliwosć prezes Iwan nie grzmiał , gdy dzielono pieniądze. Przecież jako radny poprzedniej kadencji uczestniczył przy ich podziale. Czyzby oddanie się we władanie ówczesnego burmistrza i złożenie przed nim publicznego aktu skruchy na sesji nie pozwoliło mu na protest, a dzisiaj zawzięcie domaga sie rekompensaty i to na koszt wszystkich mieszkanców. Czyżby tym razem przejście jako radnego na zgodną współpracę z nowym burmistrzem stało się okazją do wydarcia pieniędzy z kasy masta,żeby tym sposobem spółdzielnia pozbywając sie ponoszenia własnych kosztów mogła jak najwięcej zaoszczędzić. A my wszyscy za to zapłacimy, nawet ci, którym miasto nawet złamanej złotóweczki nie dopłaca do do ocieplenia ich metrów kwadratowych, przy wielokrotnie większych kosztach ogrzewania mieszkan.
Czyżby kolejne zarzuty dla byłego burmistrza? Tylko tym razem o niekorzystne rozporządzanie mieniem.
http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/prywatyzacja-krasnickiego-przedsiebiorstwa-energetyki-cieplnej-pieniadze-podzielono-nierowno

Tylko dlaczego na tą niesprawiedliwosć prezes Iwan nie grzmiał , gdy dzielono pieniądze. Przecież jako radny poprzedniej kadencji uczestniczył przy ich podziale. Czyzby oddanie się we władanie ówczesnego burmistrza i złożenie przed nim publicznego aktu skruchy na sesji nie pozwoli... rozwiń
Avatar
gość / 9 lipca 2011 o 16:03
0
A co z R. Siejewiczem przecież to stanowisko w w tym kraśnickim ośrodku edukacji - zastępcy jest zupełnie zbędne. Naszym przemorznym włodarzom miasta nie potrzebne są oszczędniości. podobno pan R. S jest na b. długim zwolnieniu w pracy, czy jest to potrzebne, czy się czegoś boi. Pani S ma zarzuty prokuratora i chyba dlatego nie może już być dyr reja. W powiecie zaopiekują się nimi bo to trochę mniejsze ch.... od burmistrzów
Avatar
Marysieńka / 7 lipca 2011 o 16:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1310046469' post='498878']
To co tu wystukałaś powyżej to czysty bełkot. Piszesz "tak", a za chwilę zaprzeczasz sobie...
Przetłumacz mi swój tekst, tak by ścisłowcy nie zbaranieli
[/quote]
Ścislowiec nie zbaranieje , bo on weźmie na logikę i wnioskowanie, i dojdzie, a tylko humanisci mogą miec z tym problemy.
I w czym sobie zaprzeczam? Przytakuję, ze matematyka jest królową nauk, tylko, ze nie sama matematyka tworzy poziom szkoły, gdyż rózni uczniowie na różnym poziomie ją poznają i rozumieją, a co ma wpływ na ogólny poziom.
[quote name='Gość' timestamp='1310046469' post='498878']
To co tu wystukałaś powyżej to czysty bełkot. Piszesz "tak", a za chwilę zaprzeczasz sobie...
Przetłumacz mi swój tekst, tak by ścisłowcy nie zbaranieli
[/quote]
Ścislowiec nie zbaranieje , bo on weźmie na logikę i wnioskowanie, i dojdzie, a tylko humanisci mogą miec z tym problemy.
I w czym sobie zaprzeczam? Przytakuję, ze matematyka jest królową nauk, tylko, ze nie sama matematyka tworzy poziom szkoły, gdyż rózni ucznio... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 18 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.