Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Burmistrz dostał podwyżkę. Zarobi o 755 zł więcej

Autor: Zdjęcie autora (aa)
22 35 A A

11 380 złotych brutto - tyle zarabiał burmistrz Kraśnika w ciągu ostatnich czterech lat. W nowej kadencji jego wynagrodzenie wzrośnie o 755 zł. Radni podczas poniedziałkowej sesji zgodzili się podnieść pensję Mirosławowi Włodarczykowi. Więcej będzie zarabiać też starosta kraśnicki - Andrzej Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za podwyżką wynagrodzenia burmistrzowi Kraśnika było 15 radnych, 2 się wstrzymało. Nikt nie zagłosował przeciwko.

Z wnioskiem o podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi wystąpił przewodniczący Rady Miasta Kraśnik Jan Albiniak (Prawo i Sprawiedliwość).

- Cztery lata temu nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk (popierany przez PiS-red.) rozpoczął pełnienie swojej funkcji w warunkach bardzo trudnych, żeby nie powiedzieć ekstremalnych - wskazywał przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. I argumentował: Burmistrz zastał miasto mocno zadłużone. To uniemożliwiało mu przeprowadzenie wielu inwestycji. W tym czasie na jaw wyszły też afery związane z poprzednim burmistrzem np. związane z wyłudzeniem subwencji oświatowej i nierzetelności w programie współpracy polsko-ukraińskiej. W związku z tym nastąpiła realna groźna zwrotu przez miasto milionowych kwot.

Przewodniczący Albiniak wskazywał też m.in., że burmistrz współpracował z radą, w której nie miał większości. - Przez ostatnie cztery lata Kraśnik na pewno się zmienił. Jest ładniejszy, przyjazny, a dzięki strefie ekonomicznej powstała realna szansa na stworzenie miejsc pracy - wskazywał przewodniczący Albiniak.

W głosowaniu radni zgodzili się na podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi, które cztery lata temu w stosunku do zarobków jego poprzednika zasłało obniżone. Poprzedni burmistrz Kraśnika zarabiał 12 420 zł brutto. Zaś wynagrodzenie obecnego burmistrza miasta wyniesie 12 135 zł brutto.

Więcej będzie zarabiać nie tylko burmistrz Kraśnika, ale też starosta kraśnicki Andrzej Maj. Radni powiatowi podnieśli jego pensję z 10 850 zł brutto na 12 080 zł brutto, czyli o 1230 zł.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 o 21:53
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 o 13:41
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 o 17:46
0

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 22:31
0

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 o 22:04
0

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 18:12
0

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 o 19:33
0

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 o 15:04
0

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 o 12:33
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 o 12:25
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 o 21:53
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 o 13:41
0

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 o 17:46
0

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 22:31
0

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 o 22:04
0

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 18:12
0

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 o 19:33
0

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 o 15:04
0

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 o 12:33
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 o 12:25
0

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 7

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 40 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 118 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską