Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 stycznia 2010 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. "wojny oświetleniowej" w Lubartowie

0 9 A A

Lubartowska prokuratura wszczęła śledztwo, w sprawie wyłączania oświetlenia na spółdzielczych terenach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Musimy uzupełnić materiał dowodowy – tak Małgorzata Duszyńska, prokurator rejonowy w Lubartowie, tłumaczy powody podjęcia takiej decyzji.

Wszczęcie śledztwa jest pierwszą poważną decyzją procesową w tej sprawie. Przypomnijmy, że doniesienie złożył Jacek Tomasiak, prezes spółdzielni mieszkaniowej. Prezes obarcza Jerzego Zwolińskiego, burmistrza Lubartowa odpowiedzialnością za wyłączenie oświetlenia na spółdzielczych terenach.

Według prezesa pozbawienie oświetlenia budynków stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia i mienia mieszkańców.

Jak się dowiedzieliśmy prokuratura wystąpiła do policji o informacje czy od czasu wyłączenia oświetlenia wzrosła przestępczość na zaciemnionych osiedlach. Przesłuchała też Tomasiaka.

Burmistrz Lubartowa uważa, że prawo zabrania mu finansowania z budżetu miasta oświetlenia spółdzielczych terenów, bo nie są to place i drogi publiczne. Zrezygnował więc z płacenia za prąd. Energetycy wyłączyli około 250 latarni, które dotąd świeciły na spółdzielczych osiedlach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 26 stycznia 2010 o 08:25
0
~ona~ napisał:
a nasze władze w lubartowie mają to głęboko i daleko w du** , przykro się patrzeć na to ... poważnie ... mam nadzieje że dożyje czasów które będą na poziomie ...

wątpie droga pani bo władza jaka by niebyła to zawsze będzie walczyła o swoją kieszeń itd a dobro ogółu mają w dyszy wiem bo sam interweńowałem s sprawie zalegającego śniegu na ulicy POPIEŁUSZKI a później w sprawie zamarzniętych kolein i i oblodzonej ulicy po ośiedlu Popiełuszki nieda sie poprostu jeżdzić, i otym zawiadomiłem osobiście burmistsza ,p.dyrektora ze spułdzielni oraz straż miejską i jaki skutek????????? zaden nikt nic w tej sprawie nie zrobił nic dalej są głębokie koleiny z zamarzniętego ąniegu i lodowisko i każdy ma to w dupix- więc jest tylko jedna rada dać im zato PODWYŻKĘ i prwmie i wysłać do diabła

wątpie droga pani bo władza jaka by niebyła to zawsze będzie walczyła o swoją kieszeń itd a dobro ogółu mają w dyszy wiem bo sam interweńowałem s sprawie zalegającego śniegu na ulicy POPIEŁUSZKI a później w sprawie zamarzniętych kolein i i oblodzonej ulicy po ośiedlu Popiełuszki nieda sie poprostu jeżdzić, i otym zawiadomiłem osobiście burmistsza ,p.dyrektora ze spułdzielni oraz straż miejską i jaki skutek????????? zaden nikt nic w tej sprawie nie zrobił nic dalej są głębokie koleiny z zamarzniętego ąniegu i lodowisko i ... rozwiń
Avatar
~ona~ / 24 stycznia 2010 o 23:24
0
a nasze władze w lubartowie mają to głęboko i daleko w du** , przykro się patrzeć na to ... poważnie ... mam nadzieje że dożyje czasów które będą na poziomie ...
Avatar
ktoś / 23 stycznia 2010 o 12:37
0
mieszkanka napisał:
tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz.


Zaprawdę, musisz być bardzo, ale to bardzo głupią blondynką, szanowna pani mieszkanko, bowiem "za zagrożenie życia, zdrowia i mienia" odpowiada po prostu sprawca zagrożenia życia, zdrowia i mienia - czyli właściciel i zarządca tych terenów, czyli władze spółdzielni, które wprawdzie płacą za konserwację i wymianę lamp, ale za oświetlenie to juz nie. Wolą one wywołać wyborczą awanturę, właśnie kosztem zagrożenia życia, zdrowia i mienia spółdzielców. No, ale to jest zbyt inteligentne, jak na twoją niewielką głowkę.


Zaprawdę, musisz być bardzo, ale to bardzo głupią blondynką, szanowna pani mieszkanko, bowiem "za zagrożenie życia, zdrowia i mienia" odpowiada po prostu sprawca zagrożenia życia, zdrowia i mienia - czyli właściciel i zarządca tych terenów, czyli władze spółdzielni, które wprawdzie płacą za konserwację i wymianę lamp, ale za oświetlenie to juz nie. Wolą one wywołać wyborczą awanturę, właśnie kosztem zagrożenia życia, zdrowia i mienia spółdzielców. No, ale to jest zbyt inteligentne, jak na... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 stycznia 2010 o 20:15
0
mieszkaniec napisał:
Bardzo dobra decyzja prokuratury w tej sprawie. Teraz powinni zapoznać się z wyjaśnieniami burmistrza i materiałem dowodowym jaki jest w posiadaniu urzędu. Może się okazać, że skarżący sprowokował cała sytuację i to jego działania stanowią w konsekwencji zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców spółdzielni. I co wtedy Panie Jędryszka? Pański idol prezes wpadnie w pułapkę, która sam zastawił.



tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz.



tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz. rozwiń
Avatar
Tylko Platforma / 22 stycznia 2010 o 11:29
0
Przecież prezes to były PiS [url="http://www.pkw.gov.pl/wybory/2001//060000/SSSS06/sjg2_kd29929o.html"]http://www.pkw.gov.pl/wybory/2001//060000/...2_kd29929o.html[/url]
Avatar
Gość / 19 stycznia 2010 o 14:59
0
ty mieszkaniec, płacą ci w urzędzie za te bzdury? wyjaśnienia burmistrza? ale z której ręki? przeciez on się strasznie mija z prawdą, lepiej kabałe postawić...
Avatar
le obserwatuarrr / 19 stycznia 2010 o 14:55
0
mhm, tak i zapanuje nam jaśnie PiS? )) to jaja! nikt się na to nie nabierze
Avatar
SPÓŁDZIELCY / 19 stycznia 2010 o 10:52
0
JAKOŚ W INNYCH MIASTACH LATARNIE ŚWIECĄ I NAT ERENACH SPÓŁDZIELCZYCH A TYM LUBARTOWIE ZGREDY MIESZKAJĄ. JEST OKAZJA ZMIENIĆ BURY-MISTRZA I PREZESA SM WYBRAĆ TAKICH CO SIĘ DOGADAJĄ, A JASNOŚĆ MUSI USTĄPIĆ POMROCZNOŚCI.
Avatar
mieszkaniec / 19 stycznia 2010 o 10:22
0
Bardzo dobra decyzja prokuratury w tej sprawie. Teraz powinni zapoznać się z wyjaśnieniami burmistrza i materiałem dowodowym jaki jest w posiadaniu urzędu. Może się okazać, że skarżący sprowokował cała sytuację i to jego działania stanowią w konsekwencji zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców spółdzielni. I co wtedy Panie Jędryszka? Pański idol prezes wpadnie w pułapkę, która sam zastawił.
Avatar
zibi / 26 stycznia 2010 o 08:25
0
~ona~ napisał:
a nasze władze w lubartowie mają to głęboko i daleko w du** , przykro się patrzeć na to ... poważnie ... mam nadzieje że dożyje czasów które będą na poziomie ...

wątpie droga pani bo władza jaka by niebyła to zawsze będzie walczyła o swoją kieszeń itd a dobro ogółu mają w dyszy wiem bo sam interweńowałem s sprawie zalegającego śniegu na ulicy POPIEŁUSZKI a później w sprawie zamarzniętych kolein i i oblodzonej ulicy po ośiedlu Popiełuszki nieda sie poprostu jeżdzić, i otym zawiadomiłem osobiście burmistsza ,p.dyrektora ze spułdzielni oraz straż miejską i jaki skutek????????? zaden nikt nic w tej sprawie nie zrobił nic dalej są głębokie koleiny z zamarzniętego ąniegu i lodowisko i każdy ma to w dupix- więc jest tylko jedna rada dać im zato PODWYŻKĘ i prwmie i wysłać do diabła

wątpie droga pani bo władza jaka by niebyła to zawsze będzie walczyła o swoją kieszeń itd a dobro ogółu mają w dyszy wiem bo sam interweńowałem s sprawie zalegającego śniegu na ulicy POPIEŁUSZKI a później w sprawie zamarzniętych kolein i i oblodzonej ulicy po ośiedlu Popiełuszki nieda sie poprostu jeżdzić, i otym zawiadomiłem osobiście burmistsza ,p.dyrektora ze spułdzielni oraz straż miejską i jaki skutek????????? zaden nikt nic w tej sprawie nie zrobił nic dalej są głębokie koleiny z zamarzniętego ąniegu i lodowisko i ... rozwiń
Avatar
~ona~ / 24 stycznia 2010 o 23:24
0
a nasze władze w lubartowie mają to głęboko i daleko w du** , przykro się patrzeć na to ... poważnie ... mam nadzieje że dożyje czasów które będą na poziomie ...
Avatar
ktoś / 23 stycznia 2010 o 12:37
0
mieszkanka napisał:
tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz.


Zaprawdę, musisz być bardzo, ale to bardzo głupią blondynką, szanowna pani mieszkanko, bowiem "za zagrożenie życia, zdrowia i mienia" odpowiada po prostu sprawca zagrożenia życia, zdrowia i mienia - czyli właściciel i zarządca tych terenów, czyli władze spółdzielni, które wprawdzie płacą za konserwację i wymianę lamp, ale za oświetlenie to juz nie. Wolą one wywołać wyborczą awanturę, właśnie kosztem zagrożenia życia, zdrowia i mienia spółdzielców. No, ale to jest zbyt inteligentne, jak na twoją niewielką głowkę.


Zaprawdę, musisz być bardzo, ale to bardzo głupią blondynką, szanowna pani mieszkanko, bowiem "za zagrożenie życia, zdrowia i mienia" odpowiada po prostu sprawca zagrożenia życia, zdrowia i mienia - czyli właściciel i zarządca tych terenów, czyli władze spółdzielni, które wprawdzie płacą za konserwację i wymianę lamp, ale za oświetlenie to juz nie. Wolą one wywołać wyborczą awanturę, właśnie kosztem zagrożenia życia, zdrowia i mienia spółdzielców. No, ale to jest zbyt inteligentne, jak na... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 stycznia 2010 o 20:15
0
mieszkaniec napisał:
Bardzo dobra decyzja prokuratury w tej sprawie. Teraz powinni zapoznać się z wyjaśnieniami burmistrza i materiałem dowodowym jaki jest w posiadaniu urzędu. Może się okazać, że skarżący sprowokował cała sytuację i to jego działania stanowią w konsekwencji zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców spółdzielni. I co wtedy Panie Jędryszka? Pański idol prezes wpadnie w pułapkę, która sam zastawił.



tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz.



tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz. rozwiń
Avatar
Tylko Platforma / 22 stycznia 2010 o 11:29
0
Przecież prezes to były PiS [url="http://www.pkw.gov.pl/wybory/2001//060000/SSSS06/sjg2_kd29929o.html"]http://www.pkw.gov.pl/wybory/2001//060000/...2_kd29929o.html[/url]
Avatar
Gość / 19 stycznia 2010 o 14:59
0
ty mieszkaniec, płacą ci w urzędzie za te bzdury? wyjaśnienia burmistrza? ale z której ręki? przeciez on się strasznie mija z prawdą, lepiej kabałe postawić...
Avatar
le obserwatuarrr / 19 stycznia 2010 o 14:55
0
mhm, tak i zapanuje nam jaśnie PiS? )) to jaja! nikt się na to nie nabierze
Avatar
SPÓŁDZIELCY / 19 stycznia 2010 o 10:52
0
JAKOŚ W INNYCH MIASTACH LATARNIE ŚWIECĄ I NAT ERENACH SPÓŁDZIELCZYCH A TYM LUBARTOWIE ZGREDY MIESZKAJĄ. JEST OKAZJA ZMIENIĆ BURY-MISTRZA I PREZESA SM WYBRAĆ TAKICH CO SIĘ DOGADAJĄ, A JASNOŚĆ MUSI USTĄPIĆ POMROCZNOŚCI.
Avatar
mieszkaniec / 19 stycznia 2010 o 10:22
0
Bardzo dobra decyzja prokuratury w tej sprawie. Teraz powinni zapoznać się z wyjaśnieniami burmistrza i materiałem dowodowym jaki jest w posiadaniu urzędu. Może się okazać, że skarżący sprowokował cała sytuację i to jego działania stanowią w konsekwencji zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców spółdzielni. I co wtedy Panie Jędryszka? Pański idol prezes wpadnie w pułapkę, która sam zastawił.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 107 14

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 6 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 6 4

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 15 2

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 5 3

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 0

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

Piłki są takie same w ekstraklasie i III lidze. Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin

Piłki są takie same w ekstraklasie i III lidze. Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin 0 10

Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin.

Zaczynał 30 lat temu od małego warsztatu. Jaki ma przepis na sukces w biznesie?
Złota Setka

Zaczynał 30 lat temu od małego warsztatu. Jaki ma przepis na sukces w biznesie? 50 3

Stanisław Krzaczek na rynku działa już od ponad 30 lat. Jego piece można spotkać w domkach jednorodzinnych, kotłowniach bloków i zakładach przemysłowych w kraju i za granicą. Popyt na towar z Klikawy koło Puław nie spada. Firma rozszerza działalność i stawia nowe hale.

Lublin: Zaraz ruszy rozbudowa ulicy Balladyny

Lublin: Zaraz ruszy rozbudowa ulicy Balladyny 2 0

Od środy, 18 lipca, częściowo nieprzejezdna ma być ul. Balladyny. Zapowiedziała to firma, która na zlecenie władz miasta będzie rozbudowywać ulicę na całej długości, czyli od Zana aż do Wileńskiej.