Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 września 2010 r.
13:56
Edytuj ten wpis

300 tys. złotych na przeprowadzkę dla powodzian z Wilkowa

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 14 A A

Powodzianie z Wilkowa mogą dostać od państwa do 300 tys. zł na budowę nowych domów. Warunek jest jeden. Trzeba stawiać je wyżej. Na działkach, którym nie grozi zalanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pieniądze już przekazujemy samorządom – zapewniał wczoraj w Lublinie Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji – Chodzi o kwoty od 100 do 300 tys. zł na rodzinę. W ten sposób państwo weźmie udział w przenoszeniu mieszkańców na bezpieczne tereny.

Według ministra z takiej formy pomocy skorzystało już 400 osób w całym kraju. Ale dla samorządowców i mieszkańców gminy Wilków, to nowość. Do tej pory oferowano im jedynie 100 tys. zł na odbudowę zniszczonych domów. – Pierwszy raz o tym słyszę. Informacja o większej pomocy do nas nie dotarła – potwierdza Grzegorz Teresiński, wójt Wilkowa. – Widać zawiódł system przepływu informacji między urzędami.

Bo według wójta, stosownej informacji nie mieli także urzędnicy wojewody. – Jako przykład mogę podać rodzinę ze wsi Zarudki – dodaje Teresiński. – Zdecydowali się na przesiedlenie i prosili o pomoc w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Usłyszeli, że mogą dostać najwyżej 100 tys. zł.



Co na to urzędnicy wojewody? – Projekt jest dopiero przygotowywany. Czekamy na szczegółowe wytyczne – mówi Rafał Przech z biura prasowego LUW. – Kiedy tylko do nas dotrą, poinformujemy lokalne samorządy.

Według wójta gotowość przeprowadzki zgłosiło zaledwie 20 rodzin z całej gminy. Ale nie wiedzieli, że mogą otrzymać nawet 300 tys. zł na start. Teraz chętnych może być znacznie więcej.

– Takie pieniądze powinny wystarczyć. Nawet, jeśli trzeba będzie kupić nową działkę, to i tak zostanie na niewielki dom – mówi Monika Piątek ze wsi Majdany. – Tylko z tym opuszczeniem swojego miejsca może być kłopot. A poza tym ceny działek w okolicy mogą mocno podskoczyć. Podobnie, jak stawki za roboty budowlane. Jak tylko opadła woda, poszybowały w górę.

O ile pieniądze na inwestycje się znalazły, to nadal nie wiadomo, z czego powodzianie mają się utrzymywać. Większość żyła z sadów i chmielników. Niemal wszystkie uprawy są zniszczone a ich odtworzenie potrwa kilka lat. Minister odsyła powodzian do pomocy społecznej. – Kilkaset złotych zasiłku nie załatwi sprawy – komentują samorządowcy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ślepy / 22 września 2010 o 22:39
0
[quote name='niezwilkowa' date='22 wrzesień 2010 - 10:55 ' timestamp='1285145750' post='351118']
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczywistości. Jednak Holendrzy zrobili to mądrze i nam Polakom pozostało tylko uczyć się od nich lub od innych.
[/quote]

a Amerykanie wylądowali na Księżycu - Morze Północne i Wisła to dwie nieporównywalne sytuacje, gdzie masz na Powiślu morze, żeby zastosować holenderskie doświadczenia i wynalazki? Moja recepta jest prosta ale na pewno nie naiwna, i na dodatek w dłuższej perspektywie jest dużo tańsza niż wieczna iluzja obecnej ?ochrony przeciwpowodziowej?. Koncepcja odcięcia Wisły wałami od terenów zalewowych (bez budowy gigantycznych polderów w górze rzeki) to czysty idiotyzm ? każdy uczciwy hydrolog Ci to przyzna, A teraz nie ma już gdzie budować tych polderów bo wszystko jest już zainwestowane i zabudowane. A bez tego to wały mogą być i wysokie do Księżyca, reasumując czas się zbierać stąd z zabudową i użytkować teren jedynie rolniczo.
ahoj Powiślanie
[quote name='niezwilkowa' date='22 wrzesień 2010 - 10:55 ' timestamp='1285145750' post='351118']
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczywistości. Jednak Holendrzy zrobili to mądrze i nam Polakom pozostało tylko uczyć się od nich lub od innych.
[/quote]

a Amerykanie ... rozwiń
Avatar
niezwilkowa / 22 września 2010 o 10:55
0
[quote name='ślepy' date='21 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1285097350' post='350911']
... czas sie zbierać z terenu ukrodzionemu Wiśle ( wszystkim to wyjdzie na zdrowie , i podatnikom i Powiślanom)
ahoj Powiślanie
[/quote]
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczywistości. Jednak Holendrzy zrobili to mądrze i nam Polakom pozostało tylko uczyć się od nich lub od innych.
[quote name='ślepy' date='21 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1285097350' post='350911']
... czas sie zbierać z terenu ukrodzionemu Wiśle ( wszystkim to wyjdzie na zdrowie , i podatnikom i Powiślanom)
ahoj Powiślanie
[/quote]
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczyw... rozwiń
Avatar
ślepy / 21 września 2010 o 21:29
0
[quote name='darayavahuslbn' date='20 wrzesień 2010 - 15:05 ' timestamp='1284987923' post='350160']
Pogratulować głupoty jeżeli ktoś się na to nabierze ! Głupi Ci także, co wydają decyzje o pozwoleniu na budowe na terenach zalewowych a jeszcze głupsi Ci co na takich terenach się budują ! Kto za to wszystko zapłaci (nawet jeżeli taka kwotowo pomoc jest realana?) - oczywiście Podatnicy. Będziemy płacić za imbecyli, co za wczasu nie pomyśleli o wałach, za imbecyli urzędników co wydają decyzje o pozwoleniach na budowe oraz za tych co mieli parcie na budowe koło np. Wisły. Pogratulować wszystkim ! - BIEDY UMYSŁOWEJ.
[/quote]

najgłupsza to chyba była rada gminy, że uchwaliła taki plan miejscowego zagospodarowania, który zezwalał na budowanie wszystkiego i wszedzie, a przecież radę tworzą "najmądrzejsi" przedstawiciele powiślańskiej społeczności, to przecież plan miejscowy determinuje wszelkie póżniejsze decyzje ( np. pozwolenia na budowę), ale tego się nie widzi - najlepiej zwalić winę na rząd, melioracje , masonów, saperów, helikoptery i cyklistów, mam pytanie - czy radni nigdy nie stali na koronie wału i nie patrzyli na powiślańską "depresje"? wiara , że wały, (nawet najwspanialsze) ochronią Powiśle do dopiero przejaw biedy umysowej, czas sie zbierać z terenu ukrodzionemu Wiśle ( wszystkim to wyjdzie na zdrowie , i podatnikom i Powiślanom)
ahoj Powiślanie
[quote name='darayavahuslbn' date='20 wrzesień 2010 - 15:05 ' timestamp='1284987923' post='350160']
Pogratulować głupoty jeżeli ktoś się na to nabierze ! Głupi Ci także, co wydają decyzje o pozwoleniu na budowe na terenach zalewowych a jeszcze głupsi Ci co na takich terenach się budują ! Kto za to wszystko zapłaci (nawet jeżeli taka kwotowo pomoc jest realana?) - oczywiście Podatnicy. Będziemy płacić za imbecyli, co za wczasu nie pomyśleli o wałach, za imbecyli urzędników co wydają decyzje o pozw... rozwiń
Avatar
pyton / 21 września 2010 o 10:06
0
Tyle tragedii przez nieudolnych. Głównym sprawcą jest Melioracja i żadne usprawiedliwienia ich nie pomogą. Będą mataczyć, kpić aby się utrzymać przy żłobie. To partia chłopska tam rządzi, chłopy w garniturach, których trza wypier***ić daleko stąd. Teresiński z nimi pił, niech teraz nie udaje niewiniątka, ale kredyty ma do spłacenia, to trzeba się tłumaczyć. Jak znowu wybiorą tego pana i PSL to trza brać kasę i wyjazd.
Avatar
Josef46 / 21 września 2010 o 07:03
0
Zaczął się już koncert kłamstw.Miller już naobiecywał na południu Polski,a teraz przyjechał do Lublina.Dlaczego nie przekazaŁ stosownego dokumentu na dofinansowanie powodzian,tylko"powiedział"?.TUSK POWIEDZIAŁ,że brak jest 19 mld zŁ z 22 mld,ktore należy wypłacić!W Wilkowie jeszcze nie wypłacono wszystkich pieniędzy należnych po 6000 zł.Po przechodzi już wszelkie granice kłamstwa.Jak można sobie robić reklamę na ludzkim nieszczęściu???Cała ta paczka hazardzistów musi odejść,aby już nigdy nie zaśmiecać środowiska politycznego!!!!
Avatar
tdh / 20 września 2010 o 20:17
0
głosowali na teresińskiego, który swoją nieudolnością ich zalał. teraz powinni mu podziękować i odesłać do opola, a nie mieć do wszystkich pretensje
Avatar
myslacy / 20 września 2010 o 16:55
0
w wikowie glosowali w 90% na kaczora to nie im teraz do kase.
Avatar
zbyslew / 20 września 2010 o 16:48
0
-ładowanie kasy w błoto,bo jak przyjdzie następna powódź i zatopi wyremontowane domy to znowu upomną się o pomoc.A to są nasze podatki a nie pieniądze rządu.
Avatar
ona maria / 20 września 2010 o 16:00
0
http://www.webyscan.com
Avatar
Pyzdra / 20 września 2010 o 15:51
0
[quote name='Powodzi_mi_się' date='20 wrzesień 2010 - 14:19 ' timestamp='1284985155' post='350136']
Już widać że wybory zbliżają się wielkimi krokami bo rząd sobie przypomniał o powodzianach. Po prezydenckich całkowicie przestali się przejmować ich sytuacją a teraz znów nagle obiecują kosmicznej wysokości pomoc. Kto się na to nabierze?
[/quote]
TYS PROWDA!!
Avatar
ślepy / 22 września 2010 o 22:39
0
[quote name='niezwilkowa' date='22 wrzesień 2010 - 10:55 ' timestamp='1285145750' post='351118']
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczywistości. Jednak Holendrzy zrobili to mądrze i nam Polakom pozostało tylko uczyć się od nich lub od innych.
[/quote]

a Amerykanie wylądowali na Księżycu - Morze Północne i Wisła to dwie nieporównywalne sytuacje, gdzie masz na Powiślu morze, żeby zastosować holenderskie doświadczenia i wynalazki? Moja recepta jest prosta ale na pewno nie naiwna, i na dodatek w dłuższej perspektywie jest dużo tańsza niż wieczna iluzja obecnej ?ochrony przeciwpowodziowej?. Koncepcja odcięcia Wisły wałami od terenów zalewowych (bez budowy gigantycznych polderów w górze rzeki) to czysty idiotyzm ? każdy uczciwy hydrolog Ci to przyzna, A teraz nie ma już gdzie budować tych polderów bo wszystko jest już zainwestowane i zabudowane. A bez tego to wały mogą być i wysokie do Księżyca, reasumując czas się zbierać stąd z zabudową i użytkować teren jedynie rolniczo.
ahoj Powiślanie
[quote name='niezwilkowa' date='22 wrzesień 2010 - 10:55 ' timestamp='1285145750' post='351118']
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczywistości. Jednak Holendrzy zrobili to mądrze i nam Polakom pozostało tylko uczyć się od nich lub od innych.
[/quote]

a Amerykanie ... rozwiń
Avatar
niezwilkowa / 22 września 2010 o 10:55
0
[quote name='ślepy' date='21 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1285097350' post='350911']
... czas sie zbierać z terenu ukrodzionemu Wiśle ( wszystkim to wyjdzie na zdrowie , i podatnikom i Powiślanom)
ahoj Powiślanie
[/quote]
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczywistości. Jednak Holendrzy zrobili to mądrze i nam Polakom pozostało tylko uczyć się od nich lub od innych.
[quote name='ślepy' date='21 wrzesień 2010 - 21:29 ' timestamp='1285097350' post='350911']
... czas sie zbierać z terenu ukrodzionemu Wiśle ( wszystkim to wyjdzie na zdrowie , i podatnikom i Powiślanom)
ahoj Powiślanie
[/quote]
Holendrzy bardzo dużo terenów "ukradli" Morzu Północnemu .Czy oni także powinni się zbierać ?
Sprawa jest na tyle poważna i skomplikowana,że proste i naiwne czasami recepty internautów na jej rozwiązanie jako wirtualne nie przystają do rzeczyw... rozwiń
Avatar
ślepy / 21 września 2010 o 21:29
0
[quote name='darayavahuslbn' date='20 wrzesień 2010 - 15:05 ' timestamp='1284987923' post='350160']
Pogratulować głupoty jeżeli ktoś się na to nabierze ! Głupi Ci także, co wydają decyzje o pozwoleniu na budowe na terenach zalewowych a jeszcze głupsi Ci co na takich terenach się budują ! Kto za to wszystko zapłaci (nawet jeżeli taka kwotowo pomoc jest realana?) - oczywiście Podatnicy. Będziemy płacić za imbecyli, co za wczasu nie pomyśleli o wałach, za imbecyli urzędników co wydają decyzje o pozwoleniach na budowe oraz za tych co mieli parcie na budowe koło np. Wisły. Pogratulować wszystkim ! - BIEDY UMYSŁOWEJ.
[/quote]

najgłupsza to chyba była rada gminy, że uchwaliła taki plan miejscowego zagospodarowania, który zezwalał na budowanie wszystkiego i wszedzie, a przecież radę tworzą "najmądrzejsi" przedstawiciele powiślańskiej społeczności, to przecież plan miejscowy determinuje wszelkie póżniejsze decyzje ( np. pozwolenia na budowę), ale tego się nie widzi - najlepiej zwalić winę na rząd, melioracje , masonów, saperów, helikoptery i cyklistów, mam pytanie - czy radni nigdy nie stali na koronie wału i nie patrzyli na powiślańską "depresje"? wiara , że wały, (nawet najwspanialsze) ochronią Powiśle do dopiero przejaw biedy umysowej, czas sie zbierać z terenu ukrodzionemu Wiśle ( wszystkim to wyjdzie na zdrowie , i podatnikom i Powiślanom)
ahoj Powiślanie
[quote name='darayavahuslbn' date='20 wrzesień 2010 - 15:05 ' timestamp='1284987923' post='350160']
Pogratulować głupoty jeżeli ktoś się na to nabierze ! Głupi Ci także, co wydają decyzje o pozwoleniu na budowe na terenach zalewowych a jeszcze głupsi Ci co na takich terenach się budują ! Kto za to wszystko zapłaci (nawet jeżeli taka kwotowo pomoc jest realana?) - oczywiście Podatnicy. Będziemy płacić za imbecyli, co za wczasu nie pomyśleli o wałach, za imbecyli urzędników co wydają decyzje o pozw... rozwiń
Avatar
pyton / 21 września 2010 o 10:06
0
Tyle tragedii przez nieudolnych. Głównym sprawcą jest Melioracja i żadne usprawiedliwienia ich nie pomogą. Będą mataczyć, kpić aby się utrzymać przy żłobie. To partia chłopska tam rządzi, chłopy w garniturach, których trza wypier***ić daleko stąd. Teresiński z nimi pił, niech teraz nie udaje niewiniątka, ale kredyty ma do spłacenia, to trzeba się tłumaczyć. Jak znowu wybiorą tego pana i PSL to trza brać kasę i wyjazd.
Avatar
Josef46 / 21 września 2010 o 07:03
0
Zaczął się już koncert kłamstw.Miller już naobiecywał na południu Polski,a teraz przyjechał do Lublina.Dlaczego nie przekazaŁ stosownego dokumentu na dofinansowanie powodzian,tylko"powiedział"?.TUSK POWIEDZIAŁ,że brak jest 19 mld zŁ z 22 mld,ktore należy wypłacić!W Wilkowie jeszcze nie wypłacono wszystkich pieniędzy należnych po 6000 zł.Po przechodzi już wszelkie granice kłamstwa.Jak można sobie robić reklamę na ludzkim nieszczęściu???Cała ta paczka hazardzistów musi odejść,aby już nigdy nie zaśmiecać środowiska politycznego!!!!
Avatar
tdh / 20 września 2010 o 20:17
0
głosowali na teresińskiego, który swoją nieudolnością ich zalał. teraz powinni mu podziękować i odesłać do opola, a nie mieć do wszystkich pretensje
Avatar
myslacy / 20 września 2010 o 16:55
0
w wikowie glosowali w 90% na kaczora to nie im teraz do kase.
Avatar
zbyslew / 20 września 2010 o 16:48
0
-ładowanie kasy w błoto,bo jak przyjdzie następna powódź i zatopi wyremontowane domy to znowu upomną się o pomoc.A to są nasze podatki a nie pieniądze rządu.
Avatar
ona maria / 20 września 2010 o 16:00
0
http://www.webyscan.com
Avatar
Pyzdra / 20 września 2010 o 15:51
0
[quote name='Powodzi_mi_się' date='20 wrzesień 2010 - 14:19 ' timestamp='1284985155' post='350136']
Już widać że wybory zbliżają się wielkimi krokami bo rząd sobie przypomniał o powodzianach. Po prezydenckich całkowicie przestali się przejmować ich sytuacją a teraz znów nagle obiecują kosmicznej wysokości pomoc. Kto się na to nabierze?
[/quote]
TYS PROWDA!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 30 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!