Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 lutego 2010 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Lubartów: Radni się spierają, a na osiedlach ciemno

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 13 A A

Rada Miejska w Lubartowie wezwała władze spółdzielni mieszkaniowej do oświetlenia spółdzielczych terenów. Dyskusja podczas ostatnich obrad była ostra, bo część radnych uważa, że za wyłączenie oświetlenia odpowiada burmistrz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Więcej informacji z Lubartowa i okolic na www.mmlubartow.pl

Najpierw radny Zbigniew Moskaluk zaproponował swoje stanowisko. Chciał, by Rada Miasta wezwała strony konfliktu do zawarcia porozumienia.

Wtedy ośmiu radnych z opozycji zaproponowało przyjęcie przez radę ich stanowiska. Stwierdzali w nim, że są oburzeni działaniami burmistrza Jerzego Zwolińskiego, który, ich zdaniem, ponosi odpowiedzialność za wyłączenie światła na osiedlach spółdzielni mieszkaniowej.

Takie oświadczenie oburzyło burmistrza. – To jest cyrk, zrobię wszystko, żeby ci radni, którzy są pod nim podpisani, w tym mieście nie rządzili – stwierdził Zwoliński. Potem przez wiele minut udowadniał, że prawo zabrania finansować z miejskiej kasy oświetlania spółdzielczych terenów. I że za dalsze finansowanie tego oświetlenia zostałby ukarany.

– Wyczerpałem wszystkie środki, żeby uświadomić władzom spółdzielni, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za oświetlenie – stwierdził.

– Oczekujemy, żeby prezes spółdzielni włączył światło, ale jeśli spółdzielnia nie powinna za nie płacić, powinien potem próbować odzyskać pieniądze na drodze sądowej – apelowała radna Krystyna Bajda.

Jacek Tomasiak, radny i zarazem prezes spółdzielni mieszkaniowej, argumentował, że miasto powinno płacić za oświetlenie na spółdzielczych terenach.

Rada przegłosowała stanowisko zaproponowane przed radnych z proburmistrzowskiej koalicji.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~zosia~ / 5 lutego 2010 o 12:33
0
obiektyw napisał:
Zwoliński znalazł dużo więcej kasiorki, ale to zarezerwowane dla kolesi np. drugiego w-ce burmistrza (ok. 150 tys. rocznie). Przecież taka metropolia jak Lubartów musi mieć 3 burmistrzów!.

??? Przecież w Lubartowie nie ma trzech burmistrzów tylko burmistrz i jeden z-ca
Avatar
Gość / 5 lutego 2010 o 09:45
0
~gość~ napisał:
dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem POlicji. Ustawy szczegółowe o tym mówią. a nie ogólny zapis z ustawy o SG.



zgadza się, dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem policji i straży miejskiej, takze niech szanowny burmistrz zatrudni tylu pracowników straży miejskiej aby byli w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwo tych mieszkańców, zobaczymy co mu taniej wyjdzie.
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2010 o 08:53
0
Gość napisał:
a obowiązkiem burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, blokowiska także, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza,

dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem POlicji. Ustawy szczegółowe o tym mówią. a nie ogólny zapis z ustawy o SG.
Avatar
joseph / 3 lutego 2010 o 12:42
0
ale z was ciemniaki - ta kasa za światło to są grosze i a całą sprawa to bicie piany przed wyborami w porównaniu z utrzymywaniem 2-ch burmistrzów - jeden leszy od drogiego - 25 tyś mieszkańców burmistrzów jak w Krakowie - o parę groszy sie kłócicie a myślę ze na vice idzie w ciągu roku z 300 tyś jak nie więcej - stać was na to ?
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 12:14
0
~gość~ napisał:
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.



a obowiązkiem burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, blokowiska także, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza,
e, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza, rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 lutego 2010 o 10:54
0
~gość~ napisał:
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.


Najpierw odpowiedz sobie na pytania - dlaczego spółdzielcy w innych miastach Polski, w takich sytuacjach jak w Lubartowie, nie płacą? Dlaczego burmistrz zaprzestał oświetlania bez zgody Rady, a to ona ma do tego prawo (pieniądze w budżecie na ten cel były)? Dlaczego burmistrz nie wystąpił przeciw spółdzielni na drogę prawną, a postąpił jak rozbójnik? Dlaczego wydanie grubo ponad 100 tys złotych na trzeciego burmistrza w zamian za korytko dla kolegi (MP) , to działanie uzasadnione, a mniejsze wydatki na oświetlenie terenów gdzie mieszka 1/4 mieszkańców miasta to marnotrawstwo społecznych pieniędzy? "Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM" - otóż on właśnie dba, bo nie każe im płacić za co nie płacą inni. A co jest obowiązkiem burmistrza?
h sytuacjach jak w Lubartowie, nie płacą? Dlaczego burmistrz zaprzestał oświetlania bez zgody Rady, a to ona ma do tego prawo (pieniądze w budżecie na ten cel były)? Dlaczego burmistrz nie wystąpił przeciw spółdzielni na drogę prawną, a postąpił jak rozbójnik? Dlaczego wydanie grubo ponad 100 tys złotych na trzeciego burmistrza w zamian za korytko dla kolegi (MP) , to działanie uzasadnione, a mniejsze wydatki na oświetlenie terenów gdzie mieszka 1/4 mieszkańców miasta to marnotrawstwo społecznych pieniędzy? "Obowiązkiem prezesa jest ... rozwiń
Avatar
Mir. / 3 lutego 2010 o 10:35
0
Czy to prawda że władze Spółdzielni działają nielegalnie bo Statut jest nieważny?
Avatar
~gość~ / 3 lutego 2010 o 10:10
0
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.
[/quote]
Avatar
Josef46 / 3 lutego 2010 o 09:15
0
Obowiązkiem burmistrza jest dbać o dobro wszystkich mieszkańców,bo wszyscy płacą podatki /także na jego gażę/.Spółdzielcy są płatnikami podatku i nie można ich traktowac gorzej.Jeżeli mają osobiste wycieczki z prezesem SM,to niech sobie załatwią,ale nie kosztem mieszkańców!Ale jest uwaga do wyborców,czas na radykalne zmiany w Lubartowie!
Avatar
LLB / 3 lutego 2010 o 08:55
0
"To jest cyrk, zrobię wszystko, żeby ci radni, którzy są pod nim podpisani, w tym mieście nie rządzili"
No nieee. Co za nieznajomość prawa połączona z bufonadą! Czy burmistrz zapomniał, że on jest WYKONAWCĄ zaleceń radnych, a nie odwrotnie?
Avatar
~zosia~ / 5 lutego 2010 o 12:33
0
obiektyw napisał:
Zwoliński znalazł dużo więcej kasiorki, ale to zarezerwowane dla kolesi np. drugiego w-ce burmistrza (ok. 150 tys. rocznie). Przecież taka metropolia jak Lubartów musi mieć 3 burmistrzów!.

??? Przecież w Lubartowie nie ma trzech burmistrzów tylko burmistrz i jeden z-ca
Avatar
Gość / 5 lutego 2010 o 09:45
0
~gość~ napisał:
dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem POlicji. Ustawy szczegółowe o tym mówią. a nie ogólny zapis z ustawy o SG.



zgadza się, dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem policji i straży miejskiej, takze niech szanowny burmistrz zatrudni tylu pracowników straży miejskiej aby byli w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwo tych mieszkańców, zobaczymy co mu taniej wyjdzie.
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2010 o 08:53
0
Gość napisał:
a obowiązkiem burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, blokowiska także, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza,

dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem POlicji. Ustawy szczegółowe o tym mówią. a nie ogólny zapis z ustawy o SG.
Avatar
joseph / 3 lutego 2010 o 12:42
0
ale z was ciemniaki - ta kasa za światło to są grosze i a całą sprawa to bicie piany przed wyborami w porównaniu z utrzymywaniem 2-ch burmistrzów - jeden leszy od drogiego - 25 tyś mieszkańców burmistrzów jak w Krakowie - o parę groszy sie kłócicie a myślę ze na vice idzie w ciągu roku z 300 tyś jak nie więcej - stać was na to ?
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 12:14
0
~gość~ napisał:
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.



a obowiązkiem burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, blokowiska także, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza,
e, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza, rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 lutego 2010 o 10:54
0
~gość~ napisał:
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.


Najpierw odpowiedz sobie na pytania - dlaczego spółdzielcy w innych miastach Polski, w takich sytuacjach jak w Lubartowie, nie płacą? Dlaczego burmistrz zaprzestał oświetlania bez zgody Rady, a to ona ma do tego prawo (pieniądze w budżecie na ten cel były)? Dlaczego burmistrz nie wystąpił przeciw spółdzielni na drogę prawną, a postąpił jak rozbójnik? Dlaczego wydanie grubo ponad 100 tys złotych na trzeciego burmistrza w zamian za korytko dla kolegi (MP) , to działanie uzasadnione, a mniejsze wydatki na oświetlenie terenów gdzie mieszka 1/4 mieszkańców miasta to marnotrawstwo społecznych pieniędzy? "Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM" - otóż on właśnie dba, bo nie każe im płacić za co nie płacą inni. A co jest obowiązkiem burmistrza?
h sytuacjach jak w Lubartowie, nie płacą? Dlaczego burmistrz zaprzestał oświetlania bez zgody Rady, a to ona ma do tego prawo (pieniądze w budżecie na ten cel były)? Dlaczego burmistrz nie wystąpił przeciw spółdzielni na drogę prawną, a postąpił jak rozbójnik? Dlaczego wydanie grubo ponad 100 tys złotych na trzeciego burmistrza w zamian za korytko dla kolegi (MP) , to działanie uzasadnione, a mniejsze wydatki na oświetlenie terenów gdzie mieszka 1/4 mieszkańców miasta to marnotrawstwo społecznych pieniędzy? "Obowiązkiem prezesa jest ... rozwiń
Avatar
Mir. / 3 lutego 2010 o 10:35
0
Czy to prawda że władze Spółdzielni działają nielegalnie bo Statut jest nieważny?
Avatar
~gość~ / 3 lutego 2010 o 10:10
0
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.
[/quote]
Avatar
Josef46 / 3 lutego 2010 o 09:15
0
Obowiązkiem burmistrza jest dbać o dobro wszystkich mieszkańców,bo wszyscy płacą podatki /także na jego gażę/.Spółdzielcy są płatnikami podatku i nie można ich traktowac gorzej.Jeżeli mają osobiste wycieczki z prezesem SM,to niech sobie załatwią,ale nie kosztem mieszkańców!Ale jest uwaga do wyborców,czas na radykalne zmiany w Lubartowie!
Avatar
LLB / 3 lutego 2010 o 08:55
0
"To jest cyrk, zrobię wszystko, żeby ci radni, którzy są pod nim podpisani, w tym mieście nie rządzili"
No nieee. Co za nieznajomość prawa połączona z bufonadą! Czy burmistrz zapomniał, że on jest WYKONAWCĄ zaleceń radnych, a nie odwrotnie?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 0 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 0 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 0 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 1

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 13 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 3

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 6 24

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 53

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 11 4

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!