Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 października 2009 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Bełżyce: Radni skazują rodziny na baraki

0 36 A A

15 rodzin mieszka w dwóch barakach, pamiętających II wojnę światową. Ludzie żyją w skandalicznych warunkach, bo w Bełżycach nie ma dla nich innego miejsca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy mówią, że baraki przyjechały w latach 50. z byłego obozu na Majdanku. W pomieszczeniach brakuje okien, a ze ścian odpada tynk. Wszędzie dziury, grzyb, pleśń i wilgoć. W takich warunkach wielodzietne rodziny mieszkają już od kilkudziesięciu lat.

Pani Krystyna ma 62 lata. Zamieszkała w barakach, gdy chodziła do szóstej klasy. – Miało być tylko na pięć lat, a jest do dziś – oburza się kobieta. Choruje na astmę. Żyje z zasiłku chorobowego: 440 złotych.
– Wilgoć tu wszędzie ogromna i pełno szczurów – mówi pani Urszula, także mieszkanka baraków.

– A dziury w ścianach baraku to takie, że psy niedługo będą do pokoju wchodzić – dodaje pani Krystyna. – Pod wersalką woda i pleśń. Nie ma gdzie ciuchów trzymać, bo gniją od wilgoci. Okna nie otwieram, bo się nie da. Za komuny to przynajmniej okna poprawili, a teraz władze się nami w ogóle nie interesują.

Władze miasta twierdzą, że remont budynków się nie opłaca. Podkreślają, że lokatorzy baraków powinni się jak najszybciej wyprowadzić. Wspólnie z radnymi szukają miejsca na nowe mieszkania socjalne. Ale znaleźć nie potrafią.

– Już w poprzedniej kadencji zajmowaliśmy się tym i chcieliśmy znaleźć lokale – przyznaje Grzegorz Wiedelski, radny z Bełżyc.

– Jesteśmy już zmęczeni obietnicami – mówi pani Krystyna. – Zajmą się nami dopiero, jak się komuś dach na głowę zawali!

– I mi zaczyna brakować cierpliwości – przyznaje Stanisław Pluta, przewodniczący Komisji Mieszkaniowej w bełżyckiej Radzie Miasta. Zaproponował budowę mieszkań przy ul. Przemysłowej: My, jako radni, powinniśmy być za tym, aby ludzi z baraków wyprowadzić i zapewnić im godne warunki!
Ale przy ulicy Przemysłowej lokatorzy baraków nie zamieszkają, bo tam jest przemysł i nie mogą powstać budynki mieszkalne.

– Jeżeli lokalizacja zaproponowana przeze mnie nie spełnia warunków, to proponuję, aby przenieść urzędników na Przemysłową, a zakwaterować ludzi z baraków w budynku Urzędu Miasta – mówi oburzony Pluta.

– Po prostu brakuje dobrej woli – mówi radny Stanisław Wieczorkiewicz. – Bo przemysł na Przemysłowej jest już tylko z nazwy.

Zbigniew Król, przewodniczący Rady Miejskiej rozkłada ręce i tłumaczy: Nadal mamy problemy ze znalezieniem budynku socjalnego. Dlatego powinniśmy znaleźć kilka lokalizacji, sprawdzić czy spełniają warunki. Może z którąś trafimy.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GOŚĆ / 17 lipca 2013 o 19:27
0

DOBRZE MÓWISZ GELO NIE MIESZKAM TAM ALE PRZEJEŻDZAŁEM I TAK JEBAŁO ŻE SIĘ WYTRZYMAĆ NIE DAŁO

Avatar
Gelo / 16 lipca 2013 o 13:18
0

WYPIERDLAC Z TYMI BARAKUSAMI SRAJA DO RZEKI KURWA SMIERDZI NA CALEJ ZAMKOWEJ WON BARAKUSY JEBANE ! !

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 16 lipca 2013 o 12:29
0

Wypier***ić to dziadostwo tam z skąd przyszło---->Wojciechów
Chleją cały dzień w parku nic nie robią pierdzą srają i rzygają gdzie popadnie!!!
Mieszkania? Jakie qrwa mieszkania? Niech sprzedadzą samochody telewizory komputery i kupią za swoje pieniądze mieszkanie!
Brawo panie Pluta Brawo panie Król dejta im mieszkania Kutosy!!! Będziecie na drugą kadencje! Powodzenia życzę. Pozdrawiam

JUDE ???

JUDE ???

rozwiń
Avatar
czytelnik / 16 lipca 2013 o 12:24
0

BEŁŻYCE ---- BRAK PERSPEKTYW  NA DALSZE ŻYCIE DLA MŁODYCH LUDZI ALBO STĄD UCIEKNIESZ ALBO MOŻESZ SIĘ POWIESIĆ BO NIC TU NIE OSIĄGNIESZ NIGDY W ŻYCIU PAMIĘTAJCIE O TYM

Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 o 20:15
0
Gość napisał:
do GOSCIE nierob to jestes ty hehe a w barakach mieszkam ja studniuje psycholegie i widac siadlo ci cos na rozum wiec nie potrafie dalej ci pisac i znizac sie do twojego poziomu buhaha

nie wnikam czy ktokolwiek jest z owych mieszkancow zdolny do studiowania psychologii na normalnej uczelni.

wiekszosc jednak to studiuje, lecz psychodelie po 'mozgotrzepach'. i w tej materii studenci z nich bardzo wnikliwi i sumienni. malo, ktory nie zjawia sie codziennie rano na znanym plenerowym wydziale w miejskim parku.

nie wnikam czy ktokolwiek jest z owych mieszkancow zdolny do studiowania psychologii na normalnej uczelni.

wiekszosc jednak to studiuje, lecz psychodelie po 'mozgotrzepach'. i w tej materii studenci z nich bardzo wnikliwi i sumienni. malo, ktory nie zjawia sie codziennie rano na znanym plenerowym wydziale w miejskim parku. rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 12:19
0
do GOSCIE nierob to jestes ty hehe a w barakach mieszkam ja studniuje psycholegie i widac siadlo ci cos na rozum wiec nie potrafie dalej ci pisac i znizac sie do twojego poziomu buhaha
Avatar
bogacz / 1 grudnia 2009 o 12:15
0
ludzie jakie wyglupoty piszecie hehe
Avatar
ramzes / 30 listopada 2009 o 10:30
0
Przenieść ich do Czeczenii (byłego hotelu przy Spomaszu).
Avatar
bogacz / 24 listopada 2009 o 19:57
0
do elo podaj swoje gg chetnie z toba podyskutuje na ten temat bo dobrze piszesz :)
Avatar
elo / 10 listopada 2009 o 11:33
0
Co wy ku*** wiecie sami sobie przyjdzcie tu mieszkac a dopiero pozniej wypowiadac sie na ten temat!! a wy skad macie mieszkania jak nie z gminy!!?? komu lapowki dajecie?? nie znaczy ze z barakow to juz dziad,pijak i nie rob!! a na blokach to nie ma pijakow co drugi poda jak kawka od spirolu!! internetu czy satelit to wy nie macie?? a myslicie ze to za butelki po piwie?? a radni to gdzie wywoża smieci NA BARAKI a pozniej wlasnie tego typu uwagi sie slyszy!! a myslicie ze prad na barakach to tanszy lub gaz? darmo tego nikt nie daje!! remonty robi sie tu co sezon za własne piniadze i tak to leciało pojeby!!!!!!!!! a jak do czrnej roboty to gdzie szukacie ?? ooo własnie na BARAKACH!!!! A WIEC DASWIDANIA SPOLECZNIAKI!!!!!!! WYpier***AC NA WYBORY LIZAC DUPY!!!!!!!!
Co wy ku*** wiecie sami sobie przyjdzcie tu mieszkac a dopiero pozniej wypowiadac sie na ten temat!! a wy skad macie mieszkania jak nie z gminy!!?? komu lapowki dajecie?? nie znaczy ze z barakow to juz dziad,pijak i nie rob!! a na blokach to nie ma pijakow co drugi poda jak kawka od spirolu!! internetu czy satelit to wy nie macie?? a myslicie ze to za butelki po piwie?? a radni to gdzie wywoża smieci NA BARAKI a pozniej wlasnie tego typu uwagi sie slyszy!! a myslicie ze prad na barakach to tanszy lub ... rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 17 lipca 2013 o 19:27
0

DOBRZE MÓWISZ GELO NIE MIESZKAM TAM ALE PRZEJEŻDZAŁEM I TAK JEBAŁO ŻE SIĘ WYTRZYMAĆ NIE DAŁO

Avatar
Gelo / 16 lipca 2013 o 13:18
0

WYPIERDLAC Z TYMI BARAKUSAMI SRAJA DO RZEKI KURWA SMIERDZI NA CALEJ ZAMKOWEJ WON BARAKUSY JEBANE ! !

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 16 lipca 2013 o 12:29
0

Wypier***ić to dziadostwo tam z skąd przyszło---->Wojciechów
Chleją cały dzień w parku nic nie robią pierdzą srają i rzygają gdzie popadnie!!!
Mieszkania? Jakie qrwa mieszkania? Niech sprzedadzą samochody telewizory komputery i kupią za swoje pieniądze mieszkanie!
Brawo panie Pluta Brawo panie Król dejta im mieszkania Kutosy!!! Będziecie na drugą kadencje! Powodzenia życzę. Pozdrawiam

JUDE ???

JUDE ???

rozwiń
Avatar
czytelnik / 16 lipca 2013 o 12:24
0

BEŁŻYCE ---- BRAK PERSPEKTYW  NA DALSZE ŻYCIE DLA MŁODYCH LUDZI ALBO STĄD UCIEKNIESZ ALBO MOŻESZ SIĘ POWIESIĆ BO NIC TU NIE OSIĄGNIESZ NIGDY W ŻYCIU PAMIĘTAJCIE O TYM

Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 o 20:15
0
Gość napisał:
do GOSCIE nierob to jestes ty hehe a w barakach mieszkam ja studniuje psycholegie i widac siadlo ci cos na rozum wiec nie potrafie dalej ci pisac i znizac sie do twojego poziomu buhaha

nie wnikam czy ktokolwiek jest z owych mieszkancow zdolny do studiowania psychologii na normalnej uczelni.

wiekszosc jednak to studiuje, lecz psychodelie po 'mozgotrzepach'. i w tej materii studenci z nich bardzo wnikliwi i sumienni. malo, ktory nie zjawia sie codziennie rano na znanym plenerowym wydziale w miejskim parku.

nie wnikam czy ktokolwiek jest z owych mieszkancow zdolny do studiowania psychologii na normalnej uczelni.

wiekszosc jednak to studiuje, lecz psychodelie po 'mozgotrzepach'. i w tej materii studenci z nich bardzo wnikliwi i sumienni. malo, ktory nie zjawia sie codziennie rano na znanym plenerowym wydziale w miejskim parku. rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 12:19
0
do GOSCIE nierob to jestes ty hehe a w barakach mieszkam ja studniuje psycholegie i widac siadlo ci cos na rozum wiec nie potrafie dalej ci pisac i znizac sie do twojego poziomu buhaha
Avatar
bogacz / 1 grudnia 2009 o 12:15
0
ludzie jakie wyglupoty piszecie hehe
Avatar
ramzes / 30 listopada 2009 o 10:30
0
Przenieść ich do Czeczenii (byłego hotelu przy Spomaszu).
Avatar
bogacz / 24 listopada 2009 o 19:57
0
do elo podaj swoje gg chetnie z toba podyskutuje na ten temat bo dobrze piszesz :)
Avatar
elo / 10 listopada 2009 o 11:33
0
Co wy ku*** wiecie sami sobie przyjdzcie tu mieszkac a dopiero pozniej wypowiadac sie na ten temat!! a wy skad macie mieszkania jak nie z gminy!!?? komu lapowki dajecie?? nie znaczy ze z barakow to juz dziad,pijak i nie rob!! a na blokach to nie ma pijakow co drugi poda jak kawka od spirolu!! internetu czy satelit to wy nie macie?? a myslicie ze to za butelki po piwie?? a radni to gdzie wywoża smieci NA BARAKI a pozniej wlasnie tego typu uwagi sie slyszy!! a myslicie ze prad na barakach to tanszy lub gaz? darmo tego nikt nie daje!! remonty robi sie tu co sezon za własne piniadze i tak to leciało pojeby!!!!!!!!! a jak do czrnej roboty to gdzie szukacie ?? ooo własnie na BARAKACH!!!! A WIEC DASWIDANIA SPOLECZNIAKI!!!!!!! WYpier***AC NA WYBORY LIZAC DUPY!!!!!!!!
Co wy ku*** wiecie sami sobie przyjdzcie tu mieszkac a dopiero pozniej wypowiadac sie na ten temat!! a wy skad macie mieszkania jak nie z gminy!!?? komu lapowki dajecie?? nie znaczy ze z barakow to juz dziad,pijak i nie rob!! a na blokach to nie ma pijakow co drugi poda jak kawka od spirolu!! internetu czy satelit to wy nie macie?? a myslicie ze to za butelki po piwie?? a radni to gdzie wywoża smieci NA BARAKI a pozniej wlasnie tego typu uwagi sie slyszy!! a myslicie ze prad na barakach to tanszy lub ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 0 10

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 3

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 2 8

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 10 2

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 0 14

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle 0 1

Nasz skoczek był drugi po pierwszej serii i miał sporą szansę na wygraną, ale w finałowej odsłonie spadł na czwarte miejsce. Zawody dość niespodziewanie wygrał Jewgienij Klimov z Rosji.

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie"

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie" 7 8

Przez najbliższe pięć lat powiatem w Lubartowie będzie rządzić koalicja PiS i PO. Nowym starostą na 99,99 proc., w najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, zostanie wybrana Ewa Zybała (PiS).

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru 2 0

Derby dla beniaminka! Huczwa znowu sprawiła niespodziankę. Przed tygodniem ekipa z Tyszowiec ograła u siebie Lubliniankę, a w niedzielę poradziła sobie z Tomasovią. Znowu wynikiem 2:1. Dizęki temu zakończyła rundę jesienną na 11 miejscu

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 19 7

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 3 1

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!