Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 lutego 2013 r.
17:32
Edytuj ten wpis

Farma wiatrowa w Wyrykach. Wiatraki 700 metrów od domów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 26 A A
Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, budowa w Wyrykach ruszy w 2015 roku i zakończy się w ciągu dwó
Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, budowa w Wyrykach ruszy w 2015 roku i zakończy się w ciągu dwó

Warszawska spółka Geo Wind chce wybudować farmę wiatrową w gminie, która od stuleci słynie z dobrej róży wiatrów. Nawet w swoim logo ma wiatrak

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W skład projektowanej farmy wiatrowej w Wyrykach (pow. włodawski) wchodzi 17 turbin o mocy 3 MW każda. Inwestor opracowuje szczegółowy raport oddziaływania inwestycji na środowisko, w tym na zdrowie ludzi. Ma być gotowy w maju.

- Wtedy mieszkańcy gminy będą mogli poznać wyniki analiz podczas konsultacji społecznych – wyjaśnia Mariusz Adamczewski z Geo Wind.

Władze gminy patrzą przychylnym okiem na farmę wiatrową.

– Od wieków na terenie naszej gminy działały młyny wiatrowe. Nawet w logo gminy widnieje ten motyw. Teraz przed nami spory problem. Musimy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, ujmując w nim farmę wiatrową. A to długotrwały proces – mówi wójt Andrzej Ćwirta.

To nie jedyny problem. Uwagi do inwestycji zgłosiło Stowarzyszenie "Człowiek-Kultura-Środowisko”. Działacze sugerują, że farma będzie położona zbyt blisko domostw.

– Chętnie po raz kolejny wyjaśnimy wszelkie wątpliwości. Odległość elektrowni od najbliższych zabudowań mieszkalnych wynosi od 700 m do ponad 1 km – wyjaśnia Adamczewski.

Chcąc przekonać mieszkańców do swojej inwestycji warszawska firma organizuje dla nich za tydzień wycieczkę do jednej z farm wiatrowych na Podkarpaciu.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Znajomy / 22 września 2013 o 09:26
0

My w Gminie Fajsławice będziemy mieli jeszcze bliżej niż 700m i stawiamy 35 turbin bo to jest dla naszej dziury jakaś szansa na zastrzyk większego kapitału. A ciemnogród niech ssie łapę.

Kapitał to będzie, ale skutecznie wydrenowany... Przeczytaj sobie Alojzy umowę, którą podpisałeś z "Inwestorem", tylko najlepiej z dobrym prawnikiem... Niech Ci wytłumaczy skutki podpisania tej "umowy". Obawiam się, że nie będziesz wtedy taki radosny z tego powodu. Może się okazać, że wydasz całą kasę na podatek od nieruchomości na tym kawałku pola, a Ty będziesz wtedy ssał k...sa.

Kapitał to będzie, ale skutecznie wydrenowany... Przeczytaj sobie Alojzy umowę, którą podpisałeś z "Inwestorem", tylko najlepiej z dobrym prawnikiem... Niech Ci wytłumaczy skutki podpisania tej "umowy". Obawiam się, że nie będziesz wtedy taki radosny z tego powodu. Może się okazać, że wydasz całą kasę na podatek od nieruchomości na tym kawałku pola, a Ty będziesz wtedy ssał k...sa.

rozwiń
Avatar
wiatrołap / 25 lutego 2013 o 16:05
0
No i już po wiatrakach w Wyrykach?
Avatar
Kasia / 24 lutego 2013 o 15:59
0
[quote name='oretside one' timestamp='1361644300' post='737801']
medialny bełkot , farma wiatrowa.
farma to chyba miejsce hodowli zwierząt.
albo jak samolot wojskowy zrzuca bomby, dziennikarzyna z bursaków pisze - " samolot wykonał misję "
ale taki bełkot to dziś norma
[/quote]

Hodowlana to jest ferma a nie farma i rzeczywiście wiatrowa to jest farma. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz. Doucz się !!
Avatar
Kasia / 24 lutego 2013 o 15:58
0
[quote name='oretside one' timestamp='1361644300' post='737801']
medialny bełkot , farma wiatrowa.
farma to chyba miejsce hodowli zwierząt.
albo jak samolot wojskowy zrzuca bomby, dziennikarzyna z bursaków pisze - " samolot wykonał misję "
ale taki bełkot to dziś norma
[/quote]

Hodowlana to jest ferma a nie farma i rzeczywiście wiatrowa to jest farma. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz. Doucz się !!
Avatar
malkontent / 24 lutego 2013 o 13:14
0
.... Działacze sugerują, że farma będzie położona zbyt blisko domostw....
Trudno POlakom dogodzić:elektrownia wiatrowa -NIE,elektrownia tradycyjna -NIE,elektrownia jądrowa- NIE.Obwodnica-NIE,Spalarnia słomy -NIE......
Ale też i narzekania,że energia elektryczna droga,gaz drogi,z kotłowni śmierdzi.....
Avatar
krzywda / 24 lutego 2013 o 12:28
0
Procedura budowy farmy fiatrowej.
Skuteczność uzysku nawietrzenia 28-35% a więć są inne technologie o skuteczności 60-78% gdzie sens i logika. Koszt budowy tej farmy to nie mniej niz 58 mln zł. Firma która buduje inwestycje realizuje z leasingu inwestycyjnego oraz składa wniosek o dofinansowanie do 70% po pozytynwej decyzji frma to sp. z o. o
w ramach likwidacji bezrobocia powołuje miejscowego prezesa udziały tez są sprzedawane i po wpłynięciu dotaci na konto przeważnie zagraniczne pomysłodawcy całkowicie ze spólki znikaja. Spólka zostaje z duzym obciążeniem prezes nie może jej zlikwidowac poniewaz ciąży na niej weksel koropracyjny a wiec w ramach postepowania naprawczego przekazaana jest samorządowi który buja się z je długami i zamiast przypłwu podatków jest strat.
Taki los spotał juz trzy farmy na północy kraju.
Energię można pozyskiwac w inny sposób ale bez podpoiedzi z mojej strony.
Procedura budowy farmy fiatrowej.
Skuteczność uzysku nawietrzenia 28-35% a więć są inne technologie o skuteczności 60-78% gdzie sens i logika. Koszt budowy tej farmy to nie mniej niz 58 mln zł. Firma która buduje inwestycje realizuje z leasingu inwestycyjnego oraz składa wniosek o dofinansowanie do 70% po pozytynwej decyzji frma to sp. z o. o
w ramach likwidacji bezrobocia powołuje miejscowego prezesa udziały tez są sprzedawane i po wpłynięciu dotaci na konto przeważnie zagraniczne pomysłodawcy całkowicie ze spólki znikaja. Spólk... rozwiń
Avatar
homo jeszcze sapiens / 24 lutego 2013 o 10:37
0
[quote name='Henryka' timestamp='1361697007' post='737926']
Protestujemy !!!!!!!!!!!!! Bo rządzi PO i nie jest ważne czy podejmuje dobre, czy złe decyzje, my po prostu protestujemy, bo jesteśmy z PIS !!!!! I co nam zrobicie ? Nic.
[/quote]Niektórym rozum umieszczono w najwyższym punkcie postaci człowieka,niektórym około 65 % poniżej tago punktu.
Avatar
Henryka / 24 lutego 2013 o 10:10
0
Protestujemy !!!!!!!!!!!!! Bo rządzi PO i nie jest ważne czy podejmuje dobre, czy złe decyzje, my po prostu protestujemy, bo jesteśmy z PIS !!!!! I co nam zrobicie ? Nic.
Avatar
nie dla ekologów =durnych / 24 lutego 2013 o 09:38
0
[quote name='krzoy' timestamp='1361693755' post='737916']
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gminy to (poza podwyżkami dla urzędników) nowe drogi, remonty szkół itp. Pomyślcie o tym zanim zaczniecie protestować, Z krajobrazu nie wyżyjemy i energii też nam nie przybędzie!!!
[/quote]Polska głupota,Polska głupota,Polska głupota...............jak lokalizuje się biogazownię,protest,jak lokalizuje się wiatraki protest,spiętrzenie wody dla turbiny wodnej protest,dlaczego nikt nie protestuje jak pali się w piecach,platikowymi butelkami pet,opakowaniami po nabiale,ba nawet styropianem=to dopiero zatruwa wszystko w promieniu 100 od komina,czy w tym durnym narodzie nastąpi jakaś zmiana cywilizacyjna,czy wszyscy za granicą po fetorze będą poznawać,że zbliża się Polak.Przecież już nie ma zaborów i nie trzeba żadnemu zaborcy robić na złość i się sprzeciwiać.Dlaczego genetyka zachowała tak głęboko "nie" na wszystko,a nie zachowała dobrych przykładów np. od zaborcy,nie mówię o ruskich bo ciemnota też się genetycznie zachowała,ale można było trochę od Niemców i Austriaków tam nie przeszkadzają wiatraki,biogazownie,autostrady i wiele wiele dorobku cywilizacyjnego.
[quote name='krzoy' timestamp='1361693755' post='737916']
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gmi... rozwiń
Avatar
krzoy / 24 lutego 2013 o 09:15
0
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gminy to (poza podwyżkami dla urzędników) nowe drogi, remonty szkół itp. Pomyślcie o tym zanim zaczniecie protestować, Z krajobrazu nie wyżyjemy i energii też nam nie przybędzie!!!
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gminy to (poza podwyżkami dla urzędników) nowe drogi, remonty szkół itp. Pomyślcie o tym za... rozwiń
Avatar
Znajomy / 22 września 2013 o 09:26
0

My w Gminie Fajsławice będziemy mieli jeszcze bliżej niż 700m i stawiamy 35 turbin bo to jest dla naszej dziury jakaś szansa na zastrzyk większego kapitału. A ciemnogród niech ssie łapę.

Kapitał to będzie, ale skutecznie wydrenowany... Przeczytaj sobie Alojzy umowę, którą podpisałeś z "Inwestorem", tylko najlepiej z dobrym prawnikiem... Niech Ci wytłumaczy skutki podpisania tej "umowy". Obawiam się, że nie będziesz wtedy taki radosny z tego powodu. Może się okazać, że wydasz całą kasę na podatek od nieruchomości na tym kawałku pola, a Ty będziesz wtedy ssał k...sa.

Kapitał to będzie, ale skutecznie wydrenowany... Przeczytaj sobie Alojzy umowę, którą podpisałeś z "Inwestorem", tylko najlepiej z dobrym prawnikiem... Niech Ci wytłumaczy skutki podpisania tej "umowy". Obawiam się, że nie będziesz wtedy taki radosny z tego powodu. Może się okazać, że wydasz całą kasę na podatek od nieruchomości na tym kawałku pola, a Ty będziesz wtedy ssał k...sa.

rozwiń
Avatar
wiatrołap / 25 lutego 2013 o 16:05
0
No i już po wiatrakach w Wyrykach?
Avatar
Kasia / 24 lutego 2013 o 15:59
0
[quote name='oretside one' timestamp='1361644300' post='737801']
medialny bełkot , farma wiatrowa.
farma to chyba miejsce hodowli zwierząt.
albo jak samolot wojskowy zrzuca bomby, dziennikarzyna z bursaków pisze - " samolot wykonał misję "
ale taki bełkot to dziś norma
[/quote]

Hodowlana to jest ferma a nie farma i rzeczywiście wiatrowa to jest farma. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz. Doucz się !!
Avatar
Kasia / 24 lutego 2013 o 15:58
0
[quote name='oretside one' timestamp='1361644300' post='737801']
medialny bełkot , farma wiatrowa.
farma to chyba miejsce hodowli zwierząt.
albo jak samolot wojskowy zrzuca bomby, dziennikarzyna z bursaków pisze - " samolot wykonał misję "
ale taki bełkot to dziś norma
[/quote]

Hodowlana to jest ferma a nie farma i rzeczywiście wiatrowa to jest farma. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz. Doucz się !!
Avatar
malkontent / 24 lutego 2013 o 13:14
0
.... Działacze sugerują, że farma będzie położona zbyt blisko domostw....
Trudno POlakom dogodzić:elektrownia wiatrowa -NIE,elektrownia tradycyjna -NIE,elektrownia jądrowa- NIE.Obwodnica-NIE,Spalarnia słomy -NIE......
Ale też i narzekania,że energia elektryczna droga,gaz drogi,z kotłowni śmierdzi.....
Avatar
krzywda / 24 lutego 2013 o 12:28
0
Procedura budowy farmy fiatrowej.
Skuteczność uzysku nawietrzenia 28-35% a więć są inne technologie o skuteczności 60-78% gdzie sens i logika. Koszt budowy tej farmy to nie mniej niz 58 mln zł. Firma która buduje inwestycje realizuje z leasingu inwestycyjnego oraz składa wniosek o dofinansowanie do 70% po pozytynwej decyzji frma to sp. z o. o
w ramach likwidacji bezrobocia powołuje miejscowego prezesa udziały tez są sprzedawane i po wpłynięciu dotaci na konto przeważnie zagraniczne pomysłodawcy całkowicie ze spólki znikaja. Spólka zostaje z duzym obciążeniem prezes nie może jej zlikwidowac poniewaz ciąży na niej weksel koropracyjny a wiec w ramach postepowania naprawczego przekazaana jest samorządowi który buja się z je długami i zamiast przypłwu podatków jest strat.
Taki los spotał juz trzy farmy na północy kraju.
Energię można pozyskiwac w inny sposób ale bez podpoiedzi z mojej strony.
Procedura budowy farmy fiatrowej.
Skuteczność uzysku nawietrzenia 28-35% a więć są inne technologie o skuteczności 60-78% gdzie sens i logika. Koszt budowy tej farmy to nie mniej niz 58 mln zł. Firma która buduje inwestycje realizuje z leasingu inwestycyjnego oraz składa wniosek o dofinansowanie do 70% po pozytynwej decyzji frma to sp. z o. o
w ramach likwidacji bezrobocia powołuje miejscowego prezesa udziały tez są sprzedawane i po wpłynięciu dotaci na konto przeważnie zagraniczne pomysłodawcy całkowicie ze spólki znikaja. Spólk... rozwiń
Avatar
homo jeszcze sapiens / 24 lutego 2013 o 10:37
0
[quote name='Henryka' timestamp='1361697007' post='737926']
Protestujemy !!!!!!!!!!!!! Bo rządzi PO i nie jest ważne czy podejmuje dobre, czy złe decyzje, my po prostu protestujemy, bo jesteśmy z PIS !!!!! I co nam zrobicie ? Nic.
[/quote]Niektórym rozum umieszczono w najwyższym punkcie postaci człowieka,niektórym około 65 % poniżej tago punktu.
Avatar
Henryka / 24 lutego 2013 o 10:10
0
Protestujemy !!!!!!!!!!!!! Bo rządzi PO i nie jest ważne czy podejmuje dobre, czy złe decyzje, my po prostu protestujemy, bo jesteśmy z PIS !!!!! I co nam zrobicie ? Nic.
Avatar
nie dla ekologów =durnych / 24 lutego 2013 o 09:38
0
[quote name='krzoy' timestamp='1361693755' post='737916']
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gminy to (poza podwyżkami dla urzędników) nowe drogi, remonty szkół itp. Pomyślcie o tym zanim zaczniecie protestować, Z krajobrazu nie wyżyjemy i energii też nam nie przybędzie!!!
[/quote]Polska głupota,Polska głupota,Polska głupota...............jak lokalizuje się biogazownię,protest,jak lokalizuje się wiatraki protest,spiętrzenie wody dla turbiny wodnej protest,dlaczego nikt nie protestuje jak pali się w piecach,platikowymi butelkami pet,opakowaniami po nabiale,ba nawet styropianem=to dopiero zatruwa wszystko w promieniu 100 od komina,czy w tym durnym narodzie nastąpi jakaś zmiana cywilizacyjna,czy wszyscy za granicą po fetorze będą poznawać,że zbliża się Polak.Przecież już nie ma zaborów i nie trzeba żadnemu zaborcy robić na złość i się sprzeciwiać.Dlaczego genetyka zachowała tak głęboko "nie" na wszystko,a nie zachowała dobrych przykładów np. od zaborcy,nie mówię o ruskich bo ciemnota też się genetycznie zachowała,ale można było trochę od Niemców i Austriaków tam nie przeszkadzają wiatraki,biogazownie,autostrady i wiele wiele dorobku cywilizacyjnego.
[quote name='krzoy' timestamp='1361693755' post='737916']
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gmi... rozwiń
Avatar
krzoy / 24 lutego 2013 o 09:15
0
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gminy to (poza podwyżkami dla urzędników) nowe drogi, remonty szkół itp. Pomyślcie o tym zanim zaczniecie protestować, Z krajobrazu nie wyżyjemy i energii też nam nie przybędzie!!!
Do przeciwników: Rozmawiałem z burmistrzem Piask (pow. Świdnik) i powiedział, że podatek który płaci biogazownia (przy mleczarni, firmy WikanaBioenergia) to ekwiwalent połowy dochodów gminy z podatków rolnych...! Plany wybudowania "farmy" wiatrowej w Bystrzejowicach przyjmuje z nadzieją i obawą o protesty mieszkańców. Jestem mieszkańcem Bystrzejowic i pracuję w lublinie i jestem zwolennikiem szansy rozwoju gminy. Nowe dochody dla budżetu gminy to (poza podwyżkami dla urzędników) nowe drogi, remonty szkół itp. Pomyślcie o tym za... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!