Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 lipca 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Łęczna: Burmistrz Kosiarski z absolutorium

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
1 29 A A

Teodor Kosiarski otrzymał absolutorium i radni przyjęli wykonanie budżetu za 2013 rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wynik finansowy miasta za ubiegły rok okazał się nadzwyczaj dobry. Wydatki wyniosły 57,5 mln zł, czyli 101,9 proc. w porównaniu do planu, a dochody prawie 60 mln 800 tys. zł, czyli 99 proc. w stosunku do założeń z początku 2013 roku.

- Według założeń mieliśmy mieć deficyt, ale rok zakończył się nadwyżką w wysokości 3 mln 280 tys. zł - mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy miasta. - Nadwyżka wynika między innymi z tego, że inwestycje udało się wykonać mniejszym kosztem, niż zakładaliśmy - tłumaczył burmistrz Teodor Kosiarski.

Dwóch opozycyjnych radnych - Mariusz Fijałkowski i Sebastian Pawlak - wygłosili opinie o budżecie. Wystąpienie radnych wywołało reakcję burmistrza.

- Łęczna bardzo się zmieniła i jeśli młodzi radni tego nie widzą, to niech kupią sobie okulary. Nie oczekuję, że młodzi opozycyjni radni podniosą rękę za absolutorium, bo oczekuję takiego głosu od poważnych radnych - mówił burmistrz Kosiarski.

Opozycyjni radni zarzucali burmistrzowi kumulację środków na inwestycje w roku wyborczym, podając, jako przykład drogę na osiedlu Bobrowniki, której remont mógł być przeprowadzony wcześniej.

W sesji absolutoryjnej uczestniczyło 20 z 21 radnych. 14 zagłosowało za absolutorium, 5 było przeciwnych, 1 się wstrzymał.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zatroskany / 6 października 2014 o 22:47
0

byle nie żaden gołowąs zakumplowany z kurduplem

Avatar
Twój Proboszcz / 13 lipca 2014 o 17:02
0

pod ołtarz ==marsz!!!!!!!=

Przejrzałem cię pampers wracaj do tematu Łęczyńscy geje na Ł24, tam twoje miejsce. :wub:

Avatar
Gość / 12 lipca 2014 o 23:05
0

tak teraz k.... oni bo mają energię, pomysły i chęci, a nie jak te dziady po 60 tce nie obrażając innych w tym wieku. Dość już dojenia mieszkańców.

Avatar
gość / 12 lipca 2014 o 19:30
0

Dziadki na emerytury!

Bo teraz k..wa my !!!

Avatar
Gość / 12 lipca 2014 o 16:59
0

Już to pokazali, a nawet więcej. Pokazali dlaczego obecna władza musi ustąpić. Naparzajcie panowie, już niedługo. Dziadki na emerytury!

Avatar
gość / 12 lipca 2014 o 15:23
0

Ale argumenty - kłamstwa albo obelgi - nędza.

Te przebieranie nogami do władzy .... teraz k....wa my.

Najpierw pokażcie, że potraficie cokolwiek zrobić.

Avatar
yumpers / 12 lipca 2014 o 00:55
0

pod ołtarz ==marsz!!!!!!!=

Avatar
Twój Proboszcz / 11 lipca 2014 o 22:13
0

Czyżby ta władza myślała, że mieszkańcy nie mają swojego rozumu?

Panoszyliście się przez tyle lat, teraz już to powinien być koniec waszych zafajdanych rządów.

I myśl sobie co chcesz, ale termin ostatniego pożegnania już się do was zbliża.

Avatar
Gość / 11 lipca 2014 o 19:34
0

Panie F. są jakieś granice kłamstw i absurdów. Już dawno je przekroczyliście. Czy myślicie, że ludzie to ślepi idioci chorzy na amnezję?

W ostatnich latach w Łęcznej wyremontowano większość ulic i wybudowano wiele nowych. Minęło 25 lat nowej Polski - a te wszystkie inwestycje to ostatnie 10 lat (poza Nadwieprzańską, która też wymagała pilnego remontu).

Podatki to kolejne kłamstwo - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i okazuje się, że Łęczna jest na 1057 miejscu w Polsce (Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin PAP). Co ciekawe Puchaczów 7 miejsce (5 razy większy dochód), Cyców 152 (prawie 2 razy większy dochód), Ludwin 476 miejsce, a podobny wielkością do Łęcznej Lubartów na pozycji 600 ( dochód 20% wyższy).

Tak samo z wodą i ściekami np. Świdnik, Dęblin, Kazimierz - czy ze śmieciami.

Nie da się tak kłamać - istnieje internet, nie traktujcie mieszkańców jak debili.

Kuczyński to ty popaprańcu?

Kuczyński to ty popaprańcu?

rozwiń
Avatar
gość / 11 lipca 2014 o 08:51
0

Burmistrzowanie p. Kosiarskiego w Łęcznej to zmarnowanne lata dla tej gminy, a uzyskanie dobrych dochodów gminy to dzięki b. dużym podatkom (najwieksze na Lubelszczyźnie), brak jakichkolwiek inwestycji (poza naprawą w sumie ok. 1 km dróg na Starym Miescie), najwyższe na Lubelszczyxnie opłaty za wodę, ścieki, opłata za śmieci, itd., itp.

Panie F. są jakieś granice kłamstw i absurdów. Już dawno je przekroczyliście. Czy myślicie, że ludzie to ślepi idioci chorzy na amnezję?

W ostatnich latach w Łęcznej wyremontowano większość ulic i wybudowano wiele nowych. Minęło 25 lat nowej Polski - a te wszystkie inwestycje to ostatnie 10 lat (poza Nadwieprzańską, która też wymagała pilnego remontu).

Podatki to kolejne kłamstwo - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i okazuje się, że Łęczna jest na 1057 miejscu w Polsce (Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin PAP). Co ciekawe Puchaczów 7 miejsce (5 razy większy dochód), Cyców 152 (prawie 2 razy większy dochód), Ludwin 476 miejsce, a podobny wielkością do Łęcznej Lubartów na pozycji 600 ( dochód 20% wyższy).

Tak samo z wodą i ściekami np. Świdnik, Dęblin, Kazimierz - czy ze śmieciami.

Nie da się tak kłamać - istnieje internet, nie traktujcie mieszkańców jak debili.

Panie F. są jakieś granice kłamstw i absurdów. Już dawno je przekroczyliście. Czy myślicie, że ludzie to ślepi idioci chorzy na amnezję?

W ostatnich latach w Łęcznej wyremontowano większość ulic i wybudowano wiele nowych. Minęło 25 lat nowej Polski - a te wszystkie inwestycje to ostatnie 10 lat (poza Nadwieprzańską, która też wymagała pilnego remontu).

Podatki to kolejne kłamstwo - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i okazuje się, że Łęczna jest na 1057 miejscu w Polsce (Ranking najbogatszych i najbiedniejszych ... rozwiń

Avatar
zatroskany / 6 października 2014 o 22:47
0

byle nie żaden gołowąs zakumplowany z kurduplem

Avatar
Twój Proboszcz / 13 lipca 2014 o 17:02
0

pod ołtarz ==marsz!!!!!!!=

Przejrzałem cię pampers wracaj do tematu Łęczyńscy geje na Ł24, tam twoje miejsce. :wub:

Avatar
Gość / 12 lipca 2014 o 23:05
0

tak teraz k.... oni bo mają energię, pomysły i chęci, a nie jak te dziady po 60 tce nie obrażając innych w tym wieku. Dość już dojenia mieszkańców.

Avatar
gość / 12 lipca 2014 o 19:30
0

Dziadki na emerytury!

Bo teraz k..wa my !!!

Avatar
Gość / 12 lipca 2014 o 16:59
0

Już to pokazali, a nawet więcej. Pokazali dlaczego obecna władza musi ustąpić. Naparzajcie panowie, już niedługo. Dziadki na emerytury!

Avatar
gość / 12 lipca 2014 o 15:23
0

Ale argumenty - kłamstwa albo obelgi - nędza.

Te przebieranie nogami do władzy .... teraz k....wa my.

Najpierw pokażcie, że potraficie cokolwiek zrobić.

Avatar
yumpers / 12 lipca 2014 o 00:55
0

pod ołtarz ==marsz!!!!!!!=

Avatar
Twój Proboszcz / 11 lipca 2014 o 22:13
0

Czyżby ta władza myślała, że mieszkańcy nie mają swojego rozumu?

Panoszyliście się przez tyle lat, teraz już to powinien być koniec waszych zafajdanych rządów.

I myśl sobie co chcesz, ale termin ostatniego pożegnania już się do was zbliża.

Avatar
Gość / 11 lipca 2014 o 19:34
0

Panie F. są jakieś granice kłamstw i absurdów. Już dawno je przekroczyliście. Czy myślicie, że ludzie to ślepi idioci chorzy na amnezję?

W ostatnich latach w Łęcznej wyremontowano większość ulic i wybudowano wiele nowych. Minęło 25 lat nowej Polski - a te wszystkie inwestycje to ostatnie 10 lat (poza Nadwieprzańską, która też wymagała pilnego remontu).

Podatki to kolejne kłamstwo - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i okazuje się, że Łęczna jest na 1057 miejscu w Polsce (Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin PAP). Co ciekawe Puchaczów 7 miejsce (5 razy większy dochód), Cyców 152 (prawie 2 razy większy dochód), Ludwin 476 miejsce, a podobny wielkością do Łęcznej Lubartów na pozycji 600 ( dochód 20% wyższy).

Tak samo z wodą i ściekami np. Świdnik, Dęblin, Kazimierz - czy ze śmieciami.

Nie da się tak kłamać - istnieje internet, nie traktujcie mieszkańców jak debili.

Kuczyński to ty popaprańcu?

Kuczyński to ty popaprańcu?

rozwiń
Avatar
gość / 11 lipca 2014 o 08:51
0

Burmistrzowanie p. Kosiarskiego w Łęcznej to zmarnowanne lata dla tej gminy, a uzyskanie dobrych dochodów gminy to dzięki b. dużym podatkom (najwieksze na Lubelszczyźnie), brak jakichkolwiek inwestycji (poza naprawą w sumie ok. 1 km dróg na Starym Miescie), najwyższe na Lubelszczyxnie opłaty za wodę, ścieki, opłata za śmieci, itd., itp.

Panie F. są jakieś granice kłamstw i absurdów. Już dawno je przekroczyliście. Czy myślicie, że ludzie to ślepi idioci chorzy na amnezję?

W ostatnich latach w Łęcznej wyremontowano większość ulic i wybudowano wiele nowych. Minęło 25 lat nowej Polski - a te wszystkie inwestycje to ostatnie 10 lat (poza Nadwieprzańską, która też wymagała pilnego remontu).

Podatki to kolejne kłamstwo - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i okazuje się, że Łęczna jest na 1057 miejscu w Polsce (Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin PAP). Co ciekawe Puchaczów 7 miejsce (5 razy większy dochód), Cyców 152 (prawie 2 razy większy dochód), Ludwin 476 miejsce, a podobny wielkością do Łęcznej Lubartów na pozycji 600 ( dochód 20% wyższy).

Tak samo z wodą i ściekami np. Świdnik, Dęblin, Kazimierz - czy ze śmieciami.

Nie da się tak kłamać - istnieje internet, nie traktujcie mieszkańców jak debili.

Panie F. są jakieś granice kłamstw i absurdów. Już dawno je przekroczyliście. Czy myślicie, że ludzie to ślepi idioci chorzy na amnezję?

W ostatnich latach w Łęcznej wyremontowano większość ulic i wybudowano wiele nowych. Minęło 25 lat nowej Polski - a te wszystkie inwestycje to ostatnie 10 lat (poza Nadwieprzańską, która też wymagała pilnego remontu).

Podatki to kolejne kłamstwo - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i okazuje się, że Łęczna jest na 1057 miejscu w Polsce (Ranking najbogatszych i najbiedniejszych ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 14 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!