Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 kwietnia 2009 r.
22:30
Edytuj ten wpis

Czarna perła janowskiego starosty

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 14 A A

Nowe auto służbowe starosty kosztowało 80 tys. zł. - Brakuje pieniędzy na oświatę, służbę zdrowia, jest wiele innych potrzeb w powiecie - oburzają się radni Janowa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowiutka, 150-konna honda accord w kolorze czarnej perły jest ozdobą parkingu przed starostwem w Janowie Lubelskim. 6-biegowa, z dwustrefową klimatyzacją, kurtynami i poduszkami powietrznymi, a nawet z chłodzonym schowkiem, taka minilodówką, budzi mieszane uczucia mieszkańców.

- Największe firmy w Janowie redukują zatrudnienie, zaczyna brakować pracy. Władze mogłyby przeznaczyć pieniądze na pomoc zwalnianym ludziom i ich rodzinom - oburza się Maria Starobrat.

Starostwo nie widzi w zakupie niczego złego. - Mieliśmy do tej pory starego, 10-letniego forda z ponad 250 tys. kilometrów na liczniku i nowe auto jest nam potrzebne. To nie jest nasz kaprys, tylko narzędzie pracy. Pieniądze na samochód były już wcześniej zapisane w budżecie - tłumaczy wicestarosta Piotr Góra. Budżet starostwa to 40 mln zł.

Specyfikacja warunków przetargu i wyposażenia auta była bardzo precyzyjna.
- Po to jest specyfikacja, żeby określić warunki. Ustaliliśmy je wraz z kierowcą i kierownikiem referatu zamówień. Braliśmy pod uwagę samochody marki Honda, Toyota, Volkswagen - mówi Góra.

Nie można było zrezygnować z kilku luksusowych rzeczy, jak chociażby z chłodzonego schowka?

- Cóż w tym złego? Przecież będzie tam leżała butelka wody mineralnej, a nie jakiś alkohol. Podczas długiej podróży będzie można schować kanapki z wędliną, żeby się nie zepsuły - wyjaśnia wicestarosta.

- Owszem, samochód jest potrzebny, ale moment zakupu i koszt stanowczo nie są na czasie. Można było jeszcze poczekać i przede wszystkim kupić tańsze auto. Myślę, że można było wydać o jakieś 20 - 30 tys. zł mniej. Brakuje pieniędzy na oświatę, służbę zdrowia, jest wiele innych potrzeb w powiecie - komentuje Bolesław Gzik, radny powiatu janowskiego, były starosta.

Nowe samochody w tym roku kupili sobie także m.in. starostowie z Puław i Lublina. Puławski za 65 tys. zł, a lubelski za ok. 50 tys. zł. Niektórzy samorządowcy rezygnują z zakupów nowych aut. - W projekcie budżetu zaplanowałem 80 tys. zł na zakup nowego samochodu, ale zrezygnowałem na rzecz gminnych inwestycji - mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza. (pab)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
shrek / 7 kwietnia 2009 o 23:24
0
[url="http://www.hondamatraszek.pl/#/cennik"]http://www.hondamatraszek.pl/#/cennik[/url]

Oto cennik - 100 tys. to minimum za taki samochód a nie jakieś 80!
Avatar
shrek / 7 kwietnia 2009 o 23:14
0
Dobrze Panie Redaktorze! Trzeba było jeszcze w tytule napisać, że najdroższa z całej Lubelszczyzny ta perła! Bo przecież Starostwo jest najważniejsze a my, mieszkańcy to możemy sobie pooglądać tylko te inwestycje! Są tańsze i dobre samochody - czy musiał być aż tak drogocenny? Zdecydowanie, na kolejne służbowe auto - polecam już furmankę Panie Vice. Trochę skromności...na litość
Avatar
trom / 2 kwietnia 2009 o 19:53
0
mn napisał:
80.000 tyś/zl????!!!Za nowy model HondyAccord???Czy ktoś może mi wskazać dealera,który opchnął to autko staroście?Albo przekręt albo cud nad Wisłą,chyba że szanowna władza ma aż takie zniżki.

80 tyś. zł + Vat dla jasności
Avatar
reksio / 2 kwietnia 2009 o 17:05
0
bebe napisał:
Szanowny Pan Góra nie bedzie tyłka woził w starym trupie przecie to ujma dla pięknego Powiatu Janowskiego.

Szanowny p. Vce starosta ze swoim fachowym przygotowaniem powinien jeździć co najwyżej furmanką i to zaprzęgniętą do jednego konia. Takiego marnego jak kiedyś był na Białej.
Avatar
cydrom / 2 kwietnia 2009 o 15:44
0
Władzy się należy honda accord, budżet mają i się rządzą, a społeczeństwo, co ich tam obchodzi, żyją w świetle propagandy sukcesu. Nieważne że
powiat ledwo dyszy, ludzie nie mają pracy, a inni tracą ją. Podejrzewam że o takiej gospodarności starosty większość mieszkańców nie wie nic, bo i czym tu się chwalić, przecież to tylko narzędzie pracy, a że luksusowe, władza musi się w luksusie pławić, żeby nikt nie pomyślał że tu biedota.
Nienadaremno jeden z drugim do koryta się dopchał aby teraz żałować sobie luksusu. W długiej podróży wódę ciepło pić, nie należy to do
przyjemności.
Władzy się należy honda accord, budżet mają i się rządzą, a społeczeństwo, co ich tam obchodzi, żyją w świetle propagandy sukcesu. Nieważne że
powiat ledwo dyszy, ludzie nie mają pracy, a inni tracą ją. Podejrzewam że o takiej gospodarności starosty większość mieszkańców nie wie nic, bo i czym tu się chwalić, przecież to tylko narzędzie pracy, a że luksusowe, władza musi się w luksusie pławić, żeby nikt nie pomyślał że tu biedota.
Nienadaremno jeden z drugim do koryta się dopchał aby teraz żałować sobie luksusu. W długiej podróż... rozwiń
Avatar
mn / 2 kwietnia 2009 o 12:57
0
80.000 tyś/zl????!!!Za nowy model HondyAccord???Czy ktoś może mi wskazać dealera,który opchnął to autko staroście?Albo przekręt albo cud nad Wisłą,chyba że szanowna władza ma aż takie zniżki.
Avatar
janek / 2 kwietnia 2009 o 10:57
0
Redaktorzy prosze utworzyc dzial pod nawa "JANOW LUBELSKI"
Avatar
bebe / 2 kwietnia 2009 o 10:32
0
Szanowny Pan Góra nie bedzie tyłka woził w starym trupie przecie to ujma dla pięknego Powiatu Janowskiego.
Avatar
olo / 2 kwietnia 2009 o 09:18
0
Dla "maruderów" czas zakupu samochodu służbowego zawsze nie będzie właściwy. Tym nie ma co się przejmować.
Trzeba tylko prawidłowo realizować zaplanowamy budżet, pozyskiwać jak najwięcej pieniędzy z zewnątrz i uprzejmie,
bez zwłoki załatwiać sprawy petentów indywidualnych jak równierz instytucji i przedsiębiorstw.
Avatar
Janów czy Puławy / 2 kwietnia 2009 o 08:56
0
Szanowny Panie "pab" mam króciutkie pytanko - co ma wspólnego powiat janowski z miastem Puławy? Czyżby dziennikarski brak elementarnej znajomości geografii województwa lubelskiego czy też redakcja ma trudności z umieszczaniem artykułów we właściwych działach?
Avatar
shrek / 7 kwietnia 2009 o 23:24
0
[url="http://www.hondamatraszek.pl/#/cennik"]http://www.hondamatraszek.pl/#/cennik[/url]

Oto cennik - 100 tys. to minimum za taki samochód a nie jakieś 80!
Avatar
shrek / 7 kwietnia 2009 o 23:14
0
Dobrze Panie Redaktorze! Trzeba było jeszcze w tytule napisać, że najdroższa z całej Lubelszczyzny ta perła! Bo przecież Starostwo jest najważniejsze a my, mieszkańcy to możemy sobie pooglądać tylko te inwestycje! Są tańsze i dobre samochody - czy musiał być aż tak drogocenny? Zdecydowanie, na kolejne służbowe auto - polecam już furmankę Panie Vice. Trochę skromności...na litość
Avatar
trom / 2 kwietnia 2009 o 19:53
0
mn napisał:
80.000 tyś/zl????!!!Za nowy model HondyAccord???Czy ktoś może mi wskazać dealera,który opchnął to autko staroście?Albo przekręt albo cud nad Wisłą,chyba że szanowna władza ma aż takie zniżki.

80 tyś. zł + Vat dla jasności
Avatar
reksio / 2 kwietnia 2009 o 17:05
0
bebe napisał:
Szanowny Pan Góra nie bedzie tyłka woził w starym trupie przecie to ujma dla pięknego Powiatu Janowskiego.

Szanowny p. Vce starosta ze swoim fachowym przygotowaniem powinien jeździć co najwyżej furmanką i to zaprzęgniętą do jednego konia. Takiego marnego jak kiedyś był na Białej.
Avatar
cydrom / 2 kwietnia 2009 o 15:44
0
Władzy się należy honda accord, budżet mają i się rządzą, a społeczeństwo, co ich tam obchodzi, żyją w świetle propagandy sukcesu. Nieważne że
powiat ledwo dyszy, ludzie nie mają pracy, a inni tracą ją. Podejrzewam że o takiej gospodarności starosty większość mieszkańców nie wie nic, bo i czym tu się chwalić, przecież to tylko narzędzie pracy, a że luksusowe, władza musi się w luksusie pławić, żeby nikt nie pomyślał że tu biedota.
Nienadaremno jeden z drugim do koryta się dopchał aby teraz żałować sobie luksusu. W długiej podróży wódę ciepło pić, nie należy to do
przyjemności.
Władzy się należy honda accord, budżet mają i się rządzą, a społeczeństwo, co ich tam obchodzi, żyją w świetle propagandy sukcesu. Nieważne że
powiat ledwo dyszy, ludzie nie mają pracy, a inni tracą ją. Podejrzewam że o takiej gospodarności starosty większość mieszkańców nie wie nic, bo i czym tu się chwalić, przecież to tylko narzędzie pracy, a że luksusowe, władza musi się w luksusie pławić, żeby nikt nie pomyślał że tu biedota.
Nienadaremno jeden z drugim do koryta się dopchał aby teraz żałować sobie luksusu. W długiej podróż... rozwiń
Avatar
mn / 2 kwietnia 2009 o 12:57
0
80.000 tyś/zl????!!!Za nowy model HondyAccord???Czy ktoś może mi wskazać dealera,który opchnął to autko staroście?Albo przekręt albo cud nad Wisłą,chyba że szanowna władza ma aż takie zniżki.
Avatar
janek / 2 kwietnia 2009 o 10:57
0
Redaktorzy prosze utworzyc dzial pod nawa "JANOW LUBELSKI"
Avatar
bebe / 2 kwietnia 2009 o 10:32
0
Szanowny Pan Góra nie bedzie tyłka woził w starym trupie przecie to ujma dla pięknego Powiatu Janowskiego.
Avatar
olo / 2 kwietnia 2009 o 09:18
0
Dla "maruderów" czas zakupu samochodu służbowego zawsze nie będzie właściwy. Tym nie ma co się przejmować.
Trzeba tylko prawidłowo realizować zaplanowamy budżet, pozyskiwać jak najwięcej pieniędzy z zewnątrz i uprzejmie,
bez zwłoki załatwiać sprawy petentów indywidualnych jak równierz instytucji i przedsiębiorstw.
Avatar
Janów czy Puławy / 2 kwietnia 2009 o 08:56
0
Szanowny Panie "pab" mam króciutkie pytanko - co ma wspólnego powiat janowski z miastem Puławy? Czyżby dziennikarski brak elementarnej znajomości geografii województwa lubelskiego czy też redakcja ma trudności z umieszczaniem artykułów we właściwych działach?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 1 1

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 7 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 47 11

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 15 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2