Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Burmistrz dostał podwyżkę. Zarobi o 755 zł więcej

Autor: Zdjęcie autora (aa)
22 35 A A

11 380 złotych brutto - tyle zarabiał burmistrz Kraśnika w ciągu ostatnich czterech lat. W nowej kadencji jego wynagrodzenie wzrośnie o 755 zł. Radni podczas poniedziałkowej sesji zgodzili się podnieść pensję Mirosławowi Włodarczykowi. Więcej będzie zarabiać też starosta kraśnicki - Andrzej Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za podwyżką wynagrodzenia burmistrzowi Kraśnika było 15 radnych, 2 się wstrzymało. Nikt nie zagłosował przeciwko.

Z wnioskiem o podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi wystąpił przewodniczący Rady Miasta Kraśnik Jan Albiniak (Prawo i Sprawiedliwość).

- Cztery lata temu nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk (popierany przez PiS-red.) rozpoczął pełnienie swojej funkcji w warunkach bardzo trudnych, żeby nie powiedzieć ekstremalnych - wskazywał przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. I argumentował: Burmistrz zastał miasto mocno zadłużone. To uniemożliwiało mu przeprowadzenie wielu inwestycji. W tym czasie na jaw wyszły też afery związane z poprzednim burmistrzem np. związane z wyłudzeniem subwencji oświatowej i nierzetelności w programie współpracy polsko-ukraińskiej. W związku z tym nastąpiła realna groźna zwrotu przez miasto milionowych kwot.

Przewodniczący Albiniak wskazywał też m.in., że burmistrz współpracował z radą, w której nie miał większości. - Przez ostatnie cztery lata Kraśnik na pewno się zmienił. Jest ładniejszy, przyjazny, a dzięki strefie ekonomicznej powstała realna szansa na stworzenie miejsc pracy - wskazywał przewodniczący Albiniak.

W głosowaniu radni zgodzili się na podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi, które cztery lata temu w stosunku do zarobków jego poprzednika zasłało obniżone. Poprzedni burmistrz Kraśnika zarabiał 12 420 zł brutto. Zaś wynagrodzenie obecnego burmistrza miasta wyniesie 12 135 zł brutto.

Więcej będzie zarabiać nie tylko burmistrz Kraśnika, ale też starosta kraśnicki Andrzej Maj. Radni powiatowi podnieśli jego pensję z 10 850 zł brutto na 12 080 zł brutto, czyli o 1230 zł.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 o 21:53
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 o 13:41
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 o 17:46
0

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 22:31
0

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 o 22:04
0

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 18:12
0

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 o 19:33
0

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 o 15:04
0

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 o 12:33
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 o 12:25
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 o 21:53
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 o 13:41
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 o 17:46
0

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 22:31
0

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 o 22:04
0

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 18:12
0

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 o 19:33
0

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 o 15:04
0

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 o 12:33
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 o 12:25
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 24

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!