Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 marca 2013 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Miasto chce dołożyć do remontu kościoła

Autor: Zdjęcie autora aa
3 69 A A
Dotację w wysokości 200 tys. zł chcą przekazać władze miasta parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej
Dotację w wysokości 200 tys. zł chcą przekazać władze miasta parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej

Dotację w wysokości 200 tys. zł chcą przekazać władze miasta parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku. Pieniądze mają pójść na dofinansowanie prac konserwatorskich w XV-wiecznym kościele. Ale najpierw muszą się zgodzić na to radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prace konserwatorskie są znacznie bardziej kosztowne niż standardowe remonty – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie. – Dotacje z budżetu miasta pomagają właścicielom i użytkownikom zabytków na utrzymanie obiektów w dobrym stanie.

Jeśli radni się zgodzą, to dotacja zostanie udzielona na postawie umowy między burmistrzem miasta a proboszczem kraśnickiej parafii. Burmistrz zastrzega sobie prawo kontroli prawidłowego wydatkowania przekazanych pieniędzy.

Długi remont

2007 - Wymiana instalacji grzewczej w całym gmachu poklasztornym i rozpoczęcie prac przy elewacji zachodniej kościoła. Odnowiono też pomieszczenia w budynku gospodarczym i dawnej organistówki. 2008 - Prace remontowe przy ścianie frontowej kościoła. Były też prowadzone prace konserwatorskie przy dekoracji malarskiej zakrystii kościoła.

2009 - Prace przy elewacji południowej kościoła. Zakończono też rekonstrukcję szczytu w stylu gotyckim. Gruntowny remont pomieszczeń przeznaczonych je na nową kancelarię i archiwum.
2010-2013 - Kontynuacja remontu kościoła i małej architektury wokół budynku

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 4 kwietnia 2014 o 19:50
0
Może ktoś więcej wie o cerkwi św. Jana Chrzciciela w Kraśniku przy obecnej ul. Urzędowskiej?
Bardzo proszę o informcję na: lublin.ikp@gmail.com




Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ? :)



To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?

rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 18:43
0

Co??? Znowu? Przecież w zeszłym roku była przekazana dotacja (było to chyba 100 tyś). A teraz znowu dotacja i to 200 tyś?
Włodarczyk - na śmieciach chciałeś z ludzi zedrzeć tymi stawkami z kosmosu, potem krzyczysz że nie będzie inwestycji bo nie ma pieniędzy (bo trzeba będzie dokłądać do śmieci dlatego że radni uchwalili niższe stawki) a w efekcie zbywa Ci na dotacje na kościół?

Może byś lepiej dał dotacje na biedne dzieci (np, zasponsoruj w szkołach drugie śniadanie) a nie tylko w kościół pakować !!!
Kościoły to trzeba wszystkie zburzyć ,a nie jeszcze do nich dokładać !!!
Radni - w was nadzieja, że tego nie przegłosujecie.

rozwiń
Avatar
wiecej fontann / 18 marca 2013 o 23:12
0
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz tej akcji w latach: 1919–1924, 1929–1934, 1937–1938.[/size][/font][/color]
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej"]http://pl.wikipedia....zeczypospolitej[/url]

warszawka ma na rekach meczenska smierc zwyklych polakow ale o tym sie nie mowi i pomnikow pomordowanym nie stawia.
kosciol katolicki tez umoczony w krwi niewinnej.

ja rozumiem dorazna pomoc gdyby byl pozar, dach sie zawalil, okna wiatr wybil ale renowacja niech toczy systematycznym ale nie tak zachlannym rytmem.
politykom sie nie ufa bo prowincje podburza a sami przez rumunie do anglii uciekna.
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz te... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 18 marca 2013 o 17:01
0
[quote name='walczyc z zazdrosnikami' timestamp='1363605296' post='746607']
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci? [/quote]

Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ?

cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.


To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?
ości piszemy z dużej litery ? rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 13:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazanych z wyrokami na drogich, urzędowych posadach, nie przeszkadzało wam remontowanie synagog, kible po 100tys, gdy producent chciał tylko 40tys,..?. Ludzie! Propaganda mózgi do cna wam wyprała! Nie szukajcie wroga tu, gdzie go nie ma. Waszym wrogiem jest ten, co się do was czule uśmiecha i okrada! W Kraśniku i w Polsce pełno takich.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazany... rozwiń
Avatar
walczyc z zazdrosnikami / 18 marca 2013 o 12:14
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[/quote]
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci?
cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.

stadion-basen narodowy to pomysl pis-u. co trzeba miec we lbie zeby nie pamietac kto zglosil polske do zrobienia imprezki dla jednej dyscypliny sportu i dlaczego sportu?

kibel widze nie potrzebny. podaj adres to kierowcy busow beda do ciebie chodzic i wszyscy przyjezdni.

fontanna plebsowi,starcom z blokowisk sie nie nalezy im juz tylko kosciol zostal.

jak trzeba byc zazdrosnym, zawistnym i podlym zeby innym zabraniac przyjemnosci i rozrywki.

park trzeba wyciac ! niech staruchy od slonca udaru dostana!

chyba o to antymarysience chodzi?
a idz do diabla swego kompana z takimi pomyslami!
wlodarczyk ma ogrodek z roslinnami a innym nic sie nie nalezy?
sama mam ogrodek i wiem jaka to ulga w upal i dlatego zadam fontanny dla mieszkancow blokow miedzy stokrotka a wioska dziecieca. oni tez podatki placa.
w starym krasniku tez fontanna jest potrzebna.
i oczywiscie wszystkie miasta ,ktore sie upiekszaja i dbaja o wszelaki komfort mieszkancow trzeba ukarac.
wszystkie pieniadzory dla kosciola !
pensje urzednikow tez od razu przelewem na kosciol!
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodow... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 17 marca 2013 o 16:01
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że ... rozwiń
Avatar
rr / 17 marca 2013 o 14:07
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]
a zabytki w mieście?
Avatar
testamentary atedwayn / 15 marca 2013 o 18:00
0
[quote name='radny' timestamp='1363281821' post='745184']
Bo tylko dwie obcje się liczą, albo na kościół, albo na nagrody i premie.
[/quote]
Avatar
Marysieńka / 15 marca 2013 o 12:40
0
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
Avatar
Andrzej / 4 kwietnia 2014 o 19:50
0
Może ktoś więcej wie o cerkwi św. Jana Chrzciciela w Kraśniku przy obecnej ul. Urzędowskiej?
Bardzo proszę o informcję na: lublin.ikp@gmail.com




Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ? :)



To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?

rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 18:43
0

Co??? Znowu? Przecież w zeszłym roku była przekazana dotacja (było to chyba 100 tyś). A teraz znowu dotacja i to 200 tyś?
Włodarczyk - na śmieciach chciałeś z ludzi zedrzeć tymi stawkami z kosmosu, potem krzyczysz że nie będzie inwestycji bo nie ma pieniędzy (bo trzeba będzie dokłądać do śmieci dlatego że radni uchwalili niższe stawki) a w efekcie zbywa Ci na dotacje na kościół?

Może byś lepiej dał dotacje na biedne dzieci (np, zasponsoruj w szkołach drugie śniadanie) a nie tylko w kościół pakować !!!
Kościoły to trzeba wszystkie zburzyć ,a nie jeszcze do nich dokładać !!!
Radni - w was nadzieja, że tego nie przegłosujecie.

rozwiń
Avatar
wiecej fontann / 18 marca 2013 o 23:12
0
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz tej akcji w latach: 1919–1924, 1929–1934, 1937–1938.[/size][/font][/color]
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej"]http://pl.wikipedia....zeczypospolitej[/url]

warszawka ma na rekach meczenska smierc zwyklych polakow ale o tym sie nie mowi i pomnikow pomordowanym nie stawia.
kosciol katolicki tez umoczony w krwi niewinnej.

ja rozumiem dorazna pomoc gdyby byl pozar, dach sie zawalil, okna wiatr wybil ale renowacja niech toczy systematycznym ale nie tak zachlannym rytmem.
politykom sie nie ufa bo prowincje podburza a sami przez rumunie do anglii uciekna.
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz te... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 18 marca 2013 o 17:01
0
[quote name='walczyc z zazdrosnikami' timestamp='1363605296' post='746607']
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci? [/quote]

Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ?

cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.


To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?
ości piszemy z dużej litery ? rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 13:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazanych z wyrokami na drogich, urzędowych posadach, nie przeszkadzało wam remontowanie synagog, kible po 100tys, gdy producent chciał tylko 40tys,..?. Ludzie! Propaganda mózgi do cna wam wyprała! Nie szukajcie wroga tu, gdzie go nie ma. Waszym wrogiem jest ten, co się do was czule uśmiecha i okrada! W Kraśniku i w Polsce pełno takich.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazany... rozwiń
Avatar
walczyc z zazdrosnikami / 18 marca 2013 o 12:14
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[/quote]
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci?
cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.

stadion-basen narodowy to pomysl pis-u. co trzeba miec we lbie zeby nie pamietac kto zglosil polske do zrobienia imprezki dla jednej dyscypliny sportu i dlaczego sportu?

kibel widze nie potrzebny. podaj adres to kierowcy busow beda do ciebie chodzic i wszyscy przyjezdni.

fontanna plebsowi,starcom z blokowisk sie nie nalezy im juz tylko kosciol zostal.

jak trzeba byc zazdrosnym, zawistnym i podlym zeby innym zabraniac przyjemnosci i rozrywki.

park trzeba wyciac ! niech staruchy od slonca udaru dostana!

chyba o to antymarysience chodzi?
a idz do diabla swego kompana z takimi pomyslami!
wlodarczyk ma ogrodek z roslinnami a innym nic sie nie nalezy?
sama mam ogrodek i wiem jaka to ulga w upal i dlatego zadam fontanny dla mieszkancow blokow miedzy stokrotka a wioska dziecieca. oni tez podatki placa.
w starym krasniku tez fontanna jest potrzebna.
i oczywiscie wszystkie miasta ,ktore sie upiekszaja i dbaja o wszelaki komfort mieszkancow trzeba ukarac.
wszystkie pieniadzory dla kosciola !
pensje urzednikow tez od razu przelewem na kosciol!
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodow... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 17 marca 2013 o 16:01
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że ... rozwiń
Avatar
rr / 17 marca 2013 o 14:07
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]
a zabytki w mieście?
Avatar
testamentary atedwayn / 15 marca 2013 o 18:00
0
[quote name='radny' timestamp='1363281821' post='745184']
Bo tylko dwie obcje się liczą, albo na kościół, albo na nagrody i premie.
[/quote]
Avatar
Marysieńka / 15 marca 2013 o 12:40
0
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 1 6

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.