Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 kwietnia 2010 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Apel lubelskich przedsiębiorców do rządu: Mamy najgorsze drogi w Polsce

0 23 A A

Szefowie lubelskich organizacji przedsiębiorców i pracodawców proszę premiera i ministra infrastruktury o zajęcie się drogami na Lubelszczyźnie. - Dróg, w tak tragicznym stanie nie ma już żaden inny region Polski – piszą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod listem podpisali się przedstawiciele m.in. Lubelski Związek Pracodawców, Lubelski Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza i Regionalna Izba Turystyki. Chcą by rząd doprowadził do odnowienia drogi krajowej nr 19 na odcinku Lublin-Kraśnik oraz drogi krajowej nr 74 na odcinku Kraśnik-Annopol.

– Realizacja tych inwestycji miała się rozpocząć w 2009 roku, a według posiadanych przez nas informacji nie ma szans na ich rozpoczęcie w roku 2010 – tłumaczy Andrzej Kozłowski, dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej.

Przedsiębiorcy alarmują: oba odcinki są jedynym połączeniem Lublina w kierunku Kielc, Krakowa oraz wielu miast Śląska. Droga krajowa nr 19 jest częścią popularnego szlaku, którym samochody jadą z Państw Nadbałtyckich na Słowację i Węgry. Obie drogi są także bardzo ważnym korytarzem łączącym centralną i południową Polskę z Białorusią i Ukrainą.

– Nawierzchnia wspomnianych odcinków dróg nie była modernizowana od ponad 20 lat! Panie Premierze, tak ważnych gospodarczo dróg, w tak tragicznym stanie nie ma już żaden inny region Polski – grzmią przedsiębiorcy.

Drogowcy mówią, że wspominany odcinek „dziewiętnastki” czeka na remont od lat.

– I jest z roku na rok przekładany, bo jest dokumentacja, ale braku pieniędzy. W ubiegłym roku mieliśmy informację, że modernizacja nawierzchni będzie robiona. Jednak fundusze zostały obcięte lub przekazane na budowę autostrad - tłumaczy Krzysztof Nalewajko rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Natomiast w czwartek drogowcy powiedzą o planowanej inwestycji na drodze nr 74 między Annopolem a Gościeradowem.

W wystąpieniu mowa jest także o opóźnieniu budowy drogi ekspresowej S19. – Mimo składanych przez Ministerstwo Infrastruktury deklaracji o utworzeniu spółki w celu przyspieszenia inwestycji, powołany został jedynie pełnomocnik, który ma ją utworzyć – dodaje Kozłowski.


Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
witek / 28 kwietnia 2010 o 14:57
0
klekot napisał:
Ten to potrafi... z gumowym chujem się pokazywać i małpki opróżniać na ulicy

Mnie się wydaje, że to jest koń trojański jakieś innej partii. No bo zobaczcie jaka jest głęboka symbolika tej całej sytuacji. Oto członek partii kojarzony jest ze sztucznym członkiem, który jest w stanie zaspokoić dzikie żądze, który może służyć do zabawy i wygłupów, ale niczego nie rozmnoży, nie może być użyty do zaspokojenia podstawowej potrzeby fizjologicznej. Jest więc zwykłym gadżetem, który można wypieprzyć na śmietnik, gdy się znudzi. I to należy zrobić przy okazji nadchodzących wyborów. A wybrać prawdziwego członka... oby tylko nie chuja

Mnie się wydaje, że to jest koń trojański jakieś innej partii. No bo zobaczcie jaka jest głęboka symbolika tej całej sytuacji. Oto członek partii kojarzony jest ze sztucznym członkiem, który jest w stanie zaspokoić dzikie żądze, który może służyć do zabawy i wygłupów, ale niczego nie rozmnoży, nie może być użyty do zaspokojenia podstawowej potrzeby fizjologicznej. Jest więc zwykłym gadżetem, który można wypieprzyć na śmietnik, gdy się znudzi. I to należy zrobić przy okazji nadchodzących wyborów. A wybrać prawdziwego człon... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2010 o 23:42
0
Powiem tak , pomimo że jestem za Pis to powiem że to za PO moje miasto więcej zyskało .Tka jak ktoś pisał .Pis duzo obiecywało i tyle .Palikot powinien być powieszony na zamku królewskim za swoją głupotę , a Lublin zburzony .Jak można był wybrać takiego deb***a na swojego przedstawiciela w rządzie ;/Lublinianie gidze wy macie głowy ??
Avatar
Pytam / 27 kwietnia 2010 o 22:44
0
Wśiśtko dla Lubelścizny - obiecywał Jasio Nikodem P. - herbu gumowy fajfus w 2006 roku.
Gdzie jest dzisiaj? co zrobił, żeby to zadupie UE zaczęło doganiać świat cywilizowany? Gdzie są obiecywane inwestycje (np. Husqvarna), gdzie nowe inwestycje w miejsce zlikwidowanych zakładów?
Avatar
Mario / 27 kwietnia 2010 o 21:52
0
malone napisał:
tak trzymaj a za niedługo to miasto stanie sie największym skansenem w Europie.


Przeważnie widać po radnych z PIS jak rowijają to miasto. Wiele inwestycji jest blokowane - budowa komlekus handlowego na poligonie (wiadukt ze skrzyżowaniem z Ducha), przystań nad zalewem itd itp... Więc pomyśl najpierw co piszesz. Może przez 10 lat Pruszkowskiego byliśmy krainą mlekiem i miodem płynącą???
Avatar
Business owner / 27 kwietnia 2010 o 21:21
0
Teraz dopiero to dostrzegliscie?
Nie do premiera pisac trzeba a bojkotowac towarzysko, firmowo i instytucjonalnie odpowiedzialnych za istniejacy stan rzeczy.
Klepcie po plecach, autoryzujcie i uwiarygadniajcie ich dalej przy wspolnych stolach i na tylnych siedzeniach sluzbowych aut, a gwarantuje Wam, ze za rok juz nawet jednego 100 metrowego odcinaka drogi spelniajacej wymogi drog krajowych w calym regionie nie bedzie!

Pora stuknac sie piescia we wlasne piersi i krzyknac - moja wspolwina, moja wspolwina, moja wspolwina.

Szybkosc eksploatacyjnego i atmosferycznego niszczenia nawierzchni jest wielokrotnie wieksza niz zdolnosc jej naprawy, ze o budowaniu nowych drog lub wbudowywaniu warstw scieralnych nie wspomne.

Za rok, dwa pies z kulawa noga tu nie zawita. Treaz idzta i w spocie za 6,6 tysiaca via 1 sekunda sie pokazta - biznesmeny od siedmiu bolesci.
Teraz dopiero to dostrzegliscie?
Nie do premiera pisac trzeba a bojkotowac towarzysko, firmowo i instytucjonalnie odpowiedzialnych za istniejacy stan rzeczy.
Klepcie po plecach, autoryzujcie i uwiarygadniajcie ich dalej przy wspolnych stolach i na tylnych siedzeniach sluzbowych aut, a gwarantuje Wam, ze za rok juz nawet jednego 100 metrowego odcinaka drogi spelniajacej wymogi drog krajowych w calym regionie nie bedzie!

Pora stuknac sie piescia we wlasne piersi i krzyknac - moja wspolwina, moja wspolwina, moja w... rozwiń
Avatar
malone / 27 kwietnia 2010 o 20:41
0
Mario napisał:
A jak bym na PiS to by mi chyba ręka uschła... Jedni warci drugich. Już za PiS mieliśmy siedzibę PGE patykiem pisaną i wiele wiele innych atrakcji


tak trzymaj a za niedługo to miasto stanie sie największym skansenem w Europie.
Avatar
antyPOPiS / 27 kwietnia 2010 o 20:39
0
Za to LUbelszczyzna może się POchwalić najbardziej skandalizującym POsłem od opluwania i wibratorów, PoSLem POetą Stefanieukiem z Drelowa od dowciPOw w komisji hazardowej co nawet jednego pytania sensownego nie POtrafi sformułować i wybitnym specjalistą drogownikiem Żmijanem. A może PO-PSL wie, że wkrótce tereny na wschód od Wisły zajmię zaborca to i PO co inwestować.
Avatar
były lubelak / 27 kwietnia 2010 o 20:33
0
A po co moherowej ciemnocie lubelskiej drogi. Przecież do kościoła chodnikami można chodzić.
Avatar
Mario / 27 kwietnia 2010 o 20:21
0
A jak bym na PiS to by mi chyba ręka uschła... Jedni warci drugich. Już za PiS mieliśmy siedzibę PGE patykiem pisaną i wiele wiele innych atrakcji
Avatar
POsłowie / 27 kwietnia 2010 o 20:13
0
No przecież mamy wspaniałych posłów z Lubelszczyzny. Pan Palikot taki mądry, pyskaty a dla regionu co zrobił? Wyborcy i wyznawcy PO powiedzcie? Jedną rzecz którą załatwił Palikot? A posłanka Mucha? Jedyne co to wzięła udział w debacie pt.:"Leżę i pachnę". Ludzie na kogo wy głosujecie? Nie miałbym czelności spojrzeć w lustro gdybym głosował na PO.
Avatar
witek / 28 kwietnia 2010 o 14:57
0
klekot napisał:
Ten to potrafi... z gumowym chujem się pokazywać i małpki opróżniać na ulicy

Mnie się wydaje, że to jest koń trojański jakieś innej partii. No bo zobaczcie jaka jest głęboka symbolika tej całej sytuacji. Oto członek partii kojarzony jest ze sztucznym członkiem, który jest w stanie zaspokoić dzikie żądze, który może służyć do zabawy i wygłupów, ale niczego nie rozmnoży, nie może być użyty do zaspokojenia podstawowej potrzeby fizjologicznej. Jest więc zwykłym gadżetem, który można wypieprzyć na śmietnik, gdy się znudzi. I to należy zrobić przy okazji nadchodzących wyborów. A wybrać prawdziwego członka... oby tylko nie chuja

Mnie się wydaje, że to jest koń trojański jakieś innej partii. No bo zobaczcie jaka jest głęboka symbolika tej całej sytuacji. Oto członek partii kojarzony jest ze sztucznym członkiem, który jest w stanie zaspokoić dzikie żądze, który może służyć do zabawy i wygłupów, ale niczego nie rozmnoży, nie może być użyty do zaspokojenia podstawowej potrzeby fizjologicznej. Jest więc zwykłym gadżetem, który można wypieprzyć na śmietnik, gdy się znudzi. I to należy zrobić przy okazji nadchodzących wyborów. A wybrać prawdziwego człon... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2010 o 23:42
0
Powiem tak , pomimo że jestem za Pis to powiem że to za PO moje miasto więcej zyskało .Tka jak ktoś pisał .Pis duzo obiecywało i tyle .Palikot powinien być powieszony na zamku królewskim za swoją głupotę , a Lublin zburzony .Jak można był wybrać takiego deb***a na swojego przedstawiciela w rządzie ;/Lublinianie gidze wy macie głowy ??
Avatar
Pytam / 27 kwietnia 2010 o 22:44
0
Wśiśtko dla Lubelścizny - obiecywał Jasio Nikodem P. - herbu gumowy fajfus w 2006 roku.
Gdzie jest dzisiaj? co zrobił, żeby to zadupie UE zaczęło doganiać świat cywilizowany? Gdzie są obiecywane inwestycje (np. Husqvarna), gdzie nowe inwestycje w miejsce zlikwidowanych zakładów?
Avatar
Mario / 27 kwietnia 2010 o 21:52
0
malone napisał:
tak trzymaj a za niedługo to miasto stanie sie największym skansenem w Europie.


Przeważnie widać po radnych z PIS jak rowijają to miasto. Wiele inwestycji jest blokowane - budowa komlekus handlowego na poligonie (wiadukt ze skrzyżowaniem z Ducha), przystań nad zalewem itd itp... Więc pomyśl najpierw co piszesz. Może przez 10 lat Pruszkowskiego byliśmy krainą mlekiem i miodem płynącą???
Avatar
Business owner / 27 kwietnia 2010 o 21:21
0
Teraz dopiero to dostrzegliscie?
Nie do premiera pisac trzeba a bojkotowac towarzysko, firmowo i instytucjonalnie odpowiedzialnych za istniejacy stan rzeczy.
Klepcie po plecach, autoryzujcie i uwiarygadniajcie ich dalej przy wspolnych stolach i na tylnych siedzeniach sluzbowych aut, a gwarantuje Wam, ze za rok juz nawet jednego 100 metrowego odcinaka drogi spelniajacej wymogi drog krajowych w calym regionie nie bedzie!

Pora stuknac sie piescia we wlasne piersi i krzyknac - moja wspolwina, moja wspolwina, moja wspolwina.

Szybkosc eksploatacyjnego i atmosferycznego niszczenia nawierzchni jest wielokrotnie wieksza niz zdolnosc jej naprawy, ze o budowaniu nowych drog lub wbudowywaniu warstw scieralnych nie wspomne.

Za rok, dwa pies z kulawa noga tu nie zawita. Treaz idzta i w spocie za 6,6 tysiaca via 1 sekunda sie pokazta - biznesmeny od siedmiu bolesci.
Teraz dopiero to dostrzegliscie?
Nie do premiera pisac trzeba a bojkotowac towarzysko, firmowo i instytucjonalnie odpowiedzialnych za istniejacy stan rzeczy.
Klepcie po plecach, autoryzujcie i uwiarygadniajcie ich dalej przy wspolnych stolach i na tylnych siedzeniach sluzbowych aut, a gwarantuje Wam, ze za rok juz nawet jednego 100 metrowego odcinaka drogi spelniajacej wymogi drog krajowych w calym regionie nie bedzie!

Pora stuknac sie piescia we wlasne piersi i krzyknac - moja wspolwina, moja wspolwina, moja w... rozwiń
Avatar
malone / 27 kwietnia 2010 o 20:41
0
Mario napisał:
A jak bym na PiS to by mi chyba ręka uschła... Jedni warci drugich. Już za PiS mieliśmy siedzibę PGE patykiem pisaną i wiele wiele innych atrakcji


tak trzymaj a za niedługo to miasto stanie sie największym skansenem w Europie.
Avatar
antyPOPiS / 27 kwietnia 2010 o 20:39
0
Za to LUbelszczyzna może się POchwalić najbardziej skandalizującym POsłem od opluwania i wibratorów, PoSLem POetą Stefanieukiem z Drelowa od dowciPOw w komisji hazardowej co nawet jednego pytania sensownego nie POtrafi sformułować i wybitnym specjalistą drogownikiem Żmijanem. A może PO-PSL wie, że wkrótce tereny na wschód od Wisły zajmię zaborca to i PO co inwestować.
Avatar
były lubelak / 27 kwietnia 2010 o 20:33
0
A po co moherowej ciemnocie lubelskiej drogi. Przecież do kościoła chodnikami można chodzić.
Avatar
Mario / 27 kwietnia 2010 o 20:21
0
A jak bym na PiS to by mi chyba ręka uschła... Jedni warci drugich. Już za PiS mieliśmy siedzibę PGE patykiem pisaną i wiele wiele innych atrakcji
Avatar
POsłowie / 27 kwietnia 2010 o 20:13
0
No przecież mamy wspaniałych posłów z Lubelszczyzny. Pan Palikot taki mądry, pyskaty a dla regionu co zrobił? Wyborcy i wyznawcy PO powiedzcie? Jedną rzecz którą załatwił Palikot? A posłanka Mucha? Jedyne co to wzięła udział w debacie pt.:"Leżę i pachnę". Ludzie na kogo wy głosujecie? Nie miałbym czelności spojrzeć w lustro gdybym głosował na PO.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 390 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!