Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

11 października 2013 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Stare Miasto w Łęcznej po przebudowie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
59 67 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zainwestowane w Rynki I i III miliony złotych diametralnie zmieniło miejsce uznawane wcześniej za slumsy. Teraz wielu chce tu budować domy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Składające się z trzech rynków Stare Miasto przez lata było uznawane za dzielnicę cudów. Niedoinwestowane powoli umierało.

– Przeżyliśmy prawdziwą rewolucję. Dzięki programowi odnowy wszystko się zmieniło. Dziś ten fragment miasta stał się jego wizytówką – mówi Robert Ciuraj, mieszkaniec Łęcznej pochodzący z rodziny od pokoleń osiadłej w tym mieście.

Na początku 2007 roku Rada Miejska zdecydowała o opracowaniu Programu Rewitalizacji Starego Miasta. Realizacja programu zaczęła się trzy lata później.

Prace koncentrowały się na Rynku I i III i ich najbliższym otoczeniu. – Plan zakładał przebudowę Rynku I i III, modernizację budynku komunalnego przy Placu Kościuszki 1, wymianę kanalizacji deszczowej i wodociągowej w rejonie placu Kościuszki, ul. Kanałowej i 3-go Maja – wymienia Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. Całość kosztowała 9,9 mln zł, Unia dała 6,5 mln. zł. Prace zakończyły się we wrześniu tego roku.

Dziś mieszkańcy widzą skutki wpompowania w tę część miasta ogromnych pieniędzy. – Kiedyś ludzie byli skłonni za darmo oddawać działki budowlane. Dziś tereny pod budownictwo jednorodzinne idą jak świeże bułki – mówi Robert Ciuraj. – Inwestycje pozytywnie wpłynęły na mieszkańców tej części miasta. Ludzie zaczęli dbać o swoje domy i otoczenie – dodaje Ciuraj.

Z ulic znikły stare betonowe słupy i naziemna sieć elektryczna. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zainstalowano pięć kamer monitoringu miejskiego.

Zakończenie realizacji projektu nie oznacza końca rewitalizacji Starego Miasta. Już dyskutowane są plany dotyczące Rynku II wraz z otoczeniem. – Coraz głośniej mówi się o zagospodarowaniu zejścia nad Wieprz. Być może, tak jak przed wojną, będzie tam plaża – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik UM Łęczna. Wszystko zależy od pieniędzy unijnych na lata 2014–2020.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 21:17
0

nie ściemniaj,że to chodzi o ciebie,,,,,,,,,,każdy widzi.

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 20:02
0

Rozszyfrować wirtualnego to żaden problem. Też już widzę które to jego wpisy.

Avatar
no widzisz / 2 listopada 2013 o 19:40
0

ale cię trafił w samo sedno-trafiony zatopiony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Obserwator rzecznika / 2 listopada 2013 o 19:14
0

co to jeden budynek na całe miasto,to tak jak na forum jeden głupek mniej jeden  więcej nie gra roli i tak jeden pod kilkoma niackami pisze to samo  ,niedługo się wyda-będzie jak na dłoni.

Co się ma wydać frajerze, że jesteś WIRTUALNY , a  od głupków nikogo na forum  nie wyzywaj.

Naucz się pisowni, bo tu pod tymi " niackami" to Ty piszesz - spójrz na swój tekst.

Poznałem Cię dupku po tych błędach w tekście.

Masz tytuł tematu, to wysławiaj się w tym kierunku, albo idź na ł24. :ph34r:

Co się ma wydać frajerze, że jesteś WIRTUALNY , a  od głupków nikogo na forum  nie wyzywaj.

Naucz się pisowni, bo tu pod tymi " niackami" to Ty piszesz - spójrz na swój tekst.

Poznałem Cię dupku po tych błędach w tekście.

Masz tytuł tematu, to wysławiaj się w tym kierunku, albo idź na ł24. :ph34r:

rozwiń
Avatar
nie tumańcie / 2 listopada 2013 o 14:14
0

co to jeden budynek na całe miasto,to tak jak na forum jeden głupek mniej jeden  więcej nie gra roli i tak jeden pod kilkoma niackami pisze to samo  ,niedługo się wyda-będzie jak na dłoni.

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 12:06
0

To jeszcze wspomnij o grzybie na ścianie budynku odnowionego za ponad milion i przyznam ci rację. To też ludzie widzą. Nie bój się wskazywać problemów. Możesz to robić. Nikt ci nic za to nie zrobi.

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 11:02
0

niektórzy już swoje mózgi mają zaprogramowane tak, aby wszystko z góry krytykować. Ile to razy było, że strach tamtędy chodzić, że wszystko brzydko wygląda. Plac został odnowiony i nadal niektórym nie pasuje. Nie wiem czy wiesz, ale odnowiono też budynki które znajdują się na starym mieście. Ludzie widzą, że się mocno zmieniło tamto miejsce, przejezdni również

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 10:00
0

Spokojnie poniedziałek już niedługo. Pójdziesz do urzędu tam poklepią cie po pleckach powiedzą nie łam się. Lepiej nie będzie ale nie załamuj się :)

Avatar
HADES / 2 listopada 2013 o 09:32
0

FRUSTRACIE---czarne ubranie-trumniaki-mały kondukcik-dołek na górce koło Starej Wsi -połóż się i poczekaj na lepsze czasy dla FRUSTRATÓW-w Zaduszki życzę dużych przeżyć w tym dołku.

Avatar
zaradny / 2 listopada 2013 o 08:32
0

A na ulicach w osiedlach jest odwrotnie.

Ty "Pomysłowy"  obejrzyj sobie stare zdjęcia osiedli, ich drogi i parkingi.

Na starych  zdjęciach wyglądają lepiej. niż na nowych

Stare miasto to powinno być Stare - popatrz na stare miasta w Polsce, tam się restauruje tak, by dalej wyglądało jak dawniej.

Popatrz " Pomysłowy" na budynek ten wyremontowany na placu Kościuszki - pieniądze wydane, a na budynku GRZYB.

Za tę kasę postawiono by nowy od podstaw, tylko nadzór musiałby być nie z Urzędu.

W tej bajce o pomysłowym Dobromirze myśli autorowi zastukały do głowy i miał jakiś pomysł.

Ciebie  cegłą walić w łeb, a i tak byś nic nie wymyślił, bo Ty nie potrafisz myśleć Sam - władza za Ciebie myśli. :blush:

A na ulicach w osiedlach jest odwrotnie.

Ty "Pomysłowy"  obejrzyj sobie stare zdjęcia osiedli, ich drogi i parkingi.

Na starych  zdjęciach wyglądają lepiej. niż na nowych

Stare miasto to powinno być Stare - popatrz na stare miasta w Polsce, tam się restauruje tak, by dalej wyglądało jak dawniej.

Popatrz " Pomysłowy" na budynek ten wyremontowany na placu Kościuszki - pieniądze wydane, a na budynku GRZYB.

Za tę kasę postawiono by nowy od podstaw, tylko nadzór musiałby być nie z Urzędu.

W t... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 21:17
0

nie ściemniaj,że to chodzi o ciebie,,,,,,,,,,każdy widzi.

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 20:02
0

Rozszyfrować wirtualnego to żaden problem. Też już widzę które to jego wpisy.

Avatar
no widzisz / 2 listopada 2013 o 19:40
0

ale cię trafił w samo sedno-trafiony zatopiony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Obserwator rzecznika / 2 listopada 2013 o 19:14
0

co to jeden budynek na całe miasto,to tak jak na forum jeden głupek mniej jeden  więcej nie gra roli i tak jeden pod kilkoma niackami pisze to samo  ,niedługo się wyda-będzie jak na dłoni.

Co się ma wydać frajerze, że jesteś WIRTUALNY , a  od głupków nikogo na forum  nie wyzywaj.

Naucz się pisowni, bo tu pod tymi " niackami" to Ty piszesz - spójrz na swój tekst.

Poznałem Cię dupku po tych błędach w tekście.

Masz tytuł tematu, to wysławiaj się w tym kierunku, albo idź na ł24. :ph34r:

Co się ma wydać frajerze, że jesteś WIRTUALNY , a  od głupków nikogo na forum  nie wyzywaj.

Naucz się pisowni, bo tu pod tymi " niackami" to Ty piszesz - spójrz na swój tekst.

Poznałem Cię dupku po tych błędach w tekście.

Masz tytuł tematu, to wysławiaj się w tym kierunku, albo idź na ł24. :ph34r:

rozwiń
Avatar
nie tumańcie / 2 listopada 2013 o 14:14
0

co to jeden budynek na całe miasto,to tak jak na forum jeden głupek mniej jeden  więcej nie gra roli i tak jeden pod kilkoma niackami pisze to samo  ,niedługo się wyda-będzie jak na dłoni.

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 12:06
0

To jeszcze wspomnij o grzybie na ścianie budynku odnowionego za ponad milion i przyznam ci rację. To też ludzie widzą. Nie bój się wskazywać problemów. Możesz to robić. Nikt ci nic za to nie zrobi.

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 11:02
0

niektórzy już swoje mózgi mają zaprogramowane tak, aby wszystko z góry krytykować. Ile to razy było, że strach tamtędy chodzić, że wszystko brzydko wygląda. Plac został odnowiony i nadal niektórym nie pasuje. Nie wiem czy wiesz, ale odnowiono też budynki które znajdują się na starym mieście. Ludzie widzą, że się mocno zmieniło tamto miejsce, przejezdni również

Avatar
Gość / 2 listopada 2013 o 10:00
0

Spokojnie poniedziałek już niedługo. Pójdziesz do urzędu tam poklepią cie po pleckach powiedzą nie łam się. Lepiej nie będzie ale nie załamuj się :)

Avatar
HADES / 2 listopada 2013 o 09:32
0

FRUSTRACIE---czarne ubranie-trumniaki-mały kondukcik-dołek na górce koło Starej Wsi -połóż się i poczekaj na lepsze czasy dla FRUSTRATÓW-w Zaduszki życzę dużych przeżyć w tym dołku.

Avatar
zaradny / 2 listopada 2013 o 08:32
0

A na ulicach w osiedlach jest odwrotnie.

Ty "Pomysłowy"  obejrzyj sobie stare zdjęcia osiedli, ich drogi i parkingi.

Na starych  zdjęciach wyglądają lepiej. niż na nowych

Stare miasto to powinno być Stare - popatrz na stare miasta w Polsce, tam się restauruje tak, by dalej wyglądało jak dawniej.

Popatrz " Pomysłowy" na budynek ten wyremontowany na placu Kościuszki - pieniądze wydane, a na budynku GRZYB.

Za tę kasę postawiono by nowy od podstaw, tylko nadzór musiałby być nie z Urzędu.

W tej bajce o pomysłowym Dobromirze myśli autorowi zastukały do głowy i miał jakiś pomysł.

Ciebie  cegłą walić w łeb, a i tak byś nic nie wymyślił, bo Ty nie potrafisz myśleć Sam - władza za Ciebie myśli. :blush:

A na ulicach w osiedlach jest odwrotnie.

Ty "Pomysłowy"  obejrzyj sobie stare zdjęcia osiedli, ich drogi i parkingi.

Na starych  zdjęciach wyglądają lepiej. niż na nowych

Stare miasto to powinno być Stare - popatrz na stare miasta w Polsce, tam się restauruje tak, by dalej wyglądało jak dawniej.

Popatrz " Pomysłowy" na budynek ten wyremontowany na placu Kościuszki - pieniądze wydane, a na budynku GRZYB.

Za tę kasę postawiono by nowy od podstaw, tylko nadzór musiałby być nie z Urzędu.

W t... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 0 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 17 4

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 27 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce