Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 sierpnia 2010 r.
21:09
Edytuj ten wpis

Dzieci z Jastkowa na koloniach nad morzem. Rodzice: To obóz przetrwania!

0 34 A A

Oszukali nas i nasze dzieci – oburzają się mieszkańcy gminy Jastków, którzy wysłali swoje pociechy na kolonie nad Bałtyk. – Miały spokojnie wypoczywać, tymczasem są głodne i mieszkają w obskurnych warunkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tu chodzi o zdrowie naszych dzieci – napisali do nas w dramatycznym liście mieszkańcy gminy Jastków.

50 dzieci z Jastkowa i okolic przebywa na 2-tygodniowych koloniach w Jarosławcu nad Bałtykiem. Trafiły do ośrodka Związku Harcerstwa Polskiego "Leśna Polana”. Rodzice musieli pokryć tylko część kosztów (po 350 zł), bo wypoczynek dzieci rolników dofinansowuje KRUS. Gmina Jastków zapewniła przejazd w obie strony.

– Wysyłamy dzieci na kolonie od kilku lat. Ale jeszcze nigdy nie było tak źle. Codziennie są telefony, lament i płacz – mówi Maria Prażmo, która nad morze posłała syna i córkę. – W pokojach dzieci nie zastały pościeli. Był za to brud i straszna wilgoć – dodaje inna z matek.

– Wilgotność? Pewnie, że jest. To naturalne z powodu minimalnej odległości od morza – odpowiada Roman Wierzbicki, organizator kolonii, były senator PiS i były szef NSZZ "S” Rolników Indywidualnych. – Inspektorzy sanepidu wszystko sprawdzili i stwierdzili, że jest w porządku.

– A jedzenie? Po 13-godzinnej podróży dzieci nie dostały ciepłego posiłku – podkreśla jeden z rodziców.
– Moja córka na obiady się najada. Ale po śniadaniach i kolacjach jest głodna – dodaje Maria Prażmo. – Dość powiedzieć, że któregoś dnia posiłkiem był… banan – mówi oburzony Marek Dzierżak.

Wierzbicki przyznaje, że problem z jedzeniem był. Pierwszego dnia. – Dzieci miały dostać ciepły posiłek. Tyle że miały przyjechać do godz. 17. A te z Jastkowa przyjechały po 20. Odgrzewanie kolacji, przy takim upale, mogło się okazać niebezpieczne. Dostały kanapki – wyjaśnia.

Dodaje, że teraz koloniści dostają 5 posiłków dziennie. – Sam tam byłem i się najadłem – podkreśla organizator.

– Rodzice wyobrażali sobie, że wysyłają dzieci do 4-gwiazdkowego hotelu. Od początku nikt przed nimi nie ukrywał, że pojadą do stanicy harcerskiej. W Internecie można było zobaczyć zdjęcia – dodaje Wierzbicki.

– W Internecie wszystko wyglądało pięknie – odpowiada Marek Dzierżak.

– Moja 9-letnia córka już mi powiedziała, że nigdy nie wstąpi do harcerstwa. Ma dość – mówi M. Dzierżak.
– Mamy codziennie odprawy, a 2–3 razy dziennie rozmawiamy z kolonistami – komentuje harcmistrz Ryszard Sobczak, komendant Hufca, któremu podlega ośrodek. – Nie słyszałem, żeby którekolwiek z dzieci chciało wracać do domu.

– Mój 12-letni syn codziennie dzwoni zrozpaczony. Mówi, że się nudzi, że jest mu źle i że chce wrócić do domu – twierdzi jednak Maria Prażmo. – Co teraz mamy zrobić? Jechać przez całą Polskę i zabrać dzieci? Chyba nie będzie innego wyjścia…

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Matka / 13 sierpnia 2013 o 16:21
0

Po dwóch latach pan Wierzbicki jako Fundacja Wiejska znowu wysyla dzieci do śmierdzącego stęchlizną ośrodka,z brudnymi prysznicami.Tym razem Stegna kolo Gdańska ośrodek Polar.Na stronie internetowej OK a rzeczywistość pożal się Boże.Gdybym trafila na tą stronę wcześniej nigdy bym nie wyslala z nimi swoich dzieci!!!!Ośrodek może być tani ale MA BYĆ SCHLUDNY,CZYSTY nie śmierdzący!!Najlepsze jest to,że za podobne pieniądze inne organizacje proponują lepsze warunki,więc gdzie tu logika.Nie ma kto dobrać mu się do d...py i zlikwidować biznes rodzinny jego i pani Iwony.

Po dwóch latach pan Wierzbicki jako Fundacja Wiejska znowu wysyla dzieci do śmierdzącego stęchlizną ośrodka,z brudnymi prysznicami.Tym razem Stegna kolo Gdańska ośrodek Polar.Na stronie internetowej OK a rzeczywistość pożal się Boże.Gdybym trafila na tą stronę wcześniej nigdy bym nie wyslala z nimi swoich dzieci!!!!Ośrodek może być tani ale MA BYĆ SCHLUDNY,CZYSTY nie śmierdzący!!Najlepsze jest to,że za podobne pieniądze inne organizacje proponują lepsze warunki,więc gdzie tu logika.Nie ma kto dobrać mu się do d...py i zlikwidować biznes r... rozwiń

Avatar
Gośka / 27 sierpnia 2010 o 20:19
0
Witam, byłam uczestnikiem koloni o które jest ten cały hałas, a wszystko zaczęło sie od pierwszego dnia kiedy każdy był święcie przekonany że jedzie do Ośrodka Wczasowo wypoczynkowego Leśna Polana w Jarosławcu co wyraźnie było napisane na regulaminie koloni.
Osoby zainteresowane proszę o dokładne przeczytanie tego co napisze.
Więc jak wspomniałam zostaliśmy poinformowani że jedziemy do ośrodka wczasowo wypoczynkowego, więc każdy był zadowolony wiedzieliśmy że kolonia kosztuje ok 1500 zł a nasi rodzice pokrywają tylko część kosztów, (350 zł) w zeszłym roku również byłam na koloniach z KRUS-u za cenę podobna z czego my płaciliśmy 250 zł (Ośrodek Willa Wydmy w Łebie).Więc gdy dojechaliśmy i wyszliśmy a autokaru sądziliśmy że będziemy mieszkać a apartamentach (dwa pokoje, łazienką oraz jedna szafa na 4 osoby) no ale okazało się że mieszkamy w "Pawilonie". każdy była wiadomo załamany, mieliśmy chociaż nadzieje że jakoś to od wewnątrz wygląda, lecz się bardzo rozczarowaliśmy, po wejściu do budynku od razu było czuć wilgoć, smród, widać było nawet grzyba, pleśń itd. Jak weszliśmy do pokoi to nie wspomnę co tam zastaliśmy.. znaczy wspomnę, dwa łóżka i jedno piętrowe ledwo co stojące na pościeli plamy pleśni, szczypawki a co najlepsze w kilku pokojach były skorki na łóżkach, pierwsza noc spędzona była na walizkach, dało się przeżyć, a na kolacje pierwszego dnia dostaliśmy kanapki i zimną herbatę ponieważ komendant hufca stwierdził że nie opłaca im się robić świeżej herbaty a gdyby podgrzali tamtą to by się popsuła. następnego dnia na śniadanie dostaliśmy kanapki z tego co zostało z kolacji,. jedynie herbata była świeża. ale ogólnie to narzekaliśmy tylko na jedzenie którym naprawdę nie dało się najeść, ziemniaki przegotowane i przesolone, jedyny obiad jaki mieliśmy dobry to był rosół i ziemniaki z kotletem oraz surówka. A co do "Banana który był posiłkiem" to on był raczej podwieczorkiem, przekąska jak kto woli a nie samym posiłkiem z którego mieliśmy przeżyć pół dnia. Ale nie powiem czas mieliśmy zorganizowany, wiadomo że opiekunowie nie cały czas się nami zajmowali bo mieli spotkania z komendantem, telefony od rodziców jak i od prasy ale informowali nas o wszystkim co się dzieje, a co do codziennych wieczornych apeli to ja nie mam nic przeciwko, codziennie były organizowane również jakieś spotkania, czy to ogniska czy dyskoteki, jak była brzydka pogoda to oglądaliśmy filmy czy mieliśmy organizowanie jakieś zabawy na świetlicy. Ja osobiście nie mam żalu do nikogo choć mogli nas poinformować że do stanicy harcerskiej jedziemy. Na tej koloni poznałam naprawdę wielu fajnych ludzi z którymi mam nadzieje że bde jak najdłużej utrzymywała kontakt. Nie żałuje że tam pojechała i powiem szczerze że te dwa tygodnie zleciały bardzo szybko, chętnie bym tam wróciła z tymi samymi ludźmi na kolejne dwa tygodnie.
Witam, byłam uczestnikiem koloni o które jest ten cały hałas, a wszystko zaczęło sie od pierwszego dnia kiedy każdy był święcie przekonany że jedzie do Ośrodka Wczasowo wypoczynkowego Leśna Polana w Jarosławcu co wyraźnie było napisane na regulaminie koloni.
Osoby zainteresowane proszę o dokładne przeczytanie tego co napisze.
Więc jak wspomniałam zostaliśmy poinformowani że jedziemy do ośrodka wczasowo wypoczynkowego, więc każdy był zadowolony wiedzieliśmy że kolonia kosztuje ok 1500 zł a nasi rodzice pokrywają tylko część k... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2010 o 21:38
0
[quote name='ola' date='17 sierpień 2010 - 21:00 ' timestamp='1282071632' post='330998']
W tamtym roku słyszałam że rodzice z Markuszowa sie skarżyli ale tez im nikt nie uwierzył!
Niektórzy uważają że dziecko rolnika może wypoczywać w chlewie problem w tym tylko dlaczego za takie pieniądze?
[/quote]
Jakie pieniadze? Te drobne 400 czy 600 zł? Wybraliście kiedyś człowieka i umożliwiliście mu karierę, a teraz kręecenie biznesów. Sobie plujcie w twarz a nie innym.
Avatar
ola / 17 sierpnia 2010 o 21:00
0
[quote name='Gość' date='17 sierpień 2010 - 10:26 ' timestamp='1282033605' post='330615']
Rodzice sobie za dużo pozwalają. Człowiek o tak pięknym życiorysie na pewno nikogo by nie oszukał! Co najwyżej wziął ciut za dużą prowizję, ale przecież on też nie może żyć w ubóstwie, nie? Czego się spodziewali za 350 zł?
[/quote]
W tamtym roku słyszałam że rodzice z Markuszowa sie skarżyli ale tez im nikt nie uwierzył!
Niektórzy uważają że dziecko rolnika może wypoczywać w chlewie problem w tym tylko dlaczego za takie pieniądze?
[quote name='Gość' date='17 sierpień 2010 - 10:26 ' timestamp='1282033605' post='330615']
Rodzice sobie za dużo pozwalają. Człowiek o tak pięknym życiorysie na pewno nikogo by nie oszukał! Co najwyżej wziął ciut za dużą prowizję, ale przecież on też nie może żyć w ubóstwie, nie? Czego się spodziewali za 350 zł?
[/quote]
W tamtym roku słyszałam że rodzice z Markuszowa sie skarżyli ale tez im nikt nie uwierzył!
Niektórzy uważają że dziecko rolnika może wypoczywać w chlewie pro... rozwiń
Avatar
wiera / 17 sierpnia 2010 o 20:56
0
Kochani cała ta kłótnia i obrzucanie się błotem zbacza z zasadniczego problemu. Od lat jeden cwaniaczek mieni się wyłącznym organizatorem wypoczynku dla dzieci rolników. Słyszeliście żeby ktoś inny niż były pan senator organizowal wypoczynek z dofinansowaniem z KRUS. Co roku rośnie odpłatność rodziców, Dopłaca niemało KRUS oraz gminy a warunki coraz gorsze. Zamiast się kłócić sprawdźcie lepiej na jakie konto wpłynęły wasze pieniądze i czy wam dali pokwitowanie?? A może ktoś nam tutaj powie ilu członków rodziny p. senatora nieźle kręci sie w tym biznesie???
Avatar
wiera / 17 sierpnia 2010 o 20:46
0
Kochani cała ta dyskusja i obrzucanie się błotem zbacza z zasadniczego tematu. W całej sprawie chodzi o to że od lat jeden cwaniak mieni się wyłącznym organizatorem wypoczynku dla dzieci rolników. Słyszeliście żeby ktoś inny poza byłym panem senatorem pośredniczył w organizowaniu całej akcji?? Odpłatność rodziców każdego roku rośnie, KRUS dopłaca niemało, dokładają też gminy i finansują transport a warunki coraz gorsze. Zamiast się tutaj kłócić sprawdźcie na jakie konto wpłynęły wasze pieniądze i czy dostaliście pokwitowanie. A może ktoś wie i nam powie ilu członków rodziny p. senatora kręci się w tym biznesie??????
Kochani cała ta dyskusja i obrzucanie się błotem zbacza z zasadniczego tematu. W całej sprawie chodzi o to że od lat jeden cwaniak mieni się wyłącznym organizatorem wypoczynku dla dzieci rolników. Słyszeliście żeby ktoś inny poza byłym panem senatorem pośredniczył w organizowaniu całej akcji?? Odpłatność rodziców każdego roku rośnie, KRUS dopłaca niemało, dokładają też gminy i finansują transport a warunki coraz gorsze. Zamiast się tutaj kłócić sprawdźcie na jakie konto wpłynęły wasze pieniądze i czy dostaliście pokwitowanie. A może ktoś wie... rozwiń
Avatar
eliza / 17 sierpnia 2010 o 18:31
0
DLACZEGO WAM WSZYSTKIM CHODZI O TE CHOLERNE PIENIĄDZE.NIE MOŻECIE INACZEJ WYŻYĆ SIĘ NA ZUSIE?RODZICE MARTWIĄ SIĘ O DZIECI A WY TYLKO O KASIE I JAK DOPIEPRZYĆ ROLNIKOWI.TU NIE CHODZI O TO ŻEBY DZIECIOM DAĆ PAŁAC CZY WILLE,ALE ŻEBY BYŁO CZYSTO.
Avatar
eliza / 17 sierpnia 2010 o 14:49
0
[quote name='POLO45663' date='17 sierpień 2010 - 13:19 ' timestamp='1282043988' post='330693']
Trafia mnie jak wy mieszczuchy nazywacie nas wieśniakami to po pierwsze. Po drugie nie mam buraków ani świń. A po trzecie tak mi dobrze na wsi że mój mąż pracuje również na budowie a ja jako pracownik biurowy bo z gospodarki to mogę sobie teraz kupić paczkę zapałek i to nie wiem. Masz pojęcie ile kosztuje kg. porzeczek malin wiśni czy jabłek na skupie jak się dowiesz to pogadamy. A wiesz kretynie ile kosztuje wypielęgnowanie tego i utrzymanie też nie wiesz dlatego sie nie odzywaj bo ja przez cały rok z gospodarki mogę tego nie mieć co ty z jednej budowy. Pracuję w firmie usługowo-budowlanej wiem jakie sa stawki jakie są koszty i przestań mi pierdaczyć te bzdury.
[/quote]
[quote name='POLO45663' date='17 sierpień 2010 - 13:19 ' timestamp='1282043988' post='330693']
Trafia mnie jak wy mieszczuchy nazywacie nas wieśniakami to po pierwsze. Po drugie nie mam buraków ani świń. A po trzecie tak mi dobrze na wsi że mój mąż pracuje również na budowie a ja jako pracownik biurowy bo z gospodarki to mogę sobie teraz kupić paczkę zapałek i to nie wiem. Masz pojęcie ile kosztuje kg. porzeczek malin wiśni czy jabłek na skupie jak się dowiesz to pogadamy. A wiesz kretynie ile kosztuje w... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2010 o 13:58
0
[quote name='xyz' date='17 sierpień 2010 - 13:45 ' timestamp='1282045527' post='330722']
Ale te kolonie wcale nie były tanie... Koszt wyjazdu dla rodziców wynosił ok 600zł, a KRUS dopłacał coś ponad 1000zł, czyli razem to niezła kwota wychodzi. Na te kolonie nie jeżdżą dzieci z biednych rodzin, wiadomo zdarzają się dzieci biedniejsze, jadą Ci, których rodzice opłacają KRUS, a jak wiadomo rolnicy mają i małe i bardzo dochodowe gospodarstwa. Z tego co wiem, udział w koloniach mogą brać tez dzieci nie KRUSowców, ale musza zapłacić wszystko sami, całą kwotę. 1600zł to całkiem sporo kasy, kwota porównywalna z ofertami biur podróży.
[/quote]
No tak to by się nawet mniej więcej kalkulowało: 1000 na koszty, 600 na obóz
[quote name='xyz' date='17 sierpień 2010 - 13:45 ' timestamp='1282045527' post='330722']
Ale te kolonie wcale nie były tanie... Koszt wyjazdu dla rodziców wynosił ok 600zł, a KRUS dopłacał coś ponad 1000zł, czyli razem to niezła kwota wychodzi. Na te kolonie nie jeżdżą dzieci z biednych rodzin, wiadomo zdarzają się dzieci biedniejsze, jadą Ci, których rodzice opłacają KRUS, a jak wiadomo rolnicy mają i małe i bardzo dochodowe gospodarstwa. Z tego co wiem, udział w koloniach mogą brać tez dzieci nie KRUS... rozwiń
Avatar
xyz / 17 sierpnia 2010 o 13:45
0
Ale te kolonie wcale nie były tanie... Koszt wyjazdu dla rodziców wynosił ok 600zł, a KRUS dopłacał coś ponad 1000zł, czyli razem to niezła kwota wychodzi. Na te kolonie nie jeżdżą dzieci z biednych rodzin, wiadomo zdarzają się dzieci biedniejsze, jadą Ci, których rodzice opłacają KRUS, a jak wiadomo rolnicy mają i małe i bardzo dochodowe gospodarstwa. Z tego co wiem, udział w koloniach mogą brać tez dzieci nie KRUSowców, ale musza zapłacić wszystko sami, całą kwotę. 1600zł to całkiem sporo kasy, kwota porównywalna z ofertami biur podróży.
Avatar
Matka / 13 sierpnia 2013 o 16:21
0

Po dwóch latach pan Wierzbicki jako Fundacja Wiejska znowu wysyla dzieci do śmierdzącego stęchlizną ośrodka,z brudnymi prysznicami.Tym razem Stegna kolo Gdańska ośrodek Polar.Na stronie internetowej OK a rzeczywistość pożal się Boże.Gdybym trafila na tą stronę wcześniej nigdy bym nie wyslala z nimi swoich dzieci!!!!Ośrodek może być tani ale MA BYĆ SCHLUDNY,CZYSTY nie śmierdzący!!Najlepsze jest to,że za podobne pieniądze inne organizacje proponują lepsze warunki,więc gdzie tu logika.Nie ma kto dobrać mu się do d...py i zlikwidować biznes rodzinny jego i pani Iwony.

Po dwóch latach pan Wierzbicki jako Fundacja Wiejska znowu wysyla dzieci do śmierdzącego stęchlizną ośrodka,z brudnymi prysznicami.Tym razem Stegna kolo Gdańska ośrodek Polar.Na stronie internetowej OK a rzeczywistość pożal się Boże.Gdybym trafila na tą stronę wcześniej nigdy bym nie wyslala z nimi swoich dzieci!!!!Ośrodek może być tani ale MA BYĆ SCHLUDNY,CZYSTY nie śmierdzący!!Najlepsze jest to,że za podobne pieniądze inne organizacje proponują lepsze warunki,więc gdzie tu logika.Nie ma kto dobrać mu się do d...py i zlikwidować biznes r... rozwiń

Avatar
Gośka / 27 sierpnia 2010 o 20:19
0
Witam, byłam uczestnikiem koloni o które jest ten cały hałas, a wszystko zaczęło sie od pierwszego dnia kiedy każdy był święcie przekonany że jedzie do Ośrodka Wczasowo wypoczynkowego Leśna Polana w Jarosławcu co wyraźnie było napisane na regulaminie koloni.
Osoby zainteresowane proszę o dokładne przeczytanie tego co napisze.
Więc jak wspomniałam zostaliśmy poinformowani że jedziemy do ośrodka wczasowo wypoczynkowego, więc każdy był zadowolony wiedzieliśmy że kolonia kosztuje ok 1500 zł a nasi rodzice pokrywają tylko część kosztów, (350 zł) w zeszłym roku również byłam na koloniach z KRUS-u za cenę podobna z czego my płaciliśmy 250 zł (Ośrodek Willa Wydmy w Łebie).Więc gdy dojechaliśmy i wyszliśmy a autokaru sądziliśmy że będziemy mieszkać a apartamentach (dwa pokoje, łazienką oraz jedna szafa na 4 osoby) no ale okazało się że mieszkamy w "Pawilonie". każdy była wiadomo załamany, mieliśmy chociaż nadzieje że jakoś to od wewnątrz wygląda, lecz się bardzo rozczarowaliśmy, po wejściu do budynku od razu było czuć wilgoć, smród, widać było nawet grzyba, pleśń itd. Jak weszliśmy do pokoi to nie wspomnę co tam zastaliśmy.. znaczy wspomnę, dwa łóżka i jedno piętrowe ledwo co stojące na pościeli plamy pleśni, szczypawki a co najlepsze w kilku pokojach były skorki na łóżkach, pierwsza noc spędzona była na walizkach, dało się przeżyć, a na kolacje pierwszego dnia dostaliśmy kanapki i zimną herbatę ponieważ komendant hufca stwierdził że nie opłaca im się robić świeżej herbaty a gdyby podgrzali tamtą to by się popsuła. następnego dnia na śniadanie dostaliśmy kanapki z tego co zostało z kolacji,. jedynie herbata była świeża. ale ogólnie to narzekaliśmy tylko na jedzenie którym naprawdę nie dało się najeść, ziemniaki przegotowane i przesolone, jedyny obiad jaki mieliśmy dobry to był rosół i ziemniaki z kotletem oraz surówka. A co do "Banana który był posiłkiem" to on był raczej podwieczorkiem, przekąska jak kto woli a nie samym posiłkiem z którego mieliśmy przeżyć pół dnia. Ale nie powiem czas mieliśmy zorganizowany, wiadomo że opiekunowie nie cały czas się nami zajmowali bo mieli spotkania z komendantem, telefony od rodziców jak i od prasy ale informowali nas o wszystkim co się dzieje, a co do codziennych wieczornych apeli to ja nie mam nic przeciwko, codziennie były organizowane również jakieś spotkania, czy to ogniska czy dyskoteki, jak była brzydka pogoda to oglądaliśmy filmy czy mieliśmy organizowanie jakieś zabawy na świetlicy. Ja osobiście nie mam żalu do nikogo choć mogli nas poinformować że do stanicy harcerskiej jedziemy. Na tej koloni poznałam naprawdę wielu fajnych ludzi z którymi mam nadzieje że bde jak najdłużej utrzymywała kontakt. Nie żałuje że tam pojechała i powiem szczerze że te dwa tygodnie zleciały bardzo szybko, chętnie bym tam wróciła z tymi samymi ludźmi na kolejne dwa tygodnie.
Witam, byłam uczestnikiem koloni o które jest ten cały hałas, a wszystko zaczęło sie od pierwszego dnia kiedy każdy był święcie przekonany że jedzie do Ośrodka Wczasowo wypoczynkowego Leśna Polana w Jarosławcu co wyraźnie było napisane na regulaminie koloni.
Osoby zainteresowane proszę o dokładne przeczytanie tego co napisze.
Więc jak wspomniałam zostaliśmy poinformowani że jedziemy do ośrodka wczasowo wypoczynkowego, więc każdy był zadowolony wiedzieliśmy że kolonia kosztuje ok 1500 zł a nasi rodzice pokrywają tylko część k... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2010 o 21:38
0
[quote name='ola' date='17 sierpień 2010 - 21:00 ' timestamp='1282071632' post='330998']
W tamtym roku słyszałam że rodzice z Markuszowa sie skarżyli ale tez im nikt nie uwierzył!
Niektórzy uważają że dziecko rolnika może wypoczywać w chlewie problem w tym tylko dlaczego za takie pieniądze?
[/quote]
Jakie pieniadze? Te drobne 400 czy 600 zł? Wybraliście kiedyś człowieka i umożliwiliście mu karierę, a teraz kręecenie biznesów. Sobie plujcie w twarz a nie innym.
Avatar
ola / 17 sierpnia 2010 o 21:00
0
[quote name='Gość' date='17 sierpień 2010 - 10:26 ' timestamp='1282033605' post='330615']
Rodzice sobie za dużo pozwalają. Człowiek o tak pięknym życiorysie na pewno nikogo by nie oszukał! Co najwyżej wziął ciut za dużą prowizję, ale przecież on też nie może żyć w ubóstwie, nie? Czego się spodziewali za 350 zł?
[/quote]
W tamtym roku słyszałam że rodzice z Markuszowa sie skarżyli ale tez im nikt nie uwierzył!
Niektórzy uważają że dziecko rolnika może wypoczywać w chlewie problem w tym tylko dlaczego za takie pieniądze?
[quote name='Gość' date='17 sierpień 2010 - 10:26 ' timestamp='1282033605' post='330615']
Rodzice sobie za dużo pozwalają. Człowiek o tak pięknym życiorysie na pewno nikogo by nie oszukał! Co najwyżej wziął ciut za dużą prowizję, ale przecież on też nie może żyć w ubóstwie, nie? Czego się spodziewali za 350 zł?
[/quote]
W tamtym roku słyszałam że rodzice z Markuszowa sie skarżyli ale tez im nikt nie uwierzył!
Niektórzy uważają że dziecko rolnika może wypoczywać w chlewie pro... rozwiń
Avatar
wiera / 17 sierpnia 2010 o 20:56
0
Kochani cała ta kłótnia i obrzucanie się błotem zbacza z zasadniczego problemu. Od lat jeden cwaniaczek mieni się wyłącznym organizatorem wypoczynku dla dzieci rolników. Słyszeliście żeby ktoś inny niż były pan senator organizowal wypoczynek z dofinansowaniem z KRUS. Co roku rośnie odpłatność rodziców, Dopłaca niemało KRUS oraz gminy a warunki coraz gorsze. Zamiast się kłócić sprawdźcie lepiej na jakie konto wpłynęły wasze pieniądze i czy wam dali pokwitowanie?? A może ktoś nam tutaj powie ilu członków rodziny p. senatora nieźle kręci sie w tym biznesie???
Avatar
wiera / 17 sierpnia 2010 o 20:46
0
Kochani cała ta dyskusja i obrzucanie się błotem zbacza z zasadniczego tematu. W całej sprawie chodzi o to że od lat jeden cwaniak mieni się wyłącznym organizatorem wypoczynku dla dzieci rolników. Słyszeliście żeby ktoś inny poza byłym panem senatorem pośredniczył w organizowaniu całej akcji?? Odpłatność rodziców każdego roku rośnie, KRUS dopłaca niemało, dokładają też gminy i finansują transport a warunki coraz gorsze. Zamiast się tutaj kłócić sprawdźcie na jakie konto wpłynęły wasze pieniądze i czy dostaliście pokwitowanie. A może ktoś wie i nam powie ilu członków rodziny p. senatora kręci się w tym biznesie??????
Kochani cała ta dyskusja i obrzucanie się błotem zbacza z zasadniczego tematu. W całej sprawie chodzi o to że od lat jeden cwaniak mieni się wyłącznym organizatorem wypoczynku dla dzieci rolników. Słyszeliście żeby ktoś inny poza byłym panem senatorem pośredniczył w organizowaniu całej akcji?? Odpłatność rodziców każdego roku rośnie, KRUS dopłaca niemało, dokładają też gminy i finansują transport a warunki coraz gorsze. Zamiast się tutaj kłócić sprawdźcie na jakie konto wpłynęły wasze pieniądze i czy dostaliście pokwitowanie. A może ktoś wie... rozwiń
Avatar
eliza / 17 sierpnia 2010 o 18:31
0
DLACZEGO WAM WSZYSTKIM CHODZI O TE CHOLERNE PIENIĄDZE.NIE MOŻECIE INACZEJ WYŻYĆ SIĘ NA ZUSIE?RODZICE MARTWIĄ SIĘ O DZIECI A WY TYLKO O KASIE I JAK DOPIEPRZYĆ ROLNIKOWI.TU NIE CHODZI O TO ŻEBY DZIECIOM DAĆ PAŁAC CZY WILLE,ALE ŻEBY BYŁO CZYSTO.
Avatar
eliza / 17 sierpnia 2010 o 14:49
0
[quote name='POLO45663' date='17 sierpień 2010 - 13:19 ' timestamp='1282043988' post='330693']
Trafia mnie jak wy mieszczuchy nazywacie nas wieśniakami to po pierwsze. Po drugie nie mam buraków ani świń. A po trzecie tak mi dobrze na wsi że mój mąż pracuje również na budowie a ja jako pracownik biurowy bo z gospodarki to mogę sobie teraz kupić paczkę zapałek i to nie wiem. Masz pojęcie ile kosztuje kg. porzeczek malin wiśni czy jabłek na skupie jak się dowiesz to pogadamy. A wiesz kretynie ile kosztuje wypielęgnowanie tego i utrzymanie też nie wiesz dlatego sie nie odzywaj bo ja przez cały rok z gospodarki mogę tego nie mieć co ty z jednej budowy. Pracuję w firmie usługowo-budowlanej wiem jakie sa stawki jakie są koszty i przestań mi pierdaczyć te bzdury.
[/quote]
[quote name='POLO45663' date='17 sierpień 2010 - 13:19 ' timestamp='1282043988' post='330693']
Trafia mnie jak wy mieszczuchy nazywacie nas wieśniakami to po pierwsze. Po drugie nie mam buraków ani świń. A po trzecie tak mi dobrze na wsi że mój mąż pracuje również na budowie a ja jako pracownik biurowy bo z gospodarki to mogę sobie teraz kupić paczkę zapałek i to nie wiem. Masz pojęcie ile kosztuje kg. porzeczek malin wiśni czy jabłek na skupie jak się dowiesz to pogadamy. A wiesz kretynie ile kosztuje w... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2010 o 13:58
0
[quote name='xyz' date='17 sierpień 2010 - 13:45 ' timestamp='1282045527' post='330722']
Ale te kolonie wcale nie były tanie... Koszt wyjazdu dla rodziców wynosił ok 600zł, a KRUS dopłacał coś ponad 1000zł, czyli razem to niezła kwota wychodzi. Na te kolonie nie jeżdżą dzieci z biednych rodzin, wiadomo zdarzają się dzieci biedniejsze, jadą Ci, których rodzice opłacają KRUS, a jak wiadomo rolnicy mają i małe i bardzo dochodowe gospodarstwa. Z tego co wiem, udział w koloniach mogą brać tez dzieci nie KRUSowców, ale musza zapłacić wszystko sami, całą kwotę. 1600zł to całkiem sporo kasy, kwota porównywalna z ofertami biur podróży.
[/quote]
No tak to by się nawet mniej więcej kalkulowało: 1000 na koszty, 600 na obóz
[quote name='xyz' date='17 sierpień 2010 - 13:45 ' timestamp='1282045527' post='330722']
Ale te kolonie wcale nie były tanie... Koszt wyjazdu dla rodziców wynosił ok 600zł, a KRUS dopłacał coś ponad 1000zł, czyli razem to niezła kwota wychodzi. Na te kolonie nie jeżdżą dzieci z biednych rodzin, wiadomo zdarzają się dzieci biedniejsze, jadą Ci, których rodzice opłacają KRUS, a jak wiadomo rolnicy mają i małe i bardzo dochodowe gospodarstwa. Z tego co wiem, udział w koloniach mogą brać tez dzieci nie KRUS... rozwiń
Avatar
xyz / 17 sierpnia 2010 o 13:45
0
Ale te kolonie wcale nie były tanie... Koszt wyjazdu dla rodziców wynosił ok 600zł, a KRUS dopłacał coś ponad 1000zł, czyli razem to niezła kwota wychodzi. Na te kolonie nie jeżdżą dzieci z biednych rodzin, wiadomo zdarzają się dzieci biedniejsze, jadą Ci, których rodzice opłacają KRUS, a jak wiadomo rolnicy mają i małe i bardzo dochodowe gospodarstwa. Z tego co wiem, udział w koloniach mogą brać tez dzieci nie KRUSowców, ale musza zapłacić wszystko sami, całą kwotę. 1600zł to całkiem sporo kasy, kwota porównywalna z ofertami biur podróży.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!