Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 kwietnia 2011 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Darmowe karnety autobusowe dla bezrobotnych

0 14 A A
Z zaświadczeniem z urzędu pracy na pewno było łatwiej – przyznaje Alina Skorupa. – Ja jeździłam auto
Z zaświadczeniem z urzędu pracy na pewno było łatwiej – przyznaje Alina Skorupa. – Ja jeździłam auto

Bezrobotni dostaną specjalne karnety z jednorazowymi biletami na darmowe przejazdy miejską komunikacją. Będą mogły być wykorzystane tylko w celu poszukiwania pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obecnie bezrobotni z Kraśnika, którzy poszukują pracy, nie muszą kupować biletów. Od godz. 7 do 15 mogą jeździć autobusami MPK za darmo. Podczas kontroli okazują zaświadczenie wydane przez urząd pracy.

– Nie mam pracy od jakiś 4 lat – mówi Alina Skorupa, mieszkanka miasta, którą w piątek spotkaliśmy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kraśniku. – Na bieżąco sprawdzam oferty w urzędzie pracy. Na razie bez skutku. Bardzo przydają się te darmowe przejazdy. Co miesiąc przyjeżdżam do urzędu podbijać to zaświadczenie.

Niebawem zamiast zaświadczeń bezrobotni dostaną specjalne karnety. – Będą się składać z czterech jednorazowych biletów– tłumaczy Waldemar Toporowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku. – Trzeba je będzie kasować w kasownikach. Karnety zaczną obowiązywać pod koniec kwietnia.

Zmiany, które poparli kraśniccy radni, mają wskazać ilu bezrobotnych korzysta z usług miejskiego przewoźnika i jak często to robią. Ale nie tylko. – Niektórzy bezrobotni jeżdżą autobusami nie po to, aby szukać pracy, ale po to, bo chcą jeździć – zaznacza Toporowski. – Idea ta uległa wypaczeniu.

Tę opinię podzielają niektórzy bezrobotni. – Ja biletów nie muszę kasować, bo jestem honorowym krwiodawcą, ale różne sytuacje się zdarzają – przyznaje Zbigniew Wojtysiak z Kraśnika, bez pracy od dwóch lat. – Jedni rzeczywiście szukają pracy, inni jadą autobusem np. dwa przystanki, tylko po to, żeby zrobić zakupy.

Stąd pomysł, aby osoby niepracujące, zamiast zaświadczeń, dostawały karnety. – Z zasady taki karnet ma być wykorzystany w poszukiwaniu pracy – podkreśla Andrzej Tybulczuk, dyrektor PUP w Kraśniku.

– W mieście jest zarejestrowanych 2 tys. 700 bezrobotnych. Jeśli taka osoba wykorzysta karnet, będzie składać do nas wniosek z prośbą o wydanie kolejnego. W piśmie musi też wyjaśniać, w jaki sposób wykorzystała wcześniejszy karnet.

Będą nowe autobusy

Miejski przewoźnik rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę dwóch autobusów. Autobusy Wetlinacity i Sancity dostarczy firma Autosan. Nowe pojazdy powinny wyjechać na ulice w lipcu.

Dodatkowa linia

Od 4 kwietnia na wniosek mieszkańców miasta MPK uruchamia nową linię. Autobusy nr 1 będą jeździć koło cmentarzy. Mają kursować od kwietnia
do 2 listopada.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik / 13 kwietnia 2011 o 22:52
0
[quote name='lord' timestamp='1301943900' post='459114']
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
[
















IDZ DO PRACY DO AGATU TO ZOBACZYSZ JAKI TAM BURDEL DOPIERO.ZA URLOP NIE PŁACI ,DELEGACJE PODPISUJESZ PUSTE ZA KTÓRE CI ZAPŁACI 20 EURO ZA 4 DNIOWY KURS A POWINIEN 48EURO DZIENNIE.TO ZEWNĄTRZ ŁADNIE TYLKO WYGLĄDA.PRACOWNIKÓW MA ZA NIC ,MOŻE cIĘ Z BŁOTEM ZA NIC ZMIESZAĆ./quote]
[quote name='lord' timestamp='1301943900' post='459114']
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
[
















IDZ DO PRACY DO AGATU TO ZOBACZYSZ JAKI TAM BURDEL DOPIERO.ZA URLOP NIE PŁACI ,DELEGACJE PODPISUJESZ PUSTE ZA KTÓRE CI ZAPŁACI 20 ... rozwiń
Avatar
pracownik / 13 kwietnia 2011 o 22:45
0
[quote name='lord' timestamp='1301943900' post='459114']
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
[/quote]
Avatar
Bezrobotna / 5 kwietnia 2011 o 08:41
0
Popieram pomysł, mimo że sama jestem bezrobotna!
Avatar
lord / 4 kwietnia 2011 o 21:05
0
[quote name='pasażer' timestamp='1301921231' post='458858']
Tak,to "praweda" jak napisłeś niedouczony prymitywie. PKS rozkładał się sam od początku lat 2000-nych. To samo czeka PKS Wschód a potem PKS Stalowa Wola.
[/quote]
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
Avatar
Marysieńka / 4 kwietnia 2011 o 15:26
0
[quote name='Arek' timestamp='1301919487' post='458841']
A nie możesz po prostu skoczyć z dachu wieżowca?
Te pasożyty nic nie umieją zrobić same, jeszcze im się jakichś chemikaliów za darmo zachciewa!
[/quote]
Najwiecej pasozytów to jest tych, którzy po znajomościach pousadawiali sie na panstwowych posadkach.
Avatar
Hanna / 4 kwietnia 2011 o 15:23
0
Urząd pracy nie pomaga bezrobotnym a wręcz przeciwnie co chwila utrudnia bezrobotnemu znalezienie pracy i tak jest i teraz. Szkoda bardzo nie długo będzie wymagał podania ze zdjęciem na przejazd MPK .
Avatar
Marysieńka / 4 kwietnia 2011 o 15:22
0
[quote name='bezrobotny' timestamp='1301921482' post='458863']
Ten sam, który teraz wymienia tabor za unijne pieniądze.
[/quote]
Chciałabym zobaczyc na ile to było jego własnoręczne dzieło, a w jakim stopniu na przyznanie dotacji miał wpływ zamówiony i opłacony przez miasto Zintegrowany Plan Rozwoju Komunikacji w miescie. Tak jak i mozna uchodzic za dobrzez zarządzającego spółką , dzieki dotacji z kasy miejskiej, która z ok. 1mln. urosła do 1,5mln.
Avatar
bezrobotny / 4 kwietnia 2011 o 14:51
0
Ten sam, który teraz wymienia tabor za unijne pieniądze.
Avatar
pasażer / 4 kwietnia 2011 o 14:47
0
Tak,to "praweda" jak napisłeś niedouczony prymitywie. PKS rozkładał się sam od początku lat 2000-nych. To samo czeka PKS Wschód a potem PKS Stalowa Wola.
Avatar
miki / 4 kwietnia 2011 o 14:30
0
[quote name='Arek' timestamp='1301919487' post='458841']
A nie możesz po prostu skoczyć z dachu wieżowca?
Te pasożyty nic nie umieją zrobić same, jeszcze im się jakichś chemikaliów za darmo zachciewa!
[/quote]

Ale Nowy Burmistrz miał dawać pracę..., ale jak na razie zatrudnia kolesi spoza Kraśnika, więc trzeba poczekać chwilę, może coś się dla kogoś znajdzie....
Avatar
pracownik / 13 kwietnia 2011 o 22:52
0
[quote name='lord' timestamp='1301943900' post='459114']
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
[
















IDZ DO PRACY DO AGATU TO ZOBACZYSZ JAKI TAM BURDEL DOPIERO.ZA URLOP NIE PŁACI ,DELEGACJE PODPISUJESZ PUSTE ZA KTÓRE CI ZAPŁACI 20 EURO ZA 4 DNIOWY KURS A POWINIEN 48EURO DZIENNIE.TO ZEWNĄTRZ ŁADNIE TYLKO WYGLĄDA.PRACOWNIKÓW MA ZA NIC ,MOŻE cIĘ Z BŁOTEM ZA NIC ZMIESZAĆ./quote]
[quote name='lord' timestamp='1301943900' post='459114']
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
[
















IDZ DO PRACY DO AGATU TO ZOBACZYSZ JAKI TAM BURDEL DOPIERO.ZA URLOP NIE PŁACI ,DELEGACJE PODPISUJESZ PUSTE ZA KTÓRE CI ZAPŁACI 20 ... rozwiń
Avatar
pracownik / 13 kwietnia 2011 o 22:45
0
[quote name='lord' timestamp='1301943900' post='459114']
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
[/quote]
Avatar
Bezrobotna / 5 kwietnia 2011 o 08:41
0
Popieram pomysł, mimo że sama jestem bezrobotna!
Avatar
lord / 4 kwietnia 2011 o 21:05
0
[quote name='pasażer' timestamp='1301921231' post='458858']
Tak,to "praweda" jak napisłeś niedouczony prymitywie. PKS rozkładał się sam od początku lat 2000-nych. To samo czeka PKS Wschód a potem PKS Stalowa Wola.
[/quote]
Nic się samo nie rozkłada, wszędzie musi być ręka ludzka! Jak to się dzieje, że obok PKS świetnie prosperują takie firmy jak Polonia Transport czy AGAT? Ponieważ są sprawnie zarządzane!!!
Avatar
Marysieńka / 4 kwietnia 2011 o 15:26
0
[quote name='Arek' timestamp='1301919487' post='458841']
A nie możesz po prostu skoczyć z dachu wieżowca?
Te pasożyty nic nie umieją zrobić same, jeszcze im się jakichś chemikaliów za darmo zachciewa!
[/quote]
Najwiecej pasozytów to jest tych, którzy po znajomościach pousadawiali sie na panstwowych posadkach.
Avatar
Hanna / 4 kwietnia 2011 o 15:23
0
Urząd pracy nie pomaga bezrobotnym a wręcz przeciwnie co chwila utrudnia bezrobotnemu znalezienie pracy i tak jest i teraz. Szkoda bardzo nie długo będzie wymagał podania ze zdjęciem na przejazd MPK .
Avatar
Marysieńka / 4 kwietnia 2011 o 15:22
0
[quote name='bezrobotny' timestamp='1301921482' post='458863']
Ten sam, który teraz wymienia tabor za unijne pieniądze.
[/quote]
Chciałabym zobaczyc na ile to było jego własnoręczne dzieło, a w jakim stopniu na przyznanie dotacji miał wpływ zamówiony i opłacony przez miasto Zintegrowany Plan Rozwoju Komunikacji w miescie. Tak jak i mozna uchodzic za dobrzez zarządzającego spółką , dzieki dotacji z kasy miejskiej, która z ok. 1mln. urosła do 1,5mln.
Avatar
bezrobotny / 4 kwietnia 2011 o 14:51
0
Ten sam, który teraz wymienia tabor za unijne pieniądze.
Avatar
pasażer / 4 kwietnia 2011 o 14:47
0
Tak,to "praweda" jak napisłeś niedouczony prymitywie. PKS rozkładał się sam od początku lat 2000-nych. To samo czeka PKS Wschód a potem PKS Stalowa Wola.
Avatar
miki / 4 kwietnia 2011 o 14:30
0
[quote name='Arek' timestamp='1301919487' post='458841']
A nie możesz po prostu skoczyć z dachu wieżowca?
Te pasożyty nic nie umieją zrobić same, jeszcze im się jakichś chemikaliów za darmo zachciewa!
[/quote]

Ale Nowy Burmistrz miał dawać pracę..., ale jak na razie zatrudnia kolesi spoza Kraśnika, więc trzeba poczekać chwilę, może coś się dla kogoś znajdzie....
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 0 0

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 5 2

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 7 5

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 32 28

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 1 5

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 7 4

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 112 15

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 9 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!