Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

20 listopada 2019 r.
19:22

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie

Autor: Zdjęcie autora (ask)
51 41 A A
(fot. archiwum)

Miała być zabawa i przebieranki, a wybuchła afera o „propagowanie ideologii LGBT w szkołach”. Przez jeden anonimowy list dzieci straciły szansę na udział w konkursie, który miał je zintegrować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W Szkole Podstawowej numer 2 w Łęcznej ma odbyć się „Różowy piątek”. Bardzo proszę o zainteresowanie się tą sprawą. Wygląda na to, że jest to „ukrycie” akcji nazywanej powszechnie „Tęczowym piątkiem”. Z tego, co się orientuję „wydarzenie” tego typu powinno być konsultowane z rodzicami, a tutaj nic takiego nie było. Jako rodzic trójki dzieci uczęszczającej do tej placówki nie zgadzam się na propagowanie ideologii LGBT w szkołach – mail o takiej treści dotarł wczoraj rano do wielu redakcji.

W szkole rozdzwoniły się telefony.

– Uszy rozgrzały nam się od słuchawek do czerwoności – śmieje się Maria Bacza, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. – Cały dzień pracy dyrekcji to opowiadanie przez telefon o tym, czym są naprawdę „Kolorowe piątki”. Bardzo nas ta sytuacja rozbawiła.

Od kilkunastu lat w łęczyńskiej „dwójce” organizowany jest konkurs „Klasa Gospodarzem Szkoły” na najbardziej angażującą się w szkolne działania grupę. Wygrywa klasa, która zwycięży w największej liczbie małych konkursów organizowanych w trakcie całego roku szkolnego.

– Organizujemy ich bardzo wiele. Z okazji 11 listopada była „Biel i czerwień”. Wczoraj zakończyliśmy klasową zbiórkę makulatury pod hasłem „Papierowi giganci”.

Kolejny miał być „Kolorowy piątek” – wylicza dyr. Bacza.

– To wydarzenie organizowane corocznie przez szkolny samorząd. To on wskazuje kolor na dany rok, a zadaniem uczniów jest ubranie się tego dnia w rzeczy w tej barwie. Wygrywa ta klasa, która jest najciekawiej ubrana i która najbardziej zaangażowała się w zabawę. W ubiegłym roku był to kolor błękitny.

Już wtedy pojawił się mail zarzucający szkole szerzenie w ten sposób ukrytej ideologii LGBT.

– Mieliśmy dość tłumaczenia, że w szkole nie dzieje się nic niewłaściwego i podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z organizacji kolorowych imprez. W ciągu roku o sprawie jednak zapomniano, tym bardziej, że dzieci lubią te przebieranki.

W tym roku sytuacja się jednak powtórzyła. Ze względu na szum medialny szkolny samorząd wycofał się z organizacji „Kolorowego Piątku”. Może i dobrze, bo jeszcze trochę i ktoś by nam wreszcie zarzucił, że to my zapoczątkowaliśmy „Tęczowe Piątki” w całej Polsce – śmieje się wicedyrektorka.

– A tak poważnie: trochę szkoda, bo celem tej zabawy miała być integracja klas i zmotywowanie uczniów, żeby chcieli zrobić coś wspólnie i bardziej się zgrać

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 19:36
+27
To zaczyna być już narodową paranoją. A niech sobie organizują jakie chcą kolory! Teraz rządzącym wszystko kojarzy się z .............. Głodnemu chleb na myśli.
Avatar
_K_ / 20 listopada 2019 r. o 19:44
+19
Bo pewnie władze wszelkich szczebli, ale te związane z PiSem, chciałyby dzieci ubierać na czarno, czaro, najlepiej w habity. Może to zresztą i dobry pomysł - jeśli zapobiegłoby to molestowaniu nieletnich przez księży...
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 19:33
+16
Nareszcie dotarło do nauczycieli, że się nie liczą, bo są pionkami w grze o stołki? Tylko pionkami!
Avatar
Iga / 21 listopada 2019 r. o 07:50
+13
Ciekawostka. też chodziłam do szkoły jeszcze w poprzednim ustroju, ale u mnie i w innych szkołach były kolorowe piątki, mimo, że nikt nie słyszał wtedy o LGBT. Można było się wtedy po prostu ubrać na kolorowo. W pozostałe dni obowiązywały kolory szkolne. Nie wiem co komu przeszkadza "kolorowy piątek". Może nie popadajmy w skrajności. Miłego dnia dla wszystkich
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 22:13
+13
Jak to np 3 matki wariatki miga zrujnować zabawę tysiąca dzieci, łycna to stan umysłu, wieś już ją wyprzedziła a rezygnacja z zabawy daje tylko przyzwolenie na podstępne mamuśki, współczuję ich dzieciakom. Posty pod tym artykułem też świadczą o stanie umysłu tych ludzi. Szok ....
Avatar
RIp / 20 listopada 2019 r. o 20:59
+11
To krzyże ze szkół też trzeba usunąć, szkoła powinna być wolna od takich symboli.
Avatar
Darek / 21 listopada 2019 r. o 09:48
+9
Przez to całe wciskanie LGBT do szkół ludzie teraz boją się na zapas.
 Konkretnie może podasz, gdzie to LGBT coś wcisnęło do szkoły?
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 23:00
+7
Nam tu nie trzeba lgbt i gendera do wymarcia. Lubelszczyzna znika w tempie kilku tysięcy rocznie. Ubywa miasto jak Poniatowa rocznie. To nie promocja homoseksualizmu jest problemem, ale znikomy przyrost naturalny. 30 lat i po nas. Zestarzeja się agresywne dresiarze krzyczace o Polsce dla Polaków. Ich miejsce zajmą tłumy uchodźców klimatycznych.
Avatar
Rudda / 21 listopada 2019 r. o 10:15
+6
W szkole się uczy, a nie bawi w głupoty grup sponsorowanych jak lgbt.
 I czego ta szkoła niby uczy? Podziałów i nietolerancji. A grupa sponsorowana w tym kraju to raczej księża, a nie LGBT.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 09:51
+6
Czy szkoły naprawdę nie mają innych pomysłów tylko wymyślanie infantylnych akcji. To co organizuje się w szkole ma mieć jasny cel dydaktyczno-wychowawczy. I chyba zacznę chwalić komunę, bo poza obowiązującymi akademiami "ku czci", których nikt na serio nie traktował, reszta była jak należy.
  To byłfajny pomysł na integrację klas i dzieciaków. A że niektórym wszystko z jednym się kojarzy, to cóz można poradzić.
Avatar
Konrad / 3 grudnia 2019 r. o 17:59
+1
Ci tęczowi pomysłodawcy łęczyńscy powinni dziś stanąć na przeciw kibicom Legii i ich do swojej ideologi przekonać a nie nieletnich!
Avatar
buzz off / 28 listopada 2019 r. o 13:33
0
A ja jestem homofobem i jestem z tego dumny, bo jestem normalny. LGBT to obrzydlistwo. Niech to trzymają w podziemiach, bo inaczej dostaną po łbie.
Avatar
_K_ / 25 listopada 2019 r. o 07:41
0
Taki ignorant jak ty nie wie, że obowiązek troski o rodziców jednak jest zawarty w kodeksach. Np. art. 207 i 210 kk grozi karą tym, którzy nie zapewniają opieki lub znęcają się nad osobą najbliższą. Kimże są rodzice jeśli nie osobami najbliższymi, poza wymienionymi wprost w kodeksie małoletnimi? A wartości ogólnoludzkie gdzie zostały wypowiedziane i zdefiniowane najpierw?
Wcześniej pisałeś oszanowaniu rodziców, a nie o konieczności zapewnienia im opieki, więc nie odwracaj kota ogonem. A co do wartości ogólnoludzkich, to chrześcijaństwo ma tylko 2000 lat, a we wcześniejszych (starszych) religiach też te wartości uznawano. No i napisz wreszcie, jakie prawo własności do tęczy (czy nawet symbolu tęczy) ma niby chrześcijaństwo, któremu rzekomo ktoś tę tęczę ukradł, bo ten temat jakoś omijasz...
"   Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby" twierdził Kisiel. Pomny tych słów nie widzę sensu dalszej pyskówki z tobą. Żyj dalej w przekonaniu, że jesteś mądry i nowoczesny, cywilizowany itd. choć masz problemy z rozumieniem pewnych pojęć,  o czytaniu ze zrozumieniem nie wspominając. Gratuluję pewności siebie, na złość poecie, który napominał: "Nie bądź pewny ... bo pewność niepewna..." Twój wybór.
Czyli jak brak argumentów, to sięgamy po obrazę? Faktycznie - dyskusja z tobą mija się z celem.
Czyli jak brak argumentów, to sięgamy po obrazę? Faktycznie - dyskusja z tobą mija się z celem. rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 r. o 00:49
-1
Taki ignorant jak ty nie wie, że obowiązek troski o rodziców jednak jest zawarty w kodeksach. Np. art. 207 i 210 kk grozi karą tym, którzy nie zapewniają opieki lub znęcają się nad osobą najbliższą. Kimże są rodzice jeśli nie osobami najbliższymi, poza wymienionymi wprost w kodeksie małoletnimi? A wartości ogólnoludzkie gdzie zostały wypowiedziane i zdefiniowane najpierw?
Wcześniej pisałeś oszanowaniu rodziców, a nie o konieczności zapewnienia im opieki, więc nie odwracaj kota ogonem. A co do wartości ogólnoludzkich, to chrześcijaństwo ma tylko 2000 lat, a we wcześniejszych (starszych) religiach też te wartości uznawano. No i napisz wreszcie, jakie prawo własności do tęczy (czy nawet symbolu tęczy) ma niby chrześcijaństwo, któremu rzekomo ktoś tę tęczę ukradł, bo ten temat jakoś omijasz...
 " Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby" twierdził Kisiel. Pomny tych słów nie widzę sensu dalszej pyskówki z tobą. Żyj dalej w przekonaniu, że jesteś mądry i nowoczesny, cywilizowany itd. choć masz problemy z rozumieniem pewnych pojęć,  o czytaniu ze zrozumieniem nie wspominając. Gratuluję pewności siebie, na złość poecie, który napominał: "Nie bądź pewny ... bo pewność niepewna..." Twój wybór.
 " Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby" twierdził Kisiel. Pomny tych słów nie widzę sensu dalszej pyskówki z tobą. Żyj dalej w przekonaniu, że jesteś mądry i nowoczesny, cywilizowany itd. choć masz problemy z rozumieniem pewnych pojęć,  o czytaniu ze zrozumieniem nie wspominając. Gratuluję pewności siebie, na złość poecie, który napominał: "Nie bądź pewny ... bo pewność niepewna..." Twój wybór. rozwiń
Avatar
_K_ / 22 listopada 2019 r. o 18:17
0
Taki ignorant jak ty nie wie, że obowiązek troski o rodziców jednak jest zawarty w kodeksach. Np. art. 207 i 210 kk grozi karą tym, którzy nie zapewniają opieki lub znęcają się nad osobą najbliższą. Kimże są rodzice jeśli nie osobami najbliższymi, poza wymienionymi wprost w kodeksie małoletnimi? A wartości ogólnoludzkie gdzie zostały wypowiedziane i zdefiniowane najpierw?
Wcześniej pisałeś oszanowaniu rodziców, a nie o konieczności zapewnienia im opieki, więc nie odwracaj kota ogonem. A co do wartości ogólnoludzkich, to chrześcijaństwo ma tylko 2000 lat, a we wcześniejszych (starszych) religiach też te wartości uznawano. No i napisz wreszcie, jakie prawo własności do tęczy (czy nawet symbolu tęczy) ma niby chrześcijaństwo, któremu rzekomo ktoś tę tęczę ukradł, bo ten temat jakoś omijasz...
Wcześniej pisałeś oszanowaniu rodziców, a nie o konieczności zapewnienia im opieki, więc nie odwracaj kota ogonem. A co do wartości ogólnoludzkich, to chrześcijaństwo ma tylko 2000 lat, a we wcześniejszych (starszych) religiach też te wartości uznawano. No i napisz wreszcie, jakie prawo własności do tęczy (czy nawet symbolu tęczy) ma niby chrześcijaństwo, któremu rzekomo ktoś tę tęczę ukradł, bo ten temat jakoś omijasz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 r. o 14:12
0
Taki ignorant jak ty nie wie, że obowiązek troski o rodziców jednak jest zawarty w kodeksach. Np. art. 207 i 210 kk grozi karą tym, którzy nie zapewniają opieki lub znęcają się nad osobą najbliższą. Kimże są rodzice jeśli nie osobami najbliższymi, poza wymienionymi wprost w kodeksie małoletnimi? A wartości ogólnoludzkie gdzie zostały wypowiedziane i zdefiniowane najpierw?
Avatar
_K_ / 22 listopada 2019 r. o 13:09
0
Nie żyjemy w państwie islamskim, ani w Izraelu, więc nie obchodzą mnie tamte realia i tamte religie. Drażni mnie jednak to, że w Polsce próbuje się ideologię chrześcijańską wprowadzić do prawodawstwa, które obowiązuje także wyznawców innych religii żyjących w naszym kraju, o niewierzących w ogóle nawet nie wspominając. Prawo mające chronić uczucia religijne jest z natury złe. No chyba, że zgodzisz się, że swoimi hasłami obrażasz uczucia np. niewierzących, islaimistów żyjących w Polsce, żydów. Ale nie - na to się nie zgodzisz. Oczekujesz jedynie szacunku i ochrony dla religii, którą sam wyznajesz. I nie - nic mi się nie popierniczyło. Ja wiem, skąd się bierze tęcza, a to twoje pojmowanie tego - rzekomo - symbolu jest nie do udowodnienia. Opiera się jedynie na wierze, nie ma podstaw naukowych.
Bredzisz kolego. Idąc twoim tokiem rozumowania, należałoby z kodeksu praw wyrzucić wiele zapisów i ograniczeń, bo pierwotnie wywodzą się z religii, m.in. z Dekalogu. Nie zabijaj, nie kradnij, nie składaj fałszywych zeznań, szanuj rodziców - może wyrzucić te nakazy? Bo przecież wywodząc się z nakazów religijnych, obowiązują i ateistów. Nie może to być! Jak wolność to wolność! Nie żałujmy jej sobie... Co do szacunku, tak - domagam się szacunku dla swojej religii, sam szanując innych. Nigdy nie mam z tym problemu. Nie interesuje mnie, kto, z kim i jak sypia, jaką wyznaje wiarę, skąd pochodzi. Szanuję człowieka jako istotę ludzką. Nie wyśmiewam obcej nacji i innej religii, nie nawracam na siłę ateistów, ale tego samego oczekuję od innych. Walczę jedynie z głupotą - po jednej i drugiej stronie ideologicznej barykady.
  Nie, to ty bredzisz. Wspomniane przez ciebie kwestie są wartościami ogólnoludzkimi, a szanownia rodziców nie ma w żadnym kodeksie. Kwestia tęczy i jej rzekomej kradzieży (jako symbolu) nie jest zaś taką wartością, więc nie opowiadaj bajek, że ktoś coś ukradł chrześcijanom!
  Nie, to ty bredzisz. Wspomniane przez ciebie kwestie są wartościami ogólnoludzkimi, a szanownia rodziców nie ma w żadnym kodeksie. Kwestia tęczy i jej rzekomej kradzieży (jako symbolu) nie jest zaś taką wartością, więc nie opowiadaj bajek, że ktoś coś ukradł chrześcijanom! rozwiń
Avatar
buzz off / 22 listopada 2019 r. o 07:49
-2
Jestem homofobem i jestem z tego dumny. LGBT to syf i obrzydlistwo.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 23:31
0
Pisałem o najbardziej znanym w naszej kulturze i tradycji  odczytaniu tęczy. Nie jedynym, wiem, ale ten jest mi najbardziej bliski. A ty masz jakieś kompleksy związane z chrześcijaństwem? Przecież nikt ci nie zabrania odczytywać symboliki tęczy tak jak chcesz, nawet tak jak robią to ludzie kochający inaczej.
Moment, moment. Najbardziej znanym w naszej kulturze i tradycji odczytaniem tęczy jest ta na niebie wywołana przez załamanie i rozszczepienie śwaitła słonecznego w kroplach pary wodnej. I tobie może być bliskie inne pojmowanie, rozumienia, a nawet inne skojarzenie, ale nie uogólniaj. Chrześcijaństwo nie zastrzegło sobie symbolu tęczy, nie było jego właścicielem, więc i ukraść go nikt tej wierze nie mógł. A poza tym skoro to taki chrześcijański iby symbol, to skąd to poruszenie, gdy tłem dla Matki Boskiej zrobiono tęczę?
Popierniczyło ci się trochę. Fizykę mylisz z metafizyką. A poruszenie stąd, że dodano do tego ideologię - sprzeczną z zasadami naszej wiary. Spróbujcie zmienić coś w symbolice judaizmu lub islamu. Podniesie się wielkie larum o nietolerancji. Tutaj usiłuje się nam wmówić, że protesty to właśnie przejaw nietolerancji. I to jest przejaw jakiejś paranoi.
Nie żyjemy w państwie islamskim, ani w Izraelu, więc nie obchodzą mnie tamte realia i tamte religie. Drażni mnie jednak to, że w Polsce próbuje się ideologię chrześcijańską wprowadzić do prawodawstwa, które obowiązuje także wyznawców innych religii żyjących w naszym kraju, o niewierzących w ogóle nawet nie wspominając. Prawo mające chronić uczucia religijne jest z natury złe. No chyba, że zgodzisz się, że swoimi hasłami obrażasz uczucia np. niewierzących, islaimistów żyjących w Polsce, żydów. Ale nie - na to się nie zgodzisz. Oczekujesz jedynie szacunku i ochrony dla religii, którą sam wyznajesz. I nie - nic mi się nie popierniczyło. Ja wiem, skąd się bierze tęcza, a to twoje pojmowanie tego - rzekomo - symbolu jest nie do udowodnienia. Opiera się jedynie na wierze, nie ma podstaw naukowych.
 Bredzisz kolego. Idąc twoim tokiem rozumowania, należałoby z kodeksu praw wyrzucić wiele zapisów i ograniczeń, bo pierwotnie wywodzą się z religii, m.in. z Dekalogu. Nie zabijaj, nie kradnij, nie składaj fałszywych zeznań, szanuj rodziców - może wyrzucić te nakazy? Bo przecież wywodząc się z nakazów religijnych, obowiązują i ateistów. Nie może to być! Jak wolność to wolność! Nie żałujmy jej sobie... Co do szacunku, tak - domagam się szacunku dla swojej religii, sam szanując innych. Nigdy nie mam z tym problemu. Nie interesuje mnie, kto, z kim i jak sypia, jaką wyznaje wiarę, skąd pochodzi. Szanuję człowieka jako istotę ludzką. Nie wyśmiewam obcej nacji i innej religii, nie nawracam na siłę ateistów, ale tego samego oczekuję od innych. Walczę jedynie z głupotą - po jednej i drugiej stronie ideologicznej barykady.
 Bredzisz kolego. Idąc twoim tokiem rozumowania, należałoby z kodeksu praw wyrzucić wiele zapisów i ograniczeń, bo pierwotnie wywodzą się z religii, m.in. z Dekalogu. Nie zabijaj, nie kradnij, nie składaj fałszywych zeznań, szanuj rodziców - może wyrzucić te nakazy? Bo przecież wywodząc się z nakazów religijnych, obowiązują i ateistów. Nie może to być! Jak wolność to wolność! Nie żałujmy jej sobie... Co do szacunku, tak - domagam się szacunku dla swojej religii, sam szanując innych. Nigdy nie mam z tym problemu. Nie interesuje... rozwiń
Avatar
_K_ / 21 listopada 2019 r. o 16:58
0
Pisałem o najbardziej znanym w naszej kulturze i tradycji  odczytaniu tęczy. Nie jedynym, wiem, ale ten jest mi najbardziej bliski. A ty masz jakieś kompleksy związane z chrześcijaństwem? Przecież nikt ci nie zabrania odczytywać symboliki tęczy tak jak chcesz, nawet tak jak robią to ludzie kochający inaczej.
Moment, moment. Najbardziej znanym w naszej kulturze i tradycji odczytaniem tęczy jest ta na niebie wywołana przez załamanie i rozszczepienie śwaitła słonecznego w kroplach pary wodnej. I tobie może być bliskie inne pojmowanie, rozumienia, a nawet inne skojarzenie, ale nie uogólniaj. Chrześcijaństwo nie zastrzegło sobie symbolu tęczy, nie było jego właścicielem, więc i ukraść go nikt tej wierze nie mógł. A poza tym skoro to taki chrześcijański iby symbol, to skąd to poruszenie, gdy tłem dla Matki Boskiej zrobiono tęczę?
Popierniczyło ci się trochę. Fizykę mylisz z metafizyką. A poruszenie stąd, że dodano do tego ideologię - sprzeczną z zasadami naszej wiary. Spróbujcie zmienić coś w symbolice judaizmu lub islamu. Podniesie się wielkie larum o nietolerancji. Tutaj usiłuje się nam wmówić, że protesty to właśnie przejaw nietolerancji. I to jest przejaw jakiejś paranoi.
  Nie żyjemy w państwie islamskim, ani w Izraelu, więc nie obchodzą mnie tamte realia i tamte religie. Drażni mnie jednak to, że w Polsce próbuje się ideologię chrześcijańską wprowadzić do prawodawstwa, które obowiązuje także wyznawców innych religii żyjących w naszym kraju, o niewierzących w ogóle nawet nie wspominając. Prawo mające chronić uczucia religijne jest z natury złe. No chyba, że zgodzisz się, że swoimi hasłami obrażasz uczucia np. niewierzących, islaimistów żyjących w Polsce, żydów. Ale nie - na to się nie zgodzisz. Oczekujesz jedynie szacunku i ochrony dla religii, którą sam wyznajesz. I nie - nic mi się nie popierniczyło. Ja wiem, skąd się bierze tęcza, a to twoje pojmowanie tego - rzekomo - symbolu jest nie do udowodnienia. Opiera się jedynie na wierze, nie ma podstaw naukowych.
  Nie żyjemy w państwie islamskim, ani w Izraelu, więc nie obchodzą mnie tamte realia i tamte religie. Drażni mnie jednak to, że w Polsce próbuje się ideologię chrześcijańską wprowadzić do prawodawstwa, które obowiązuje także wyznawców innych religii żyjących w naszym kraju, o niewierzących w ogóle nawet nie wspominając. Prawo mające chronić uczucia religijne jest z natury złe. No chyba, że zgodzisz się, że swoimi hasłami obrażasz uczucia np. niewierzących, islaimistów żyjących w Polsce, żydów. Ale nie - na to się nie zgodzis... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.