Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 sierpnia 2010 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Jezioro Zagłębocze: Na tym pomoście strach stawać

0 12 A A

Kilka dni temu ktoś zamontował na pomoście przy Jeziorze Zagłębocze kolejowe podkłady nasączone ksylamitem – alarmuje nasz Czytelnik. Przekonuje, że substancja jest bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Byłem przerażony, gdy zobaczyłem, że ktoś zdemontował deski z pomostu, a na ich miejsce położył podkłady kolejowe. Są nasączone ksylamitem i olejami. Przecież to trująca substancja – przekonuje nasz Czytelnik.

Zagłębocze to jedno z bardziej popularnych jezior. Odwiedzają je turyści, ale też wielu miejscowych. Z kąpieliska korzysta mnóstwo ludzi. – To straszne, że ktoś wykazał się tak skrajną nieodpowiedzialnością i naraził ich na niebezpieczeństwo – przekonuje mężczyzna.

Ksylamit może rzeczywiście zagrażać zdrowiu. – To preparat z grupy florofenoli. Został wycofany w 1987 roku z użycia. Może wywoływać alergie skórne, a w dużym stężeniu prowadzić nawet do zaburzenia widzenia i uszkodzenia nerek – wyjaśnia Hanna Lewandowska-Stanek, ordynator oddziału toksykologii Szpitala im Jana Bożego w Lublinie.

Dlaczego więc nasączone ksylamitem podkłady znalazły się nad zbiornikiem? – Nie wiemy, kto zamontował pomost. Na razie nie jesteśmy także pewni, jaki materiał został użyty w tym miejscu. Zajmiemy się tą sprawą – obiecuje Jarosław Czuchej z Urzędu Gminy Ludwin, któremu podlega jezioro. Ale dodaje, że mostek nie styka się wodą, a wokół nie ma żadnych plam, świadczących o tym, że akwen jest zanieczyszczony. – Miejsce, w którym został wybudowany pomost, to rzadko uczęszczana strona jeziora – dodaje na pocieszenie.

Jezioro jest kontrolowane przez sanepid. Na razie nie było żadnych alarmujących sygnałów. – Wodę badamy co dwa tygodnie w wyznaczonych miejscach. Ostatnio było to pod koniec lipca. Woda była czysta – mówi Jolanta Dobrzyńska z lubelskiego sanepidu i zapowiada kolejna kontrolę na najbliższy poniedziałek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 24 marca 2012 o 23:54
0
[quote name='normalny' timestamp='1281531657' post='327959']
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MOGLI SIĘ BAWIĆ DALEJ W ZAGŁĘBOCZU NIECH SIĘ WSZYSTKO TRUJE BO CO TAM.OJ LUDZIE LUDZIE POLSKA SCHODZI NA PSY.
[/quote]
ten pomost jest prywatny i w 100% legalny!!!
[quote name='normalny' timestamp='1281531657' post='327959']
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MOGLI SIĘ BAWIĆ DALEJ W ZAGŁĘBOCZU NIECH SIĘ WSZYSTKO TRUJE BO CO TAM.OJ LUDZIE LUDZIE POLSKA SCHODZI NA PSY.
[/quote]
ten pom... rozwiń
Avatar
Kamil / 24 marca 2012 o 23:52
0
Strach stawac to bylo na tym starym pomoscie byl tak rozwalony ze byla 2 metrowa dziura i dobrze ze tak zrobili poniweaz chodze na ten mostek od dziecka i nie wyobrazam sobie zeby mialo go nie byc. Most jest stabilny a nie odpowiedzialnością bylo by go nie naprawiac!!!!!!
Avatar
normalny / 11 sierpnia 2010 o 15:00
0
[quote name='bazarnisia' date='09 sierpień 2010 - 22:50 ' timestamp='1281387035' post='327219']
przesada, wazne ze ktos sie wzial za naprawe a nie szuka dziury w całym
[/quote]
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MOGLI SIĘ BAWIĆ DALEJ W ZAGŁĘBOCZU NIECH SIĘ WSZYSTKO TRUJE BO CO TAM.OJ LUDZIE LUDZIE POLSKA SCHODZI NA PSY.
[quote name='bazarnisia' date='09 sierpień 2010 - 22:50 ' timestamp='1281387035' post='327219']
przesada, wazne ze ktos sie wzial za naprawe a nie szuka dziury w całym
[/quote]
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MO... rozwiń
Avatar
bazarnisia / 9 sierpnia 2010 o 22:50
0
przesada, wazne ze ktos sie wzial za naprawe a nie szuka dziury w całym
Avatar
Chemik / 9 sierpnia 2010 o 15:33
0
Dobrze by było aby Pan/Pani redaktor, piszący taki artykuł, zorientowała się czym jest xylamit, a czym olej kreozotowy, i nie wywoływała zbędnych emocji.
Avatar
Chemik / 9 sierpnia 2010 o 15:19
0
podkłady kolejowe są były i są do dziś dnia impregnowane olejem kreozotowym. Impregnowane są ciśnieniowo i substancja ta nie wypłukuje się wodą. Stosowanie tak zabezpieczonego drewna dopuszczane jest również w portach i torach wodnych. Drewno zabezpieczane olejem kreozotowym nie powinno być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych
Avatar
stolarz / 9 sierpnia 2010 o 08:37
0
[quote name='beduin' date='07 sierpień 2010 - 15:19 ' timestamp='1281187174' post='326255']
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to panie urzędnik jest woda paruje siem skrapla , po za tym pada deszcz itd. czy jest pan za głupi by to zrozumieć ? Więc nie czekać na jutro za tydzień tylko usunąć NATYCHMIAST !bo wcale nie musi być plam jak z ropy by zanieczyszczać czy truć -za dużo się pan telewizji naoglądałeś ale i kiepskie masz pan skojarzenia- i żadnej wiedzy dziwne że tam w gminie pracuje taki ignorant !!!.I druga sprawa to gdzie są ci ZIELONI obrońcy NATURY co przykuwali się do drzew w Rospudy Dolinie ? -co nie wyczuli kasy to się nie angażują tam też są raki , żaby ,ptaszki itd. ich nie trzeba bronić ? Po za tym nie wolno czekać aż coś się wydarzy trzeba ZAPOBIEGAĆ panie marny urzędnik a może tak się stać i pewnie stanie tylko trudno to zajarzyć bo efekty będą powolnie się objawiać a za ileś lat tego mało kumatego urzędnika już nie będzie i nikt nie poniesie odpowiedzialności , zostanie tylko problem czy o to idzie ?.
[/quote]

Muszę się zgodzić. Smród z podkładów to jedno a drugie to zanieczyszczenie zbiornika. Jak Pan Czuchej twierdzi, że to żadziej odwiedzana część jeziora to zapraszamy do wsi żeby w końcu zobaczył ile tam jest zabudowań, ponieważ sądząc po wypowiedzi nie bardzo ma o tym pojęcie, swoją ignorancję udowadnia z resztą doskonale wystawiając tylko jeden komplet kontenerów na odpady, przy którym co niedziele kwitną sterty śmieci. Sprawca zamieszania miał dobre intencje spaprał tylko wykonanie a raczej materiał jakiego użył. Pomost ten cieszy się od lat dużym zainteresowaniem i ostatno był w fatalnym stanie, inicjatywa jest więc godna pochwały szkoda że nie wyszło do końca. Jezioro piękne lecz strasznie zaniedbane od zarośniętego rowu, stert śmieci, roślin w wodzie po złodziejską gospodarkę połowem ryb. Żal patrzeć jak się marnuje ten zbiornik, który za kilka lat zarośnie ponieważ wciąż brak pomysłu na jego uratowanie.
[quote name='beduin' date='07 sierpień 2010 - 15:19 ' timestamp='1281187174' post='326255']
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to panie urzędnik jest woda paruje siem skrapla , po za tym pada deszcz itd. czy jest pan za głupi by to zrozumieć ? Więc nie czekać na jutro za tydzień tylko usunąć NATYCHMIAST !bo wcale nie m... rozwiń
Avatar
beduin / 7 sierpnia 2010 o 15:19
0
[quote name='Pum' date='07 sierpień 2010 - 11:02 ' timestamp='1281171759' post='326134']
Fakt faktem ktoś wpadł na fajny pomysł i chciał zrobić pomościk, a to się powinno chwalić, nie pomyślał wystarczająco z czego to zrobić, więc zdemontować i będzie po sprawie
[/quote]
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to panie urzędnik jest woda paruje siem skrapla , po za tym pada deszcz itd. czy jest pan za głupi by to zrozumieć ? Więc nie czekać na jutro za tydzień tylko usunąć NATYCHMIAST !bo wcale nie musi być plam jak z ropy by zanieczyszczać czy truć -za dużo się pan telewizji naoglądałeś ale i kiepskie masz pan skojarzenia- i żadnej wiedzy dziwne że tam w gminie pracuje taki ignorant !!!.I druga sprawa to gdzie są ci ZIELONI obrońcy NATURY co przykuwali się do drzew w Rospudy Dolinie ? -co nie wyczuli kasy to się nie angażują tam też są raki , żaby ,ptaszki itd. ich nie trzeba bronić ? Po za tym nie wolno czekać aż coś się wydarzy trzeba ZAPOBIEGAĆ panie marny urzędnik a może tak się stać i pewnie stanie tylko trudno to zajarzyć bo efekty będą powolnie się objawiać a za ileś lat tego mało kumatego urzędnika już nie będzie i nikt nie poniesie odpowiedzialności , zostanie tylko problem czy o to idzie ?.
[quote name='Pum' date='07 sierpień 2010 - 11:02 ' timestamp='1281171759' post='326134']
Fakt faktem ktoś wpadł na fajny pomysł i chciał zrobić pomościk, a to się powinno chwalić, nie pomyślał wystarczająco z czego to zrobić, więc zdemontować i będzie po sprawie
[/quote]
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to p... rozwiń
Avatar
Maniek / 7 sierpnia 2010 o 14:04
0
Czy podkłady kolejowe nie są nasączane kreozytem a nie ksylamitem ?
Avatar
Heno / 7 sierpnia 2010 o 13:40
0
tobą cymbale powinna zająć się prokuratura za ten beznadziejny wpis!!!
Avatar
Kamil / 24 marca 2012 o 23:54
0
[quote name='normalny' timestamp='1281531657' post='327959']
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MOGLI SIĘ BAWIĆ DALEJ W ZAGŁĘBOCZU NIECH SIĘ WSZYSTKO TRUJE BO CO TAM.OJ LUDZIE LUDZIE POLSKA SCHODZI NA PSY.
[/quote]
ten pomost jest prywatny i w 100% legalny!!!
[quote name='normalny' timestamp='1281531657' post='327959']
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MOGLI SIĘ BAWIĆ DALEJ W ZAGŁĘBOCZU NIECH SIĘ WSZYSTKO TRUJE BO CO TAM.OJ LUDZIE LUDZIE POLSKA SCHODZI NA PSY.
[/quote]
ten pom... rozwiń
Avatar
Kamil / 24 marca 2012 o 23:52
0
Strach stawac to bylo na tym starym pomoscie byl tak rozwalony ze byla 2 metrowa dziura i dobrze ze tak zrobili poniweaz chodze na ten mostek od dziecka i nie wyobrazam sobie zeby mialo go nie byc. Most jest stabilny a nie odpowiedzialnością bylo by go nie naprawiac!!!!!!
Avatar
normalny / 11 sierpnia 2010 o 15:00
0
[quote name='bazarnisia' date='09 sierpień 2010 - 22:50 ' timestamp='1281387035' post='327219']
przesada, wazne ze ktos sie wzial za naprawe a nie szuka dziury w całym
[/quote]
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MOGLI SIĘ BAWIĆ DALEJ W ZAGŁĘBOCZU NIECH SIĘ WSZYSTKO TRUJE BO CO TAM.OJ LUDZIE LUDZIE POLSKA SCHODZI NA PSY.
[quote name='bazarnisia' date='09 sierpień 2010 - 22:50 ' timestamp='1281387035' post='327219']
przesada, wazne ze ktos sie wzial za naprawe a nie szuka dziury w całym
[/quote]
CIEKAWE CZY TEN POMOST JEST LEGALNY ,GDZIE ODPOWIEDNIE SŁUŻBY,BO JAK CHŁOPY NA WSI POSTAWIĄ BYLE SZOPĘ TO DOSTAJĄ 50 TYS.KARY,A GDZIE PANOWIE OD MOTYLKÓW I INNYCH PEŁZAKÓW W ZAGŁĘBOCZU SĄ DRZEWA MOGĄ ZACZYNAĆ OSADNICTWO,PO CO OD RAZU WARSZAWA,?ALE TAM PAN MINISTER NA "ZIELONYCH" ODPALI Z 1 MLN ZETA I BĘDĄ MO... rozwiń
Avatar
bazarnisia / 9 sierpnia 2010 o 22:50
0
przesada, wazne ze ktos sie wzial za naprawe a nie szuka dziury w całym
Avatar
Chemik / 9 sierpnia 2010 o 15:33
0
Dobrze by było aby Pan/Pani redaktor, piszący taki artykuł, zorientowała się czym jest xylamit, a czym olej kreozotowy, i nie wywoływała zbędnych emocji.
Avatar
Chemik / 9 sierpnia 2010 o 15:19
0
podkłady kolejowe są były i są do dziś dnia impregnowane olejem kreozotowym. Impregnowane są ciśnieniowo i substancja ta nie wypłukuje się wodą. Stosowanie tak zabezpieczonego drewna dopuszczane jest również w portach i torach wodnych. Drewno zabezpieczane olejem kreozotowym nie powinno być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych
Avatar
stolarz / 9 sierpnia 2010 o 08:37
0
[quote name='beduin' date='07 sierpień 2010 - 15:19 ' timestamp='1281187174' post='326255']
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to panie urzędnik jest woda paruje siem skrapla , po za tym pada deszcz itd. czy jest pan za głupi by to zrozumieć ? Więc nie czekać na jutro za tydzień tylko usunąć NATYCHMIAST !bo wcale nie musi być plam jak z ropy by zanieczyszczać czy truć -za dużo się pan telewizji naoglądałeś ale i kiepskie masz pan skojarzenia- i żadnej wiedzy dziwne że tam w gminie pracuje taki ignorant !!!.I druga sprawa to gdzie są ci ZIELONI obrońcy NATURY co przykuwali się do drzew w Rospudy Dolinie ? -co nie wyczuli kasy to się nie angażują tam też są raki , żaby ,ptaszki itd. ich nie trzeba bronić ? Po za tym nie wolno czekać aż coś się wydarzy trzeba ZAPOBIEGAĆ panie marny urzędnik a może tak się stać i pewnie stanie tylko trudno to zajarzyć bo efekty będą powolnie się objawiać a za ileś lat tego mało kumatego urzędnika już nie będzie i nikt nie poniesie odpowiedzialności , zostanie tylko problem czy o to idzie ?.
[/quote]

Muszę się zgodzić. Smród z podkładów to jedno a drugie to zanieczyszczenie zbiornika. Jak Pan Czuchej twierdzi, że to żadziej odwiedzana część jeziora to zapraszamy do wsi żeby w końcu zobaczył ile tam jest zabudowań, ponieważ sądząc po wypowiedzi nie bardzo ma o tym pojęcie, swoją ignorancję udowadnia z resztą doskonale wystawiając tylko jeden komplet kontenerów na odpady, przy którym co niedziele kwitną sterty śmieci. Sprawca zamieszania miał dobre intencje spaprał tylko wykonanie a raczej materiał jakiego użył. Pomost ten cieszy się od lat dużym zainteresowaniem i ostatno był w fatalnym stanie, inicjatywa jest więc godna pochwały szkoda że nie wyszło do końca. Jezioro piękne lecz strasznie zaniedbane od zarośniętego rowu, stert śmieci, roślin w wodzie po złodziejską gospodarkę połowem ryb. Żal patrzeć jak się marnuje ten zbiornik, który za kilka lat zarośnie ponieważ wciąż brak pomysłu na jego uratowanie.
[quote name='beduin' date='07 sierpień 2010 - 15:19 ' timestamp='1281187174' post='326255']
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to panie urzędnik jest woda paruje siem skrapla , po za tym pada deszcz itd. czy jest pan za głupi by to zrozumieć ? Więc nie czekać na jutro za tydzień tylko usunąć NATYCHMIAST !bo wcale nie m... rozwiń
Avatar
beduin / 7 sierpnia 2010 o 15:19
0
[quote name='Pum' date='07 sierpień 2010 - 11:02 ' timestamp='1281171759' post='326134']
Fakt faktem ktoś wpadł na fajny pomysł i chciał zrobić pomościk, a to się powinno chwalić, nie pomyślał wystarczająco z czego to zrobić, więc zdemontować i będzie po sprawie
[/quote]
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to panie urzędnik jest woda paruje siem skrapla , po za tym pada deszcz itd. czy jest pan za głupi by to zrozumieć ? Więc nie czekać na jutro za tydzień tylko usunąć NATYCHMIAST !bo wcale nie musi być plam jak z ropy by zanieczyszczać czy truć -za dużo się pan telewizji naoglądałeś ale i kiepskie masz pan skojarzenia- i żadnej wiedzy dziwne że tam w gminie pracuje taki ignorant !!!.I druga sprawa to gdzie są ci ZIELONI obrońcy NATURY co przykuwali się do drzew w Rospudy Dolinie ? -co nie wyczuli kasy to się nie angażują tam też są raki , żaby ,ptaszki itd. ich nie trzeba bronić ? Po za tym nie wolno czekać aż coś się wydarzy trzeba ZAPOBIEGAĆ panie marny urzędnik a może tak się stać i pewnie stanie tylko trudno to zajarzyć bo efekty będą powolnie się objawiać a za ileś lat tego mało kumatego urzędnika już nie będzie i nikt nie poniesie odpowiedzialności , zostanie tylko problem czy o to idzie ?.
[quote name='Pum' date='07 sierpień 2010 - 11:02 ' timestamp='1281171759' post='326134']
Fakt faktem ktoś wpadł na fajny pomysł i chciał zrobić pomościk, a to się powinno chwalić, nie pomyślał wystarczająco z czego to zrobić, więc zdemontować i będzie po sprawie
[/quote]
Proste i logiczne postępowanie jak w/w- zdemontować i po sprawie !- a nie tłumaczyć że nie styka się z samą wodą panie Jarosławie Czuchej bo takie pańskie durne gadanie może tam wodę zanieczyścić i to solidnie ! to p... rozwiń
Avatar
Maniek / 7 sierpnia 2010 o 14:04
0
Czy podkłady kolejowe nie są nasączane kreozytem a nie ksylamitem ?
Avatar
Heno / 7 sierpnia 2010 o 13:40
0
tobą cymbale powinna zająć się prokuratura za ten beznadziejny wpis!!!