Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 października 2013 r.
14:52
Edytuj ten wpis

FŁT-Kraśnik: Związkowcy podpisali pakiet socjalny z Chińczykami

3 14 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Pracownicy Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku mają już pewność, że będą mieć zajęcie przez 4 lata. Będą też podwyżki płac, od stycznia 2014 r. W sobotę wieczorem związkowcy z FTŁ Kraśnik podpisali z Chińczykami tzw. pakiet socjalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wielkiej radości z tego powodu nie ma – komentuje finał negocjacji z Chińczykami Ryszard Bodziuch, przewodniczący zakładowej "Solidarności”.

Nie wszystko, bowiem co założyli związkowcy dojdzie do skutku. – Ile mogliśmy to wynegocjowaliśmy – dodaje Bodziuch.

Umowa sprzedaży kraśnickiego zakładu została podpisana w maju. Działająca od 65 lat fabryka przeszła w ręce Chińczyków, firmy ZXY Luxembourg Investment kontrolowanej przez Tri-Ring Group Corporation. Działa ona w przemyśle motoryzacyjnym.

Negocjacje ze związkami zawodowymi w sprawie tzw. pakietu socjalnego trwały do minionego piątku. W sobotę związkowcy podpisali z Chińczykami dokument, który m.in. gwarantuje pracownikom zatrudnienie przez 52 miesiące, czyli 4 lata i 3 miesiące. Związkowcy chcieli wstępnie, aby było to 5 lat, a później 4,5 roku.

Mniejsza będzie również podwyżka płac. Zamiast 250 zł od stycznia przyszłego roku pracownicy dostaną 120 zł. Chińczycy proponowali wstępnie jeszcze niższą kwotę, bo 84 zł. Z kolei wzrost płac w kolejnych latach będzie zależeć od zysków fabryki.

Będzie też bonus prywatyzacyjny. – Otrzyma go 99 procent pracowników, poza osobami zatrudnionymi w ostatnim czasie – wyjaśnia związkowiec. – Chodzi o tysiąc złotych. Załoga otrzyma te pieniądze do 12 stycznia 2014 r.

Negocjacje w FŁT w Kraśniku trwały kilka miesięcy. Związkowcy spotkali się z Chińczykami sześć razy. Dwa spotkania były wstępne.

W FŁT Kraśnik pracuje ponad 2 tys. osób. Nowy właściciel zakładu ma 89, 15 proc. akcji, które kupił od Agencji Rozwoju Przemysłu. 2,53 proc. akcji jest w posiadaniu Skarbu Państwa, zaś 8,32 proc. akcji należy do pracowników.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czuczu / 31 grudnia 2013 o 23:55
0

gardze wami fabrykantami

Avatar
Stanisław / 28 grudnia 2013 o 14:13
0

Bardzo proszę o kontakt osoby, które pracowały w Fabryce Łożysk Tocznych na wydziale Narzędziowni placówka Kulkownia (lata 1972-1979) pracowałem jako tokarz a później ślusarz wzorcarz.  Przypominam sobie takie osoby jak: Jan Duda, Andrzej Capała

Jest to bardzo ważna sprawa.

Moje nazwisko Machaj Stanisław, adres mailowy: staszek52@op.pl

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:23
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 10:32
0

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Marcin / 23 listopada 2013 o 21:19
0

Do tej pory byłem dumny z tego, że nasz kraj ma dobrą markę łożysk tocznych. Teraz pozostaje tylko rozczarowanie. Wielka szkoda, Sami Sobie rzucamy kłody pod nogi.

Avatar
Gość / 17 października 2013 o 09:43
0

Tym sposobem zdrajcy sprzedają naszą Polskę!!!Chińczycy realizują skrzętnie swój światowy plan i jest ich tyle ,że w odpowiedniej chwili zastąpią Polaków i w FŁT.Najsmutniejsze jest to ,że nasi rodzimi zdrajcy spprzedają kury znoszące "złote jajka".Prawdę pisał jeden z marszałków Hitlera w swoim pamiętniku:"błędem było strzelanie do Polaków,ich trzeba było kupić".Zrealizowało się to własnymi rękami!!! Przykre to ,ale wszystkie podpisy w fabryce nie mają znaczenia.Systematycznie będzie się polska załoga kurczyła!!!

Dlatego ten kaszubski żyd musi odejść !!!  dość już DYMANIA  narodu polskiego !!!

Dlatego ten kaszubski żyd musi odejść !!!  dość już DYMANIA  narodu polskiego !!!

rozwiń
Avatar
Wera / 17 października 2013 o 09:02
0

a najbardziej szkoda Romka, jemu nic nie skapnie, jaka szkoda, a taki fachowiec, taki specjalista, taki mundry.....oj szkoda chłopa, szkoda!!!

Avatar
icek raba / 14 października 2013 o 20:08
0

Tym sposobem zdrajcy sprzedają naszą Polskę!!!Chińczycy realizują skrzętnie swój światowy plan i jest ich tyle ,że w odpowiedniej chwili zastąpią Polaków i w FŁT.Najsmutniejsze jest to ,że nasi rodzimi zdrajcy spprzedają kury znoszące "złote jajka".Prawdę pisał jeden z marszałków Hitlera w swoim pamiętniku:"błędem było strzelanie do Polaków,ich trzeba było kupić".Zrealizowało się to własnymi rękami!!! Przykre to ,ale wszystkie podpisy w fabryce nie mają znaczenia.Systematycznie będzie się polska załoga kurczyła!!!

josef ty masz internet brachu tyle lat cie nie widzialem,

josef ty masz internet brachu tyle lat cie nie widzialem,

rozwiń
Avatar
Josef / 14 października 2013 o 09:34
0

Tym sposobem zdrajcy sprzedają naszą Polskę!!!Chińczycy realizują skrzętnie swój światowy plan i jest ich tyle ,że w odpowiedniej chwili zastąpią Polaków i w FŁT.Najsmutniejsze jest to ,że nasi rodzimi zdrajcy spprzedają kury znoszące "złote jajka".Prawdę pisał jeden z marszałków Hitlera w swoim pamiętniku:"błędem było strzelanie do Polaków,ich trzeba było kupić".Zrealizowało się to własnymi rękami!!! Przykre to ,ale wszystkie podpisy w fabryce nie mają znaczenia.Systematycznie będzie się polska załoga kurczyła!!!

Avatar
xyz / 14 października 2013 o 07:56
0

Jeśli rzeczywiście podwyżki te znowu będą według niesprawiedliwych współczynników to znaczy, że związki zupełnie nie dbają o pracowników produkcji. Znowu najwięcej kasy dostaną "pracusie" z 12tki, technologa, bo mają bardzo wysokie współczynniki. A robole dostaną po parę groszy i mają się cieszyć. A jaki bonus prywatyzacyjny dostaną związkowcy po tych negocjacjach?  Podwyżki dostaną niezłe bo o swoje współczynniki dbają.

No to teraz należałoby wziąc się za związkowców i znieść współczynniki tak jak to zrobiono kilka lat temu w THP. Tam wszyscy dostają jednakowe podwyżki naliczane odgórnie. Tylko że w FŁT będzie to trudniejsze do zrobienia bo zwiazkowcy maja wysokie współczynniki i tworząc propozycję pakietu socjalnego nie dopuścili nawet do myśli by wyrzucić z niego punktu o współczynnikach. Czyli nic się nie zmieni, góra (łącznie z władzami związków) dostanie po 400-500 zł podwyżki a pozostali będą musieli sie na nich zrzucić i dostaną 60-70 zł.

az należałoby wziąc się za związkowców i znieść współczynniki tak jak to zrobiono kilka lat temu w THP. Tam wszyscy dostają jednakowe podwyżki naliczane odgórnie. Tylko że w FŁT będzie to trudniejsze do zrobienia bo zwiazkowcy maja wysokie współczynniki i tworząc propozycję pakietu socjalnego nie dopuścili nawet do myśli by wyrzucić z niego punktu o współczynnikach. Czyli nic się nie zmieni, góra (łącznie z władzami związków) dostanie po 400-500 zł podwyżki a pozostali będą musieli sie na nich zrzucić i dostaną 60-70 zł.

rozwiń
Avatar
czuczu / 31 grudnia 2013 o 23:55
0

gardze wami fabrykantami

Avatar
Stanisław / 28 grudnia 2013 o 14:13
0

Bardzo proszę o kontakt osoby, które pracowały w Fabryce Łożysk Tocznych na wydziale Narzędziowni placówka Kulkownia (lata 1972-1979) pracowałem jako tokarz a później ślusarz wzorcarz.  Przypominam sobie takie osoby jak: Jan Duda, Andrzej Capała

Jest to bardzo ważna sprawa.

Moje nazwisko Machaj Stanisław, adres mailowy: staszek52@op.pl

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:23
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 10:32
0

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Marcin / 23 listopada 2013 o 21:19
0

Do tej pory byłem dumny z tego, że nasz kraj ma dobrą markę łożysk tocznych. Teraz pozostaje tylko rozczarowanie. Wielka szkoda, Sami Sobie rzucamy kłody pod nogi.

Avatar
Gość / 17 października 2013 o 09:43
0

Tym sposobem zdrajcy sprzedają naszą Polskę!!!Chińczycy realizują skrzętnie swój światowy plan i jest ich tyle ,że w odpowiedniej chwili zastąpią Polaków i w FŁT.Najsmutniejsze jest to ,że nasi rodzimi zdrajcy spprzedają kury znoszące "złote jajka".Prawdę pisał jeden z marszałków Hitlera w swoim pamiętniku:"błędem było strzelanie do Polaków,ich trzeba było kupić".Zrealizowało się to własnymi rękami!!! Przykre to ,ale wszystkie podpisy w fabryce nie mają znaczenia.Systematycznie będzie się polska załoga kurczyła!!!

Dlatego ten kaszubski żyd musi odejść !!!  dość już DYMANIA  narodu polskiego !!!

Dlatego ten kaszubski żyd musi odejść !!!  dość już DYMANIA  narodu polskiego !!!

rozwiń
Avatar
Wera / 17 października 2013 o 09:02
0

a najbardziej szkoda Romka, jemu nic nie skapnie, jaka szkoda, a taki fachowiec, taki specjalista, taki mundry.....oj szkoda chłopa, szkoda!!!

Avatar
icek raba / 14 października 2013 o 20:08
0

Tym sposobem zdrajcy sprzedają naszą Polskę!!!Chińczycy realizują skrzętnie swój światowy plan i jest ich tyle ,że w odpowiedniej chwili zastąpią Polaków i w FŁT.Najsmutniejsze jest to ,że nasi rodzimi zdrajcy spprzedają kury znoszące "złote jajka".Prawdę pisał jeden z marszałków Hitlera w swoim pamiętniku:"błędem było strzelanie do Polaków,ich trzeba było kupić".Zrealizowało się to własnymi rękami!!! Przykre to ,ale wszystkie podpisy w fabryce nie mają znaczenia.Systematycznie będzie się polska załoga kurczyła!!!

josef ty masz internet brachu tyle lat cie nie widzialem,

josef ty masz internet brachu tyle lat cie nie widzialem,

rozwiń
Avatar
Josef / 14 października 2013 o 09:34
0

Tym sposobem zdrajcy sprzedają naszą Polskę!!!Chińczycy realizują skrzętnie swój światowy plan i jest ich tyle ,że w odpowiedniej chwili zastąpią Polaków i w FŁT.Najsmutniejsze jest to ,że nasi rodzimi zdrajcy spprzedają kury znoszące "złote jajka".Prawdę pisał jeden z marszałków Hitlera w swoim pamiętniku:"błędem było strzelanie do Polaków,ich trzeba było kupić".Zrealizowało się to własnymi rękami!!! Przykre to ,ale wszystkie podpisy w fabryce nie mają znaczenia.Systematycznie będzie się polska załoga kurczyła!!!

Avatar
xyz / 14 października 2013 o 07:56
0

Jeśli rzeczywiście podwyżki te znowu będą według niesprawiedliwych współczynników to znaczy, że związki zupełnie nie dbają o pracowników produkcji. Znowu najwięcej kasy dostaną "pracusie" z 12tki, technologa, bo mają bardzo wysokie współczynniki. A robole dostaną po parę groszy i mają się cieszyć. A jaki bonus prywatyzacyjny dostaną związkowcy po tych negocjacjach?  Podwyżki dostaną niezłe bo o swoje współczynniki dbają.

No to teraz należałoby wziąc się za związkowców i znieść współczynniki tak jak to zrobiono kilka lat temu w THP. Tam wszyscy dostają jednakowe podwyżki naliczane odgórnie. Tylko że w FŁT będzie to trudniejsze do zrobienia bo zwiazkowcy maja wysokie współczynniki i tworząc propozycję pakietu socjalnego nie dopuścili nawet do myśli by wyrzucić z niego punktu o współczynnikach. Czyli nic się nie zmieni, góra (łącznie z władzami związków) dostanie po 400-500 zł podwyżki a pozostali będą musieli sie na nich zrzucić i dostaną 60-70 zł.

az należałoby wziąc się za związkowców i znieść współczynniki tak jak to zrobiono kilka lat temu w THP. Tam wszyscy dostają jednakowe podwyżki naliczane odgórnie. Tylko że w FŁT będzie to trudniejsze do zrobienia bo zwiazkowcy maja wysokie współczynniki i tworząc propozycję pakietu socjalnego nie dopuścili nawet do myśli by wyrzucić z niego punktu o współczynnikach. Czyli nic się nie zmieni, góra (łącznie z władzami związków) dostanie po 400-500 zł podwyżki a pozostali będą musieli sie na nich zrzucić i dostaną 60-70 zł.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!