Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 marca 2013 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Miasto chce dołożyć do remontu kościoła

Autor: Zdjęcie autora aa
3 69 A A
Dotację w wysokości 200 tys. zł chcą przekazać władze miasta parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej
Dotację w wysokości 200 tys. zł chcą przekazać władze miasta parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej

Dotację w wysokości 200 tys. zł chcą przekazać władze miasta parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku. Pieniądze mają pójść na dofinansowanie prac konserwatorskich w XV-wiecznym kościele. Ale najpierw muszą się zgodzić na to radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prace konserwatorskie są znacznie bardziej kosztowne niż standardowe remonty – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie. – Dotacje z budżetu miasta pomagają właścicielom i użytkownikom zabytków na utrzymanie obiektów w dobrym stanie.

Jeśli radni się zgodzą, to dotacja zostanie udzielona na postawie umowy między burmistrzem miasta a proboszczem kraśnickiej parafii. Burmistrz zastrzega sobie prawo kontroli prawidłowego wydatkowania przekazanych pieniędzy.

Długi remont

2007 - Wymiana instalacji grzewczej w całym gmachu poklasztornym i rozpoczęcie prac przy elewacji zachodniej kościoła. Odnowiono też pomieszczenia w budynku gospodarczym i dawnej organistówki. 2008 - Prace remontowe przy ścianie frontowej kościoła. Były też prowadzone prace konserwatorskie przy dekoracji malarskiej zakrystii kościoła.

2009 - Prace przy elewacji południowej kościoła. Zakończono też rekonstrukcję szczytu w stylu gotyckim. Gruntowny remont pomieszczeń przeznaczonych je na nową kancelarię i archiwum.
2010-2013 - Kontynuacja remontu kościoła i małej architektury wokół budynku

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 4 kwietnia 2014 o 19:50
0
Może ktoś więcej wie o cerkwi św. Jana Chrzciciela w Kraśniku przy obecnej ul. Urzędowskiej?
Bardzo proszę o informcję na: lublin.ikp@gmail.com
Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ? :)To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?

rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 18:43
0

Co??? Znowu? Przecież w zeszłym roku była przekazana dotacja (było to chyba 100 tyś). A teraz znowu dotacja i to 200 tyś?
Włodarczyk - na śmieciach chciałeś z ludzi zedrzeć tymi stawkami z kosmosu, potem krzyczysz że nie będzie inwestycji bo nie ma pieniędzy (bo trzeba będzie dokłądać do śmieci dlatego że radni uchwalili niższe stawki) a w efekcie zbywa Ci na dotacje na kościół?

Może byś lepiej dał dotacje na biedne dzieci (np, zasponsoruj w szkołach drugie śniadanie) a nie tylko w kościół pakować !!!
Kościoły to trzeba wszystkie zburzyć ,a nie jeszcze do nich dokładać !!!
Radni - w was nadzieja, że tego nie przegłosujecie.

rozwiń
Avatar
wiecej fontann / 18 marca 2013 o 23:12
0
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz tej akcji w latach: 1919–1924, 1929–1934, 1937–1938.[/size][/font][/color]
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej"]http://pl.wikipedia....zeczypospolitej[/url]

warszawka ma na rekach meczenska smierc zwyklych polakow ale o tym sie nie mowi i pomnikow pomordowanym nie stawia.
kosciol katolicki tez umoczony w krwi niewinnej.

ja rozumiem dorazna pomoc gdyby byl pozar, dach sie zawalil, okna wiatr wybil ale renowacja niech toczy systematycznym ale nie tak zachlannym rytmem.
politykom sie nie ufa bo prowincje podburza a sami przez rumunie do anglii uciekna.
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz te... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 18 marca 2013 o 17:01
0
[quote name='walczyc z zazdrosnikami' timestamp='1363605296' post='746607']
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci? [/quote]

Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ?

cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.


To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?
ości piszemy z dużej litery ? rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 13:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazanych z wyrokami na drogich, urzędowych posadach, nie przeszkadzało wam remontowanie synagog, kible po 100tys, gdy producent chciał tylko 40tys,..?. Ludzie! Propaganda mózgi do cna wam wyprała! Nie szukajcie wroga tu, gdzie go nie ma. Waszym wrogiem jest ten, co się do was czule uśmiecha i okrada! W Kraśniku i w Polsce pełno takich.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazany... rozwiń
Avatar
walczyc z zazdrosnikami / 18 marca 2013 o 12:14
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[/quote]
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci?
cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.

stadion-basen narodowy to pomysl pis-u. co trzeba miec we lbie zeby nie pamietac kto zglosil polske do zrobienia imprezki dla jednej dyscypliny sportu i dlaczego sportu?

kibel widze nie potrzebny. podaj adres to kierowcy busow beda do ciebie chodzic i wszyscy przyjezdni.

fontanna plebsowi,starcom z blokowisk sie nie nalezy im juz tylko kosciol zostal.

jak trzeba byc zazdrosnym, zawistnym i podlym zeby innym zabraniac przyjemnosci i rozrywki.

park trzeba wyciac ! niech staruchy od slonca udaru dostana!

chyba o to antymarysience chodzi?
a idz do diabla swego kompana z takimi pomyslami!
wlodarczyk ma ogrodek z roslinnami a innym nic sie nie nalezy?
sama mam ogrodek i wiem jaka to ulga w upal i dlatego zadam fontanny dla mieszkancow blokow miedzy stokrotka a wioska dziecieca. oni tez podatki placa.
w starym krasniku tez fontanna jest potrzebna.
i oczywiscie wszystkie miasta ,ktore sie upiekszaja i dbaja o wszelaki komfort mieszkancow trzeba ukarac.
wszystkie pieniadzory dla kosciola !
pensje urzednikow tez od razu przelewem na kosciol!
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodow... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 17 marca 2013 o 16:01
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że ... rozwiń
Avatar
rr / 17 marca 2013 o 14:07
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]
a zabytki w mieście?
Avatar
testamentary atedwayn / 15 marca 2013 o 18:00
0
[quote name='radny' timestamp='1363281821' post='745184']
Bo tylko dwie obcje się liczą, albo na kościół, albo na nagrody i premie.
[/quote]
Avatar
Marysieńka / 15 marca 2013 o 12:40
0
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
Avatar
Andrzej / 4 kwietnia 2014 o 19:50
0
Może ktoś więcej wie o cerkwi św. Jana Chrzciciela w Kraśniku przy obecnej ul. Urzędowskiej?
Bardzo proszę o informcję na: lublin.ikp@gmail.com
Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ? :)To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?

rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 18:43
0

Co??? Znowu? Przecież w zeszłym roku była przekazana dotacja (było to chyba 100 tyś). A teraz znowu dotacja i to 200 tyś?
Włodarczyk - na śmieciach chciałeś z ludzi zedrzeć tymi stawkami z kosmosu, potem krzyczysz że nie będzie inwestycji bo nie ma pieniędzy (bo trzeba będzie dokłądać do śmieci dlatego że radni uchwalili niższe stawki) a w efekcie zbywa Ci na dotacje na kościół?

Może byś lepiej dał dotacje na biedne dzieci (np, zasponsoruj w szkołach drugie śniadanie) a nie tylko w kościół pakować !!!
Kościoły to trzeba wszystkie zburzyć ,a nie jeszcze do nich dokładać !!!
Radni - w was nadzieja, że tego nie przegłosujecie.

rozwiń
Avatar
wiecej fontann / 18 marca 2013 o 23:12
0
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz tej akcji w latach: 1919–1924, 1929–1934, 1937–1938.[/size][/font][/color]
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej"]http://pl.wikipedia....zeczypospolitej[/url]

warszawka ma na rekach meczenska smierc zwyklych polakow ale o tym sie nie mowi i pomnikow pomordowanym nie stawia.
kosciol katolicki tez umoczony w krwi niewinnej.

ja rozumiem dorazna pomoc gdyby byl pozar, dach sie zawalil, okna wiatr wybil ale renowacja niech toczy systematycznym ale nie tak zachlannym rytmem.
politykom sie nie ufa bo prowincje podburza a sami przez rumunie do anglii uciekna.
a kiedy ukrainscy sasiedzi mordowali krasniczan? po co tu opowiadasz o cerkwi w krasniku? [url="http://www.cerkiew1938.pl/relacje_korowicki.html"]http://www.cerkiew19..._korowicki.html[/url]

Akcja rewindykacji cerkwi prawosławnych w II Rzeczypospolitej[color=#000000][font=sans-serif][size=3], prowadzona była przez kolejne rządy [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita"]państwa polskiego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] w latach 1919–1939. Wyróżnia się kilka faz te... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 18 marca 2013 o 17:01
0
[quote name='walczyc z zazdrosnikami' timestamp='1363605296' post='746607']
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci? [/quote]

Cerkiew w Kraśniku znajdowała się mniej więcej tam, gdzie obecnie zjajduje się sklep "Aldik" w dz. Koszary. Tuż obok wybudowano koszary wojskowe, w których stacjonowali rosyjscy prawosławni żołnierze (a precyzyjniej: 9.Pułk Kozaków Dońskich, pod dowództwem gen. adiutanta grafa Orłowa - Denisowa). Cerkiew ta pełniła więc rolę "kościoła garnizonowego" dla wojsk carskich. Po przegranej II Bitwie pod Kraśnikiem (lipiec 1915 r.) wojska rosyjskie definitywnie opuściły Kraśnik, a cerkiew pozostała. W roku 1935 Kraśnik liczył sobie 12 923 mieszkańców, z czego tylko kilkanaście osób deklarowało wiarę prawosławną. Cerkiew niszczała, i z czasem ją rozebrano. Ciekawe, czy wiesz kiedy ?

cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.


To zdanie wystawia ci niezłą cenzurkę. Po za tym - czy już słyszałeś, że nazwy narodowości piszemy z dużej litery ?
ości piszemy z dużej litery ? rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 13:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazanych z wyrokami na drogich, urzędowych posadach, nie przeszkadzało wam remontowanie synagog, kible po 100tys, gdy producent chciał tylko 40tys,..?. Ludzie! Propaganda mózgi do cna wam wyprała! Nie szukajcie wroga tu, gdzie go nie ma. Waszym wrogiem jest ten, co się do was czule uśmiecha i okrada! W Kraśniku i w Polsce pełno takich.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1363293896' post='745298']
Czy szanowni czytelnicy nie widzą, że to temat zastępczy? Bo cóż to jest 200tys? Tak was bulwersuje? A może tak porozmawiać o 7 lub 8 milionach? Ale one nie idą na kościół, tylko... no właśnie. Gdzie poszły? Tego nikt nie chce powiedzieć, bo to tak bardzo tajne, że wszyscy mieszkańcy mają zapłacić, choć wydawało kilku cwaniaczków.
Więc ja się pytam tych wszystkich, którym te 200 tys. przeszkadza: hojną ręką rozdajecie 7,5 miliona, tolerujecie skazany... rozwiń
Avatar
walczyc z zazdrosnikami / 18 marca 2013 o 12:14
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[/quote]
a kto niszczyl cerkwie przed wojna? kto bil kobiety broniace cerkwi przed slugami katolickiej warszawki? komunisci?
cale szczescie ,ze juz zdjecia byly robione. i zdziwko ,ze ukraincy polakow mordowali.

stadion-basen narodowy to pomysl pis-u. co trzeba miec we lbie zeby nie pamietac kto zglosil polske do zrobienia imprezki dla jednej dyscypliny sportu i dlaczego sportu?

kibel widze nie potrzebny. podaj adres to kierowcy busow beda do ciebie chodzic i wszyscy przyjezdni.

fontanna plebsowi,starcom z blokowisk sie nie nalezy im juz tylko kosciol zostal.

jak trzeba byc zazdrosnym, zawistnym i podlym zeby innym zabraniac przyjemnosci i rozrywki.

park trzeba wyciac ! niech staruchy od slonca udaru dostana!

chyba o to antymarysience chodzi?
a idz do diabla swego kompana z takimi pomyslami!
wlodarczyk ma ogrodek z roslinnami a innym nic sie nie nalezy?
sama mam ogrodek i wiem jaka to ulga w upal i dlatego zadam fontanny dla mieszkancow blokow miedzy stokrotka a wioska dziecieca. oni tez podatki placa.
w starym krasniku tez fontanna jest potrzebna.
i oczywiscie wszystkie miasta ,ktore sie upiekszaja i dbaja o wszelaki komfort mieszkancow trzeba ukarac.
wszystkie pieniadzory dla kosciola !
pensje urzednikow tez od razu przelewem na kosciol!
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1363532476' post='746299']
Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodow... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 17 marca 2013 o 16:01
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że komuniści tego nie rozumieją (i nigdy nie zrozumią), bo np. w ZSRR z kościołów i cerkwi robiono magazyny i składy, a księży i popów wyprawiano na Syberię. Fontann i kibli publicznych ci u nas dostatek, a pieniądze lepiej, że na coś konkretnego przeznaczono, niż miały by pójść do podziału, na premie, wzorem "menagerów" Basenu ... sorry Stadionu Narodowego w Wa-wie.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]

Kościół WNMP służy kilku tysiącom Kraśniczan jako miejsce kultu religijnego. Wiem, że ... rozwiń
Avatar
rr / 17 marca 2013 o 14:07
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1363347633' post='745525']
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
[/quote]
a zabytki w mieście?
Avatar
testamentary atedwayn / 15 marca 2013 o 18:00
0
[quote name='radny' timestamp='1363281821' post='745184']
Bo tylko dwie obcje się liczą, albo na kościół, albo na nagrody i premie.
[/quote]
Avatar
Marysieńka / 15 marca 2013 o 12:40
0
Przeciez na remont tego kościoła mogą składać sie jego parafianie, całkiem tak inni parafianie składaja się na budowę swoich kościołów i nikt i nie dorzuca ze wspólnej puli. A ta wspólna pula powinna pójśc na cele służące wszystkim mieszkancom, tak jak chociazby taka fontanna, sciezka rowerowa,. droga, chodnik, a nawet publiczny kibel.
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 1 6

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.