Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Burmistrz dostał podwyżkę. Zarobi o 755 zł więcej

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 35 A A

11 380 złotych brutto - tyle zarabiał burmistrz Kraśnika w ciągu ostatnich czterech lat. W nowej kadencji jego wynagrodzenie wzrośnie o 755 zł. Radni podczas poniedziałkowej sesji zgodzili się podnieść pensję Mirosławowi Włodarczykowi. Więcej będzie zarabiać też starosta kraśnicki - Andrzej Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za podwyżką wynagrodzenia burmistrzowi Kraśnika było 15 radnych, 2 się wstrzymało. Nikt nie zagłosował przeciwko.

Z wnioskiem o podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi wystąpił przewodniczący Rady Miasta Kraśnik Jan Albiniak (Prawo i Sprawiedliwość).

- Cztery lata temu nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk (popierany przez PiS-red.) rozpoczął pełnienie swojej funkcji w warunkach bardzo trudnych, żeby nie powiedzieć ekstremalnych - wskazywał przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. I argumentował: Burmistrz zastał miasto mocno zadłużone. To uniemożliwiało mu przeprowadzenie wielu inwestycji. W tym czasie na jaw wyszły też afery związane z poprzednim burmistrzem np. związane z wyłudzeniem subwencji oświatowej i nierzetelności w programie współpracy polsko-ukraińskiej. W związku z tym nastąpiła realna groźna zwrotu przez miasto milionowych kwot.

Przewodniczący Albiniak wskazywał też m.in., że burmistrz współpracował z radą, w której nie miał większości. - Przez ostatnie cztery lata Kraśnik na pewno się zmienił. Jest ładniejszy, przyjazny, a dzięki strefie ekonomicznej powstała realna szansa na stworzenie miejsc pracy - wskazywał przewodniczący Albiniak.

W głosowaniu radni zgodzili się na podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi, które cztery lata temu w stosunku do zarobków jego poprzednika zasłało obniżone. Poprzedni burmistrz Kraśnika zarabiał 12 420 zł brutto. Zaś wynagrodzenie obecnego burmistrza miasta wyniesie 12 135 zł brutto.

Więcej będzie zarabiać nie tylko burmistrz Kraśnika, ale też starosta kraśnicki Andrzej Maj. Radni powiatowi podnieśli jego pensję z 10 850 zł brutto na 12 080 zł brutto, czyli o 1230 zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 r. o 21:53
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 r. o 13:41
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 r. o 17:46
0

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 r. o 22:31
0

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 r. o 22:04
0

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 r. o 18:12
0

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 r. o 19:33
0

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 r. o 15:04
0

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 r. o 12:33
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 r. o 12:25
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 r. o 21:53
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 r. o 13:41
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 r. o 17:46
0

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 r. o 22:31
0

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 r. o 22:04
0

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 r. o 18:12
0

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 r. o 19:33
0

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 r. o 15:04
0

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 r. o 12:33
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 r. o 12:25
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali
zdjęcia
galeria

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali

Straż wybrała „Helios” na miejsce ćwiczeń. Chodziło o wybranie wysokiego budynku.

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką
zdjęcia
galeria

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką

Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?
14 maja 2021, 20:00

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych. Będą produkcje fantasy, takie jak "Władca Pierścieni", komedie romantyczne w stylu "Seksu w wielkim mieście" i mocne thrillery pokroju "Infiltracji" Scorsese. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek
film

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu znamy tak naprawdę tylko dwóch spadkowiczów. To Hetman Zamość i Jutrzenka Giebułtów. Cztery drużyny z naszego regionu walczą o utrzymanie, ale każda ma jeszcze szansę na pozostanie w III lidze. W sobotę ważne mecze mają przed sobą zwłaszcza: Podlasie, Lewart i Stal Kraśnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!