Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

16 marca 2010 r.
18:19
Edytuj ten wpis

Woli śmierć, niż życie bez nóg - c.d. (wideo)

0 8 A A

Jeśli nie amputują mu nóg, może umrzeć. Ale pacjent lubartowskiego szpitala na operację się nie zgadza. Lekarze walczą o jego życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szpital wystąpił do sądu o zgodę na przeprowadzenie operacji. – Zrobiliśmy to, bo występował stan zagrożenia życia – mówi Olesiejuk.

– 10 marca wpłynął do nas wniosek ze szpitala. Sąd zezwolił na amputację – mówi sędzia Gębal.

• Dlaczego, skoro mężczyzna był pełnoletni, świadomy i zdolny do podejmowania czynności prawnych?

– To decyzja niezawisłego sądu. Nie będę tego komentowała – ucięła prezes sądu.
Nim jednak doszło do operacji, z sędzią skontaktował się dyrektor szpitala. Oznajmił, że lekarze nie mogą wykonać zabiegu, bo pacjent zdecydowanie odmawia.

– Wtedy 15 marca sędzia Ewa Świderska uchyliła wcześniejsze postanowienia w punkcie dotyczącym zabiegu amputacji – wyjaśnia prezes Gębal. Sędzi Świderskiej nie było we wtorek w pracy.

Mężczyzna leży nadal na oddziale chirurgii. Lekarze nie zezwolili na kontakt z nim ze względu na ciężki stan zdrowia. Co się stanie, jeśli zabieg nie zostanie wykonany?

– Skutki mogą być bardzo poważne, łącznie ze zgonem – wyjaśnia dyrektor.




Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kasia / 1 listopada 2011 o 09:30
0
[quote name='Gość' timestamp='1268769464' post='251285']
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, nie za także zbyt drogie a przy tym kosmetyka jest bardzo dobra ,z tym się normalnie żyje a nie ten pan cyki odstawia za przeproszeniem . bo on chce umrzeć i nie zgadza się na takie zabiegi. Wiem że to trudne ale nie ma wyjścia, potem żyje się normalnie. nie odczuwa sie niepełnosprawności, nawet można na rowerze jeździć biegać czy prowadzić samochód.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1268769464' post='251285']
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, ni... rozwiń
Avatar
kasia / 1 listopada 2011 o 09:27
0
Moj Tata jest własnie po zabiegu amputacji obu nóg - nie chcę opisywać w jak perfidny sposób wymuszano na nim podpisanie zgody nas operacje: od presji wywieranej przez lekarzy ZOL, w którym przebywał (opłata miesięczna 5 tys zl) poprzez krzyki lekarza dyżurnego, który przyjmował na oddział zakarzeń nóg aż do podsuwania dokumentów do podpisania, których zwyczajnie nie widział (brak okularów); to jest powszechna praktyka i nazywa się "dla dobra pacjenta" - nie mamy żadnych praw!!! większość lekarzy to konformiści, których ostatnim celem działania jest poszanowanie cudzych praw. System tzw opieki zdrowotnej to zwykłe okrucieństwo, gdzie chętnie się amputuje ponieważ to zabieg wymagajacy bardzo ograniczonych umiejętności a jednocześnie wysoko wyceniany przez NFZ a późniejsza opieka (bez wzgledu na wysokość opłat wnoszonych przez pacjenta) ogranicza się do zmiany pieluch 3 razy na dobę i podawanie Trameel'u w koktajlu z przestarzałymi psychotropami. W ten sposób tzw "podopieczny", jest praktycznie ubezwłasnowolniony bez konieczności jakichkolwiek działań sądu. Jakiekolwiek próby wprowadzenia lekarza "z zewnątrz" w celu przeprowadzenia badań badań czy chociażby zwykłego spotkania z pacjentem połaczonym z wgladem w listy leków którymi jest skarmiany, kończą się szantażem pt" rozwiązanie umowy z ZOL". Moje doświadczenia dotyczą ZOL prywatnego, gdzie wysoka opłata jest jedynie współfinansowana przez NFZ (1/3 opłaty miesięcznej pozostałe 2/3 pokrywa pacjent).
Taki horror jest powszechny i jest akceptowany społecznie w imię "dobra pacjenta". Nie wiem co to za demokracja i wolność, która wyrokiem sądowym może zmienić moją decyzję dotyczącą mojej osoby?!- gdzie tu można mówić o jakichkolwiek prawach pacjenta?! Ingerencja prawa w tego typu decyzje to jego ewidente nadużywanie graniczące z totalitaryzmem.
Moj Tata jest własnie po zabiegu amputacji obu nóg - nie chcę opisywać w jak perfidny sposób wymuszano na nim podpisanie zgody nas operacje: od presji wywieranej przez lekarzy ZOL, w którym przebywał (opłata miesięczna 5 tys zl) poprzez krzyki lekarza dyżurnego, który przyjmował na oddział zakarzeń nóg aż do podsuwania dokumentów do podpisania, których zwyczajnie nie widział (brak okularów); to jest powszechna praktyka i nazywa się "dla dobra pacjenta" - nie mamy żadnych praw!!! większość lekarzy to konformiści, których... rozwiń
Avatar
uchylają furtkę / 17 marca 2010 o 06:22
0
dziś przymusowa amputacja, jutro przmusowa aborcja, pojutrze przymusowa eutanazja.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 21:02
0
Podejmowane przez pacjenta decyzje chronione są przez Konstytucję RP i wiele ustaw, m. in. Ustawę o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta!
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:59
0
Człowiek ma prawo do samodecydowania o sobie. Jeśli lekarze przekazali mu informację o wszelkich możliwych formach leczenia i skutkach jego zaniechania, a pacjent podjął taką a nie inną decyzję, należy jego wolę uszanować.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:57
0
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, nie za także zbyt drogie a przy tym kosmetyka jest bardzo dobra ,z tym się normalnie żyje a nie ten pan cyki odstawia za przeproszeniem . bo on chce umrzeć i nie zgadza się na takie zabiegi. Wiem że to trudne ale nie ma wyjścia, potem żyje się normalnie. nie odczuwa sie niepełnosprawności, nawet można na rowerze jeździć biegać czy prowadzić samochód.
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, nie za także zbyt drogie a przy tym kosmetyka jest bardzo dobra ,z tym się normalnie żyj... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:51
0
po co chlopa na sile uszczesliwiac? moze nie chce byc dla nikogo ciezarem??
powinni uszanowac jego decyzje
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:08
0
A może by tak na próbę paniom sędziom poobcinać nogi albo coś jeszcze może na przykład jeszcze po jednej ręce i te panie zobaczą jak się żyje w takim stanie. Wówczas może przestałby ferować takie deb_ilne wyroki. Przecież ta prezes sądu z takim podejściem mogła się uchować tylko w Lubartowie z powodów o których śpiewał w piosence Andrzej Rosiewicz.
Avatar
kasia / 1 listopada 2011 o 09:30
0
[quote name='Gość' timestamp='1268769464' post='251285']
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, nie za także zbyt drogie a przy tym kosmetyka jest bardzo dobra ,z tym się normalnie żyje a nie ten pan cyki odstawia za przeproszeniem . bo on chce umrzeć i nie zgadza się na takie zabiegi. Wiem że to trudne ale nie ma wyjścia, potem żyje się normalnie. nie odczuwa sie niepełnosprawności, nawet można na rowerze jeździć biegać czy prowadzić samochód.
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1268769464' post='251285']
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, ni... rozwiń
Avatar
kasia / 1 listopada 2011 o 09:27
0
Moj Tata jest własnie po zabiegu amputacji obu nóg - nie chcę opisywać w jak perfidny sposób wymuszano na nim podpisanie zgody nas operacje: od presji wywieranej przez lekarzy ZOL, w którym przebywał (opłata miesięczna 5 tys zl) poprzez krzyki lekarza dyżurnego, który przyjmował na oddział zakarzeń nóg aż do podsuwania dokumentów do podpisania, których zwyczajnie nie widział (brak okularów); to jest powszechna praktyka i nazywa się "dla dobra pacjenta" - nie mamy żadnych praw!!! większość lekarzy to konformiści, których ostatnim celem działania jest poszanowanie cudzych praw. System tzw opieki zdrowotnej to zwykłe okrucieństwo, gdzie chętnie się amputuje ponieważ to zabieg wymagajacy bardzo ograniczonych umiejętności a jednocześnie wysoko wyceniany przez NFZ a późniejsza opieka (bez wzgledu na wysokość opłat wnoszonych przez pacjenta) ogranicza się do zmiany pieluch 3 razy na dobę i podawanie Trameel'u w koktajlu z przestarzałymi psychotropami. W ten sposób tzw "podopieczny", jest praktycznie ubezwłasnowolniony bez konieczności jakichkolwiek działań sądu. Jakiekolwiek próby wprowadzenia lekarza "z zewnątrz" w celu przeprowadzenia badań badań czy chociażby zwykłego spotkania z pacjentem połaczonym z wgladem w listy leków którymi jest skarmiany, kończą się szantażem pt" rozwiązanie umowy z ZOL". Moje doświadczenia dotyczą ZOL prywatnego, gdzie wysoka opłata jest jedynie współfinansowana przez NFZ (1/3 opłaty miesięcznej pozostałe 2/3 pokrywa pacjent).
Taki horror jest powszechny i jest akceptowany społecznie w imię "dobra pacjenta". Nie wiem co to za demokracja i wolność, która wyrokiem sądowym może zmienić moją decyzję dotyczącą mojej osoby?!- gdzie tu można mówić o jakichkolwiek prawach pacjenta?! Ingerencja prawa w tego typu decyzje to jego ewidente nadużywanie graniczące z totalitaryzmem.
Moj Tata jest własnie po zabiegu amputacji obu nóg - nie chcę opisywać w jak perfidny sposób wymuszano na nim podpisanie zgody nas operacje: od presji wywieranej przez lekarzy ZOL, w którym przebywał (opłata miesięczna 5 tys zl) poprzez krzyki lekarza dyżurnego, który przyjmował na oddział zakarzeń nóg aż do podsuwania dokumentów do podpisania, których zwyczajnie nie widział (brak okularów); to jest powszechna praktyka i nazywa się "dla dobra pacjenta" - nie mamy żadnych praw!!! większość lekarzy to konformiści, których... rozwiń
Avatar
uchylają furtkę / 17 marca 2010 o 06:22
0
dziś przymusowa amputacja, jutro przmusowa aborcja, pojutrze przymusowa eutanazja.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 21:02
0
Podejmowane przez pacjenta decyzje chronione są przez Konstytucję RP i wiele ustaw, m. in. Ustawę o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta!
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:59
0
Człowiek ma prawo do samodecydowania o sobie. Jeśli lekarze przekazali mu informację o wszelkich możliwych formach leczenia i skutkach jego zaniechania, a pacjent podjął taką a nie inną decyzję, należy jego wolę uszanować.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:57
0
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, nie za także zbyt drogie a przy tym kosmetyka jest bardzo dobra ,z tym się normalnie żyje a nie ten pan cyki odstawia za przeproszeniem . bo on chce umrzeć i nie zgadza się na takie zabiegi. Wiem że to trudne ale nie ma wyjścia, potem żyje się normalnie. nie odczuwa sie niepełnosprawności, nawet można na rowerze jeździć biegać czy prowadzić samochód.
Jestem z zawodu technikiem ortopeda, studiuje dodatkowo fizjoterapie, i amputacja nie znaczy wózek .
sa bardzo dobre protezy, wystarczy wiedzieć skad brać pieniądze . PCPR MOPR NFZ od tych instytucji można wziąć pieniądze i mieć naprawdę dobre protezy które zastępują utracone kończyny. Fakt co swoje to swoje ale czasem nie ma wyjścia, trzeba ratować życie , to jest najważniejsze. podudzie łatwo się protezuje i normalnie chodzi na takich protezach, nie za także zbyt drogie a przy tym kosmetyka jest bardzo dobra ,z tym się normalnie żyj... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:51
0
po co chlopa na sile uszczesliwiac? moze nie chce byc dla nikogo ciezarem??
powinni uszanowac jego decyzje
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 20:08
0
A może by tak na próbę paniom sędziom poobcinać nogi albo coś jeszcze może na przykład jeszcze po jednej ręce i te panie zobaczą jak się żyje w takim stanie. Wówczas może przestałby ferować takie deb_ilne wyroki. Przecież ta prezes sądu z takim podejściem mogła się uchować tylko w Lubartowie z powodów o których śpiewał w piosence Andrzej Rosiewicz.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 36 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!